Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.10Andrew Olenek11.34aMay 5Kane County Boys Championships
2.12Patrick Cesarone11.72aMay 19IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
3.10Owen Pawelko12.11aApr 15VanDeveer Invitational
4.11Jack Krieger12.20aApr 28Roger Wilcox Invitational
5.10Tyler Doorman12.38aApr 28Roger Wilcox Invitational
6.9Christian Magpantay12.42aApr 28Roger Wilcox Invitational
7.10Nate Walinder12.53aApr 7Les Hodge Meet
8.12Brant Joy12.54aApr 7Les Hodge Meet
9.9Ricky Iniguez12.65aApr 7Les Hodge Meet
10.11Sean Corkery13.24aApr 28Roger Wilcox Invitational
11.11Caleb Ericson13.39aApr 7Les Hodge Meet
12.10Brad Bode13.42aApr 7Les Hodge Meet
13.10Ethan Avitia13.57aApr 7Les Hodge Meet
14.9John Beasley14.87aApr 7Les Hodge Meet
15.9Ron Raza15.09aApr 7Les Hodge Meet
16.12Zach Ferguson17.68aApr 7Les Hodge Meet
 
200 Meters
1.12Evan Rutledge23.55aMay 11Upstate Eight Conference Boys Championships
2.12Ben Ramage23.73aMay 11Upstate Eight Conference Boys Championships
3.11Jack Krieger23.82aApr 28Roger Wilcox Invitational
4.12Patrick Cesarone24.34aApr 7Les Hodge Meet
11Brenden Kafka24.34aMay 5Kane County Boys Championships
6.10Owen Pawelko24.62aApr 15VanDeveer Invitational
7.12Tyler Dau24.70aApr 7Les Hodge Meet
8.9Christian Magpantay25.00aMay 11Upstate Eight Conference Boys Championships
9.9Ricky Iniguez25.52aApr 28Roger Wilcox Invitational
10.12Brant Joy25.57aApr 7Les Hodge Meet
11.10Riley Bushman25.97aApr 28Roger Wilcox Invitational
12.11Sean Corkery27.16aApr 7Les Hodge Meet
13.12Rin Tanaka27.61aApr 7Les Hodge Meet
14.11Caleb Ericson28.28aApr 7Les Hodge Meet
15.10Ethan Avitia29.39aApr 7Les Hodge Meet
16.12Ben Bluemond30.12aApr 7Les Hodge Meet
17.12Zach Ferguson30.54aApr 7Les Hodge Meet
18.9Bennett Tustin31.98aApr 7Les Hodge Meet
19.12Eric Williams34.21aApr 7Les Hodge Meet
20.12Jack Peterson40.32aApr 7Les Hodge Meet
 
400 Meters
1.12Evan Rutledge50.98aMay 19IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
2.10Nate Walinder52.79aMay 5Kane County Boys Championships
3.12Patrick Cesarone53.14aMay 11Upstate Eight Conference Boys Championships
4.11Jack Krieger53.70aApr 28Roger Wilcox Invitational
5.12Tyler Dau53.80aApr 7Les Hodge Meet
6.12Michael Davis54.28aMay 5Kane County Boys Championships
7.12Ben Ramage54.67aApr 7Les Hodge Meet
8.9Hank Smith56.71aApr 28Roger Wilcox Invitational
9.10Brad Bode56.77aMay 11Upstate Eight Conference Boys Championships
10.12Brant Joy58.39aApr 7Les Hodge Meet
11.9Matt Hall67.63aApr 7Les Hodge Meet
 
800 Meters
1.12Brian Kuehl1:53.46aJun 1Festival of Miles
2.12Tyler Dau1:55.41aMay 5Kane County Boys Championships
3.12Jordan Evans2:03.20aApr 28Roger Wilcox Invitational
4.11Cole Montgomery2:03.21aApr 28Roger Wilcox Invitational
5.11Aidan Carr-Clennon2:04.29aApr 28Roger Wilcox Invitational
6.10Josh Rodgers2:07.19aApr 7Les Hodge Meet
7.10Kellen Cesarone2:13.14aApr 28Roger Wilcox Invitational
8.11Matt Hoskins2:15.50Apr 21Eastern Relays
9.9Xander Thomson2:17.49aMay 11Upstate Eight Conference Boys Championships
10.10Ryan Kredell2:20.67aApr 7Les Hodge Meet
11.12Rin Tanaka2:24.89aApr 7Les Hodge Meet
12.9Connor Chadwell2:28.89aApr 28Roger Wilcox Invitational
13.12Ben Bluemond2:30.82aApr 7Les Hodge Meet
14.9Aaron Beck2:37.29aApr 7Les Hodge Meet
 
1500 Meters
1.12Tyler Dau3:58.24aJun 2Magis Miles
2.9Valdis Slokenbergs4:23.40aJun 2Magis Miles
3.12Ben Bluemond5:03.37aJun 2Magis Miles
4.12Mitchell Dutton5:03.52aJun 2Magis Miles
 
1600 Meters
1.12Tyler Dau4:13.63aJun 2Magis Miles
2.12Brian Kuehl4:19.26aApr 28Roger Wilcox Invitational
3.10Josh Rodgers4:24.36aApr 28Roger Wilcox Invitational
4.11Cole Montgomery4:28.05aMay 5Kane County Boys Championships
5.9Valdis Slokenbergs4:39.76aJun 2Magis Miles
6.12David Creger4:44.85aApr 7Les Hodge Meet
7.10Ryan Kredell4:45.40aApr 28Roger Wilcox Invitational
8.12Jordan Evans4:46.73aApr 15VanDeveer Invitational
9.11Matt Hoskins4:49.51aMay 5Kane County Boys Championships
10.12Scott Creger4:51.65aApr 7Les Hodge Meet
11.11Aidan Carr-Clennon4:51.84aApr 15VanDeveer Invitational
12.9Xander Thomson4:57.19aApr 28Roger Wilcox Invitational
13.11Justin Bach4:58.69aApr 7Les Hodge Meet
14.10Kellen Cesarone5:07.83aApr 7Les Hodge Meet
15.11Braden Fioresi5:09.84aApr 15VanDeveer Invitational
16.12Mitchell Dutton5:14.32aApr 7Les Hodge Meet
17.9Aaron Dewey5:14.46aApr 7Les Hodge Meet
18.12Nathan Morovec5:18.00aApr 15VanDeveer Invitational
19.12Ben Bluemond5:21.89aJun 2Magis Miles
20.11Hayden Fogel5:26.20aApr 15VanDeveer Invitational
21.12Rin Tanaka5:29.40aApr 15VanDeveer Invitational
22.9Aaron Beck5:36.41aApr 15VanDeveer Invitational
23.9Connor Chadwell5:39.46aApr 15VanDeveer Invitational
24.9Ryan DeMarco5:41.69aApr 7Les Hodge Meet
25.9Bret Schwardt5:47.31aApr 7Les Hodge Meet
26.10Teddy Webster5:52.59aApr 15VanDeveer Invitational
 
1 Mile
1.12Tyler Dau4:15.25aJun 2Magis Miles
2.10Josh Rodgers4:38.19aApr 21Eastern Relays
3.11Matt Hoskins4:39.04aApr 21Eastern Relays
4.9Valdis Slokenbergs4:41.40aJun 2Magis Miles
5.12Jordan Evans4:54.54aApr 21Eastern Relays
6.12Ben Bluemond5:23.53aJun 2Magis Miles
7.12Mitchell Dutton5:23.59aJun 2Magis Miles
 
3200 Meters
1.12Tyler Dau9:16.44aApr 21Eastern Relays
2.10Josh Rodgers9:21.94aMay 19IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
3.10Ryan Kredell9:47.91aMay 19IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
4.12David Creger9:59.74aApr 28Roger Wilcox Invitational
5.11Matt Hoskins10:04.36aApr 28Roger Wilcox Invitational
6.11Justin Bach10:43.40Apr 21Eastern Relays
7.11Braden Fioresi11:06.60Apr 21Eastern Relays
8.9Payton Krause11:15.15aApr 7Les Hodge Meet
9.9Xander Thomson11:27.96aApr 7Les Hodge Meet
10.9Ryan DeMarco11:37.53aApr 28Roger Wilcox Invitational
11.12Nathan Morovec11:37.79aApr 7Les Hodge Meet
12.9Aaron Dewey11:41.19aApr 7Les Hodge Meet
13.11Hayden Fogel11:46.83aApr 7Les Hodge Meet
14.9Aaron Beck11:47.98aApr 7Les Hodge Meet
 
110m Hurdles - 39"
1.11Garrett Miller16.47aMay 11Upstate Eight Conference Boys Championships
2.9Olni Ukaobasi17.03aMay 11Upstate Eight Conference Boys Championships
3.10Andrew Olenek17.43aApr 15VanDeveer Invitational
4.9Cody Machlet18.01aMay 11Upstate Eight Conference Boys Championships
 
300m Hurdles - 36"
1.10Andrew Olenek40.73aMay 19IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
2.9Olni Ukaobasi43.61aMay 11Upstate Eight Conference Boys Championships
3.11Garrett Miller43.93aApr 28Roger Wilcox Invitational
4.9Cody Machlet46.74aApr 28Roger Wilcox Invitational
 
2k Steeplechase
1.10Ryan Kredell6:49.15aApr 21Eastern Relays
2.11Matt Hoskins6:55.99aApr 21Eastern Relays
3.11Aidan Carr-Clennon7:13.83aApr 21Eastern Relays
4.9Valdis Slokenbergs7:48.19aApr 21Eastern Relays
 
4x100 Relay
1.Christian Magpantay
Patrick Cesarone
Ben Ramage
Andrew Olenek
45.41aMay 19IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
2.Andrew Olenek
Owen Pawelko
Jack Krieger
Evan Rutledge
46.22aMay 5Kane County Boys Championships
3.Relay Team 46.37aMay 11Upstate Eight Conference Boys Championships
4.Jack Krieger
Brenden Kafka
Brant Joy
Garrett Miller
47.19aApr 15VanDeveer Invitational
5.Andrew Olenek
Jacob Berry
Jack Krieger
Garrett Miller
47.54aApr 21Eastern Relays
6.Andrew Olenek
Nate Walinder
Christian Magpantay
Owen Pawelko
47.98aApr 7Les Hodge Meet
7.Jack Krieger
Brenden Kafka
Joe Anderson
Sean Corkery
48.20aApr 7Les Hodge Meet
8.Tyler Doorman
Nate Walinder
Christian Magpantay
Owen Pawelko
48.24aApr 15VanDeveer Invitational
9.Riley Bushman
Ricky Iniguez
Tyler Doorman
Hank Smith
51.23aApr 7Les Hodge Meet
 
4x200 Relay
1.Evan Rutledge
Jack Krieger
Patrick Cesarone
Ben Ramage
1:33.19aMay 5Kane County Boys Championships
2.Relay Team 1:33.99aApr 28Roger Wilcox Invitational
3.Evan Rutledge
Andrew Olenek
Patrick Cesarone
Ben Ramage
1:36.65aApr 21Eastern Relays
4.Richard Krieger
Brenden Kafka
Andrew Olenek
Ben Ramage
1:37.24aApr 15VanDeveer Invitational
5.Christian Magpantay
Nate Walinder
Brenden Kafka
Jack Krieger
1:39.10aMay 19IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
6.Jack Krieger
Brenden Kafka
Joe Anderson
Sean Corkery
1:42.76aApr 7Les Hodge Meet
7.Ricky Iniguez
Tyler Doorman
Owen Pawelko
Riley Bushman
1:45.29aApr 7Les Hodge Meet
8.John Case
Ron Raza
Bennett Tustin
John Beasley
2:03.70aApr 7Les Hodge Meet
 
4x400 Relay
1.Brian Kuehl
Tyler Dau
Ben Ramage
Evan Rutledge
3:27.60aMay 5Kane County Boys Championships
2.Relay Team 3:30.92aApr 28Roger Wilcox Invitational
3.Evan Rutledge
Andrew Olenek
Ben Ramage
Brian Kuehl
3:36.53aMay 19IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
4.Ben Ramage
Jack Krieger
Patrick Cesarone
Tyler Dau
3:42.52aApr 21Eastern Relays
5.Patrick Cesarone
Brian Kuehl
Andrew Olenek
Tyler Dau
3:43.83aApr 15VanDeveer Invitational
6.Tyler Dau
Brian Kuehl
Kellen Cesarone
Valdis Slokenbergs
3:52.52aApr 7Les Hodge Meet
7.Braden Fioresi
Hayden Fogel
Mitchell Dutton
Nathan Morovec
3:52.74aApr 7Les Hodge Meet
8.Jack Krieger
Garrett Miller
Jacob Berry
Brenden Kafka
4:06.95aApr 7Les Hodge Meet
9.Olni Ukaobasi
Andrew Olenek
Ricky Iniguez
Hank Smith
4:20.95aApr 7Les Hodge Meet
10.Brad Bode
Riley Bushman
Matt Hall
John Case
4:21.52aApr 7Les Hodge Meet
11.Hank Smith
Kellen Cesarone
Olni Ukaobasi
Nate Walinder
4:30.58aApr 15VanDeveer Invitational
 
4x800 Relay
1.Brian Kuehl
Scott Creger
Cole Montgomery
Tyler Dau
7:55.31aMay 26IHSA 3A Boys State Championships
2.Relay Team 7:58.78aMay 11Upstate Eight Conference Boys Championships
3.Brian Kuehl
Cole Montgomery
Scott Creger
David Creger
8:14.29aApr 21Eastern Relays
4.Brian Kuehl
Tyler Dau
Cole Montgomery
Scott Creger
8:14.79aApr 15VanDeveer Invitational
5.Cole Montgomery
Jordan Evans
Scott Creger
David Creger
8:18.33aMay 5Kane County Boys Championships
6.Cole Montgomery
Scott Creger
David Creger
Aidan Carr-Clennon
8:42.27aApr 7Les Hodge Meet
7.Valdis Slokenbergs
Kellen Cesarone
Aaron Dewey
Xander Thomson
8:55.54aApr 15VanDeveer Invitational
8.Ryan DeMarco
Justin Bach
Teddy Webster
Bret Schwardt
10:21.49aApr 7Les Hodge Meet
 
SMR 100-100-200-400m
1.Jack Krieger
Garrett Miller
Andrew Olenek
Patrick Cesarone
1:43.45aApr 21Eastern Relays
2.Christian Magpantay
Tyler Doorman
Olni Ukaobasi
Hank Smith
1:45.36aMay 5Kane County Boys Championships
 
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Ben Ramage
Andrew Olenek
Nate Walinder
David Creger
3:50.57aApr 21Eastern Relays
 
DMR 1200-400-800-1600m
1.Brian Kuehl
Evan Rutledge
Scott Creger
Cole Montgomery
10:58.47aApr 21Eastern Relays
 
Shot Put - 12lb
1.10Frank Martin47' 8.00May 19IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
2.11Zach Pronenko44' 7.00May 11Upstate Eight Conference Boys Championships
3.12Elliott Gleamza43' 11.00Apr 28Roger Wilcox Invitational
4.10Jacob Uhlmann43' 6.50Apr 28Roger Wilcox Invitational
5.10Jake Uhlman41' 7.50May 11Upstate Eight Conference Boys Championships
6.9Hank Smith37' 9.00Apr 7Les Hodge Meet
7.10Mitch McCaffrey37' 7.00Apr 28Roger Wilcox Invitational
8.10Ethan Rogan36' 7.00Apr 7Les Hodge Meet
9.11Caleb Ericson35' 10.00Apr 7Les Hodge Meet
9Jack Parquette35' 10.00Apr 7Les Hodge Meet
11.10Ben Pavlik34' 0.50Apr 7Les Hodge Meet
12.10Zak Wilhelm33' 11.00Apr 7Les Hodge Meet
13.10Ethan Avitia33' 4.00Apr 7Les Hodge Meet
14.10James Kuchera32' 10.00Apr 7Les Hodge Meet
15.9Richard Krieger31' 5.50Apr 7Les Hodge Meet
12Evan Knop31' 5.50Apr 7Les Hodge Meet
17.10Bryce Kissane31' 2.00Apr 7Les Hodge Meet
18.9Paul Curry24' 7.00Apr 7Les Hodge Meet
 
Discus - 1.6kg
1.11Zach Pronenko138' 6.00Apr 15VanDeveer Invitational
2.10Jacob Uhlmann129' 0.00Apr 28Roger Wilcox Invitational
3.10Frank Martin126' 11.00Apr 15VanDeveer Invitational
4.10Jake Uhlman126' 1.00May 11Upstate Eight Conference Boys Championships
5.12Elliott Gleamza124' 9.00Apr 15VanDeveer Invitational
6.10Ben Pavlik92' 9.00Apr 7Les Hodge Meet
7.9Jack Parquette91' 1.00Apr 28Roger Wilcox Invitational
8.12Evan Knop84' 6.00Apr 7Les Hodge Meet
9.10Mitch McCaffrey78' 5.00Apr 7Les Hodge Meet
10.10James Kuchera78' 0.00Apr 7Les Hodge Meet
11.10Bryce Kissane75' 7.00Apr 7Les Hodge Meet
12.9Richard Krieger73' 5.00Apr 7Les Hodge Meet
13.10Zak Wilhelm73' 1.00Apr 7Les Hodge Meet
14.10Ethan Rogan71' 4.00Apr 7Les Hodge Meet
15.9Paul Curry57' 3.00Apr 7Les Hodge Meet
 
High Jump
1.12Scott Creger6' 0.00Apr 7Les Hodge Meet
2.10Riley Bushman5' 5.00Apr 15VanDeveer Invitational
3.10Nate Walinder5' 3.00May 11Upstate Eight Conference Boys Championships
4.9Matt Hall5' 2.00Apr 7Les Hodge Meet
 
Pole Vault
1.11Jacob Berry11' 7.00May 11Upstate Eight Conference Boys Championships
2.11Sean Corkery10' 7.00May 11Upstate Eight Conference Boys Championships
3.9Matt Hall9' 6.00Apr 15VanDeveer Invitational
4.9Kemp Connelly9' 1.00Apr 28Roger Wilcox Invitational
5.10Tyler Doorman8' 0.00Apr 7Les Hodge Meet
 
Long Jump
1.12Ben Ramage21' 10.00May 19IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
2.9Olni Ukaobasi19' 4.00May 19IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
3.9Cody Machlet17' 10.50May 11Upstate Eight Conference Boys Championships
4.12Evan Rutledge16' 8.50Apr 7Les Hodge Meet
5.9Christian Magpantay16' 6.00Apr 7Les Hodge Meet
6.11Joe Anderson16' 1.25Apr 15VanDeveer Invitational
 
Triple Jump
1.9Cody Machlet41' 10.50May 19IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
2.12Ben Ramage41' 1.00May 19IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
3.9Christian Magpantay37' 5.50Apr 15VanDeveer Invitational
4.11Joe Anderson36' 5.50Apr 15VanDeveer Invitational
5.12Evan Rutledge35' 1.00Apr 7Les Hodge Meet
 

Womens

100 Meters
1.10Aubree Henger13.39aMay 11IHSA 3A Girls Bartlett Sectional
2.12Colette Malovany13.48aApr 8DGS Mustang Invitational
3.-Anabella Nelson13.65aMay 11IHSA 3A Girls Bartlett Sectional
4.10Annabella Nelson13.66aMay 4Upstate Eight Conference Girls Championships
5.10Michelle Siciliano13.79aApr 22Sue Pariseau Invitational
6.11Kayla Wigdahl13.90aApr 8DGS Mustang Invitational
7.12Angie Kein14.17aApr 8DGS Mustang Invitational
8.10Kelly Perozek14.66aApr 8DGS Mustang Invitational
9.12Kali Hughes14.76aApr 15VanDeveer Invitational
10.11Anna Burke14.86aApr 8DGS Mustang Invitational
11.9Melissa Pool14.99aApr 8DGS Mustang Invitational
12.9Isabelle Koester15.17aApr 8DGS Mustang Invitational
13.10Nicki Keen15.39aApr 22Sue Pariseau Invitational
14.12Hannah Walinder15.41aApr 8DGS Mustang Invitational
15.10Nikki Keen15.65aApr 8DGS Mustang Invitational
16.10Vivi Mehren16.07aApr 8DGS Mustang Invitational
17.10Victoria Markuson16.24aApr 8DGS Mustang Invitational
18.9Tori Radford16.53aApr 8DGS Mustang Invitational
 
200 Meters
1.11Kayla Wigdahl27.67aMay 4Upstate Eight Conference Girls Championships
2.10Aubree Henger28.42aApr 15VanDeveer Invitational
3.12Kali Hughes29.03aMay 11IHSA 3A Girls Bartlett Sectional
4.10Aubrey Henger29.08aApr 22Sue Pariseau Invitational
5.10Annabella Nelson29.10aApr 15VanDeveer Invitational
6.11Susan D'Onofrio29.60aApr 8DGS Mustang Invitational
7.12Angie Kein29.95aApr 8DGS Mustang Invitational
8.12Emily Gonnerman29.99aApr 22Sue Pariseau Invitational
9.9Jill Jackson32.14aApr 8DGS Mustang Invitational
10.10Victoria Markuson33.29aApr 22Sue Pariseau Invitational
11.9Tori Radford34.79aApr 8DGS Mustang Invitational
 
400 Meters
1.11Susan D'Onofrio64.05aApr 28Kane County Girls
2.12Angie Kein65.78aApr 28Kane County Girls
3.10Michelle Siciliano66.99aApr 8DGS Mustang Invitational
4.10Kelly Perozek67.18aApr 15VanDeveer Invitational
5.9Sarah Pratt67.53aApr 15VanDeveer Invitational
6.11Anna Burke68.07aApr 15VanDeveer Invitational
7.9Isabelle Koester71.71aApr 8DGS Mustang Invitational
8.9Melissa Pool75.23aApr 22Sue Pariseau Invitational
 
800 Meters
1.11Holly Nusser2:25.84aMay 4Upstate Eight Conference Girls Championships
2.11Taryn Christy2:26.01aMay 11IHSA 3A Girls Bartlett Sectional
3.11Ebony Trout2:26.69aApr 28Kane County Girls
4.12Mary Grace Neville2:32.12aApr 28Kane County Girls
5.10Emily Belanger2:41.78aApr 15VanDeveer Invitational
6.10Ana Nikolic2:48.41aApr 15VanDeveer Invitational
7.9Abby McVey2:53.63aApr 15VanDeveer Invitational
8.9Theresa Calabrese3:01.52aApr 8DGS Mustang Invitational
9.10Danielle Ruane3:14.61aApr 8DGS Mustang Invitational
 
1500 Meters
1.10Sophia McDonnell4:45.71aJun 2Magis Miles
2.9Andrine Larsen5:03.01aJun 2Magis Miles
 
1600 Meters
1.10Sophia McDonnell5:02.53aJun 2Magis Miles
2.9Andrine Larsen5:19.77aMay 11IHSA 3A Girls Bartlett Sectional
3.11Holly Nusser5:37.20aApr 28Kane County Girls
4.10Emily Belanger5:38.96aApr 22Sue Pariseau Invitational
5.11Sarah Mozden5:55.57aApr 8DGS Mustang Invitational
6.9Abby McVey6:20.03aApr 22Sue Pariseau Invitational
7.10Ana Nicolic6:21.56aApr 22Sue Pariseau Invitational
8.10Ana Nikolic6:22.99aApr 8DGS Mustang Invitational
9.9Theresa Calabrese6:34.88aApr 15VanDeveer Invitational
10.10Danielle Ruane7:32.26aApr 15VanDeveer Invitational
 
1 Mile
1.10Sophia McDonnell5:04.31aJun 2Magis Miles
2.9Andrine Larsen5:23.14aJun 2Magis Miles
 
3200 Meters
1.10Sophia McDonnell11:02.03aMay 19IHSA 3A Girls State Championships
2.9Andrine Larsen11:37.11aApr 28Kane County Girls
3.10Emily Belanger11:52.62aApr 28Kane County Girls
 
100m Hurdles - 33"
1.11Georgia Reed15.74aMay 11IHSA 3A Girls Bartlett Sectional
2.12Kristin Higgins16.82aApr 28Kane County Girls
3.10Anna Kuehl18.78aApr 15VanDeveer Invitational
4.9Olivia Main19.41aApr 15VanDeveer Invitational
 
300m Hurdles - 30"
1.11Georgia Reed45.36aMay 11IHSA 3A Girls Bartlett Sectional
2.10Sophia McDonnell50.95aApr 22Sue Pariseau Invitational
3.10Sydney Nitschke51.90aMay 4Upstate Eight Conference Girls Championships
4.9Olivia Main52.64aMay 11IHSA 3A Girls Bartlett Sectional
5.12Kali Hughes56.31aApr 15VanDeveer Invitational
6.10Anna Kuehl63.53aApr 8DGS Mustang Invitational
 
4x100 Relay
1.Relay Team 51.29aMay 4Upstate Eight Conference Girls Championships
2.Colette Malovany
Anabella Nelson
Kayla Wigdahl
Michelle Siciliano
51.61aMay 11IHSA 3A Girls Bartlett Sectional
3.Colette Malovany
Michelle Siciliano
Annabella Nelson
Kayla Wigdahl
51.66aApr 28Kane County Girls
4.Colette Malovany
Kayla Wigdahl
Kali Hughes
Michelle Siciliano
51.96aApr 15VanDeveer Invitational
5.Michelle Siciliano
Colette Malovany
Annabella Nelson
Kayla Wigdahl
52.10aApr 8DGS Mustang Invitational
6.Katie McNamara
Emily Cella
Sarah Pratt
Olivia Main
56.53aApr 8DGS Mustang Invitational
 
4x200 Relay
1.Michelle Siciliano
Kayla Wigdahl
Aubree Henger
Colette Malovany
1:48.31aMay 11IHSA 3A Girls Bartlett Sectional
2.Relay Team 1:49.12aMay 4Upstate Eight Conference Girls Championships
3.Michelle Siciliano
Kali Hughes
Aubree Henger
Colette Malovany
1:50.28aApr 28Kane County Girls
4.Colette Malovany
Kayla Wigdahl
Annabella Nelson
Kelly Perozek
1:51.04aApr 8DGS Mustang Invitational
5.Kayla Wigdahl
Michelle Siciliano
Angie Kein
Colette Malovany
1:53.16aApr 15VanDeveer Invitational
6.Aubree Henger
Katie McNamara
Jill Jackson
Sydney Nitschke
2:00.41aApr 8DGS Mustang Invitational
 
4x400 Relay
1.Georgia Reed
Mary Grace Neville
Taryn Christy
Colette Malovany
4:07.88aMay 11IHSA 3A Girls Bartlett Sectional
2.Relay Team 4:10.07aMay 4Upstate Eight Conference Girls Championships
3.Georgia Reed
Taryn Christy
Michelle Siciliano
Colette Malovany
4:15.05aApr 15VanDeveer Invitational
4.Andrine Larsen
Taryn Christy
Mary Grace Neville
Georgia Reed
4:26.50aApr 8DGS Mustang Invitational
5.Sydney Nitschke
Sarah Pratt
Katie McNamara
Aubree Henger
4:51.07aApr 8DGS Mustang Invitational
 
4x800 Relay
1.Holly Nusser
Sophia McDonnell
Mary Grace Neville
Taryn Christy
9:51.57aApr 28Kane County Girls
2.Andrine Larsen
Holly Nusser
Mary Grace Neville
Ebony Trout
9:56.22aMay 11IHSA 3A Girls Bartlett Sectional
3.Relay Team 10:05.29aMay 4Upstate Eight Conference Girls Championships
4.Sophia McDonnell
Mary Grace Neville
Emily Belanger
Ebony Trout
10:06.99aApr 8DGS Mustang Invitational
5.Holly Nusser
Andrine Larsen
Emily Belanger
Taryn Christy
10:13.94aApr 15VanDeveer Invitational
6.Abby McVey
Ana Nikolic
Theresa Calabrese
Danielle Ruane
12:29.45aApr 8DGS Mustang Invitational
 
Shot Put - 4kg
1.10Hannah Borodin33' 9.00Apr 28Kane County Girls
2.12Maddie Brown33' 2.00Apr 8DGS Mustang Invitational
3.12Maddie Gamble31' 0.50Apr 8DGS Mustang Invitational
4.9Alana Policastro24' 4.25Apr 22Sue Pariseau Invitational
5.9Sophie Mertka17' 10.00Apr 8DGS Mustang Invitational
 
Discus - 1kg
1.10Hannah Borodin103' 9.00May 11IHSA 3A Girls Bartlett Sectional
2.12Maddie Gamble98' 2.00May 4Upstate Eight Conference Girls Championships
3.12Maddie Brown85' 5.00Apr 8DGS Mustang Invitational
4.9Alana Policastro62' 9.00Apr 8DGS Mustang Invitational
5.9Sophie Mertka36' 3.00Apr 8DGS Mustang Invitational
 
High Jump
1.12Kristin Higgins5' 5.00May 11IHSA 3A Girls Bartlett Sectional
2.12Hannah Walinder4' 11.00Apr 28Kane County Girls
3.10Aubree Henger4' 4.00Apr 8DGS Mustang Invitational
 
Pole Vault
1.11Taryn Christy9' 9.00May 11IHSA 3A Girls Bartlett Sectional
2.10Vivi Mehren8' 9.00May 11IHSA 3A Girls Bartlett Sectional
3.10Victoria Markuson7' 6.00Apr 15VanDeveer Invitational
4.10Sydney Nitschke7' 0.00Apr 22Sue Pariseau Invitational
 
Long Jump
1.11Susan D'Onofrio16' 2.50May 4Upstate Eight Conference Girls Championships
2.12Angie Kein15' 11.75May 4Upstate Eight Conference Girls Championships
3.10Kelly Perozek14' 4.00Apr 22Sue Pariseau Invitational
4.9Emily Cella14' 0.50Apr 8DGS Mustang Invitational
5.9Melissa Pool13' 11.50Apr 8DGS Mustang Invitational
 
Triple Jump
1.11Susan D'Onofrio35' 10.75May 4Upstate Eight Conference Girls Championships
2.10Kelly Perozek32' 1.75Apr 15VanDeveer Invitational
3.9Emily Cella30' 3.00Apr 15VanDeveer Invitational
4.9Melissa Pool27' 2.00Apr 22Sue Pariseau Invitational
 

*Recent improvement