Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Austin Durst
11.77
PR
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
2.
12
Jordon Aspenson
12.75
PR
Apr 22
Cashton Invite
3.
11
Anthony Johnson
12.81
May 1
Fennimore Invite
4.
11
Gage Perkins
12.97
PR
Apr 17
Lee Griffin Invitational
5.
12
Isaiah Mueller
13.32
PR
Apr 25
Ridge and Valley Conference
6.
9
Andrew Mueller
13.97
PR
May 12
Sparky Reynolds
7.
10
Diego Ortiz
14.75
PR
Apr 25
Ridge and Valley Conference
8.
10
Leo Garcia
17.22
PR
Apr 25
Ridge and Valley Conference
200 Meters
1.
12
McKenzie Foege
24.62
PR
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
2.
12
Jordon Aspenson
25.13
PR
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
3.
12
Austin Durst
25.66
PR
Apr 20
Betsy Demerit Invitational
4.
11
Anthony Johnson
25.77
May 12
Sparky Reynolds
5.
11
Marcus Holloway
26.26
Apr 7
Wisconsin Heights Invitational
6.
11
Gage Perkins
26.53
Apr 25
Ridge and Valley Conference
7.
12
Isaiah Mueller
28.60
PR
Apr 17
Lee Griffin Invitational
8.
9
Andrew Mueller
29.34
PR
Apr 7
Wisconsin Heights Invitational
400 Meters
1.
11
Brennan Durst
53.46
PR
May 25
WIAA D3 Sectional - Bangor
2.
11
Marcus Holloway
55.51
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
3.
11
Gage Perkins
59.94c
May 9
Ridge and Valley Conference
4.
9
Sterling Weitzel
1:04.89
PR
Apr 7
Wisconsin Heights Invitational
5.
9
Monty Jennings
1:05.50
PR
Apr 22
Cashton Invite
6.
11
Anthony Johnson
1:07.00
PR
May 1
Fennimore Invite
7.
9
Andrew Mueller
1:13.32
PR
May 6
Ginger Morrey Invite
800 Meters
1.
11
Josiah Jongquist
2:09.04
PR
May 25
WIAA D3 Sectional - Bangor
2.
11
Marcus Holloway
2:14.61
PR
Apr 22
Cashton Invite
3.
11
Gage Perkins
2:20.51
PR
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
4.
12
Isaiah Mueller
2:21.47
PR
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
5.
11
Brennan Durst
2:24.06
PR
Apr 17
Lee Griffin Invitational
6.
10
Michael Mueller
2:25.56
PR
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
7.
9
Sterling Weitzel
2:28.71
Apr 17
Lee Griffin Invitational
8.
9
Andrew Mueller
2:55.96
PR
Apr 25
Ridge and Valley Conference
1600 Meters
1.
11
Josiah Jongquist
5:06.56
May 6
Ginger Morrey Invite
2.
9
Sterling Weitzel
5:28.32
PR
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
3.
11
Anthony Johnson
6:06.49
PR
May 1
Fennimore Invite
4.
9
Andrew Mueller
6:26.48
PR
Apr 7
Wisconsin Heights Invitational
3200 Meters
1.
11
Marcus Holloway
11:50.9h
PR
May 9
Ridge and Valley Conference
2.
9
Sterling Weitzel
12:08.89
PR
May 12
Sparky Reynolds
3.
9
Andrew Mueller
15:54.07
PR
Apr 17
Lee Griffin Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
9
Sterling Weitzel
24.56
PR
Apr 7
Wisconsin Heights Invitational
4x100 Relay
1.
Austin Durst
McKenzie Foege
Marcus Holloway
Anthony Johnson
46.76
May 25
WIAA D3 Sectional - Bangor
2.
Marcus Holloway
Brennan Durst
Austin Durst
McKenzie Foege
47.03
May 12
Sparky Reynolds
3.
Anthony Johnson
Jordon Aspenson
McKenzie Foege
Austin Durst
47.22
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
4.
Colin Blatter
Austin Durst
McKenzie Foege
Jordon Aspenson
47.90
Apr 22
Cashton Invite
5.
Gage Perkins
Austin Durst
McKenzie Foege
Marcus Holloway
48.52
Apr 20
Betsy Demerit Invitational
6.
-
Colin Blatter
Austin Durst
McKenzie Foege
Marcus Holloway
48.95
May 1
Fennimore Invite
7.
Marcus Holloway
Austin Durst
McKenzie Foege
Brennan Durst
49.02
Apr 25
Ridge and Valley Conference
8.
Colin Blatter
Austin Durst
Jordon Aspenson
Isaiah Mueller
49.44
Apr 7
Wisconsin Heights Invitational
9.
Marcus Holloway
Anthony Johnson
McKenzie Foege
Austin Durst
49.74c
May 9
Ridge and Valley Conference
10.
Anthony Johnson
Jordon Aspenson
Marcus Holloway
Austin Durst
49.83
May 6
Ginger Morrey Invite
11.
Austin Durst
McKenzie Foege
Marcus Holloway
Jordon Aspenson
49.85
Apr 17
Lee Griffin Invitational
4x200 Relay -
1.
Gage Perkins
Anthony Johnson
Jordon Aspenson
Michael Mueller
1:40.53
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
2.
Gage Perkins
Austin Durst
Brennan Durst
Marcus Holloway
1:41.41
Apr 22
Cashton Invite
3.
Jordon Aspenson
Anthony Johnson
Gage Perkins
Colin Blatter
1:41.52
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
4.
Austin Durst
McKenzie Foege
Brennan Durst
Jordon Aspenson
1:43.43
Apr 17
Lee Griffin Invitational
5.
Anthony Johnson
Jordon Aspenson
Austin Durst
Gage Perkins
1:43.65
Apr 25
Ridge and Valley Conference
6.
Anthony Johnson
Brennan Durst
Jordon Aspenson
Austin Durst
1:44.2h
May 9
Ridge and Valley Conference
7.
Anthony Johnson
Gage Perkins
Colin Blatter
Jordon Aspenson
1:44.39
May 12
Sparky Reynolds
8.
Colin Blatter
Austin Durst
Jordon Aspenson
Isaiah Mueller
1:45.86
Apr 7
Wisconsin Heights Invitational
9.
Monty Jennings
John West
Jordon Aspenson
Isaiah Mueller
1:47.84
Apr 20
Betsy Demerit Invitational
10.
Gage Perkins
Austin Durst
Brennan Durst
Jordon Aspenson
1:51.13
May 1
Fennimore Invite
4x400 Relay
1.
Josiah Jongquist
Marcus Holloway
Brennan Durst
Austin Durst
3:44.09
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
2.
Josiah Jongquist
Brennan Durst
Marcus Holloway
Austin Durst
3:47.10
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
3.
Brennan Durst
Marcus Holloway
Josiah Jongquist
Austin Durst
3:52.40
May 6
Ginger Morrey Invite
4.
Gage Perkins
McKenzie Foege
Brennan Durst
Marcus Holloway
3:56.66
Apr 7
Wisconsin Heights Invitational
5.
Josiah Jongquist
Marcus Holloway
Austin Durst
Brennan Durst
3:56.88
May 12
Sparky Reynolds
6.
Brennan Durst
Josiah Jongquist
McKenzie Foege
Marcus Holloway
4:01.90
Apr 25
Ridge and Valley Conference
7.
McKenzie Foege
Sterling Weitzel
Brennan Durst
Marcus Holloway
4:05.42
Apr 20
Betsy Demerit Invitational
8.
Brennan Durst
Sterling Weitzel
Gage Perkins
Marcus Holloway
4:12.79
Apr 17
Lee Griffin Invitational
4x800 Relay
1.
Josiah Jongquist
Marcus Holloway
Brennan Durst
Gage Perkins
8:51.91
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
2.
Josiah Jongquist
Gage Perkins
Brennan Durst
Marcus Holloway
9:01.13
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
3.
Josiah Jongquist
Brennan Durst
Gage Perkins
Marcus Holloway
9:17.53
May 12
Sparky Reynolds
4.
Marcus Holloway
Brennan Durst
Gage Perkins
Josiah Jongquist
9:31.99
Apr 25
Ridge and Valley Conference
5.
Sterling Weitzel
Anthony Johnson
Gage Perkins
Brennan Durst
9:35.43
May 6
Ginger Morrey Invite
6.
Sterling Weitzel
Brennan Durst
Marcus Holloway
Gage Perkins
9:36.63
Apr 20
Betsy Demerit Invitational
7.
Gage Perkins
Sterling Weitzel
Brennan Durst
Marcus Holloway
9:38.45
Apr 22
Cashton Invite
Shot Put - 12lb
1.
12
Isaiah Mueller
42' 1
PR
May 9
Ridge and Valley Conference
2.
11
John West
34' 8.25
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
3.
10
Leo Garcia
32' 6
May 6
Ginger Morrey Invite
4.
11
Brennan Durst
31' 11.75
PR
May 9
Ridge and Valley Conference
5.
10
Diego Ortiz
30' 4.75
PR
Apr 25
Ridge and Valley Conference
Discus - 1.6kg
1.
12
Isaiah Mueller
132' 5
PR
May 9
Ridge and Valley Conference
2.
10
Leo Garcia
103' 2
PR
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
3.
11
John West
92' 2
PR
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
4.
10
Diego Ortiz
68' 1
PR
May 9
Ridge and Valley Conference
5.
11
Gage Perkins
65' 5
PR
Apr 22
Cashton Invite
High Jump
1.
11
Colin Blatter
6' 0
PR
May 12
Sparky Reynolds
2.
11
Anthony Johnson
5' 2
PR
Apr 22
Cashton Invite
Pole Vault
1.
11
Marcus Holloway
9' 6
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
2.
9
Sterling Weitzel
7' 0
PR
May 9
Ridge and Valley Conference
Long Jump
1.
12
McKenzie Foege
19' 1
PR
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
2.
12
Austin Durst
18' 0.5
PR
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
3.
12
Jordon Aspenson
16' 6
Apr 7
Wisconsin Heights Invitational
4.
11
Gage Perkins
14' 3.5
PR
May 9
Ridge and Valley Conference
5.
9
Sterling Weitzel
12' 1
PR
Apr 25
Ridge and Valley Conference
Triple Jump
1.
12
McKenzie Foege
39' 9.25
PR
Apr 25
Ridge and Valley Conference
2.
12
Austin Durst
34' 10
May 6
Ginger Morrey Invite
3.
9
Monty Jennings
31' 11
PR
Apr 20
Betsy Demerit Invitational
Womens
100 Meters
1.
10
Haley Durst
12.64
May 25
WIAA D3 Sectional - Bangor
2.
10
Julia Schoen
14.69
Apr 7
Wisconsin Heights Invitational
3.
9
Alexis Kast
15.18
PR
Apr 7
Wisconsin Heights Invitational
4.
9
Bethany Weldon
15.52
PR
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
5.
11
Tereza Bockova
15.92
PR
May 1
Fennimore Invite
6.
10
Morganne Miller
16.26
PR
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
7.
9
Ellie Crook
16.43
Apr 22
Cashton Invite
8.
9
Noelle Crook
16.44c
PR
May 9
Ridge and Valley Conference
9.
10
Therese Honer
18.09
PR
Apr 25
Ridge and Valley Conference
200 Meters
1.
10
Haley Durst
26.93
May 25
WIAA D3 Sectional - Bangor
2.
10
Anna Durst
29.85
Apr 7
Wisconsin Heights Invitational
3.
9
Alexis Kast
31.35
PR
Apr 25
Ridge and Valley Conference
4.
9
Noelle Crook
32.53
PR
Apr 22
Cashton Invite
5.
9
Ellie Crook
33.44
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
6.
10
Morganne Miller
36.10
PR
Apr 20
Betsy Demerit Invitational
400 Meters
1.
10
Anna Durst
1:02.53
PR
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
2.
9
Alexis Kast
1:09.67
PR
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
3.
10
Megan Brisbois
1:11.92
PR
Apr 25
Ridge and Valley Conference
4.
10
Cortney Crook
1:27.67
May 6
Ginger Morrey Invite
800 Meters
1.
10
Megan Brisbois
2:44.94
PR
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
2.
11
Pauline Glauner
2:52.94
PR
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
3.
10
Anna Durst
2:53.12
Apr 22
Cashton Invite
4.
9
Clarice Peasall
3:16.95
PR
Apr 17
Lee Griffin Invitational
5.
9
Raelyn Lasse
3:20.15
PR
Apr 22
Cashton Invite
6.
10
Cortney Crook
3:34.63
PR
May 6
Ginger Morrey Invite
1600 Meters
1.
11
Alicia Brisbois
6:18.44
May 12
Sparky Reynolds
2.
11
Pauline Glauner
6:56.4h
PR
May 9
Ridge and Valley Conference
3.
9
Raelyn Lasse
7:15.90
PR
Apr 22
Cashton Invite
4.
9
Clarice Peasall
7:17.01
PR
Apr 22
Cashton Invite
5.
10
Cortney Crook
7:33.77
May 12
Sparky Reynolds
3200 Meters
1.
11
Alicia Brisbois
13:22.22
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
2.
9
Raelyn Lasse
17:35.67
PR
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
100m Hurdles - 33"
1.
10
Julia Schoen
20.95
PR
May 12
Sparky Reynolds
2.
11
Tereza Bockova
22.74
PR
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
300m Hurdles - 30"
1.
11
Tereza Bockova
57.76
PR
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
4x100 Relay
1.
Alexis Kast
Julia Schoen
Anna Durst
Haley Durst
51.85
Jun 3
WIAA D3 State Championships
2.
Anna Durst
Julia Schoen
Alexis Kast
Haley Durst
52.29
May 25
WIAA D3 Sectional - Bangor
3.
Julia Schoen
Haley Durst
Bethany Weldon
Anna Durst
53.69
May 12
Sparky Reynolds
4.
Anna Durst
Alexis Kast
Julia Schoen
Haley Durst
55.16
Apr 25
Ridge and Valley Conference
5.
Haley Durst
Julia Schoen
Anna Durst
Alexis Kast
55.48
Apr 20
Betsy Demerit Invitational
6.
Alexis Kast
Haley Durst
Julia Schoen
Anna Durst
55.72
May 1
Fennimore Invite
7.
Alexis Kast
Noelle Crook
Haley Durst
Bethany Weldon
56.31
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
8.
Anna Durst
Haley Durst
Julia Schoen
Alexis Kast
56.82
Apr 17
Lee Griffin Invitational
9.
Morganne Miller
Bethany Weldon
Haley Durst
Clarice Peasall
1:00.14c
May 9
Ridge and Valley Conference
10.
Noelle Crook
Bethany Weldon
Ellie Crook
Tereza Bockova
1:01.36
May 6
Ginger Morrey Invite
11.
9
Alexis Kast
Noelle Crook
Bethany Weldon
Ellie Crook
1:02.58
Apr 7
Wisconsin Heights Invitational
4x200 Relay -
1.
Alexis Kast
Noelle Crook
Haley Durst
Julia Schoen
2:05.21
Apr 7
Wisconsin Heights Invitational
2.
Bethany Weldon
Ellie Crook
Noelle Crook
Tereza Bockova
2:06.69
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
3.
Noelle Crook
Haley Durst
Ellie Crook
Clarice Peasall
2:08.61
Apr 22
Cashton Invite
4.
Noelle Crook
Ellie Crook
Clarice Peasall
Tereza Bockova
2:11.45
May 6
Ginger Morrey Invite
5.
9
Raelyn Lasse
Noelle Crook
Ellie Crook
Clarice Peasall
2:15.11
May 12
Sparky Reynolds
6.
9
Noelle Crook
Bethany Weldon
Clarice Peasall
Raelyn Lasse
2:15.46
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
4x400 Relay
1.
Pauline Glauner
Alexis Kast
Julia Schoen
Anna Durst
4:34.79
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
2.
Alexis Kast
Julia Schoen
Megan Brisbois
Pauline Glauner
4:39.76
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
3.
Haley Durst
Julia Schoen
Anna Durst
Megan Brisbois
4:42.15
May 6
Ginger Morrey Invite
4.
Megan Brisbois
Pauline Glauner
Clarice Peasall
Anna Durst
4:47.63
May 12
Sparky Reynolds
5.
Anna Durst
Clarice Peasall
Megan Brisbois
Alexis Kast
4:57.23
Apr 20
Betsy Demerit Invitational
6.
Raelyn Lasse
Alexis Kast
Pauline Glauner
Clarice Peasall
5:15.55
Apr 25
Ridge and Valley Conference
7.
Noelle Crook
Ellie Crook
Megan Brisbois
Clarice Peasall
5:25.71
Apr 17
Lee Griffin Invitational
8.
Alexis Kast
Clarice Peasall
Megan Brisbois
Raelyn Lasse
5:30.60
May 1
Fennimore Invite
4x800 Relay
1.
Megan Brisbois
Alicia Brisbois
Anna Durst
Pauline Glauner
10:57.51
May 25
WIAA D3 Sectional - Bangor
2.
Anna Durst
Megan Brisbois
Alicia Brisbois
Pauline Glauner
11:31.89
May 6
Ginger Morrey Invite
3.
Anna Durst
Alicia Brisbois
Megan Brisbois
Pauline Glauner
11:44.6h
May 9
Ridge and Valley Conference
4.
Pauline Glauner
Megan Brisbois
Clarice Peasall
Anna Durst
12:03.54
Apr 25
Ridge and Valley Conference
5.
Clarice Peasall
Megan Brisbois
Alicia Brisbois
Pauline Glauner
12:30.18
Apr 20
Betsy Demerit Invitational
6.
Megan Brisbois
Raelyn Lasse
Pauline Glauner
Alicia Brisbois
12:32.53
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
7.
Raelyn Lasse
Anna Durst
Megan Brisbois
Pauline Glauner
12:33.73
May 1
Fennimore Invite
Shot Put - 4kg
1.
10
Megan Brisbois
30' 5.25
Apr 7
Wisconsin Heights Invitational
2.
9
JoAnn Pretsch
26' 5
May 1
Fennimore Invite
3.
9
Clarice Peasall
25' 6.75
Apr 25
Ridge and Valley Conference
4.
9
Bethany Weldon
22' 5
PR
May 6
Ginger Morrey Invite
5.
10
Therese Honer
21' 2.25
PR
Apr 20
Betsy Demerit Invitational
6.
10
Morganne Miller
18' 6.5
PR
Apr 25
Ridge and Valley Conference
Discus - 1kg
1.
10
Megan Brisbois
98' 4
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
2.
9
JoAnn Pretsch
73' 7
May 12
Sparky Reynolds
3.
9
Bethany Weldon
71' 0
PR
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
4.
9
Clarice Peasall
66' 2
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
5.
10
Therese Honer
65' 9
Apr 7
Wisconsin Heights Invitational
6.
10
Morganne Miller
56' 6
PR
May 9
Ridge and Valley Conference
High Jump
1.
10
Haley Durst
4' 10
Apr 7
Wisconsin Heights Invitational
2.
9
Alexis Kast
4' 7
PR
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
3.
10
Anna Durst
4' 2
Apr 17
Lee Griffin Invitational
Pole Vault
1.
10
Anna Durst
7' 6
PR
Apr 20
Betsy Demerit Invitational
2.
11
Pauline Glauner
6' 0
PR
May 12
Sparky Reynolds
Long Jump
1.
10
Julia Schoen
15' 7.5
PR
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
2.
10
Anna Durst
14' 8.25
May 16
John Young Ridge and Valley Conference Championships
3.
9
Noelle Crook
12' 8
PR
May 22
WIAA D3 Regional - Boscobel
4.
11
Tereza Bockova
12' 4.75
PR
May 1
Fennimore Invite
5.
9
Ellie Crook
10' 11
PR
Apr 17
Lee Griffin Invitational
Triple Jump
1.
10
Julia Schoen
31' 5.5
PR
May 25
WIAA D3 Sectional - Bangor
*Recent improvement