Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Josh Evans
10.82
PR
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #4 - St. Charles (North)
2.
10
Kenny Ngo
11.54c
May 10
Tri-City Open
3.
10
Joshua Zacharias
11.64c
PR
May 10
Tri-City Open
4.
11
Oraefo Onwuta
11.74c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
5.
10
Jack Berg
11.82
May 9
Kane County Boys Championships
6.
11
Colin Czerwinski
11.92
Apr 16
John Bell Boys Invitational
7.
11
Cayman Manuel
11.93
PR
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
8.
11
Nathan Altobelli
11.95
Apr 16
John Bell Boys Invitational
9.
9
Rylan Karr
12.14c
May 10
Tri-City Open
10.
9
Destaw Simmons
12.18
PR
Apr 16
John Bell Boys Invitational
11.
11
Cameron Puma
12.19
PR
May 13
DuKane Boys Conference Championship
12.
9
Ryan Katz
12.24
PR
May 13
DuKane Boys Conference Championship
13.
9
Caylo Reitman
12.34c
PR
May 10
Tri-City Open
14.
10
Conner Blaine
12.35
PR
Apr 30
Red Ribbon Classic
15.
11
Rafael Kinzkowski
12.64c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
10
Nolan Franzetti
12.64c
May 10
Tri-City Open
10
Trevor Fosser
12.64c
PR
May 10
Tri-City Open
18.
11
Alec Detzel
12.84c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
19.
9
Trey Groff
12.94c
PR
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
20.
10
Jason Baes
13.22
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
21.
11
Jaiden Sutaria
13.44c
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
11
Audric Ciel Serador
13.44c
May 10
Tri-City Open
23.
10
Caden Van Tholen
13.64c
PR
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
24.
10
Caleb Crossen
13.74c
PR
May 10
Tri-City Open
25.
11
Jack Sheley
13.75
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
26.
9
Andrew Hensley
14.24
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
27.
9
Cian McKenna
14.24c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
28.
-
Max Brockmeyer
14.74c
PR
May 10
Tri-City Open
11
Chukwulozie Onwuta
14.74c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
30.
9
Christopher Mustard
16.34c
PR
May 10
Tri-City Open
200 Meters
1.
11
Josh Evans
21.91
PR
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #4 - St. Charles (North)
2.
10
Jack Berg
23.61
PR
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #4 - St. Charles (North)
3.
11
Cayman Manuel
23.96
PR
Apr 30
Red Ribbon Classic
4.
10
Kenny Ngo
24.04c
PR
May 10
Tri-City Open
5.
11
Oraefo Onwuta
24.24c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
6.
11
Nathan Altobelli
24.94c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
7.
9
Ryan Katz
25.38
PR
Apr 30
Red Ribbon Classic
8.
9
Rylan Karr
25.44c
May 10
Tri-City Open
9.
11
Alec Detzel
25.49
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
10.
9
Caylo Reitman
25.54c
PR
May 10
Tri-City Open
11.
11
Colin Czerwinski
25.74c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
9
Trey Groff
25.74c
PR
May 10
Tri-City Open
13.
10
Conner Blaine
25.84c
PR
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
14.
11
Cameron Puma
25.93
PR
Apr 16
John Bell Boys Invitational
15.
9
Destaw Simmons
26.24c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
16.
12
George Holm
26.99
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
17.
12
Ian Heilers
27.04c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
18.
11
Jaiden Sutaria
27.07
PR
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
19.
11
Jack Sheley
27.23
PR
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
20.
10
Nolan Franzetti
27.36
Apr 16
John Bell Boys Invitational
21.
10
Trevor Fosser
27.84c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
22.
11
Audric Ciel Serador
27.94c
May 10
Tri-City Open
23.
10
Caden Van Tholen
28.24c
PR
May 10
Tri-City Open
24.
9
Cian McKenna
29.00
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
25.
10
Caleb Crossen
29.34c
PR
May 10
Tri-City Open
26.
9
Andrew Hensley
30.44c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
27.
-
Max Brockmeyer
30.58
PR
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
28.
10
Joshua Zacharias
32.53
PR
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
29.
9
Christopher Mustard
35.64c
PR
May 10
Tri-City Open
400 Meters
1.
11
Cayman Manuel
53.48
PR
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #4 - St. Charles (North)
2.
12
Joseph Xotla
54.59
PR
Apr 30
Red Ribbon Classic
3.
11
Alec Detzel
56.85
PR
May 9
Kane County Boys Championships
4.
9
Patrick Klasa
57.76
Apr 22
Red Grange Invitational
5.
11
Andrew Komerska
57.88
Apr 30
Red Ribbon Classic
6.
11
Colin Czerwinski
58.14c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
7.
11
Rafael Kinzkowski
58.86
May 13
DuKane Boys Conference Championship
8.
10
Trevor Fosser
1:00.66
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
9.
9
Ryan Katz
1:02.14c
PR
May 10
Tri-City Open
10.
9
Trey Groff
1:02.64c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
11.
10
Oscar Frontjes
1:03.06
PR
Apr 16
John Bell Boys Invitational
12.
9
Greyson Ellensohn
1:03.30
PR
May 13
DuKane Boys Conference Championship
13.
11
Jaiden Sutaria
1:03.54c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
9
Cian McKenna
1:03.54c
PR
May 10
Tri-City Open
15.
12
Ian Heilers
1:04.01
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
16.
10
Conner Blaine
1:08.04c
May 10
Tri-City Open
17.
10
Joshua Zacharias
1:10.54c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
18.
11
Audric Ciel Serador
1:10.89
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
19.
-
Max Brockmeyer
1:13.24c
PR
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
20.
9
Andrew Hensley
1:16.20
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
21.
9
Christopher Mustard
1:26.14c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
800 Meters
1.
12
Micah Wilson
1:59.28
PR
Apr 22
Red Grange Invitational
2.
12
Joseph Xotla
1:59.54
PR
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #4 - St. Charles (North)
3.
12
Memphis Patterson
2:06.53
PR
Apr 22
Red Grange Invitational
4.
12
Ethan Piercy
2:11.1h
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
5.
11
Andrew Komerska
2:12.08
Apr 22
Red Grange Invitational
6.
9
Patrick Klasa
2:13.85
May 9
Kane County Boys Championships
7.
11
Lexton Rockwell
2:14.03
PR
Apr 30
Red Ribbon Classic
8.
10
Adrian Ahuatl
2:14.04
PR
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
9.
12
Jersey Chytla
2:16.9h
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
10.
10
Oscar Frontjes
2:19.1h
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
11.
10
Connor Reed
2:20.09
Apr 30
Red Ribbon Classic
12.
10
Conner Blaine
2:20.51
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
13.
9
Greyson Ellensohn
2:26.78
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
14.
12
Chris Schero
2:26.8h
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
15.
12
Jaden Fuscone
2:30.4h
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
16.
9
Pano Jack Tsiftilis
2:33.57
Apr 16
John Bell Boys Invitational
17.
12
Anthony Smerz
2:37.04
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
18.
9
Kevin Klocker
2:37.08
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
19.
9
Jacob Campagna
2:37.1h
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
20.
9
Aidan Miller
2:47.82
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
21.
11
Christopher Barbera
2:50.0h
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
22.
9
Tyler Hannah
2:59.23
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
1600 Meters
1.
12
Micah Wilson
4:12.31
PR
May 28
IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.
11
Mitch Garcia
4:28.57
May 13
DuKane Boys Conference Championship
3.
12
Joseph Xotla
4:34.85
PR
Apr 22
Red Grange Invitational
4.
10
Jedidiah Wilson
4:41.45
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
5.
10
Adrian Ahuatl
4:47.09
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #4 - St. Charles (North)
6.
12
Ethan Piercy
4:49.03
PR
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
7.
11
Lexton Rockwell
4:50.31
Apr 16
John Bell Boys Invitational
8.
12
Memphis Patterson
4:55.62
PR
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
9.
11
Liam King
4:56.0h
May 10
Tri-City Open
10.
10
Oscar Frontjes
4:57.0h
May 10
Tri-City Open
11.
10
Connor Reed
4:57.88
May 13
DuKane Boys Conference Championship
12.
9
James Heuser
4:59.68
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
13.
9
Patrick Klasa
5:08.9h
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
14.
9
Greyson Ellensohn
5:10.0h
May 10
Tri-City Open
15.
11
Gabriel Im
5:10.6h
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
16.
9
Ryan Tobin
5:11.16
Apr 30
Red Ribbon Classic
17.
10
Jon Chrusciel
5:22.0h
PR
May 10
Tri-City Open
18.
11
Ryan Sponzilli
5:22.76
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
19.
9
Pano Jack Tsiftilis
5:32.0h
May 10
Tri-City Open
20.
11
Cayman Manuel
5:33.0h
PR
May 10
Tri-City Open
21.
12
Jersey Chytla
5:33.22
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
22.
9
Kevin Klocker
5:35.0h
May 10
Tri-City Open
23.
9
Jacob Campagna
5:38.0h
May 10
Tri-City Open
24.
12
Chris Schero
5:39.63
PR
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
25.
12
Jaden Fuscone
5:40.76
PR
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
26.
12
Anthony Smerz
5:44.0h
PR
May 10
Tri-City Open
27.
9
Aidan Miller
5:52.0h
May 10
Tri-City Open
28.
11
Christopher Barbera
6:32.26
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
29.
9
Tyler Hannah
6:43.4h
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
3200 Meters
1.
12
Micah Wilson
8:57.40
PR
Apr 9
2022 Arcadia Invitational
2.
11
Mitch Garcia
9:46.53
Apr 23
Distance Night in Palatine
3.
12
Joseph Xotla
10:11.26
PR
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
4.
10
Adrian Ahuatl
10:20.89
Apr 22
Red Grange Invitational
5.
11
Liam King
10:34.3h
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
6.
10
Oscar Frontjes
10:39.01
Apr 22
Red Grange Invitational
7.
11
Lexton Rockwell
10:39.61
May 9
Kane County Boys Championships
8.
9
Greyson Ellensohn
11:01.85
May 13
DuKane Boys Conference Championship
9.
9
Ryan Tobin
11:03.76
May 13
DuKane Boys Conference Championship
10.
9
James Heuser
11:04.99
PR
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
11.
10
Connor Reed
11:37.69
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
12.
10
Jon Chrusciel
12:02.80
PR
Apr 30
Red Ribbon Classic
13.
9
Aidan Miller
13:00.0h
PR
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
110m Hurdles - 39"
1.
11
Matthew Hall
15.80
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #4 - St. Charles (North)
2.
10
Jason Baes
18.14
PR
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #4 - St. Charles (North)
3.
10
Trevor Fosser
20.23
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
300m Hurdles - 36"
1.
11
Matthew Hall
43.11
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #4 - St. Charles (North)
2.
10
Jason Baes
47.51
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
3.
10
Trevor Fosser
50.67
PR
May 13
DuKane Boys Conference Championship
4.
11
Jaiden Sutaria
55.22
PR
Apr 30
Red Ribbon Classic
4x100 Relay
1.
Jack Berg
Kenny Ngo
Cayman Manuel
Oraefo Onwuta
44.14
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #4 - St. Charles (North)
2.
Cayman Manuel
Nathan Altobelli
Jack Berg
Oraefo Onwuta
45.31
May 13
DuKane Boys Conference Championship
3.
Nathan Altobelli
Oraefo Onwuta
Cayman Manuel
Jack Berg
45.95
Apr 16
John Bell Boys Invitational
4.
Cayman Manuel
Kenny Ngo
Nathan Altobelli
Colin Czerwinski
46.70
Apr 22
Red Grange Invitational
5.
Cameron Puma
Colin Czerwinski
Rafael Kinzkowski
Nathan Altobelli
47.10
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
6.
Rafael Kinzkowski
Nathan Altobelli
Colin Czerwinski
Cameron Puma
47.23
May 9
Kane County Boys Championships
7.
Rafael Kinzkowski
Oraefo Onwuta
Nathan Altobelli
Jack Berg
47.44
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
8.
Rylan Karr
Kenny Ngo
Destaw Simmons
Caylo Reitman
47.54c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
9.
9
Rylan Karr
Caylo Reitman
Destaw Simmons
Ryan Katz
47.93
May 13
DuKane Boys Conference Championship
10.
Rylan Karr
Conner Blaine
Caylo Reitman
Ryan Katz
48.53
Apr 30
Red Ribbon Classic
11.
9
Ryan Katz
Rylan Karr
Caylo Reitman
Destaw Simmons
48.54c
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
12.
Trevor Fosser
Ryan Katz
Rylan Karr
Caylo Reitman
48.75
Apr 16
John Bell Boys Invitational
13.
Jaiden Sutaria
Destaw Simmons
Caylo Reitman
Rylan Karr
49.79
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
14.
Max Brockmeyer
Caleb Crossen
Christopher Mustard
Joshua Zacharias
56.44c
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
4x200 Relay -
1.
Jack Berg
Nathan Altobelli
Cayman Manuel
Colin Czerwinski
1:35.58
May 13
DuKane Boys Conference Championship
2.
Jack Berg
Oraefo Onwuta
Cayman Manuel
Josh Evans
1:35.79
Apr 16
John Bell Boys Invitational
3.
Cayman Manuel
Colin Czerwinski
Nathan Altobelli
Rafael Kinzkowski
1:37.59
May 9
Kane County Boys Championships
4.
Oraefo Onwuta
Nathan Altobelli
Colin Czerwinski
Rafael Kinzkowski
1:37.90
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
5.
Alec Detzel
Nathan Altobelli
Rafael Kinzkowski
Cameron Puma
1:40.7h
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
6.
Cameron Puma
Alec Detzel
Rafael Kinzkowski
Colin Czerwinski
1:41.06
Apr 30
Red Ribbon Classic
7.
Rafael Kinzkowski
Matthew Hall
Destaw Simmons
Caylo Reitman
1:42.52
Apr 22
Red Grange Invitational
8.
Jason Baes
Rylan Karr
Trey Groff
Caylo Reitman
1:43.42
May 13
DuKane Boys Conference Championship
9.
Conner Blaine
Kenny Ngo
Caylo Reitman
Destaw Simmons
1:43.71
Apr 16
John Bell Boys Invitational
10.
Cameron Puma
Alec Detzel
Destaw Simmons
Rylan Karr
1:44.7h
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
11.
Nolan Franzetti
Ryan Katz
Caden Van Tholen
Kenny Ngo
1:45.75
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
12.
Rylan Karr
Nolan Franzetti
Caden Van Tholen
Trevor Fosser
1:48.26
Apr 30
Red Ribbon Classic
13.
Ryan Katz
Caylo Reitman
Trevor Fosser
Destaw Simmons
1:48.75
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
4x400 Relay
1.
Cayman Manuel
Josh Evans
Joseph Xotla
Micah Wilson
3:35.24
May 9
Kane County Boys Championships
2.
Matthew Hall
Joseph Xotla
Oraefo Onwuta
Jack Berg
3:42.62
May 13
DuKane Boys Conference Championship
3.
Cayman Manuel
Matthew Hall
Joseph Xotla
Conner Blaine
3:43.76
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #4 - St. Charles (North)
4.
Cayman Manuel
Joseph Xotla
Memphis Patterson
Ethan Piercy
3:45.35
Apr 16
John Bell Boys Invitational
5.
Adrian Ahuatl
Ethan Piercy
Memphis Patterson
Joseph Xotla
3:46.15
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
6.
Joseph Xotla
Oraefo Onwuta
Ethan Piercy
Memphis Patterson
3:46.76
Apr 22
Red Grange Invitational
7.
Jack Berg
Alec Detzel
Nathan Altobelli
Colin Czerwinski
3:49.33
Apr 30
Red Ribbon Classic
8.
Conner Blaine
Ryan Katz
Caylo Reitman
Patrick Klasa
3:54.52
May 13
DuKane Boys Conference Championship
9.
Conner Blaine
Ryan Katz
Caylo Reitman
Kenny Ngo
3:59.96
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
10.
9
Ryan Katz
Rylan Karr
Caylo Reitman
Destaw Simmons
4:02.75
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
11.
Rafael Kinzkowski
Colin Czerwinski
Nathan Altobelli
Cameron Puma
4:06.72
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
12.
-
Conner Blaine
Kenny Ngo
Trevor Fosser
Ryan Katz
4:08.99
Apr 16
John Bell Boys Invitational
13.
Patrick Klasa
Adrian Ahuatl
Greyson Ellenshon
Trevor Fosser
4:18.76
Apr 30
Red Ribbon Classic
14.
Cian McKenna
Conner Blaine
Nolan Franzetti
Joshua Zacharias
4:26.20
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
15.
Nolan Franzetti
Cian McKenna
Caden Van Tholen
Conner Blaine
4:27.3h
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
4x800 Relay
1.
Joseph Xotla
Mitch Garcia
Memphis Patterson
Micah Wilson
8:17.15
Apr 30
Red Ribbon Classic
2.
Ethan Piercy
Lexton Rockwell
Memphis Patterson
Andrew Komerska
8:32.56
May 13
DuKane Boys Conference Championship
3.
Ethan Piercy
Memphis Patterson
Andrew Komerska
Lexton Rockwell
8:34.71
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #4 - St. Charles (North)
4.
Ethan Piercy
Memphis Patterson
Andrew Komerska
Connor Reed
8:48.21
May 9
Kane County Boys Championships
5.
Micah Wilson
Memphis Patterson
Andrew Komerska
Liam King
8:51.80
Apr 16
John Bell Boys Invitational
6.
Jedidiah Wilson
Adrian Ahuatl
Oscar Frontjes
Liam King
9:01.14
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
7.
Mitch Garcia
Lexton Rockwell
Patrick Klasa
Gabriel Im
9:05.23
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
8.
Mitch Garcia
Jersey Chytla
Connor Reed
Gabriel Im
9:05.73
Apr 22
Red Grange Invitational
9.
Relay Team
9:36.91
Apr 16
John Bell Boys Invitational
10.
Oscar Frontjes
Patrick Klasa
Connor Reed
Greyson Ellenshon
9:42.26
Apr 30
Red Ribbon Classic
11.
Conner Blaine
Pano Jack Tsiftilis
Jacob Campagna
Kevin Klocker
9:44.44
May 13
DuKane Boys Conference Championship
Shot Put - 12lb
1.
10
Bodey McCaslin
14.00m
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #4 - St. Charles (North)
2.
11
Chukwulozie Onwuta
11.82m
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
3.
12
Quintin Rivara
11.21m
PR
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
4.
11
Alexander Sheehy
10.48m
PR
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
5.
9
Evan Sponzilli
7.20m
May 13
DuKane Boys Conference Championship
6.
9
Brady Rich
5.95m
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
Discus - 1.6kg
1.
10
Bodey McCaslin
44.45m
May 9
Kane County Boys Championships
2.
12
Quintin Rivara
39.16m
PR
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #4 - St. Charles (North)
3.
11
Chukwulozie Onwuta
31.32m
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
4.
11
Alexander Sheehy
27.89m
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
5.
9
Evan Sponzilli
22.15m
Apr 30
Red Ribbon Classic
6.
9
Brady Rich
15.95m
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
High Jump
1.
12
Ian Heilers
1.80m
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #4 - St. Charles (North)
Pole Vault
1.
12
Joshua Perry
4.32m
PR
May 13
DuKane Boys Conference Championship
2.
12
Samuel Machek
3.86m
PR
May 13
DuKane Boys Conference Championship
3.
12
George Holm
3.51m
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
4.
10
Rowan Frontjes
2.74m
PR
Apr 9
St. Charles East Elmore McCornack Invite
5.
9
Evan Lagana
2.64m
Apr 30
Red Ribbon Classic
6.
9
Jonathan Nitsch
2.34m
Apr 30
Red Ribbon Classic
Long Jump
1.
11
Jack Sheley
5.88m
PR
May 9
Kane County Boys Championships
2.
9
Trey Groff
5.84m
PR
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #4 - St. Charles (North)
3.
9
Caylo Reitman
4.82m
PR
Apr 22
Red Grange Invitational
Triple Jump
1.
12
Ian Heilers
11.38m
PR
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #4 - St. Charles (North)
2.
10
Jason Baes
11.18m
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
3.
10
Conner Blaine
10.86m
PR
May 10
Tri-City Open
Womens
100 Meters
1.
11
Anna Price
13.32
PR
May 7
DuKane Conference Girls Championships
2.
12
Natalie Grimaldo
13.38
PR
Apr 14
Gus Scott Invitational
3.
11
Paige Pepera
13.93
PR
May 7
DuKane Conference Girls Championships
4.
10
Kendall Saunders
14.03
Apr 23
Carol Koszola Invite
5.
11
Lauren Lewison
14.14c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
6.
11
Emilie Thompson
14.24
May 7
DuKane Conference Girls Championships
9
Alia Huerta
14.24c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
8.
10
Curianna Hallom
14.34c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
9.
10
Ella Anneling
14.35
PR
Apr 23
Carol Koszola Invite
10.
12
Justyna Lesniak
14.38
PR
Apr 28
Kane Country Girls Meet
11.
11
Andrea D'Argento
14.59
PR
May 7
DuKane Conference Girls Championships
12.
9
Amelia Iwanski
14.64c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
13.
11
Bridget Hall
14.72
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
14.
11
Alexis Crossen
14.94c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
15.
9
Julia Lesniek
15.01
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
16.
12
Caroline Bauza
15.34c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
11
Maggie Rich
15.34c
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
18.
9
Aundrea Woods
15.64
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
19.
10
Ava Bugdalski
16.24c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
20.
9
Ellis Mueller
16.34c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
200 Meters
1.
11
Anna Price
28.20
Apr 14
Gus Scott Invitational
2.
11
Lauren Lewison
28.24c
PR
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
3.
11
Bridget Hall
29.06
May 7
DuKane Conference Girls Championships
4.
12
Justyna Lesniak
29.17
PR
May 7
DuKane Conference Girls Championships
5.
10
Kendall Saunders
29.64c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
6.
10
Ella Anneling
29.71
PR
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
7.
11
Paige Pepera
29.85
PR
May 7
DuKane Conference Girls Championships
8.
11
Emilie Thompson
29.87
PR
Apr 28
Kane Country Girls Meet
9.
11
Andrea D'Argento
30.00
PR
Apr 28
Kane Country Girls Meet
10.
11
Maggie Rich
31.27
May 7
DuKane Conference Girls Championships
11.
10
Curianna Hallom
31.33
PR
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
12.
9
Amelia Iwanski
32.24c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
13.
9
Abbie Harrington
32.54c
PR
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
12
Caroline Bauza
32.54c
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
15.
10
Nia Cocroft
32.73
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
16.
9
Ellis Mueller
32.74c
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
17.
11
Alexis Crossen
32.97
PR
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
18.
10
Carmen Aguilera
33.24c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
19.
9
Aundrea Woods
33.94c
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
20.
10
Ava Bugdalski
34.46
PR
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
21.
11
Bianca Long
34.57
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
22.
11
Mackenzie Williams
34.74
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
23.
9
Madison Cruver
35.36
PR
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
24.
10
Tatum Smith
36.05
PR
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
400 Meters
1.
12
Amelia Bellizzi
1:00.40
PR
Apr 23
Carol Koszola Invite
2.
11
Lauren Lewison
1:02.13
PR
May 12
IHSA Class 3A TRG Sectional #5 - Roselle (Lake Park)
3.
12
Laci Chivari
1:03.07
PR
Apr 28
Kane Country Girls Meet
4.
11
Claire Van Lue
1:04.37
PR
May 12
IHSA Class 3A TRG Sectional #5 - Roselle (Lake Park)
5.
11
Andrea D'Argento
1:12.24c
PR
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
6.
9
Ellis Mueller
1:13.28
May 7
DuKane Conference Girls Championships
7.
9
Heidi Sanders
1:13.41
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
8.
12
Justyna Lesniak
1:13.54c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
9.
10
Brianna Larsen
1:14.04
Apr 14
Gus Scott Invitational
10.
9
Abbie Harrington
1:14.46
PR
May 7
DuKane Conference Girls Championships
11.
11
Paige Pepera
1:16.84c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
12.
11
Mackenzie Williams
1:16.94c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
13.
9
Aundrea Woods
1:17.34c
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
14.
9
Kendall Crossen
1:17.54c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
15.
10
Nia Cocroft
1:17.84c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
16.
12
Caroline Bauza
1:19.14c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
17.
10
Tatum Smith
1:21.84c
PR
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
18.
9
Allyson Walker
1:23.44c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
19.
9
Kaitlyn Kreeger
1:23.54c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
800 Meters
1.
12
Amelia Bellizzi
2:19.94
PR
Apr 28
Kane Country Girls Meet
2.
12
Gia Klasa
2:22.01
PR
Apr 28
Kane Country Girls Meet
3.
10
Marley Andelman
2:28.43
Apr 23
Carol Koszola Invite
4.
11
Claire Van Lue
2:31.98
May 7
DuKane Conference Girls Championships
5.
12
Laci Chivari
2:33.86
Apr 14
Gus Scott Invitational
6.
11
Lauren Lewison
2:37.09
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
7.
11
Maahi Patel
2:46.4h
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
8.
12
Katie Kempff
2:51.8h
PR
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
9.
9
Kendall Crossen
2:51.98
Apr 23
Carol Koszola Invite
10.
10
Carmen Aguilera
2:55.7h
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
11.
10
Brianna Larsen
2:55.76
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
12.
9
Heidi Sanders
2:56.2h
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
13.
9
Abbie Harrington
2:58.28
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
14.
9
Allyson Walker
3:01.9h
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
15.
9
Kaitlyn Kreeger
3:03.07
May 7
DuKane Conference Girls Championships
16.
9
Lauren Slater
3:16.8h
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
17.
9
Julia Gerszewska
3:37.58
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
1600 Meters
1.
11
Morgan Sandlund
5:19.55
Apr 28
Kane Country Girls Meet
2.
10
Marley Andelman
5:22.82
May 12
IHSA Class 3A TRG Sectional #5 - Roselle (Lake Park)
3.
12
Hannah Kilpatrick
5:30.89
PR
Apr 23
Carol Koszola Invite
4.
11
Eleanor Clark
5:37.5h
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
5.
11
Lauren Lewison
5:50.2h
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
6.
11
Brooklyn Walker
5:56.0h
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
7.
11
Maya Patel
5:56.2h
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
8.
11
Maahi Patel
5:59.62
Apr 23
Carol Koszola Invite
9.
9
Abbie Harrington
6:14.7h
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
10.
9
Heidi Sanders
6:27.47
Apr 14
Gus Scott Invitational
11.
9
Kendall Crossen
6:29.94
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
12.
9
Allyson Walker
6:29.96
Apr 14
Gus Scott Invitational
13.
9
Kaitlyn Kreeger
7:05.33
Apr 14
Gus Scott Invitational
3200 Meters
1.
12
Hannah Kilpatrick
11:29.26
PR
Apr 28
Kane Country Girls Meet
2.
11
Morgan Sandlund
11:33.04
Apr 23
Carol Koszola Invite
3.
11
Eleanor Clark
11:48.91
Apr 28
Kane Country Girls Meet
4.
10
Marley Andelman
11:54.43
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
5.
11
Brooklyn Walker
12:19.72
May 7
DuKane Conference Girls Championships
6.
11
Maahi Patel
13:04.0h
PR
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
7.
11
Maya Patel
13:06.4h
PR
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
8.
9
Allyson Walker
13:48.31
Apr 23
Carol Koszola Invite
9.
9
Kaitlyn Kreeger
15:16.77
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
100m Hurdles - 33"
1.
12
Katie Kempff
15.98
PR
May 12
IHSA Class 3A TRG Sectional #5 - Roselle (Lake Park)
2.
12
Sydney Coleman
18.14c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
3.
12
Gianna Sole
18.43
PR
May 7
DuKane Conference Girls Championships
4.
9
Madison Cruver
18.44c
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
5.
9
Julia Lesniek
20.46
May 7
DuKane Conference Girls Championships
6.
11
Bianca Long
24.34c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
300m Hurdles - 30"
1.
12
Natalie Grimaldo
46.73
PR
May 7
DuKane Conference Girls Championships
2.
12
Katie Kempff
49.02
May 7
DuKane Conference Girls Championships
3.
12
Caroline Bauza
54.14c
PR
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
4.
12
Gianna Sole
57.84c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
5.
12
Sydney Coleman
1:01.14c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
6.
9
Lauren Slater
1:01.25
PR
May 7
DuKane Conference Girls Championships
7.
11
Bianca Long
1:03.14c
PR
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
8.
9
Julia Lesniek
1:03.84c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
9.
9
Madison Cruver
1:04.44c
PR
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
4x100 Relay
1.
Natalie Grimaldo
Ella Anneling
Anna Price
Kendall Saunders
50.29
May 12
IHSA Class 3A TRG Sectional #5 - Roselle (Lake Park)
2.
Anna Price
Natalie Grimaldo
Kendall Saunders
Ella Anneling
51.70
May 7
DuKane Conference Girls Championships
3.
Anna Price
Ella Anneling
Kendall Saunders
Natalie Grimaldo
51.89
Apr 28
Kane Country Girls Meet
4.
Anna Price
Kendall Saunders
Emilie Thompson
Natalie Grimaldo
53.07
Apr 14
Gus Scott Invitational
5.
Emilie Thompson
Kendall Saunders
Anna Price
Katie Kempff
53.75
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
6.
Andrea D'Argento
Emilie Thompson
Anna Price
Natalie Grimaldo
53.84c
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
7.
Justyna Lesniak
Amelia Bellizzi
Laci Chivari
Gia Klasa
54.40
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
8.
Anna Price
Emilie Thompson
Andrea D'Argento
Natalie Grimaldo
54.44c
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
9.
Amelia Bellizzi
Laci Chivari
Gia Klasa
Hannah Kilpatrick
55.04c
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
10.
Emilie Thompson
Anna Price
Andrea D'Argento
Justyna Lesniek
55.25
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
11.
Paige Pepera
Nia Cocroft
Andrea D'Argento
Gianna Sole
55.84
May 7
DuKane Conference Girls Championships
12.
Andrea D'Argento
Ella Anneling
Julia Lesniek
Paige Pepera
56.73
Apr 23
Carol Koszola Invite
13.
Paige Pepera
Mackenzie Williams
Alexis Crossen
Curianna Hallom
57.14c
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
14.
Katie Kempff
Gianna Sole
Bianca Long
Caroline Bauza
57.24c
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
15.
Bridget Hall
Curianna Hallom
Lauren Slater
Kendall Saunders
57.84c
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
16.
Lauren Slater
Maggie Rich
Sydney Coleman
Andrea D'Argento
1:01.14c
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
17.
Caroline Bauza
Gianna Sole
Bianca Long
Ava Bugdalski
1:01.34c
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
18.
Ava Bugdalski
Sydney Coleman
Lauren Slater
Maggie Rich
1:02.30
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
19.
Emma Smith
Mary Ramirez
Jakelin Garcia
Capree Hardy
1:22.44c
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
4x200 Relay -
1.
Anna Price
Kendall Saunders
Bridget Hall
Justyna Lesniak
1:50.83
May 12
IHSA Class 3A TRG Sectional #5 - Roselle (Lake Park)
2.
Katie Kempff
Anna Price
Andrea D'Argento
Natalie Grimaldo
1:54.0h
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
3.
Kendall Saunders
Bridget Hall
Ella Anneling
Emilie Thompson
1:54.56
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
4.
Kendall Saunders
Bridget Hall
Emilie Thompson
Justyna Lesniak
1:54.57
May 7
DuKane Conference Girls Championships
5.
Kendall Saunders
Justyna Lesniak
Emilie Thompson
Bridget Hall
1:55.40
Apr 23
Carol Koszola Invite
6.
Ella Anneling
Paige Pepera
Bridget Hall
Anna Price
1:57.51
Apr 14
Gus Scott Invitational
7.
Amelia Iwanski
Nia Cocroft
Gianna Sole
Maggie Rich
1:59.98
May 7
DuKane Conference Girls Championships
8.
Emilie Thompson
Justyna Lesniak
Andrea D'Argento
Anna Price
2:01.07
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
9.
Gianna Sole
Ellis Mueller
Alia Huerta
Amelia Iwanski
2:04.50
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
10.
Gianna Sole
Nia Cocroft
Amelia Iwanski
Ellis Mueller
2:07.9h
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
11.
Gianna Sole
Ellis Mueller
Nia Cocroft
Maggie Rich
2:08.76
Apr 23
Carol Koszola Invite
12.
Gianna Sole
Sydney Coleman
Bianca Long
Bridget Hall
2:10.2h
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
13.
9
Lauren Slater
Ellis Mueller
Amelia Iwanski
Julia Lesniek
2:11.13
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
14.
Gianna Sole
Tatum Smith
Mackenzie Williams
Aundrea Woods
2:14.60
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
4x400 Relay
1.
Amelia Bellizzi
Laci Chivari
Gia Klasa
Lauren Lewison
4:06.36
May 12
IHSA Class 3A TRG Sectional #5 - Roselle (Lake Park)
2.
Anna Price
Natalie Grimaldo
Lauren Lewison
Ella Anneling
4:14.31
May 7
DuKane Conference Girls Championships
3.
Natalie Grimaldo
Gia Klasa
Anna Price
Lauren Lewison
4:18.90
Apr 23
Carol Koszola Invite
4.
Lauren Lewison
Amelia Bellizzi
Laci Chivari
Marley Andelman
4:24.4h
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
5.
Lauren Lewison
Anna Price
Morgan Sandlund
Gia Klasa
4:24.81
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
6.
Laci Chivari
Amelia Bellizzi
Gia Klasa
Claire Van Lue
4:25.20
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
7.
Claire Van Lue
Ella Anneling
Andrea D'Argento
Heidi Sanders
4:43.46
Apr 23
Carol Koszola Invite
8.
Ava Bugdalski
Emilie Thompson
Maggie Rich
Bridget Hall
4:48.9h
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
9.
Claire Van Lue
Amelia Iwanski
Andrea D'Argento
Heidi Sanders
4:49.28
May 7
DuKane Conference Girls Championships
10.
Claire Van Lue
Heidi Sanders
Maya Patel
Maahi Patel
4:54.3h
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
11.
Heidi Sanders
Brianna Larsen
Abbie Harrington
Claire Van Lue
4:57.4h
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
12.
Emilie Thompson
Gianna Sole
Andrea D'Argento
Amelia Iwanski
5:01.69
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
13.
Maahi Patel
Maya Patel
Claire Van Lue
Heidi Sanders
5:09.0h
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
14.
Amelia Bellizzi
Gia Klasa
Laci Chivari
Ava Abbott
5:10.2h
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
15.
9
Allyson Walker
Kendall Crossen
Kaitlyn Kreeger
Amelia Iwanski
5:18.6h
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
16.
Sydney Coleman
Ellis Mueller
Maggie Rich
Aundrea Woods
5:19.54
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
17.
Gianna Sole
Aundrea Woods
Amelia Iwanski
Ellis Mueller
5:36.7h
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
4x800 Relay
1.
Amelia Bellizzi
Gia Klasa
Laci Chivari
Marley Andelman
9:27.80
May 21
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
Amelia Bellizzi
Gia Klasa
Marley Andelman
Laci Chivari
9:40.95
Apr 28
Kane Country Girls Meet
3.
Amelia Bellizzi
Laci Chivari
Marley Andelman
Gia Klasa
10:07.42
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
4.
Hannah Kilpatrick
Eleanor Clark
Marley Andelman
Lauren Lewison
10:10.36
Apr 23
Carol Koszola Invite
5.
-
Morgan Sandlund
Marley Andelman
Claire Van Lue
Lauren Lewison
10:25.50
Apr 14
Gus Scott Invitational
6.
Morgan Sandlund
Eleanor Clark
Maahi Patel
Maya Patel
10:47.6h
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
7.
Brianna Larsen
Maahi Patel
Maya Patel
Abbie Harrington
10:58.41
May 7
DuKane Conference Girls Championships
8.
Abbie Harrington
Brianna Larsen
Claire Van Lue
Heidi Sanders
11:14.7h
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
9.
Lauren Lewison
Brianna Larsen
Heidi Sanders
Abbie Harrington
11:18.8h
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
10.
Claire Van Lue
Abbie Harrington
Heidi Sanders
Brianna Larsen
11:20.43
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
11.
Brianna Larsen
Heidi Sanders
Abbie Harrington
Maya Patel
11:22.80
Apr 23
Carol Koszola Invite
12.
Carmen Aguilera
Kendall Crossen
Allyson Walker
Kaitlyn Kreeger
12:03.7h
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
Shot Put - 4kg
1.
12
Mary Ramirez
9.57m
May 7
DuKane Conference Girls Championships
2.
12
Emma Smith
9.51m
PR
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
3.
12
Katie Kempff
7.33m
PR
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
4.
10
Curianna Hallom
6.87m
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
5.
10
Capree Hardy
6.33m
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
6.
9
Julia Gerszewska
6.18m
May 7
DuKane Conference Girls Championships
7.
12
Jakelin Garcia
5.88m
PR
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
Discus - 1kg
1.
12
Mary Ramirez
36.16m
PR
May 12
IHSA Class 3A TRG Sectional #5 - Roselle (Lake Park)
2.
12
Emma Smith
31.28m
PR
May 12
IHSA Class 3A TRG Sectional #5 - Roselle (Lake Park)
3.
10
Curianna Hallom
21.22m
PR
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
4.
10
Capree Hardy
20.74m
May 7
DuKane Conference Girls Championships
5.
12
Jakelin Garcia
15.11m
PR
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
6.
9
Julia Gerszewska
14.65m
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
High Jump
1.
12
Katie Kempff
1.65m
PR
Apr 23
Carol Koszola Invite
2.
11
Alexis Crossen
1.52m
PR
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
3.
12
Caroline Bauza
1.45m
PR
Apr 14
Gus Scott Invitational
Pole Vault
1.
9
Sonali Jain
2.13m
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
2.
10
Ella Anneling
1.75m
PR
Apr 14
Gus Scott Invitational
Long Jump
1.
12
Katie Kempff
5.44m
PR
May 12
IHSA Class 3A TRG Sectional #5 - Roselle (Lake Park)
2.
10
Kendall Saunders
4.97m
PR
May 7
DuKane Conference Girls Championships
3.
11
Bridget Hall
4.65m
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
4.
9
Alia Huerta
4.45m
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
5.
11
Alexis Crossen
4.36m
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
6.
10
Nia Cocroft
4.27m
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
7.
9
Julia Lesniek
3.66m
Apr 19
Geneva vs. STCE - COED
8.
10
Ava Bugdalski
3.51m
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
9.
11
Paige Pepera
3.48m
PR
Apr 12
Batavia v. St. Charles East COED Open Dual
Triple Jump
1.
12
Katie Kempff
11.12m
May 12
IHSA Class 3A TRG Sectional #5 - Roselle (Lake Park)
2.
11
Mackenzie Williams
10.02m
PR
Apr 23
Carol Koszola Invite
3.
9
Alia Huerta
9.06m
Apr 5
St. Charles East v Glenbard North Dual Girls
4.
10
Tatum Smith
7.91m
PR
Apr 26
SCN vs. STCE Co-Ed Dual
*Recent improvement