Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
1989
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Ray Niro
11.13
(1.2)
PR
May 17
IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.
12
Michael Dreiling
11.14
(1.2)
PR
May 17
IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
3.
12
Kartik Sarangmath
11.67
PR
Apr 20
Bear Invite
4.
9
Robert Calhoun
11.74
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
5.
9
Joey Gurskis
12.27
PR
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
6.
10
Nick Barron
12.34
PR
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
200 Meters
1.
12
Luis Cossio IV
22.20
PR
Apr 28
Palatine Relays
12
Alec Andrea
22.20
PR
May 17
IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
3.
10
EJ Darlington
22.42
PR
May 17
IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
4.
9
Brian Smith
23.71
PR
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
5.
9
Ryan Smith
24.12
PR
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
6.
9
Robert Calhoun
24.18
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
7.
10
Nick Barron
25.44
PR
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
400 Meters
1.
12
Luis Cossio IV
49.30
May 17
IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.
10
Aaron Sarkar
52.71
May 3
Boys Lake County Invite
3.
11
Michael Curran
52.83
PR
Apr 20
Bear Invite
4.
10
John Palumbo
53.47
PR
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
5.
9
Ryan Smith
53.58
PR
May 17
IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
6.
9
Brian Smith
54.27
PR
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
7.
10
Adam Calacci
54.85
PR
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
8.
10
Michael DuBois
56.29
Apr 20
Bear Invite
800 Meters
1.
12
Nick Laning
1:59.56
PR
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
2.
10
Aaron Sarkar
2:01.55
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
3.
10
Patrick Furlong
2:02.32
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
4.
12
Jeff Hesselbein
2:03.72
PR
May 3
Boys Lake County Invite
5.
12
Aidan King
2:09.68
PR
May 17
IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
6.
9
Kris Marino
2:17.46
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
7.
9
Anthony Torres
2:19.12
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
8.
9
Greigh Wells
2:21.85
PR
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
9.
9
Blake Garrels
2:23.90
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
1600 Meters
1.
12
Nick Laning
4:17.92
PR
May 26
IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.
12
Jeff Hesselbein
4:35.70
PR
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
3.
11
James Lyon
4:38.07
PR
Apr 20
Bear Invite
4.
12
Aidan King
4:40.57
PR
Apr 20
Bear Invite
5.
12
Aiden King
4:44.15
PR
Apr 28
Palatine Relays
6.
9
Matt Hargrave
4:52.88
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
7.
9
Carter Hart
4:52.89
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
8.
11
Jack DeWeerdt
4:54.92
PR
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
3200 Meters
1.
12
Nick Laning
9:07.34
PR
May 3
Boys Lake County Invite
2.
11
Greg Van Hollen
9:53.71
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
3.
12
Aiden King
10:05.00
PR
May 3
Boys Lake County Invite
4.
11
James Lyon
10:09.81
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
5.
9
Ben DeWeerdt
10:16.82
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
6.
10
Trevor Giampa
10:38.04
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
7.
9
Carter Hart
10:41.65
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
8.
9
Matt Hargrave
10:42.70
PR
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
110m Hurdles - 39"
1.
12
Kevin Curet
14.65
PR
May 17
IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.
12
Jake Parsons
15.15
PR
Apr 28
Palatine Relays
3.
10
Roberto Alvarez
18.52
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
4.
10
Johan Thorne
18.82
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
300m Hurdles - 36"
1.
12
Kevin Curet
40.37
PR
May 3
Boys Lake County Invite
2.
11
Horatio Mendez
44.44
PR
May 17
IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
3.
9
Jack Elliot
47.06
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
4.
11
Jonathan Fu
48.40
PR
Apr 28
Palatine Relays
5.
10
Johan Thorne
48.58
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
6.
10
Roberto Alvarez
49.15
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
4x100 Relay
1.
Michael Dreiling
Alec Andrea
Ray Niro
Luis Cossio IV
42.31
May 26
IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.
Michael Dreiling
Ray Niro
Alec Andrea
Luis Cossio IV
42.49
May 26
IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.
Kyle Rivas
Ryan Smith
Joey Gurskis
Brian Smith
45.40
Apr 20
Bear Invite
4.
EJ Darlington
Ryan Smith
Joey Gurskis
Brian Smith
45.98
Apr 12
Patriot Relays
5.
Nick Barron
Ryan Smith
Joey Gurskis
Brian Smith
46.10
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
4x200 Relay -
1.
Alec Andrea
Ray Niro
EJ Darlington
Luis Cossio IV
1:26.95
May 26
IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.
Alec Andrea
Ray Niro
Kartik Sarangmath
Luis Cossio IV
1:31.70
Apr 12
Patriot Relays
3.
Alec Andrea
Ray Niro
EJ Darlington
Kartik Sarangmath
1:31.77
May 3
Boys Lake County Invite
4.
Alec Andrea
Ray Niro
Kartik Sarangmath
EJ Darlington
1:33.79
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
5.
9
Robert Calhoun
Brian Smith
Joey Gurskis
Ryan Smith
1:35.75
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
6.
9
Robert Calhoun
Ryan Smith
Joey Gurskis
Brian Smith
1:36.27
Apr 20
Bear Invite
7.
EJ Darlington
Ryan Smith
Joey Gurskis
Brian Smith
1:36.42
Apr 12
Patriot Relays
8.
9
Robert Calhoun
Ryan Smith
Joey Gurskis
Kapcheck Jack
1:38.39
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
4x400 Relay
1.
Luis Cossio IV
Aaron Sarkar
Michael Curran
Patrick Furlong
3:24.01
May 17
IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.
Kevin Curet
Aaron Sarkar
Ryan Smith
Patrick Furlong
3:27.69
May 26
IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.
Luis Cossio IV
Michael Curran
Patrick Furlong
Nick Laning
3:29.80
Apr 12
Patriot Relays
4.
Kevin Curet
Aaron Sarkar
Michael Curran
Patrick Furlong
3:31.01
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
5.
Michael Curran
Aaron Sarkar
Kevin Curet
Patrick Furlong
3:32.05
Apr 20
Bear Invite
6.
John Palumbo
Ryan Smith
Brian Smith
Aaron Sarkar
3:35.80
Apr 12
Patriot Relays
7.
Luis Cossio IV
Michael Curran
Aaron Sarkar
Nick Laning
3:36.03
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
8.
John Palumbo
Ryan Smith
Adam Calacci
Brian Smith
3:39.47
Apr 20
Bear Invite
9.
John Palumbo
Michael DuBois
Adam Calacci
Ryan Smith
3:43.54
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
10.
John Palumbo
Michael DuBois
Adam Calacci
Brian Smith
3:50.08
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
4x800 Relay
1.
Aaron Sarkar
Hesselbein Jeff
Sean Cleary
Patrick Furlong
8:05.19
May 3
Boys Lake County Invite
2.
Nick Laning
Aaron Sarkar
Sean Cleary
Jeff Hesselbein
8:06.33
Apr 20
Bear Invite
3.
Aaron Sarkar
Jeff Hesselbein
Sean Cleary
Patrick Furlong
8:07.23
May 17
IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
4.
Aaron Sarkar
Sean Cleary
Jeff Hesselbein
Patrick Furlong
8:18.86
Apr 28
Palatine Relays
5.
Jeff Hesselbein
Sean Cleary
Ryan Sorenson
Patrick Furlong
8:22.09
Apr 12
Patriot Relays
6.
Nick Laning
Sean Cleary
Ryan Kenny
Jeff Hesselbein
8:30.31
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
7.
Aaron Sarkar
Ben DeWeerdt
Matt Hargrave
Carter Hart
8:43.20
Apr 12
Patriot Relays
8.
9
Carter Hart
Matt Hargrave
Blake Garrels
Ben DeWeerdt
8:57.98
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
9.
9
Blake Garrels
Carter Hart
Matt Hargrave
Ben DeWeerdt
9:08.42
Apr 20
Bear Invite
10.
Blake Garrels
Anthony Torres
Aiden Dunleavy
Ben DeWeerdt
9:17.24
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
EJ Darlington
Brian Smith
Ryan Smith
Patrick Furlong
3:44.29
Apr 28
Palatine Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 36"
1.
Kevin Curet
Roberto Alvarez
Max Bowman
Jake Parsons
1:06.46
Apr 12
Patriot Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Jake Parsons
Max Bowman
JT McBride
Kevin Curet
1:04.10
Apr 28
Palatine Relays
2.
Kevin Curet
Roberto Alvarez
Max Bowman
Jake Parsons
1:08.42
Apr 12
Patriot Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Brad Warman
62' 2.75
PR
May 26
IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.
12
Geoff Frenk
52' 7
PR
May 17
IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
3.
12
Geoffrey Frenk
50' 9
Apr 20
Bear Invite
4.
10
Carter Levin
44' 4.5
Apr 20
Bear Invite
5.
11
Luke Goodwin
42' 11.5
Apr 28
Palatine Relays
6.
9
Cooper Slatter
37' 8.5
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
7.
9
Andrew Pacini
36' 10.5
Apr 20
Bear Invite
Discus - 1.6kg
1.
11
Mark Di Iorio
159' 6
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
2.
12
Brad Warman
138' 2
PR
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
3.
11
Luke Goodwin
135' 7
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
4.
10
Carter Levin
123' 5
PR
Apr 20
Bear Invite
5.
9
Andrew Pacini
94' 3
Apr 20
Bear Invite
6.
9
Cooper Slatter
87' 9
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
High Jump
1.
9
Nate Goodman
5' 8
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
10
Patrick Furlong
5' 8
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
3.
9
Chase Cimaglio
5' 6
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
4.
10
Adam Calacci
5' 4
Apr 20
Bear Invite
Pole Vault
1.
11
Danny Olson
10' 0
May 17
IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.
9
Jack Elliot
9' 6
May 17
IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
3.
9
Nick Elias
8' 6
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
4.
10
Brenton Long
7' 6
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
Long Jump
1.
10
Kyle Rivas
20' 1.5
PR
Apr 28
Palatine Relays
2.
10
Ryan Dykes
19' 7.75
Apr 20
Bear Invite
3.
11
Kunal Mamtani
19' 6
Apr 20
Bear Invite
4.
12
Alec Andrea
18' 10.5
Apr 28
Palatine Relays
5.
11
Michael Bedard
17' 7
PR
Apr 20
Bear Invite
6.
10
John Aleksick
17' 3
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
7.
9
Kapcheck Jack
15' 9
PR
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
8.
9
Thomas Sweeney
13' 0
PR
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
Triple Jump
1.
11
Kunal Mamtani
40' 1.25
May 3
Boys Lake County Invite
2.
10
Adam Calacci
39' 3.75
Apr 28
Palatine Relays
3.
11
Blaz D'Adamo
37' 8
PR
Apr 28
Palatine Relays
4.
9
Nate Goodman
37' 2.5
May 11
Mid Suburban League Boys Championships
10
Kyle Rivas
37' 2.5
Apr 12
Patriot Relays
6.
10
John Aleksick
35' 6
Apr 17
MSL-West Boys Divisional Championships
Womens
100 Meters
1.
9
Olivia Helmer
12.74
PR
May 10
IHSA 3A Girls Palatine Sectional
2.
9
Reagan Pokorny
13.56
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
3.
12
Eleni Filley
13.65
Apr 28
Palatine Relays
4.
9
Ally Butirro
13.88
PR
May 10
IHSA 3A Girls Palatine Sectional
5.
11
Sarah Ruesch
13.97
Apr 28
Palatine Relays
6.
10
Isabella Lebovic
14.00
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
7.
10
Mya Ruiz
14.09
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
8.
9
Lucy Ordway
14.43
PR
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
9.
10
Margaret Milani
14.81
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
10.
9
Ella Younger
14.83
PR
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
11.
12
Erin Krueger
15.29
PR
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
200 Meters
1.
11
Gabby Cossio
26.36
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
2.
9
Olivia Helmer
26.55
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
3.
12
Eleni Filley
27.22
May 10
IHSA 3A Girls Palatine Sectional
4.
9
Lucy Ordway
28.32
May 10
IHSA 3A Girls Palatine Sectional
5.
9
Ally Butirro
28.78
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
6.
12
Katie Ketel
28.95
Apr 13
Barrington Girls Invite
7.
9
Molly Conners
29.90
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
8.
10
Mya Ruiz
30.16
PR
Apr 13
Barrington Girls Invite
9.
12
Erin Krueger
31.44
PR
Apr 13
Barrington Girls Invite
400 Meters
1.
9
Olivia Helmer
1:00.01
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
2.
9
Morgan Magro
1:00.68
PR
May 10
IHSA 3A Girls Palatine Sectional
3.
9
Molly FitzPatrick
1:01.16
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
4.
12
Megan Miller
1:01.58
PR
Apr 28
Palatine Relays
5.
11
Sophie Hoeltgen
1:06.96
Apr 13
Barrington Girls Invite
6.
12
Reagan Bieze
1:08.51
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
7.
9
Lucy Ordway
1:09.20
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
8.
12
Katie Ketel
1:09.34
PR
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
9.
10
Margaret Milani
1:10.04
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
10.
9
Brooke Husby
1:10.08
PR
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
11.
9
Rebecca Fritz
1:11.49
PR
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
12.
10
Kasie Azie
1:11.65
PR
Apr 13
Barrington Girls Invite
13.
11
Maddy Dervin
1:16.08
PR
Apr 13
Barrington Girls Invite
800 Meters
1.
12
Jocelyn Long
2:14.37
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
2.
9
Molly FitzPatrick
2:17.81
Apr 28
Palatine Relays
3.
11
Sophie Hoeltgen
2:18.31
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
4.
10
Alyssa Norris
2:21.14
May 10
IHSA 3A Girls Palatine Sectional
5.
9
Katherine Shein
2:22.61
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
6.
9
Morgan Magro
2:33.89
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
7.
11
Shelby Petersen
2:43.7h
Apr 7
Downers Grove North Girls Quad
8.
9
Julia Renetzky
2:43.71
PR
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
9.
10
Kasie Azie
2:51.50
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
10.
9
Rebecca Fritz
2:52.34
PR
Apr 13
Barrington Girls Invite
11.
9
Katie Schafer
2:52.87
PR
Apr 13
Barrington Girls Invite
12.
9
Olivia Camel
2:55.23
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
1500 Meters
1.
11
Sophie Hoeltgen
5:08.31
PR
Jun 1
Magis Miles
2.
11
Eve Hoeltgen
5:14.07
PR
Jun 1
Magis Miles
1600 Meters
1.
12
Jocelyn Long
4:55.91
PR
May 19
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
9
Molly FitzPatrick
4:59.53
May 19
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
3.
10
Alyssa Norris
5:11.39
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
4.
9
Katherine Shein
5:17.14
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
5.
9
Anne Berquist
5:22.47
Apr 28
Palatine Relays
6.
11
Sophie Hoeltgen
5:26.09
PR
Jun 1
Magis Miles
7.
11
Eve Hoeltgen
5:32.74
Jun 1
Magis Miles
8.
9
Morgan Magro
5:33.06
PR
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
9.
12
Sarah Messerschmidt
5:40.33
Apr 13
Barrington Girls Invite
10.
11
Shelby Petersen
5:50.58
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
11.
9
Julia Renetzky
6:05.79
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
12.
9
Rebecca Fritz
6:16.86
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
1 Mile
1.
11
Sophie Hoeltgen
5:27.71
PR
Jun 1
Magis Miles
2.
11
Eve Hoeltgen
5:34.47
PR
Jun 1
Magis Miles
3200 Meters
1.
12
Jocelyn Long
10:25.01
PR
May 19
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
9
Molly FitzPatrick
10:53.31
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
3.
9
Anne Berquist
11:17.16
PR
May 10
IHSA 3A Girls Palatine Sectional
4.
11
Eve Hoeltgen
11:38.09
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
5.
11
Shelby Petersen
11:58.54
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
6.
11
Maddy Dervin
13:12.59
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
7.
9
Julia Renetzky
13:20.63
Apr 13
Barrington Girls Invite
8.
9
Katie Schafer
14:44.19
PR
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
100m Hurdles - 33"
1.
9
Brooke Husby
15.82
May 10
IHSA 3A Girls Palatine Sectional
2.
11
Gabby Cossio
16.05
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
3.
11
Stephanie Landoni
18.29
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
4.
10
Elizabeth Messerschmidt
19.02
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
5.
11
Diya Mehta
19.53
Apr 13
Barrington Girls Invite
6.
9
Grace Camel
23.02
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Gabby Cossio
46.31
May 19
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
11
Stephanie Landoni
50.69
PR
May 10
IHSA 3A Girls Palatine Sectional
3.
9
Lucy Ordway
51.77
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
4.
10
Elizabeth Messerschmidt
53.82
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
5.
9
Brooke Husby
54.20
PR
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
6.
9
Ella Younger
1:01.95
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
4x100 Relay
1.
Olivia Helmer
Gabby Cossio
Eleni Filley
Reagan Pokorny
49.51
May 19
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
Olivia Helmer
Megan Miller
Eleni Filley
Reagan Pokorny
49.96
May 10
IHSA 3A Girls Palatine Sectional
3.
Reagan Pokorny
Eleni Filley
Megan Miller
Olivia Helmer
50.93
Apr 28
Palatine Relays
4.
Reagan Pokorny
Olivia Helmer
Eleni Filley
Gabby Cossio
51.56
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
5.
Reagan Pokorny
Megan Miller
Eleni Filley
Olivia Helmer
52.22
Apr 13
Barrington Girls Invite
6.
Relay Team
52.94c
Apr 7
Downers Grove North Girls Quad
7.
Fiza Alam
Erin Krueger
Margaret Milani
Shanna Turczynski
55.75
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
8.
Ally Butirro
Mya Ruiz
Shanna Turczynski
Molly Conners
55.93
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
9.
Megan Miller
Reagan Pokorny
Eleni Filley
Olivia Helmer
56.01
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
10.
Ally Butirro
Margaret Milani
Shanna Turczynski
Mya Ruiz
56.27
Apr 13
Barrington Girls Invite
11.
Fiza Alam
Erin Krueger
Shanna Turczynski
Margaret Milani
57.62
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
4x200 Relay -
1.
Olivia Helmer
Gabby Cossio
Eleni Filley
Reagan Pokorny
1:45.12
May 10
IHSA 3A Girls Palatine Sectional
2.
Gabby Cossio
Reagan Pokorny
Eleni Filley
Megan Miller
1:47.58
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
3.
Olivia Helmer
Eleni Filley
Lucy Ordway
Reagan Pokorny
1:47.95
May 19
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
4.
Megan Miller
Katie Ketel
Eleni Filley
Olivia Helmer
1:49.26
Apr 28
Palatine Relays
5.
Gabby Cossio
Reagan Pokorny
Eleni Filley
Olivia Helmer
1:49.92
Apr 13
Barrington Girls Invite
6.
Reagan Pokorny
Olivia Helmer
Eleni Filley
Megan Miller
1:51.83
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
7.
Ally Butirro
Mya Ruiz
Ella Younger
Molly Conners
1:57.37
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
8.
Ally Butirro
Mya Ruiz
Shanna Turczynski
Molly Conners
2:00.09
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
9.
Fiza Alam
Erin Krueger
Diya Mehta
Molly Conners
2:00.85
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
10.
Fiza Alam
Erin Krueger
Molly Conners
Ella Younger
2:03.77
Apr 13
Barrington Girls Invite
4x400 Relay
1.
Molly FitzPatrick
Sophie Hoeltgen
Morgan Magro
Megan Miller
4:03.69
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
2.
Megan Miller
Morgan Magro
Gabby Cossio
Olivia Helmer
4:03.72
May 10
IHSA 3A Girls Palatine Sectional
3.
Olivia Helmer
Morgan Magro
Sophie Hoeltgen
Gabby Cossio
4:05.88
May 19
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
4.
Megan Miller
Molly FitzPatrick
Katherine Shein
Jocelyn Long
4:06.70
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
5.
Megan Miller
Olivia Helmer
Gabby Cossio
Molly FitzPatrick
4:07.99
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
6.
Morgan Magro
Megan Miller
Sophie Hoeltgen
Gabby Cossio
4:08.13
Apr 28
Palatine Relays
7.
Molly FitzPatrick
Megan Miller
Gabby Cossio
Katherine Shein
4:14.76
Apr 13
Barrington Girls Invite
8.
Relay Team
4:24.0h
Apr 7
Downers Grove North Girls Quad
9.
Fiza Alam
Kasie Azie
Diya Mehta
Shelby Petersen
4:34.08
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
10.
Morgan Magro
Diya Mehta
Shelby Petersen
Shanna Turczynski
4:37.87
Apr 13
Barrington Girls Invite
11.
Kasie Azie
Morgan Magro
Shanna Turczynski
Diya Mehta
4:41.97
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
12.
Shanna Turczynski
Ally Butirro
Elizabeth Messerschmidt
Kasie Azie
5:00.24
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
4x800 Relay
1.
Katherine Shein
Sophie Hoeltgen
Alyssa Norris
Molly FitzPatrick
9:16.91
May 19
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
Katherine Shein
Alyssa Norris
Sophie Hoeltgen
Molly FitzPatrick
9:21.10
May 10
IHSA 3A Girls Palatine Sectional
3.
Molly FitzPatrick
Jocelyn Long
Morgan Magro
Alyssa Norris
9:26.84
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
4.
Sophie Hoeltgen
Morgan Magro
Katherine Shein
Molly FitzPatrick
9:28.09
Apr 28
Palatine Relays
5.
Katherine Shein
Alyssa Norris
Molly FitzPatrick
Anne Berquist
9:32.23
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
6.
Katherine Shein
Sophie Hoeltgen
Alyssa Norris
Jocelyn Long
9:35.86
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
7.
Anne Berquist
Katherine Shein
Sophie Hoeltgen
Molly FitzPatrick
9:39.53
Apr 13
Barrington Girls Invite
8.
Relay Team
9:55.7h
Apr 7
Downers Grove North Girls Quad
9.
Alyssa Norris
Sarah Messerschmidt
Morgan Magro
Maddy Dervin
10:29.06
Apr 13
Barrington Girls Invite
10.
Morgan Magro
Julia Renetzky
Eve Hoeltgen
Shelby Petersen
10:40.50
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
11.
9
Morgan Magro
Julia Renetzky
Katie Schafer
Rebecca Fritz
10:52.64
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
12.
Kasie Azie
Maddy Dervin
Rebecca Fritz
Julia Renetzky
11:23.29
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Reagan Pokorny
Ally Butirro
Morgan Magro
Alyssa Norris
4:24.65
Apr 28
Palatine Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Gabby Cossio
Brooke Husby
Diya Mehta
Stephanie Landoni
1:14.35
Apr 28
Palatine Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Gina Polito
35' 9.5
PR
Apr 28
Palatine Relays
2.
10
Sarah Feely
33' 8
PR
Apr 28
Palatine Relays
3.
10
Tochi Aliberi
31' 7
Apr 13
Barrington Girls Invite
4.
10
Emma Bergquist
25' 6
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
Discus - 1kg
1.
12
Gina Polito
91' 7
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
2.
10
Sarah Feely
81' 9
PR
May 10
IHSA 3A Girls Palatine Sectional
3.
10
Tochi Aliberi
73' 11
Apr 28
Palatine Relays
4.
10
Emma Bergquist
63' 9
PR
Apr 28
Palatine Relays
High Jump
1.
9
Brooke Husby
5' 0
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
2.
11
Stephanie Landoni
4' 10
PR
Apr 28
Palatine Relays
3.
9
Lucy Ordway
4' 8
Apr 13
Barrington Girls Invite
4.
10
Isabella Lebovic
4' 6
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
Pole Vault
1.
12
Nicole Barcroft
10' 9
PR
May 10
IHSA 3A Girls Palatine Sectional
2.
11
Sarah Ruesch
10' 3
PR
May 10
IHSA 3A Girls Palatine Sectional
3.
10
Faith Caldwell
8' 6
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
4.
12
Kaylee Starbird
8' 3
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
5.
11
Sydney Goodman
7' 6
Apr 7
Downers Grove North Girls Quad
6.
10
Alana Riemenschneider
7' 0
PR
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
Long Jump
1.
9
Reagan Pokorny
15' 10.5
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
2.
12
Katie Ketel
15' 7.5
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
3.
11
Sarah Ruesch
15' 6.5
PR
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
4.
9
Olivia Helmer
15' 3.5
PR
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
5.
9
Ally Butirro
15' 1
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
6.
11
Stephanie Gianopulos
13' 4.75
Apr 28
Palatine Relays
7.
12
Reagan Bieze
12' 6.5
PR
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
8.
10
Faith Caldwell
12' 0
PR
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
9.
12
Erin Krueger
11' 11
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
Triple Jump
1.
12
Katie Ketel
32' 8.5
Apr 28
Palatine Relays
2.
11
Ella Hutchison
32' 2
May 10
IHSA 3A Girls Palatine Sectional
3.
10
Elizabeth Messerschmidt
31' 8.75
PR
Apr 21
Sue Pariseau Invitational
4.
10
Alana Riemenschneider
30' 0.5
PR
May 4
Mid Suburban League Girls Championships
5.
10
Emma Bergquist
28' 11
Apr 17
MSL-West Girls Divisional Championships
*Recent improvement