Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Andrew Barajas
11.74c
PR
Apr 11
Arrowhead League #3
2.
10
Jose Ramirez
11.84c
PR
Apr 11
Arrowhead League #3
3.
11
Chayson Babcock
13.04c
PR
Apr 11
Arrowhead League #3
4.
10
Israel Cervantes
13.24c
PR
Mar 28
Arrowhead League #2
5.
9
Logan Miller
13.84c
PR
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
6.
10
Mario Gomez
15.24c
PR
Apr 18
Arrowhead League #4
7.
9
Michael Peters
16.04c
PR
Mar 28
Arrowhead League #2
8.
9
Jordan Yang
18.14c
PR
Apr 11
Arrowhead League #3
9.
9
Ben Walls
19.34c
PR
Apr 18
Arrowhead League #4
200 Meters
1.
11
Andrew Barajas
24.04c
PR
Mar 28
Arrowhead League #2
2.
12
Aidan Thompson
25.64c
PR
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
3.
10
Jose Ramirez
26.54c
PR
Apr 11
Arrowhead League #3
4.
10
Mario Gomez
29.24c
Mar 28
Arrowhead League #2
5.
10
Israel Cervantes
29.94c
Apr 11
Arrowhead League #3
6.
9
Nate Fredberg
32.94c
PR
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
400 Meters
1.
12
Aidan Thompson
1:00.54c
PR
Apr 11
Arrowhead League #3
2.
10
Jose Ramirez
1:01.14c
Apr 18
Arrowhead League #4
3.
10
Israel Cervantes
1:03.14c
PR
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
4.
10
Mario Gomez
1:03.54c
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
5.
9
Nate Fredberg
1:11.74c
PR
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
800 Meters
1.
10
Angel Cervantes
2:23.8h
Mar 21
Arrowhead League #1
2.
10
Alex Isaac
2:33.9h
PR
Apr 27
Dennis Gilbert Small Schools Invitational
3.
10
Andrew Hotchkiss
2:46.5h
PR
Mar 21
Arrowhead League #1
4.
9
Nate Fredberg
2:55.7h
PR
Mar 21
Arrowhead League #1
5.
9
John Shanko
2:57.9h
PR
Apr 18
Arrowhead League #4
1600 Meters
1.
10
Angel Cervantes
5:22.6h
Mar 21
Arrowhead League #1
2.
10
Alex Isaac
5:36.3h
PR
Apr 18
Arrowhead League #4
3.
9
John Shanko
5:55.0h
PR
Apr 18
Arrowhead League #4
4.
9
Nate Fredberg
5:58.2h
PR
Apr 18
Arrowhead League #4
3200 Meters
1.
10
Angel Cervantes
12:46.5h
Apr 18
Arrowhead League #4
2.
10
Alex Isaac
13:04.7h
PR
Apr 18
Arrowhead League #4
3.
10
Jose Ramirez
13:20.9h
PR
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
4.
10
Andrew Hotchkiss
14:09.7h
PR
Apr 18
Arrowhead League #4
5.
10
Mario Gomez
14:13.4h
PR
Apr 11
Arrowhead League #3
110m Hurdles - 39"
1.
9
Seth Carlin
22.14c
PR
Apr 27
Dennis Gilbert Small Schools Invitational
2.
10
Angel Cervantes
22.84c
PR
Mar 21
Arrowhead League #1
300m Hurdles - 36"
1.
9
Seth Carlin
57.74c
PR
Mar 21
Arrowhead League #1
2.
9
Nate Fredberg
1:02.44c
PR
Apr 27
Dennis Gilbert Small Schools Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
55.04c
Mar 21
Arrowhead League #1
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:09.1h
Mar 28
Arrowhead League #2
2.
Angel Cervantes
Israel Cervantes
Jose Ramirez
Aidan Thompson
4:21.7h
Apr 11
Arrowhead League #3
3.
Angel Cervantes
Jose Ramirez
Andrew Barajas
Aidan Thompson
4:25.4h
Apr 27
Dennis Gilbert Small Schools Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Nolan Grant
43' 5
PR
Apr 18
Arrowhead League #4
2.
11
Hudson Moorman
35' 6
Apr 11
Arrowhead League #3
3.
11
Chayson Babcock
35' 5
PR
Apr 11
Arrowhead League #3
4.
11
Alex Delgadillo
31' 2
Mar 21
Arrowhead League #1
5.
9
Logan Miller
29' 8
PR
Mar 21
Arrowhead League #1
6.
9
Michael Peters
27' 7
PR
Apr 11
Arrowhead League #3
7.
10
Israel Cervantes
23' 3
PR
Mar 21
Arrowhead League #1
9
Jordan Yang
23' 3
PR
Mar 28
Arrowhead League #2
9.
9
Ben Walls
16' 9
Apr 27
Dennis Gilbert Small Schools Invitational
Discus - 1.6kg
1.
11
Hudson Moorman
111' 11
Apr 27
Dennis Gilbert Small Schools Invitational
2.
12
Nolan Grant
93' 7
PR
Apr 11
Arrowhead League #3
3.
11
Chayson Babcock
89' 3
PR
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
4.
11
Alex Delgadillo
84' 0
Apr 11
Arrowhead League #3
5.
9
Logan Miller
71' 9
PR
Apr 11
Arrowhead League #3
6.
10
Israel Cervantes
68' 9.5
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
7.
9
Jordan Yang
66' 9.5
PR
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
8.
9
Michael Peters
62' 3
PR
Apr 11
Arrowhead League #3
9.
9
Ben Walls
46' 1.5
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
High Jump
1.
10
Michael Vollen
5' 2
PR
Mar 28
Arrowhead League #2
2.
9
Seth Carlin
4' 8
PR
Apr 27
Dennis Gilbert Small Schools Invitational
Long Jump
1.
11
Andrew Barajas
17' 1
PR
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
2.
10
Jose Ramirez
16' 6
PR
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
3.
11
Chayson Babcock
15' 2.5
PR
Mar 21
Arrowhead League #1
4.
10
Michael Vollen
14' 6
PR
Apr 18
Arrowhead League #4
5.
12
Nolan Grant
13' 11
PR
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
6.
11
Alex Delgadillo
12' 6
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
7.
9
John Shanko
11' 5
PR
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
Triple Jump
1.
12
Aidan Thompson
31' 1.75
PR
Apr 27
Dennis Gilbert Small Schools Invitational
2.
11
Alex Delgadillo
28' 2
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
Womens
100 Meters
1.
12
Nuvia Cervantes
13.74c
PR
Apr 11
Arrowhead League #3
2.
10
Melody Baker
14.64c
PR
Apr 11
Arrowhead League #3
3.
9
Jenah Arnett
15.44c
PR
Apr 11
Arrowhead League #3
4.
12
Jenna Thillens
15.54c
PR
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
5.
12
Nina Watson
15.84c
PR
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
200 Meters
1.
12
Nuvia Cervantes
28.82
(-1.7)
PR
May 12
CIF-SS Division 4 Prelims
2.
10
Melody Baker
28.84c
PR
Mar 21
Arrowhead League #1
3.
9
Jenah Arnett
34.64c
PR
Apr 11
Arrowhead League #3
400 Meters
1.
12
Nuvia Cervantes
1:05.74c
PR
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
2.
11
Alexia Delgadillo
1:05.94c
Apr 11
Arrowhead League #3
3.
12
Vanessa Sanchez
1:25.24c
PR
Apr 18
Arrowhead League #4
800 Meters
1.
11
Alexia Delgadillo
2:27.09
May 12
CIF-SS Division 4 Prelims
2.
10
Ashley Sanchez
3:03.5h
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
3.
12
Vanessa Sanchez
3:23.6h
PR
Mar 21
Arrowhead League #1
1600 Meters
1.
11
Alexia Delgadillo
5:23.73
PR
May 12
CIF-SS Division 4 Prelims
2.
10
Ashley Sanchez
7:06.9h
Mar 28
Arrowhead League #2
3200 Meters
1.
11
Alexia Delgadillo
11:58.18
May 12
CIF-SS Division 4 Prelims
100m Hurdles - 33"
1.
12
Fanny Amaya
20.24c
PR
Apr 27
Dennis Gilbert Small Schools Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
12
Fanny Amaya-Brionnes
57.24
PR
May 12
CIF-SS Division 4 Prelims
2.
12
Fanny Amaya
58.54c
Mar 21
Arrowhead League #1
4x100 Relay
1.
Nuvia Cervantes
Jenna Thillens
Fanny Amaya
Melody Baker
58.74c
Apr 18
Arrowhead League #4
2.
Nuvia Cervantes
Jenna Thillens
Fanny Amaya
Nina Watson
58.94c
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
3.
Nuvia Cervantes
Nina Watson
Fanny Amaya
Melody Baker
1:00.14c
Apr 27
Dennis Gilbert Small Schools Invitational
4x400 Relay
1.
Fanny Amaya
Vanessa Sanchez
Ashley Sanchez
Nuvia Cervantes
4:57.4h
Mar 19
Temecula Prep vs. Hamilton(Rescheduled Meet)
2.
Relay Team
5:04.0h
Mar 21
Arrowhead League #1
Shot Put - 4kg
1.
11
Ali Moorman
25' 5
Apr 18
Arrowhead League #4
2.
9
Emily Ward
23' 6
PR
Apr 27
Dennis Gilbert Small Schools Invitational
3.
9
Jenah Arnett
21' 1.5
PR
Apr 27
Dennis Gilbert Small Schools Invitational
4.
9
Shyra Newton
17' 0
PR
Mar 21
Arrowhead League #1
Discus - 1kg
1.
11
Ali Moorman
84' 5
PR
Mar 28
Arrowhead League #2
2.
9
Emily Ward
56' 1
PR
Apr 11
Arrowhead League #3
3.
9
Jenah Arnett
43' 8
PR
Apr 27
Dennis Gilbert Small Schools Invitational
4.
9
Shyra Newton
37' 8
PR
Mar 28
Arrowhead League #2
High Jump
1.
10
Melody Baker
4' 4
Apr 11
Arrowhead League #3
2.
12
Fanny Amaya
4' 0
Mar 21
Arrowhead League #1
Long Jump
1.
12
Nina Watson
11' 11
PR
Apr 27
Dennis Gilbert Small Schools Invitational
2.
12
Jenna Thillens
10' 9
Apr 11
Arrowhead League #3
3.
12
Karla Ramirez
10' 2.75
Apr 27
Dennis Gilbert Small Schools Invitational
Triple Jump
1.
12
Jenna Thillens
23' 0.5
PR
Apr 18
Arrowhead League #4
2.
12
Karla Ramirez
22' 11
Apr 18
Arrowhead League #4
*Recent improvement