Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
Indoor
2024
2023
2022
2021
2013
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Skyy Craig
10.90
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
2.
10
Camron Lannom
11.68
Apr 13
McCallie Mid-South Track Classic
3.
10
Wes Clark
11.99
Apr 23
Ooltewah Meet 2
4.
10
Trevor Young
12.02
PR
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
5.
10
Brody Swafford
12.09
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
6.
10
Brian Criddle
12.35
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
7.
9
Myles Mann
12.74
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
8.
11
Christian Batman
12.76
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
9.
9
Spencer Ingram
13.24
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
10.
9
Brice Coley
13.36
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
11.
10
Antonio Ayala
13.62
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
12.
10
Mari Ware
13.81
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
13.
10
Mikael Julian
13.98
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
14.
9
Justin Bates
14.63
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
200 Meters
1.
10
Skyy Craig
23.92
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
10
Camron Lannom
23.92
Apr 13
McCallie Mid-South Track Classic
3.
10
Brody Swafford
24.16
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
4.
10
Wes Clark
24.54
Apr 6
CCS FastBreak Invitational
5.
10
Trevor Young
24.99
Apr 23
Ooltewah Meet 2
6.
10
Brian Criddle
25.10
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
7.
11
Christian Batman
25.68
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
8.
9
Myles Mann
26.14
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
9.
11
Kamron Isham
26.17
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
10.
12
Brenden O'Boyle
26.28
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
11.
9
Brice Coley
26.38
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
12.
12
Eric Brehen
26.57
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
13.
11
Joshua Nicodemus
26.75
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
14.
9
Kade Tjaarda
26.86
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
15.
10
Dakari Taylor
27.05
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
16.
9
Spencer Ingram
27.45
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
17.
9
Sam Gregory
28.34
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
18.
12
Vince Reese
28.37
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
19.
10
Mari Ware
28.71
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
20.
10
Mikael Julian
29.22
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
21.
9
Justin Bates
29.66
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
400 Meters
1.
10
Camron Lannom
52.01
PR
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
2.
10
Skyy Craig
52.59
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
3.
10
Trevor Young
56.14
PR
Apr 13
McCallie Mid-South Track Classic
4.
12
Brenden O'Boyle
57.94
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
5.
11
Kamron Isham
58.52
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
6.
9
Brice Coley
59.90
Apr 23
Ooltewah Meet 2
7.
9
Kade Tjaarda
1:00.38
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
8.
11
Christian Batman
1:00.61
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
9.
9
Sam Gregory
1:01.53
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
10.
9
Markus Rich
1:03.92
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
11.
9
Justin Bates
1:03.96
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
12.
12
Vince Reese
1:04.19
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
13.
10
Wyatt Robinson
1:07.39
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
14.
9
Spencer Ingram
1:08.51
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
15.
10
Mari Ware
1:16.16
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
800 Meters
1.
12
Brenden O'Boyle
2:13.10
May 10
TSSAA D-I Section 2 Large Schools
2.
10
Jackson Davis
2:15.50
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
3.
11
Garrett Winsor
2:21.17
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
4.
11
Joshua Nicodemus
2:22.78
PR
Apr 6
CCS FastBreak Invitational
5.
11
Kamron Isham
2:29.72
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
6.
10
Camm Garrett
2:30.93
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
7.
10
Dakari Taylor
2:32.49
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
8.
9
Markus Rich
2:35.60
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
9.
9
Carson Saunders
2:37.11
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
10.
12
Eric Brehen
2:37.84
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
11.
12
Vince Reese
2:43.15
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
12.
9
Brice Coley
2:45.17
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
13.
10
Wyatt Robinson
2:47.01
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
14.
10
Mikael Julian
2:48.91
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
1500 Meters
1.
10
Skyy Craig
4:55.97
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
2.
10
Camron Lannom
5:15.49
PR
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
1600 Meters
1.
10
Jackson Davis
4:55.50
PR
Apr 13
McCallie Mid-South Track Classic
2.
12
Brenden O'Boyle
5:15.57
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
3.
11
Garrett Winsor
5:22.91
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
4.
10
Camm Garrett
5:25.20
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
5.
11
Kamron Isham
5:26.93
PR
Apr 6
CCS FastBreak Invitational
6.
11
Joshua Nicodemus
5:33.74
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
7.
9
Carson Saunders
5:39.14
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
8.
10
Wyatt Robinson
6:05.31
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
3200 Meters
1.
10
Jackson Davis
11:13.93
Apr 26
Cadet Command ROTC's TennesseeRunner Sweet 16 (HS)
2.
11
Kamron Isham
12:11.33
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
3.
11
Joshua Nicodemus
12:11.35
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
4.
9
Carson Saunders
12:21.79
PR
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
5.
10
Camm Garrett
12:22.21
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
6.
10
Wyatt Robinson
14:09.87
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
110m Hurdles - 39"
1.
10
Skyy Craig
15.12
(-2.1)
May 23
TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Scho..
2.
9
Kade Tjaarda
18.23
PR
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
3.
11
Christian Batman
19.53
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
4.
10
Camron Lannom
19.85
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
300m Hurdles - 36"
1.
10
Skyy Craig
38.30
May 10
TSSAA D-I Section 2 Large Schools
2.
9
Kade Tjaarda
45.82
PR
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
3.
12
Eric Brehen
46.62
PR
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
4x100 Relay
1.
Skyy Craig
Wes Clark
Camron Lannom
Brody Swafford
45.61
Apr 13
McCallie Mid-South Track Classic
2.
Skyy Craig
Camron Lannom
Trevor Young
Brian Criddle
45.94
Apr 23
Ooltewah Meet 2
3.
Justin Bates
Christian Batman
Eric Brehen
Brice Coley
46.24
Apr 26
Cadet Command ROTC's TennesseeRunner Sweet 16 (HS)
4.
Brian Criddle
Wes Clark
Brody Swafford
Trevor Young
47.27
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
5.
Camron Lannom
Wes Clark
Brody Swafford
Brian Criddle
47.34
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
6.
Wes Clark
Brody Swafford
Brian Criddle
Camron Lannom
47.74
Apr 6
CCS FastBreak Invitational
7.
Christian Batman
Myles Mann
Spencer Ingram
Dakari Taylor
49.96
Apr 23
Ooltewah Meet 2
8.
Brice Coley
Mari Ware
Spencer Ingram
Justin Bates
52.97
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
4x200 Relay -
1.
Camron Lannom
Wes Clark
Trevor Young
Brian Criddle
1:35.33
May 10
TSSAA D-I Section 2 Large Schools
2.
Relay Team
1:35.71
Apr 23
Ooltewah Meet 2
3.
Justin Bates
Christian Batman
Eric Brehen
Brice Coley
1:36.97
Apr 26
Cadet Command ROTC's TennesseeRunner Sweet 16 (HS)
4.
Wes Clark
Brian Criddle
Brody Swafford
Trevor Young
1:37.76
Apr 13
McCallie Mid-South Track Classic
5.
Wes Clark
Brian Criddle
Camron Lannom
Brody Swafford
1:39.19
Apr 6
CCS FastBreak Invitational
6.
Camron Lannom
Brian Criddle
Wes Clark
Brody Swafford
1:39.50
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
7.
Christian Batman
Trevor Young
Myles Mann
Brice Coley
1:42.81
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
8.
Eric Brehen
Sam Gregory
Spencer Ingram
Mikael Julian
1:48.97
Apr 23
Ooltewah Meet 2
9.
Kade Tjaarda
Spencer Ingram
Sam Gregory
Mari Ware
1:52.04
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
4x400 Relay
1.
Camron Lannom
Trevor Young
Brenden O'Boyle
Brody Swafford
3:43.75
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
2.
Justin Bates
Christian Batman
Brice Coley
Brian Criddle
3:46.80
Apr 26
Cadet Command ROTC's TennesseeRunner Sweet 16 (HS)
3.
Brian Criddle
Brenden O'Boyle
Brody Swafford
Trevor Young
3:48.68
Apr 13
McCallie Mid-South Track Classic
4.
Brody Swafford
Myles Mann
Wes Clark
Joshua Nicodemus
4:03.58
Apr 6
CCS FastBreak Invitational
5.
Dakari Taylor
Brenden O'Boyle
Kamron Isham
Brice Coley
4:06.67
Apr 23
Ooltewah Meet 2
6.
Brenden O'Boyle
Brian Criddle
Myles Mann
Christian Batman
4:09.01
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
7.
9
Brice Coley
Sam Gregory
Markus Rich
Justin Bates
4:14.69
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
8.
Justin Bates
Sam Gregory
Joshua Nicodemus
Markus Rich
4:20.10
Apr 23
Ooltewah Meet 2
9.
Antonio Ayala
Justin Bates
Garrett Winsor
Carson Saunders
4:24.86
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
10.
Sam Gregory
Spencer Ingram
Mikael Julian
Mari Ware
4:46.66
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
4x800 Relay
1.
Dakari Taylor
Brenden O'Boyle
Jackson Davis
Garrett Winsor
9:09.18
Apr 23
Ooltewah Meet 2
2.
Jackson Davis
Joshua Nicodemus
Garrett Winsor
Camm Garrett
9:10.66
Apr 13
McCallie Mid-South Track Classic
3.
Justin Bates
Christian Batman
Brice Coley
Brian Criddle
9:14.26
Apr 26
Cadet Command ROTC's TennesseeRunner Sweet 16 (HS)
4.
Jackson Davis
Brenden O'Boyle
Garrett Winsor
Joshua Nicodemus
9:21.24
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
5.
Garrett Winsor
Joshua Nicodemus
Kamron Isham
Camm Garrett
9:25.18
May 10
TSSAA D-I Section 2 Large Schools
6.
Camm Garrett
Kamron Isham
Joshua Nicodemus
Garrett Winsor
9:46.91
Apr 6
CCS FastBreak Invitational
7.
Jackson Davis
Brenden O'Boyle
Joshua Nicodemus
Kamron Isham
9:54.18
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
8.
Justin Bates
Joshua Nicodemus
Wyatt Robinson
Markus Rich
10:10.16
Apr 23
Ooltewah Meet 2
9.
Eric Brehen
Carson Saunders
Camm Garrett
Markus Rich
10:27.92
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
10.
Carson Saunders
Vince Reese
Garrett Winsor
Camm Garrett
10:34.79
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
Shot Put - 12lb
1.
12
Steven Moore
34' 6
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
2.
10
Skyy Craig
32' 5.75
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
3.
10
Kyler Tjaarda
30' 7.25
Apr 23
Ooltewah Meet 2
4.
10
Brian Criddle
30' 0.75
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
5.
10
Camron Lannom
28' 3.25
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
6.
9
Wyatt Kier
27' 8
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
7.
11
Arthur Jur
27' 5
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
8.
10
Blaise Loyless
23' 10.75
Apr 23
Ooltewah Meet 2
Discus - 1.6kg
1.
12
Steven Moore
111' 10
Apr 26
Cadet Command ROTC's TennesseeRunner Sweet 16 (HS)
2.
10
Skyy Craig
93' 2
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
3.
10
Kyler Tjaarda
92' 10
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
4.
10
Camron Lannom
80' 11.5
PR
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
5.
9
Markus Rich
80' 5
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
6.
11
Arthur Jur
73' 3
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
7.
9
Wyatt Kier
71' 10
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
8.
10
Blaise Loyless
63' 10
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
High Jump
1.
9
Myles Mann
5' 6
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
2.
10
Skyy Craig
5' 4
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
3.
10
Camron Lannom
5' 2.25
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
4.
9
Kade Tjaarda
5' 2
Apr 23
Ooltewah Meet 2
5.
11
Christian Batman
5' 0
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
Pole Vault
1.
10
Camron Lannom
8' 6
PR
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
2.
10
Skyy Craig
7' 11.5
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
Long Jump
1.
10
Skyy Craig
20' 8.5
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
2.
10
Wes Clark
18' 11.5
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
3.
12
Eric Brehen
18' 4.5
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
4.
9
Myles Mann
18' 3.75
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
5.
10
Trevor Young
17' 4.5
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
6.
10
Camron Lannom
16' 9.5
Apr 23
Ooltewah Meet 2
7.
10
Brody Swafford
16' 8.5
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
8.
9
Brice Coley
16' 1
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
9.
9
Kade Tjaarda
16' 0
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
10.
10
Brian Criddle
15' 2
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
Triple Jump
1.
10
Skyy Craig
39' 5.25
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
2.
12
Eric Brehen
38' 8.25
PR
May 10
TSSAA D-I Section 2 Large Schools
3.
10
Wes Clark
35' 3.5
PR
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
4.
9
Kade Tjaarda
33' 10.25
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
5.
10
Camron Lannom
33' 1.25
PR
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
Decathlon -
1.
10
Skyy Craig
5918
May 23
TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Scho..
Womens
100 Meters
1.
10
Michelle Gomez
13.70
Apr 13
McCallie Mid-South Track Classic
2.
10
Ashley Eulo
13.74
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
3.
10
Mikayla Gale
14.08
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
4.
9
Larkin Garrett
14.27
PR
Apr 13
McCallie Mid-South Track Classic
5.
9
Alice Reyes
14.53
PR
Apr 13
McCallie Mid-South Track Classic
6.
9
Aubrey Raitch
14.68
PR
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
7.
9
Audrey Firestone
15.46
PR
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
8.
9
Lillian Parks
15.89
PR
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
9.
9
Gwen Henry
16.13
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
10.
9
Sydnee Lindeman
16.35
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
11.
10
Samantha Waller
16.36
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
12.
9
Camren Davis
16.58
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
13.
9
Brianna Roy
16.97
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
14.
11
Annagrace Asbury
17.34
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
15.
9
Brenda Chepkirui
18.17
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
16.
9
April Zaragoza
19.07
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
200 Meters
1.
10
Ashley Eulo
28.01
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
2.
10
Michelle Gomez
28.28
PR
Apr 13
McCallie Mid-South Track Classic
3.
10
Mikayla Gale
28.85
PR
Apr 13
McCallie Mid-South Track Classic
4.
10
Jiana Weathersby
29.24
PR
Apr 13
McCallie Mid-South Track Classic
5.
9
Larkin Garrett
29.92
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
6.
9
Aubrey Raitch
30.89
PR
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
7.
9
Alice Reyes
31.54
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
8.
10
Samantha Waller
32.03
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
9.
9
Camren Davis
32.66
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
10.
9
Lillian Parks
32.81
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
11.
9
Audrey Firestone
32.88
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
12.
9
Sydnee Lindeman
33.67
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
13.
9
Gwen Henry
34.26
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
14.
9
Brianna Roy
35.43
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
15.
11
Annagrace Asbury
35.96
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
16.
9
Brenda Chepkirui
39.57
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
400 Meters
1.
10
Ashley Eulo
1:00.26
PR
May 10
TSSAA D-I Section 2 Large Schools
2.
10
Sydney Judd
1:04.79
PR
Apr 26
Cadet Command ROTC's TennesseeRunner Sweet 16 (HS)
3.
10
Michelle Gomez
1:08.95
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
4.
9
Larkin Garrett
1:09.30
PR
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
5.
10
Jiana Weathersby
1:10.50
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
6.
9
Alice Reyes
1:11.87
PR
Apr 6
CCS FastBreak Invitational
7.
10
Samantha Waller
1:16.55
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
8.
11
Annagrace Asbury
1:19.13
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
9.
9
Gwen Henry
1:20.09
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
10.
9
Audrey Firestone
1:20.38
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
11.
9
Lillian Parks
1:21.14
PR
Apr 6
CCS FastBreak Invitational
12.
9
Brianna Roy
1:23.92
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
13.
9
Caroline Saunders
1:27.37
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
14.
9
Brenda Chepkirui
1:38.24
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
800 Meters
1.
10
Ashley Eulo
2:26.11
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
2.
10
Sydney Judd
2:33.24
PR
May 10
TSSAA D-I Section 2 Large Schools
3.
10
Mikayla Gale
2:42.58
PR
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
4.
12
Angie Torres
3:05.70
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
5.
9
Gwen Henry
3:15.83
Apr 23
Ooltewah Meet 2
6.
10
Samantha Waller
3:20.74
Apr 23
Ooltewah Meet 2
7.
9
Audrey Firestone
3:30.99
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
8.
9
Caroline Saunders
3:35.10
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
9.
9
April Zaragoza
3:45.82
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
1600 Meters
1.
10
Ashley Eulo
5:43.63
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
2.
10
Sydney Judd
5:55.64
PR
Apr 13
McCallie Mid-South Track Classic
3.
12
Angie Torres
7:00.55
Apr 6
CCS FastBreak Invitational
4.
9
April Zaragoza
8:10.28
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
5.
9
Caroline Saunders
8:24.08
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
3200 Meters
1.
10
Ashley Eulo
13:03.29
PR
Apr 6
CCS FastBreak Invitational
2.
10
Sydney Judd
13:56.33
PR
Apr 6
CCS FastBreak Invitational
3.
12
Angie Torres
16:05.55
Apr 23
Ooltewah Meet 2
4.
9
Caroline Saunders
18:33.00
Apr 23
Ooltewah Meet 2
100m Hurdles - 33"
1.
10
Mikayla Gale
17.69
PR
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
2.
10
Ashley Eulo
22.06
PR
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
300m Hurdles - 30"
1.
10
Mikayla Gale
53.64
PR
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
4x100 Relay
1.
Ashley Eulo
Michelle Gomez
Mikayla Gale
Jiana Weathersby
54.06
Apr 6
CCS FastBreak Invitational
2.
Larkin Garrett
Michelle Gomez
Audrey Firestone
Alice Reyes
54.11
Apr 26
Cadet Command ROTC's TennesseeRunner Sweet 16 (HS)
3.
Ashley Eulo
Larkin Garrett
Alice Reyes
Michelle Gomez
55.61
Apr 13
McCallie Mid-South Track Classic
4.
Michelle Gomez
Ashley Eulo
Larkin Garrett
Alice Reyes
56.08
Apr 23
Ooltewah Meet 2
5.
Michelle Gomez
Larkin Garrett
Alice Reyes
Jiana Weathersby
56.30
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
6.
Michelle Gomez
Aubrey Raitch
Alice Reyes
Larkin Garrett
57.71
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
7.
9
Audrey Firestone
Lillian Parks
Gwen Henry
Sydnee Lindeman
1:02.83
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
8.
Annagrace Asbury
Lillian Parks
Brianna Roy
Audrey Firestone
1:06.36
Apr 23
Ooltewah Meet 2
4x200 Relay -
1.
Ashley Eulo
Michelle Gomez
Mikayla Gale
Jiana Weathersby
1:54.88
Apr 6
CCS FastBreak Invitational
2.
Michelle Gomez
Jiana Weathersby
Larkin Garrett
Alice Reyes
1:55.90
May 10
TSSAA D-I Section 2 Large Schools
3.
Larkin Garrett
Alice Reyes
Jiana Weathersby
Sydney Judd
1:56.00
Apr 13
McCallie Mid-South Track Classic
4.
Audrey Firestone
Larkin Garrett
Sydney Judd
Alice Reyes
1:58.54
Apr 26
Cadet Command ROTC's TennesseeRunner Sweet 16 (HS)
5.
Michelle Gomez
Jiana Weathersby
Larkin Garrett
Samantha Waller
1:59.79
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
6.
Michelle Gomez
Jiana Weathersby
Alice Reyes
Lillian Parks
2:07.60
Apr 23
Ooltewah Meet 2
7.
9
Camren Davis
Sydnee Lindeman
Audrey Firestone
Lillian Parks
2:14.46
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
4x400 Relay
1.
Ashley Eulo
Sydney Judd
Larkin Garrett
Michelle Gomez
4:15.14
May 10
TSSAA D-I Section 2 Large Schools
2.
Relay Team
4:15.63
May 23
TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Scho..
3.
Larkin Garrett
Sydney Judd
Alice Reyes
Jiana Weathersby
4:22.54
Apr 13
McCallie Mid-South Track Classic
4.
Larkin Garrett
Ashley Eulo
Alice Reyes
Jiana Weathersby
4:23.76
Apr 26
Cadet Command ROTC's TennesseeRunner Sweet 16 (HS)
5.
Ashley Eulo
Sydney Judd
Jiana Weathersby
Alice Reyes
4:50.02
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
6.
Michelle Gomez
Ashley Eulo
Larkin Garrett
Aubrey Raitch
4:55.23
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
7.
Annagrace Asbury
Lillian Parks
Audrey Firestone
Alice Reyes
5:28.61
Apr 23
Ooltewah Meet 2
8.
9
Brianna Roy
Audrey Firestone
Gwen Henry
Lillian Parks
5:42.76
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
9.
Annagrace Asbury
Caroline Saunders
April Zaragoza
Angie Torres
5:51.15
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
4x800 Relay
1.
Ashley Eulo
Sydney Judd
Mikayla Gale
Alice Reyes
11:04.16
Apr 23
Ooltewah Meet 2
2.
Angie Torres
Alice Reyes
Gwen Henry
Audrey Firestone
12:23.58
May 10
TSSAA D-I Section 2 Large Schools
3.
Ashley Eulo
Lillian Parks
Samantha Waller
Jiana Weathersby
12:30.95
Apr 26
Cadet Command ROTC's TennesseeRunner Sweet 16 (HS)
4.
Sydney Judd
Ashley Eulo
Caroline Saunders
Alice Reyes
12:53.22
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
5.
Gwen Henry
Caroline Saunders
Angie Torres
April Zaragoza
13:53.33
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
Shot Put - 4kg
1.
11
Sophie Frederick
35' 9.5
PR
May 10
TSSAA D-I Section 2 Large Schools
2.
10
Mikayla Gale
25' 10.5
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
3.
9
Liz Hooker
23' 0
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
4.
10
Ashley Eulo
20' 10.25
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
5.
9
Sydnee Lindeman
20' 0
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
6.
9
Camren Davis
19' 6
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
Discus - 1kg
1.
11
Sophie Frederick
120' 6
PR
May 23
TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Scho..
2.
9
Camren Davis
65' 0
PR
Apr 23
Ooltewah Meet 2
3.
9
Liz Hooker
62' 2
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
4.
9
Sydnee Lindeman
56' 10
PR
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
High Jump
1.
10
Samantha Waller
4' 10
Apr 26
Cadet Command ROTC's TennesseeRunner Sweet 16 (HS)
2.
10
Jiana Weathersby
4' 6
Apr 23
Ooltewah Meet 2
3.
10
Mikayla Gale
4' 2
Apr 9
Rhea & Walker Valley's Half & Half Meet
4.
10
Ashley Eulo
4' 0
PR
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
Long Jump
1.
10
Mikayla Gale
15' 5
PR
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
2.
10
Ashley Eulo
13' 8.25
PR
Apr 17
TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
3.
10
Jiana Weathersby
12' 11.5
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
4.
9
Aubrey Raitch
12' 0
PR
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
5.
10
Samantha Waller
11' 4.5
PR
Mar 26
Walker Valley Half & Half Meet
Triple Jump
1.
10
Mikayla Gale
30' 1
May 3
TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 2
*Recent improvement