Season:
2023 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1998
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2011
2010
2009
2007
2003
2002
2000
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
10
Logan Korakis
6.97
Jan 21
Section 11 Boys League Champs
2.
12
Joseph Dominguez
7.29
PR
Jan 15
Molloy Stanner Games
3.
12
Sam Alfano
7.44
PR
Jan 21
Section 11 Boys League Champs
4.
9
Nicholas Tom
7.78
Jan 15
Molloy Stanner Games
5.
10
Andrew Manise
8.00
Jan 15
Molloy Stanner Games
6.
9
Tyler Izzo
8.10
Jan 15
Molloy Stanner Games
7.
9
Viren Penagarulu
8.20
Jan 15
Molloy Stanner Games
8.
12
Jack Liguori
8.45
PR
Jan 15
Molloy Stanner Games
300 Meters
1.
10
Logan Korakis
37.79
PR
Jan 15
Molloy Stanner Games
2.
12
Timofey Kayran
38.08
PR
Jan 15
Molloy Stanner Games
3.
12
Michael Graffeo
40.49
PR
Jan 15
Molloy Stanner Games
600 Meters
1.
10
Liam Metzler
1:29.97
Jan 21
Section 11 Boys League Champs
2.
11
Alessandro Gallegos
1:34.73
Jan 15
Molloy Stanner Games
3.
8
Sean Oakes
1:55.94
Jan 15
Molloy Stanner Games
1000 Meters
1.
11
Wyatt Tegay
2:44.04
Jan 21
Section 11 Boys League Champs
2.
9
Christopher Gounaris
3:10.15
PR
Jan 21
Section 11 Boys League Champs
3.
9
Jake Delaney
3:25.70
PR
Jan 21
Section 11 Boys League Champs
4.
9
Brayden DeMouth
3:25.85
Jan 15
Molloy Stanner Games
1600 Meters
1.
11
Jess Joe Augustine
4:32.79
Feb 25
Long Island Elite Meet
2.
11
Wyatt Tegay
4:36.44
PR
Jan 15
Molloy Stanner Games
3.
9
Brayden DeMouth
5:35.66
Jan 21
Section 11 Boys League Champs
3200 Meters
1.
11
Jess Joe Augustine
9:41.33
Feb 13
Section XI State Qualifier Meet
55m Hurdles - 39"
1.
12
Zekey Huang
7.67
PR
Mar 4
NYSPHSAA Indoor State Championships
2.
12
Lucas Code
8.69
PR
Feb 25
Long Island Elite Meet
3.
12
Erik Metzler
9.59
PR
Jan 21
Section 11 Boys League Champs
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:41.41
Jan 15
Molloy Stanner Games
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:42.95
Feb 5
Section XI Boys Small School Team Championships
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:39.79
Feb 5
Section XI Boys Small School Team Championships
Shot Put - 12lb
1.
10
Tyler Zahra
39' 1.5
Jan 21
Section 11 Boys League Champs
2.
12
Austin Lally
35' 10
PR
Jan 21
Section 11 Boys League Champs
3.
12
Amr Ali
34' 9
PR
Jan 21
Section 11 Boys League Champs
4.
12
Christian Hedlund
31' 7
PR
Jan 15
Molloy Stanner Games
5.
11
DeAndre Temple
28' 6
PR
Jan 15
Molloy Stanner Games
6.
9
Josh Augustine
26' 8
Jan 15
Molloy Stanner Games
High Jump
1.
12
Erik Metzler
5' 8
PR
Jan 21
Section 11 Boys League Champs
Pole Vault
1.
12
Nathan McNally
11' 0
PR
Jan 15
Molloy Stanner Games
Long Jump
1.
12
Zekey Huang
19' 0.25
PR
Feb 5
Section XI Boys Small School Team Championships
2.
10
Nicholas Wei
18' 8.25
Feb 5
Section XI Boys Small School Team Championships
3.
12
Erik Metzler
18' 2
PR
Jan 15
Molloy Stanner Games
4.
12
Trey Rodriguez
17' 0.25
PR
Feb 5
Section XI Boys Small School Team Championships
5.
12
Lucas Code
16' 5.5
PR
Jan 15
Molloy Stanner Games
6.
12
Ryan Gross
13' 3
PR
Jan 15
Molloy Stanner Games
Triple Jump
1.
12
Nathan McNally
39' 1.5
PR
Jan 21
Section 11 Boys League Champs
2.
12
Timofey Kayran
38' 5
PR
Jan 15
Molloy Stanner Games
3.
10
Nicholas Wei
37' 8.5
Jan 21
Section 11 Boys League Champs
Womens
55 Meter Dash
1.
12
Madison DaSilva
8.18
PR
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
2.
10
Venus Dong
8.50
PR
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
3.
12
Amanda Audia
8.69
PR
Dec 11
Section XI Girls Crossover B
300 Meters
1.
10
Cameron Campo
46.36
Jan 28
Section XI Art Mitchell Small School Meet
2.
12
Madison DaSilva
46.71
PR
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
3.
9
Sophia Masone
48.86
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
4.
11
Carli Sheiffele
49.27
PR
Dec 11
Section XI Girls Crossover B
5.
12
Aria Reilly
49.99
PR
Jan 28
Section XI Art Mitchell Small School Meet
6.
9
Allyana Behringer
50.31
PR
Jan 28
Section XI Art Mitchell Small School Meet
7.
9
Molly Cleveland
50.50
PR
Jan 28
Section XI Art Mitchell Small School Meet
600 Meters
1.
11
Taylor Pedra
1:43.35
PR
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
2.
10
Cameron Campo
1:54.81
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Small Schools)
3.
11
Carli Sheiffele
1:56.86
PR
Dec 11
Section XI Girls Crossover B
4.
12
Aria Reilly
1:59.07
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Small Schools)
5.
10
Gianela Gandarillas
2:06.35
PR
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
6.
9
Sophia Masone
2:06.84
PR
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Small Schools)
1000 Meters
1.
10
Kelly Hughes
3:07.52
PR
Feb 4
Section XI Girls Small School Championships
2.
11
Paige Sheiffele
3:18.70
Dec 11
Section XI Girls Crossover B
3.
11
Carli Sheiffele
3:20.24
PR
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
4.
7
Cali Gabrielson
3:22.83
Dec 11
Section XI Girls Crossover B
5.
12
Lily Rubenstein
3:44.68
PR
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
6.
11
Anna Rossman
4:42.32
PR
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Small Schools)
1500 Meters
1.
11
Paige Sheiffele
4:47.38
Feb 25
Long Island Elite Meet
2.
7
Cali Gabrielson
5:02.80
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
3.
11
Carli Sheiffele
5:15.69
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Small Schools)
4.
11
Shealyn Nauronis
6:56.61
PR
Jan 28
Section XI Art Mitchell Small School Meet
5.
11
Anna Rossman
7:28.81
PR
Dec 11
Section XI Girls Crossover B
1500m Racewalk
1.
7
Genevieve Miller
12:42.25
PR
Dec 11
Section XI Girls Crossover B
3000 Meters
1.
7
Cali Gabrielson
10:23.46
Feb 4
Section XI Girls Small School Championships
2.
11
Paige Sheiffele
10:30.87
Feb 4
Section XI Girls Small School Championships
55m Hurdles - 33"
1.
9
Sydney Silverstein
11.32
PR
Jan 28
Section XI Art Mitchell Small School Meet
2.
10
Madison Celauro
11.48
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Small Schools)
3.
7
Kyra Metzler
11.55
PR
Dec 11
Section XI Girls Crossover B
4x200 Relay -
1.
Relay Team
2:05.23
Feb 4
Section XI Girls Small School Championships
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:14.70
Feb 13
Section XI State Qualifier Meet
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:31.37
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:38.97
Jan 14
Section 11 Girls Zeitler Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
13:23.09
Jan 14
Section 11 Girls Zeitler Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Kassia Bono
30' 4
Feb 4
Section XI Girls Small School Championships
2.
12
Annabelle Wolchak
20' 9.75
PR
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
3.
12
Aria Reilly
17' 6.25
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
4.
11
Anna Rossman
15' 4
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Small Schools)
5.
12
Jillian O'Brien
13' 2
PR
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Small Schools)
High Jump
1.
11
Ava Archila
4' 10
PR
Jan 28
Section XI Art Mitchell Small School Meet
Long Jump
1.
10
Kelly Hughes
16' 7.75
Feb 4
Section XI Girls Small School Championships
2.
12
Amanda Audia
13' 1
PR
Dec 11
Section XI Girls Crossover B
3.
11
Shealyn Nauronis
12' 8.75
PR
Dec 11
Section XI Girls Crossover B
4.
10
Venus Dong
12' 0
Jan 5
Section 11 Jim Howard (Small Schools)
Triple Jump
1.
11
Ava Archila
33' 5
PR
Feb 13
Section XI State Qualifier Meet
2.
11
Shealyn Nauronis
27' 6
Jan 22
Section 11 Girls League Championships
3.
10
Venus Dong
19' 2.75
PR
Jan 14
Section 11 Girls Zeitler Relays
*Recent improvement