Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2003
2002
2001
2000
1993
1984
1983
1982
1980
1979
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Temi Jekayinfa
11.65
(2.4)
Mar 27
Arlington and JW North at Riverside Poly
2.
10
Justin Rogers
11.90
(3.4)
PR
Apr 28
Corona F/S Showdown
3.
10
Robert Valentine
12.22
(3.4)
Apr 28
Corona F/S Showdown
4.
10
Adi Mejia
12.56
(5.4)
Apr 28
Corona F/S Showdown
5.
10
Aaron Lopez
12.60
(4.4)
Apr 28
Corona F/S Showdown
200 Meters
1.
10
David Rush
23.69
(3.6)
PR
Mar 27
Arlington and JW North at Riverside Poly
2.
12
Luis Lopez
24.44
(3.6)
PR
Mar 27
Arlington and JW North at Riverside Poly
3.
11
David Grant
24.87
(3.4)
Mar 27
Arlington and JW North at Riverside Poly
4.
10
Robert Valentine
25.10
(4.1)
PR
Apr 28
Corona F/S Showdown
5.
11
Brendon Lopez
25.19
(-.7)
PR
Mar 13
Paloma Valley vs Hillcrest & Arlington
6.
10
Adi Mejia
25.25
(5.0)
Mar 27
Arlington and JW North at Riverside Poly
7.
9
Xavier Rideout
25.51
(5.0)
Mar 27
Arlington and JW North at Riverside Poly
8.
10
Justin Rogers
26.89
(4.1)
Apr 28
Corona F/S Showdown
9.
10
Aaron Lopez
27.08
(4.1)
Apr 28
Corona F/S Showdown
400 Meters
1.
12
Luis Lopez
52.96
PR
Apr 24
Canyon Springs@Arlington
2.
10
David Rush
53.85
Apr 21
Raincross Tradition City Championships
3.
11
Brendon Lopez
54.24
PR
Mar 13
Paloma Valley vs Hillcrest & Arlington
4.
11
Brian Sosa
56.23
PR
Mar 1
Pacific at Arlington
5.
9
Joseph Ensley
57.43
PR
Mar 13
Paloma Valley vs Hillcrest & Arlington
6.
9
Xavier Rideout
58.00
Mar 31
King Soph/Frosh Classic
7.
10
Robert Valentine
1:00.19
PR
Apr 24
Canyon Springs@Arlington
8.
11
David Grant
1:01.28
Apr 24
Canyon Springs@Arlington
800 Meters
1.
11
Brendon Lopez
2:04.88
May 1
Inland Valley League Finals
2.
9
Joseph Ensley
2:11.30
Mar 31
King Soph/Frosh Classic
3.
11
Michael Soto
2:12.76
PR
Apr 21
Raincross Tradition City Championships
4.
10
Vincent Navarro
2:20.75
Mar 27
Arlington and JW North at Riverside Poly
5.
10
Jacob Oper
2:33.08
Apr 28
Corona F/S Showdown
6.
11
Adrian Romero-Carrillo
2:44.25
PR
Mar 31
King Soph/Frosh Classic
7.
9
Jacob Woodruff
2:50.23
Apr 24
Canyon Springs@Arlington
1600 Meters
1.
11
Brendon Lopez
4:41.06
May 1
Inland Valley League Finals
2.
9
Joseph Ensley
4:51.19
Mar 27
Arlington and JW North at Riverside Poly
3.
10
Vincent Navarro
4:52.50
Apr 24
Canyon Springs@Arlington
4.
11
Eric Pacheco
5:06.12
May 1
Inland Valley League Finals
5.
11
Michael Soto
5:16.16
May 1
Inland Valley League Finals
6.
10
Jacob Oper
5:29.49
Apr 28
Corona F/S Showdown
7.
9
Jacob Woodruff
6:01.91
Apr 28
Corona F/S Showdown
8.
11
Adrian Romero-Carrillo
6:08.57
PR
Apr 28
Corona F/S Showdown
1 Mile
1.
11
Brendon Lopez
4:43.06
Apr 21
Raincross Tradition City Championships
2.
9
Joseph Ensley
4:55.53
Mar 31
King Soph/Frosh Classic
3.
10
Vincent Navarro
5:03.42
Mar 31
King Soph/Frosh Classic
4.
11
Michael Soto
5:16.87
PR
Apr 21
Raincross Tradition City Championships
5.
10
Jacob Oper
5:35.91
Mar 31
King Soph/Frosh Classic
6.
9
Jacob Woodruff
6:11.44
Mar 31
King Soph/Frosh Classic
3200 Meters
1.
10
Vincent Navarro
10:27.46
Apr 28
Corona F/S Showdown
2.
9
Joseph Ensley
11:21.06
Mar 1
Pacific at Arlington
3.
10
Jacob Oper
13:19.10
Mar 1
Pacific at Arlington
4.
11
Adrian Romero-Carrillo
13:28.26
PR
Mar 27
Arlington and JW North at Riverside Poly
110m Hurdles - 39"
1.
10
Justin Rogers
18.90
(.8)
Apr 24
Canyon Springs@Arlington
2.
11
Brian Sosa
19.33
(-.3)
May 1
Inland Valley League Finals
3.
10
Aaron Lopez
20.32
(1.6)
PR
Mar 31
King Soph/Frosh Classic
4.
10
Ernesto Torres
21.02
Mar 1
Pacific at Arlington
300m Hurdles - 36"
1.
11
Brian Sosa
43.73
PR
May 1
Inland Valley League Finals
2.
10
Aaron Lopez
51.23
Mar 31
King Soph/Frosh Classic
3.
10
Ernesto Torres
51.41
Mar 1
Pacific at Arlington
4.
10
Justin Rogers
53.32
Apr 21
Raincross Tradition City Championships
4x100 Relay
1.
David Rush
Luis Lopez
Zack Alexander
Temi Jekayinfa
45.96
Mar 13
Paloma Valley vs Hillcrest & Arlington
2.
Relay Team
46.02
Mar 27
Arlington and JW North at Riverside Poly
3.
David Rush
Justin Rogers
Zack Alexander
Temi Jekayinfa
46.38
Apr 21
Raincross Tradition City Championships
4.
David Rush
Luis Lopez
Robert Valentine
Temi Jekayinfa
47.45
Mar 1
Pacific at Arlington
5.
Justin Rogers
Xavier Rideout
Adi Mejia
Kevin Moreno
49.81
Mar 13
Paloma Valley vs Hillcrest & Arlington
6.
Justin Rogers
David Grant
Ernesto Torres
Xavier Rideout
49.88
Mar 1
Pacific at Arlington
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:40.79
Mar 3
Palomino Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:32.28
May 1
Inland Valley League Finals
2.
Zack Alexander
Brendon Lopez
Brian Sosa
David Rush
3:36.91
Apr 21
Raincross Tradition City Championships
3.
David Rush
Luis Lopez
Brendon Lopez
Zack Alexander
3:48.32
Mar 1
Pacific at Arlington
4.
Ernesto Torres
David Grant
Kevin Moreno
Arham Khun
4:15.00
Mar 1
Pacific at Arlington
4x1600 Relay
1.
Relay Team
23:00.55
Mar 3
Palomino Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:16.20
Mar 3
Palomino Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
14:28.15
Mar 3
Palomino Relays
High Jump
1.
10
Robert Valentine
5' 2
PR
Apr 28
Corona F/S Showdown
2.
9
Xavier Rideout
4' 6
PR
Mar 1
Pacific at Arlington
Pole Vault
1.
9
Xavier Rideout
9' 6
Mar 31
King Soph/Frosh Classic
2.
10
Jacob Oper
8' 3
PR
Apr 28
Corona F/S Showdown
Long Jump
1.
11
Temi Jekayinfa
20' 8.25
Mar 27
Arlington and JW North at Riverside Poly
2.
11
Brian Sosa
16' 4
PR
Apr 24
Canyon Springs@Arlington
3.
10
Jacob Oper
15' 5
PR
Apr 24
Canyon Springs@Arlington
Triple Jump
1.
11
Temi Jekayinfa
44' 5.5
(1.8)
May 19
CIF-SS Division 2 Finals
Womens
100 Meters
1.
9
Tara Oper
13.80
(4.0)
Mar 27
Arlington and JW North at Riverside Poly
2.
11
Lizbeth Areizaga
14.00
(-.7)
PR
Apr 24
Canyon Springs@Arlington
3.
10
Semfia Alexander
14.27
(2.4)
PR
Mar 27
Arlington and JW North at Riverside Poly
4.
10
Marwa Alhakim
14.64
(4.2)
PR
Apr 28
Corona F/S Showdown
5.
9
Anantli Ramirez
15.32
(3.0)
PR
Apr 24
Canyon Springs@Arlington
6.
10
Hana Sigsbee
15.52
(2.4)
PR
Mar 27
Arlington and JW North at Riverside Poly
7.
11
Fiona Dimaranan
15.92
(3.0)
Mar 27
Arlington and JW North at Riverside Poly
200 Meters
1.
11
Lizbeth Areizaga
28.80
(2.4)
Apr 24
Canyon Springs@Arlington
2.
9
Tara Oper
28.97
(.8)
May 1
Inland Valley League Finals
3.
11
Rosa Ramos
29.36
(.9)
May 1
Inland Valley League Finals
4.
10
Semfia Alexander
29.45
(-.9)
PR
Mar 31
King Soph/Frosh Classic
5.
10
Marwa Alhakim
31.09
(2.3)
PR
Apr 28
Corona F/S Showdown
6.
10
Hana Sigsbee
31.39
PR
Mar 1
Pacific at Arlington
7.
9
Anantli Ramirez
32.37
(.4)
PR
Apr 24
Canyon Springs@Arlington
8.
11
Fiona Dimaranan
35.73
(.2)
Mar 13
Paloma Valley vs Hillcrest & Arlington
400 Meters
1.
11
Lizbeth Areizaga
1:05.49
May 1
Inland Valley League Finals
2.
10
Hana Sigsbee
1:08.82
Apr 28
Corona F/S Showdown
3.
11
Rosa Ramos
1:11.92
Apr 24
Canyon Springs@Arlington
4.
9
Anantli Ramirez
1:14.60
PR
Mar 31
King Soph/Frosh Classic
800 Meters
1.
10
Hana Sigsbee
2:46.02
PR
May 1
Inland Valley League Finals
2.
9
Anna Raspudic
2:58.93
Mar 1
Pacific at Arlington
3.
9
Jacqui Montano
3:00.28
PR
Apr 24
Canyon Springs@Arlington
1600 Meters
1.
9
Anna Raspudic
6:07.19
Apr 24
Canyon Springs@Arlington
2.
9
Jacqui Montano
6:22.38
PR
Apr 28
Corona F/S Showdown
1 Mile
1.
9
Anna Raspudic
6:02.68
PR
Mar 31
King Soph/Frosh Classic
2.
9
Jacqui Montano
6:29.43
PR
Mar 31
King Soph/Frosh Classic
3200 Meters
1.
9
Anna Raspudic
13:25.25
Mar 27
Arlington and JW North at Riverside Poly
2.
9
Jacqui Montano
14:31.44
Mar 27
Arlington and JW North at Riverside Poly
100m Hurdles - 33"
1.
11
Dariana Vargas
20.14
(-2.0)
May 1
Inland Valley League Finals
2.
10
Marwa Alhakim
20.96
(2.1)
Apr 24
Canyon Springs@Arlington
300m Hurdles - 30"
1.
11
Dariana Vargas
57.11
PR
May 1
Inland Valley League Finals
4x100 Relay
1.
Relay Team
54.47
May 1
Inland Valley League Finals
2.
Semfia Alexander
Arlette Hernandez
Rosa Ramos
Gleice Gonzalez
55.60
Mar 1
Pacific at Arlington
3.
Semfia Alexander
Rosa Ramos
Sara Garza
Lizbeth Areizaga
59.12
Apr 21
Raincross Tradition City Championships
4.
Marwa Alhakim
Anantli Ramirez
Areliz Mireles
Tara Oper
1:03.53
Mar 1
Pacific at Arlington
4x200 Relay -
1.
Relay Team
2:03.25
Mar 3
Palomino Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:29.72
Apr 24
Canyon Springs@Arlington
2.
Semfia Alexander
Rosa Ramos
Gleice Gonzalez
Savannah Milner
5:04.19
Mar 1
Pacific at Arlington
3.
Tara Oper
Anantli Ramirez
Marwa Alhakim
Fiona Dimaranan
5:19.80
Mar 1
Pacific at Arlington
4x800 Relay
1.
Relay Team
12:00.02
Mar 3
Palomino Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
5:11.70
Mar 3
Palomino Relays
Long Jump
1.
11
Rosa Ramos
12' 2.75
PR
Mar 27
Arlington and JW North at Riverside Poly
2.
11
Dariana Vargas
11' 9.5
Apr 24
Canyon Springs@Arlington
*Recent improvement