Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2004
Indoor
2013
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Anthony Johnson
11.19
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
2.
12
Anthony Johnson
11.26
PR
Mar 22
Mustang Invitational
3.
12
Bryce Green
11.28
(1.4)
PR
Mar 31
Pepsi Florida Relays
4.
12
Antonio Thompson
11.31
(1.3)
PR
Mar 31
Pepsi Florida Relays
5.
10
Derrel Kelley
11.62
Mar 10
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
6.
12
Aleem Coley
11.73
PR
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
7.
10
Dymede Purvis
12.20
PR
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
200 Meters
1.
12
Antonio Thompson
22.50
(-1.3)
PR
May 5
FHSAA 4A State Track & Field Championships
2.
12
Anthony Johnson
22.53
PR
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
3.
12
Bryce Green
23.00
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
4.
12
Anthony Johnson
23.06
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
5.
12
Aleem Coley
24.20
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
6.
12
Deshawn Brown
24.23
Mar 22
Mustang Invitational
7.
9
Aumhryaun Brown
24.46
PR
Mar 22
Mustang Invitational
8.
10
Dymede Purvis
24.65
(3.4)
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
9.
10
Derrel Kelley
25.08
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
400 Meters
1.
12
Anthony Johnson
49.22
PR
Apr 26
FHSAA 4A Region 2
2.
12
Anthony Johnson
50.57
PR
Apr 5
Pinellas County Athletic Conference
3.
12
Aleem Coley
52.61
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
4.
9
Kendrick Gordon
54.89
PR
Apr 5
Pinellas County Athletic Conference
5.
9
Aumhryaun Brown
55.43
PR
Mar 10
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
6.
12
Jae Sutherland
57.69
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
7.
12
Deshawn Brown
58.42
Feb 10
West Coast Preseason Classic
800 Meters
1.
11
Matthew Wohlwend
2:02.78
PR
Mar 31
Pepsi Florida Relays
2.
12
Bryce Burt
2:04.81
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
3.
11
Aaron Bonner
2:10.36
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
4.
11
Charles Sabodski
2:13.20
Mar 17
IMG Academy Invitational
5.
17-18
Gabriel Jacobson
2:13.42
PR
Mar 31
Pepsi Florida Relays
6.
12
J.c Pritchett
2:20.18
PR
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
7.
10
Simon Mesen
2:24.30
Apr 16
FHSAA 4A District 8
8.
11
Riley Guinagh
2:24.63
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
9.
9
Jacob Diangelo
2:35.36
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
10.
9
Michael Barfield
2:36.09
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
11.
10
Cannon Quinn
2:39.61
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
12.
9
Erasmo Passaro
2:54.13
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
1600 Meters
1.
12
Bryce Burt
4:30.85
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
2.
11
Matthew Wohlwend
4:34.02
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
3.
10
Dieumerci Ufitimana
4:44.13
PR
Apr 5
Pinellas County Athletic Conference
4.
11
Charles Sabodski
4:45.24
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
5.
11
Aaron Bonner
5:11.49
Mar 17
IMG Academy Invitational
6.
10
Simon Mesen
5:41.72
PR
Feb 10
West Coast Preseason Classic
7.
10
Cannon Quinn
5:46.88
PR
Feb 10
West Coast Preseason Classic
8.
9
Jacob Diangelo
5:54.89
Mar 17
IMG Academy Invitational
9.
9
Michael Barfield
5:55.68
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
10.
12
J.c Pritchett
6:00.79
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
11.
9
Erasmo Passaro
6:16.73
Mar 17
IMG Academy Invitational
12.
10
Bryce Beaulieu
6:23.51
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
3200 Meters
1.
11
Charles Sabodski
10:08.27
PR
Mar 31
Pepsi Florida Relays
2.
10
Dieumerci Ufitimana
10:15.64
PR
Mar 31
Pepsi Florida Relays
3.
12
Bryce Burt
10:24.94
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
4.
11
Matthew Wohlwend
10:38.03
Apr 16
FHSAA 4A District 8
5.
11
Aaron Bonner
11:50.15
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
6.
10
Cannon Quinn
12:34.30
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
7.
10
Thomas Dunham
12:49.18
PR
Mar 22
Mustang Invitational
8.
10
Simon Mesen
13:07.34
Mar 17
IMG Academy Invitational
9.
9
Jacob Diangelo
13:24.60
Feb 10
West Coast Preseason Classic
10.
10
Bryce Beaulieu
14:00.25
PR
Feb 10
West Coast Preseason Classic
11.
11
Timothy Russell
14:58.63
PR
Feb 10
West Coast Preseason Classic
110m Hurdles - 39"
1.
12
Chris Bethune
15.86
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
2.
12
Jae Sutherland
17.58
PR
Apr 5
Pinellas County Athletic Conference
3.
11
Richard Bailey
19.24
(-.5)
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
4.
9
William Ly
20.54
Mar 22
Mustang Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Chris Bethune
40.58
PR
Apr 26
FHSAA 4A Region 2
2.
12
Jae Sutherland
45.60
PR
Apr 5
Pinellas County Athletic Conference
3.
12
Aleem Coley
45.76
PR
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
4.
11
Richard Bailey
47.04
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
5.
9
William Ly
50.04
Mar 22
Mustang Invitational
6.
9
Erasmo Passaro
1:08.92
PR
Feb 10
West Coast Preseason Classic
4x100 Relay
1.
Aumhryaun Brown
Bryce Green
Aleem Coley
Antonio Thompson
43.43
Mar 2
St. Petersburg Championship
2.
Bryce Green
Derrel Kelley
Antonio Thompson
Aleem Coley
43.55
Mar 10
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
3.
Derrel Kelley
Aleem Coley
Jalynn Williams
Antonio Thompson
44.62
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
4.
Relay Team
44.98
Apr 5
Pinellas County Athletic Conference
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:31.78
Mar 31
Pepsi Florida Relays
4x400 Relay
1.
Jae Sutherland
Aleem Coley
Antonio Thompson
Anthony Johnson
3:38.12
Mar 2
St. Petersburg Championship
2.
Relay Team
3:40.27
Apr 5
Pinellas County Athletic Conference
3.
Aumhryaun Brown
Antonio Thompson
Aleem Coley
Anthony Johnson
3:45.13
Apr 16
FHSAA 4A District 8
4.
Kendri GORDON
Aleem Coley
Antonio Thompson
Anthony Johnson
3:49.99
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:20.8h
Apr 5
Pinellas County Athletic Conference
2.
J.c Pritchett
Charles Sabodski
Dieumerci Ufitimana
Aaron Bonner
9:28.04
Mar 2
St. Petersburg Championship
3.
Deshawn Brown
Riley Guinagh
Cannon Quinn
Simon Mesen
9:37.92
Mar 17
IMG Academy Invitational
4.
Charles Sabodski
Dieumerci Ufitimana
Matthew Wohlwend
Bryce Burt
9:51.96
Mar 10
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
5.
Riley Guinagh
Cannon Quinn
J.c Pritchett
Deshawn Brown
10:02.75
Apr 16
FHSAA 4A District 8
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
11:11.57
Mar 31
Pepsi Florida Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Deshawn Brown
39' 1.25
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
2.
11
Matthias Boyd
37' 8
Mar 22
Mustang Invitational
3.
12
Rodarious Sapp
36' 2.25
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
4.
12
Des'men Harris
33' 0.75
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
5.
9
Fabian Kume
25' 10.25
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Deshawn Brown
122' 4
Mar 22
Mustang Invitational
2.
12
Rodarious Sapp
119' 7.5
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
3.
11
Matthias Boyd
118' 0
Mar 22
Mustang Invitational
4.
12
Des'men Harris
117' 5
PR
Mar 22
Mustang Invitational
5.
9
Fabian Kume
73' 3.5
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
High Jump
1.
12
Trezon Brown
6' 4
PR
Apr 5
Pinellas County Athletic Conference
2.
12
Antonio Thompson
5' 5.75
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
3.
11
Michael Derrick
5' 3
PR
Feb 10
West Coast Preseason Classic
4.
12
DeTerryon Anderson
5' 1.75
Apr 16
FHSAA 4A District 8
12
Jae Sutherland
5' 1.75
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
12
Bryce Green
5' 1.75
Mar 2
St. Petersburg Championship
Pole Vault
1.
11
Sean Nelson
10' 11.75
PR
Feb 10
West Coast Preseason Classic
2.
11
Riley Guinagh
10' 0
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
3.
10
Cannon Quinn
8' 0
Mar 22
Mustang Invitational
4.
10
Vynze Tan
7' 11.5
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
Long Jump
1.
12
Anthony Johnson
20' 3.5
Apr 5
Pinellas County Athletic Conference
2.
12
Anthony Johnson
19' 10.5
Feb 10
West Coast Preseason Classic
3.
12
Aleem Coley
19' 7.75
Mar 2
St. Petersburg Championship
4.
10
Dymede Purvis
18' 8.75
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
5.
9
Malik Williams
18' 8.25
PR
Feb 10
West Coast Preseason Classic
6.
10
Derrel Kelley
18' 2.75
PR
Mar 10
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
Triple Jump
1.
12
Aleem Coley
41' 3.75
PR
Apr 5
Pinellas County Athletic Conference
2.
12
DeTerryon Anderson
36' 9.25
Apr 16
FHSAA 4A District 8
3.
12
Jae Sutherland
36' 7.75
PR
Apr 5
Pinellas County Athletic Conference
Womens
100 Meters
1.
12
Aubryone Hollowell
12.46
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
2.
11
Tah'trhea Brown
12.48
Apr 16
FHSAA 4A District 8
3.
11
Alexa Sweigart
13.58
Apr 16
FHSAA 4A District 8
4.
10
Tameyah Davis
13.62
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
5.
10
Kimora Early
14.21
Feb 10
West Coast Preseason Classic
6.
12
Aryka Gamble
14.23
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
7.
10
Janelle Jean-Baptiste
15.77
Feb 10
West Coast Preseason Classic
200 Meters
1.
11
Tah'trhea Brown
25.88
Apr 16
FHSAA 4A District 8
2.
12
Aubryone Hollowell
27.26
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
3.
9
Makenna Myrick
28.00
PR
Mar 10
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
4.
11
Alexa Sweigart
28.03
Apr 16
FHSAA 4A District 8
5.
12
Aryka Gamble
29.79
Apr 16
FHSAA 4A District 8
6.
12
Anna Vo
29.95
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
7.
10
Janelle Jean-Baptiste
33.00
Feb 10
West Coast Preseason Classic
400 Meters
1.
12
Aubryone Hollowell
58.99
PR
Apr 26
FHSAA 4A Region 2
2.
10
Tameyah Davis
1:03.56
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
3.
12
Anna Vo
1:05.30
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
4.
11
Tia Beaver
1:07.71
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
5.
12
Isabelle Faraone
1:09.11
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
6.
9
Emma Tapp
1:12.06
PR
Feb 10
West Coast Preseason Classic
7.
10
Kate Martin
1:15.50
PR
Feb 10
West Coast Preseason Classic
800 Meters
1.
11
Kara Robinson
2:27.67
PR
Mar 22
Mustang Invitational
2.
11
Emma Haraminac
2:30.53
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
3.
9
Grace Ferwerda
2:40.95
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
4.
11
Tia Beaver
2:42.20
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
5.
10
Amy Vo
2:42.21
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
6.
10
Jade Wyatt
2:50.33
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
1600 Meters
1.
12
Olivia Bouffard
5:44.00
PR
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
2.
11
Shannon Strobhar
5:48.21
PR
Mar 22
Mustang Invitational
3.
9
Grace Ferwerda
5:58.24
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
4.
10
Jade Wyatt
6:05.70
Mar 22
Mustang Invitational
3200 Meters
1.
11
Shannon Strobhar
12:36.41
PR
Mar 31
Pepsi Florida Relays
2.
9
Grace Ferwerda
13:15.64
PR
Mar 10
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
3.
10
Jade Wyatt
13:28.95
Mar 22
Mustang Invitational
4.
10
Amy Vo
13:37.73
PR
Mar 22
Mustang Invitational
5.
10
Savannah Newmeyer
14:16.05
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
100m Hurdles - 33"
1.
11
Sarah Silverberg
19.08
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
2.
10
Eleanor Anderson
19.12
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
3.
10
Caroline Weintraub
19.14
Apr 16
FHSAA 4A District 8
4.
11
Finnja Wegner
22.22
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
300m Hurdles - 30"
1.
11
Sarah Silverberg
54.58
PR
Mar 22
Mustang Invitational
2.
10
Eleanor Anderson
55.51
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
3.
10
Caroline Weintraub
57.69
Apr 16
FHSAA 4A District 8
4.
11
Finnja Wegner
1:03.61
PR
Apr 16
FHSAA 4A District 8
5.
11
Stella Ropova
1:08.04
PR
Mar 22
Mustang Invitational
4x100 Relay
1.
Tah'trhea Brown
Aubryone Hollowell
Alexa Sweigart
Tameyah Davis
50.58
Apr 26
FHSAA 4A Region 2
2.
Relay Team
50.75
Mar 31
Pepsi Florida Relays
3.
Aryka Gamble
Sarah Silverberg
Alexa Sweigart
Tameyah Davis
50.80
Apr 16
FHSAA 4A District 8
4.
Makenna Myrick
Aryka Gamble
Tah'trhea Brown
Alexa Sweigart
52.94
Mar 17
IMG Academy Invitational
5.
Makenna Myrick
Sarah Silverberg
Aryka Gamble
Tameyah Davis
53.76
Mar 2
St. Petersburg Championship
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:48.37
Mar 31
Pepsi Florida Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:14.21
Apr 5
Pinellas County Athletic Conference
2.
Anna Vo
Emma Haraminac
Tah'trhea Brown
Tameyah Davis
4:14.77
Apr 26
FHSAA 4A Region 2
3.
Anna Vo
Makenna Myrick
Tah'trhea Brown
Aubryone Hollowell
4:15.47
Apr 16
FHSAA 4A District 8
4.
Makenna Myrick
Tia Beaver
Anna Vo
Kara Robinson
4:19.23
Mar 17
IMG Academy Invitational
5.
Makenna Myrick
Kara Robinson
Isabelle Faraone
Anna Vo
4:25.67
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
6.
Aubryone Hollowell
Kara Robinson
Isabelle Faraone
Anna Vo
4:26.41
Mar 2
St. Petersburg Championship
7.
Makenna Myrick
Kara Robinson
Tameyah Davis
Anna Vo
4:38.53
Mar 10
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:09.9h
Apr 5
Pinellas County Athletic Conference
2.
Tia Beaver
Olivia Bouffard
Emma Haraminac
Kara Robinson
10:11.69
Apr 26
FHSAA 4A Region 2
3.
Tia Beaver
Amy Vo
Emma Haraminac
Kara Robinson
10:22.36
Apr 16
FHSAA 4A District 8
4.
Grace Ferwerda
Shannon Strobhar
Tia Beaver
Olivia Bouffard
10:24.71
Mar 2
St. Petersburg Championship
5.
Grace Ferwerda
Amy Vo
Tia Beaver
Olivia Bouffard
10:28.23
Mar 17
IMG Academy Invitational
6.
Amy Vo
Grace Ferwerda
Tia Beaver
Olivia Bouffard
10:37.07
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
7.
Savannah Newmeyer
Amy Vo
Grace Ferwerda
Jade Wyatt
11:05.83
Mar 10
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
13:49.90
Mar 31
Pepsi Florida Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Arielle Noah
25' 5
PR
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
2.
10
Lauren Burrows
24' 3
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
3.
11
Sha'nya Brinson
22' 4
PR
Feb 10
West Coast Preseason Classic
4.
12
Georgia Meehan
19' 5
PR
Feb 10
West Coast Preseason Classic
5.
11
Alexa Sweigart
18' 10
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
Discus - 1kg
1.
10
Arielle Noah
63' 9
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
2.
10
Lauren Burrows
62' 4
Feb 10
West Coast Preseason Classic
3.
11
Tia Beaver
48' 8
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
4.
11
Sha'nya Brinson
47' 8
PR
Feb 10
West Coast Preseason Classic
5.
12
Georgia Meehan
45' 1
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
High Jump
1.
10
Myriam Marc
4' 7.75
Mar 2
St. Petersburg Championship
2.
11
Kara Robinson
4' 6
PR
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
-
Olyvia Gander
4' 6
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
4.
-
Julia Gilby
4' 4
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
Pole Vault
1.
11
Allison Fruland
6' 0
PR
Feb 10
West Coast Preseason Classic
Long Jump
1.
12
Anna Vo
15' 0.5
Apr 5
Pinellas County Athletic Conference
2.
9
Makenna Myrick
13' 3.5
Mar 22
Mustang Invitational
3.
11
Emma Haraminac
11' 10
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
4.
11
Finnja Wegner
10' 2.75
PR
Mar 2
St. Petersburg Championship
Triple Jump
1.
10
Lauren Burrows
29' 10.5
Feb 24
Wharton Wildcat Invitational
2.
12
Anna Vo
29' 9.5
PR
Apr 5
Pinellas County Athletic Conference
*Recent improvement