Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2000
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Dominick Caparotti
11.66
Apr 18
Lanham Rebel Relays
2.
11
Conor Finch
11.84
PR
Apr 18
Lanham Rebel Relays
3.
12
Josh Federici
11.86
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
12
Kaden D'ambrosio
11.86
PR
Apr 18
Lanham Rebel Relays
5.
10
Sam Robinson
12.04
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
6.
9
Daniel Caparotti
12.09
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
7.
11
Alex Wolff
12.10
PR
May 7
Carroll County Championships
8.
10
Sam Lape
12.14
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
9.
9
Matthew Holstein
12.34
PR
May 9
Carroll County Open Championships
10.
10
Amir Mallick
12.42
May 9
Carroll County Open Championships
11.
10
Trevor Swope
12.95
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
12.
10
Frederick Fritchie
12.97
PR
May 9
Carroll County Open Championships
13.
9
Peyton Thomas
13.04
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
14.
9
Adrian Villeda
13.20
May 9
Carroll County Open Championships
15.
9
Tyler Smith
13.28
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
16.
10
Shane Allison
13.31
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
17.
10
Steven Paul
13.44
PR
May 9
Carroll County Open Championships
18.
11
Brendan Cave
13.82
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
19.
9
Camden Larson
13.91
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
20.
9
Dillon Zanin
14.03
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
21.
9
Liam Penny
14.40
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
22.
9
Kenneth Humbel
14.67
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
23.
9
Christopher Marroquin
15.01
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
24.
9
Cole Anderson
15.57
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
200 Meters
1.
10
Sam Robinson
23.77
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
2.
11
Conor Finch
24.10
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
3.
9
Daniel Caparotti
24.21
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
4.
12
Dominick Caparotti
24.47
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
5.
12
Josh Federici
24.75
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
6.
11
Luke Anderson
25.00
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
7.
11
Chris Forman
25.06
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
8.
10
Sam Lape
25.45
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
9.
11
Alex Wolff
25.63
May 7
Carroll County Championships
10.
10
Brady Keeley
25.64
Apr 27
Gator Invite
11.
9
Matthew Holstein
25.88
PR
May 9
Carroll County Open Championships
12.
10
Trevor Swope
26.36
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
13.
10
Amir Mallick
26.68
May 9
Carroll County Open Championships
14.
11
Brendan Cave
26.91
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
15.
10
Shane Allison
27.13
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
16.
9
Adrian Villeda
27.54
May 9
Carroll County Open Championships
17.
9
Peyton Thomas
27.86
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
18.
10
Andrew Miller
28.07
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
19.
9
Camden Larson
28.62
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
20.
9
Christopher Marroquin
29.01
PR
May 9
Carroll County Open Championships
21.
10
Steven Paul
29.56
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
22.
9
Dillon Zanin
29.62
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
23.
9
Liam Penny
29.64
PR
May 9
Carroll County Open Championships
24.
9
Kenneth Humbel
30.08
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
25.
9
Cole Anderson
32.53
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
26.
9
Robert Krouse
33.05
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
400 Meters
1.
10
Sam Robinson
53.80
Apr 6
Trojan Invitational
2.
11
Luke Anderson
54.64
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
3.
11
John Kettula
54.99
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
4.
11
Christopher Forman
55.79
PR
May 7
Carroll County Championships
5.
12
Josh Federici
55.96
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
6.
12
Dylan Graham
56.07
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
7.
11
Chris Forman
56.89
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
8.
10
Brady Keeley
57.83
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
9.
9
Peyton Thomas
58.98
Apr 10
Liberty Road Challenge
10.
11
William Garrity Burdt
1:00.74
PR
May 9
Carroll County Open Championships
11.
11
Alex Wolff
1:01.37
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
12.
9
Matthew Holstein
1:02.35
Apr 10
Liberty Road Challenge
13.
9
Camden Larson
1:03.09
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
14.
9
Liam Penny
1:03.68
PR
May 9
Carroll County Open Championships
15.
9
Dillon Zanin
1:05.41
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
16.
9
Kenneth Humbel
1:10.23
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
17.
9
Adrian Villeda
1:10.51
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
18.
9
Christopher Marroquin
1:10.52
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
19.
9
Robert Krouse
1:10.80
PR
May 9
Carroll County Open Championships
20.
9
Cole Anderson
1:10.92
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
800 Meters
1.
11
John Kettula
1:59.45
PR
May 7
Carroll County Championships
2.
11
Brendan Cave
2:07.64
PR
May 7
Carroll County Championships
3.
12
Josh Federici
2:12.47
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
12
Jason Cave
2:12.47
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
5.
11
Luke Anderson
2:13.94
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
6.
11
Christopher Forman
2:19.17
PR
Apr 27
Gator Invite
7.
11
Spencer Cole
2:23.06
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
8.
9
Camden Larson
2:23.20
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
9.
12
Dylan Graham
2:25.87
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
10.
9
Peyton Thomas
2:31.12
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
11.
9
Kenneth Humbel
2:40.51
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
12.
9
Liam Penny
2:50.35
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
13.
11
Kyle Askeland
3:01.27
PR
May 9
Carroll County Open Championships
1500 Meters
1.
11
John Kettula
4:14.61
PR
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
2.
11
Brendan Cave
4:30.76
PR
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
3.
12
Jason Cave
4:31.77
PR
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
1600 Meters
1.
11
John Kettula
4:23.36
PR
May 25
MPSSAA 2A State Championships
2.
11
Brendan Cave
4:46.35
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
3.
12
Jason Cave
4:50.08
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
4.
11
Spencer Cole
5:10.57
PR
Apr 6
Trojan Invitational
5.
9
Camden Larson
5:12.47
PR
May 9
Carroll County Open Championships
6.
11
Kyle Askeland
6:31.28
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
1 Mile
1.
11
John Kettula
4:35.8h
PR
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
2.
11
Brendan Cave
4:53.2h
PR
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
3200 Meters
1.
12
Jason Cave
10:05.77
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
2.
11
Brendan Cave
10:44.89
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
3.
11
Spencer Cole
12:11.09
May 7
Carroll County Championships
110m Hurdles - 39"
1.
11
Luke Anderson
15.16
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
2.
12
Josh Federici
18.62
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
3.
11
Seins Burdt
20.82
PR
May 7
Carroll County Championships
300m Hurdles - 36"
1.
11
Luke Anderson
39.91
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
2.
12
Josh Federici
43.17
PR
Apr 6
Trojan Invitational
3.
10
Brady Keeley
44.97
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
4.
10
Frederick Fritchie
53.64
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
5.
9
Kenneth Humbel
54.53
PR
May 9
Carroll County Open Championships
400m Hurdles - 36"
1.
11
Luke Anderson
59.17
PR
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
2.
12
Josh Federici
1:03.05
PR
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
3.
10
Brady Keeley
1:06.13
PR
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
4x100 Relay
1.
Relay Team
45.24c
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
2.
Alex Wolff
Conor Finch
Christopher Forman
Josh Federici
47.22
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
3.
Daniel Caparotti
Conor Finch
Sam Lape
Chris Forman
47.35
Apr 24
FSK Relays
4.
Kaden D'ambrosio
Dominick Caparotti
Alex Wolff
Conor Finch
47.51
Apr 18
Lanham Rebel Relays
5.
Dominick Caparotti
Conor Finch
Sam Lape
Alex Wolff
47.70
May 7
Carroll County Championships
6.
Alex Wolff
Dominick Caparotti
Conor Finch
Josh Federici
48.24
Apr 6
Trojan Invitational
7.
Dominick Caparotti
Alex Wolff
Conor Finch
Sam Robinson
49.10
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
8.
Luke Anderson
Seins Burdt
Josh Federici
Christopher Forman
49.49
Apr 10
Liberty Road Challenge
9.
Conor Finch
Kenneth Humbel
Brady Keeley
Camden Larson
51.37
Apr 10
Liberty Road Challenge
10.
Amir Mallick
Matthew Holstein
Steven Paul
Andrew Miller
51.55
Apr 27
Gator Invite
11.
Daniel Caparotti
Dominick Caparotti
Kaden D'ambrosio
Matthew Holstein
51.74
Apr 10
Liberty Road Challenge
12.
Amir Mallick
Matthew Holstein
Trevor Swope
Peyton Thomas
51.82
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
13.
Trevor Swope
Matthew Holstein
Liam Penny
Seins Burdt
52.16
Apr 24
FSK Relays
14.
Adrian Villeda
William Garrity Burdt
Frederick Fritchie
Steven Paul
52.50
May 9
Carroll County Open Championships
15.
Kenneth Humbel
Robert Krouse
Amir Mallick
Christopher Marroquin
54.52
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
16.
Christopher Marroquin
Amir Mallick
Robert Krouse
Matthew Holstein
55.04
May 9
Carroll County Open Championships
17.
Amir Mallick
Christopher Marroquin
Steven Paul
Liam Penny
55.51
Apr 10
Liberty Road Challenge
18.
Shane Allison
Cole Anderson
Brendan Cave
Spencer Cole
56.08
Apr 10
Liberty Road Challenge
19.
9
Cole Anderson
Matthew Holstein
Dillon Zanin
Adrian Villeda
56.90
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
20.
Sam Robinson
Trevor Swope
Adrian Villeda
Dillon Zanin
57.18
Apr 10
Liberty Road Challenge
4x200 Relay -
1.
Daniel Caparotti
Conor Finch
Sam Lape
Kaden D'ambrosio
1:37.42
Apr 24
FSK Relays
2.
Dominick Caparotti
Conor Finch
Daniel Caparotti
Christopher Forman
1:39.11
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
3.
Dominick Caparotti
Conor Finch
Sam Lape
Alex Wolff
1:39.12
May 7
Carroll County Championships
4.
Relay Team
1:39.2h
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
5.
Brady Keeley
Dominick Caparotti
Alex Wolff
Conor Finch
1:39.33
Apr 18
Lanham Rebel Relays
6.
Dominick Caparotti
Alex Wolff
Sam Robinson
Christopher Forman
1:41.68
Apr 6
Trojan Invitational
7.
Dominick Caparotti
Conor Finch
Alex Wolff
Christopher Forman
1:41.81
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
8.
Conor Finch
Trevor Swope
Alex Wolff
Matthew Holstein
1:43.12
Apr 10
Liberty Road Challenge
9.
Dominick Caparotti
Dillon Zanin
Josh Federici
Adrian Villeda
1:46.71
Apr 10
Liberty Road Challenge
10.
Cole Anderson
Luke Anderson
Kaden D'ambrosio
Daniel Caparotti
1:49.36
Apr 10
Liberty Road Challenge
11.
Brady Keeley
Camden Larson
Christopher Marroquin
Andrew Miller
1:51.10
Apr 10
Liberty Road Challenge
12.
Christopher Forman
Kenneth Humbel
Tyler Smith
Liam Penny
1:51.98
Apr 10
Liberty Road Challenge
13.
9
Adrian Villeda
Christopher Marroquin
Dillon Zanin
Robert Krouse
1:56.02
Apr 27
Gator Invite
14.
Kenneth Humbel
Robert Krouse
Amir Mallick
Christopher Marroquin
1:59.75
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
15.
9
Cole Anderson
Matthew Holstein
Dillon Zanin
Adrian Villeda
2:00.52
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
4x400 Relay
1.
Luke Anderson
Christopher Forman
Josh Federici
John Kettula
3:34.01
May 7
Carroll County Championships
2.
Luke Anderson
John Kettula
Chris Forman
Josh Federici
3:38.56
Apr 24
FSK Relays
3.
Chris Forman
Dylan Graham
Luke Anderson
Josh Federici
3:43.37
Apr 18
Lanham Rebel Relays
4.
Josh Federici
Brady Keely
Christopher Forman
Sam Robinson
3:44.42
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
5.
Luke Anderson
John Kettula
Brady Keely
Brendan Cave
3:44.68
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
6.
Relay Team
3:51.8h
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
7.
Luke Anderson
Sam Robinson
Brady Keeley
Dylan Graham
3:56.70
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
8.
Amir Mallick
Matthew Holstein
Peyton Thomas
Trevor Swope
4:04.55
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
9.
Liam Penny
Matthew Holstein
Peyton Thomas
Conor Finch
4:06.76
Apr 24
FSK Relays
10.
Brendan Cave
Andrew Miller
Cole Anderson
Josh Federici
4:09.42
Apr 27
Gator Invite
11.
Matthew Holstein
Kenneth Humbel
Brady Keeley
John Kettula
4:15.03
Apr 10
Liberty Road Challenge
12.
Cole Anderson
Luke Anderson
Spencer Cole
Christopher Forman
4:31.00
Apr 10
Liberty Road Challenge
13.
Liam Penny
Kyle Askeland
Spencer Cole
Steven Paul
4:37.19
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
14.
Christopher Marroquin
Camden Larson
Sam Robinson
Trevor Swope
4:42.24
Apr 10
Liberty Road Challenge
15.
William Garrity Burdt
Kyle Askeland
Robert Krouse
Adrian Villeda
4:58.71
May 9
Carroll County Open Championships
4x800 Relay
1.
Brendan Cave
Luke Anderson
Josh Federici
John Kettula
8:35.13
Apr 18
Lanham Rebel Relays
2.
Dylan Graham
Brendan Cave
John Kettula
Peyton Thomas
9:06.91
Apr 6
Trojan Invitational
3.
Christopher Forman
Sam Robinson
Dylan Graham
Brendan Cave
9:11.24
May 7
Carroll County Championships
4.
Brendan Cave
John Kettula
Peyton Thomas
Dylan Graham
9:24.38
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
5.
Patrick Tunkel
Sam Robinson
Peyton Thomas
Chris Forman
9:24.75
Apr 24
FSK Relays
6.
Josh Federici
Dylan Graham
Spencer Cole
Brendan Cave
9:29.04
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
7.
Relay Team
9:35.6h
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
8.
Peyton Thomas
Kenneth Humbel
Kyle Askeland
Cole Anderson
10:34.72
Apr 27
Gator Invite
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Josh Federici
Alex Wolff
Conor Finch
Dominick Caparotti
1:45.15
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
2.
Dominick Caparotti
Patrick Tunkel
Conor Finch
Alex Wolff
1:47.69
Apr 18
Lanham Rebel Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Brady Keeley
Luke Anderson
Josh Federici
Brendan Cave
3:57.80
Apr 24
FSK Relays
2.
Matthew Holstein
Frederick Fritchie
Conor Finch
Peyton Thomas
4:10.23
Apr 27
Gator Invite
SMR 1600m - [400-200-200-800]
1.
Relay Team
3:54.5h
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Brendan Cave
Peyton Thomas
Dylan Graham
John Kettula
11:17.54
Apr 24
FSK Relays
2.
Jason Cave
Dylan Graham
Chris Forman
Patrick Tunkel
11:41.76
Apr 18
Lanham Rebel Relays
3.
Relay Team
11:52.1h
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
4.
John Kettula
Christopher Forman
Dylan Graham
Brendan Cave
12:00.46
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
4x110 Shuttle Hurdles - 30"
1.
Kaden D'ambrosio
Brady Keeley
Luke Anderson
Josh Federici
1:05.81
Apr 18
Lanham Rebel Relays
2.
Josh Federici
Luke Anderson
Brady Keeley
Kaden D'ambrosio
1:12.33
Apr 24
FSK Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Relay Team
1:16.5h
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Seins Burdt
37' 7
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
2.
12
Kaden D'ambrosio
36' 11
PR
May 7
Carroll County Championships
3.
11
Conor Finch
30' 11.5
PR
Apr 24
FSK Relays
4.
10
Shane Allison
27' 5.5
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
5.
11
Patrick Tunkel
26' 10
PR
Apr 18
Lanham Rebel Relays
Discus - 1.6kg
1.
12
Kaden D'ambrosio
118' 5.5
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
2.
11
Seins Burdt
117' 8
PR
May 7
Carroll County Championships
3.
10
Shane Allison
87' 6
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
4.
11
Conor Finch
77' 11
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
5.
11
Patrick Tunkel
59' 4
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
High Jump
1.
10
Brady Keeley
5' 10
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
2.
12
Josh Federici
5' 8
PR
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
3.
9
Dillon Zanin
5' 6
May 7
Carroll County Championships
4.
10
Amir Mallick
5' 2
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
5.
12
Kaden D'ambrosio
5' 0
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
6.
10
Sam Lape
4' 8
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
10
Frederick Fritchie
4' 8
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
Pole Vault
1.
11
Patrick Tunkel
13' 4
May 7
Carroll County Championships
2.
9
Peyton Thomas
12' 6
May 25
MPSSAA 2A State Championships
3.
10
Trevor Swope
11' 6
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
10
Sam Lape
11' 6
PR
Apr 6
Trojan Invitational
5.
9
Tyler Smith
9' 0
May 9
Carroll County Open Championships
10
Andrew Miller
9' 0
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
7.
10
Steven Paul
7' 6
PR
May 9
Carroll County Open Championships
Long Jump
1.
11
Christopher Forman
19' 4.5
PR
May 7
Carroll County Championships
2.
11
Alex Wolff
18' 11
PR
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
3.
12
Josh Federici
18' 5
PR
Apr 27
Gator Invite
4.
10
Brady Keeley
18' 1.5
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
5.
12
Dylan Graham
18' 0.25
PR
May 7
Carroll County Championships
6.
10
Sam Lape
17' 2
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
7.
12
Kaden D'ambrosio
16' 3.5
PR
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
8.
9
Daniel Caparotti
15' 10.25
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
9.
9
Cole Anderson
13' 7.5
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
10.
10
Andrew Miller
12' 10.5
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
11.
10
Frederick Fritchie
11' 0
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
Triple Jump
1.
11
Luke Anderson
41' 7.5
(2.2)
PR
May 25
MPSSAA 2A State Championships
2.
10
Brady Keeley
36' 7.25
PR
May 7
Carroll County Championships
3.
12
Dylan Graham
35' 10
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
4.
10
Sam Lape
33' 5
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
5.
10
Frederick Fritchie
32' 11.5
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
6.
12
Kaden D'ambrosio
31' 11
PR
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
7.
10
Andrew Miller
28' 3
PR
May 9
Carroll County Open Championships
Womens
100 Meters
1.
12
Grayson Fipps
12.43
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
2.
10
Amy Salindong
13.17
PR
Apr 27
Gator Invite
3.
12
Lexi Winkler
13.24
PR
Apr 18
Lanham Rebel Relays
4.
11
Brooke Flanigan
13.83
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
5.
11
Jacquelyn Bruning
13.97
PR
Apr 18
Lanham Rebel Relays
6.
9
Madelyn Boyce
14.21
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
7.
11
Jackie Bruning
14.66
PR
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
8.
12
Megan O'Neill
14.72
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
9.
11
Lauren Rathsack
14.76
May 9
Carroll County Open Championships
10.
9
Reagan Flanigan
15.02
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
11.
10
Delaney Yeo
15.56
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
12.
12
Hannah Eytchison
16.09
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
13.
9
Zoe Taylor
16.40
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
14.
10
Courtney Fournier
16.41
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
15.
10
Cristina Torres
16.43
PR
May 9
Carroll County Open Championships
16.
9
Emily Bowen
16.56
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
17.
11
Khyla Aguirre
16.67
PR
May 9
Carroll County Open Championships
18.
9
Emily Matty
16.68
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
19.
10
Christina Torres
17.09
Apr 10
Liberty Road Challenge
200 Meters
1.
12
Lexi Winkler
26.87
PR
Apr 27
Gator Invite
2.
10
Amy Salindong
27.25
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
3.
12
Grayson Fipps
27.27
Apr 6
Trojan Invitational
4.
11
Brooke Flanigan
28.29
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
5.
11
Sydney Ashley
28.88
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
6.
9
Madelyn Boyce
29.04
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
7.
10
Grace Siehler
29.54
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
8.
12
Megan O'Neill
29.57
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
9.
9
Reagan Flanigan
30.03
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
10.
11
Jacquelyn Bruning
31.06
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
11.
10
Lexie Hardesty
32.82
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
11
Lauren Rathsack
32.82
Apr 10
Liberty Road Challenge
13.
10
Cristina Torres
34.85
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
14.
10
Christina Torres
35.04
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
15.
10
Courtney Fournier
35.13
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
400 Meters
1.
12
Lexi Winkler
58.47
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
2.
9
Madelyn Boyce
59.87
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
3.
10
Grace Siehler
1:03.37
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
4.
12
Megan O'Neill
1:03.43
Apr 6
Trojan Invitational
5.
11
Brooke Flanigan
1:04.15
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
6.
11
Sydney Ashley
1:04.98
May 7
Carroll County Championships
7.
9
Reagan Flanigan
1:06.15
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
8.
10
Amy Salindong
1:08.52
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
9.
10
Delaney Yeo
1:14.75
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
10.
9
Lauren Thorton
1:15.20
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
11.
9
Emily Bowen
1:17.08
PR
May 9
Carroll County Open Championships
12.
9
Emily Matty
1:17.35
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
800 Meters
1.
12
Megan O'Neill
2:18.98
PR
May 25
MPSSAA 2A State Championships
2.
10
Grace Siehler
2:24.85
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
3.
9
Reagan Flanigan
2:32.65
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
4.
10
Danielle Firlie
2:35.74
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
5.
10
Maddie Rathmann
2:36.49
PR
Apr 18
Lanham Rebel Relays
6.
9
Lauren Thornton
2:50.53
PR
May 9
Carroll County Open Championships
7.
10
Kate Yokay
2:52.80
Apr 6
Trojan Invitational
8.
10
Lexie Hardesty
2:55.15
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
9.
10
Ansleigh Myers
2:57.31
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
10.
10
Aimee Marshall
3:00.57
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
11.
9
Emily Matty
3:02.40
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
12.
9
Emily Bowen
3:05.65
PR
May 9
Carroll County Open Championships
1500 Meters
1.
10
Grace Siehler
5:09.46
PR
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
2.
10
Maddie Rathmann
5:29.87
PR
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
3.
10
Danielle Spencer
5:59.78
PR
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
1600 Meters
1.
10
Grace Siehler
5:14.01
PR
May 25
MPSSAA 2A State Championships
2.
10
Danielle Firlie
5:50.20
Apr 10
Liberty Road Challenge
3.
10
Maddie Rathmann
5:53.90
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
4.
10
Danielle Spencer
6:08.32
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
5.
9
Lauren Thornton
6:09.10
PR
May 9
Carroll County Open Championships
6.
9
Lauren Thorton
6:20.22
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
7.
10
Kate Yokay
6:21.92
Apr 10
Liberty Road Challenge
8.
10
Ansleigh Myers
6:23.68
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
1 Mile
1.
10
Grace Siehler
5:24.7h
PR
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
3200 Meters
1.
10
Maddie Rathmann
12:51.68
PR
Apr 27
Gator Invite
2.
10
Danielle Spencer
13:31.30
PR
Apr 27
Gator Invite
3.
9
Lauren Thornton
13:45.79
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
4.
10
Ansleigh Myers
13:55.58
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
100m Hurdles - 33"
1.
11
Brooke Flanigan
15.30
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
2.
12
Sarah Langille
15.88
PR
May 7
Carroll County Championships
3.
10
Zelda Hirsch
17.54
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
4.
11
Jacquelyn Bruning
18.27
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
300m Hurdles - 30"
1.
11
Brooke Flanigan
46.22
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
2.
10
Zelda Hirsch
52.54c
PR
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
3.
11
Jacquelyn Bruning
56.75
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
400m Hurdles - 30"
1.
11
Brooke Flanigan
1:11.06
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
2.
10
Zelda Hirsch
1:20.43
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
4x100 Relay
1.
Grayson Fipps
Brooke Flanigan
Amy Salindong
Lexi Winkler
50.61
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
2.
Grayson Fipps
Lexi Winkler
Amy Salindong
Brooke Flanigan
51.83
Apr 18
Lanham Rebel Relays
3.
Amy Salindong
Brooke Flanigan
Sarah Langille
Lexi Winkler
52.57
Apr 27
Gator Invite
4.
Relay Team
52.64c
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
5.
Grayson Fipps
Brooke Flanigan
Amy Salindong
Sarah Langille
53.42
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
6.
Zelda Hirsch
Jackie Bruning
Sarah Langille
Lauren Habighorst
54.83
Apr 24
FSK Relays
7.
Delaney Yeo
Christina Torres
Jennifer Way
Emily Matty
1:01.79
Apr 10
Liberty Road Challenge
8.
Courtney Fournier
Zoe Taylor
Emily Bowen
Lexie Hardesty
1:04.49
Apr 10
Liberty Road Challenge
4x200 Relay -
1.
Grayson Fipps
Amy Salindong
Megan O'Neill
Lexi Winkler
1:47.29
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
2.
Relay Team
1:49.7h
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
3.
Grayson Fipps
Amy Salindong
Lexi Winkler
Brooke Flanigan
1:49.78
Apr 24
FSK Relays
4.
Lexi Winkler
Megan O'Neill
Amy Salindong
Brooke Flanigan
1:52.55
Apr 18
Lanham Rebel Relays
5.
Amy Salindong
Reagan Flanigan
Jacquelyn Bruning
Sarah Langille
1:53.36
May 7
Carroll County Championships
6.
Amy Salindong
Brooke Flanigan
Sarah Langille
Lexi Winkler
1:54.17
Apr 10
Liberty Road Challenge
7.
Megan O'Neill
Madelyn Boyce
Sarah Langille
Reagan Flanigan
1:54.26
Apr 6
Trojan Invitational
8.
Courtney Fournier
Christina Torres
Lexie Hardesty
Emily Bowen
2:17.09
Apr 10
Liberty Road Challenge
4x400 Relay
1.
Madelyn Boyce
Brooke Flanigan
Lexi Winkler
Megan O'Neill
4:09.21
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
2.
Lexi Winkler
Madelyn Boyce
Brooke Flanigan
Megan O'Neill
4:11.98
Apr 27
Gator Invite
3.
Lexi Winkler
Grace Siehler
Brooke Flanigan
Megan O'Neill
4:16.01
Apr 24
FSK Relays
4.
Relay Team
4:19.6h
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
5.
Brooke Flanigan
Reagan Flanigan
Lexi Winkler
Megan O'Neill
4:22.00
Apr 6
Trojan Invitational
6.
Kate Yokay
Danielle Spencer
Ansleigh Myers
Madeline Rathmann
4:46.51
Apr 24
FSK Relays
7.
Grace Siehler
Emily Bowen
Emily Matty
Ansleigh Myers
4:57.83
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
4x800 Relay
1.
Madeline Rathmann
Reagan Flanigan
Grace Siehler
Megan O'Neill
9:58.11
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
2.
Madeline Rathmann
Reagan Flanigan
Sydney Ashley
Megan O'Neill
10:16.70
May 7
Carroll County Championships
3.
Madeline Rathmann
Reagan Flanigan
Grace Siehler
Megan O'Neill
10:23.25
Apr 24
FSK Relays
4.
Danielle Firlie
Grace Siehler
Danielle Spencer
Madeline Rathmann
10:48.97
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
5.
Madeline Rathmann
Danielle Spencer
Kate Yokay
Lauren Thornton
11:12.02
Apr 6
Trojan Invitational
6.
Ansleigh Myers
Danielle Spencer
Kate Yokay
Lauren Thorton
11:13.15
Apr 18
Lanham Rebel Relays
7.
Aimee Marshall
Madeline Rathmann
Danielle Spencer
Kate Yokay
11:29.29
Apr 10
Liberty Road Challenge
8.
Madeline Rathmann
Danielle Firlie
Ansleigh Myers
Aimee Marshall
11:38.93
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
9.
Relay Team
11:54.2h
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
10.
Ansleigh Myers
Emily Bowen
Emily Matty
Lauren Thornton
12:06.02
Apr 27
Gator Invite
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Reagan Flanigan
Amy Salindong
Megan O'Neill
Sarah Langille
2:02.58
Apr 18
Lanham Rebel Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Amy Salindong
Reagan Flanigan
Sydney Ashley
Zelda Hirsch
4:45.79
Apr 27
Gator Invite
2.
Amy Salindong
Reagan Flanigan
Jacquelyn Bruning
Sydney Ashley
4:57.81
Apr 24
FSK Relays
SMR 1600m - [400-200-200-800]
1.
Relay Team
4:28.8h
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Danielle Firlie
Reagan Flanigan
Ansleigh Myers
Madeline Rathmann
14:29.31
Apr 18
Lanham Rebel Relays
2.
Danielle Spencer
Ansleigh Myers
Lauren Thornton
Madeline Rathmann
14:37.88
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
3.
Madeline Rathmann
Sydney Ashley
Danielle Spencer
Kate Yokay
14:42.19
Apr 24
FSK Relays
4.
Relay Team
15:14.1h
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 30"
1.
Brooke Flanigan
Sarah Langille
Jacquelyn Bruning
Zelda Hirsch
1:07.38
Apr 18
Lanham Rebel Relays
2.
Sarah Langille
Jacquelyn Bruning
Zelda Hirsch
Brooke Flanigan
1:08.19
Apr 24
FSK Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Relay Team
1:09.1h
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Megan Plummer
33' 5.75
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
2.
11
Kelly Fields
24' 3
PR
May 16
MPSSAA 2A West Region Championship
3.
12
Hannah Eytchison
23' 1
PR
May 7
Carroll County Championships
4.
11
Lauren Rathsack
22' 3.5
PR
May 9
Carroll County Open Championships
5.
9
Zoe Taylor
21' 3
PR
May 9
Carroll County Open Championships
6.
11
Khyla Aguirre
20' 7
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
7.
12
Erica Himmelberg
20' 0.5
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
8.
10
Courtney Fournier
19' 9
PR
May 9
Carroll County Open Championships
9.
9
Reilly Clark
19' 1.5
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
Discus - 1kg
1.
11
Megan Plummer
120' 0
PR
Apr 27
Gator Invite
2.
11
Lauren Habighorst
96' 11
PR
May 25
MPSSAA 2A State Championships
3.
11
Kelly Fields
83' 9
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
4.
11
Khyla Aguirre
69' 11
PR
May 9
Carroll County Open Championships
5.
9
Zoe Taylor
65' 11
PR
May 9
Carroll County Open Championships
6.
11
Lauren Rathsack
51' 5
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
7.
9
Reilly Clark
50' 9
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
8.
12
Erica Himmelberg
46' 8
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
9.
10
Courtney Fournier
41' 11
PR
May 9
Carroll County Open Championships
10.
10
Delaney Yeo
36' 11
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
High Jump
1.
9
Reagan Flanigan
4' 6
PR
Apr 27
Gator Invite
9
Sophia Smithson
4' 6
May 7
Carroll County Championships
3.
10
Lexie Hardesty
4' 4
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
4.
11
Jackie Bruning
4' 0
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
11
Lauren Rathsack
4' 0
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
11
Jacquelyn Bruning
4' 0
PR
Mar 30
Quince Orchard Cougar Relays
Pole Vault
1.
10
Zelda Hirsch
10' 0
Apr 6
Trojan Invitational
2.
12
Grayson Fipps
9' 6
Apr 27
Gator Invite
3.
9
Lily Sellers
7' 6
PR
May 7
Carroll County Championships
4.
9
Sophia Smithson
6' 6
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
5.
11
Khyla Aguirre
6' 0
PR
May 9
Carroll County Open Championships
Long Jump
1.
12
Sarah Langille
16' 6.5
PR
Apr 18
Lanham Rebel Relays
2.
12
Grayson Fipps
15' 6.5
PR
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
3.
11
Lauren Habighorst
14' 7
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
4.
10
Amy Salindong
12' 4.75
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
5.
9
Sophia Smithson
11' 3.5
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
6.
9
Reagan Flanigan
11' 2
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
7.
12
Hannah Eytchison
11' 1
PR
Apr 10
Liberty Road Challenge
8.
10
Lexie Hardesty
10' 2.5
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
9.
11
Lauren Rathsack
9' 8
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
Triple Jump
1.
12
Sarah Langille
33' 3
PR
May 7
Carroll County Championships
2.
10
Lexie Hardesty
32' 8.75
PR
Apr 12
Jim Vollmer Invitational (Under the Lights)
3.
9
Reagan Flanigan
30' 10
PR
May 7
Carroll County Championships
4.
11
Lauren Habighorst
30' 6
Apr 24
FSK Relays
*Recent improvement