Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.12David Moruzzi11.10aMay 4District 1 Meet of Champions
2.11Tanner Fuston11.38aApr 7Kootenai County Challenge
3.11Colton Garayalde12.41aApr 7Kootenai County Challenge
4.10Eli Asher12.56aApr 21Christina Finney Co-Ed Relays
5.10Connor Heim13.08aMay 114A/5A District Championships IEL
6.9Brandon Furey13.28aMay 114A/5A District Championships IEL
7.9Matt Foley13.51aApr 6Post Falls JV IEL Meet
8.11Kaden Davis14.01aApr 6Post Falls JV IEL Meet
9.9Zay Zielinsky14.15aApr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
10.11Hunter Robinson14.37aApr 25JV Regionals
11.9Alex Edelblute14.96aApr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
12.9Max Peed15.49aApr 6Post Falls JV IEL Meet
 
200 Meters
1.12David Moruzzi23.23aMar 25Lewiston Invitational
2.11Tanner Fuston23.65aMay 4District 1 Meet of Champions
3.12Shaun Bailes24.22aApr 7Kootenai County Challenge
4.11Colton Garayalde24.88aApr 28Timberlake Invitational
5.10Eli Asher25.31aApr 28Timberlake Invitational
6.9Colton Boettcher25.99aApr 6Post Falls JV IEL Meet
7.10Chad Goodall26.40aApr 25JV Regionals
8.9Matt Foley26.95aMay 114A/5A District Championships IEL
9.10Connor Heim27.57aMay 114A/5A District Championships IEL
10.10Marshall Conolley27.60aApr 6Post Falls JV IEL Meet
11.9Brandon Furey27.70aMay 114A/5A District Championships IEL
12.9Nate Eliason28.48aMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
13.11Hunter Robinson29.35aApr 6Post Falls JV IEL Meet
14.10Tyler Killian31.74aApr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
15.9Max Peed32.03aApr 6Post Falls JV IEL Meet
16.11Porter Smithson33.00aApr 6Post Falls JV IEL Meet
 
400 Meters
1.12Shaun Bailes52.24aMay 19IHSAA 4A State Championships
2.12Cooper Haney55.76aApr 22Priest River Invitational
3.9Colton Boettcher57.04aMay 114A/5A District Championships IEL
4.12Ian Horne58.67aMay 4District 1 Meet of Champions
5.9Eddie Naumann59.45aApr 25JV Regionals
6.9Kaiden Pollard59.70aApr 6Post Falls JV IEL Meet
7.12Colton Maryott60.27aApr 28Timberlake Invitational
8.9Matt Foley61.37aMay 114A/5A District Championships IEL
9.9Gage Mattern63.05aApr 14Interstate Invitational
10.10Connor Heim63.32aMay 114A/5A District Championships IEL
11.9Jack Rose64.53aApr 6Post Falls JV IEL Meet
12.9Tayson White66.15aApr 25JV Regionals
13.10Marshall Conolley68.40aApr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
 
800 Meters
1.12Cooper Haney2:00.64aMay 19IHSAA 4A State Championships
2.11Jake Whitehead2:15.50aApr 28Timberlake Invitational
3.11Skyler White2:16.47aMay 4District 1 Meet of Champions
4.12Kyle Shuman2:18.55aApr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
5.9Bailey Brodwater2:26.77aApr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
6.9Tayson White2:33.57aMay 114A/5A District Championships IEL
7.9Brandon Furey2:34.96aMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
8.9Andrew Johnson2:36.39aApr 6Post Falls JV IEL Meet
9.9Luke Ryan2:37.09aMar 25Lewiston Invitational
10.11Pedro Rodriguez2:37.55aApr 6Post Falls JV IEL Meet
11.9Jack Rose2:40.94aApr 21Christina Finney Co-Ed Relays
12.10Connor Heim2:49.26aApr 21Christina Finney Co-Ed Relays
 
1600 Meters
1.12Cooper Haney4:26.99aApr 292017 Strandberg Invitational
2.11Jake Whitehead5:02.08aMay 114A/5A District Championships IEL
3.11Skyler White5:05.73aMay 114A/5A District Championships IEL
4.9Andrew Johnson5:17.71aMay 114A/5A District Championships IEL
5.9Tayson White5:28.55aApr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
6.9Bailey Brodwater5:28.64aApr 14Interstate Invitational
7.9Luke Ryan5:34.50aMay 114A/5A District Championships IEL
8.12Kyle Shuman5:40.14aMay 114A/5A District Championships IEL
9.9Eddie Naumann5:57.89aApr 6Post Falls JV IEL Meet
10.10Hunter Shuman6:11.36aApr 6Post Falls JV IEL Meet
11.11Pedro Rodriguez6:15.60aApr 7Kootenai County Challenge
 
1 Mile
1.9Luke Ryan5:52.30aApr 28Timberlake Invitational
2.9Andrew Johnson6:30.10aApr 28Timberlake Invitational
 
3200 Meters
1.12Cooper Haney10:16.37aApr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
2.9Andrew Johnson11:42.19aApr 28Timberlake Invitational
3.9Bailey Brodwater11:56.33aApr 28Timberlake Invitational
4.12Kyle Shuman12:22.58aApr 28Timberlake Invitational
5.11Pedro Rodriguez12:47.23aMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
6.9Tayson White14:14.83aMay 114A/5A District Championships IEL
 
110m Hurdles - 39"
1.10Garrick Brown18.36aMay 114A/5A District Championships IEL
2.12Gabe McDaniel18.77aApr 6Post Falls JV IEL Meet
3.9Nate Eliason21.53aApr 25JV Regionals
 
300m Hurdles - 36"
1.10Garrick Brown47.15aApr 25JV Regionals
2.12Gabe McDaniel47.60aApr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
3.9Luke Ryan49.87aMay 114A/5A District Championships IEL
4.9Nate Eliason52.77aApr 21Christina Finney Co-Ed Relays
5.9Eddie Naumann53.01aMay 114A/5A District Championships IEL
 
4x100 Relay
1.David Moruzzi
Colton Garayalde
Ian Horne
Tanner Fuston
45.44aApr 28Timberlake Invitational
2.Eli Asher
Colton Garayalde
Ian Horne
Tanner Fuston
46.46aMay 4District 1 Meet of Champions
3.Relay Team 46.57aApr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
4.David Moruzzi
Colton Garayalde
Dylan Norman
Tanner Fuston
46.74aMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
5.Tanner Fuston
Colton Garayalde
Matt Foley
Eli Asher
47.29aApr 21Christina Finney Co-Ed Relays
6.Eli Asher
Colton Garayalde
Connor Heim
Kaden Davis
47.64aApr 25JV Regionals
7.Colton Garayalde
Ian Horne
Tanner Fuston
Brandon Furey
47.75aApr 7Kootenai County Challenge
8.David Moruzzi
Ian Horne
Jack Rose
Brandon Furey
48.76aMar 25Lewiston Invitational
9.Eli Asher
Colton Garayalde
Kaden Davis
Tanner Fuston
49.19aMay 114A/5A District Championships IEL
10.Ian Horne
Connor Heim
Brandon Furey
Eli Asher
50.64aMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
11.Eli Asher
Brandon Furey
Matt Foley
Kaden Davis
51.68aApr 6Post Falls JV IEL Meet
12.Matt Foley
Brandon Furey
Kaiden Pollard
Ben Zubaly
52.24aApr 25JV Regionals
 
4x200 Relay
1.Tanner Fuston
Ian Horne
Shaun Bailes
David Moruzzi
1:34.78aMay 4District 1 Meet of Champions
2.Relay Team 1:35.02aApr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
3.Shaun Bailes
Ian Horne
Colton Garayalde
Tanner Fuston
1:36.88aApr 28Timberlake Invitational
4.Shaun Bailes
Ian Horne
David Moruzzi
Tanner Fuston
1:37.44aApr 14Interstate Invitational
5.Shaun Bailes
Tanner Fuston
Ian Horne
Colton Garayalde
1:37.69aApr 7Kootenai County Challenge
6.Shaun Bailes
Tanner Fuston
Colton Garayalde
David Moruzzi
1:39.90aMay 114A/5A District Championships IEL
7.Shaun Bailes
Ian Horne
David Moruzzi
Colton Boettcher
1:41.34aMar 25Lewiston Invitational
8.Colton Boettcher
Garrick Brown
Colton Garayalde
Eli Asher
1:41.79aApr 25JV Regionals
9.Tanner Fuston
Colton Garayalde
Kaiden Pollard
Colton Boettcher
1:41.83aApr 21Christina Finney Co-Ed Relays
10.Brandon Furey
Colton Boettcher
Kaiden Pollard
Kaden Davis
1:45.29aApr 6Post Falls JV IEL Meet
11.Brandon Furey
Kaiden Pollard
Jack Rose
Matt Foley
1:51.89aApr 25JV Regionals
 
4x400 Relay
1.Cooper Haney
Colton Boettcher
Ian Horne
Shaun Bailes
3:39.06aMay 114A/5A District Championships IEL
2.Shaun Bailes
Ian Horne
Colton Boettcher
Cooper Haney
3:44.98aApr 28Timberlake Invitational
3.Shaun Bailes
Ian Horne
Cooper Haney
Colton Boettcher
3:45.59aApr 14Interstate Invitational
4.Relay Team 3:51.56aApr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
5.Shaun Bailes
Dylan Norman
David Moruzzi
Garrick Brown
3:54.14aMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
6.Shaun Bailes
Cooper Haney
Garrick Brown
Eddie Naumann
3:56.72aApr 7Kootenai County Challenge
7.Colton Boettcher
Garrick Brown
Connor Heim
Gage Mattern
4:02.21aApr 25JV Regionals
8.Shaun Bailes
Jake Whitehead
Eddie Naumann
Cooper Haney
4:03.09aMar 25Lewiston Invitational
9.Brandon Furey
Colton Boettcher
Eddie Naumann
Gabe McDaniel
4:04.85aApr 6Post Falls JV IEL Meet
10.Eddie Naumann
Gage Mattern
Luke Ryan
Kaiden Pollard
4:13.21aMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
11.Skyler White
Kyle Shuman
Kaiden Pollard
Brandon Furey
4:32.16aApr 21Christina Finney Co-Ed Relays
 
4x800 Relay
1.Andrew Johnson
Jake Whitehead
Skyler White
Kyle Shuman
9:37.34aMay 4District 1 Meet of Champions
2.Skyler White
Bailey Broadwater
Luke Ryan
Jake Whitehead
9:41.54aApr 7Kootenai County Challenge
3.Andrew Johnson
Kyle Shuman
Skyler White
Bailey Broadwater
9:57.02aApr 21Christina Finney Co-Ed Relays
4.Eddie Naumann
Pedro Rodriguez
Connor Heim
Brandon Lycan
10:27.13aMar 25Lewiston Invitational
 
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.David Moruzzi
Ian Horne
Shaun Bailes
Cooper Haney
3:38.99aMay 114A/5A District Championships IEL
2.Relay Team 3:39.60aMay 19IHSAA 4A State Championships
3.David Moruzzi
Colton Garayalde
Shaun Bailes
Cooper Haney
4:02.15aMay 4District 1 Meet of Champions
4.Connor Heim
Colton Boettcher
Kaiden Pollard
Bailey Broadwater
4:30.78aMar 25Lewiston Invitational
 
Shot Put - 12lb
1.12Ty Warner44' 1.50May 114A/5A District Championships IEL
2.11Nathanael Dansereau41' 8.00May 114A/5A District Championships IEL
3.11Jack Peed40' 6.75May 114A/5A District Championships IEL
4.11Bradley Allen39' 4.50May 114A/5A District Championships IEL
5.10Justin Wild38' 0.00Apr 21Christina Finney Co-Ed Relays
6.11Lucas Gardner36' 11.75May 114A/5A District Championships IEL
7.9Joel Zaken33' 9.00Apr 25JV Regionals
8.9Zay Zielinsky29' 0.50Apr 6Post Falls JV IEL Meet
9.11Hunter Robinson29' 0.00Apr 6Post Falls JV IEL Meet
10.9Christian Brunko27' 10.00Apr 25JV Regionals
11.11Porter Smithson26' 7.00May 114A/5A District Championships IEL
12.-Cheevers Nathan23' 6.00Apr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
13.9Tyler Parks22' 3.00Apr 25JV Regionals
14.9Colton Isbell20' 4.00Mar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
 
Discus - 1.6kg
1.11Bradley Allen116' 10.00May 4District 1 Meet of Champions
2.11Nathanael Dansereau113' 9.00Apr 28Timberlake Invitational
3.10Justin Wild113' 5.00May 114A/5A District Championships IEL
4.12Ty Warner104' 2.00May 114A/5A District Championships IEL
5.9Gage Mattern95' 7.00May 114A/5A District Championships IEL
6.9Christian Brunko94' 1.00Apr 14Interstate Invitational
7.11Hunter Robinson81' 0.00Apr 6Post Falls JV IEL Meet
8.11Jack Peed79' 6.00Apr 6Post Falls JV IEL Meet
9.9Jack Rose79' 4.00Apr 6Post Falls JV IEL Meet
10.11Lucas Gardner76' 6.00Apr 6Post Falls JV IEL Meet
11.9Joel Zaken74' 1.00Apr 6Post Falls JV IEL Meet
12.11Porter Smithson67' 6.00Apr 6Post Falls JV IEL Meet
13.9Max Peed61' 10.00Apr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
14.9Colton Isbell57' 4.00Apr 6Post Falls JV IEL Meet
15.9Tyler Parks50' 5.00Apr 6Post Falls JV IEL Meet
 
High Jump
1.11Kaden Davis5' 8.00Mar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
11Colton Garayalde5' 8.00Apr 25JV Regionals
3.10Carson Ellis5' 2.00Apr 7Kootenai County Challenge
12Colton Maryott5' 2.00Apr 6Post Falls JV IEL Meet
5.9Ben Zubaly5' 0.00Mar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
6.9Luke Ryan4' 10.00Mar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
7.10Chad Goodall4' 8.00Mar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
10Garrick Brown4' 8.00Mar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
 
Pole Vault
1.9Ben Zubaly11' 8.00May 114A/5A District Championships IEL
2.11Tavis Woempner10' 9.00Apr 28Timberlake Invitational
3.9Nate Eliason9' 8.00May 114A/5A District Championships IEL
4.9Alex Edelblute7' 6.00Apr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
10Marshall Conolley7' 6.00Apr 6Post Falls JV IEL Meet
6.10Carson Ellis7' 0.00Apr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
 
Long Jump
1.11Kaden Davis19' 2.00Apr 28Timberlake Invitational
2.9Colton Boettcher18' 3.25May 114A/5A District Championships IEL
3.9Kaiden Pollard18' 2.00May 4District 1 Meet of Champions
4.12Ian Horne18' 1.00Apr 7Kootenai County Challenge
5.12Colton Maryott17' 8.00Apr 7Kootenai County Challenge
6.10Chad Goodall16' 9.25Apr 25JV Regionals
7.10Hunter Shuman16' 5.50Mar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
8.9Matt Foley14' 2.00Apr 6Post Falls JV IEL Meet
9.9Tyler Parks13' 7.50Apr 6Post Falls JV IEL Meet
10.9Ben Zubaly13' 6.00Apr 6Post Falls JV IEL Meet
11.9Nate Eliason13' 0.00Apr 6Post Falls JV IEL Meet
9Tayson White13' 0.00Mar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
13.9Brandon Furey12' 11.50Apr 21Christina Finney Co-Ed Relays
14.10Tyler Killian12' 11.00Apr 25JV Regionals
 
Triple Jump
1.11Kaden Davis40' 3.00May 114A/5A District Championships IEL
2.10Chad Goodall37' 6.00May 4District 1 Meet of Champions
3.9Ben Zubaly36' 11.00May 4District 1 Meet of Champions
4.10Carson Ellis36' 7.00May 4District 1 Meet of Champions
5.10Hunter Shuman33' 11.00May 114A/5A District Championships IEL
6.12Shaun Bailes33' 0.00Apr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
7.9Bryce Smithson30' 6.00Apr 21Christina Finney Co-Ed Relays
8.10Tyler Killian29' 0.00May 114A/5A District Championships IEL
9.9Tayson White26' 11.75Apr 25JV Regionals
 

Womens

100 Meters
1.11Jillian Mael12.67aApr 22Priest River Invitational
2.11Megan Ravoula13.60aMay 4District 1 Meet of Champions
3.12Julia Kaplan13.68aApr 7Kootenai County Challenge
4.10Aria Holt14.55aApr 21Christina Finney Co-Ed Relays
5.9Shelby McIntosh14.60aMay 114A/5A District Championships IEL
6.12Kaylee Hinchee14.61aApr 28Timberlake Invitational
7.11Andrea Taylor15.34aApr 21Christina Finney Co-Ed Relays
8.12Megan Ferguson15.50aMar 25Lewiston Invitational
9.10Emmalee Duce16.86aApr 6Post Falls JV IEL Meet
 
200 Meters
1.11Jillian Mael25.96awMay 19IHSAA 4A State Championships
2.11Megan Ravoula28.45aApr 28Timberlake Invitational
3.12Tauna Kirk28.66aApr 28Timberlake Invitational
4.12Julia Kaplan30.28aApr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
5.10Aria Holt31.25aMay 114A/5A District Championships IEL
6.12Kaylee Hinchee31.28aApr 28Timberlake Invitational
7.10Madelyn Kime31.29aMay 114A/5A District Championships IEL
8.9Shelby McIntosh31.42aMay 114A/5A District Championships IEL
9.9Melody Loutzenhiser31.65aApr 25JV Regionals
10.11Andrea Taylor32.15aApr 6Post Falls JV IEL Meet
11.12Torie Myser32.52aApr 7Kootenai County Challenge
12.10Emily Grove33.36aApr 6Post Falls JV IEL Meet
13.10Shayla Black34.95aApr 6Post Falls JV IEL Meet
14.10Emmalee Duce35.65aApr 25JV Regionals
 
400 Meters
1.11Jillian Mael59.88aMay 114A/5A District Championships IEL
2.9Leana Reed65.76aApr 21Christina Finney Co-Ed Relays
3.10Isabelle Kirk66.54aMay 4District 1 Meet of Champions
4.10Madelyn Kime70.72aApr 14Interstate Invitational
5.9Melody Loutzenhiser70.85aApr 25JV Regionals
6.11Madison Morlan73.68aMar 25Lewiston Invitational
7.9Sarah Boyer75.40aMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
8.10Aria Holt76.13aMay 114A/5A District Championships IEL
9.9Shelby McIntosh81.14aApr 14Interstate Invitational
 
800 Meters
1.11Jillian Mael2:34.00aApr 22Priest River Invitational
2.10Isabelle Kirk2:34.93aMay 114A/5A District Championships IEL
3.11Madison Morlan2:38.88aMay 4District 1 Meet of Champions
4.12Torie Myser2:50.13aApr 28Timberlake Invitational
5.12Delaney Gorton2:54.18aMay 114A/5A District Championships IEL
6.12Kylien Jansen3:08.77aMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
7.11Andrea Taylor3:33.53aApr 14Interstate Invitational
8.10Shayla Black3:35.66aApr 6Post Falls JV IEL Meet
 
1600 Meters
1.11Madison Morlan5:46.98aMay 114A/5A District Championships IEL
2.10Isabelle Kirk5:48.42aMay 114A/5A District Championships IEL
3.9Leana Reed5:54.12aMay 4District 1 Meet of Champions
4.12Delaney Gorton6:15.20aMay 114A/5A District Championships IEL
 
3200 Meters
1.9Leana Reed13:22.25aMay 114A/5A District Championships IEL
2.12Delaney Gorton14:22.07aMay 114A/5A District Championships IEL
3.11Madison Morlan14:29.00aApr 25JV Regionals
 
100m Hurdles - 33"
1.12Tauna Kirk16.10aMay 4District 1 Meet of Champions
2.9Summer Kastning16.29aMay 4District 1 Meet of Champions
3.11Candice Ford17.27aApr 14Interstate Invitational
4.10Taylor Elpers17.59aApr 21Christina Finney Co-Ed Relays
5.11Makenzie Edinger20.34aApr 25JV Regionals
6.12Torie Myser23.09aMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
7.9Makenzie Kuykendall23.33aMar 25Lewiston Invitational
 
300m Hurdles - 30"
1.9Summer Kastning48.95aMay 114A/5A District Championships IEL
2.12Tauna Kirk49.88aMay 114A/5A District Championships IEL
3.10Taylor Elpers51.57aApr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
4.11Candice Ford53.03aApr 25JV Regionals
5.11Makenzie Edinger57.29aApr 14Interstate Invitational
 
4x100 Relay
1.Candice Ford
Megan Ravoula
Julia Kaplan
Tauna Kirk
52.68aMay 114A/5A District Championships IEL
2.Jillian Mael
Julia Kaplan
Tauna Kirk
Candice Ford
53.95aMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
3.Megan Ravoula
Candice Ford
Julia Kaplan
Tauna Kirk
54.33aApr 7Kootenai County Challenge
4.Relay Team 54.84aApr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
5.Emily Grove
Madelyn Kime
Whitnee Skalskiy
Megan Ravoula
55.77aApr 25JV Regionals
6.Torie Myser
Madelyn Kime
Kaylee Hinchee
Megan Ravoula
57.18aMar 25Lewiston Invitational
7.Aria Holt
Andrea Taylor
Sarah Boyer
Shelby McIntosh
59.09aApr 25JV Regionals
8.Alice Borg
Shelby McIntosh
Emily Grove
Aria Holt
59.65aApr 21Christina Finney Co-Ed Relays
9.Andrea Taylor
Sarah Boyer
Emily Grove
Whitnee Skalskiy
60.10aApr 6Post Falls JV IEL Meet
10.Emily Grove
Sarah Boyer
Shelby McIntosh
Kylien Jansen
60.51aApr 28Timberlake Invitational
 
4x200 Relay
1.Candice Ford
Madelyn Kime
Whitnee Skalskiy
Megan Ravoula
1:54.08aApr 25JV Regionals
2.Julia Kaplan
Megan Ravoula
Whitnee Skalskiy
Candice Ford
1:54.78aApr 28Timberlake Invitational
3.Julia Kaplan
Megan Ravoula
Madelyn Kime
Whitnee Skalskiy
1:55.27aMay 114A/5A District Championships IEL
4.Candice Ford
Whitnee Skalskiy
Julia Kaplan
Tauna Kirk
1:55.83aApr 14Interstate Invitational
5.Jillian Mael
Candice Ford
Julia Kaplan
Tauna Kirk
1:57.47aApr 7Kootenai County Challenge
6.Candice Ford
Megan Ravoula
Julia Kaplan
Whitnee Skalskiy
1:57.71aMay 4District 1 Meet of Champions
7.Torie Myser
Taylor Elpers
Madelyn Kime
Megan Ravoula
2:01.10aMar 25Lewiston Invitational
8.Madelyn Kime
Megan Ravoula
Aria Holt
Whitnee Skalskiy
2:01.18aApr 6Post Falls JV IEL Meet
9.Emily Grove
Shelby McIntosh
Sarah Boyer
Aria Holt
2:05.51aApr 25JV Regionals
10.Alice Borg
Sarah Boyer
Aria Holt
Shelby McIntosh
2:08.08aApr 21Christina Finney Co-Ed Relays
11.Emily Grove
Kaylee Hinchee
Torie Myser
Kylien Jansen
2:09.09aApr 28Timberlake Invitational
12.Relay Team 2:13.69aApr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
 
4x400 Relay
1.Taylor Elpers
Leana Reed
Isabelle Kirk
Tauna Kirk
4:19.13aMay 114A/5A District Championships IEL
2.Jillian Mael
Isabelle Kirk
Whitnee Skalskiy
Taylor Elpers
4:23.82aApr 14Interstate Invitational
3.Relay Team 4:27.04aApr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
4.Candice Ford
Isabelle Kirk
Summer Kastning
Leana Reed
4:30.49aMar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
5.Candice Ford
Whitnee Skalskiy
Leana Reed
Isabelle Kirk
4:31.28aApr 25JV Regionals
6.Leana Reed
Taylor Elpers
Isabelle Kirk
Whitnee Skalskiy
4:31.97aMay 4District 1 Meet of Champions
7.Taylor Elpers
Madelyn Kime
Leana Reed
Isabelle Kirk
4:37.38aApr 21Christina Finney Co-Ed Relays
8.Taylor Elpers
Leana Reed
Isabelle Kirk
Madison Morlan
4:37.52aApr 28Timberlake Invitational
9.Candice Ford
Leana Reed
Isabelle Kirk
Taylor Elpers
4:39.12aApr 7Kootenai County Challenge
10.Madelyn Kime
Makenzie Edinger
Melody Loutzenhiser
Whitnee Skalskiy
4:48.00aApr 6Post Falls JV IEL Meet
 
4x800 Relay
1.Melody Loutzenhiser
Isabelle Kirk
Madison Morlan
Leana Reed
10:51.00aApr 21Christina Finney Co-Ed Relays
2.Leana Reed
Madison Morlan
Delaney Gorton
Melody Loutzenhiser
11:22.46aMay 4District 1 Meet of Champions
3.Leana Reed
Melody Loutzenhiser
Kaylee Hinchee
Madelyn Kime
12:33.50aApr 7Kootenai County Challenge
 
SMR 100-100-200-400m
1.Julia Kaplan
Megan Ravoula
Whitnee Skalskiy
Jillian Mael
1:51.39aMay 114A/5A District Championships IEL
2.Relay Team 1:56.98aMay 19IHSAA 4A State Championships
3.Candice Ford
Julia Kaplan
Megan Ravoula
Jillian Mael
1:57.78aMay 4District 1 Meet of Champions
4.Julia Kaplan
Megan Ravoula
Candice Ford
Jillian Mael
1:59.98aApr 28Timberlake Invitational
5.Jillian Mael
Tauna Kirk
Torie Myser
Megan Ravoula
2:28.49aMar 25Lewiston Invitational
 
Shot Put - 4kg
1.10Emily Grove32' 7.00May 114A/5A District Championships IEL
2.12Dani Dowd31' 11.00Apr 14Interstate Invitational
3.12Megan Ferguson31' 1.25May 114A/5A District Championships IEL
4.12Abby Jay28' 5.00May 114A/5A District Championships IEL
5.12Sarah Bond26' 5.00May 114A/5A District Championships IEL
6.9Chloe Morian25' 7.50Apr 14Interstate Invitational
7.9Hannah Dansereau24' 3.50May 114A/5A District Championships IEL
8.9Summer Kastning24' 1.00Mar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
9.9Jasmine Henry21' 6.00Mar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
10.9Shelby McIntosh19' 4.00Mar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
11.10Madison Badgett16' 11.00Mar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
 
Discus - 1kg
1.12Sarah Bond105' 1.00Apr 28Timberlake Invitational
2.12Dani Dowd102' 1.00May 114A/5A District Championships IEL
3.10Emily Grove100' 5.00Apr 25JV Regionals
4.12Abby Jay93' 6.00Apr 28Timberlake Invitational
5.9Hannah Dansereau63' 11.00May 114A/5A District Championships IEL
6.10Madison Badgett59' 4.00Apr 25JV Regionals
7.9Chloe Morian53' 10.00Apr 21Christina Finney Co-Ed Relays
8.9Jasmine Henry46' 9.00Apr 6Post Falls JV IEL Meet
 
High Jump
1.9Summer Kastning5' 0.00May 4District 1 Meet of Champions
2.10Madelyn Kime4' 8.00May 4District 1 Meet of Champions
3.10Taylor Elpers4' 6.00Apr 21Christina Finney Co-Ed Relays
4.9Makenzie Kuykendall4' 4.00Mar 25Lewiston Invitational
5.9Melody Loutzenhiser4' 0.00Mar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
11Adaline Borg4' 0.00Mar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
 
Pole Vault
1.12Megan Ferguson8' 11.00May 114A/5A District Championships IEL
2.9Sarah Boyer7' 2.00May 114A/5A District Championships IEL
3.9Melody Loutzenhiser6' 8.00May 114A/5A District Championships IEL
11Adaline Borg6' 8.00May 114A/5A District Championships IEL
 
Long Jump
1.11Whitnee Skalskiy16' 4.00Apr 28Timberlake Invitational
2.9Summer Kastning14' 10.00May 114A/5A District Championships IEL
3.9Melody Loutzenhiser12' 7.50May 114A/5A District Championships IEL
4.12Kaylee Hinchee12' 7.00May 114A/5A District Championships IEL
5.11Alexandria (Lexy) Jung12' 1.00Mar 25Lewiston Invitational
6.9Jasmine Henry10' 7.75Mar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
7.9Makenzie Kuykendall10' 6.00Apr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
8.9Alice Borg10' 2.00Apr 25JV Regionals
9.9Sarah Boyer9' 10.00Mar 18Howard Dolphin/West Valley Invitational
10.11Calli Stutheit8' 10.00Apr 12Sandpoint IEL (JV/Var)
 
Triple Jump
1.11Whitnee Skalskiy36' 3.00May 114A/5A District Championships IEL
2.9Sarah Boyer29' 2.50Apr 21Christina Finney Co-Ed Relays
3.9Alice Borg26' 2.00Apr 7Kootenai County Challenge
4.11Alexandria (Lexy) Jung25' 6.00Mar 25Lewiston Invitational
 

*Recent improvement