Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2015
2014
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
8
Griffin Bruce
12.04c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
2.
8
Reece Lozano
12.44c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
3.
7
Cody Mikulich
12.74c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
4.
7
Fernando Casillas
12.84c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
5.
8
Brody Stevens
12.94c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
6.
7
Dylan Barrow
13.14c
Apr 9
Red/Green Meet
7.
8
Chase Hostetler
13.24c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7
Dashel Oliver
13.24c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
9.
8
Ryan Hovious
13.50
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
10.
8
Isiah Clinger
13.74c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8
Sandro Smith
13.74c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
12.
8
Kyle Trilling
13.84c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
13.
8
Judson Garvin
13.94c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8
Amare Kysela
13.94c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7
Lucas Alexander
13.94c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8
James Vann-Mincy
13.94c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7
Mason Davis
13.94c
Apr 9
Red/Green Meet
18.
8
Jasper Hendrix-Petry
14.15
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
19.
8
Steffon Cunningham
14.89
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
200 Meters
1.
8
Griffin Bruce
25.58
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
8
Reece Lozano
26.44c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
3.
7
Cody Mikulich
26.54c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
4.
8
Amare Kysela
26.74c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
5.
7
Fernando Casillas
27.04c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
6.
7
Dylan Barrow
27.54c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8
Brody Stevens
27.54c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8.
7
Dashel Oliver
27.74c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
9.
8
Kyle Trilling
27.94c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
10.
8
James Vann-Mincy
28.84c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
11.
7
Jarno Ksander-Hicks
29.14c
Apr 9
Red/Green Meet
12.
7
Brady Miller
29.24c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8
Chase Hostetler
29.24c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
14.
7
Lucas Alexander
29.33
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
15.
8
Ryan Hovious
29.54c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7
Max Miller
29.54c
Apr 9
Red/Green Meet
17.
7
Mason Davis
29.74c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8
Isaac Williamson
29.74c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8
Evan Gray
29.74c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
20.
7
Broc Murphy
29.84c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7
David Null
29.84c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
22.
8
Ethan Teske
30.54
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
23.
8
Jallah Barbu
31.17
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
24.
8
Nathan Reynolds
34.97
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
400 Meters
1.
7
Fernando Casillas
53.88
PR
May 19
2018 Indiana Middle School Track and Field State Champi..
2.
8
Reece Lozano
58.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
3.
7
Dashel Oliver
1:00.03
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4.
8
Evan Gray
1:03.90
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
5.
7
Dylan Barrow
1:06.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
6.
7
Max Miller
1:06.77
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
7.
8
Sandro Smith
1:07.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8
Quincy Slaper
1:07.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7
Jarno Ksander-Hicks
1:07.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
10.
8
Ryan Hovious
1:07.34c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
11.
7
Mason Davis
1:07.93
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
12.
8
Griffin Bruce
1:08.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7
Cody Mikulich
1:08.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8
James Vann-Mincy
1:08.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
15.
8
John Rushton
1:08.64c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
16.
8
Amare Kysela
1:09.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
17.
8
Chase Hostetler
1:09.34c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
18.
8
Blake Hatcher
1:09.54c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
19.
8
Trey Woodman
1:10.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8
Eli Dawson
1:10.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
21.
7
Ethan Kiang
1:10.84c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
22.
7
Nolan Coy
1:12.59
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
800 Meters
1.
8
Quincy Slaper
2:22.68
PR
May 19
2018 Indiana Middle School Track and Field State Champi..
2.
8
Sandro Smith
2:28.90
May 3
Monroe County Middle School Championships
3.
8
Louis Daley
2:35.09
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4.
7
Dashel Oliver
2:35.4h
PR
Apr 9
Red/Green Meet
5.
8
John Rushton
2:40.2h
PR
Apr 9
Red/Green Meet
6.
7
Jack Steiner
2:41.0h
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7.
8
Jack Nelson
2:49.0h
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8.
7
Djibril Kante
2:49.14
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
9.
7
Ethan Kiang
2:51.0h
PR
Apr 9
Red/Green Meet
10.
7
Charles Weida
2:53.62
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
11.
7
James Butler
2:56.28
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
12.
8
Patrick McInerny
3:01.92
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
13.
7
Alex Lee
3:19.35
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
1600 Meters
1.
8
Eli Dawson
5:14.78
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
2.
8
Elijah Dawson
5:17.60
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
3.
7
Nicolas Kaiser
5:19.70
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
4.
8
Griffin Bruce
5:23.39
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
5.
7
Jack Steiner
5:32.83
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
6.
8
Luke Summers
5:37.76
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
7.
8
Liam Arthur
5:38.30
PR
Apr 14
Forsberg Relays
8.
7
Brady Miller
5:52.75
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
9.
8
Nate Abdullah
5:55.79
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
10.
8
Louis Daley
5:56.02
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
11.
8
Blake Hatcher
5:58.0h
PR
Apr 9
Red/Green Meet
12.
8
Trey Woodman
6:05.04
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
13.
7
Sawyer Gibson
6:06.28
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
14.
8
Aidan Ball
6:15.92
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
15.
7
Charles Weida
6:15.95
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
16.
8
Liam Hickok
6:33.3h
Apr 9
Red/Green Meet
2400 Meters
1.
7
Nicolas Kaiser
8:28.53
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
2.
8
John Rushton
8:42.47
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
3.
8
Luke Summers
8:49.10
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
4.
8
Nate Abdullah
9:06.55
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
5.
8
Nathan Abdullah
9:10.90
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
6.
7
Brady Miller
9:48.0h
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7.
8
Louis Daley
12:05.0h
PR
Apr 9
Red/Green Meet
110m Hurdles - 30"
1.
7
Broc Murphy
17.73
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
-
Aiden Baugh
19.45
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
110m Hurdles - 33"
1.
7
Broc Murphy
18.03
PR
May 19
2018 Indiana Middle School Track and Field State Champi..
2.
7
Ethan Boes
21.65
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
3.
8
Jallah Barbu
22.07
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4.
8
David Chavez
32.03
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
5.
7
Paromartho Chaudhuri
41.13
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
200m Hurdles - 30"
1.
8
Isaac Williamson
30.07
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
7
Broc Murphy
30.66
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
3.
8
Zach Cude
32.36
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4.
8
Jacob Goff
33.27
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
5.
7
Connor Shin
34.15
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
6.
7
Nicolas Calabrese
34.73
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
7.
8
Jallah Barbu
37.66
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
8.
7
Colton Trimble
38.43
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4x100 Relay
1.
Relay Team
47.95
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
Steffon Cunningham
Ethan Teske
Mason Davis
Nathan Reynolds
59.19
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
3.
8
Jud Garvin
James Vann-Mincy
Jasper Hendrix-Petry
Chase Hostetler
59.80
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:05.00
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
Broc Murphy
Max Miller
Jasper Hendrix-Petry
Blake Hatcher
4:22.42
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
3.
Ranzen Norbu
Mason Davis
Ethan Boes
Isaac Williamson
4:44.67
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:45.40
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
Kyle Clark
Louis Daley
Liam Arthur
Jack Nelson
10:53.18
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
3.
Alex Shetterly
Ethan Teske
Jack Steiner
Patrick McInerny
11:17.46
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
Shot Put - 8lb
1.
7
Cody Mikulich
46' 7
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
7
Lucas Alexander
40' 8.5
May 3
Monroe County Middle School Championships
Shot Put - 4kg
1.
7
Cody Mikulich
43' 9
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
2.
7
Lucas Alexander
39' 1.5
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
3.
7
Jackson Song
37' 2
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4.
8
Isaiah Clinger
31' 9
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
5.
8
Eli Sparks
30' 7
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
Shot Put - 12lb
1.
7
Cody Mikulich
36' 6
PR
Apr 14
Forsberg Relays
2.
7
Lucas Alexander
35' 4.5
PR
Apr 14
Forsberg Relays
3.
7
Jackson Song
32' 7
PR
Apr 9
Red/Green Meet
4.
7
Alex Boothby
31' 3
PR
Apr 9
Red/Green Meet
5.
8
Connor Ison
25' 5
PR
Apr 9
Red/Green Meet
6.
8
Isiah Clinger
24' 10.5
PR
Apr 9
Red/Green Meet
Discus - 1kg
1.
8
Isaiah Clinger
94' 4
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
2.
7
Jackson Song
91' 0
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
3.
8
Eli Sparks
86' 8
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
4.
8
Jud Garvin
83' 10.5
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
5.
8
Patrick McInerny
58' 0
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
6.
7
Andrew Cockerham
56' 7
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
Discus - 1.6kg
1.
8
Isiah Clinger
87' 4
PR
Apr 9
Red/Green Meet
2.
7
Alex Boothby
84' 10
PR
Apr 9
Red/Green Meet
3.
7
Jackson Song
83' 2
PR
Apr 9
Red/Green Meet
4.
7
Cody Mikulich
82' 1
PR
Apr 9
Red/Green Meet
5.
7
Dylan Barrow
81' 10
PR
Apr 9
Red/Green Meet
6.
8
Jud Garvin
79' 11
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7.
8
Isaiah Clinger
68' 11
PR
Apr 14
Forsberg Relays
High Jump
1.
7
Cody Mikulich
5' 10
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
2.
7
Dylan Barrow
5' 4
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
3.
8
Brody Stevens
5' 0
PR
Apr 9
Red/Green Meet
4.
7
Ranzen Norbu
4' 10
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
5.
7
Max Miller
4' 8
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
6.
7
Broc Murphy
4' 6
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
7.
7
Mason Davis
4' 4
PR
Apr 9
Red/Green Meet
Long Jump
1.
8
Griffin Bruce
18' 4
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
8
Reece Lozano
16' 7.75
PR
Apr 9
Red/Green Meet
3.
8
Chase Hostetler
16' 2
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4.
7
Dashel Oliver
14' 8
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
5.
8
James Vann-Mincy
12' 1
PR
Apr 9
Red/Green Meet
6.
7
Tyler Klaiber
11' 8
PR
Apr 9
Red/Green Meet
Womens
100 Meters
1.
8
Stella Trueblood
13.66
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
7
Kaylynn Higgins
13.67
PR
May 19
2018 Indiana Middle School Track and Field State Champi..
3.
8
Kyla Kante
13.74c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
4.
8
Jalexis Trimble
14.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
5.
8
Avery Njau
14.29
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
6.
7
Libby Rice
14.44c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8
Haley Porter
14.44c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8.
7
Mallory Barrow
14.74
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
9.
7
Quinn Vasquez
15.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
10.
8
Katrina Awori
15.34c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7
Zoe Prather
15.34c
Apr 9
Red/Green Meet
8
Lucy Feigenbaum
15.34c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7
Madyson Harden
15.34c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8
Kaitlyn Wong
15.34c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
15.
8
Clara Mitchell
15.44c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
16.
8
Essie Cheng
15.54c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8
Faith Stimson
15.54c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
18.
8
Madeline Provines
15.64c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
19.
7
Alana Major
15.84c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
20.
7
Emma McCluskey
16.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
200 Meters
1.
7
Kaylynn Higgins
29.28
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
8
Jalexis Trimble
29.94c
Apr 9
Red/Green Meet
3.
8
Stella Trueblood
30.64c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8
Haley Porter
30.64c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
5.
7
Mallory Barrow
31.43
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
6.
7
Libby Rice
31.44c
Apr 9
Red/Green Meet
7.
7
Rachel Campbell
31.48
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
8.
7
Zoe Prather
31.72
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
9.
7
Grace Upholzer
32.04c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
10.
7
Quinn Vasquez
32.06
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
11.
8
Avery Njau
32.24c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7
Madyson Harden
32.24c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
13.
8
Kaitlyn Wong
32.34c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
14.
8
Essie Cheng
32.74c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8
Katrina Awori
32.74c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
16.
7
Alana Major
33.04c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
17.
8
Faith Stimson
33.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
18.
8
Avery Sturgis
33.24c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
19.
8
Madeline Provines
34.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
20.
8
Lucy Feigenbaum
34.24c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
400 Meters
1.
8
Haley Porter
1:05.20
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
8
Avery Njau
1:06.70
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
3.
7
Madyson Harden
1:13.44
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4.
7
Jenna Gray
1:14.09
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
5.
7
Karen Tabbal
1:14.14c
Apr 9
Red/Green Meet
6.
8
Isabel Schneider
1:16.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7.
8
Katrina Awori
1:17.44c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8.
7
Nadine Dockendorf
1:18.04c
Apr 9
Red/Green Meet
9.
7
Emma McCluskey
1:19.66
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
10.
8
Sydney Eaton
1:20.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
11.
8
Avery Sturgis
1:20.94c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
12.
7
Alice Lehr
1:21.04c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
13.
7
Zoe Prather
1:22.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8
Kaitlyn Wong
1:22.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
15.
8
Alison Somes
1:23.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
16.
7
Quinn Vasquez
1:24.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8
Lilly Foster
1:24.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7
Katie Riedel
1:24.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7
Libby Rice
1:24.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
20.
7
Vanessa DeStefano
1:25.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
8
Nora Abdelkader
1:25.14c
PR
Apr 9
Red/Green Meet
800 Meters
1.
7
Karen Tabbal
2:37.90
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
7
Nadine Dockendorf
2:53.20
May 3
Monroe County Middle School Championships
3.
8
Alison Somes
2:58.04
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4.
8
Nora Abdelkader
3:00.44
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
5.
7
Alice Lehr
3:13.60
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
6.
7
Grace Upholzer
3:23.80
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
7.
7
Ellie Bruce
3:27.81
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
8.
7
Brynna Forsberg
3:31.01
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
9.
7
Kira Unger Levinson
3:46.71
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
10.
7
Aaliyah Siddiqi
3:54.1h
PR
Apr 9
Red/Green Meet
11.
8
Diana Traas
3:59.42
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
12.
7
Iris Menczer
4:12.8h
PR
Apr 9
Red/Green Meet
1600 Meters
1.
7
Karen Tabbal
6:01.00
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
8
Isabel Schneider
6:06.3h
PR
Apr 9
Red/Green Meet
3.
8
Kaitlyn Wong
7:15.30
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4.
8
Nora Abdelkader
7:22.6h
PR
Apr 9
Red/Green Meet
5.
7
Gwyneth Seghi
7:33.46
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
6.
7
Kira Unger Levinson
7:37.61
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
7.
7
Ellie Bruce
7:42.8h
Apr 9
Red/Green Meet
8.
7
Julia Irmscher
8:07.93
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
9.
7
Brynna Forsberg
8:31.3h
Apr 9
Red/Green Meet
10.
7
Iris Menczer
8:36.4h
PR
Apr 9
Red/Green Meet
11.
8
Diana Traas
9:02.01
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
2400 Meters
1.
8
Isabel Schneider
9:42.93
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
2.
7
Iris Menczer
13:40.54
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
100m Hurdles - 30"
1.
8
Kyla Kante
15.49
PR
May 19
2018 Indiana Middle School Track and Field State Champi..
2.
7
Zoe Prather
19.55
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
3.
7
Rachel Campbell
20.25
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4.
8
Anika Hays
20.57
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
5.
7
Sarah Goldsworthy
21.03
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
6.
8
Madilyn Mellis
21.92
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
7.
7
Sydney Alwine
22.93
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
200m Hurdles - 30"
1.
8
Kyla Kante
30.98
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
7
Rachel Campbell
38.12
May 3
Monroe County Middle School Championships
3.
7
Quincie Millikan
40.08
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4.
7
Sydney Alwine
41.02
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
5.
7
Sarah Goldsworthy
41.62
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
6.
8
Francesca Dockendorf
45.53
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4x100 Relay
1.
Relay Team
53.71
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
Mallory Barrow
Essie Cheng
Faith Stimson
Avery Sturgis
57.16
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
3.
Avery Njau
Kaylynn Higgins
Katrina Awori
Quinn Vasquez
1:00.20
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:42.70
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
Alice Lehr
Emma McCluskey
Jenna Gray
Isabel Stults
4:57.46
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
3.
Faith Stimson
Quinn Vasquez
Zoe Prather
Karen Tabbal
5:07.48
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4x800 Relay
1.
Relay Team
12:37.30
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
7
Ellie Bruce
Grace Upholzer
Kira Unger Levinson
Aaliyah Siddiqi
13:06.34
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
Shot Put - 6lb
1.
7
Alyssa Frye
30' 3
May 19
2018 Indiana Middle School Track and Field State Champi..
2.
7
Melia Edie-Booker
25' 0
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
3.
8
Macy Shepard
24' 2.5
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4.
7
Airreana Johnson
21' 6.5
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
5.
7
Katie Riedel
21' 5
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
Shot Put - 8lb
1.
7
Alyssa Frye
27' 8
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
7
Airreana Johnson
22' 3
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
Shot Put - 4kg
1.
7
Alyssa Frye
23' 3
PR
Apr 9
Red/Green Meet
2.
7
Airreana Johnson
21' 2.5
PR
Apr 9
Red/Green Meet
3.
8
Kyleighy Mountain
20' 2.5
PR
Apr 9
Red/Green Meet
4.
8
Kyleigh Mountain
19' 6
PR
Apr 14
Forsberg Relays
5.
7
Katie Riedel
18' 2
PR
Apr 9
Red/Green Meet
6.
8
Macy Shepard
18' 1
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7.
7
Melia Edie-Booker
17' 6.5
PR
Apr 9
Red/Green Meet
Discus - 1kg
1.
7
Alyssa Frye
71' 10
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
2.
7
Katie Riedel
62' 3
PR
Apr 14
Forsberg Relays
3.
8
Maddie Provines
56' 0
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4.
7
Melia Edie-Booker
55' 10
PR
Apr 9
Red/Green Meet
5.
7
Airreana Johnson
54' 6
PR
Apr 9
Red/Green Meet
6.
8
Kyleighy Mountain
49' 8
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7.
7
Elyse Brewer
49' 3
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
8.
8
Holley Grubb
47' 1.5
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
9.
8
Reece Boggs
44' 7.5
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
High Jump
1.
8
Stella Trueblood
4' 11
PR
May 19
2018 Indiana Middle School Track and Field State Champi..
2.
8
Katrina Awori
4' 4
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7
Kaylynn Higgins
4' 4
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
4.
7
Ivy Yoder
4' 2
PR
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
7
Mallory Barrow
4' 2
May 3
Monroe County Middle School Championships
6.
7
Madyson Harden
4' 0
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
Long Jump
1.
8
Kyla Kante
16' 1
PR
May 19
2018 Indiana Middle School Track and Field State Champi..
2.
8
Stella Trueblood
15' 4.75
PR
May 3
Monroe County Middle School Championships
3.
8
Faith Stimson
12' 5.25
PR
Apr 9
Red/Green Meet
4.
7
Zoe Prather
12' 2.5
May 7
Tri-North/Jackson Creek/Edgewood Tri Meet
5.
8
Lucy Feigenbaum
12' 2.25
Apr 9
Red/Green Meet
6.
8
Jalexis Trimble
11' 5.5
PR
Apr 9
Red/Green Meet
7.
8
Avery Sturgis
11' 3
PR
Apr 9
Red/Green Meet
*Recent improvement