Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
7
Ty Hambly
14.24
May 8
MS Lapwai Invitational
2.
6
Kase Wynott
14.68
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
3.
6
Noah Watson
15.18
May 8
MS Lapwai Invitational
4.
8
Sabon Palmer
15.25
PR
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
5.
7
Quirt Goeckner
15.67
PR
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
6.
8
Wes Tucker-Hall
15.74c
PR
May 5
Kamiah Middle School Invite
7.
7
Gabriel Ruth
16.24c
PR
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
8.
6
Elias Crea
16.33
PR
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
9.
6
Tommy Andersen
16.56
May 8
MS Lapwai Invitational
10.
6
Ty Goeckner
17.12
PR
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
200 Meters
1.
6
Noah Watson
31.34
May 8
MS Lapwai Invitational
2.
8
Sabon Palmer
31.96
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
3.
6
Kase Wynott
32.69
PR
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
4.
8
Wes Tucker-Hall
32.74c
PR
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
5.
7
Gabriel Ruth
34.24c
PR
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
6.
6
Elias Crea
34.74c
PR
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
400 Meters
1.
6
Kase Wynott
1:07.31
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
2.
6
Noah Watson
1:14.96
PR
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
3.
7
Gabriel Ruth
1:21.99
PR
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
1600 Meters
1.
6
Elias Crea
6:40.1h
PR
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
75m Hurdles - 30"
1.
6
Tommy Andersen
16.20
May 8
MS Lapwai Invitational
2.
7
Quirt Goeckner
17.24c
PR
May 5
Kamiah Middle School Invite
3.
6
Ty Goeckner
17.36
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
4.
8
Wes Tucker-Hall
17.51
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
75m Hurdles - 39"
1.
7
Quirt Goeckner
16.24c
PR
Apr 19
Kamiah Middle School
2.
6
Kase Wynott
16.34c
PR
Apr 19
Kamiah Middle School
3.
6
Ty Goeckner
17.84c
PR
Apr 19
Kamiah Middle School
4.
6
Tommy Andersen
18.04c
PR
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
4x100 Relay
1.
Sabon Palmer
Kase Wynott
Noah Watson
Ty Hambly
58.44c
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
2.
Quirt Goeckner
Noah Watson
Sabon Palmer
Ty Hambly
58.88
May 8
MS Lapwai Invitational
3.
Tommy Andersen
Gabriel Ruth
Noah Watson
Ty Hambly
59.94c
May 5
Kamiah Middle School Invite
4.
Sabon Palmer
Quirt Goeckner
Noah Watson
Ty Hambly
1:00.24c
Apr 19
Kamiah Middle School
Shot Put - 8lb
1.
7
Quirt Goeckner
22' 4.5
PR
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
2.
6
Ty Goeckner
21' 9
PR
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
Shot Put - 12lb
1.
7
Quirt Goeckner
17' 7
PR
Apr 19
Kamiah Middle School
2.
6
Ty Goeckner
17' 0.5
PR
Apr 19
Kamiah Middle School
Discus - 1kg
1.
7
Quirt Goeckner
60' 8
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
Discus - 1.6kg
1.
7
Quirt Goeckner
48' 6
PR
Apr 19
Kamiah Middle School
2.
6
Tommy Andersen
39' 7
PR
Apr 19
Kamiah Middle School
High Jump
1.
6
Kase Wynott
4' 2
PR
Apr 19
Kamiah Middle School
2.
7
Quirt Goeckner
4' 0
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
6
Ty Goeckner
4' 0
PR
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
Long Jump
1.
6
Kase Wynott
13' 6.5
PR
Apr 19
Kamiah Middle School
2.
7
Ty Hambly
13' 4
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
3.
8
Sabon Palmer
13' 0.5
PR
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
4.
6
Noah Watson
12' 5.5
May 8
MS Lapwai Invitational
5.
8
Wes Tucker-Hall
11' 7.5
PR
May 5
Kamiah Middle School Invite
6.
7
Quirt Goeckner
11' 4
PR
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
7.
7
Gabriel Ruth
11' 2.5
PR
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
8.
6
Tommy Andersen
10' 11.5
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
9.
6
Elias Crea
10' 5.5
PR
Apr 19
Kamiah Middle School
10.
6
Ty Goeckner
10' 1
PR
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
Triple Jump
1.
7
Ty Hambly
30' 10.5
May 8
MS Lapwai Invitational
2.
8
Sabon Palmer
28' 9.5
PR
May 5
Kamiah Middle School Invite
3.
6
Tommy Andersen
23' 2
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
Womens
100 Meters
1.
7
Kadence Beck
13.16
May 8
MS Lapwai Invitational
2.
8
Payton Crow
14.34c
PR
May 5
Kamiah Middle School Invite
3.
7
Olivia Antone
15.13
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
4.
8
Chani Brammer
15.17
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
5.
8
Katie Goeckner
15.54c
PR
May 5
Kamiah Middle School Invite
6.
8
Keira White
16.04c
Apr 19
Kamiah Middle School
7.
8
Trinity Ruth
16.52
May 8
MS Lapwai Invitational
8.
8
Emily Dau
16.64c
PR
May 5
Kamiah Middle School Invite
9.
7
Caristae Robinson
17.24c
PR
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
10.
7
Allison Kinzer
18.54c
Apr 19
Kamiah Middle School
200 Meters
1.
7
Kadence Beck
28.03
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
2.
8
Payton Crow
31.64c
PR
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
3.
7
Olivia Antone
32.74c
PR
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
4.
8
Chani Brammer
36.67
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
5.
8
Emily Dau
37.64
PR
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
6.
8
Keira White
38.48
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
7.
7
Allison Kinzer
44.84c
Apr 19
Kamiah Middle School
400 Meters
1.
7
Kadence Beck
1:00.03
May 26
YMCA Middle School Invitational
2.
8
Emily Dau
1:22.07
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
800 Meters
1.
7
Kadence Beck
2:30.9h
May 5
Kamiah Middle School Invite
1600 Meters
1.
7
Kadence Beck
6:13.96
PR
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
75m Hurdles - 30"
1.
8
Keira White
15.41
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
2.
8
Katie Goeckner
16.18
May 8
MS Lapwai Invitational
3.
7
Caristae Robinson
16.71
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
75m Hurdles - 33"
1.
8
Keira White
15.84c
PR
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
2.
8
Katy Goeckner
17.04c
PR
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
200m Hurdles - 30"
1.
8
Keira White
40.21
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
4x100 Relay
1.
Olivia Antone
Chani Brammer
Katie Goeckner
Payton Crow
1:00.03
May 8
MS Lapwai Invitational
2.
Keira White
Chani Brammer
Olivia Antone
Payton Crow
1:01.54c
May 5
Kamiah Middle School Invite
3.
Keira White
Emily Dau
Olivia Antone
Payton Crow
1:01.64c
Apr 19
Kamiah Middle School
4.
8
Emily Dau
Chani Brammer
Katie Goeckner
Payton Crow
1:03.74c
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
4x200 Relay -
1.
Olivia Antone
Chani Brammer
Katie Goeckner
Payton Crow
2:09.98
May 8
MS Lapwai Invitational
Shot Put - 6lb
1.
8
Trinity Ruth
26' 7.5
PR
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
2.
8
Chani Brammer
22' 0
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
3.
8
Katie Goeckner
20' 11
PR
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
4.
7
Caristae Robinson
20' 0
PR
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
5.
7
Allison Kinzer
16' 0
PR
May 5
Kamiah Middle School Invite
Shot Put - 4kg
1.
8
Chani Brammer
18' 5
PR
Apr 19
Kamiah Middle School
2.
8
Trinity Ruth
16' 8
PR
Apr 19
Kamiah Middle School
3.
7
Allison Kinzer
14' 9
PR
Apr 19
Kamiah Middle School
Discus - 1kg
1.
8
Trinity Ruth
64' 5
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
2.
7
Allison Kinzer
31' 2
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
High Jump
1.
8
Katie Goeckner
4' 2
PR
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
Long Jump
1.
8
Payton Crow
11' 11
PR
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
2.
8
Emily Dau
11' 5
PR
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
3.
8
Keira White
10' 11
Apr 19
Kamiah Middle School
4.
8
Chani Brammer
10' 6
PR
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
5.
7
Olivia Antone
9' 10
PR
Apr 12
Asotin/Jenifer/Logos @ Sacajawea
6.
7
Caristae Robinson
9' 4
PR
Apr 19
Kamiah Middle School
Triple Jump
1.
8
Payton Crow
28' 2.5
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
2.
8
Emily Dau
24' 6
PR
May 8
MS Lapwai Invitational
3.
7
Olivia Antone
24' 5
PR
May 5
Kamiah Middle School Invite
4.
7
Caristae Robinson
20' 7
PR
Apr 24
Orofino Middle School Invitational
*Recent improvement