Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2014
2012
2011
2010
2008
2007
Indoor
2024
2023
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Quay Edwards
11.48
PR
Apr 19
GHSA Region 1-AAAA
2.
-
Matthew Jackson
11.73
PR
Mar 4
Larry Clark Invitational
3.
10
Tony Herring
12.08
PR
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
4.
10
Jamarcus Vicks
12.36
PR
Mar 11
Yellow Jacket Invitational
5.
9
Ernest George
12.54
PR
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
6.
10
DeCameron Jones
12.78
PR
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
7.
9
Markethe Simpson
12.87
PR
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
200 Meters
1.
-
Garrett Walden
24.09
PR
Apr 19
GHSA Region 1-AAAA
2.
10
Quay Edwards
24.52
PR
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
3.
-
Malik Calloway
24.69
PR
Apr 19
GHSA Region 1-AAAA
4.
10
Desmond Myles
25.63
PR
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
5.
9
Travis Solomon
26.07
PR
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
6.
9
Ernest George
26.16
PR
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
7.
10
De'Kimryn Jones
26.44
PR
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
8.
10
DeCameron Jones
26.49
PR
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
9.
-
Matthew Jackson
26.57
Mar 4
Larry Clark Invitational
400 Meters
1.
-
Maliek Calloway
51.91
PR
Mar 11
Yellow Jacket Invitational
2.
-
Malik Calloway
53.85
PR
Apr 19
GHSA Region 1-AAAA
3.
10
Desmond Myles
56.57
PR
Apr 19
GHSA Region 1-AAAA
4.
-
Pierce Galvan
1:04.34
PR
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
5.
9
Travis Solomon
1:09.60
PR
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
800 Meters
1.
10
Nijal Sanders
2:24.09
Apr 19
GHSA Region 1-AAAA
2.
-
Pierce Galvan
2:37.09
PR
Mar 4
Larry Clark Invitational
3.
-
Jadin Sigler
3:03.66
PR
Mar 11
Yellow Jacket Invitational
1600 Meters
1.
11
Zachary Bernabe
5:26.89
PR
Apr 19
GHSA Region 1-AAAA
2.
10
Nijal Sanders
5:31.10
Apr 19
GHSA Region 1-AAAA
3200 Meters
1.
11
Zachary Bernabe
11:53.19
PR
Mar 4
Larry Clark Invitational
2.
10
Nijal Sanders
12:26.98
Mar 11
Yellow Jacket Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
-
Jontavis Miles
18.87
PR
Apr 19
GHSA Region 1-AAAA
2.
-
Derick Spencer
20.84
PR
Mar 11
Yellow Jacket Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
-
Garrett Walden
45.43
PR
Mar 11
Yellow Jacket Invitational
2.
-
Derick Spencer
49.17
PR
Mar 11
Yellow Jacket Invitational
4x100 Relay
1.
Quay Edwards
Matthew Jackson
Garrett Walden
Jamarcus Vicks
45.11
Apr 19
GHSA Region 1-AAAA
2.
Quay Edwards
Tony Herring
Ernest George
Jamarcus Vicks
47.35
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
3.
Tony Herring
Derick Spencer
De'Kimryn Jones
Ernest George
48.40
Apr 19
GHSA Region 1-AAAA
4.
Tony Herring
Ernest George
Jontavis Miles
Jadin Sigler
48.43
Mar 11
Yellow Jacket Invitational
5.
Tony Herring
Derrick Simmons
Jadon Sigler
Desmond Myles
49.11
Mar 4
Larry Clark Invitational
4x200 Relay -
1.
Quay Edwards
Matthew Jackson
Garrett Walden
Maliek Calloway
1:38.15
Mar 11
Yellow Jacket Invitational
2.
De'Kimryn Jones
Markethe Simpson
Travis Solomon
Desmond Myles
1:44.17
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
4x400 Relay
1.
Malik Calloway
Desmond Myles
Travis Gordon
De'Kimryn Jones
4:00.00
Apr 19
GHSA Region 1-AAAA
2.
Desmond Myles
Pierce Galvan
Zachary Bernabe
Malik Calloway
4:16.17
Mar 4
Larry Clark Invitational
3.
Travis Gordon
Derick Spencer
Desmond Myles
Pierce Galvan
4:16.26
Mar 11
Yellow Jacket Invitational
4.
Travis Gordon
Jadon Sigler
Nijal Sanders
Derrick Simmons
4:38.47
Mar 4
Larry Clark Invitational
Shot Put - 12lb
1.
-
Shafford Gordon
41' 1.75
Apr 29
GHSA 4A Section B
2.
9
Calvin Issac
37' 4
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
3.
9
Derrick Simmons
33' 4.5
PR
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
4.
10
Aaron Atkins
31' 6
PR
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
Discus - 1.6kg
1.
-
Shafford Gordon
102' 11
Mar 11
Yellow Jacket Invitational
2.
9
Derrick Simmons
73' 11
PR
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
3.
10
TaCameron Austin
58' 11.5
PR
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
Long Jump
1.
9
Ernest George
18' 6.5
PR
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
2.
-
Jontavis Miles
17' 10
PR
Mar 4
Larry Clark Invitational
3.
9
Markethe Simpson
17' 9
PR
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
4.
10
Jamarcus Vicks
17' 3
PR
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
5.
9
Travis Solomon
14' 3.75
PR
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
Triple Jump
1.
-
Jontavis Miles
35' 9.75
PR
Mar 11
Yellow Jacket Invitational
2.
9
Travis Gordon
34' 7
PR
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
Womens
100 Meters
1.
10
Zykeria Baker
13.23
PR
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
2.
10
Brandee Brown
13.24
PR
Apr 19
GHSA Region 1-AAAA
3.
10
Zykeria McNair
13.25
PR
Apr 19
GHSA Region 1-AAAA
4.
10
Peyton Spencer
13.57
PR
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
200 Meters
1.
10
Brandee Brown
28.14
PR
Apr 19
GHSA Region 1-AAAA
2.
10
Dy'Asia Walden
28.20
PR
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
3.
10
Peyton Spencer
29.76
Mar 4
Larry Clark Invitational
4.
11
Felicity Felder
32.27
PR
Mar 4
Larry Clark Invitational
400 Meters
1.
9
Jada Sanders
1:14.50
PR
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
2.
-
Jakeria Church
1:15.67
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
3.
9
Keyanna Sparrow
1:17.44
PR
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
800 Meters
1.
-
Tamia Sherman
2:57.09
Mar 4
Larry Clark Invitational
1600 Meters
1.
-
Tamia Sherman
6:59.69
Mar 4
Larry Clark Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Felicity Felder
18.44
PR
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
2.
9
Antynia Edwards
19.69
PR
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
10
Zykeria Baker
51.06
Mar 9
Chiles Freshman-Sophomore Championships
2.
11
Felicity Felder
54.45
PR
Apr 19
GHSA Region 1-AAAA
4x100 Relay
1.
Peyton Spencer
Zykeria McNair
Brandee Brown
Aniyah Peters
51.89
Apr 19
GHSA Region 1-AAAA
2.
10
Peyton Spencer
Zykeria McNair
Zykeria Baker
Brandee Brown
53.41
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
3.
Antynia Edwards
Zykeria Baker
Aniyah Peters
Brandee Brown
54.12
Mar 4
Larry Clark Invitational
4.
Ki'Azzeaia Collier
Felicity Felder
Zykeria McNair
Peyton Spencer
58.77
Mar 4
Larry Clark Invitational
4x200 Relay -
1.
Antynia Edwards
Zykeria McNair
Peyton Spencer
Zykeria Baker
1:58.77
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
4x400 Relay
1.
Ta'Landria Jackson
Mahogony Mango
Keyanna Sparrow
Felicity Felder
5:52.04
Mar 4
Larry Clark Invitational
Shot Put - 4kg
1.
-
Ta'Landria Jackson
25' 2.5
Mar 4
Larry Clark Invitational
2.
9
Makayla Jackson
21' 11
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
Discus - 1kg
1.
-
Ta'Landria Jackson
77' 7
PR
Mar 4
Larry Clark Invitational
2.
9
Makayla Jackson
61' 4
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
High Jump
1.
10
Brandee Brown
4' 6
PR
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
Long Jump
1.
-
Aniyah Peters
14' 11.25
PR
Mar 4
Larry Clark Invitational
2.
11
Felicity Felder
14' 0
PR
Mar 29
Hiram Johnson Underclassmen Invitational
*Recent improvement