Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.11Conner Gramley11.13 (2.4)Apr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
2.11Victor Patterson11.28 (.0)PRApr 27Hunt Invitational
3.10Omar Coleman11.31 (2.2)May 5Bill Jackson Invitational
4.11Zander Pauly11.41 (.6)PRMay 5Bill Jackson Invitational
5.10Antonio Anderson11.52 (1.1)PRApr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
6.11Alex Brennan11.56 (1.1)PRApr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
11Maki Armstrong11.56PRMay 172023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #9 Plainfield (North..
8.11John Peterson11.65 (2.7)Apr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
9.10Keith Cyracus11.69 (1.5)May 5Bill Jackson Invitational
10.12Paul McCormick11.70 (2.7)PRApr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
11.10Treycen Bownes11.77 (1.1)Apr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
12.10James Jones11.79 (2.8)Apr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
13.12Adewale Kuye11.87 (2.8)PRApr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
14.12Dylan Seifert12.01Apr 15Metea Valley Boys Invite
15.12Sovereign Adams12.04PRApr 24Romeoville Quad
16.10Joshua Ulrey12.05PRMay 15Redhawk ABC Invite
17.9Evan Singh12.23May 22Drendel Freshmen Invite
18.9Brayden Price12.36 (.3)May 15Redhawk ABC Invite
19.11Eli Liapis12.44PRApr 24Romeoville Quad
20.10Amiel Clark12.46Apr 18Metea Valley Boys Triangular
21.10Suhrab Ahmad12.61Apr 18Metea Valley Boys Triangular
22.10Jameson Wiers12.61Apr 24Romeoville Quad
23.11Braxton Bartz12.72PRApr 24Romeoville Quad
24.11Trey Wilson12.74Apr 24Romeoville Quad
25.9MJ Macon12.85PRApr 18Metea Valley Boys Triangular
26.9Rafael Tovar12.91PRMay 22Drendel Freshmen Invite
27.9Barack Mohammed13.16PRApr 18Metea Valley Boys Triangular
 
200 Meters
1.11Victor Patterson22.83 (.1)PRApr 27Hunt Invitational
2.10Keith Cyracus23.00 (1.7)PRApr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
3.11Alex Brennan23.06PRApr 18Metea Valley Boys Triangular
4.10Omar Coleman23.12Apr 18Metea Valley Boys Triangular
5.11Zander Pauly23.12PRMay 172023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #9 Plainfield (North..
6.11Conner Gramley23.21PRApr 18Metea Valley Boys Triangular
7.12Paul McCormick23.71 (1.7)PRApr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
8.10Antonio Anderson23.75 (1.7)PRApr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
9.11Maki Armstrong23.89Apr 18Metea Valley Boys Triangular
10.12Dylan Seifert23.95PRApr 24Romeoville Quad
11.10James Jones24.12 (.0)May 15Redhawk ABC Invite
12.10Treycen Bownes24.22 (2.3)Apr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
13.11Cam Morris24.38PRMay 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
14.10Joshua Ulrey24.42 (.0)PRMay 15Redhawk ABC Invite
15.11John Peterson24.66PRApr 18Metea Valley Boys Triangular
16.12Sovereign Adams24.90Apr 24Romeoville Quad
17.12Adewale Kuye24.95PRApr 7Belleville West Norm Armstrong Invitational
18.9Evan Singh25.39 (.0)May 15Redhawk ABC Invite
19.10Amiel Clark26.03May 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
20.9Brayden Price26.24May 22Drendel Freshmen Invite
 
400 Meters
1.11Alex Brennan50.84Apr 27Hunt Invitational
2.10Joshua Ulrey53.02May 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
3.11Ewan Farnum53.05Apr 18Metea Valley Boys Triangular
4.11Zander Pauly54.03PRApr 18Metea Valley Boys Triangular
5.11Trey Wilson54.95Apr 27Hunt Invitational
6.9Aidan Kyrychenko55.42Apr 18Metea Valley Boys Triangular
7.12Nik Cardillo55.57Apr 18Metea Valley Boys Triangular
8.11Evan Reneau55.81PRApr 15Metea Valley Boys Invite
9.9Jacob Schmauderer56.08PRApr 18Metea Valley Boys Triangular
10.10Vincent Pantaleo56.65May 15Redhawk ABC Invite
11.12Dylan Seifert56.81PRMay 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
12.12Paul McCormick56.87PRApr 222023 Winston Brown/Edwardsville Invitational
13.10Suhrab Ahmad57.21May 15Redhawk ABC Invite
14.10James Jones57.59PRApr 18Metea Valley Boys Triangular
15.10Jameson Wiers57.80PRApr 15Metea Valley Boys Invite
16.9Ben Damiani59.31Apr 18Metea Valley Boys Triangular
17.9Barack Mohammed1:00.92May 22Drendel Freshmen Invite
18.9Aiden Mulvoy1:02.33PRApr 18Metea Valley Boys Triangular
19.11Adam Haar1:04.76PRApr 24Romeoville Quad
20.11Camden Griffith1:04.83PRApr 24Romeoville Quad
 
800 Meters
1.11Owen Stahl1:56.51Apr 27Hunt Invitational
2.9Thomas Czerwinski2:00.74PRMay 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
3.11Easton Miller2:02.10Apr 27Hunt Invitational
4.11Ewan Farnum2:02.84May 5Bill Jackson Invitational
5.12Ryan Tracey2:02.97PRApr 15Metea Valley Boys Invite
6.9Gavin Hall2:06.24Apr 27Hunt Invitational
7.9Jacob Schmauderer2:07.23Apr 27Hunt Invitational
8.11Evan Reneau2:08.13Apr 18Metea Valley Boys Triangular
9.11Noah Gilbert2:08.25Apr 18Metea Valley Boys Triangular
10.11Cullen Williams2:09.43Apr 18Metea Valley Boys Triangular
11.12Peyton Paungam2:10.45PRApr 24Romeoville Quad
12.11Josh Tapia2:13.17Apr 24Romeoville Quad
13.9Dylan Araiza2:14.53Apr 24Romeoville Quad
14.9Ben Damiani2:16.19May 15Redhawk ABC Invite
15.11Kyle Bledsoe2:16.35PRApr 24Romeoville Quad
16.9James Maso2:16.69May 22Drendel Freshmen Invite
17.9Aidan Kyrychenko2:17.12May 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
18.10Evan Alexander2:19.54PRApr 18Metea Valley Boys Triangular
19.9Cal Anderson2:21.70May 15Redhawk ABC Invite
20.11Jackson Dunn2:25.15PRApr 24Romeoville Quad
21.11Adam Haar2:29.91May 8Plainfield North Twilight Distance Classic
22.11Camden Griffith2:30.98PRApr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
23.11Ben Cann2:32.53PRApr 24Romeoville Quad
 
1600 Meters
1.12Ryan Tracey4:26.66PRApr 27Hunt Invitational
2.12Oliver Burns4:27.02PRApr 27Hunt Invitational
3.10Quinn Davis4:28.94May 5Bill Jackson Invitational
4.11Owen Stahl4:30.85PRApr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
5.9Thomas Czerwinski4:34.43Apr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
6.9Aidan Connors4:34.68Apr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
7.11Easton Miller4:37.59PRApr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
8.9Gavin Hall4:40.73May 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
9.11Cullen Williams4:43.30May 8Plainfield North Twilight Distance Classic
10.11Noah Gilbert4:45.23May 5Bill Jackson Invitational
11.9James Maso4:48.52May 15Redhawk ABC Invite
12.9Jacob Schmauderer4:51.72May 15Redhawk ABC Invite
13.10Evan Alexander4:53.33PRMay 8Plainfield North Twilight Distance Classic
14.12Peyton Paungam4:55.50PRApr 18Metea Valley Boys Triangular
15.9Aidan Kyrychenko4:56.13May 15Redhawk ABC Invite
16.11Evan Reneau4:58.45PRApr 24Romeoville Quad
17.9Dylan Araiza4:59.78Apr 15Metea Valley Boys Invite
18.11Ewan Farnum5:00.29Apr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
19.9Cal Anderson5:03.45May 8Plainfield North Twilight Distance Classic
20.11Kyle Bledsoe5:08.48PRMay 8Plainfield North Twilight Distance Classic
21.10Colin Curless5:35.83PRMay 8Plainfield North Twilight Distance Classic
22.11Camden Griffith5:36.66Apr 18Metea Valley Boys Triangular
23.11Robert Childs5:39.99Apr 24Romeoville Quad
24.11Josh Tapia5:42.22PRApr 18Metea Valley Boys Triangular
25.11Jackson Dunn5:42.44Apr 18Metea Valley Boys Triangular
26.11Adam Haar5:44.08Apr 18Metea Valley Boys Triangular
27.11Ben Cann5:44.27Apr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
28.9Ben Damiani5:49.95PRApr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
 
1 Mile
1.12Ryan Tracey4:28.67PRApr 22Distance Night in Palatine
 
3200 Meters
1.10Quinn Davis9:31.70Apr 27Hunt Invitational
2.12Oliver Burns9:31.82Apr 22Distance Night in Palatine
3.12Ryan Tracey9:41.58PRApr 7Belleville West Norm Armstrong Invitational
4.9Aidan Connors9:46.05Apr 27Hunt Invitational
5.9Thomas Czerwinski9:51.67Apr 15Metea Valley Boys Invite
6.11Noah Gilbert9:54.74Apr 222023 Winston Brown/Edwardsville Invitational
7.9Gavin Hall10:18.61May 5Bill Jackson Invitational
8.11Cullen Williams10:23.38PRApr 222023 Winston Brown/Edwardsville Invitational
9.9James Maso10:28.38May 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
10.9Dylan Araiza10:28.39PRMay 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
11.10Evan Alexander11:21.04PRMay 15Redhawk ABC Invite
12.9Cal Anderson11:21.60Apr 18Metea Valley Boys Triangular
13.10Colin Curless12:32.67PRMay 15Redhawk ABC Invite
14.11Robert Childs12:52.82Apr 18Metea Valley Boys Triangular
15.11Kyle Bledsoe12:56.99PRApr 15Metea Valley Boys Invite
 
2 Miles
1.12Oliver Burns9:35.20PRApr 22Distance Night in Palatine
 
110m Hurdles - 39"
1.12Evan Gavras15.30 (3.0)PRApr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
2.12Demir Ashiru15.33PRMay 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
3.11Kwame Amoo-Otoo15.92 (-.6)Apr 27Hunt Invitational
4.11Cam Morris16.05 (3.0)Apr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
5.9Aidan Connelly17.18Apr 18Metea Valley Boys Triangular
 
300m Hurdles - 36"
1.12Demir Ashiru40.26PRMay 172023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #9 Plainfield (North..
2.12Evan Gavras41.10PRApr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
3.11Cam Morris43.30Apr 24Romeoville Quad
4.9Aidan Connelly44.54Apr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
 
4x100 Relay
1.Conner Gramley
Zander Pauly
Maki Armstrong
Victor Patterson
43.14Apr 15Metea Valley Boys Invite
2.Omar Coleman
Zander Pauly
Conner Gramley
Victor Patterson
43.17Apr 27Hunt Invitational
3.Conner Gramley
Zander Pauly
Keith Cyracus
Victor Patterson
43.29Apr 18Metea Valley Boys Triangular
4.Omar Coleman
Zander Pauly
Keith Cyracus
Alex Brennan
43.48May 5Bill Jackson Invitational
5.Omar Coleman
Zander Pauly
Alex Brennan
Paul McCormick
43.60May 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
6.Omar Coleman
Keith Cyracus
Treycen Bownes
Antonio Anderson
44.09Apr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
7.Conner Gramley
Zander Pauly
Alex Brennan
Victor Patterson
44.18Apr 222023 Winston Brown/Edwardsville Invitational
8.Relay Team 44.57Apr 7Belleville West Norm Armstrong Invitational
9.Maki Armstrong
Keith Cyracus
Alex Brennan
Antonio Anderson
44.74Apr 27Hunt Invitational
10.James Jones
Keith Cyracus
Treycen Bownes
Antonio Anderson
44.98May 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
 
4x200 Relay -
1.Omar Coleman
Zander Pauly
Keith Cyracus
Conner Gramley
1:31.07May 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
2.Relay Team 1:33.29Apr 7Belleville West Norm Armstrong Invitational
3.Conner Gramley
Zander Pauly
Keith Cyracus
Victor Patterson
1:33.63Apr 222023 Winston Brown/Edwardsville Invitational
4.Maki Armstrong
Conner Gramley
Dylan Seifert
Antonio Anderson
1:33.79Apr 27Hunt Invitational
5.Omar Coleman
Keith Cyracus
Treycen Bownes
Antonio Anderson
1:34.01May 15Redhawk ABC Invite
6.Maki Armstrong
Sovereign Adams
Zander Pauly
Conner Gramley
1:34.25Apr 15Metea Valley Boys Invite
7.Omar Coleman
Zander Pauly
Keith Cyracus
Victor Patterson
1:34.57Apr 27Hunt Invitational
8.Treycen Bownes
James Jones
Evan Singh
Antonio Anderson
1:35.50May 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
9.Omar Coleman
Treycen Bownes
James Jones
Antonio Anderson
1:35.52Apr 222023 Winston Brown/Edwardsville Invitational
10.Treycen Bownes
Antonio Anderson
Evan Singh
James Jones
1:35.76Apr 15Metea Valley Boys Invite
11.Josh Ulrey
Treycen Bownes
Omar Coleman
James Jones
1:36.41May 5Bill Jackson Invitational
12.Sovereign Adams
Braxton Bartz
Eli Liapis
James Jones
1:37.01Apr 24Romeoville Quad
13.Braden Price
Evan Singh
Rafael Tovar
Josh Ulrey
1:39.34Apr 24Romeoville Quad
14.Braxton Bartz
Jameson Wiers
Adewale Kuye
Eli Liapis
1:40.11Apr 18Metea Valley Boys Triangular
15.John Peterson
Braxton Bartz
Eli Liapis
Jameson Wiers
1:41.50Apr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
16.Braden Price
Maximus Lewis
Rafael Tovar
Amiel Clark
1:43.56Apr 18Metea Valley Boys Triangular
17.9MJ Macon
Barack Mohammed
Braden Price
Rafael Tovar
1:46.16Apr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
 
4x400 Relay
1.Alex Brennan
Easton Miller
Paul McCormick
Owen Stahl
3:24.00May 27IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.Owen Stahl
Easton Miller
Paul McCormick
Alex Brennan
3:25.09May 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
3.Alex Brennan
Zander Pauly
Owen Stahl
Easton Miller
3:26.11Apr 15Metea Valley Boys Invite
4.Owen Stahl
Zander Pauly
Easton Miller
Alex Brennan
3:26.81Apr 27Hunt Invitational
5.Alex Brennan
Zander Pauly
Easton Miller
Owen Stahl
3:27.58Apr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
6.Owen Stahl
Easton Miller
Zander Pauly
Alex Brennan
3:30.01Apr 222023 Winston Brown/Edwardsville Invitational
7.Evan Gavras
Paul McCormick
Ewan Farnum
Kwame Amoo-Otoo
3:31.52Apr 27Hunt Invitational
8.Relay Team 3:31.53Apr 7Belleville West Norm Armstrong Invitational
9.Maki Armstrong
Josh Ulrey
Paul McCormick
Evan Gavras
3:36.49Apr 18Metea Valley Boys Triangular
10.Trey Wilson
Adewale Kuye
Ewan Farnum
Evan Reneau
3:39.65Apr 18Metea Valley Boys Triangular
11.Josh Ulrey
James Jones
Aidan Kyrychenko
Ewan Farnum
3:40.12May 5Bill Jackson Invitational
12.Evan Gavras
Maki Armstrong
James Jones
Vincent Pantaleo
3:41.72Apr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
13.Treycen Bownes
Vincent Pantaleo
Aidan Kyrychenko
James Jones
3:42.31Apr 15Metea Valley Boys Invite
14.Josh Ulrey
Aidan Kyrychenko
Jacob Schmauderer
James Jones
3:44.51May 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
15.Jacob Schmauderer
Josh Ulrey
Aidan Kyrychenko
James Jones
3:45.20Apr 222023 Winston Brown/Edwardsville Invitational
16.9Gavin Hall
Aidan Kyrychenko
Thomas Czerwinski
Jacob Schmauderer
3:45.43Apr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
17.Kevin Wilson
James Jones
Josh Ulrey
Evan Reneau
3:45.63Apr 24Romeoville Quad
18.9Jacob Schmauderer
Gavin Hall
Aidan Connors
Aidan Kyrychenko
3:45.72May 22Drendel Freshmen Invite
19.Vincent Pantaleo
Jameson Wiers
Peyton Paungam
Josh Tapia
3:51.55Apr 24Romeoville Quad
20.Jameson Wiers
Barack Mohammed
Aiden Mulvoy
Aidan Kyrychenko
3:52.27May 15Redhawk ABC Invite
21.Noah Gilbert
Peyton Paungam
Josh Tapia
Cal Anderson
3:58.38Apr 18Metea Valley Boys Triangular
22.9Ben Damiani
James Maso
Dylan Araiza
Cal Anderson
4:01.44Apr 24Romeoville Quad
 
4x800 Relay
1.Owen Stahl
Easton Miller
Thomas Czerwinski
Ryan Tracey
7:53.56May 27IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.Ryan Tracey
Easton Miller
Thomas Czerwinski
Ewan Farnum
8:01.62May 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
3.Ryan Tracey
Easton Miller
Thomas Czerwinski
Owen Stahl
8:01.69May 172023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #9 Plainfield (North..
4.Easton Miller
Ryan Tracey
Thomas Czerwinski
Owen Stahl
8:06.32Apr 27Hunt Invitational
5.Owen Stahl
Easton Miller
Ewan Farnum
Quinn Davis
8:19.70Apr 222023 Winston Brown/Edwardsville Invitational
6.Relay Team 8:20.68Apr 7Belleville West Norm Armstrong Invitational
7.9Jacob Schmauderer
Gavin Hall
Aidan Connors
Thomas Czerwinski
8:29.48May 22Drendel Freshmen Invite
8.Ryan Tracey
Ewan Farnum
Quinn Davis
Owen Stahl
8:29.54Apr 15Metea Valley Boys Invite
9.9Jacob Schmauderer
Gavin Hall
Aidan Kyrychenko
Ben Damiani
8:37.43May 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
10.9Gavin Hall
Thomas Czerwinski
Jacob Schmauderer
Aidan Connors
8:40.82Apr 222023 Winston Brown/Edwardsville Invitational
11.Cullen Williams
Jacob Schmauderer
Aidan Kyrychenko
Evan Reneau
8:41.33Apr 27Hunt Invitational
12.9Jacob Schmauderer
Aidan Kyrychenko
Ben Damiani
Dylan Araiza
9:00.97Apr 15Metea Valley Boys Invite
13.Aidan Kyrychenko
Ben Damiani
James Maso
Evan Alexander
9:10.22May 5Bill Jackson Invitational
 
Shot Put - 12lb
1.11Valentine Snitko50' 10.25PRApr 27Hunt Invitational
2.10Omer Mescioglu47' 1.25PRApr 18Metea Valley Boys Triangular
3.12Kyle Weeks45' 4.5PRApr 18Metea Valley Boys Triangular
4.10Kevin Wilson43' 6May 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
5.10Thomas Pena42' 0May 15Redhawk ABC Invite
6.10Quintin Wiencek36' 5Apr 18Metea Valley Boys Triangular
7.9Finn Fuller35' 4May 22Drendel Freshmen Invite
8.10Ezra Rastetter35' 3.25PRApr 18Metea Valley Boys Triangular
9.10Conner Milkeris26' 3Apr 18Metea Valley Boys Triangular
10.10Anthony Fau24' 0.25PRApr 18Metea Valley Boys Triangular
 
Discus - 1.6kg
1.11Valentine Snitko130' 4.25Apr 15Metea Valley Boys Invite
2.10Omer Mescioglu127' 8.75Apr 18Metea Valley Boys Triangular
3.12Kyle Weeks122' 2.5PRApr 18Metea Valley Boys Triangular
4.10Quintin Wiencek116' 8.25May 15Redhawk ABC Invite
5.9Finn Fuller109' 8Apr 24Romeoville Quad
6.10Kevin Wilson97' 0.25Apr 24Romeoville Quad
7.10Thomas Pena94' 1.5Apr 24Romeoville Quad
8.10Ezra Rastetter90' 4.5PRApr 13Lane Tech Pizza Battle Meet- Boys
9.10Conner Milkeris73' 11.25Apr 18Metea Valley Boys Triangular
10.10Anthony Fau66' 3.25PRApr 24Romeoville Quad
 
High Jump
1.12Gerald Floyd6' 0.75PRMay 172023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #9 Plainfield (North..
2.10Amiel Clark5' 2PRApr 27Hunt Invitational
12Adewale Kuye5' 2PRApr 27Hunt Invitational
4.11Maki Armstrong5' 0PRApr 27Hunt Invitational
 
Pole Vault
1.12Raymond Vanichtheeranont14' 1.25PRMay 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
 
Long Jump
1.10Keith Cyracus22' 5.75May 172023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #9 Plainfield (North..
2.10Omar Coleman20' 8May 5Bill Jackson Invitational
3.12Nik Cardillo19' 5.5PRApr 15Metea Valley Boys Invite
4.11Cam Morris19' 2.75Apr 27Hunt Invitational
5.10Jameson Wiers18' 7.5PRApr 15Metea Valley Boys Invite
6.10Antonio Anderson18' 5.25Apr 15Metea Valley Boys Invite
7.9Aidan Connelly18' 1.75May 15Redhawk ABC Invite
8.12Paul McCormick17' 7.5PRApr 27Hunt Invitational
9.11Maki Armstrong17' 4.25Apr 15Metea Valley Boys Invite
10.9Barack Mohammed16' 6PRMay 22Drendel Freshmen Invite
 
Triple Jump
1.12Nik Cardillo44' 5.5PRMay 10Southwest Prairie Conference Boys Championships
2.11Kwame Amoo-Otoo43' 11.5May 172023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #9 Plainfield (North..
3.10Treycen Bownes42' 0Apr 15Metea Valley Boys Invite
4.10Antonio Anderson39' 1Apr 27Hunt Invitational
5.9Evan Singh37' 7.25PRMay 5Bill Jackson Invitational
6.9James Maso33' 7.5PRMay 22Drendel Freshmen Invite
 

Womens

100 Meters
1.10Taylor McClain12.54May 112023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #9 Moline (H.S.)
2.9Aniya Poindexter12.81May 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
3.11Alex Eydenberg13.16Apr 14Barrington Invitational
4.12Kaley Cloud13.51PRMay 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
5.11Harriet Ghapson13.52 (.0)Apr 27Hunt Invitational
6.11Grace Hunter14.26PRApr 25Plainfield North Girls Quad
7.9Addison Duval14.67PRApr 11Minooka vs. Plainfield North
8.9Johnece Viard15.12PRApr 25Plainfield North Girls Quad
9.9Rebecca Seifert15.24PRApr 11Minooka vs. Plainfield North
10.9Chloe Hampton15.46PRApr 25Plainfield North Girls Quad
11.10Taliah Brandon16.00PRApr 11Minooka vs. Plainfield North
12.9Adrian Ulrey16.09Apr 11Minooka vs. Plainfield North
 
200 Meters
1.10Taylor McClain25.86 (.7)Apr 27Hunt Invitational
2.9Aniya Poindexter26.26 (.7)Apr 27Hunt Invitational
3.12Kaley Cloud27.65PRMay 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
4.11Alex Eydenberg27.82PRApr 11Minooka vs. Plainfield North
5.11Grace Hunter28.98PRMay 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
6.10Jade Gumila29.08Apr 212023 Neuqua Valley Girls Invite
7.11Teagan Kiger30.34Apr 11Minooka vs. Plainfield North
8.10Taliah Brandon31.52PRApr 25Plainfield North Girls Quad
9.12Vivika Ramos31.86PRApr 8Saint Charles North Varsity Invite
10.9Rebecca Seifert32.01PRApr 11Minooka vs. Plainfield North
11.9Chloe Hampton32.46Apr 11Minooka vs. Plainfield North
12.9Adrian Ulrey33.49PRApr 11Minooka vs. Plainfield North
13.9Johnece Viard33.73Apr 11Minooka vs. Plainfield North
 
400 Meters
1.10Lauren Dellangelo58.58Apr 27Hunt Invitational
2.9Tessa Russo1:00.37PRMay 112023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #9 Moline (H.S.)
3.10Lindsey Wenz1:01.17May 112023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #9 Moline (H.S.)
4.11Alex Eydenberg1:01.28PRApr 14Barrington Invitational
5.9Marilyn Yeboah1:06.66May 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
6.12Camila Pavon1:09.01Apr 11Minooka vs. Plainfield North
7.9Rebecca Seifert1:12.89PRApr 11Minooka vs. Plainfield North
8.9Adrian Ulrey1:14.58PRApr 212023 Neuqua Valley Girls Invite
 
800 Meters
1.10Elsie Czarniewski2:23.77PRMay 112023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #9 Moline (H.S.)
2.9Tessa Russo2:30.10Apr 14Barrington Invitational
3.11Nora Rudakas2:33.24PRApr 27Hunt Invitational
4.11Sara Kramer2:34.99May 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
5.11Kaitlyn Ward2:38.67Apr 212023 Neuqua Valley Girls Invite
6.12Olivia Powell2:40.99PRApr 27Hunt Invitational
7.11Keely Williams2:47.53Apr 27Hunt Invitational
8.12Abby Gaull2:48.15PRApr 8Saint Charles North Varsity Invite
9.12Mary Conley2:50.19PRApr 212023 Neuqua Valley Girls Invite
10.9Zeta Zbroszczyk2:58.49Apr 11Minooka vs. Plainfield North
11.11Anna Aler2:58.64Apr 25Plainfield North Girls Quad
12.9Lily Alexander3:02.67PRApr 11Minooka vs. Plainfield North
13.11Andrea Reyes3:10.66Apr 25Plainfield North Girls Quad
 
1600 Meters
1.10Elsie Czarniewski5:28.55PRApr 14Barrington Invitational
2.11Kaitlyn Ward5:30.22May 112023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #9 Moline (H.S.)
3.11Nora Rudakas5:42.71PRMay 112023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #9 Moline (H.S.)
4.11Kyla Seifert5:43.42PRApr 212023 Neuqua Valley Girls Invite
5.9Emaan Hussain5:58.37Apr 27Hunt Invitational
6.11Sara Kramer6:04.05Apr 8Saint Charles North Varsity Invite
7.12Abby Gaull6:08.02PRMay 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
8.9Zeta Zbroszczyk6:12.66Apr 212023 Neuqua Valley Girls Invite
9.9Lily Alexander6:57.92PRApr 11Minooka vs. Plainfield North
 
3200 Meters
1.11Kaitlyn Ward12:06.22May 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
2.11Kyla Seifert12:09.10PRMay 112023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #9 Moline (H.S.)
3.9Emaan Hussain12:50.06May 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
4.12Olivia Powell13:03.45PRApr 212023 Neuqua Valley Girls Invite
5.9Zeta Zbroszczyk13:16.92May 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
6.12Abby Gaull13:19.80PRApr 14Barrington Invitational
7.12Ella Powell14:17.64Apr 27Hunt Invitational
8.9Lily Alexander15:08.26PRApr 25Plainfield North Girls Quad
 
100m Hurdles - 33"
1.11Ella Maletich17.60PRMay 112023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #9 Moline (H.S.)
9Shyi Harris17.60May 112023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #9 Moline (H.S.)
3.12Donna Ho18.52May 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
 
300m Hurdles - 30"
1.12Natalie Liapis47.74Apr 27Hunt Invitational
2.9Shyi Harris50.01May 112023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #9 Moline (H.S.)
3.11Ella Maletich51.11PRApr 27Hunt Invitational
4.12Vivika Ramos57.97PRApr 27Hunt Invitational
 
4x100 Relay
1.Taylor McClain
Alex Eydenberg
Aniya Poindexter
Lauren Dellangelo
48.82May 20IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.Harriet Ghapson
Alex Eydenberg
Natalie Liapis
Aniya Poindexter
50.46Apr 14Barrington Invitational
3.Taylor McClain
Aniya Poindexter
Alex Eydenberg
Lauren Dellangelo
50.58Apr 212023 Neuqua Valley Girls Invite
4.Harriet Ghapson
Alex Eydenberg
Natalie Liapis
Kaley Cloud
51.98Apr 8Saint Charles North Varsity Invite
5.Grace Hunter
Jade Gumila
Kaley Cloud
Harriet Ghapson
53.17Apr 27Hunt Invitational
6.Grace Hunter
Kaley Cloud
Shyi Harris
Harriet Ghapson
53.71May 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
7.Harriet Ghapson
Aniya Poindexter
Addison Duval
Ella Maletich
53.77Apr 11Minooka vs. Plainfield North
8.Shyi Harris
Grace Hunter
Chloe Hampton
Kaley Cloud
54.43Apr 212023 Neuqua Valley Girls Invite
9.Kennedy Davis
Emma Juergens
Blakely Buckmeier
Addison Duval
56.77Apr 25Plainfield North Girls Quad
10.Jade Gumila
Emma Juergens
Chloe Hampton
Teagan Kiger
57.47Apr 8Saint Charles North Varsity Invite
11.Johnece Viard
Chloe Hampton
Taliah Brandon
Kaley Cloud
58.03Apr 25Plainfield North Girls Quad
 
4x200 Relay -
1.Taylor McClain
Alex Eydenberg
Aniya Poindexter
Lauren Dellangelo
1:41.36May 20IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.Taylor McClain
Alex Eydenberg
Natalie Liapis
Aniya Poindexter
1:44.88May 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
3.Taylor McClain
Aniya Poindexter
Alex Eydenberg
Lauren Dellangelo
1:45.86Apr 27Hunt Invitational
4.Taylor McClain
Aniya Poindexter
Natalie Liapis
Lauren Dellangelo
1:47.08Apr 212023 Neuqua Valley Girls Invite
5.Jade Gumila
Shyi Harris
Addison Duval
Kaley Cloud
1:51.55May 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
6.Harriet Ghapson
Alex Eydenberg
Natalie Liapis
Marilyn Yeboah
1:53.12Apr 8Saint Charles North Varsity Invite
7.Shyi Harris
Addison Duval
Taylor McClain
Alex Eydenberg
1:53.82Apr 11Minooka vs. Plainfield North
8.Addison Duval
Camila Pavon
Kaley Cloud
Shyi Harris
1:55.68Apr 14Barrington Invitational
9.Kaley Cloud
Shyi Harris
Grace Hunter
Yasmeen Hussain
1:56.43Apr 27Hunt Invitational
10.Grace Hunter
Camila Pavon
Vivika Ramos
Kaley Cloud
2:00.64Apr 212023 Neuqua Valley Girls Invite
11.Emma Juergens
Taliah Brandon
Chloe Hampton
Teagan Kiger
2:04.62Apr 8Saint Charles North Varsity Invite
12.Grace Hunter
Kennedy Davis
Taliah Brandon
Kaley Cloud
2:06.23Apr 25Plainfield North Girls Quad
13.Johnece Viard
Yasmeen Hussain
Chloe Hampton
Emma Juergens
2:08.19Apr 25Plainfield North Girls Quad
 
4x400 Relay
1.Tessa Russo
Alex Eydenberg
Taylor McClain
Lauren Dellangelo
3:58.07May 112023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #9 Moline (H.S.)
2.Tessa Russo
Taylor McClain
Alex Eydenberg
Lauren Dellangelo
3:58.54May 20IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
3.Alex Eydenberg
Natalie Liapis
Lauren Dellangelo
Lindsey Wenz
4:05.15Apr 27Hunt Invitational
4.Tessa Russo
Alex Eydenberg
Lindsey Wenz
Lauren Dellangelo
4:08.01May 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
5.Lauren Dellangelo
Lindsey Wenz
Natalie Liapis
Alex Eydenberg
4:14.70Apr 14Barrington Invitational
6.Camila Pavon
Marilyn Yeboah
Lindsey Wenz
Tessa Russo
4:23.66Apr 11Minooka vs. Plainfield North
7.Tessa Russo
Camila Pavon
Vivika Ramos
Marilyn Yeboah
4:30.26Apr 14Barrington Invitational
8.Camila Pavon
Vivika Ramos
Marilyn Yeboah
Tessa Russo
4:30.28Apr 27Hunt Invitational
9.Alex Eydenberg
Natalie Liapis
Marilyn Yeboah
Tessa Russo
4:39.41Apr 8Saint Charles North Varsity Invite
10.Marilyn Yeboah
Camila Pavon
Vivika Ramos
Jade Gumila
4:40.03May 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
11.Camila Pavon
Adrian Ulrey
Marilyn Yeboah
Jade Gumila
4:47.50Apr 25Plainfield North Girls Quad
12.Nora Rudakas
Keely Williams
Mary Conley
Kyla Seifert
4:49.73Apr 11Minooka vs. Plainfield North
13.Sara Kramer
Abby Gaull
Emaan Hussain
Kaitlyn Ward
4:52.60Apr 11Minooka vs. Plainfield North
14.Olivia Powell
Zeta Zbroszczyk
Anna Aler
Ella Powell
4:54.10Apr 11Minooka vs. Plainfield North
15.Taliah Brandon
Chloe Hampton
Camila Pavon
Rebecca Seifert
5:00.59Apr 8Saint Charles North Varsity Invite
16.Camila Pavon
Vivika Ramos
Adrian Ulrey
Marilyn Yeboah
5:02.73Apr 212023 Neuqua Valley Girls Invite
 
4x800 Relay
1.Lauren Dellangelo
Elsie Czarniewski
Tessa Russo
Lindsey Wenz
9:46.03May 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
2.Tessa Russo
Elsie Czarniewski
Kaitlyn Ward
Lindsey Wenz
10:00.97Apr 27Hunt Invitational
3.Tessa Russo
Elsie Czarniewski
Nora Rudakas
Lindsey Wenz
10:17.32Apr 212023 Neuqua Valley Girls Invite
4.Sara Kramer
Olivia Powell
Keely Williams
Nora Rudakas
10:42.14May 112023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #9 Moline (H.S.)
5.Nora Rudakas
Olivia Powell
Sara Kramer
Mary Conley
10:42.32Apr 27Hunt Invitational
6.Keely Williams
Olivia Powell
Mary Conley
Sara Kramer
10:56.50May 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
7.Mary Conley
Kaitlyn Ward
Abby Gaull
Sara Kramer
10:57.98Apr 8Saint Charles North Varsity Invite
8.Keely Williams
Zeta Zbroszczyk
Mary Conley
Sara Kramer
11:05.12Apr 212023 Neuqua Valley Girls Invite
9.Keely Williams
Sara Kramer
Zeta Zbroszczyk
Mary Conley
11:06.43Apr 14Barrington Invitational
10.Nora Rudakas
Ella Powell
Mary Conley
Sara Kramer
11:18.18Apr 11Minooka vs. Plainfield North
11.Olivia Powell
Abby Gaull
Mary Conley
Ella Powell
11:26.04Apr 25Plainfield North Girls Quad
12.Lily Alexander
Zeta Zbroszczk
Keely Williams
Anna Aler
12:11.56Apr 8Saint Charles North Varsity Invite
13.Zeta Zbroszczyk
Anna Aler
Keely Williams
Andrea Reyes
12:13.17Apr 11Minooka vs. Plainfield North
 
Shot Put - 4kg
1.11Georgia Chlebek27' 4.75PRMay 112023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #9 Moline (H.S.)
2.10Dania Munoz25' 6.75PRApr 212023 Neuqua Valley Girls Invite
3.10Sawyer Sammarco24' 3.75May 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
4.12Brianna Donkor21' 4.25Apr 11Minooka vs. Plainfield North
5.9Berit Mores17' 7.75PRApr 212023 Neuqua Valley Girls Invite
 
Discus - 1kg
1.11Georgia Chlebek95' 3Apr 27Hunt Invitational
2.10Dania Munoz74' 4Apr 11Minooka vs. Plainfield North
3.10Emily Maruseac62' 1.25PRMay 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
4.10Lilia Collazo61' 5Apr 27Hunt Invitational
5.10Sawyer Sammarco60' 7.5Apr 212023 Neuqua Valley Girls Invite
6.9Berit Mores44' 9PRApr 11Minooka vs. Plainfield North
7.12Brianna Donkor42' 11Apr 11Minooka vs. Plainfield North
 
High Jump
1.11Harriet Ghapson4' 11.75Apr 8Saint Charles North Varsity Invite
2.11Grace Hunter4' 6PRApr 27Hunt Invitational
10Addison Davis4' 6Apr 14Barrington Invitational
 
Pole Vault
1.11Teagan Kiger10' 0PRApr 25Plainfield North Girls Quad
2.10Addison Davis6' 6PRApr 27Hunt Invitational
3.9Blakely Buckmeier6' 6May 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
 
Long Jump
1.10Jade Gumila16' 0.5PRApr 27Hunt Invitational
2.11Harriet Ghapson16' 0May 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
3.9Blakely Buckmeier14' 9.5Apr 11Minooka vs. Plainfield North
4.11Emma Juergens14' 0.75Apr 11Minooka vs. Plainfield North
5.12Vivika Ramos13' 8.5PRApr 11Minooka vs. Plainfield North
 
Triple Jump
1.10Jade Gumila33' 4.25Apr 11Minooka vs. Plainfield North
2.11Teagan Kiger29' 11May 3Southwest Prairie Conference Girls Championships
3.11Emma Juergens27' 4.25Apr 25Plainfield North Girls Quad
 

*Recent improvement