Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
1989
1987
1986
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Zenen Cardenas
11.13
PR
May 18
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
2.
12
Jack Reynolds
11.48
PR
May 18
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
3.
10
Alessandro Guasta
12.23
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
4.
9
Marco Calderon
12.61
PR
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
5.
10
Kevin Weier
12.82
PR
May 4
DuPage Boys County Invite
6.
9
Giovanni Benitez
13.11
PR
May 4
DuPage Boys County Invite
7.
9
Chris Medina
14.28
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
200 Meters
1.
12
Zenen Cardenas
22.29
PR
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
2.
12
Jack Reynolds
22.93
PR
May 18
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
3.
11
Spencer Schramer
25.23
PR
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
4.
9
Marco Calderon
26.23
PR
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
5.
9
Giovanni Benitez
26.86
PR
May 4
DuPage Boys County Invite
6.
9
Chris Yera
27.85
PR
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
7.
9
Alejandro Carrillo-Ortega
28.40
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
400 Meters
1.
12
Zenen Cardenas
49.26
PR
May 26
IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.
11
Spencer Schramer
54.87
PR
May 18
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
3.
10
Jorge Calderon
57.41
May 4
DuPage Boys County Invite
4.
10
Lupe Perez
1:01.04
PR
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
5.
9
Giovanni Benitez
1:01.35
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
6.
10
Kevin Weier
1:03.01
PR
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
7.
9
Junior Duran
1:03.40
PR
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
800 Meters
1.
11
Rikson Naway
2:07.71
PR
May 4
DuPage Boys County Invite
2.
10
Luis Guzman
2:17.08
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
3.
11
Yassine Yakhoub
2:17.53
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
4.
9
Ryan Nguyen
2:24.91
PR
May 18
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
5.
10
Freddy Munoz
2:26.53
May 18
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
6.
9
Josiah McLean
2:26.62
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
7.
9
Caleb Shade
2:44.19
PR
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
8.
9
Garrett Bennema
2:46.94
PR
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
1600 Meters
1.
11
Rikson Naway
4:54.33
May 18
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
2.
10
Luis Guzman
4:59.79
May 18
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
3.
11
Kamal Patel
5:04.08
May 4
DuPage Boys County Invite
4.
11
Yassine Yakhoub
5:06.42
May 4
DuPage Boys County Invite
5.
9
Josiah McLean
5:07.66
May 4
DuPage Boys County Invite
6.
9
Ryan Nguyen
5:42.34
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
7.
10
Freddy Munoz
5:42.58
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
8.
9
Caleb Shade
5:50.71
PR
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
9.
9
Garrett Bennema
6:10.28
PR
May 4
DuPage Boys County Invite
3200 Meters
1.
11
Rikson Naway
10:41.04
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
2.
11
Kamal Patel
10:54.14
May 18
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
3.
10
Luis Guzman
11:20.31
May 4
DuPage Boys County Invite
4.
9
Josiah McLean
11:24.45
May 18
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
5.
9
Garrett Bennema
11:51.26
PR
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
6.
9
Ryan Nguyen
12:18.09
May 4
DuPage Boys County Invite
110m Hurdles - 39"
1.
10
Matt Brotnow
18.18
May 18
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
2.
9
Alex Oda
18.63
PR
May 18
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
3.
9
Ulises Torres
21.12
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
300m Hurdles - 36"
1.
10
Matt Brotnow
45.61
May 18
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
2.
9
Alex Oda
46.75
PR
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
3.
9
Charles May
53.63
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
4x100 Relay
1.
Jack Reynolds
Zenen Cardenas
Alessandro Guasta
Diego Cortes
43.05
May 18
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
2.
Relay Team
43.70
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
3.
Jack Reynolds
Zenen Cardenas
Alessandro Guasta
Alphonso Diaz-Thomas
44.33
May 4
DuPage Boys County Invite
4.
Edgar Huerta
Marque Phillips
Jesus Garcia
Diego Cortes
47.10
May 4
DuPage Boys County Invite
5.
Edgar Huerta
Alan Hernandez
Diego Cortes
Jesus Garcia
48.10
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
6.
Jorge Calderon
Lupe Perez
Alex Resendiz
Marque Phillips
52.57
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:34.08
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
2.
Jack Reynolds
Ricky Plumlee
Alessandro Guasta
Alphonso Diaz-Thomas
1:35.43
May 4
DuPage Boys County Invite
3.
Edgar Huerta
Marque Phillips
Ricky Plumlee
Alessandro Guasta
1:37.93
May 18
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
4.
Edgar Huerta
Alan Hernandez
Diego Cortes
Jesus Garcia
1:40.44
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
5.
Edgar Huerta
Marque Phillips
Jesus Garcia
Diego Cortes
1:41.46
May 4
DuPage Boys County Invite
6.
Jorge Calderon
Lupe Perez
Alex Resendiz
Marque Phillips
1:49.06
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:37.66
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
2.
Jack Reynolds
Spencer Schramer
Alessandro Guasta
Alan Hernandez
3:40.98
May 4
DuPage Boys County Invite
3.
Edgar Huerta
Marque Phillips
Jesus Garcia
Diego Cortes
3:45.56
May 4
DuPage Boys County Invite
4.
Edgar Huerta
Marque Phillips
Diego Cortes
Jesus Garcia
3:48.85
May 18
IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
5.
Edgar Huerta
Alan Hernandez
Diego Cortes
Jesus Garcia
3:52.94
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
6.
Alessandro Guasta
Spencer Schramer
Rikson Naway
Eric Latham
4:03.36
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
7.
Jorge Calderon
Lupe Perez
Alex Resendiz
Marque Phillips
4:12.75
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
4x800 Relay
1.
Kamal Patel
Rikson Naway
Luis Guzman
Yassine Yakhoub
9:18.50
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
2.
Relay Team
9:22.07
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
3.
9
Ulises Torres
Charles May
Alejandro Carrillo-Ortega
Chris Hernandez
11:13.62
May 4
DuPage Boys County Invite
Shot Put - 12lb
1.
9
Pedro Reyes
29' 8.5
PR
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
2.
9
Xavier Juarez
29' 0
PR
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
3.
9
Adrian Carranza
26' 0
PR
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
Discus - 1.6kg
1.
9
Pedro Reyes
72' 10
PR
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
2.
9
Adrian Carranza
57' 2
PR
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
3.
9
Xavier Juarez
45' 3
PR
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
High Jump
1.
10
Kevin Weier
5' 8
PR
May 4
DuPage Boys County Invite
2.
9
Alex Oda
5' 2
PR
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
Long Jump
1.
9
Gio Zalvalza
16' 9.75
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
2.
9
Junior Duran
15' 4
PR
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
3.
9
Chris Yera
15' 3
PR
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
4.
11
Eric Latham
13' 4
PR
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
Triple Jump
1.
9
Gio Zalvalza
32' 2.25
Apr 20
Niles North Dan Horyn Invite
2.
9
Brandon Davis
28' 3.5
PR
May 10
Upstate Eight Conference Boys Meet
Womens
100 Meters
1.
12
Avalon Smith
12.91
PR
May 4
Girls Upstate Eight Conference
2.
11
Dipali Patel
14.31
May 10
IHSA 3A Girls West Aurora Sectional
12
Grace Draper
14.31
PR
May 4
Girls Upstate Eight Conference
4.
11
Emma Tully
14.50
PR
Apr 20
Glenbard East Girls Ram Invitational
5.
11
Nora Bell
14.64
PR
May 4
Girls Upstate Eight Conference
200 Meters
1.
10
Brooke Eidel
28.50
PR
May 4
Girls Upstate Eight Conference
2.
11
Emma Tully
29.04
PR
May 10
IHSA 3A Girls West Aurora Sectional
3.
10
Naomi Mendoza
29.26
PR
May 4
Girls Upstate Eight Conference
4.
12
Grace Draper
29.43
PR
Apr 20
Glenbard East Girls Ram Invitational
5.
11
Dipali Patel
30.01
Apr 20
Glenbard East Girls Ram Invitational
400 Meters
1.
10
Caroline Pacer
1:05.80
PR
May 4
Girls Upstate Eight Conference
2.
10
Jocelyn Velazquez
1:07.61
PR
May 10
IHSA 3A Girls West Aurora Sectional
3.
12
Kaya Shipkowski
1:11.77
PR
May 10
IHSA 3A Girls West Aurora Sectional
4.
9
Lisbet Vargas
1:18.39
PR
May 4
Girls Upstate Eight Conference
5.
9
Anais Hernandez
1:29.54
PR
May 4
Girls Upstate Eight Conference
800 Meters
1.
12
Maddie Brotnow
2:33.80
Apr 20
Glenbard East Girls Ram Invitational
2.
10
Jocelyn Velazquez
2:37.43
May 4
Girls Upstate Eight Conference
3.
10
Ximena Duran
2:45.79
May 10
IHSA 3A Girls West Aurora Sectional
4.
10
Anna Fortelka
2:48.32
PR
May 4
Girls Upstate Eight Conference
5.
10
Guadalupe Perez
2:59.45
PR
May 10
IHSA 3A Girls West Aurora Sectional
6.
10
Paola Silva
3:35.01
PR
Apr 20
Glenbard East Girls Ram Invitational
1600 Meters
1.
9
Lillian Buzani
5:50.37
May 10
IHSA 3A Girls West Aurora Sectional
2.
10
Caroline Pacer
5:58.83
May 10
IHSA 3A Girls West Aurora Sectional
3.
10
Ximena Duran
6:27.94
Apr 20
Glenbard East Girls Ram Invitational
4.
10
Anna Fortelka
6:37.23
PR
Apr 20
Glenbard East Girls Ram Invitational
5.
10
Ruthie Bovey
7:15.83
May 4
Girls Upstate Eight Conference
6.
10
Paola Silva
7:39.70
PR
May 4
Girls Upstate Eight Conference
3200 Meters
1.
10
Caroline Pacer
13:34.68
May 4
Girls Upstate Eight Conference
2.
12
Catherine Franch
13:56.33
PR
May 10
IHSA 3A Girls West Aurora Sectional
3.
10
Anna Fortelka
13:59.40
PR
May 10
IHSA 3A Girls West Aurora Sectional
4.
10
Ruthie Bovey
16:27.69
Apr 20
Glenbard East Girls Ram Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
9
Autum Hosticka
19.24
Apr 20
Glenbard East Girls Ram Invitational
2.
12
Kyra Meyer
19.62
May 4
Girls Upstate Eight Conference
300m Hurdles - 30"
1.
10
Katie Sutherland
52.76
Apr 20
Glenbard East Girls Ram Invitational
2.
12
Kyra Meyer
57.46
Apr 20
Glenbard East Girls Ram Invitational
3.
9
Autum Hosticka
59.49
PR
May 4
Girls Upstate Eight Conference
4x100 Relay
1.
Laura Freiburg
Staesha Moore
Avalon Smith
Brooke Eidel
51.01
May 4
Girls Upstate Eight Conference
2.
Laura Freiburg
Staesha Moore
Brooke Eidel
Avalon Smith
52.72
Apr 20
Glenbard East Girls Ram Invitational
3.
Jhoana Escalante
Naomi Mendoza
Nora Bell
Emma Tully
54.85
May 4
Girls Upstate Eight Conference
4x200 Relay -
1.
Avalon Smith
Brooke Eidel
Staesha Moore
Laura Freiburg
1:47.32
May 4
Girls Upstate Eight Conference
2.
Brooke Eidel
Laura Freiburg
Avalon Smith
Staesha Moore
1:47.66
May 10
IHSA 3A Girls West Aurora Sectional
3.
Avalon Smith
Laura Freiburg
Staesha Moore
Brooke Eidel
1:49.77
Apr 20
Glenbard East Girls Ram Invitational
4.
Bianca Correa
Nora Bell
Jhoana Escalante
Kaya Shipkowski
2:01.31
May 4
Girls Upstate Eight Conference
4x400 Relay
1.
Maddie Brotnow
Avalon Smith
Laura Freiburg
Staesha Moore
4:08.92
May 4
Girls Upstate Eight Conference
2.
Maddie Brotnow
Avalon Smith
Staesha Moore
Laura Freiburg
4:10.88
May 10
IHSA 3A Girls West Aurora Sectional
4x800 Relay
1.
Jocelyn Velazquez
Caroline Pacer
Lillian Buzani
Katie Sutherland
10:27.57
May 10
IHSA 3A Girls West Aurora Sectional
2.
Lillian Buzani
Katie Sutherland
Ximena Duran
Jocelyn Velazquez
10:42.07
May 4
Girls Upstate Eight Conference
3.
Katie Sutherland
Caroline Pacer
Anna Fortelka
Jocelyn Velazquez
10:56.92
Apr 20
Glenbard East Girls Ram Invitational
4.
Ximena Duran
Ruthie Bovey
Paola Silva
Guadalupe Perez
12:18.07
Apr 20
Glenbard East Girls Ram Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Fabiola Cielo
24' 9
PR
May 4
Girls Upstate Eight Conference
2.
11
Bianca Correa
24' 1
PR
May 4
Girls Upstate Eight Conference
3.
9
Ashley Baldner
18' 5.5
Apr 20
Glenbard East Girls Ram Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Emma Tully
75' 3
PR
May 10
IHSA 3A Girls West Aurora Sectional
2.
12
Nicole Coco
67' 10
PR
May 4
Girls Upstate Eight Conference
3.
10
Fabiola Cielo
64' 10
PR
May 4
Girls Upstate Eight Conference
4.
9
Ashley Baldner
59' 6
PR
May 4
Girls Upstate Eight Conference
High Jump
1.
12
Kyra Meyer
4' 6
May 10
IHSA 3A Girls West Aurora Sectional
Long Jump
1.
12
Avalon Smith
14' 7.75
Apr 20
Glenbard East Girls Ram Invitational
2.
12
Nicole Coco
14' 6
PR
May 4
Girls Upstate Eight Conference
3.
10
Maddie Goodale
14' 0
May 4
Girls Upstate Eight Conference
4.
9
Autum Hosticka
13' 11
May 4
Girls Upstate Eight Conference
5.
12
Kaya Shipkowski
13' 9.5
PR
May 4
Girls Upstate Eight Conference
Triple Jump
1.
9
Autum Hosticka
31' 2.5
PR
May 10
IHSA 3A Girls West Aurora Sectional
2.
10
Maddie Goodale
29' 11.25
May 4
Girls Upstate Eight Conference
3.
10
Katie Sutherland
28' 8.5
PR
Apr 20
Glenbard East Girls Ram Invitational
4.
12
Kaya Shipkowski
28' 6
May 4
Girls Upstate Eight Conference
*Recent improvement