Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2012
2010
2009
2008
2007
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
8
Matthew Esser
12.14c
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
2.
8
Carson Jones
13.14c
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
3.
7
Chase White
13.84c
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
6
Tanner Bruender
13.84c
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
5.
8
Jesus Sanchez
14.04c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
6.
7
Alan Rodriguez-Gaeta
14.24c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
7.
8
Mason Cruz
14.74c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
8.
8
Aiden Schneider
14.94c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
6
Yair Gómez Romero
14.94c
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
10.
7
Hunter Evans
15.14c
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
7
Adrian Tellez Lujan
15.14c
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
12.
6
Jan Carlo Castaneda
15.24c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
13.
6
Kyle Herbert
15.34c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
14.
7
Isaak Trejo
15.44c
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
15.
6
Donavin Beebe
16.84c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
200 Meters
1.
6
Tanner Bruender
28.04c
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
2.
8
Jesus Sanchez
28.34c
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
3.
7
Chase White
29.24c
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
4.
8
Mason Cruz
29.94c
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
5.
7
Alan Rodriguez-Gaeta
30.74c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
6.
6
Jan Carlo Castaneda
31.24c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
7.
6
Yair Gómez Romero
31.94c
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
8.
6
Kyle Herbert
32.14c
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
9.
7
Kaison Clay
34.54c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
10.
7
Alek Ritter
35.04c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
11.
6
Donavin Beebe
36.94c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
400 Meters
1.
8
Aiden Heslen
1:00.14c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
2.
8
Carson Jones
1:00.84c
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
3.
6
Tanner Bruender
1:05.64c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
4.
8
Isaac Rivera
1:06.54c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
5.
7
Chase White
1:06.84c
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
6.
6
Kyle Herbert
1:10.14c
PR
May 18
North Clackamas 6th Grade Meet
7.
6
Jan Carlo Castaneda
1:14.14c
PR
May 18
North Clackamas 6th Grade Meet
8.
8
Brian Guitron
1:15.04c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
9.
8
Brando Sanchez
1:17.74c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
10.
7
Ben Hamersly
1:19.44c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
11.
8
Drew Greco
1:25.04c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
12.
6
Eric Gondim
1:39.14c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
800 Meters
1.
8
Aiden Heslen
2:22.2h
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
2.
8
Cameron Cutler
2:23.9h
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
3.
8
Briggs Priem
2:31.6h
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
4.
7
Jackson Chapman
2:33.6h
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
5.
8
Isaac Rivera
2:34.5h
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
6.
7
Chase White
2:40.8h
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
7.
7
Adan Sanchez
2:44.5h
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
8.
8
Brian Guitron
3:00.8h
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
9.
7
Joshua Eshelman
3:03.0h
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
10.
7
Ben Hamersly
3:10.0h
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
11.
8
Cole Busic
3:12.3h
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
12.
8
Lawrence Riddle
3:16.9h
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
13.
8
Liam Rope
3:21.4h
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
1500 Meters
1.
8
Cameron Cutler
4:42.35
PR
May 24
Oregon Middle School Meet of Champions
2.
8
Briggs Priem
5:06.1h
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
3.
7
Jackson Chapman
5:12.7h
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
4.
7
Adan Sanchez
5:31.3h
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
5.
8
Isaac Rivera
5:52.2h
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
6.
7
Joshua Eshelman
6:15.8h
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
7.
8
Cole Busic
6:23.4h
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
8.
8
Liam Rope
6:45.4h
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
9.
8
Brian Guitron
6:56.4h
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
10.
8
Lawrence Riddle
7:00.4h
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
80m Hurdles - 30"
1.
7
Henry Reinertsen
17.34c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
2.
7
Ben Hamersly
17.64c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
3.
8
Liam Rope
20.74c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
100m Hurdles - 30"
1.
8
Matthew Esser
14.74c
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
2.
8
Michael Reams
19.14c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
3.
8
Karson Brudvig
19.84c
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
4.
7
Henry Reinertsen
21.44c
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
100m Hurdles - 39"
1.
8
Michael Reams
18.94c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
2.
7
Ben Hamersly
20.84c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
3.
8
Karson Brudvig
21.64c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
4.
7
Henry Reinertsen
21.74c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
4x100 Relay
1.
Carson Jones
Tanner Bruender
Aiden Heslen
Matthew Esser
50.04c
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
2.
8
Carson Jones
Aiden Heslen
Jesus Sanchez
Matthew Esser
50.64c
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
3.
8
Carson Jones
Jesus Sanchez
Aiden Heslen
Matthew Esser
51.54c
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
4.
Mason Cruz
Yair Gomez Romero
Jan Carlo Castaneda
Chase White
56.94c
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
5.
7
Hunter Evans
Chase White
Isaak Trejo
Adrian Tellez Lujan
57.34c
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
6.
6
Kyle Herbert
Jan Carlo Castaneda
Yair Gomez Romero
Tanner Bruender
59.04c
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
7.
Hunter Evans
Kyle Herbert
Jan Carlo Castaneda
Isaak Trejo
1:00.94c
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
4x400 Relay
1.
Tanner Bruender
Carson Jones
Aiden Heslen
Cameron Cutler
4:17.6h
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
2.
Tanner Bruender
Aiden Heslen
Isaac Rivera
Chase White
4:22.1h
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
3.
Aiden Heslen
Chase White
Matthew Esser
Jesus Sanchez
4:30.0h
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
4.
Michael Reams
Chase White
Tanner Bruender
Aiden Heslen
4:35.0h
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
Shot Put - 8lb
1.
8
Aiden Schneider
41' 9.5
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
2.
7
Samuel Sparks
27' 2
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
3.
8
Michael Reams
26' 7.75
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
4.
7
Henry Reinertsen
25' 11.5
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
5.
7
Cody Bufton
24' 5.5
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
6.
8
Karson Brudvig
24' 1.5
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
Shot Put - 12lb
1.
8
Aiden Schneider
40' 9.5
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
2.
8
Michael Reams
27' 10.5
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
3.
7
Henry Reinertsen
23' 6.25
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
4.
7
Samuel Sparks
22' 6.5
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
5.
8
Karson Brudvig
22' 5
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
Discus - 1kg
1.
8
Aiden Schneider
133' 2
PR
May 24
Oregon Middle School Meet of Champions
2.
7
Samuel Sparks
80' 4.5
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
3.
8
Michael Reams
76' 6
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
4.
8
Karson Brudvig
71' 10
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
5.
7
Kaison Clay
50' 5.5
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
6.
7
Dane Gillies
41' 9
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
7.
7
Ocean Dibert-Burgwin
39' 2.25
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
Discus - 1.6kg
1.
8
Aiden Schneider
113' 6
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
2.
7
Samuel Sparks
64' 11
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
3.
8
Karson Brudvig
54' 6
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
4.
7
Dane Gillies
46' 7
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
5.
7
Ocean Dibert-Burgwin
35' 7
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
Javelin - 450g AeroJav
1.
8
Michael Reams
118' 8
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
2.
7
Kaison Clay
99' 4
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
3.
8
Chase Ruley
98' 8
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
4.
7
Henry Reinertsen
72' 3.5
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
5.
8
Karson Brudvig
61' 3
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
6.
7
Ocean Dibert-Burgwin
51' 1
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
7.
7
Dane Gillies
48' 4.5
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
8.
7
Mason Sharp
39' 1
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
9.
7
Alek Ritter
34' 7
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
Javelin - 800g
1.
8
Michael Reams
101' 4
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
2.
8
Chase Ruley
80' 2
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
3.
7
Kaison Clay
70' 9
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
4.
7
Ben Hamersly
54' 0
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
5.
7
Dane Gillies
51' 4
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
6.
7
Ocean Dibert-Burgwin
49' 8
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
7.
7
Henry Reinertsen
48' 2
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
8.
7
Mason Sharp
25' 5
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
High Jump
1.
8
Corbin Ryan
4' 4
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
2.
7
Kaison Clay
4' 0
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
7
Cody Bufton
4' 0
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
4.
8
Drew Greco
3' 8
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
Long Jump
1.
8
Matthew Esser
18' 1
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
2.
8
Carson Jones
16' 2.5
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
3.
8
Corbin Ryan
13' 6
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
4.
6
Yair Gómez Romero
13' 3
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
5.
6
Kyle Herbert
11' 11
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
6.
7
Adrian Tellez Lujan
11' 8.5
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
7.
7
Hunter Evans
11' 8
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
8.
8
Drew Greco
11' 2.5
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
9.
6
Jan Carlo Castaneda
9' 9.5
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
6
Donavin Beebe
9' 9.5
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
Womens
100 Meters
1.
8
Je-Taime Baker
13.44c
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
2.
8
Danielle Murley
13.74c
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
3.
8
Emily Sharp
14.84c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
7
Darcy Tran
14.84c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
5.
8
Kaiya Sullivan-Pearl
14.94c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
6
Brynne Bailey
14.94c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
7.
7
Tess McCauley
15.04c
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
8.
6
Chadae McDonald
15.34c
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
7
Arrianna Lachance
15.34c
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
10.
6
Noelle Alfino
15.44c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
8
Natasha Rodriguez
15.44c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
8
Madison Mitchell
15.44c
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
13.
8
Lucy Hisey
15.94c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
14.
8
Anna Tran
16.34c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
15.
6
Clara Hudson
16.74c
PR
May 18
North Clackamas 6th Grade Meet
8
Alyssa Bastidas
16.74c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
7
Ella Martin
16.74c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
6
Liliana Martinez
16.74c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
19.
6
Olga Smityukh
16.84c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
20.
6
Julia Rose
17.04c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
21.
7
Allie LaPointe
17.14c
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
22.
8
Naomi Hernandez
18.24c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
8
Maria DeLap
18.24c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
24.
6
Zamara Lopez-Reyes
18.34c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
25.
6
Amelia Herbert
19.04c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
26.
8
Evelyn Perez
21.34c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
200 Meters
1.
7
Ava Garner
30.04c
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
2.
8
Madison Mitchell
30.74c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
3.
7
Hailey Dressler
31.24c
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
4.
8
Emily Sharp
31.54c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
5.
7
Tess McCauley
31.74c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
6.
6
Brynne Bailey
33.14c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
7.
7
Arrianna Lachance
33.84c
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
8.
8
Natasha Rodriguez
33.94c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
9.
6
Chadae McDonald
34.34c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
10.
8
Maria DeLap
34.94c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
11.
6
Clara Hudson
35.24c
PR
May 18
North Clackamas 6th Grade Meet
12.
6
Noelle Alfino
35.54c
PR
May 18
North Clackamas 6th Grade Meet
13.
8
Marissa Goldstein
37.44c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
14.
6
Amelia Herbert
38.64c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
400 Meters
1.
6
Chadae McDonald
1:13.64c
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
2.
6
Olga Smityukh
1:15.84c
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
3.
6
Liliana Martinez
1:20.84c
PR
May 18
North Clackamas 6th Grade Meet
4.
7
Sarissa Archer-Tilton
1:20.94c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
5.
7
Briana Lynch
1:21.14c
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
6.
6
Brynne Bailey
1:22.14c
PR
May 18
North Clackamas 6th Grade Meet
7.
8
Maria DeLap
1:22.74c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
8.
8
Jessica Valencia-Mendoza
1:32.74c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
9.
6
Lily Mix
1:34.74c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
800 Meters
1.
8
Lucy Rose
2:30.80
PR
May 24
Oregon Middle School Meet of Champions
2.
7
Noemi Lundgren
2:47.6h
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
3.
8
Alina Kuropyatnikova
2:48.5h
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
4.
8
Kiersten Jahn
3:00.2h
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
5.
6
Olga Smityukh
3:01.5h
May 18
North Clackamas 6th Grade Meet
6.
7
Kendall Busic
3:05.4h
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
7.
6
Anna Hamersly
3:06.6h
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
8.
6
Liliana Martinez
3:08.4h
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
9.
7
Lydia Altman
3:10.3h
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
10.
6
Anne Rust
3:11.8h
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
11.
7
Elyse Pauken
3:12.4h
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
12.
6
Julia Rose
3:19.4h
May 18
North Clackamas 6th Grade Meet
1500 Meters
1.
7
Noemi Lundgren
5:42.4h
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
2.
8
Kiersten Jahn
5:57.6h
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
3.
7
Kendall Busic
6:09.5h
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
4.
6
Anna Hamersly
6:10.0h
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
5.
6
Anne Rust
6:18.5h
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
6.
8
Alina Kuropyatnikova
6:24.1h
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
7.
7
Elyse Pauken
6:39.3h
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
8.
7
Lydia Altman
6:40.0h
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
9.
6
Olga Smityukh
6:54.7h
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
80m Hurdles - 30"
1.
7
Ava Garner
16.44c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
2.
6
Anna Hamersly
18.04c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
3.
8
Sela Raisl
18.34c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
4.
7
Grace Crivellone
18.44c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
5.
7
Briana Lynch
19.34c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
6.
6
Clara Hudson
19.44c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
7.
6
Liliana Martinez
20.04c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
8.
6
Julia Rose
20.14c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
9.
6
Sophia Smith
20.24c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
10.
6
Nadia Solano-Lopez
23.34c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
6
Sydnee Stupak
23.34c
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
100m Hurdles - 30"
1.
7
Ava Garner
19.54c
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
2.
6
Liliana Martinez
19.84c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
3.
7
Briana Lynch
22.04c
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
4.
6
Anne Rust
22.44c
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
5.
8
Sela Raisl
22.54c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
6.
7
Grace Crivellone
22.74c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
7.
6
Sydnee Stupak
23.44c
PR
May 18
North Clackamas 6th Grade Meet
8.
6
Sophia Smith
23.94c
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
100m Hurdles - 33"
1.
7
Ava Garner
21.04c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
2.
6
Anna Hamersly
21.74c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
3.
8
Sela Raisl
22.64c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
4.
6
Liliana Martinez
22.74c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
5.
7
Briana Lynch
22.84c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
6.
7
Grace Crivellone
23.04c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
7.
6
Clara Hudson
23.14c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
8.
6
Anne Rust
23.24c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
9.
6
Sydnee Stupak
23.44c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
10.
6
Nadia Solano-Lopez
24.34c
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
4x100 Relay
1.
Je-Taime Baker
Tess McCauley
Madison Mitchell
Danielle Murley
56.34c
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
2.
Je-Taime Baker
Darcy Tran
Madison Mitchell
Danielle Murley
56.64c
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
3.
8
Je-Taime Baker
Kaiya Sullivan-Pearl
Madison Mitchell
Danielle Murley
57.44c
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
4.
Je-Taime Baker
Madison Mitchell
Danielle Murley
Arrianna Lachance
57.94c
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
5.
Natasha Rodriguez
Lucy Hisey
Chadae McDonald
Emily Sharp
1:01.24c
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
6.
Tess McCauley
Natasha Rodriguez
Chadae McDonald
Emily Sharp
1:01.84c
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
7.
Emily Sharp
Tess McCauley
Chadae McDonald
Natasha Rodriguez
1:03.24c
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
8.
Anna Tran
Olga Smityukh
Lucy Hisey
Brynne Bailey
1:06.94c
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
9.
Jenna Carlson
Bailey Rasmussen
Chloe Rosas
Savannah Stahl
1:07.44c
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
10.
6
Clara Hudson
Zamara Lopez-Reyes
Amelia Herbert
Noelle Alfino
1:08.14c
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
11.
Lucy Hisey
Anna Tran
Julia Rose
Mazy Myers
1:09.34c
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
12.
6
Clara Hudson
Noelle Alfino
Amelia Herbert
Zamara Lopez-Reyes
1:09.54c
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
13.
Clara Hudson
Amelia Herbert
Ella Martin
Noelle Alfino
1:11.04c
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
4x400 Relay
1.
Brynne Bailey
Chadae McDonald
Tess McCauley
Briana Lynch
5:10.9h
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
2.
Ava Garner
Madison Mitchell
Brynne Bailey
Tess McCauley
5:22.5h
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
3.
Brynne Bailey
Briana Lynch
Ava Garner
Madison Mitchell
5:23.3h
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
4.
6
Chadae McDonald
Brynne Bailey
Anne Rust
Olga Smityukh
5:23.8h
May 18
North Clackamas 6th Grade Meet
5.
Darcy Tran
Briana Lynch
Ava Garner
Kaiya Sullivan-Pearl
5:34.0h
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
6.
Julia Rose
Liliana Martinez
Chadae McDonald
Briana Lynch
5:41.9h
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
Shot Put - 6lb
1.
8
Molimau Taale
31' 1
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
2.
8
Naomi Hernandez
27' 11.25
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
3.
8
Rhyann Butler
27' 0
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
4.
8
Stella Vincent
26' 9
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
5.
8
Belen Negrete-Flores
23' 7
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
6.
7
Alexa Boeh
22' 10
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
7.
8
Mia Yoder
21' 8
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
8.
8
Evelyn Perez
21' 2.25
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
9.
7
Grace Crivellone
20' 5
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
10.
7
Hailey Dressler
18' 2
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
11.
8
Esme Wildschut
17' 8.75
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
12.
6
Hazell Parker
16' 1.75
PR
May 18
North Clackamas 6th Grade Meet
13.
6
Clare O'Dell
15' 9
PR
May 18
North Clackamas 6th Grade Meet
14.
7
Madison Oliver
15' 4.75
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
Shot Put - 4kg
1.
8
Molimau Taale
29' 0.75
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
2.
8
Belen Negrete-Flores
24' 7.25
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
3.
8
Stella Vincent
23' 10.5
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
4.
8
Rhyann Butler
23' 6
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
5.
8
Evelyn Perez
22' 1
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
6.
8
Naomi Hernandez
21' 11
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
7.
8
Esme Wildschut
18' 6.5
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
8.
8
Mia Yoder
17' 2.5
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
9.
8
Alyssa Bastidas
16' 2
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
10.
7
Madison Oliver
13' 11.5
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
11.
6
Clare O'Dell
12' 1
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
Discus - 1kg
1.
8
Molimau Taale
67' 5.5
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
2.
8
Rhyann Butler
62' 8
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
3.
8
Stella Vincent
62' 3
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
4.
8
Naomi Hernandez
45' 3
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
5.
8
Esme Wildschut
42' 8.75
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
6.
6
Ella Hutchinson
40' 6.5
PR
May 18
North Clackamas 6th Grade Meet
7.
8
Evelyn Perez
39' 9.5
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
8.
8
Mia Yoder
36' 2
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
9.
8
Belen Negrete-Flores
33' 0.5
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
10.
6
Danicka McClure
27' 10
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
11.
6
Clare O'Dell
25' 9
PR
May 18
North Clackamas 6th Grade Meet
Javelin - 450g AeroJav
1.
7
Lydia Olma
75' 11
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
2.
7
Grace Crivellone
57' 1
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
3.
7
Alexa Boeh
55' 4
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
4.
7
Madison Oliver
44' 9.5
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
5.
7
Hailey Dressler
42' 5.5
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
6.
8
Sela Raisl
40' 11.75
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
7.
6
Ella Hutchinson
36' 0
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
8.
6
Clara Hudson
35' 5
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
9.
6
Danicka McClure
32' 3
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
10.
6
Hazell Parker
25' 11
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
Javelin - 600g
1.
7
Lydia Olma
55' 4
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
2.
8
Sela Raisl
51' 0
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
3.
7
Grace Crivellone
48' 0
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
4.
7
Alexa Boeh
47' 8
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
5.
7
Hailey Dressler
44' 6
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
6.
7
Madison Oliver
40' 9
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
7.
6
Ella Hutchinson
34' 8
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
8.
6
Danicka McClure
32' 4
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
9.
6
Hazell Parker
29' 8
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
High Jump
1.
7
Briana Lynch
4' 6
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
2.
6
Chadae McDonald
3' 10
PR
May 18
North Clackamas 6th Grade Meet
3.
7
Tess McCauley
3' 8
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
4.
7
Sarissa Archer-Tilton
3' 6
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
6
Anne Rust
3' 6
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
Long Jump
1.
8
Danielle Murley
14' 10.5
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
2.
8
Je-Taime Baker
14' 3.5
PR
May 9
North Clackamas All-District Track Meet
3.
7
Darcy Tran
11' 9
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
4.
6
Chadae McDonald
11' 6.5
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
5.
8
Alyssa Bastidas
11' 5.5
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
6.
8
Natasha Rodriguez
10' 11
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
7.
8
Emily Sharp
10' 8
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
8.
6
Sydnee Stupak
10' 3
PR
May 18
North Clackamas 6th Grade Meet
9.
7
Tess McCauley
9' 10.25
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
10.
6
Clara Hudson
9' 8
PR
May 18
North Clackamas 6th Grade Meet
11.
6
Lily Mix
8' 11.75
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
12.
7
Sarissa Archer-Tilton
8' 11
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
13.
7
Ella Martin
8' 10.25
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
8
Marissa Goldstein
8' 10.25
PR
Apr 12
Alder Creek vs. Rock Creek
15.
7
Allie LaPointe
8' 10
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
16.
6
Sophia Smith
8' 0.25
PR
Apr 5
Happy Valley vs Alder Creek
17.
6
Mazy Myers
6' 5
PR
Apr 30
Alder Creek vs. Rowe
*Recent improvement