Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.11*Joshua Bowers10.84awApr 28FHSAA 3A Region 3 Championships
2.12Alex Bong11.53aMar 7East Lake Eagle Invitational
3.12Tupac Blanch11.65aMar 7East Lake Eagle Invitational
4.11Foster Perkins11.68aMar 7East Lake Eagle Invitational
5.11Malik Bowman11.72aMar 7East Lake Eagle Invitational
6.10Manuel Ortiz11.75aMar 7East Lake Eagle Invitational
7.12Zach Hummel11.81aMar 7East Lake Eagle Invitational
8.-Tyree Coleman12.48aMar 7East Lake Eagle Invitational
9.-Austin Hair12.62aMar 7East Lake Eagle Invitational
10.-Darrien Pittman12.89aMar 7East Lake Eagle Invitational
11.-Jack Worthington12.91aMar 7East Lake Eagle Invitational
12.-Nicholas Burek13.16aMar 7East Lake Eagle Invitational
13.-Michael Trotto13.34aMar 7East Lake Eagle Invitational
14.-Michael Cernkovic13.37aMar 7East Lake Eagle Invitational
15.-Austin Lewis13.65aMar 7East Lake Eagle Invitational
16.-Jack Sebesta13.88aMar 7East Lake Eagle Invitational
17.-David DiGiovanni14.52aMar 7East Lake Eagle Invitational
18.-Hunter Swetokos14.59aMar 7East Lake Eagle Invitational
 
200 Meters
1.11*Joshua Bowers22.04awApr 28FHSAA 3A Region 3 Championships
2.12Alex Bong22.80aMar 10Ed Wells
3.12Zach Hummel24.08aMar 7East Lake Eagle Invitational
4.11Malik Bowman24.86aMar 7East Lake Eagle Invitational
5.12Tupac Blanch24.94aMar 7East Lake Eagle Invitational
6.10Manuel Ortiz25.10aFeb 15East Lake Early Bird
7.-Tyree Coleman26.09aMar 7East Lake Eagle Invitational
8.-Austin Hair26.14aMar 7East Lake Eagle Invitational
9.-Darrien Pittman26.22aMar 7East Lake Eagle Invitational
10.-Michael Trotto26.37aMar 7East Lake Eagle Invitational
11.-Nicholas Burek27.10aMar 7East Lake Eagle Invitational
12.-Jack Worthington27.36aMar 7East Lake Eagle Invitational
13.-Keegan Gunderson27.66aMar 7East Lake Eagle Invitational
14.-Soneil Persaud28.59aMar 7East Lake Eagle Invitational
15.-Austin Lewis29.63aMar 7East Lake Eagle Invitational
16.-David DiGiovanni30.29aMar 7East Lake Eagle Invitational
17.-Hunter Swetokos30.46aMar 7East Lake Eagle Invitational
 
400 Meters
1.12Alex Bong52.13aMar 10Ed Wells
2.12Zach Hummel52.30aApr 20FHSAA 3A District 10 Championships
3.-Alan Kervin55.23aMar 3Calvary Invitational
4.-Johnathon Norman57.11aMar 7East Lake Eagle Invitational
5.-Matthew Borawski61.84aMar 7East Lake Eagle Invitational
6.-Keegan Gunderson62.21aMar 7East Lake Eagle Invitational
 
800 Meters
1.11James Hasell1:55.25aMar 30Pepsi Florida Relays
2.11Juan Herrera2:04.31aMar 17IMG Academy Invitational
3.12Rohan Kohli2:05.57aFeb 25Berkeley Prep Track and Field Invitational
4.-Johnathon Norman2:10.36aMar 3Calvary Invitational
5.12Austin Lima2:12.70aMar 3Calvary Invitational
6.11Luke Siegel2:14.91aMar 7East Lake Eagle Invitational
7.10Michael Welborn2:15.81aFeb 25Berkeley Prep Track and Field Invitational
8.-Blayne Reinhardt2:21.24aMar 7East Lake Eagle Invitational
9.12Alec Westaway2:23.37aMar 7East Lake Eagle Invitational
10.-Matthew Borawski2:23.43aMar 7East Lake Eagle Invitational
11.-Mario Shontz2:32.17aMar 7East Lake Eagle Invitational
12.-George Sabastia2:32.28aMar 7East Lake Eagle Invitational
13.12Keegan Baureis2:33.79aMar 7East Lake Eagle Invitational
14.-Matthew Pixley2:36.50aMar 7East Lake Eagle Invitational
15.-Connor Marley2:41.14aMar 7East Lake Eagle Invitational
16.-Sebastian Easley2:44.19aMar 7East Lake Eagle Invitational
17.-Nathan Shirer2:53.62aMar 7East Lake Eagle Invitational
18.-Noah Snare2:54.41aMar 7East Lake Eagle Invitational
19.-Nick Hatfield2:55.75aMar 7East Lake Eagle Invitational
20.-Kevin Maguire2:57.60aMar 7East Lake Eagle Invitational
 
1600 Meters
1.11James Hasell4:26.91aMar 24FSU Relays
2.12Rohan Kohli4:33.47aMar 30Pepsi Florida Relays
3.12Matthew Wyers4:40.68aMar 30Pepsi Florida Relays
4.10Michael Welborn4:47.02aMar 17IMG Academy Invitational
5.11Juan Herrera4:57.40aMar 3Calvary Invitational
6.11Luke Siegel5:03.65aMar 7East Lake Eagle Invitational
7.9Robert Benincasa5:08.74aApr 20FHSAA 3A District 10 Championships
8.-George Sabastia5:33.42aMar 7East Lake Eagle Invitational
9.12Keegan Baureis5:37.57aMar 7East Lake Eagle Invitational
10.-Sebastian Easley5:49.25aMar 7East Lake Eagle Invitational
11.-Matthew Pixley5:51.34aMar 7East Lake Eagle Invitational
12.-Mario Shontz5:52.99aMar 7East Lake Eagle Invitational
13.-Connor Marley6:04.92aMar 7East Lake Eagle Invitational
14.-Nathan Shirer6:14.06aMar 7East Lake Eagle Invitational
15.-Kevin Maguire6:14.99aMar 7East Lake Eagle Invitational
16.-Noah Snare6:15.97aMar 7East Lake Eagle Invitational
17.-Nick Hatfield6:22.56aMar 7East Lake Eagle Invitational
18.12Austin Lima6:23.16aMar 7East Lake Eagle Invitational
 
3200 Meters
1.11James Hasell9:41.14aMar 24FSU Relays
2.10Michael Welborn10:19.48aMar 10Ed Wells
3.12Matthew Wyers10:20.89aMar 17IMG Academy Invitational
4.11Kyle Kozlowski10:28.77aMar 3Calvary Invitational
5.11Luke Siegel11:01.53aMar 3Calvary Invitational
 
110m Hurdles - 39"
1.11Jake Castle15.49awMar 17IMG Academy Invitational
2.11Foster Perkins16.00awMar 30Pepsi Florida Relays
3.9Tucker Gleason17.08awApr 20FHSAA 3A District 10 Championships
4.11Jackson Rowland17.60awApr 20FHSAA 3A District 10 Championships
5.10Gabe Hansel17.91aMar 3Calvary Invitational
6.10Jake Walsh19.85aFeb 15East Lake Early Bird
7.11Joshua Green21.97aFeb 25Berkeley Prep Track and Field Invitational
8.-Judah Norwood22.56aMar 7East Lake Eagle Invitational
 
300m Hurdles - 36"
1.11Foster Perkins41.61aApr 20FHSAA 3A District 10 Championships
2.11Jake Castle42.37aMar 17IMG Academy Invitational
3.12Bryce Miller42.72aFeb 25Berkeley Prep Track and Field Invitational
4.10Jake Walsh43.30aFeb 25Berkeley Prep Track and Field Invitational
5.9Tucker Gleason44.15aApr 20FHSAA 3A District 10 Championships
6.10Gabe Hansel44.18aApr 20FHSAA 3A District 10 Championships
7.11Jackson Rowland47.91aFeb 25Berkeley Prep Track and Field Invitational
8.11Joshua Green48.99aFeb 25Berkeley Prep Track and Field Invitational
 
4x100 Relay
1.*Foster Perkins
Joshua Bowers
Bryce Miller
Alex Bong
43.10aApr 28FHSAA 3A Region 3 Championships
2.Bryce Miller
Alex Bong
Joshua Bowers
Foster Perkins
43.14aApr 20FHSAA 3A District 10 Championships
3.Relay Team 43.94aMar 10Ed Wells
4.Foster Perkins
Joshua Bowers
Bryce Miller
Jake Castle
44.40aMar 30Pepsi Florida Relays
5.Malik Bowman
Tupac Blanch
Bryce Miller
Joshua Bowers
54.44aMar 7East Lake Eagle Invitational
 
4x200 Relay
1.Joshua Bowers
Bryce Miller
Foster Perkins
Jake Castle
1:32.47aMar 30Pepsi Florida Relays
 
4x400 Relay
1.*Alex Bong
James Hasell
Bryce Miller
Joshua Bowers
3:24.01aApr 28FHSAA 3A Region 3 Championships
2.Joshua Bowers
James Hasell
Bryce Miller
Foster Perkins
3:26.56aMar 30Pepsi Florida Relays
3.Relay Team 3:30.56aMar 10Ed Wells
4.Joshua Bowers
Bryce Miller
Zach Hummel
Alex Bong
3:32.28aMar 7East Lake Eagle Invitational
 
4x800 Relay
1.Juan Herrera
Matthew Wyers
Rohan Kohli
James Hasell
8:08.34aMar 30Pepsi Florida Relays
2.*James Hasell
Matthew Wyers
Juan Herrera
Rohan Kohli
8:08.75aApr 28FHSAA 3A Region 3 Championships
3.Relay Team 8:19.00aMar 3Calvary Invitational
4.Rohan Kohli
Matthew Wyers
Juan Herrera
James Hasell
8:20.67aMar 17IMG Academy Invitational
 
DMR 1200-400-800-1600m
1.Rohan Kohli
Juan Herrera
Matthew Wyers
James Hasell
10:53.88aMar 30Pepsi Florida Relays
 
Shot Put - 12lb
1.11Jack Pigozzo47' 1.35Apr 20FHSAA 3A District 10 Championships
2.12Cullen Stryjewski39' 6.80Mar 7East Lake Eagle Invitational
3.11John Laspada37' 6.00Mar 7East Lake Eagle Invitational
4.-Joe Allaster37' 3.64Mar 3Calvary Invitational
5.11Matthew Ullstrom36' 10.00Feb 15East Lake Early Bird
6.11Isaiha Mitchell35' 5.98Mar 7East Lake Eagle Invitational
7.11Jared Bauer35' 2.44Apr 20FHSAA 3A District 10 Championships
8.-Blake Norrie34' 4.99Mar 7East Lake Eagle Invitational
9.10Carson Kozma32' 8.91Mar 7East Lake Eagle Invitational
10.11John Hummell31' 11.46Mar 3Calvary Invitational
11.-David Lucas31' 7.92Mar 7East Lake Eagle Invitational
12.-Matt Frederick29' 10.66Mar 7East Lake Eagle Invitational
13.-Bailey Kanosh27' 11.83Mar 7East Lake Eagle Invitational
14.-Andrew Spies25' 0.79Mar 7East Lake Eagle Invitational
15.-Patrick Tran25' 0.00Mar 7East Lake Eagle Invitational
16.-Quentin Knight23' 8.65Mar 7East Lake Eagle Invitational
 
Discus - 1.6kg
1.12Cullen Stryjewski128' 11.64Mar 10Ed Wells
2.12Donald Young111' 0.50Feb 15East Lake Early Bird
3.11Isaiha Mitchell106' 7.53Apr 20FHSAA 3A District 10 Championships
4.-James McDuffy104' 0.43Mar 7East Lake Eagle Invitational
5.10Carson Kozma102' 2.77Mar 7East Lake Eagle Invitational
6.12Josh Fletcher102' 1.20Feb 25Berkeley Prep Track and Field Invitational
7.-Garrett Duckworth79' 11.84Mar 7East Lake Eagle Invitational
8.-Joshua Dupree77' 10.65Mar 7East Lake Eagle Invitational
9.-David Lucas75' 0.00Mar 7East Lake Eagle Invitational
10.-Matteo Mofetta66' 0.13Mar 7East Lake Eagle Invitational
11.-Sandy Hutchins62' 4.82Mar 7East Lake Eagle Invitational
 
High Jump
1.11Breon Hillmon5' 3.78Mar 7East Lake Eagle Invitational
2.9Dionte Blanch4' 10.00Feb 15East Lake Early Bird
 
Pole Vault
1.11Kyle Kozlowski11' 11.70Mar 3Calvary Invitational
 
Long Jump
1.12Bryce Miller20' 8.82Mar 17IMG Academy Invitational
2.12Alex Bong18' 11.17Mar 7East Lake Eagle Invitational
3.10Jake Walsh18' 10.38Apr 20FHSAA 3A District 10 Championships
4.10Gabe Hansel17' 10.57Mar 3Calvary Invitational
5.-Jack Worthington17' 6.24Mar 7East Lake Eagle Invitational
 
Triple Jump
1.12Bryce Miller42' 11.75Mar 3Calvary Invitational
2.10Jake Walsh42' 9.78Mar 7East Lake Eagle Invitational
3.11Jake Castle42' 4.27Mar 7East Lake Eagle Invitational
4.9Tucker Gleason39' 5.23Apr 20FHSAA 3A District 10 Championships
5.10Gabe Hansel36' 11.70Mar 7East Lake Eagle Invitational
 

Womens

100 Meters
1.12Jasmin Carter13.00aApr 20FHSAA 3A District 10 Championships
2.12Kaitlyn Kirby13.25aMar 3Calvary Invitational
3.10Ashanti Rachel13.27awApr 20FHSAA 3A District 10 Championships
4.12Ciera Walker13.54aMar 7East Lake Eagle Invitational
5.-Desiree Hall15.53aMar 7East Lake Eagle Invitational
 
200 Meters
1.12Jasmin Carter26.88aApr 20FHSAA 3A District 10 Championships
2.10Carly Bradley27.76aMar 17IMG Academy Invitational
3.10Olivia Mackenzie27.84aMar 7East Lake Eagle Invitational
4.10Ashanti Rachel28.30aMar 17IMG Academy Invitational
5.12Ciera Walker29.92aFeb 15East Lake Early Bird
6.-Desiree Hall32.95aMar 7East Lake Eagle Invitational
 
400 Meters
1.12Jasmin Carter62.66aMar 10Ed Wells
2.10Carly Bradley63.62aMar 17IMG Academy Invitational
3.10Olivia Mackenzie64.10aMar 17IMG Academy Invitational
4.11Caroline Adams68.20aMar 3Calvary Invitational
5.-Keri Vollenweider73.54aMar 7East Lake Eagle Invitational
 
800 Meters
1.12Jennifer Lima2:14.70aMar 17IMG Academy Invitational
2.10Emily Rollins2:29.96aApr 20FHSAA 3A District 10 Championships
3.11Riley Fitzpatrick2:33.27aApr 20FHSAA 3A District 10 Championships
4.12Kaitlyn Kirby2:33.81aMar 17IMG Academy Invitational
5.9Parker Valby2:35.19aMar 3Calvary Invitational
6.11Caroline Adams2:48.90aFeb 25Berkeley Prep Track and Field Invitational
 
1600 Meters
1.12Jennifer Lima5:01.03aMar 30Pepsi Florida Relays
2.9Parker Valby5:21.66aMar 17IMG Academy Invitational
3.10Emily Rollins5:49.93aMar 3Calvary Invitational
4.11Riley Fitzpatrick6:13.19aMar 3Calvary Invitational
 
3200 Meters
1.12Jennifer Lima10:48.46aMar 24FSU Relays
2.9Parker Valby11:36.60aMar 30Pepsi Florida Relays
 
100m Hurdles - 33"
1.12*Kaitlyn Kirby14.32awApr 28FHSAA 3A Region 3 Championships
2.11*Kyla Bailey15.32awApr 28FHSAA 3A Region 3 Championships
3.10Campbell Tyller17.57aApr 20FHSAA 3A District 10 Championships
 
300m Hurdles - 30"
1.12Kaitlyn Kirby45.68aFeb 25Berkeley Prep Track and Field Invitational
2.11*Kyla Bailey48.70aApr 28FHSAA 3A Region 3 Championships
3.10Campbell Tyller50.33aApr 20FHSAA 3A District 10 Championships
 
4x100 Relay
1.Relay Team 51.34aMar 3Calvary Invitational
2.Kyla Bailey
Ciera Walker
Ashanti Rachel
Olivia Mackenzie
51.88aMar 7East Lake Eagle Invitational
 
4x400 Relay
1.*Kyla Bailey
Jasmin Carter
Carly Bradley
Jennifer Lima
4:09.61aApr 28FHSAA 3A Region 3 Championships
2.Jasmin Carter
Kyla Bailey
Carly Bradley
Jennifer Lima
4:10.79aApr 20FHSAA 3A District 10 Championships
3.Relay Team 4:11.23aMar 17IMG Academy Invitational
4.Jennifer Lima
Jasmin Carter
Kyla Bailey
Kaitlyn Kirby
4:14.60aMar 30Pepsi Florida Relays
5.Carly Bradley
Riley Fitzpatrick
Kyla Bailey
Olivia Mackenzie
4:23.16aMar 7East Lake Eagle Invitational
 
4x800 Relay
1.Relay Team 9:58.02aMar 3Calvary Invitational
2.Carly Bradley
Parker Valby
Emily Rollins
Riley Fitzpatrick
10:11.87aApr 20FHSAA 3A District 10 Championships
3.*Parker Valby
Emily Rollins
Carly Bradley
Riley Fitzpatrick
10:25.49aApr 28FHSAA 3A Region 3 Championships
4.Caroline Adams
Riley Fitzpatrick
Emily Rollins
Keri Vollenweider
11:14.62aMar 7East Lake Eagle Invitational
 
Shot Put - 4kg
1.12Kaitlyn Kirby31' 11.86Mar 17IMG Academy Invitational
2.10Cassidy Sheehan27' 11.83Mar 7East Lake Eagle Invitational
 
Discus - 1kg
1.10Cassidy Sheehan83' 2.03Apr 20FHSAA 3A District 10 Championships
2.-Tatiana Falk69' 11.76Mar 7East Lake Eagle Invitational
3.10Zohouri Nicole68' 2.11Apr 20FHSAA 3A District 10 Championships
4.-Kristin Kelly61' 11.70Mar 7East Lake Eagle Invitational
5.-Natalee Slater58' 8.72Mar 7East Lake Eagle Invitational
 
High Jump
1.12Kaitlyn Kirby5' 3.78Apr 20FHSAA 3A District 10 Championships
2.10Olivia Mackenzie4' 6.00Feb 15East Lake Early Bird
 
Pole Vault
1.10*Emma Grace9' 5.39Apr 28FHSAA 3A Region 3 Championships
 
Long Jump
1.12*Kaitlyn Kirby19' 0.74Apr 28FHSAA 3A Region 3 Championships
2.12Ciera Walker17' 0.72Feb 25Berkeley Prep Track and Field Invitational
3.10Ashanti Rachel15' 7.01Mar 3Calvary Invitational
 
Triple Jump
1.12Kaitlyn Kirby36' 1.07Feb 25Berkeley Prep Track and Field Invitational
2.12*Ciera Walker35' 10.71Apr 28FHSAA 3A Region 3 Championships
3.10Ashanti Rachel30' 11.65Apr 20FHSAA 3A District 10 Championships
11Kyla Bailey30' 11.65Mar 3Calvary Invitational
 

*Recent improvement