Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
8
Seth Barton
12.74c
PR
Apr 18
Sullivan Middle
2.
8
Kadin Norris
13.24
PR
May 5
Union Relays
7
Kegan Dildine
13.24c
Apr 18
Sullivan Middle
4.
8
Spencer Parkinson
13.90
PR
Apr 6
St. James Open
5.
8
Tyler Collinson
14.44
PR
Apr 13
Cuba MS relays
6.
7
Seth Reed
14.63
PR
May 2
Cuba MS Invitational
7.
7
Jacob Franz
15.20
May 5
Union Relays
8.
7
Luke Sutton
15.24c
PR
Mar 31
Black & Gold Invitational
9.
7
Jackson Case
15.94c
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
10.
8
Sawyer Counts
16.52
PR
May 5
Union Relays
11.
7
Tyler Blankenship
17.01
PR
Apr 6
St. James Open
12.
7
Isaac Sanders
17.31
PR
Apr 6
St. James Open
13.
7
Phillip Bowman
17.74c
PR
Apr 18
Sullivan Middle
200 Meters
1.
8
Kadin Norris
26.59
PR
Apr 21
Linn Jr. High Invitational
2.
8
Seth Barton
26.74c
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
3.
7
Preston Lefler
27.24
May 5
Union Relays
4.
8
Hunter Rivera
28.18
PR
Apr 6
St. James Open
5.
7
Seth Reed
29.24c
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
6.
8
Tyler Collinson
29.34c
PR
Apr 18
Sullivan Middle
7.
7
Chase Cottrell
31.84c
PR
Apr 18
Sullivan Middle
8.
7
Jackson Case
32.64c
PR
Apr 18
Sullivan Middle
9.
8
Sawyer Counts
34.38
PR
May 5
Union Relays
10.
8
Justin Reiner
34.63
May 5
Union Relays
11.
7
Logan Bean
40.04
PR
Apr 6
St. James Open
400 Meters
1.
7
Preston Lefler
1:01.34c
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
2.
7
Kegan Dildine
1:02.34c
PR
Apr 18
Sullivan Middle
3.
8
Tanner Diaz
1:03.54c
PR
Mar 31
Black & Gold Invitational
4.
7
Damon Frisk
1:04.11
PR
Apr 13
Cuba MS relays
5.
8
Tyler Collinson
1:04.14c
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
6.
8
Dalton Hart
1:06.84c
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
7.
7
Chase Cottrell
1:09.34c
Apr 18
Sullivan Middle
8.
7
Cole Hurd
1:13.71
PR
Apr 6
St. James Open
9.
7
Jackson Case
1:15.05
PR
Apr 6
St. James Open
10.
7
Mason Lorraine
1:19.35
PR
May 5
Union Relays
800 Meters
1.
8
Tanner Diaz
2:21.0h
PR
Apr 18
Sullivan Middle
2.
7
Jacob Trautwein
2:26.57
May 5
Union Relays
3.
7
Damon Frisk
2:31.1h
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
4.
7
Luke Sutton
2:42.87
May 5
Union Relays
5.
7
Chase Cottrell
2:43.50
PR
May 5
Union Relays
6.
8
Justin Reiner
2:50.8h
PR
Apr 18
Sullivan Middle
7.
7
Deric Curtis
2:56.63
PR
Apr 13
Cuba MS relays
8.
7
Cole Hurd
3:02.76
PR
Apr 6
St. James Open
9.
7
Asa Pennock
3:06.71
PR
Apr 6
St. James Open
10.
7
Jacob Franz
3:13.85
PR
Apr 6
St. James Open
11.
7
Mason Lorraine
3:16.3h
PR
Mar 31
Black & Gold Invitational
1600 Meters
1.
8
Tanner Diaz
4:57.72
PR
Apr 29
St James MS Invitational
2.
7
Jacob Trautwein
5:16.18
May 5
Union Relays
3.
8
Justin Reiner
5:57.55
PR
May 5
Union Relays
4.
7
Luke Sutton
6:03.66
May 5
Union Relays
5.
7
Cole Hurd
6:24.7h
PR
Apr 18
Sullivan Middle
100m Hurdles - 33"
1.
8
Hunter Rivera
18.50
PR
Apr 29
St James MS Invitational
2.
7
Damon Frisk
19.47
May 5
Union Relays
3.
8
Dalton Hart
20.86
PR
May 5
Union Relays
4.
7
Jacob Franz
21.65
May 5
Union Relays
4x100 Relay
1.
Seth Barton
Rylee Mabe
Kegan Dildine
Kadin Norris
51.69
Apr 13
Cuba MS relays
2.
Rylee Mabe
Kegan Dildine
Dakota Warden
Kadin Norris
53.18
Apr 29
St James MS Invitational
8
Rylee Mabe
Dakota Warden
Spencer Parkinson
Kadin Norris
53.18
May 5
Union Relays
4.
Hunter Rivera
Kegan Dildine
Rylee Mabe
Kadin Norris
53.94c
Mar 31
Black & Gold Invitational
5.
Jackson Case
Rylee Mabe
Seth Barton
Isaac Sanders
54.01
Apr 6
St. James Open
6.
Rylee Mabe
Dakota Warden
Spencer Parkinson
Kegan Dildine
55.12
May 2
Cuba MS Invitational
7.
Deric Curtis
Rylee Mabe
Jacob Franz
Spencer Parkinson
55.14c
Apr 18
Sullivan Middle
8.
Kegan Dildine
Rylee Mabe
Spencer Parkinson
Dakota Warden
55.54c
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
4x200 Relay -
1.
8
Hunter Rivera
Rylee Mabe
Seth Barton
Kadin Norris
1:46.50
Apr 13
Cuba MS relays
2.
Rylee Mabe
Hunter Rivera
Preston Lefler
Kadin Norris
1:48.59
Apr 21
Linn Jr. High Invitational
3.
Hunter Rivera
Rylee Mabe
Seth Barton
Preston Lefler
1:48.9h
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
4.
Rylee Mabe
Preston Lefler
Hunter Rivera
Kadin Norris
1:48.91
May 2
Cuba MS Invitational
5.
Jacob Franz
Rylee Mabe
Tanner Diaz
Justin Reiner
1:49.4h
Apr 18
Sullivan Middle
6.
Hunter Rivera
Seth Reed
Seth Barton
Deric Curtis
1:50.65
Apr 6
St. James Open
7.
8
Rylee Mabe
Hunter Rivera
Tyler Collinson
Kadin Norris
1:50.70
May 5
Union Relays
8.
Rylee Mabe
Seth Barton
Seth Reed
Kadin Norris
1:55.2h
Mar 31
Black & Gold Invitational
9.
7
Jacob Franz
Deric Curtis
Mason Lorraine
Seth Reed
2:06.89
May 5
Union Relays
4x400 Relay
1.
8
Rylee Mabe
Tanner Diaz
Hunter Rivera
Seth Barton
4:00.9h
Apr 18
Sullivan Middle
2.
8
Rylee Mabe
Tanner Diaz
Seth Barton
Hunter Rivera
4:05.60
Apr 21
Linn Jr. High Invitational
3.
8
Hunter Rivera
Rylee Mabe
Tanner Diaz
Seth Barton
4:05.99
Apr 13
Cuba MS relays
4.
Rylee Mabe
Kegan Dildine
Tyler Collinson
Hunter Rivera
4:09.50
May 2
Cuba MS Invitational
5.
Rylee Mabe
Chase Cottrell
Jackson Case
Tyler Collinson
4:20.62
Apr 6
St. James Open
6.
Rylee Mabe
Kegan Dildine
Damon Frisk
Tanner Diaz
4:22.1h
Mar 31
Black & Gold Invitational
7.
8
Rylee Mabe
Dalton Hart
Dakota Warden
Hunter Rivera
4:26.18
May 5
Union Relays
8.
7
Chase Cottrell
Asa Pennock
Damon Frisk
Preston Lefler
4:27.28
May 5
Union Relays
4x800 Relay
1.
Chase Cottrell
Damon Frisk
Jacob Trautwein
Dakota Warden
10:18.8h
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
2.
Jacob Trautwein
Chase Cottrell
Damon Frisk
Dakota Warden
10:19.00
Apr 13
Cuba MS relays
3.
Damon Frisk
Justin Reiner
Dakota Warden
Jacob Trautwein
10:22.1h
Apr 18
Sullivan Middle
4.
Damon Frisk
Chase Cottrell
Jacob Trautwein
Tyler Collinson
10:22.42
May 2
Cuba MS Invitational
5.
7
Damon Frisk
Jacob Trautwein
Chase Cottrell
Deric Curtis
10:33.58
May 5
Union Relays
6.
Damon Frisk
Chase Cottrell
Dakota Warden
Jacob Trautwein
10:35.17
Apr 29
St James MS Invitational
7.
Justin Reiner
Jacob Trautwein
Asa Pennock
Dakota Warden
11:06.9h
Mar 31
Black & Gold Invitational
8.
Justin Reiner
Asa Pennock
Tyler Collinson
Dakota Warden
11:11.14
May 5
Union Relays
9.
Asa Pennock
Justin Reiner
Jacob Trautwein
Dakota Warden
12:02.85
Apr 6
St. James Open
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
7
Cole Hurd
Preston Lefler
Jackson Case
Luke Sutton
2:16.9h
Mar 31
Black & Gold Invitational
Shot Put - 4kg
1.
8
Dakota Warden
37' 0
PR
Apr 29
St James MS Invitational
2.
8
Spencer Parkinson
33' 0
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
3.
7
Levi Gray
27' 7.5
Mar 31
Black & Gold Invitational
4.
7
Tyler Blankenship
25' 11
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
5.
7
Deric Curtis
25' 7
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
6.
7
Bradley Taylor
22' 11
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
7.
8
Sawyer Counts
22' 5
PR
Apr 18
Sullivan Middle
8.
7
Mason Lorraine
19' 10
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
9.
7
Isaac Sanders
18' 10
PR
May 5
Union Relays
Discus - 1kg
1.
8
Spencer Parkinson
94' 9
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
2.
8
Drew Martin
61' 7
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
3.
7
Levi Gray
60' 6
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
4.
8
Sawyer Counts
57' 9
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
5.
7
Mason Lorraine
57' 0
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
6.
7
Tyler Blankenship
49' 11
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
7.
7
Isaac Sanders
49' 8
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
8.
7
Deric Curtis
46' 6
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
9.
7
Bradley Taylor
40' 7
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
10.
7
Luke Sutton
34' 4
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
Discus - 1.6kg
1.
8
Spencer Parkinson
91' 4
PR
Apr 18
Sullivan Middle
2.
8
Drew Martin
64' 7
PR
Apr 6
St. James Open
3.
7
Levi Gray
63' 2
Apr 18
Sullivan Middle
4.
7
Mason Lorraine
59' 11
PR
Apr 18
Sullivan Middle
5.
8
Sawyer Counts
58' 2
PR
Apr 18
Sullivan Middle
6.
7
Tyler Blankenship
53' 8
PR
Apr 6
St. James Open
7.
7
Isaac Sanders
50' 4
Apr 18
Sullivan Middle
High Jump
1.
7
Damon Frisk
4' 10
May 2
Cuba MS Invitational
2.
7
Preston Lefler
4' 8
Apr 6
St. James Open
3.
8
Dakota Warden
4' 6
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
4.
7
Chase Cottrell
4' 4
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
5.
7
Deric Curtis
4' 2
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
7
Jacob Franz
4' 2
Mar 31
Black & Gold Invitational
Pole Vault
1.
7
Levi Gray
7' 0
Apr 29
St James MS Invitational
2.
7
Cole Hurd
6' 0
Apr 18
Sullivan Middle
Long Jump
1.
8
Hunter Rivera
16' 9
PR
May 5
Union Relays
2.
8
Seth Barton
16' 8
PR
Apr 29
St James MS Invitational
3.
7
Seth Reed
14' 7
PR
Apr 6
St. James Open
4.
7
Luke Sutton
14' 3.75
May 5
Union Relays
5.
7
Kegan Dildine
13' 9
PR
Apr 18
Sullivan Middle
6.
7
Jacob Franz
11' 10.5
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
7.
8
Dakota Warden
10' 7.5
Mar 31
Black & Gold Invitational
Triple Jump
1.
7
Chase Cottrell
33' 1
May 5
Union Relays
2.
8
Rylee Mabe
32' 5
PR
May 5
Union Relays
3.
8
Kadin Norris
32' 3.5
PR
Apr 6
St. James Open
4.
8
Dalton Hart
32' 2.75
PR
May 2
Cuba MS Invitational
Womens
100 Meters
1.
7
Emily Freeman
14.67
PR
Apr 6
St. James Open
2.
7
Laine Cottrell
15.14c
PR
Mar 31
Black & Gold Invitational
3.
8
Laura Young
15.34c
Apr 18
Sullivan Middle
4.
8
Kerissa Ward
15.83
PR
May 2
Cuba MS Invitational
5.
8
Haleigh Setzer
16.24c
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
8
Maddie Mabe
16.24c
PR
Mar 31
Black & Gold Invitational
7.
8
Cara Ware
16.39
PR
May 2
Cuba MS Invitational
8.
7
Lydia Sexton
17.40
PR
Apr 6
St. James Open
9.
7
Jayda Mercer
17.43
PR
Apr 6
St. James Open
10.
7
Abigale Ireland
17.50
PR
Apr 13
Cuba MS relays
11.
7
Olivia Pitts
17.92
PR
Apr 6
St. James Open
12.
8
Emily Smith
19.50
Apr 6
St. James Open
200 Meters
1.
7
Laine Cottrell
29.23
Apr 21
Linn Jr. High Invitational
2.
8
Maddie Mabe
31.98
PR
Apr 21
Linn Jr. High Invitational
3.
8
Haleigh Setzer
33.14c
PR
Apr 18
Sullivan Middle
4.
7
Emily Freeman
34.44c
PR
Apr 18
Sullivan Middle
5.
8
Cara Ware
34.97
PR
Apr 29
St James MS Invitational
6.
7
Abigale Ireland
36.64c
PR
Apr 18
Sullivan Middle
7.
7
Olivia Pitts
37.37
PR
Apr 13
Cuba MS relays
400 Meters
1.
7
Grace Bair
1:08.44
May 2
Cuba MS Invitational
2.
7
Sydney Booker
1:16.64c
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
3.
7
Izabelle Wall
1:16.84
PR
May 2
Cuba MS Invitational
4.
8
Haleigh Setzer
1:19.74c
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
5.
8
Maddie Mabe
1:22.01
PR
Apr 6
St. James Open
6.
7
Jewel Conaway
1:29.66
PR
Apr 6
St. James Open
7.
7
Olivia Pitts
1:30.34c
PR
Mar 31
Black & Gold Invitational
8.
7
Abigale Ireland
1:31.32
PR
Apr 6
St. James Open
9.
8
Cara Ware
1:31.87
PR
Apr 13
Cuba MS relays
10.
7
Jayda Mercer
1:33.26
PR
Apr 13
Cuba MS relays
800 Meters
1.
7
Grace Bair
2:51.9h
PR
Mar 31
Black & Gold Invitational
2.
8
Maggie Brown
3:08.55
PR
May 2
Cuba MS Invitational
3.
7
Olivia Pitts
3:24.00
Apr 13
Cuba MS relays
4.
7
Jewel Conaway
3:29.00
PR
Apr 13
Cuba MS relays
5.
7
Izabelle Wall
3:30.79
PR
Apr 13
Cuba MS relays
6.
7
Lydia Sexton
3:45.00
PR
Apr 13
Cuba MS relays
7.
7
Rachel Ryno
3:50.76
PR
May 5
Union Relays
1600 Meters
1.
7
Grace Bair
6:02.09
PR
May 5
Union Relays
2.
8
Maggie Brown
7:18.74
PR
Apr 29
St James MS Invitational
3.
7
Jewel Conaway
7:33.00
PR
Apr 13
Cuba MS relays
4.
7
Jayda Mercer
7:44.10
PR
Apr 13
Cuba MS relays
100m Hurdles - 30"
1.
7
Laine Cottrell
20.31
Apr 13
Cuba MS relays
2.
8
Laura Young
21.70
PR
Apr 29
St James MS Invitational
4x100 Relay
1.
Laura Young
Haleigh Setzer
Emily Freeman
Sydney Booker
59.93
May 5
Union Relays
2.
Laura Young
Maddie Mabe
Cara Ware
Sydney Booker
1:02.14c
Apr 18
Sullivan Middle
3.
Laura Young
Haleigh Setzer
Cara Ware
Sydney Booker
1:02.50
May 2
Cuba MS Invitational
4.
Sydney Booker
Maddie Mabe
Haleigh Setzer
Laura Young
1:02.56
Apr 13
Cuba MS relays
5.
Cara Ware
Emily Freeman
Haleigh Setzer
Sydney Booker
1:02.59
Apr 29
St James MS Invitational
6.
Sydney Booker
Maddie Mabe
Haleigh Setzer
Cara Ware
1:03.76
Apr 21
Linn Jr. High Invitational
7.
Laura Young
Sydney Booker
Laine Cottrell
Maddie Mabe
1:05.24c
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
4x200 Relay -
1.
Sydney Booker
Maddie Mabe
Grace Bair
Laine Cottrell
2:04.7h
Apr 18
Sullivan Middle
2.
Laura Young
Sydney Booker
Maddie Mabe
Laine Cottrell
2:05.73
Apr 13
Cuba MS relays
3.
Laura Young
Sydney Booker
Haleigh Setzer
Laine Cottrell
2:05.98
May 5
Union Relays
4.
Laura Young
Sydney Booker
Laine Cottrell
Maddie Mabe
2:06.5h
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
5.
Laura Young
Maddie Mabe
Sydney Booker
Laine Cottrell
2:08.87
Apr 21
Linn Jr. High Invitational
6.
Laura Young
Haleigh Setzer
Sydney Booker
Laine Cottrell
2:09.10
Apr 29
St James MS Invitational
7.
Laura Young
Cara Ware
Sydney Booker
Laine Cottrell
2:11.19
May 2
Cuba MS Invitational
8.
Laura Young
Kerissa Ward
Sydney Booker
Laine Cottrell
2:15.6h
Mar 31
Black & Gold Invitational
4x400 Relay
1.
Grace Bair
Sydney Booker
Laine Cottrell
Haleigh Setzer
4:52.9h
Apr 18
Sullivan Middle
2.
Laura Young
Sydney Booker
Laine Cottrell
Grace Bair
4:57.2h
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
3.
Haleigh Setzer
Laine Cottrell
Sydney Booker
Grace Bair
4:57.53
May 2
Cuba MS Invitational
4.
Laura Young
Sydney Booker
Haleigh Setzer
Grace Bair
5:01.09
Apr 13
Cuba MS relays
5.
Sydney Booker
Laine Cottrell
Haleigh Setzer
Grace Bair
5:02.19
Apr 21
Linn Jr. High Invitational
6.
Sydney Booker
Laura Young
Izabelle Wall
Grace Bair
5:17.44
Apr 6
St. James Open
4x800 Relay
1.
Izabelle Wall
Jewel Conaway
Olivia Pitts
Maggie Brown
13:27.00
Apr 13
Cuba MS relays
2.
Jewel Conaway
Izabelle Wall
Olivia Pitts
Maggie Brown
13:43.02
Apr 29
St James MS Invitational
3.
Maggie Brown
Jewel Conaway
Izabelle Wall
Olivia Pitts
13:45.99
May 5
Union Relays
4.
Maggie Brown
Olivia Pitts
Izabelle Wall
Jayda Mercer
14:00.1h
Apr 18
Sullivan Middle
5.
Olivia Pitts
Lydia Sexton
Izabelle Wall
Maggie Brown
14:16.9h
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
6.
Maggie Brown
Jewel Conaway
Jayda Mercer
Olivia Pitts
14:18.13
Apr 6
St. James Open
7.
7
Jewel Conaway
Abigale Ireland
Rachel Ryno
Izabelle Wall
15:16.0h
Mar 31
Black & Gold Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Lydia Sexton
Jewel Conaway
Kerissa Ward
Maggie Brown
2:45.6h
Mar 31
Black & Gold Invitational
Shot Put - 4lb
1.
7
Jayda Mercer
30' 6
PR
May 5
Union Relays
2.
7
Lydia Sexton
28' 6
PR
May 2
Cuba MS Invitational
3.
8
Emily Smith
24' 2
PR
Mar 31
Black & Gold Invitational
4.
7
Rachel Ryno
19' 5.5
PR
Apr 18
Sullivan Middle
5.
8
Lauron Freemen
16' 5
PR
Mar 31
Black & Gold Invitational
Shot Put - 6lb
1.
7
Lydia Sexton
26' 3
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
2.
8
Emily Smith
22' 4
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
3.
8
Lauron Freemen
17' 1
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
7
Rachel Ryno
17' 1
PR
Apr 19
Viburnum Junior High Meet
Discus - 1kg
1.
7
Rachel Ryno
60' 6
PR
Apr 6
St. James Open
2.
8
Emily Smith
52' 1
PR
May 2
Cuba MS Invitational
3.
7
Lydia Sexton
43' 11
PR
Apr 6
St. James Open
4.
8
Lauron Freemen
39' 1
PR
Apr 6
St. James Open
High Jump
1.
7
Sydney Booker
4' 4
Apr 29
St James MS Invitational
2.
7
Grace Bair
4' 2
May 2
Cuba MS Invitational
Pole Vault
1.
7
Emily Freeman
5' 6
PR
Apr 21
Linn Jr. High Invitational
Long Jump
1.
7
Laine Cottrell
12' 10
PR
May 5
Union Relays
2.
8
Haleigh Setzer
11' 5
PR
Mar 31
Black & Gold Invitational
3.
8
Cara Ware
11' 1
PR
Apr 18
Sullivan Middle
4.
8
Laura Young
10' 5.5
Mar 31
Black & Gold Invitational
Triple Jump
1.
8
Haleigh Setzer
24' 3
May 5
Union Relays
2.
8
Maggie Brown
19' 0
PR
Apr 18
Sullivan Middle
*Recent improvement