Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.12Sean Clarke11.64 PRMay 114A District 5/6 Championships
2.10Jayden Wistisen11.91 PRApr 20Snake River Invite
3.12Brandon Brower11.96 (.0)May 5BYU Invitational
4.12Jorge Velasquez12.21 PRMar 29HCC
5.9Teegan Thomas12.23 PRApr 28Tiger/Grizz Invitational
6.11Daegan Simpson12.26 PRApr 11Bingham County Invite
7.11Daniel Andrade12.28 PRApr 28Tiger/Grizz Invitational
8.11Jaxon Hintze12.36 PRApr 25Blackfoot JV Invite
9.9Ethan Jensen12.43 PRApr 20Snake River Invite
10.10Reese Robinson12.49 PRMar 29HCC
11.-Lorenzo Damon12.69 PRApr 7Shelley Invitational
12.12Devan Bjornberg12.76 PRMar 28HCC JV
13.9Jacob Averett12.95 PRMar 28HCC JV
14.11Bryan Perez12.96May 4Country Cousins
15.12Skyler Williams12.98 PRApr 25Blackfoot JV Invite
16.11Lorenzo Lora13.02 PRApr 11Bingham County Invite
17.10Ivan Zamora13.12 PRMar 28HCC JV
18.9Jaxson Ball13.21 PRMar 28HCC JV
19.11Nick Quesada13.33 PRMar 28HCC JV
20.11Aidan Weaver13.67 PRMay 4Country Cousins
21.10Kallen Astle13.81Apr 25Blackfoot JV Invite
22.11Damieon Guerra14.04 PRApr 7Shelley Invitational
23.10Axel Zamora14.07 PRApr 25Blackfoot JV Invite
24.-Dominik Sanchez14.65 PRApr 11Bingham County Invite
 
200 Meters
1.12Sean Clarke23.28 PR (.8)May 5BYU Invitational
2.12Brandon Brower23.73 PR (1.3)May 5BYU Invitational
3.11Bracken Morse24.16 (1.3)May 5BYU Invitational
4.11Peyton Woodland24.21 PRApr 25Blackfoot JV Invite
5.9Teegan Thomas24.44 PRApr 20Snake River Invite
6.9Ethan Jensen24.77 PRApr 28Tiger/Grizz Invitational
7.11Daniel Andrade25.09 PRApr 20Snake River Invite
8.12Devan Bjornberg25.25Apr 20Snake River Invite
9.11Daegan Simpson26.17Mar 29HCC
10.10Jayden Wistisen26.25 PRApr 7Shelley Invitational
11.9Jacob Averett26.68 PRApr 25Blackfoot JV Invite
12.9Jaxson Ball26.74 PRApr 11Bingham County Invite
13.11Bryan Perez26.86May 4Country Cousins
14.12Skyler Williams27.19 PRApr 11Bingham County Invite
15.10Ivan Zamora27.27 PRMar 28HCC JV
16.11Lorenzo Lora27.48 PRMay 4Country Cousins
17.10Kallen Astle27.51 PRApr 25Blackfoot JV Invite
18.-Lorenzo Damon28.38 PRMar 28HCC JV
19.10Axel Zamora29.54 PRMar 28HCC JV
 
400 Meters
1.11Bracken Morse51.53 PRMay 114A District 5/6 Championships
2.11Peyton Woodland52.75 PRMay 114A District 5/6 Championships
3.9Jaxson Ball54.83 PRMay 114A District 5/6 Championships
4.11Daniel Andrade55.29 PRMay 114A District 5/6 Championships
5.12Brandon Brower55.86 PRApr 20Snake River Invite
6.11Trevor Robertson56.97 PRMay 4Country Cousins
7.11Tate Davenport57.27 PRMay 4Country Cousins
8.11Nephi Bigler57.88 PRMay 4Country Cousins
9.9Logan Hansen58.21 PRApr 28Tiger/Grizz Invitational
10.11Daegan Simpson58.76 PRApr 11Bingham County Invite
11.11Aidan Weaver59.01 PRApr 25Blackfoot JV Invite
12.11Collin Marlow59.87 PRApr 25Blackfoot JV Invite
13.11Landon Abercrombie1:00.31 PRApr 25Blackfoot JV Invite
14.11Bryan Perez1:00.91 PRApr 20Snake River Invite
15.10Nate Blackwelder1:01.19 PRMar 29HCC
16.11Lorenzo Lora1:01.35 PRApr 20Snake River Invite
17.12Skyler Williams1:02.51 PRApr 20Snake River Invite
18.9Jacob Averett1:02.76 PRApr 20Snake River Invite
19.9Bryce Cornell1:02.86 PRApr 25Blackfoot JV Invite
20.11Isaac Beck1:05.92 PRApr 11Bingham County Invite
21.10Axel Zamora1:06.17 PRApr 25Blackfoot JV Invite
22.11Jonathon Cardiel1:28.03 PRApr 20Snake River Invite
 
800 Meters
1.12Derek Thomas1:56.97 PRApr 21YMCA Invite
2.12Jacob Despain2:05.23 PRMay 5BYU Invitational
3.11Parker Marshall2:11.00 PRApr 20Snake River Invite
4.11James Cannon2:12.70 PRApr 20Snake River Invite
5.11Trevor Robertson2:16.24 PRApr 11Bingham County Invite
6.10Nate Blackwelder2:19.35 PRApr 20Snake River Invite
7.11Aidan Weaver2:22.49 PRApr 20Snake River Invite
8.11Austin Andrews2:27.24 PRApr 20Snake River Invite
9.9Zander Robertson2:28.41 PRApr 11Bingham County Invite
10.10Jayson Haddon2:36.59 PRMar 28HCC JV
11.11Dylan Baker2:38.65 PRMay 4Country Cousins
12.9Dominik Thompson2:41.67 PRApr 25Blackfoot JV Invite
13.11Wyatt Astle2:43.80 PRMar 28HCC JV
14.9Jeremy Hernandez2:44.67 PRApr 25Blackfoot JV Invite
15.11Jonathon Cardiel3:46.56 PRApr 25Blackfoot JV Invite
 
1600 Meters
1.12Jacob Despain4:37.70May 5BYU Invitational
2.10Austin Despain4:42.36 PRMay 114A District 5/6 Championships
3.11James Cannon4:54.66 PRMay 114A District 5/6 Championships
4.10Nate Blackwelder4:58.82 PRMay 4Country Cousins
5.11Parker Marshall5:09.44 PRApr 11Bingham County Invite
6.10Josh Davenport5:19.35 PRApr 25Blackfoot JV Invite
7.9Logan Hansen5:28.54 PRApr 28Tiger/Grizz Invitational
8.11Collin Marlow5:30.31 PRMay 4Country Cousins
9.11Austin Andrews5:32.19 PRApr 20Snake River Invite
10.9Zander Robertson5:37.18 PRMay 4Country Cousins
11.11Dylan Baker5:51.63 PRMar 28HCC JV
12.11Isaac Beck5:53.70 PRApr 20Snake River Invite
13.9Bryce Cornell5:54.12 PRMar 28HCC JV
14.9Dominik Thompson5:58.19 PRApr 20Snake River Invite
15.11Wyatt Astle6:19.08 PRMar 28HCC JV
16.9Jeremy Hernandez6:19.87 PRMay 4Country Cousins
17.10Jayson Haddon6:30.53Mar 28HCC JV
18.11Jonathon Cardiel9:15.02 PRApr 20Snake River Invite
 
3200 Meters
1.10Austin Despain10:37.12 PRMar 29HCC
2.11James Cannon10:44.81 PRApr 11Bingham County Invite
3.10Nate Blackwelder10:46.40 PRApr 20Snake River Invite
4.11Dylan Baker12:40.81 PRMay 4Country Cousins
5.11Wyatt Astle12:51.96 PRApr 11Bingham County Invite
 
110m Hurdles - 39"
1.12Jaxen Nochebuena18.75 PRMay 114A District 5/6 Championships
2.9Robert Zemp19.24 PRMay 114A District 5/6 Championships
3.12Crea Cronquist19.82 PRMay 114A District 5/6 Championships
4.11Josh Eastvold20.66 PRMay 114A District 5/6 Championships
5.10Brock Armstrong20.67 PRApr 20Snake River Invite
6.10Jayden Wistisen23.44 PRApr 11Bingham County Invite
 
300m Hurdles - 36"
1.11Bracken Morse43.51 PRApr 20Snake River Invite
2.12Cade Ricks43.92 PRMay 114A District 5/6 Championships
3.10Brock Armstrong45.69 PRApr 28Tiger/Grizz Invitational
4.12Jaxen Nochebuena46.47 PRMay 114A District 5/6 Championships
5.12Crea Cronquist47.22 PRMay 114A District 5/6 Championships
6.9Robert Zemp47.32 PRApr 11Bingham County Invite
7.10Jayden Wistisen48.01 PRApr 11Bingham County Invite
8.9Bryce Cornell49.58 PRMay 114A District 5/6 Championships
 
4x100 Relay
1.Peyton Woodland
Bryan Perez
Brandon Brower
Sean Clark
45.88Apr 25Blackfoot JV Invite
2.-Jayden Wistisen
Teegan Thomas
Jaxon Hintze
Daegan Simpson
46.34Apr 20Snake River Invite
3.Jayden Wistisen
Sean Clark
Brandon Brower
Jorge Velasquez
46.66Apr 11Bingham County Invite
4.Daegan Simpson
Ethan Jensen
Daniel Andrade
Teegan Thomas
47.16May 114A District 5/6 Championships
5.Teegan Thomas
Jaxon Hintze
Reese Robinson
Jayden Wistisen
47.30Apr 7Shelley Invitational
6.Ethan Jensen
Jacob Averett
Jaxson Ball
Teegan Thomas
47.54Apr 28Tiger/Grizz Invitational
7.Daegan Simpson
Lorenzo Lora
Ethan Jensen
Teegan Thomas
47.73May 4Country Cousins
8.-Ethan Jensen
Devan Bjornberg
Jacob Averett
Lorenzo Lora
49.39Apr 20Snake River Invite
9.Devan Bjornberg
Crea Cronquist
Axel Zamora
Kallen Astle
50.96May 4Country Cousins
10.Ivan Zamora
Kallen Astle
Axel Zamora
Lorenzo Lora
53.42Apr 7Shelley Invitational
11.-Axel Zamora
Dominik Sanchez
Damieon Guerra
Kallen Astle
54.78Apr 20Snake River Invite
 
4x200 Relay
1.Bracken Morse
Brandon Brower
Sean Clark
Derek Thomas
1:34.32Apr 7Shelley Invitational
2.Relay Team 1:35.40Mar 29HCC
3.Sean Clarke
Brandon Brower
Bracken Morse
Peyton Woodland
1:37.11May 114A District 5/6 Championships
4.Ethan Jensen
Jaxson Ball
Jacob Averett
Teegan Thomas
1:41.08Apr 11Bingham County Invite
5.Teegan Thomas
Devan Bjornberg
Ethan Jensen
Lorenzo Damon
1:41.79Apr 7Shelley Invitational
6.-Devan Bjornberg
Jaxson Ball
Jacob Averett
Bryan Perez
1:42.26Apr 20Snake River Invite
7.-Teegan Thomas
Sean Clark
Brandon Brower
Jorge Velasquez
1:42.68Apr 20Snake River Invite
8.-Skyler Williams
Lorenzo Lora
Axel Zamora
Kallen Astle
1:48.95Apr 20Snake River Invite
 
4x400 Relay
1.Bracken Morse
Jacob Despain
Peyton Woodland
Derek Thomas
3:32.06May 114A District 5/6 Championships
2.Bracken Morse
Daniel Andrade
Brock Armstrong
Derek Thomas
3:37.58Apr 11Bingham County Invite
3.-Nephi Bigler
Jaxson Ball
Brock Armstrong
Trevor Robertson
3:42.25Apr 20Snake River Invite
4.Bracken Morse
Jacob Despain
Austin Despain
Derek Thomas
3:45.66Apr 7Shelley Invitational
5.Sean Clark
Brandon Brower
Nephi Bigler
Trevor Robertson
3:47.63Apr 11Bingham County Invite
6.Logan Hansen
Brock Armstrong
Nephi Bigler
Jaxson Ball
3:48.17May 4Country Cousins
7.Brock Armstrong
Nate Blackwelder
Nephi Bigler
Trevor Robertson
4:04.68Apr 7Shelley Invitational
8.-Austin Andrews
Collin Marlow
Jayson Haddon
Isaac Beck
4:28.80Mar 28HCC JV
 
4x800 Relay
1.Jacob Despain
Parker Marshall
Nate Blackwelder
Derek Thomas
8:30.81Apr 28Tiger/Grizz Invitational
 
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.*Brandon Brower
Sean Clark
Bracken Morse
Derek Thomas
3:34.91May 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
2.Relay Team 3:47.62Mar 29HCC
3.-Sean Clark
Brandon Brower
Daniel Andrade
Parker Marshall
3:59.36Apr 20Snake River Invite
4.Devan Bjornberg
Daegan Simpson
Tate Davenport
Parker Marshall
4:03.48Apr 7Shelley Invitational
5.Bryan Perez
Skyler Williams
Lorenzo Lora
Aidan Weaver
4:14.28Apr 25Blackfoot JV Invite
6.Bryan Perez
Lorenzo Lora
Austin Andrews
Jayson Haddon
4:15.84Apr 11Bingham County Invite
 
Shot Put - 12lb
1.11Jaxon Hintze39' 9.5 PRMay 114A District 5/6 Championships
2.12Tucker Hanson34' 3.5 PRApr 11Bingham County Invite
3.12Devan Bjornberg33' 10.5 PRApr 7Shelley Invitational
4.11Nathan Undjhem33' 2.5 PRApr 11Bingham County Invite
5.11Nick Adelman31' 10 PRApr 20Snake River Invite
6.10Lander Wall30' 7.5 PRMay 4Country Cousins
7.9Ethan Croft30' 2 PRApr 25Blackfoot JV Invite
8.12Gentry Loveland29' 3 PRApr 25Blackfoot JV Invite
 
Discus - 1.6kg
1.11Jaxon Hintze124' 8.5 PRMay 114A District 5/6 Championships
2.9Ethan Croft102' 1 PRMay 114A District 5/6 Championships
3.12Gentry Loveland89' 6.5 PRApr 25Blackfoot JV Invite
4.11Nathan Undjhem89' 6 PRApr 11Bingham County Invite
5.12Tucker Hanson88' 1.5 PRApr 11Bingham County Invite
6.10Lander Wall85' 9 PRMay 4Country Cousins
7.11Nick Adelman79' 5 PRMay 4Country Cousins
 
High Jump
1.12Cade Ricks5' 10Apr 7Shelley Invitational
2.11Tate Davenport5' 8 PRApr 25Blackfoot JV Invite
3.12Trevor Miller5' 6 PRApr 11Bingham County Invite
10Jayden Wistisen5' 6 PRApr 20Snake River Invite
10Josh Davenport5' 6 PRMay 114A District 5/6 Championships
6.9Bryce Cornell5' 0 PRMar 28HCC JV
 
Pole Vault
1.12Cade Ricks14' 6 PRApr 28Tiger/Grizz Invitational
2.12Jaxen Nochebuena12' 6 PRMar 29HCC
3.11Landon Abercrombie10' 6 PRMay 4Country Cousins
4.9Tyler Randal7' 6 PRMar 28HCC JV
5.9Zander Robertson7' 0 PRApr 11Bingham County Invite
6.9Jossue Lora6' 6 PRMar 28HCC JV
 
Long Jump
1.11Jaxon Hintze19' 11 PRApr 25Blackfoot JV Invite
2.10Reese Robinson18' 11 PRMar 29HCC
3.12Trevor Miller18' 9.25 PRApr 7Shelley Invitational
4.11Trevor Robertson18' 4.5 PRApr 7Shelley Invitational
5.9Logan Hansen18' 1.5 PRApr 28Tiger/Grizz Invitational
6.11Josh Eastvold17' 11.25 PRApr 7Shelley Invitational
7.11Tate Davenport17' 5.5Apr 25Blackfoot JV Invite
8.11Damieon Guerra17' 5 PRApr 7Shelley Invitational
9.11Nephi Bigler16' 9.25 PRApr 7Shelley Invitational
10.9Trey Winn16' 7.5 PRApr 25Blackfoot JV Invite
11.11Nick Quesada16' 5 PRMar 28HCC JV
12.12Trevor Monson15' 3 PRApr 11Bingham County Invite
13.9Zander Robertson13' 7 PRMay 4Country Cousins
14.-Dominik Sanchez12' 9 PRMar 28HCC JV
15.9Jossue Lora11' 11.5 PRMar 28HCC JV
16.9Tyler Randal11' 1 PRApr 20Snake River Invite
 
Triple Jump
1.11Josh Eastvold37' 3.5 PRMay 114A District 5/6 Championships
2.11Tate Davenport36' 4Apr 11Bingham County Invite
3.11Nephi Bigler35' 1.5 PRMay 114A District 5/6 Championships
4.12Trevor Monson34' 3 PRMay 114A District 5/6 Championships
 

Womens

100 Meters
1.12Brenna Johnson13.51 PRApr 20Snake River Invite
2.12Emily Peterson13.70Apr 11Bingham County Invite
3.9Eboni Beasley13.76 PRMay 114A District 5/6 Championships
4.11Macie McBride13.86 PRMay 114A District 5/6 Championships
5.12Sierra Sanchez14.09 PRApr 11Bingham County Invite
6.10Nayeli Trejo14.10 PRApr 20Snake River Invite
7.9Emily Overmeyer14.67 PRApr 11Bingham County Invite
8.12Jordyn Haxby14.79 PRApr 25Blackfoot JV Invite
9.9JoJo Carasco15.02 PRApr 25Blackfoot JV Invite
10.10Karley Hurst15.19 PRApr 11Bingham County Invite
11.10Kennedy Ross15.30 PRMar 28HCC JV
12.9Ashlyn Ellis15.73 PRMar 28HCC JV
13.10Marcelina Trejo15.80 PRMay 4Country Cousins
14.11Belen Caballero16.00 PRMay 4Country Cousins
15.10Shauntay Aguirre16.13 PRApr 25Blackfoot JV Invite
16.10Marcella Toane16.17 PRMay 4Country Cousins
17.10Itzsel Maria16.43 PRMar 28HCC JV
18.10Sierra Key16.57 PRMar 28HCC JV
19.10Mckayla Guerra16.84Mar 28HCC JV
 
200 Meters
1.9*Tenleigh Smith27.01 PR (.0)May 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
2.12Emily Peterson27.80 PRMay 114A District 5/6 Championships
3.12Brenna Johnson28.02 PRApr 25Blackfoot JV Invite
4.11Macie McBride28.79 PRMay 114A District 5/6 Championships
5.10Nayeli Trejo29.10 PRApr 20Snake River Invite
6.9Eboni Beasley29.35 PRApr 11Bingham County Invite
7.12Jordyn Haxby30.44 PRApr 20Snake River Invite
8.9Emily Overmeyer30.66 PRApr 11Bingham County Invite
9.12Sierra Sanchez30.67 PRMay 4Country Cousins
10.10Karley Hurst30.82 PRMar 28HCC JV
11.11Olivia Arave31.14 PRApr 20Snake River Invite
12.9JoJo Carasco31.62 PRApr 25Blackfoot JV Invite
13.10Kennedy Ross32.27 PRMar 28HCC JV
14.9Ashlyn Ellis32.47 PRApr 11Bingham County Invite
15.10Marcelina Trejo33.47 PRApr 25Blackfoot JV Invite
16.10Mckayla Guerra33.96 PRMar 28HCC JV
17.10Itzsel Maria34.18 PRMar 28HCC JV
18.11Laura Alves36.12 PRApr 11Bingham County Invite
 
400 Meters
1.9*Tenleigh Smith59.30 PRMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
2.12Emily Peterson1:01.33 PRMay 5BYU Invitational
3.10Kristen Thomas1:03.63Apr 11Bingham County Invite
4.9Emily Overmeyer1:06.65 PRMay 4Country Cousins
5.11Olivia Arave1:09.07 PRApr 25Blackfoot JV Invite
6.10Kennedy Ross1:11.60 PRApr 25Blackfoot JV Invite
7.12Jordyn Haxby1:12.66Mar 29HCC
8.9Paige Adamson1:30.32 PRMay 4Country Cousins
 
800 Meters
1.10Kristen Thomas2:25.42 PRMay 114A District 5/6 Championships
2.12Abby Hurst2:26.18Apr 11Bingham County Invite
3.11Kaitlyn Jensen2:41.40 PRApr 25Blackfoot JV Invite
4.9Emily Overmeyer2:47.75 PRMay 114A District 5/6 Championships
5.9Sydney Crumley2:52.93 PRApr 11Bingham County Invite
6.11Kayla Overmeyer3:00.75May 4Country Cousins
7.11Breanna Beck3:02.22 PRMay 4Country Cousins
8.11Laura Alves3:19.99 PRApr 25Blackfoot JV Invite
9.9Paige Adamson3:39.02 PRApr 11Bingham County Invite
 
1600 Meters
1.12Abby Hurst5:18.92 PRApr 21YMCA Invite
2.11Kaitlyn Jensen6:11.25 PRMay 114A District 5/6 Championships
3.9Sydney Crumley6:19.41 PRMay 114A District 5/6 Championships
4.11Breanna Beck7:50.30 PRApr 11Bingham County Invite
5.10Jayme Phillips8:13.67 PRApr 20Snake River Invite
 
3200 Meters
1.12Abby Hurst11:40.17Mar 29HCC
2.11Kayla Overmeyer15:38.81Apr 11Bingham County Invite
 
100m Hurdles - 33"
1.10*Kaitlyn Neff16.38 PR (-.4)May 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
2.11Kiersten Wright19.21 PRMay 114A District 5/6 Championships
3.11Kinsley Wray19.35 PRMay 114A District 5/6 Championships
4.10Clarissa Davenport21.68 PRMay 114A District 5/6 Championships
 
300m Hurdles - 30"
1.10Kaitlyn Neff51.67 PRMay 114A District 5/6 Championships
2.11Kinsley Wray53.02 PRMay 114A District 5/6 Championships
3.11Kiersten Wright55.22 PRMay 4Country Cousins
4.12Brenna Johnson56.99 PRApr 7Shelley Invitational
5.10Clarissa Davenport1:01.82 PRMay 114A District 5/6 Championships
 
4x100 Relay
1.Eboni Beasley
Emily Peterson
Nayeli Trejo
Sierra Sanchez
52.63Apr 11Bingham County Invite
2.Relay Team 53.12Mar 29HCC
3.Nayeli Trejo
Macie McBride
Emily Overmeyer
Sierra Sanchez
54.01May 114A District 5/6 Championships
4.Paige Adamson
Belen Caballero
Laura Alves
Brookell Blettenberg
54.79May 4Country Cousins
5.Sierra Sanchez
Macie McBride
Nayeli Trejo
Brenna Johnson
54.99Apr 25Blackfoot JV Invite
6.Eboni Beasley
Nayeli Trejo
Macie McBride
Sierra Sanchez
55.51Apr 20Snake River Invite
7.Sierra Sanchez
Kennedy Ross
Nayeli Trejo
Eboni Beasley
57.23Apr 7Shelley Invitational
8.Itzsel Maria
Marcelina Trejo
Ashlyn Ellis
Emily Overmeyer
59.20Apr 11Bingham County Invite
9.Karley Hurst
Jordyn Haxby
JoJo Carasco
Marcelina Trejo
59.31Apr 20Snake River Invite
10.Itzsel Maria
Marcelina Trejo
JoJo Carasco
Shauntay Aguirre
1:00.30Apr 25Blackfoot JV Invite
11.Brookell Blettenberg
Laura Alves
Itzsel Maria
Mckayla Guerra
1:05.37Apr 20Snake River Invite
12.Sierra Sanchez
Macie McBride
Eboni Beasley
Nayeli Trejo
1:05.81May 4Country Cousins
 
4x200 Relay
1.Nayeli Trejo
Macie McBride
Jordyn Haxby
Eboni Beasley
1:54.82May 114A District 5/6 Championships
2.-Jordyn Haxby
Olivia Arave
Emily Overmeyer
Karley Hurst
1:58.93Apr 20Snake River Invite
3.Nayeli Trejo
Jordyn Haxby
Kennedy Ross
Brenna Johnson
1:59.45Apr 7Shelley Invitational
4.Karley Hurst
Kennedy Ross
Emily Overmeyer
Shauntay Aguirre
2:02.18May 4Country Cousins
5.Karley Hurst
Jordyn Haxby
Kennedy Ross
JoJo Carasco
2:03.17Apr 11Bingham County Invite
6.-Macie McBride
Kennedy Ross
Shauntay Aguirre
JoJo Carasco
2:04.10Apr 20Snake River Invite
7.Emily Overmeyer
Cassidy Cooper
Mckayla Guerra
Ashlyn Ellis
2:10.44Apr 7Shelley Invitational
 
4x400 Relay
1.*Emily Peterson
Abby Hurst
Kristen Thomas
Tenleigh Smith
4:05.03May 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
2.Relay Team 4:07.11May 5BYU Invitational
3.Tenleigh Smith
Emily Peterson
Kristen Thomas
Abby Hurst
4:11.02Apr 21YMCA Invite
 
SMR 100-100-200-400m
1.Brenna Johnson
Emily Peterson
Tenleigh Smith
Kristen Thomas
1:54.46May 114A District 5/6 Championships
2.-Sierra Sanchez
Eboni Beasley
Brenna Johnson
Emily Peterson
1:56.10Apr 20Snake River Invite
3.Eboni Beasley
Emily Peterson
Brenna Johnson
Tenleigh Smith
1:56.33Apr 7Shelley Invitational
4.Relay Team 1:57.56Mar 29HCC
5.JoJo Carasco
Belen Caballero
Paige Adamson
Emily Overmeyer
2:14.20Apr 11Bingham County Invite
 
Shot Put - 4kg
1.10Cassidy Cooper27' 5 PRApr 11Bingham County Invite
2.11Michaela Eldredge26' 8 PRMay 4Country Cousins
3.10Rylee Neff26' 5May 114A District 5/6 Championships
4.11Iris Vandenbrink26' 4 PRMay 114A District 5/6 Championships
5.9Tegan Weaver23' 4 PRMar 28HCC JV
6.11Ontaria Airiwite19' 8 PRMay 4Country Cousins
7.10Marcelina Trejo17' 11.5 PRApr 20Snake River Invite
8.11Sydney Furio15' 2 PRApr 25Blackfoot JV Invite
 
Discus - 1kg
1.10Cassidy Cooper98' 4.5 PRMay 114A District 5/6 Championships
2.10Rylee Neff90' 2.5 PRMay 114A District 5/6 Championships
3.11Michaela Eldredge84' 2 PRMay 114A District 5/6 Championships
4.11Iris Vandenbrink77' 0 PRApr 25Blackfoot JV Invite
5.9Tegan Weaver65' 2 PRMar 28HCC JV
6.11Ontaria Airiwite53' 10 PRMay 4Country Cousins
7.11Sydney Furio40' 0 PRMay 4Country Cousins
 
High Jump
1.10Kaitlyn Neff4' 10 PRMay 114A District 5/6 Championships
2.11Olivia Arave4' 8 PRApr 20Snake River Invite
3.10Josie Williams4' 6Apr 11Bingham County Invite
 
Pole Vault
1.11*Kiersten Wright8' 6 PRMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
2.9*Eboni Beasley8' 0 PRMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
3.11Kinsley Wray7' 0 PRMay 4Country Cousins
4.11Breanna Beck6' 1 PRMay 114A District 5/6 Championships
 
Long Jump
1.12Brenna Johnson16' 4 PRApr 25Blackfoot JV Invite
2.10Kaitlyn Neff15' 6 PRMay 114A District 5/6 Championships
3.10Josie Williams14' 4 PRApr 11Bingham County Invite
4.11Olivia Arave13' 1 PRApr 11Bingham County Invite
5.11Belen Caballero11' 0.75 PRMay 4Country Cousins
6.11Laura Alves10' 8.5 PRApr 11Bingham County Invite
7.10Mckayla Guerra10' 8 PRMar 28HCC JV
10Brookell Blettenberg10' 8 PRMay 4Country Cousins
9.9Paige Adamson9' 8 PRApr 11Bingham County Invite
 
Triple Jump
1.10Josie Williams30' 1 PRApr 11Bingham County Invite
2.11Kiersten Wright29' 3.25 PRMay 114A District 5/6 Championships
 

*Recent improvement