Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
1975
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Austin Myers
12.02
May 16
Mahomet-Seymour Invite
2.
12
Kyle Clapper
12.10
May 1
Gene Ward Invite
3.
9
Brandon Bretz
12.71
May 12
Lanphier Frosh Soph Invite
200 Meters
1.
11
Jack Turner
24.10
May 1
Gene Ward Invite
2.
12
Kyle Clapper
24.23
May 1
Gene Ward Invite
3.
12
Thomas Bane
25.39
PR
May 16
Mahomet-Seymour Invite
4.
9
Jack Vaughn
26.98
PR
May 12
Lanphier Frosh Soph Invite
5.
10
Stret Beal
27.09
Apr 18
Capital City Classic
6.
9
David Pogue
27.66
PR
May 12
Lanphier Frosh Soph Invite
400 Meters
1.
10
Luke Myers
53.12
PR
May 1
Gene Ward Invite
2.
10
Nathan Girouard
55.91
May 12
Lanphier Frosh Soph Invite
3.
11
Brooks Davis
56.37
PR
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
4.
9
Jacob Zboril
57.93
PR
May 12
Lanphier Frosh Soph Invite
800 Meters
1.
9
Ryan Hodge
2:07.39
May 16
Mahomet-Seymour Invite
2.
10
Ben Craw
2:08.23
May 12
Lanphier Frosh Soph Invite
3.
9
Riley Fortune
2:08.47
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
4.
11
Joey Magyar
2:17.03
PR
May 16
Mahomet-Seymour Invite
1600 Meters
1.
10
Gabe Pommier
4:26.56
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
2.
12
William Wolf
4:36.20
PR
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
3.
10
Andrew Walmer
4:42.35
May 12
Lanphier Frosh Soph Invite
4.
12
Jackson Powell
4:44.10
May 1
Gene Ward Invite
5.
10
Brian Butcher
5:03.70
May 16
Mahomet-Seymour Invite
3200 Meters
1.
11
Alex Keeble
9:23.89
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
2.
12
William Wolf
9:35.18
PR
May 30
IHSA Boys Class 2A State Finals
3.
10
Andrew Walmer
9:55.44
May 16
Mahomet-Seymour Invite
4.
10
Brian Butcher
10:16.00
May 1
Gene Ward Invite
5.
10
Gabe Pommier
10:38.82
PR
Apr 18
Capital City Classic
6.
9
Evan Burge
11:33.29
Apr 18
Capital City Classic
110m Hurdles - 39"
1.
12
Robert Wolf
17.03
PR
May 1
Gene Ward Invite
2.
12
Thomas Bane
17.96
PR
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
300m Hurdles - 36"
1.
12
Robert Wolf
44.66
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
2.
9
Brandon Bretz
45.31
PR
May 16
Mahomet-Seymour Invite
4x100 Relay
1.
-
Stret Beal
Kyle Clapper
Ross Mansfield
Jack Turner
45.60
May 1
Gene Ward Invite
2.
-
Stret Beal
Kyle Clapper
Ross Mansfield
Austin Myers
46.44
May 16
Mahomet-Seymour Invite
3.
-
Stret Beal
Kyle Clapper
Ross Mansfield
Andrew Longfellow
47.49
Apr 18
Capital City Classic
4.
9
Brandon Bretz
Matthew Maitlen
Jack Vaughn
David Pogue
52.64
Apr 18
Capital City Classic
4x200 Relay -
1.
-
Stret Beal
Kyle Clapper
Jake Keller
Jack Turner
1:37.01
May 1
Gene Ward Invite
2.
-
Stret Beal
Kyle Clapper
Ross Mansfield
Jake Keller
1:37.22
May 16
Mahomet-Seymour Invite
3.
-
Stret Beal
Kyle Clapper
Ross Mansfield
Andrew Longfellow
1:40.95
Apr 18
Capital City Classic
4.
9
Brandon Bretz
Matthew Maitlen
Jack Vaughn
David Pogue
1:51.19
Apr 18
Capital City Classic
4x400 Relay
1.
-
Stret Beal
Mason McAnally
Luke Myers
Jake Keller
3:29.03
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
2.
-
Stret Beal
Luke Myers
Brooks Davis
Jake Keller
3:37.90
May 16
Mahomet-Seymour Invite
3.
-
Nathan Girouard
Luke Vaughn
Callan Whitehouse
Luke Myers
3:44.74
Apr 18
Capital City Classic
4.
-
Nathan Girouard
Riley Fortune
Luke Vaughn
Jacob Zboril
3:50.37
May 12
Lanphier Frosh Soph Invite
4x800 Relay
1.
-
William Wolf
Ben Craw
Mason McAnally
Alex Keeble
8:15.38
May 1
Gene Ward Invite
2.
-
Mason McAnally
Ben Craw
Jack Hyde
Jackson Powell
8:15.90
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
3.
-
William Wolf
Ben Craw
Jackson Hyde
Gabe Pommier
8:28.70
May 16
Mahomet-Seymour Invite
4.
-
Andrew Walmer
Riley Fortune
Ryan Hodge
Ben Craw
8:57.22
Apr 18
Capital City Classic
Shot Put - 12lb
1.
12
Andrew Franklin
52' 6
PR
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
2.
12
Chris Williams
43' 0
PR
May 1
Gene Ward Invite
3.
10
Hunter Crawley
38' 3
Apr 18
Capital City Classic
4.
10
Kyle Gifford
33' 0
PR
May 12
Lanphier Frosh Soph Invite
Discus - 1.6kg
1.
12
Andrew Franklin
150' 5
PR
May 18
News-Gazette Honor Roll Meet
2.
12
Chris Williams
129' 4
PR
May 1
Gene Ward Invite
3.
10
Hunter Crawley
124' 2
May 12
Lanphier Frosh Soph Invite
4.
10
Lee Rexroad
96' 10
Apr 18
Capital City Classic
5.
10
Kyle Gifford
91' 8
PR
May 12
Lanphier Frosh Soph Invite
High Jump
1.
11
Ross Mansfield
5' 11
PR
May 16
Mahomet-Seymour Invite
2.
10
Ben Mitchell
5' 6
May 12
Lanphier Frosh Soph Invite
Pole Vault
1.
12
Robert Wolf
13' 9
PR
May 1
Gene Ward Invite
2.
10
Brennen Shobe
13' 6
May 16
Mahomet-Seymour Invite
3.
9
Callan Whitehouse
12' 0
May 12
Lanphier Frosh Soph Invite
Long Jump
1.
11
Nathan DeHaan
16' 10.5
PR
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
2.
9
Matthew Maitlen
16' 10
May 1
Gene Ward Invite
3.
10
Luke Vaughn
16' 0.5
PR
May 12
Lanphier Frosh Soph Invite
4.
10
Andrew Longfellow
15' 9
Apr 18
Capital City Classic
5.
10
Nathan Girouard
14' 3
PR
May 12
Lanphier Frosh Soph Invite
Triple Jump
1.
11
Nathan DeHaan
36' 3
PR
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
2.
10
Andrew Longfellow
35' 11
PR
May 21
IHSA Boys 2A Sectional - Mattoon
Womens
100 Meters
1.
10
Maria Ross
13.56
PR
Apr 17
Bloomington Girls Invitational
2.
10
Caroline Tee
14.06
PR
May 14
IHSA Class 2A Girls Sectional
3.
11
Destiny Lockhart
15.19
(2.7)
Mar 21
Walt Disney World Invitational
4.
9
Karah Sullivan
15.30
Apr 10
Triad Girls Invitational
5.
-
Shaleigh Melton
15.74c
PR
Apr 4
Champaign County Meet
200 Meters
1.
10
Maria Ross
29.09
PR
May 1
Urbana Invite
2.
10
Caroline Tee
29.79
PR
Apr 17
Bloomington Girls Invitational
3.
10
Cassie Perry
30.24c
PR
Apr 4
Champaign County Meet
4.
11
Jennifer Webb
30.88
PR
Apr 10
Triad Girls Invitational
5.
9
Karah Sullivan
32.84c
Apr 4
Champaign County Meet
400 Meters
1.
12
Twinkle Mehta
59.94
PR
May 18
News-Gazette Honor Roll Meet
2.
10
Kaitlin Lewis
1:04.16
Apr 17
Bloomington Girls Invitational
3.
10
Caroline Tee
1:09.84c
PR
Apr 4
Champaign County Meet
4.
10
Maria Ross
1:10.34c
PR
Apr 4
Champaign County Meet
5.
11
Jennifer Webb
1:12.24c
PR
Apr 4
Champaign County Meet
6.
9
Karah Sullivan
1:13.74c
Apr 4
Champaign County Meet
7.
10
Madelyn Thrasher
1:14.63
PR
Mar 20
Walt Disney World Invitational
8.
10
Taylor Zboril
1:14.84
PR
Mar 20
Walt Disney World Invitational
800 Meters
1.
12
Twinkle Mehta
2:18.97
PR
May 22
IHSA Girls Class 2A State Prelims
2.
9
Laurel Roney
2:21.86
PR
May 14
IHSA Class 2A Girls Sectional
3.
11
Lauren Whitehouse
2:28.9h
PR
Apr 4
Champaign County Meet
4.
10
Samira Kassem
2:40.51
Mar 21
Walt Disney World Invitational
5.
10
Mariah McAnally
2:44.8h
PR
Apr 4
Champaign County Meet
6.
9
Kayla Brady
2:57.8h
Apr 4
Champaign County Meet
7.
10
Madelyn Thrasher
2:58.2h
PR
Apr 4
Champaign County Meet
8.
10
Olivia Meyer
3:07.7h
PR
Apr 4
Champaign County Meet
1600 Meters
1.
11
Lauren Whitehouse
5:17.35
May 18
News-Gazette Honor Roll Meet
2.
10
Jocelyn Thrasher
5:47.03
Apr 17
Bloomington Girls Invitational
3.
9
Jenna Straub
5:49.43
PR
Mar 20
Walt Disney World Invitational
4.
12
Devon Kreps
6:56.2h
PR
Apr 4
Champaign County Meet
5.
12
Blayne Moxley
7:10.45
Mar 20
Walt Disney World Invitational
6.
-
Jaden Klaus
7:28.9h
PR
Apr 4
Champaign County Meet
3200 Meters
1.
11
Lauren Whitehouse
11:18.49
May 23
IHSA Girls Class 2A State Finals
2.
9
Jenna Straub
12:23.64
Apr 17
Bloomington Girls Invitational
3.
10
Olivia Meyer
13:18.23
Mar 21
Walt Disney World Invitational
4.
12
Devon Kreps
14:52.6h
PR
Apr 4
Champaign County Meet
5.
12
Blayne Moxley
15:37.53
Mar 21
Walt Disney World Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Ally Sheehy
19.45
PR
May 1
Urbana Invite
300m Hurdles - 30"
1.
11
Ally Sheehy
51.48
May 1
Urbana Invite
2k Steeplechase
1.
9
Jenna Straub
8:41.48
PR
Mar 21
Walt Disney World Invitational
2.
10
Jocelyn Thrasher
8:59.74
PR
Mar 21
Walt Disney World Invitational
3.
10
Mariah McAnally
9:04.27
PR
Mar 21
Walt Disney World Invitational
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
54.44c
Apr 4
Champaign County Meet
2.
-
Caroline Tee
Maria Ross
Cassy Perry
Rose Fried
54.57
May 14
IHSA Class 2A Girls Sectional
3.
-
Caroline Tee
Cassy Perry
Maria Ross
Ally Sheehy
54.73
Apr 10
Triad Girls Invitational
4.
-
Caroline Tee
Maria Ross
Cassy Perry
Karah Sullivan
56.25
Mar 20
Walt Disney World Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Kaitlin Lewis
Maria Ross
Ally Sheehy
Caroline Tee
1:55.85
May 14
IHSA Class 2A Girls Sectional
2.
-
Caroline Tee
Maria Ross
Jennifer Webb
Becky Tollackson
1:55.93
May 1
Urbana Invite
3.
-
Relay Team
1:57.26
Apr 17
Bloomington Girls Invitational
4.
-
Caroline Tee
Samira Kassem
Becky Tollackson
Maria Ross
1:58.44
Mar 20
Walt Disney World Invitational
5.
Caroline Tee
Cassy Perry
Maria Ross
Rose Fried
2:00.34
Apr 10
Triad Girls Invitational
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:06.89
Apr 17
Bloomington Girls Invitational
2.
-
Laurel Roney
Kaitlin Lewis
Ally Sheehy
Twinkle Mehta
4:08.34
May 14
IHSA Class 2A Girls Sectional
3.
Madison Buzicky
Kaitlin Lewis
Twinkle Mehta
Elise Hocking
4:10.88
Apr 10
Triad Girls Invitational
4.
-
Laurel Roney
Kaitlin Lewis
Twinkle Mehta
Maddie Buzicky
4:11.24
May 18
News-Gazette Honor Roll Meet
5.
-
Laurel Roney
Elise Hocking
Kaitlin Lewis
Twinkle Mehta
4:11.98
Mar 21
Walt Disney World Invitational
6.
-
Laurel Roney
Kaitlin Lewis
Twinkle Mehta
Madison Buzicky
4:14.25
May 22
IHSA Girls Class 2A State Prelims
7.
-
Madison Buzicky
Kaitlin Lewis
Twinkle Mehta
Ally Sheehy
4:15.15
May 1
Urbana Invite
8.
Madison Buzicky
Samira Kassem
Maria Ross
Ally Sheehy
4:26.48
Apr 10
Triad Girls Invitational
9.
-
Kaitlin Lewis
Madison Buzicky
Ally Sheehy
Lauren Whitehouse
4:36.9h
Apr 4
Champaign County Meet
10.
-
Caroline Tee
Maria Ross
Samira Kassem
Mariah McAnally
4:55.1h
Apr 4
Champaign County Meet
11.
-
Taylor Zboril
Kayla Brady
Madelyn Thrasher
Jocelyn Thrasher
5:01.2h
Apr 4
Champaign County Meet
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
9:41.72
Apr 17
Bloomington Girls Invitational
2.
-
Laurel Roney
Kaitlin Lewis
Lauren Whitehouse
Twinkle Mehta
9:50.38
May 14
IHSA Class 2A Girls Sectional
3.
Kaitlin Lewis
Twinkle Mehta
Laurel Roney
Lauren Whitehouse
9:55.79
Apr 10
Triad Girls Invitational
4.
-
Laurel Roney
Kayla Brady
Kaitlin Lewis
Samira Kassem
9:56.07
May 18
News-Gazette Honor Roll Meet
5.
-
Laurel Roney
Twinkle Mehta
Kaitlin Lewis
Lauren Whitehouse
9:59.81
Mar 21
Walt Disney World Invitational
6.
-
Madison Buzicky
Samira Kassem
Twinkle Mehta
Kaitlin Lewis
10:38.05
May 1
Urbana Invite
7.
Madison Buzicky
Samira Kassem
Mariah McAnally
Devon Kreps
10:47.69
Apr 10
Triad Girls Invitational
8.
-
Elise Hocking
Kaitlin Lewis
Samira Kassem
Madison Buzicky
10:50.1h
Apr 4
Champaign County Meet
9.
-
Mariah McAnally
Kayla Brady
Taylor Zboril
Jocelyn Thrasher
11:26.9h
Apr 4
Champaign County Meet
4x1600 Relay
1.
-
Jocelyn Thrasher
Jenna Straub
Olivia Meyer
Mariah McAnally
24:26.95
Mar 21
Walt Disney World Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Elise Hocking
Ally Sheehy
Laurel Roney
Twinkle Mehta
1:54.26
Mar 20
Walt Disney World Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Jocelyn Thrasher
Kaitlin Lewis
Twinkle Mehta
Lauren Whitehouse
13:22.53
Mar 20
Walt Disney World Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Emily Kauffman
40' 2.75
PR
May 18
News-Gazette Honor Roll Meet
2.
10
Cassie Perry
32' 11
May 14
IHSA Class 2A Girls Sectional
3.
11
Angel Lockhart
28' 2
PR
Mar 21
Walt Disney World Invitational
4.
-
Audrey Roney
25' 10.25
PR
Apr 10
Triad Girls Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Emily Kauffman
132' 11
PR
May 18
News-Gazette Honor Roll Meet
2.
10
Cassie Perry
107' 2
May 14
IHSA Class 2A Girls Sectional
3.
-
Audrey Roney
83' 8
PR
Apr 10
Triad Girls Invitational
4.
11
Angel Lockhart
64' 10
PR
Mar 21
Walt Disney World Invitational
High Jump
1.
11
Jennifer Webb
4' 6
PR
Apr 4
Champaign County Meet
Pole Vault
1.
11
Becky Tollackson
10' 0
Mar 20
Walt Disney World Invitational
2.
9
Laurel Roney
8' 0
PR
Mar 20
Walt Disney World Invitational
3.
9
Karah Sullivan
6' 0
Apr 10
Triad Girls Invitational
Long Jump
1.
10
Maria Ross
13' 8.25
PR
Apr 10
Triad Girls Invitational
Triple Jump
1.
12
Twinkle Mehta
31' 6.25
PR
Apr 4
Champaign County Meet
2.
10
Kaitlin Lewis
26' 2.5
May 1
Urbana Invite
*Recent improvement