Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2008
1989
1975
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Quincy Gunnerson
12.19
PR
May 16
IHSA 3A Boys York Sectional
2.
10
Horfanel Vivero
12.40
PR
May 3
Conant Gummerson Track Classic
3.
12
Sergio Serna
12.52
May 9
WSC-Gold Boys Championships
4.
9
Patrick Campbell
12.54
PR
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
5.
10
Raul Villarreal
12.65
PR
May 3
Conant Gummerson Track Classic
6.
12
Alex Herrera
12.72
PR
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
7.
11
Jaden Wease
12.76
PR
May 16
IHSA 3A Boys York Sectional
8.
12
Eddy Espinoza
13.57
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
9.
10
Jakub Zaraza
13.75
May 9
WSC-Gold Boys Championships
10.
9
Daniel Zuniga
19.33
May 9
WSC-Gold Boys Championships
200 Meters
1.
12
Sergio Serna
24.46
May 9
WSC-Gold Boys Championships
2.
11
Sulaeman Ahmed
24.51
PR
May 16
IHSA 3A Boys York Sectional
3.
12
Pablo Mosely
24.95
May 3
Conant Gummerson Track Classic
4.
11
Quincy Gunnerson
25.19
PR
May 3
Conant Gummerson Track Classic
5.
10
Raul Villarreal
27.35
PR
May 9
WSC-Gold Boys Championships
6.
12
Eddy Espinoza
27.65
PR
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
7.
9
Daniel Zuniga
39.60
May 9
WSC-Gold Boys Championships
400 Meters
1.
10
Cole Greaves
54.75
May 16
IHSA 3A Boys York Sectional
2.
9
John Taci
54.91
PR
May 3
Conant Gummerson Track Classic
3.
10
Horfanel Vivero
59.19
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
4.
9
Morri Bernardo
59.62
PR
May 9
WSC-Gold Boys Championships
800 Meters
1.
11
Jonathan Ramos
2:05.53
PR
May 16
IHSA 3A Boys York Sectional
2.
12
Lukas Rodriguez
2:11.88
May 9
WSC-Gold Boys Championships
3.
10
Cole Greaves
2:17.02
Apr 18
Don Relays
4.
12
Chris Trujillo
2:18.50
PR
May 3
Conant Gummerson Track Classic
5.
9
Daniel Guerrero
2:31.81
May 9
WSC-Gold Boys Championships
6.
10
Daniel Alvarez
2:33.13
PR
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
7.
10
Francisco Arias
2:38.08
PR
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
8.
9
Morri Bernardo
2:40.20
PR
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
9.
10
Ezekiel Lopez
2:43.14
PR
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
10.
10
Diego Lopez
2:48.63
PR
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
1600 Meters
1.
12
Randy Almarales
4:47.63
PR
May 16
IHSA 3A Boys York Sectional
2.
10
Dylan Moran
4:49.38
May 9
WSC-Gold Boys Championships
3.
9
Alex Martinez
4:57.18
May 9
WSC-Gold Boys Championships
4.
12
Ricardo Arreguin
4:58.32
PR
May 3
Conant Gummerson Track Classic
5.
11
Julian Lara
5:21.54
PR
Apr 18
Don Relays
6.
10
Daniel Alvarez
5:33.88
PR
May 9
WSC-Gold Boys Championships
7.
12
Dip Patel
5:52.73
PR
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
8.
9
Giovanni Toledano
7:07.33
PR
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
3200 Meters
1.
10
Dylan Moran
9:58.46
PR
May 3
Conant Gummerson Track Classic
2.
9
Alex Martinez
10:24.69
May 3
Conant Gummerson Track Classic
3.
12
Randy Almarales
10:25.82
PR
May 3
Conant Gummerson Track Classic
4.
11
Julian Lara
11:46.90
PR
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
5.
9
Giovanni Toledano
12:44.13
PR
May 9
WSC-Gold Boys Championships
110m Hurdles - 39"
1.
12
Cesar Herrera
16.53
PR
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
2.
10
Hamza Kittaneh
17.46
May 16
IHSA 3A Boys York Sectional
3.
12
James Carr
18.30
Apr 18
Don Relays
4.
12
Alex Herrera
19.18
PR
May 9
WSC-Gold Boys Championships
5.
10
Brian Jones
19.83
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Cesar Herrera
43.19
May 16
IHSA 3A Boys York Sectional
2.
10
Hamza Kittaneh
45.24
May 16
IHSA 3A Boys York Sectional
3.
12
Alex Herrera
46.54
PR
May 3
Conant Gummerson Track Classic
4.
9
Patrick Campbell
46.93
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
5.
10
Brian Jones
48.10
PR
May 9
WSC-Gold Boys Championships
4x100 Relay
1.
Pablo Mosely
Sulaeman Ahmed
Quincy Gunnerson
Sergio Serna
48.77
Apr 18
Don Relays
2.
Eddy Espinoza
Patrick Campbell
Pablo Mosely
Sergio Serna
48.84
May 3
Conant Gummerson Track Classic
3.
Eddy Espinoza
Jaden Wease
Quincy Gunnerson
Sergio Serna
49.54
May 9
WSC-Gold Boys Championships
4.
Edder Cedillo
Angel Munoz
John Vazquez
Horfanel Vivero
52.46
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
5.
John Vazquez
Eduardo Escamirosa
Jason Borova
Jakub Zaraza
53.94
May 9
WSC-Gold Boys Championships
4x200 Relay -
1.
Sulaeman Ahmed
Quincy Gunnerson
Pablo Mosely
Sergio Serna
1:39.19
May 16
IHSA 3A Boys York Sectional
2.
Sulaeman Ahmed
Jaden Wease
Quincy Gunnerson
Sergio Serna
1:39.24
May 9
WSC-Gold Boys Championships
4x400 Relay
1.
John Taci
Cole Greaves
Jonathan Ramos
Cesar Herrera
3:38.70
May 16
IHSA 3A Boys York Sectional
2.
John Taci
Cole Greaves
Jonathon Ramos
Cesar Herrera
3:41.12
May 3
Conant Gummerson Track Classic
3.
Cole Greaves
John Taci
Jonathon Ramos
Cesar Herrera
3:45.16
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
4.
John Taci
Cole Greaves
Quincy Gunnerson
Cesar Herrera
3:49.25
May 9
WSC-Gold Boys Championships
5.
Cole Greaves
Quincy Gunnerson
John Taci
Cesar Herrera
3:50.33
Apr 18
Don Relays
6.
Edder Cedillo
Morri Bernardo
Patrick Campbell
Horfanel Vivero
4:07.05
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
4x800 Relay
1.
Lukas Rodriguez
Randy Almarales
Dylan Moran
Jonathon Ramos
8:47.23
Apr 18
Don Relays
2.
Randy Almarales
Cole Greaves
John Taci
Christopher Trujillo
8:56.01
May 16
IHSA 3A Boys York Sectional
3.
John Taci
Cole Greaves
Lukas Rodriguez
Jonathon Ramos
9:03.58
May 3
Conant Gummerson Track Classic
4.
Cole Greaves
John Taci
Lukas Rodriguez
Jonathon Ramos
9:07.21
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
5.
John Taci
Cole Greaves
Jonathan Ramos
Lukas Rodriguez
9:11.89
May 9
WSC-Gold Boys Championships
6.
Morri Bernardo
Daniel Guerrero
Francisco Arias
Daniel Alvarez
10:13.36
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
7.
Morri Bernardo
Francisco Arias
Daniel Guerrero
Daniel Alvarez
10:24.05
May 9
WSC-Gold Boys Championships
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Pablo Mosely
Sergio Serna
John Taci
Jonathon Ramos
4:00.76
Apr 18
Don Relays
DMR 4000m - [800-400-1200-1600]
1.
Lukas Rodriguez
Cole Greaves
Randy Almarales
Dylan Moran
11:44.76
Apr 18
Don Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 36"
1.
James Carr
Cesar Herrera
Hamza Kittaneh
Alex Herrera
1:02.19
Apr 18
Don Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Sal Napoli
34' 10
May 3
Conant Gummerson Track Classic
2.
12
Oscar Dominguez
33' 0
PR
Apr 18
Don Relays
3.
10
Christopher Preciado
32' 2
PR
May 9
WSC-Gold Boys Championships
4.
10
Omar Perez
27' 9.5
May 3
Conant Gummerson Track Classic
5.
10
Julian Hernandez
22' 10
PR
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
Discus - 1.6kg
1.
11
Sal Napoli
107' 6
PR
May 3
Conant Gummerson Track Classic
2.
12
Oscar Dominguez
90' 10
PR
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
3.
10
Christopher Preciado
86' 9
PR
May 9
WSC-Gold Boys Championships
4.
10
Omar Perez
59' 2
May 9
WSC-Gold Boys Championships
5.
10
Julian Hernandez
52' 6
PR
Apr 26
Willowbrook Boys Invitational
High Jump
1.
10
Robert Roszkiewicz
5' 5
PR
May 16
IHSA 3A Boys York Sectional
2.
10
Raul Villarreal
5' 4
PR
May 9
WSC-Gold Boys Championships
3.
9
Patrick Campbell
4' 10
May 3
Conant Gummerson Track Classic
Long Jump
1.
11
Sulaeman Ahmed
17' 11
PR
May 3
Conant Gummerson Track Classic
2.
9
Patrick Campbell
17' 9
May 16
IHSA 3A Boys York Sectional
Triple Jump
1.
9
Patrick Campbell
39' 4.5
May 9
WSC-Gold Boys Championships
2.
11
Sulaeman Ahmed
37' 1
PR
May 9
WSC-Gold Boys Championships
3.
11
Quincy Gunnerson
33' 1
May 3
Conant Gummerson Track Classic
Womens
100 Meters
1.
11
Kate Diego
13.24c
PR
Apr 26
Elk Grove Invitational
2.
10
Francesca Scarabaggio
13.65
Apr 20
Carol Koszola Invitational
3.
10
Jade Campos
14.56
Apr 20
Carol Koszola Invitational
4.
9
Quiana Birmingham
14.67
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
5.
-
Natalia Trejo
14.71
PR
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
6.
11
Monika Poniatowski
14.78
PR
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
7.
12
Jessica Garcia
15.18
May 9
IHSA 3A Girls Glenbard North Sectional
8.
-
Monsserrat Berrum
15.76
PR
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
9.
11
Abby Preciado
15.78
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
10.
11
Jaelene Vargas
15.94c
PR
Apr 26
Elk Grove Invitational
11.
9
Julissa Cobos
16.53
PR
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
12.
9
Jayra Benitez
16.59
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
200 Meters
1.
11
Kate Diego
27.84
May 9
IHSA 3A Girls Glenbard North Sectional
2.
10
Francesca Scarabaggio
28.37
Apr 20
Carol Koszola Invitational
3.
11
Stephanie Avila
29.56
Apr 20
Carol Koszola Invitational
4.
9
Quiana Birmingham
30.79
PR
May 2
WSC-Gold Division Girls Championships
5.
-
Natalya Trejos
31.95
PR
May 2
WSC-Gold Division Girls Championships
6.
11
Monika Poniatowski
32.20
PR
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
7.
11
Maricela Islas
32.81
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
8.
11
Jaelene Vargas
33.36
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
9.
10
Isabel Griffin
34.09
PR
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
10.
9
Jayra Benitez
36.55
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
400 Meters
1.
12
Juliana Tamayo
1:11.48
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
2.
12
Jessica Garcia
1:14.76
May 9
IHSA 3A Girls Glenbard North Sectional
3.
12
Claudia Molina
1:15.44
May 2
WSC-Gold Division Girls Championships
4.
12
Maria Ibarra-Luna
1:15.48
PR
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
5.
10
Natalia Poniatowski
1:16.54c
PR
Apr 26
Elk Grove Invitational
6.
11
Abby Preciado
1:19.74c
PR
Apr 26
Elk Grove Invitational
7.
-
Monsserrat Berrum
1:21.83
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
8.
9
Jayra Benitez
1:24.68
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
9.
9
Nancy Perez
1:34.03
PR
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
800 Meters
1.
10
Viviana Sanfilippo
2:23.46
Apr 20
Carol Koszola Invitational
2.
9
Madelyn Ford
2:37.14
PR
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
3.
12
Lizbeth Balbuena
2:43.7h
PR
Apr 26
Elk Grove Invitational
4.
12
Juliana Tamayo
2:44.16
May 9
IHSA 3A Girls Glenbard North Sectional
5.
12
Nileena Mahesh
2:51.62
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
6.
12
Melisa Castro
2:59.53
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
7.
11
Jeanine Farias
3:12.22
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
8.
9
Nancy Perez
3:47.78
PR
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
1600 Meters
1.
10
Viviana Sanfilippo
5:18.1h
PR
Apr 26
Elk Grove Invitational
2.
9
Madelyn Ford
5:42.85
PR
May 2
WSC-Gold Division Girls Championships
3.
12
Juliana Tamayo
6:06.3h
PR
Apr 26
Elk Grove Invitational
4.
12
Nileena Mahesh
6:15.55
PR
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
5.
10
Stephanie Arreguin
7:12.38
PR
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
6.
11
Jeanine Farias
7:20.29
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
7.
9
Nancy Perez
7:34.60
PR
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
3200 Meters
1.
10
Viviana Sanfilippo
11:29.63
PR
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
2.
9
Madelyn Ford
12:18.44
PR
May 9
IHSA 3A Girls Glenbard North Sectional
3.
12
Natalie Diaz
13:11.60
Apr 20
Carol Koszola Invitational
4.
11
Jeanine Farias
15:19.84
May 2
WSC-Gold Division Girls Championships
100m Hurdles - 33"
1.
10
Jasmine Eduards
17.51
PR
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
2.
10
Mia Johnson
17.60
PR
May 9
IHSA 3A Girls Glenbard North Sectional
3.
11
Julia Swierzb
17.74c
Apr 26
Elk Grove Invitational
4.
10
Laila Teague
18.80
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
12
Lizbeth Balbuena
54.44
PR
May 9
IHSA 3A Girls Glenbard North Sectional
2.
10
Jade Campos
55.87
PR
May 9
IHSA 3A Girls Glenbard North Sectional
3.
11
Julia Swierzb
58.04c
Apr 26
Elk Grove Invitational
4.
10
Laila Teague
1:01.23
Apr 20
Carol Koszola Invitational
5.
9
Madelyn Ford
1:03.86
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
4x100 Relay
1.
Kate Diego
Stephanie Avila
Francesca Scarabaggio
Alexandra Nava
52.57
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
2.
Julia Swierzb
Kate Diego
Francesca Scarabaggio
Paulina Stachura
52.67
May 9
IHSA 3A Girls Glenbard North Sectional
3.
Relay Team
53.41
May 2
WSC-Gold Division Girls Championships
4.
Julia Swierzb
Stephanie Avila
Monika Poniatowski
Francesca Scarabaggio
56.17
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
5.
Jade Campos
Natalia Trejo
Quiana Birmingham
Mia Johnson
57.41
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
6.
Laila Teague
Quiana Birmingham
Maria Ibarra-Luna
Jade Campos
58.80
Apr 20
Carol Koszola Invitational
7.
Natalia Trejo
Laila Teague
Angelina Camachi
Jasmine Eduards
1:02.26
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
8.
Maggie O'Connell
Alondra Sainz
Alaisia Hunt
Nadiah Reyes
1:06.19
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
4x200 Relay -
1.
Stephanie Avila
Kate Diego
Paulina Stachura
Francesca Scarabaggio
1:55.65
May 9
IHSA 3A Girls Glenbard North Sectional
2.
Relay Team
1:56.22
May 2
WSC-Gold Division Girls Championships
3.
Paulina Stachura
Julia Swierzb
Stephanie Avila
Jessica Garcia
2:01.30
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
4.
Natalia Trejo
Angelina Camachi
Mayra Tiscareno
Natalia Poniatowski
2:06.93
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
5.
Natalia Trejo
Angelina Camachi
Monsserrat Berrum
Jayra Benitez
2:09.29
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
6.
Jaelene Vargas
Maria Ibarra-Luna
Maricela Islas
Abby Preciado
2:13.00
Apr 20
Carol Koszola Invitational
4x400 Relay
1.
Lizbeth Balbuena
Alexandra Nava
Juliana Tamayo
Viviana Sanfilippo
4:22.03
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
2.
Lizbeth Balbuena
Juliana Tamayo
Viviana Sanfilippo
Madelyn Ford
4:33.53
May 9
IHSA 3A Girls Glenbard North Sectional
3.
-
Alexandra Nava
Lizbeth Balbuena
Juliana Tamayo
Viviana Sanfilippo
4:38.3h
Apr 26
Elk Grove Invitational
4.
Relay Team
4:40.68
Apr 20
Carol Koszola Invitational
5.
Madelyn Ford
Natalia Poniatowski
Jade Campos
Monsserrat Berrum
5:00.73
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
6.
Nileena Mahesh
Jade Campos
Maria Ibarra-Luna
Abby Preciado
5:08.86
Apr 20
Carol Koszola Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:15.71
May 2
WSC-Gold Division Girls Championships
2.
-
Juliana Tamayo
Lizbeth Balbuena
Claudia Molina
Nileena Mahesh
11:18.8h
Apr 26
Elk Grove Invitational
3.
Nileena Mahesh
Natalie Diaz
Melisa Castro
Monsserrat Berrum
12:11.74
Apr 20
Carol Koszola Invitational
4.
Monika Poniatowski
Priya Patel
Claudia Molina
Jeanine Farias
12:38.74
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
5.
Monsserrat Berrum
Stephanie Arreguin
Nancy Perez
Nimrah Ahmed
13:59.95
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Maggie O'Connell
29' 9.5
Apr 26
Elk Grove Invitational
2.
11
Alaisia Hunt
27' 11
PR
May 9
IHSA 3A Girls Glenbard North Sectional
3.
10
Jasmine Eduards
25' 11
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
4.
11
Alondra Sainz
25' 5.5
Apr 26
Elk Grove Invitational
5.
10
Nadiah Reyes
22' 8
PR
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
6.
10
Stephanie Arreguin
21' 9
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
7.
9
Julissa Cobos
17' 5.25
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Maggie O'Connell
96' 11
PR
May 2
WSC-Gold Division Girls Championships
2.
11
Alaisia Hunt
83' 4
PR
May 2
WSC-Gold Division Girls Championships
3.
10
Stephanie Arreguin
72' 6
PR
May 2
WSC-Gold Division Girls Championships
4.
11
Alondra Sainz
67' 5
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
5.
10
Nadiah Reyes
66' 4
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
6.
9
Nimrah Ahmed
53' 3
PR
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
7.
11
Jeanine Farias
48' 2
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
8.
-
Sidney Zhao
46' 1
PR
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
High Jump
1.
11
Paulina Stachura
5' 0
PR
May 2
WSC-Gold Division Girls Championships
2.
9
Angelina Camachi
4' 8
Apr 26
Elk Grove Invitational
3.
-
Natalia Trejo
4' 3
PR
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
12
Jessica Garcia
4' 3
Apr 6
Willowbrook Girls Invitational
5.
10
Francesca Scarabaggio
4' 1
PR
Apr 13
10th Annual Oswego East Invitational
Long Jump
1.
10
Francesca Scarabaggio
17' 0.75
May 9
IHSA 3A Girls Glenbard North Sectional
2.
11
Monika Poniatowski
13' 8.5
PR
May 2
WSC-Gold Division Girls Championships
3.
11
Stephanie Avila
12' 9
Apr 26
Elk Grove Invitational
4.
10
Natalia Poniatowski
12' 5.5
PR
May 2
WSC-Gold Division Girls Championships
5.
9
Nimrah Ahmed
11' 9.5
May 2
WSC-Gold Division Girls Championships
Triple Jump
1.
11
Stephanie Avila
31' 3.75
Apr 20
Carol Koszola Invitational
2.
11
Monika Poniatowski
29' 1.5
PR
Apr 26
Elk Grove Invitational
3.
10
Laila Teague
28' 11.75
May 2
WSC-Gold Division Girls Championships
4.
9
Nimrah Ahmed
26' 4.75
May 2
WSC-Gold Division Girls Championships
*Recent improvement