Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2004
1989
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2013
2012
2011
2010
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Colin Richardson
11.40
May 16
IHSA 3A Boys Niles West Sectional
2.
11
Matthew Newman
11.42
PR
May 16
IHSA 3A Boys Niles West Sectional
3.
10
Hayden Katz
11.83
PR
May 13
CSL-North JV Open
4.
10
Warner Varnado
11.98
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
5.
11
Camden Sabath
11.99
May 2
2019 Boys Lake County Invitational
12
Sam Schurgin
11.99
PR
May 13
CSL-North JV Open
7.
10
Rayan Falouji
12.17
PR
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
8.
11
Alex Cohan
12.24
May 13
CSL-North JV Open
9.
10
Ben Seed
12.33
PR
Apr 13
Bartlett Flying Hawk Classic
10.
10
Jake Haley
12.40
Apr 13
Bartlett Flying Hawk Classic
11.
9
Andrew Avenaim
12.45
PR
May 13
CSL-North JV Open
12.
11
Jonah Frydman
12.49
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
13.
9
Teddy Dumitru
12.56
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
14.
9
Sammy He
12.64
May 13
CSL-North JV Open
15.
10
Sam Strimling
12.67
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
16.
10
Jacob Ashman
12.71
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
17.
12
Axel Baumeister
12.89
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
18.
11
Charlie Samson
12.92
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
10
Michael San Jose
12.92
PR
May 13
CSL-North JV Open
20.
10
Aiden Morrison
12.95
PR
May 13
CSL-North JV Open
9
Hunter Westphal
12.95
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
22.
9
Spencer Meyers
12.99
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
23.
10
Brandon Cohen
13.10
PR
May 13
CSL-North JV Open
24.
9
Ben Whiteman
13.13
PR
May 13
CSL-North JV Open
25.
9
Matthew Erdman
13.16
May 13
CSL-North JV Open
26.
11
Ryan Fogel
13.18
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
27.
9
Asher Weiss
13.62
May 13
CSL-North JV Open
28.
9
Noah Fishman
13.69
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
29.
11
Josh Levin
13.73
PR
May 13
CSL-North JV Open
30.
9
Rhone Tatham
14.02
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
31.
9
Jonah Katz
14.13
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
32.
9
Ian Cooper
14.22
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
33.
9
Westmundi Gomez
15.42
PR
May 13
CSL-North JV Open
34.
9
Zach Adelman
16.32
PR
May 13
CSL-North JV Open
200 Meters
1.
12
Sam Schurgin
24.10
PR
May 2
2019 Boys Lake County Invitational
2.
11
Camden Sabath
24.21
PR
May 2
2019 Boys Lake County Invitational
3.
11
Matthew Newman
24.35
PR
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
4.
9
Colin Richardson
24.45
PR
May 13
CSL-North JV Open
5.
10
Hayden Katz
24.64
PR
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
6.
10
Jake Haley
24.70
PR
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
7.
9
Teddy Dumitru
24.94
PR
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
10
Warner Varnado
24.94
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
9.
11
Jonah Frydman
25.07
PR
May 13
CSL-North JV Open
10.
9
Andrew Avenaim
25.38
PR
May 13
CSL-North JV Open
11.
10
Sam Strimling
25.45
May 13
CSL-North JV Open
12.
10
Rayan Falouji
25.76
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
13.
10
Ben Seed
26.06
PR
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
14.
12
Axel Baumeister
26.23
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
15.
11
Charlie Samson
26.78
PR
May 13
CSL-North JV Open
16.
9
Sammy He
26.79
PR
May 13
CSL-North JV Open
17.
9
Hunter Westphal
26.82
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
18.
9
Spencer Meyers
26.98
May 13
CSL-North JV Open
19.
9
Matthew Erdman
27.27
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
20.
10
Aiden Morrison
27.29
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
21.
11
Ryan Fogel
27.43
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
22.
10
Michael San Jose
27.44
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
23.
9
Asher Weiss
28.20
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
24.
9
Noah Fishman
28.33
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
25.
9
Jonah Katz
29.41
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
26.
9
Rhone Tatham
29.60
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
27.
9
Ian Cooper
29.70
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
28.
9
Zach Adelman
33.54
PR
May 13
CSL-North JV Open
400 Meters
1.
12
Jude Tatham
54.51
Apr 5
Deerfield Invite
2.
11
Joe Ariano
55.00
PR
May 16
IHSA 3A Boys Niles West Sectional
3.
10
Sam Strimling
55.67
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
4.
9
Lucas Moskovitz
56.34c
PR
May 6
CSL North Freshman Conference
5.
10
Hayden Katz
56.84
PR
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
6.
10
Aiden Morrison
58.19
PR
May 13
CSL-North JV Open
7.
9
Spencer Meyers
59.64c
PR
May 6
CSL North Freshman Conference
8.
9
Matthew Erdman
1:04.99
PR
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
800 Meters
1.
12
Bradley Brodsky
2:00.46
PR
May 16
IHSA 3A Boys Niles West Sectional
2.
10
Ben Zamler
2:01.84
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
3.
12
Jonathan Wallk
2:03.56
PR
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
4.
10
Jonah Kaplan
2:08.79
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
5.
9
Eric Lakemaker
2:09.28
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
6.
10
Josh Puyear
2:10.72
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
7.
10
Zack Greco
2:12.77
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
8.
9
Ryan Bernstein
2:12.91
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
9.
10
Joe Healy
2:14.66
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
10.
10
Charlie Hart
2:15.54
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
11.
9
Alex Luo
2:16.18
PR
Apr 5
Deerfield Invite
12.
10
Brendan Beamer
2:27.53
Apr 13
Bartlett Flying Hawk Classic
13.
9
Jonah Satyr
2:28.70
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
14.
10
Israel Becerra
2:34.73
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
15.
9
Ethan Kim
2:53.19
PR
May 13
CSL-North JV Open
16.
9
Ian Van Every
3:00.61
PR
May 13
CSL-North JV Open
17.
9
Nick Krishnan
3:09.29
May 13
CSL-North JV Open
18.
12
Daniel Ballenger
4:31.87
PR
May 13
CSL-North JV Open
19.
11
Aleksandar Burmeister
4:51.39
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
1600 Meters
1.
12
Bradley Brodsky
4:27.67
PR
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
2.
10
Josh Puyear
4:32.10
PR
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
3.
11
Ben Kraemer
4:34.19
PR
May 16
IHSA 3A Boys Niles West Sectional
4.
10
Ben Zamler
4:36.89
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
5.
9
Eric Lakemaker
4:45.44
PR
Apr 20
Distance Night in Palatine
6.
9
Cole Bernstein
4:46.75
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
7.
10
Charlie Hart
4:47.10
PR
May 2
2019 Boys Lake County Invitational
8.
12
Brett Needelman
4:48.46
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
9.
9
Alex Luo
4:49.68
PR
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
10.
9
Ryan Bernstein
4:49.77
Apr 5
Deerfield Invite
11.
12
Declan Black
4:49.79
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
12.
12
Jonathan Wallk
4:52.10
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
13.
9
Lucas Moskovitz
4:52.39
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
14.
10
Joe Healy
4:53.03
PR
May 13
CSL-North JV Open
15.
10
Jonah Kaplan
4:54.21
PR
May 13
CSL-North JV Open
16.
10
Zack Greco
4:54.24
May 13
CSL-North JV Open
17.
11
Mac Cooley
4:54.41
PR
May 13
CSL-North JV Open
18.
12
Jude Tatham
4:54.47
PR
May 13
CSL-North JV Open
19.
11
Jason Dahlberg
4:56.57
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
20.
12
Jason Tynan
4:58.56
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
21.
10
Andrew Osborn
5:01.62
May 13
CSL-North JV Open
22.
11
Micah Plofsky
5:05.18
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
23.
11
Elai Spector
5:05.53
PR
May 13
CSL-North JV Open
24.
11
Joe Ariano
5:06.41
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
25.
9
Jonah Satyr
5:10.60
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
26.
10
Brent Meilman
5:14.05
PR
May 13
CSL-North JV Open
27.
10
Thomas Hu
5:20.62
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
28.
10
Brendan Beamer
5:21.16
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
29.
10
Asher Kriegel
5:22.94
May 13
CSL-North JV Open
30.
9
Robert Getty
5:25.58
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
31.
10
Coby Segal
5:30.77
PR
May 13
CSL-North JV Open
32.
11
Jeremy Plofsky
5:33.08
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
33.
11
Jacob Nitsun
5:36.16
May 13
CSL-North JV Open
34.
10
Ben Spiegel
5:39.09
May 13
CSL-North JV Open
35.
9
David Fisher
5:44.63
May 13
CSL-North JV Open
36.
10
Brian Reich
5:46.71
PR
May 13
CSL-North JV Open
37.
9
Brandon Stein
5:50.69
May 13
CSL-North JV Open
38.
9
Ian Van Every
6:44.38
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
39.
9
Nitaawe Banks
7:12.74
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
40.
9
Nick Krishnan
7:28.65
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
3200 Meters
1.
10
Josh Puyear
9:42.60
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
2.
11
Ben Kraemer
9:59.71
PR
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
3.
9
Cole Bernstein
10:03.10
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
4.
9
Ryan Bernstein
10:17.84
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
5.
10
Ben Zamler
10:18.07
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
6.
10
Joe Healy
10:22.61
PR
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
7.
10
Charlie Hart
10:24.61
PR
Apr 5
Deerfield Invite
8.
9
Lucas Moskovitz
10:33.68
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
9.
9
Alex Luo
10:35.19
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
10.
11
Jason Dahlberg
10:41.08
PR
May 13
CSL-North JV Open
11.
10
Andrew Osborn
10:41.78
PR
Apr 13
Bartlett Flying Hawk Classic
12.
10
Jonah Kaplan
10:42.68
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
13.
10
Zack Greco
10:49.48
PR
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
14.
9
Jonah Satyr
11:14.46
PR
May 13
CSL-North JV Open
15.
10
Brent Meilman
11:26.51
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
16.
11
Grant Fisher
11:31.17
PR
May 13
CSL-North JV Open
17.
9
Robert Getty
11:36.64
PR
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
18.
10
Jeremy Rosenblum
12:02.06
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
19.
10
Coby Segal
12:03.91
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
20.
9
Brandon Stein
12:14.48
PR
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
21.
10
Ben Spiegel
12:18.35
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
22.
9
David Fisher
12:30.27
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
23.
9
Ben Flaxman
12:34.44
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
24.
9
Kevin Daly
12:40.47
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
25.
9
Yijia Wang
12:56.17
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
110m Hurdles - 39"
1.
10
Max Wilhelm
15.96
May 2
2019 Boys Lake County Invitational
2.
12
David Varon
16.66
PR
Apr 13
Bartlett Flying Hawk Classic
3.
12
Josh Tang
17.35
May 13
CSL-North JV Open
4.
10
Adam Shore
17.91
May 2
2019 Boys Lake County Invitational
5.
9
Noam Dor
20.41
PR
May 13
CSL-North JV Open
6.
9
Martin Brubaker
20.91
PR
Apr 13
Bartlett Flying Hawk Classic
7.
9
Westmundi Gomez
23.69
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
300m Hurdles - 36"
1.
10
Max Wilhelm
43.05
May 16
IHSA 3A Boys Niles West Sectional
2.
10
Adam Shore
44.17
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
3.
12
David Varon
45.41
PR
Apr 5
Deerfield Invite
4.
12
Josh Tang
45.83
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
5.
12
Jude Tatham
47.60
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
6.
10
Thomas Brubaker
47.64c
PR
May 6
CSL North Freshman Conference
7.
9
Martin Brubaker
48.46
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
8.
9
Noam Dor
51.14
PR
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
9.
10
Sam Voigt
1:01.16
Apr 13
Bartlett Flying Hawk Classic
10.
9
Westmundi Gomez
1:05.44
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
4x100 Relay
1.
Colin Richardson
Matthew Newman
Camden Sabath
Hayden Katz
45.05
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
2.
Colin Richardson
Hayden Katz
Matthew Newman
Camden Sabath
45.18
May 16
IHSA 3A Boys Niles West Sectional
3.
Colin Richardson
Camden Sabath
Sam Schurgin
Matthew Newman
45.61
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
4.
Colin Richardson
Sam Schurgin
Matthew Newman
Camden Sabath
46.54
May 2
2019 Boys Lake County Invitational
5.
Camden Sabath
Sam Schurgin
Matthew Newman
Warner Varnado
46.55
Apr 5
Deerfield Invite
6.
Matthew Newman
Warner Varnado
Sam Schurgin
Colin Richardson
46.83
Apr 13
Bartlett Flying Hawk Classic
7.
Ben Seed
Rayan Falouji
Teddy Dumitru
Sam Strimling
47.27
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
8.
Relay Team
47.32
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
9.
9
Spencer Meyers
Noah Fishman
Asher Weiss
Jonah Katz
53.80
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Sam Liokumovich
Henry Boudreau
Nick Wolfe
Thomas Sardi
49.92
Apr 26
57th Annual Glenbrook North Spartan Relays
4x200 Relay -
1.
Sam Schurgin
Camden Sabath
Matthew Newman
Hayden Katz
1:34.65
May 16
IHSA 3A Boys Niles West Sectional
2.
Matthew Newman
Hayden Katz
Jake Haley
Colin Richardson
1:35.45
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
3.
Camden Sabath
Matthew Newman
Sam Schurgin
Warner Varnado
1:37.39
Apr 5
Deerfield Invite
4.
Relay Team
1:41.91
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
5.
Teddy Dumitru
Rayan Falouji
Ben Seed
Andrew Avenaim
1:43.07
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
6.
Charlie Samson
Ryan Fogel
Jacob Ashman
Axel Baumeister
1:45.15
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
7.
9
Spencer Meyers
Noah Fishman
Asher Weiss
Jonah Katz
1:52.87
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
4x400 Relay
1.
Jude Tatham
Joe Ariano
Bradley Brodsky
Ben Zamler
3:39.57
May 2
2019 Boys Lake County Invitational
2.
Jude Tatham
Ben Zamler
Hayden Katz
Bradley Brodsky
3:43.35
Apr 26
57th Annual Glenbrook North Spartan Relays
3.
Jude Tatham
Joe Ariano
Bradley Brodsky
Jonathan Wallk
3:45.87
Apr 5
Deerfield Invite
4.
Relay Team
3:47.91
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
5.
Jude Tatham
Bradley Brodsky
Joe Ariano
Ben Zamler
3:49.13
Apr 13
Bartlett Flying Hawk Classic
6.
Hayden Katz
Sam Strimling
Ben Zamler
Cole Bernstein
3:50.37
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
7.
Sam Strimling
Aiden Morrison
Jonah Kaplan
Charlie Hart
3:52.46
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
8.
Hayden Katz
Sam Strimling
Aiden Morrison
Cole Bernstein
3:57.98
Apr 5
Deerfield Invite
9.
Aiden Morrison
Jason Dahlberg
Mac Cooley
Grant Fisher
4:13.66
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
4x800 Relay
1.
Micah Plofsky
Jonathan Wallk
Ryan Bernstein
Declan Black
8:38.03
May 16
IHSA 3A Boys Niles West Sectional
2.
Micah Plofsky
Declan Black
Ryan Bernstein
Brett Needelman
8:39.96
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
3.
Jonathan Wallk
Jonah Kaplan
Jason Tynan
Brett Needelman
8:40.43
May 2
2019 Boys Lake County Invitational
4.
Relay Team
8:47.17
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
5.
Jonah Kaplan
Jonathan Wallk
Jason Tynan
Ryan Bernstein
8:49.31
Apr 26
57th Annual Glenbrook North Spartan Relays
6.
Jonathan Wallk
Micah Plofsky
Jason Tynan
Brett Needelman
8:52.48
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
7.
Declan Black
Brett Needelman
Jason Tynan
Micah Plofsky
8:57.80
Apr 13
Bartlett Flying Hawk Classic
8.
Brett Needelman
Declan Black
Jason Dahlberg
Micah Plofsky
9:02.51
Apr 5
Deerfield Invite
9.
Jason Dahlberg
Grant Fisher
Mac Cooley
Jeremy Plofsky
9:15.85
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
10.
Andrew Osborn
Brent Meilman
Robert Getty
Jonah Satyr
9:17.2h
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
11.
Brent Meilman
Lucas Moskovitz
Robert Getty
Alex Luo
9:18.23
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
12.
Lucas Moskovitz
Brent Meilman
Brendan Beamer
Zack Greco
9:26.70
Apr 5
Deerfield Invite
4x1600 Relay
1.
Ben Kraemer
Josh Puyear
Brett Needelman
Bradley Brodsky
18:58.94
Apr 26
57th Annual Glenbrook North Spartan Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Colin Richardson
Camden Sabath
Matthew Newman
Jude Tatham
1:46.26
Apr 26
57th Annual Glenbrook North Spartan Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Sam Schurgin
Jake Haley
Joe Ariano
Ben Zamler
3:46.19
Apr 26
57th Annual Glenbrook North Spartan Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Eric Lakemaker
Hayden Katz
Declan Black
Bradley Brodsky
11:10.14
Apr 26
57th Annual Glenbrook North Spartan Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Max Wilhelm
David Varon
Josh Tang
Adam Shore
1:09.67
Apr 26
57th Annual Glenbrook North Spartan Relays
4x120y Shuttle Hurdles - 30"
1.
Max Wilhelm
David Varon
Josh Tang
Adam Shore
1:01.44
Apr 26
57th Annual Glenbrook North Spartan Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Sam Liokumovich
19.53m
PR
May 2
2019 Boys Lake County Invitational
2.
12
Henry Boudreau
17.12m
Apr 18
West Aurora Throws Meet
3.
12
Jason Shrago
13.87m
PR
Apr 26
57th Annual Glenbrook North Spartan Relays
4.
12
Matthias Strotman
13.34m
PR
Apr 26
57th Annual Glenbrook North Spartan Relays
5.
11
Nick Wolfe
12.93m
PR
May 13
CSL-North JV Open
6.
10
Sawyer Penar
12.12m
PR
May 13
CSL-North JV Open
7.
12
Thomas Sardi
11.26m
PR
May 13
CSL-North JV Open
8.
11
Ian Vaananen
11.15m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
9.
11
Josh Levin
10.30m
PR
May 13
CSL-North JV Open
10.
10
Thomas Brubaker
9.18m
PR
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
11.
9
Evan Wagman
8.03m
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
12.
10
Alexander Pettigrew
7.85m
PR
May 13
CSL-North JV Open
13.
9
Peter Denten
7.67m
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
Discus - 1.6kg
1.
12
Sam Liokumovich
57.58m
PR
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
2.
12
Henry Boudreau
53.37m
PR
May 16
IHSA 3A Boys Niles West Sectional
3.
11
Nick Wolfe
39.88m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
4.
12
Thomas Sardi
38.68m
PR
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
5.
11
Ian Vaananen
36.63m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
6.
12
Matthias Strotman
33.88m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
7.
12
Jason Shrago
32.18m
PR
May 13
CSL-North JV Open
8.
10
Sawyer Penar
30.40m
PR
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
9.
11
Josh Levin
27.76m
PR
May 13
CSL-North JV Open
10.
10
Thomas Brubaker
27.71m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
11.
9
Evan Wagman
23.29m
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
12.
10
Alexander Pettigrew
18.47m
PR
May 13
CSL-North JV Open
13.
9
Peter Denten
17.53m
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
High Jump
1.
12
Jacob Birg
1.80m
PR
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
2.
11
Jonah Frydman
1.68m
PR
Apr 5
Deerfield Invite
3.
9
Matthew Erdman
1.65m
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
4.
10
Drew Shore
1.63m
Apr 26
57th Annual Glenbrook North Spartan Relays
5.
10
Jake Kanter
1.52m
Apr 5
Deerfield Invite
10
Adam Harris
1.52m
Apr 5
Deerfield Invite
7.
9
Noam Dor
1.47m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
Pole Vault
1.
12
Adam Powen
4.01m
PR
May 2
2019 Boys Lake County Invitational
2.
11
Alex Culver
3.40m
PR
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
3.
10
Zachary Luke
3.20m
May 13
CSL-North JV Open
4.
9
Rhone Tatham
2.59m
May 6
CSL North Freshman Conference
9
Ben Whiteman
2.59m
Apr 26
57th Annual Glenbrook North Spartan Relays
6.
10
Rayan Falouji
1.83m
PR
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
Long Jump
1.
10
Jake Haley
5.90m
PR
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
2.
11
Alex Cohan
5.89m
PR
Apr 26
57th Annual Glenbrook North Spartan Relays
3.
11
Matthew Newman
5.66m
PR
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
9
Colin Richardson
5.66m
PR
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
12
Jacob Birg
5.66m
Apr 26
57th Annual Glenbrook North Spartan Relays
6.
10
Warner Varnado
5.49m
Apr 13
Bartlett Flying Hawk Classic
7.
12
Sam Schurgin
5.44m
PR
May 13
CSL-North JV Open
8.
9
Matthew Erdman
5.44m
May 6
CSL North Freshman Conference
9.
10
Jake Kanter
5.38m
Apr 23
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
10.
9
Hunter Westphal
5.31m
PR
May 13
CSL-North JV Open
11.
11
Jonah Frydman
5.14m
Apr 5
Deerfield Invite
12.
9
Sammy He
5.00m
May 13
CSL-North JV Open
13.
11
Charlie Samson
4.99m
PR
May 13
CSL-North JV Open
14.
9
Ben Whiteman
4.67m
May 7
Maine West JV Meet
15.
10
Rayan Falouji
4.60m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
16.
9
Teddy Dumitru
4.34m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
17.
9
Jonah Katz
4.31m
May 13
CSL-North JV Open
18.
9
Asher Weiss
4.02m
PR
May 13
CSL-North JV Open
19.
10
Jonah Kaplan
3.70m
PR
May 7
Maine West JV Meet
20.
9
Zach Adelman
3.39m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
Triple Jump
1.
11
Jonah Frydman
12.67m
PR
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
2.
12
Sam Schurgin
12.57m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
3.
12
Jacob Birg
12.15m
Apr 26
57th Annual Glenbrook North Spartan Relays
4.
10
Jake Haley
12.11m
PR
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
5.
9
Hunter Westphal
10.87m
PR
May 13
CSL-North JV Open
6.
10
Adam Harris
10.80m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
9
Matthew Erdman
10.80m
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
8.
9
Ben Whiteman
10.74m
May 6
CSL North Freshman Conference
9.
10
Jake Kanter
10.62m
PR
May 10
CSL-North Boys Conference Championship
10.
9
Sammy He
10.43m
Apr 17
Niles North Dan Horyn Invitational
11.
9
Teddy Dumitru
10.34m
PR
Apr 13
Bartlett Flying Hawk Classic
12.
9
Asher Weiss
8.36m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
Womens
100 Meters
1.
12
Zoie Richardson
13.20
PR
Apr 18
Wauconda Girls Track & Field Invitational
2.
11
Carly Fisher
13.78
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
3.
10
Hailey Abramovitch
14.45
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
4.
9
Lila Koenig
14.51
PR
May 9
IHSA 3A Girls Loyola Academy Sectional
5.
11
Liza Bluman
14.53
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
6.
10
Rachel Lamorte
14.69
PR
May 9
IHSA 3A Girls Loyola Academy Sectional
7.
11
Madison McElligott
14.72
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
8.
9
Chealee Plyer
15.00
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
9.
12
Thalia Tsakiris
15.26
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
10.
10
Chelsea Burton
15.47
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
11.
10
Paula Krzykala
15.66
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
12.
10
Elisabeth Weiss
15.96
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
13.
11
Jaclyn Trachtenberg
16.93
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
14.
9
Hana Dolgin
18.36
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
200 Meters
1.
12
Zoie Richardson
27.12
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
2.
11
Liza Bluman
29.79
Apr 25
2019 Girls Lake County Invitational
3.
9
Brett Killoren
30.82
PR
May 9
IHSA 3A Girls Loyola Academy Sectional
4.
11
Madison McElligott
31.11
PR
Apr 18
Wauconda Girls Track & Field Invitational
5.
10
Rachel Lamorte
31.15
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
6.
9
Jordan Hirsch
31.65
PR
May 9
IHSA 3A Girls Loyola Academy Sectional
7.
10
Chelsea Burton
32.85
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
8.
10
Paula Krzykala
32.86
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
9.
10
Elisabeth Weiss
32.89
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
10.
10
Sofie Handwerker
33.04
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
11.
11
Jaclyn Trachtenberg
37.29
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
12.
9
Hana Dolgin
41.97
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
400 Meters
1.
9
Abigail Albrecht
1:06.60
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
2.
12
Sydney Kingsepp
1:09.11
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
3.
9
Madeline Trella
1:09.41
PR
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
4.
9
Cora Powers
1:09.94
PR
May 9
IHSA 3A Girls Loyola Academy Sectional
5.
10
Hailey Abramovitch
1:11.15
PR
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
6.
12
Blake Shelist
1:12.60
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
7.
9
Caroline Reich
1:14.83
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
8.
10
Paula Krzykala
1:15.57
PR
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
9.
11
Maya Geren
1:19.61
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
10.
11
Lily Zouber
1:21.65
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
11.
9
Julia Plescan
1:37.01
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
800 Meters
1.
10
Kyla Wolski
2:25.25
PR
Apr 25
2019 Girls Lake County Invitational
2.
12
Martha Healy
2:30.17
PR
Apr 25
2019 Girls Lake County Invitational
3.
10
Nicole Dobrin
2:42.49
PR
Apr 18
Wauconda Girls Track & Field Invitational
4.
12
Ella Katz
2:50.87
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
5.
10
Sofia Martinez
2:52.7h
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
6.
9
Serena Worley
2:53.66
PR
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
7.
9
Mia Weinberg
3:08.84
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
8.
10
Jordyn Cohn
3:10.18
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
9.
11
Lily Zouber
3:10.98
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
10.
11
Deirdre Shore
3:11.52
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
11.
9
Ally Geren
3:12.14
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
12.
12
Estelle Orleans
3:13.85
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
13.
11
Emily Finch
3:14.69
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
14.
11
Kayla Kriegel
3:16.20
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
15.
10
Lexie Cohen
3:36.33
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
16.
11
Kylie Cooper
3:40.22
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
1600 Meters
1.
10
Kyla Wolski
5:42.36
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
2.
9
Annie Fisher
5:56.17
May 9
IHSA 3A Girls Loyola Academy Sectional
3.
12
Gabi Martinez
5:57.07
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
4.
10
Nicole Dobrin
5:59.82
PR
Apr 25
2019 Girls Lake County Invitational
5.
10
Sofia Martinez
6:11.27
PR
May 9
IHSA 3A Girls Loyola Academy Sectional
6.
12
Lucy Okmin
6:16.86
Apr 18
Wauconda Girls Track & Field Invitational
7.
11
Mary Wesselhoff
6:32.08
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
8.
11
Marni Schneider
6:32.41
PR
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
9.
9
Serena Worley
6:45.18
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
10.
12
Alexa Weinberg
6:53.47
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
3200 Meters
1.
9
Annie Fisher
13:05.20
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
2.
11
Scarlette Wolk
13:21.58
PR
May 9
IHSA 3A Girls Loyola Academy Sectional
3.
12
Gabi Martinez
13:24.67
May 9
IHSA 3A Girls Loyola Academy Sectional
4.
12
Lucy Okmin
13:32.61
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
5.
12
Alexa Weinberg
14:37.30
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
6.
12
Lauren Goldsmith
15:00.45
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
100m Hurdles - 33"
1.
11
Madison McElligott
18.69
PR
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
2.
9
Brett Killoren
18.89
PR
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
3.
10
Cate Ariano
19.37
PR
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
4.
9
Maggie Montgomery
20.65
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
5.
9
Cora Powers
20.82
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
6.
10
Rebecca Newhall
21.03
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
7.
10
Jocelyn Katz
25.70
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
300m Hurdles - 30"
1.
12
Zoie Richardson
45.59
PR
May 18
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
10
Rebecca Newhall
52.86
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
3.
9
Cora Powers
55.83
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
4.
10
Ella Palzet
56.81
PR
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
5.
9
Madeline Trella
57.47
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
6.
10
Cate Ariano
58.62
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
7.
9
Maggie Montgomery
1:01.41
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
4x100 Relay
1.
Rebecca Newhall
Liza Bluman
Erin Dignam
Carly Fisher
54.41
May 9
IHSA 3A Girls Loyola Academy Sectional
2.
Rebecca Newhall
Brett Killoren
Erin Dignam
Carly Fisher
55.39
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
3.
Brett Killoren
Zoie Richardson
Carly Fisher
Thalia Tsakiris
55.40
Apr 5
Glenbrook North Spartan Relays
4.
Brett Killoren
Rebecca Newhall
Erin Dignam
Cora Powers
56.49
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
5.
9
Chealee Plyer
Lila Koenig
Jordan Hirsch
Maggie Montgomery
56.84c
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
6.
Brett Killoren
Rachel Lamorte
Hailey Abramovitch
Erin Dignam
56.95
Apr 26
2nd Annual Niles North Lady Vikings Challenge
7.
Hailey Abramovitch
Rachel Lamorte
Chealee Plyer
Cora Powers
57.55
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
8.
Thalia Tsakiris
Liza Bluman
Madison McElligott
Hailey Abramovitch
58.53
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
9.
Chealee Plyer
Lila Koenig
Jordan Hirsch
Ellie Greenspon
59.51
Apr 26
2nd Annual Niles North Lady Vikings Challenge
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Hailey Abramovitch
Rachel Afulike
Emily Lupu-Vieru
Kaitlyn Seymour
59.24
Apr 5
Glenbrook North Spartan Relays
2.
Lila Koenig
Rachel Afulike
Paula Krzykala
Cora Powers
59.45
Apr 26
2nd Annual Niles North Lady Vikings Challenge
4x200 Relay -
1.
Liza Bluman
Brett Killoren
Martha Healy
Erin Dignam
1:59.55
Apr 18
Wauconda Girls Track & Field Invitational
2.
Liza Bluman
Carly Fisher
Madison McElligott
Erin Dignam
1:59.66
Apr 25
2019 Girls Lake County Invitational
3.
Liza Bluman
Carly Fisher
Erin Dignam
Rachel Lamorte
1:59.89
May 9
IHSA 3A Girls Loyola Academy Sectional
4.
Brett Killoren
Liza Bluman
Thalia Tsakiris
Erin Dignam
2:00.09
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
5.
Lila Koenig
Liza Bluman
Thalia Tsakiris
Ellie Greenspon
2:00.59
Apr 5
Glenbrook North Spartan Relays
6.
Liza Bluman
Carly Fisher
Brett Killoren
Erin Dignam
2:02.03
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
7.
Brett Killoren
Erin Dignam
Madison McElligott
Thalia Tsakiris
2:04.77
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
8.
Carly Fisher
Hailey Abramovitch
Kaitlyn Seymour
Jordan Hirsch
2:06.42
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
9.
Madison McElligott
Jordan Hirsch
Chealee Plyer
Lila Koenig
2:06.43
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
10.
Chealee Plyer
Chelsea Burton
Elisabeth Weiss
Rachel Afulike
2:10.34
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
4x400 Relay
1.
Rebecca Newhall
Zoie Richardson
Martha Healy
Kyla Wolski
4:17.46
May 9
IHSA 3A Girls Loyola Academy Sectional
2.
Rebecca Newhall
Martha Healy
Colleen Duggan
Kyla Wolski
4:20.38
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
3.
Rebecca Newhall
Kyla Wolski
Martha Healy
Erin Dignam
4:28.85
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
4.
Martha Healy
Colleen Duggan
Annie Fisher
Cora Powers
4:32.88
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
5.
Abigail Albrecht
Madeline Trella
Colleen Duggan
Hailey Abramovitch
4:38.86
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
6.
Abigail Albrecht
Colleen Duggan
Hailey Abramovitch
Erin Dignam
4:39.54
Apr 26
2nd Annual Niles North Lady Vikings Challenge
7.
Liza Bluman
Martha Healy
Erin Dignam
Rebecca Newhall
4:45.87
Apr 5
Glenbrook North Spartan Relays
8.
Lila Koenig
Hailey Abramovitch
Ella Katz
Cora Powers
4:49.39
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
9.
-
Madeline Trella
Ellie Greenspon
Marni Schneider
Ella Katz
4:52.13
Apr 26
2nd Annual Niles North Lady Vikings Challenge
4x800 Relay
1.
Martha Healy
Sydney Kingsepp
Colleen Duggan
Kyla Wolski
10:24.35
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
2.
Martha Healy
Madeline Trella
Sydney Kingsepp
Colleen Duggan
10:43.70
Apr 18
Wauconda Girls Track & Field Invitational
3.
Martha Healy
Sydney Kingsepp
Annie Fisher
Kyla Wolski
10:43.82
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
4.
Sydney Kingsepp
Colleen Duggan
Madeline Trella
Abigail Albrecht
10:46.08
May 9
IHSA 3A Girls Loyola Academy Sectional
5.
Martha Healy
Sydney Kingsepp
Nicole Dobrin
Kyla Wolski
10:48.85
Apr 5
Glenbrook North Spartan Relays
6.
Martha Healy
Lucy Okmin
Sydney Kingsepp
Ella Katz
10:53.60
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
7.
9
Madeline Trella
Abigail Albrecht
Annie Fisher
Colleen Duggan
11:26.17
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
8.
Sofia Martinez
Ally Geren
Caroline Reich
Mary Wesselhoff
11:32.14
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
9.
Colleen Duggan
Abigail Albrecht
Madeline Trella
Ella Palzet
11:32.25
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
10.
Mary Wesselhoff
Maya Geren
Ally Geren
Mia Weinberg
12:12.36
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
11.
Mary Wesselhoff
Jordyn Cohn
Maya Geren
Ella Palzet
12:25.95
Apr 26
2nd Annual Niles North Lady Vikings Challenge
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Brett Killoren
Carly Fisher
Thalia Tsakiris
Zoie Richardson
2:01.62
Apr 5
Glenbrook North Spartan Relays
2.
Brett Killoren
Rachel Lamorte
Hailey Abramovitch
Abigail Albrecht
2:07.49
Apr 26
2nd Annual Niles North Lady Vikings Challenge
SMR 880y - [110-110-220-440]
1.
Hailey Abramovitch
Cora Powers
Erin Dignam
Colleen Duggan
5:01.13
Apr 5
Glenbrook North Spartan Relays
DMR 3200m - [400-400-800-1600]
1.
Colleen Duggan
Annie Fisher
Sofia Martinez
Lucy Okmin
11:51.43
Apr 26
2nd Annual Niles North Lady Vikings Challenge
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Lucy Okmin
Abigail Albrecht
Ella Katz
Annie Fisher
14:38.01
Apr 5
Glenbrook North Spartan Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Cate Ariano
Brett Killoren
Maggie Montgomery
Cora Powers
1:25.27
Apr 26
2nd Annual Niles North Lady Vikings Challenge
4x102.5 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Zoie Richardson
Rebecca Newhall
Jocelyn Katz
Brett Killoren
1:18.68
Apr 5
Glenbrook North Spartan Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Emily Lupu-Vieru
9.94m
PR
Apr 18
Wauconda Girls Track & Field Invitational
2.
10
Katie Dorsey
9.47m
PR
May 13
CSL-North JV Open
3.
9
Rachel Afulike
8.69m
May 9
IHSA 3A Girls Loyola Academy Sectional
4.
11
Jada Muldrow
7.85m
May 13
CSL-North JV Open
5.
10
Morgan Engelthaler
7.47m
PR
Apr 5
Glenbrook North Spartan Relays
Discus - 1kg
1.
12
Emily Lupu-Vieru
30.38m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
2.
11
Jada Muldrow
27.66m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
3.
10
Katie Dorsey
27.10m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
4.
10
Morgan Engelthaler
25.88m
PR
Apr 26
2nd Annual Niles North Lady Vikings Challenge
5.
9
Rachel Afulike
22.61m
May 13
CSL-North JV Open
High Jump
1.
12
Jillian Brown
1.57m
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
2.
9
Cora Powers
1.32m
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
3.
9
Abigail Albrecht
1.27m
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
4.
10
Paula Krzykala
1.24m
PR
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
12
Thalia Tsakiris
1.24m
PR
Apr 5
Glenbrook North Spartan Relays
6.
9
Madeline Trella
1.19m
PR
Apr 5
Glenbrook North Spartan Relays
Pole Vault
1.
10
Ellie Greenspon
2.21m
PR
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
10
Cate Ariano
2.21m
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
3.
9
Serena Worley
1.83m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
11
Rosie Fleming
1.83m
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
5.
9
Ally Geren
1.75m
PR
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
6.
11
Jaclyn Trachtenberg
1.52m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
Long Jump
1.
12
Zoie Richardson
5.17m
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
2.
10
Kaitlyn Seymour
4.22m
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
3.
10
Hailey Abramovitch
4.02m
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
4.
9
Jordan Hirsch
3.82m
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
5.
11
Rachel Schaffer
3.15m
PR
Apr 26
2nd Annual Niles North Lady Vikings Challenge
6.
10
Talia Newman
2.84m
PR
Apr 26
2nd Annual Niles North Lady Vikings Challenge
7.
10
Sofie Handwerker
2.77m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
Triple Jump
1.
12
Jillian Brown
9.25m
May 3
Central Suburban League - North Girls Championships
2.
10
Kaitlyn Seymour
9.22m
PR
May 9
IHSA 3A Girls Loyola Academy Sectional
3.
10
Morgan Engelthaler
9.11m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
4.
9
Lila Koenig
9.07m
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
5.
10
Paula Krzykala
7.92m
PR
Apr 26
2nd Annual Niles North Lady Vikings Challenge
6.
9
Jordan Hirsch
7.85m
PR
Apr 13
V/JV Joliet West Girls Track Invitational Sat 4/13/19
7.
10
Talia Newman
6.69m
PR
Apr 16
Deerfield vs Glenbrook North Coed Dual
*Recent improvement