Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
11
Pietro Sardina
7.16
PR
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
2.
10
Drake Reese
7.33
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
3.
11
Calvin Harris
7.57
PR
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
100 Meters
1.
11
Pietro Sardina
11.38
PR
May 16
WLT Outdoor Championships
2.
11
Lincoln Stultz
11.56
PR
May 16
WLT Outdoor Championships
3.
10
Alex Biddle
11.60
Apr 29
Northstar Invite
4.
11
Nick Fiorita
11.89
PR
Apr 29
Northstar Invite
9
Ethan Stratman
11.89
May 5
WLT JV Meet
6.
10
Cameron Hess
11.91
PR
Apr 22
Viking Invitational
7.
11
Ryan Hayes
12.07
May 12
Hartford Invitational
8.
11
Luke Hernbrode
12.30
PR
May 22
WIAA D1 Regional - Watertown
9.
10
Jacob Warren
12.44
PR
May 5
WLT JV Meet
11
John Caucutt
12.44
PR
Apr 21
Spartan Invite
11.
10
Griffin Olson
13.14c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
12.
10
Josh Michels
13.26
PR
May 5
WLT JV Meet
13.
9
Kavian Carey
13.34c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
9
Levi Blankenheim
13.34c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
15.
9
Daniyil Schmidt
13.35
May 5
WLT JV Meet
16.
9
Nicholas Hyer
13.74c
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
17.
9
Tyler Jensen
13.90
PR
May 5
WLT JV Meet
18.
10
Brady Wraalstad
14.05
May 5
WLT JV Meet
19.
11
Marti Rossell Lama
14.54c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
200 Meters
1.
11
Lincoln Stultz
22.99
PR
May 16
WLT Outdoor Championships
2.
11
Nick Fiorita
23.59
PR
May 16
WLT Outdoor Championships
3.
11
Pietro Sardina
24.14
PR
May 12
Hartford Invitational
10
Cameron Hess
24.14c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
5.
9
Ethan Stratman
24.20
May 5
WLT JV Meet
6.
10
Drake Reese
24.53
May 12
Hartford Invitational
7.
9
Levi Blankenheim
24.59
PR
May 18
WLT Outdoor JV Invite
8.
11
Jack Novotny
24.91
PR
Apr 21
Spartan Invite
9.
11
John Caucutt
24.92
PR
May 18
WLT Outdoor JV Invite
10.
11
Jarett Biver
25.04c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
11.
11
Eddie Plack
25.44c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
12.
10
Jacob Warren
25.94c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
13.
11
Calvin Harris
26.69
PR
Apr 21
Spartan Invite
14.
10
Jacob Hogan
26.97
PR
May 5
WLT JV Meet
15.
9
TJ Narloch
27.22
PR
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
16.
9
Daniyil Schmidt
27.70
May 5
WLT JV Meet
17.
10
Cameron Janz
27.74c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
18.
9
Nicholas Hyer
27.78
May 18
WLT Outdoor JV Invite
19.
11
Sean Meyer
27.84c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
20.
10
Josh Michels
28.04c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
21.
9
Kavian Carey
28.14c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
400 Meters
1.
12
Parker Ellis
50.29
PR
May 16
WLT Outdoor Championships
2.
12
Will Ullrich
51.49
PR
May 16
WLT Outdoor Championships
3.
12
Dan Stetter
52.82
May 25
WIAA D1 Sectional - Germantown
4.
12
David Garczynski
54.24
PR
May 12
Hartford Invitational
5.
10
Drake Reese
54.98
Apr 22
Viking Invitational
6.
11
Jarett Biver
55.14c
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
7.
11
John Caucutt
58.34c
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
8.
12
Matthew St Thomas
58.80
PR
May 18
WLT Outdoor JV Invite
9.
10
Masin Murley
59.24c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
10.
10
Jack LaBracke
59.84c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
11.
9
Jonas Belus
1:00.64c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
12.
10
Jacob Hogan
1:00.74c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
13.
9
Brandon Frosch
1:01.83
May 5
WLT JV Meet
14.
9
Tyler Jensen
1:02.80
PR
May 5
WLT JV Meet
15.
9
Canyen Dacquisto
1:03.84c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
16.
9
Chase Miller
1:05.41
PR
May 5
WLT JV Meet
17.
9
Cooper Ehrgott
1:05.64c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
18.
10
Kaden Irvine
1:06.44c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
600 Meters
1.
12
Parker Ellis
1:22.00
PR
Apr 29
Northstar Invite
2.
11
Lincoln Stultz
1:26.80
PR
Apr 29
Northstar Invite
800 Meters
1.
12
Parker Ellis
1:54.03
PR
Jun 3
WIAA D1 State Championships
2.
12
Alex Carter
1:58.36
May 16
WLT Outdoor Championships
3.
12
Taishi Ikeda
1:58.47
PR
May 16
WLT Outdoor Championships
4.
12
Will Ullrich
1:59.37
PR
May 12
Hartford Invitational
5.
12
Matt Swanson
2:06.8h
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
6.
11
Brandon Mauel
2:09.64
PR
May 18
WLT Outdoor JV Invite
7.
11
Andy Muskevitsch
2:16.08
Apr 29
Northstar Invite
8.
10
Masin Murley
2:16.47
PR
May 18
WLT Outdoor JV Invite
9.
10
Miles Mulder
2:16.96
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
10.
9
Noah Meissner
2:20.15
PR
May 5
WLT JV Meet
11.
10
Jacob Hogan
2:22.96
May 5
WLT JV Meet
12.
9
Jonas Belus
2:23.32
May 5
WLT JV Meet
13.
9
Cooper Ehrgott
2:31.88
May 5
WLT JV Meet
14.
9
Jude Kearney
2:34.61
PR
May 5
WLT JV Meet
15.
10
Scott Demar
2:36.00
PR
May 5
WLT JV Meet
16.
10
Kaden Irvine
2:36.67
PR
May 5
WLT JV Meet
17.
9
Canyen Dacquisto
2:39.4h
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
18.
9
Chase Miller
2:41.6h
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
19.
9
Nathan Hornburg
2:43.9h
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
20.
9
Seth Collins
2:45.97
PR
May 5
WLT JV Meet
21.
9
Nicholas Prince
2:49.4h
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
22.
9
Tyler Schuh
3:05.7h
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
23.
9
Jacob Bandler
3:05.9h
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
1000 Meters
1.
12
Taishi Ikeda
2:37.19
PR
Apr 29
Northstar Invite
2.
12
Will Ullrich
2:49.73
PR
Apr 29
Northstar Invite
1600 Meters
1.
12
Brian Jacques
4:37.01
Apr 22
Viking Invitational
2.
9
Alex Vance
4:40.32
Apr 29
Northstar Invite
3.
11
Andy Muskevitsch
4:43.97
PR
May 22
WIAA D1 Regional - Watertown
4.
10
Miles Mulder
4:44.31
May 22
WIAA D1 Regional - Watertown
5.
10
Michael Kluz
5:00.96
Apr 21
Spartan Invite
6.
9
Noah Meissner
5:05.6h
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
7.
11
Tyler Goodenough
5:43.5h
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
8.
10
Zach Lemke
5:57.11
PR
May 5
WLT JV Meet
9.
9
Nathan Hornburg
5:57.5h
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
10.
9
Tyler Schuh
5:59.71
May 5
WLT JV Meet
11.
9
Jacob Bandler
6:00.49
May 5
WLT JV Meet
12.
9
Jude Kearney
6:05.8h
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
13.
9
Chase Miller
6:10.2h
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
14.
9
Nicholas Prince
6:10.6h
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
15.
9
Seth Collins
6:28.7h
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
3200 Meters
1.
12
Brian Jacques
9:24.59
PR
May 25
WIAA D1 Sectional - Germantown
2.
9
Alex Vance
9:55.33
May 22
WIAA D1 Regional - Watertown
3.
10
Miles Mulder
10:21.49
Apr 21
Spartan Invite
4.
11
Andy Muskevitsch
10:29.34
May 16
WLT Outdoor Championships
5.
10
Michael Kluz
10:31.41
May 22
WIAA D1 Regional - Watertown
6.
9
Noah Meissner
10:53.96
May 18
WLT Outdoor JV Invite
110m Hurdles - 39"
1.
12
Jared Schrang
15.00
PR
May 25
WIAA D1 Sectional - Germantown
2.
11
Tyler Phetteplace
15.77
PR
May 16
WLT Outdoor Championships
3.
11
Lukas Hunter
16.80
PR
May 18
WLT Outdoor JV Invite
4.
9
TJ Narloch
18.38
May 5
WLT JV Meet
5.
11
Mark Gapinski
21.24c
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
300m Hurdles - 36"
1.
11
Tyler Phetteplace
40.65
PR
May 25
WIAA D1 Sectional - Germantown
2.
12
Jared Schrang
41.56
PR
Apr 29
Northstar Invite
3.
11
Lukas Hunter
45.06
May 18
WLT Outdoor JV Invite
4.
9
TJ Narloch
45.24
May 12
Hartford Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
45.28
May 12
Hartford Invitational
2.
Ethan Stratman
Nick Fiorita
Ryan Hayes
Pietro Sardina
45.49
May 16
WLT Outdoor Championships
3.
Pietro Sardina
Nick Fiorita
Luke Hernbrode
Ethan Stratman
45.65
May 22
WIAA D1 Regional - Watertown
4.
Nick Fiorita
Pietro Sardina
Luke Hernbrode
Ryan Hayes
46.56
May 4
WLT Relay Championships
4x160 Relay
1.
Luke Hernbrode
Cameron Hess
Jack Novotny
Nick Fiorita
1:20.48
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
4x200 Relay -
1.
Lincoln Stultz
Pietro Sardina
Alex Biddle
Nick Fiorita
1:33.85
Apr 22
Viking Invitational
2.
Ethan Stratman
Nick Fiorita
Pietro Sardina
Lincoln Stultz
1:33.91
May 16
WLT Outdoor Championships
3.
Lincoln Stultz
Nick Fiorita
Pietro Sardina
David Garczynski
1:34.38
May 4
WLT Relay Championships
4.
Jared Schrang
David Garczynski
Nick Fiorita
Pietro Sardina
1:36.87
Apr 29
Northstar Invite
4x400 Relay
1.
Lincoln Stultz
Will Ullrich
Taishi Ikeda
Parker Ellis
3:21.62
May 25
WIAA D1 Sectional - Germantown
2.
Lincoln Stultz
Taishi Ikeda
Will Ullrich
Parker Ellis
3:22.46
Jun 3
WIAA D1 State Championships
3.
Will Ullrich
Dan Stetter
Taishi Ikeda
Parker Ellis
3:27.67
May 16
WLT Outdoor Championships
4.
Parker Ellis
Dan Stetter
Lincoln Stultz
Drake Reese
3:30.05
May 4
WLT Relay Championships
5.
Relay Team
3:30.58
May 12
Hartford Invitational
6.
Drake Reese
Dan Stetter
Taishi Ikeda
Will Ullrich
3:33.50
Apr 22
Viking Invitational
7.
Taishi Ikeda
Will Ullrich
Dan Stetter
Lincoln Stultz
3:35.94
Apr 29
Northstar Invite
8.
Brandon Mauel
Matthew St Thomas
Matt Swanson
Jack LaBracke
3:56.4h
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
9.
Michael Kluz
Noah Meissner
Masin Murley
John Caucutt
3:58.78
Apr 21
Spartan Invite
10.
Andy Muskevitsch
Alexander Vance
Miles Mulder
Brandon Mauel
4:03.42
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
11.
9
Brandon Frosch
Tyler Jensen
Canyen Dacquisto
Chase Miller
4:12.22
May 18
WLT Outdoor JV Invite
12.
Masin Murley
Jonas Belus
Jack LaBracke
Kaden Irvine
4:19.88
May 5
WLT JV Meet
4x800 Relay
1.
Alex Carter
Taishi Ikeda
Will Ullrich
Parker Ellis
7:45.88
Jun 3
WIAA D1 State Championships
2.
Alex Carter
Will Ullrich
Taishi Ikeda
Matt Swanson
7:54.57
May 25
WIAA D1 Sectional - Germantown
3.
Will Ullrich
Matt Swanson
Taishi Ikeda
Alex Carter
8:12.65
May 16
WLT Outdoor Championships
4.
Relay Team
8:17.07
May 12
Hartford Invitational
5.
Matt Swanson
Brandon Mauel
Masin Murley
Noah Meissner
9:06.51
Apr 29
Northstar Invite
6.
Masin Murley
Matt Swanson
Brandon Mauel
Matthew St. Thomas
9:17.96
Apr 21
Spartan Invite
7.
Jonas Belus
Cooper Ehrgott
Jude Kearney
Kaden Irvine
9:54.93
May 18
WLT Outdoor JV Invite
8.
Matt Swanson
Matthew St Thomas
Masin Murley
Noah Meissner
9:59.16
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
4x1600 Relay
1.
Alexander Vance
Brian Jacques
Andy Muskevitsch
Miles Mulder
18:57.47
May 4
WLT Relay Championships
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Pietro Sardina
Luke Hernbrode
Lincoln Stultz
Parker Ellis
1:36.22
May 4
WLT Relay Championships
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Dan Stetter
Will Ullrich
Taishi Ikeda
Brian Jacques
10:55.53
May 4
WLT Relay Championships
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Relay Team
49.94
May 4
WLT Relay Championships
Shot Put - 12lb
1.
12
Cal Warner
49' 8
PR
Apr 22
Viking Invitational
2.
11
Oscar Prince
44' 0.5
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
3.
11
Kian Rexroat-Potts
41' 9
PR
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
4.
12
Jake Mayte
40' 9
PR
May 4
WLT Relay Championships
5.
10
Leif Engstrand
36' 9
May 18
WLT Outdoor JV Invite
6.
10
Dakota Batura
36' 1.25
Apr 21
Spartan Invite
7.
10
Parker Hill
32' 10.5
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
8.
12
Austin Schlief
32' 4
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
9.
10
Jordan Pessman
32' 0.5
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
10.
9
Ethan Piber
29' 9.5
May 5
WLT JV Meet
11.
9
Garner Simmons
27' 4.5
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
12.
9
Chase LaFernier
26' 7.5
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
13.
9
Easton Meckl
26' 5
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
14.
10
Cameron Janz
25' 9.5
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
15.
10
Patrick Hanson
25' 9
May 5
WLT JV Meet
16.
9
Elijah Fletcher
23' 6.5
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
Discus - 1.6kg
1.
12
Jacob Matye
152' 10
PR
May 16
WLT Outdoor Championships
2.
12
Ben Nienhuis
135' 10
PR
May 22
WIAA D1 Regional - Watertown
3.
11
Kian Rexroat-Potts
109' 0
PR
May 18
WLT Outdoor JV Invite
4.
11
Oscar Prince
103' 8.5
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
5.
12
Cal Warner
102' 3
Apr 22
Viking Invitational
6.
10
Jordan Pessman
101' 5
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
7.
12
Austin Schlief
84' 11
PR
May 5
WLT JV Meet
8.
10
Dakota Batura
82' 4
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
9.
10
Parker Hill
79' 4.25
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
10.
10
Leif Engstrand
75' 9
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
11.
9
Easton Meckl
75' 7.5
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
12.
10
Cameron Janz
68' 7.5
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
13.
9
Garner Simmons
67' 0
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
14.
9
Chase LaFernier
64' 3
PR
May 5
WLT JV Meet
15.
9
Ethan Piber
55' 7
May 5
WLT JV Meet
16.
10
Patrick Hanson
46' 7.5
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
17.
9
Elijah Fletcher
35' 11
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
High Jump
1.
12
Alex Carter
6' 4
May 4
WLT Relay Championships
12
David Garczynski
6' 4
May 4
WLT Relay Championships
3.
11
Jarett Biver
5' 6
PR
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
4.
11
Eddie Plack
5' 4
PR
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
5.
9
Shane Osborne
5' 2
May 18
WLT Outdoor JV Invite
6.
11
Sean Meyer
5' 0
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
7.
10
Thomas Williamson
4' 8
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
8.
11
Theerapat Ngamkid
4' 4
PR
May 5
WLT JV Meet
Pole Vault
1.
12
Hayden Matheny
14' 3
PR
May 22
WIAA D1 Regional - Watertown
2.
11
Cody Tufftee
13' 6
PR
May 25
WIAA D1 Sectional - Germantown
3.
10
Maxwell Meyer
11' 6
May 16
WLT Outdoor Championships
4.
12
Zach Skumatz
10' 6
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
5.
11
Marti Rossell Lama
9' 0
PR
May 18
WLT Outdoor JV Invite
Long Jump
1.
12
David Garczynski
20' 0.25
PR
May 16
WLT Outdoor Championships
2.
12
Jared Schrang
18' 7.5
PR
May 4
WLT Relay Championships
3.
9
TJ Narloch
18' 1
May 18
WLT Outdoor JV Invite
4.
11
Luke Hernbrode
17' 6.5
PR
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
5.
11
John Caucutt
17' 5.5
PR
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
Triple Jump
1.
12
David Garczynski
40' 2
PR
May 4
WLT Relay Championships
2.
12
Alex Carter
39' 8.75
PR
May 4
WLT Relay Championships
3.
11
John Caucutt
36' 3
May 12
Hartford Invitational
4.
11
Eddie Plack
35' 8.5
Apr 21
Spartan Invite
5.
9
Ethan Stratman
30' 3
PR
Apr 21
Spartan Invite
Womens
55 Meter Dash
1.
10
Sydney Ellis
8.17
PR
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
100 Meters
1.
10
Sydney Ellis
13.13
PR
May 16
WLT Outdoor Championships
2.
12
Danielle Goddard
13.30
PR
May 22
WIAA D1 Regional - Watertown
3.
10
Claire Cotey
13.46
May 16
WLT Outdoor Championships
4.
11
Kaylee Flegner
13.76
PR
May 5
WLT JV Meet
5.
11
Lauren Pouchert
13.78
Apr 29
Northstar Invite
6.
10
Payton Berg
14.15
PR
May 5
WLT JV Meet
7.
9
Amber Nagel
14.19
PR
May 18
WLT Outdoor JV Invite
8.
10
Madi Sabel
14.79
May 18
WLT Outdoor JV Invite
9.
11
Becca Mittelstadt
15.04c
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
10.
10
Maggie Duchow
15.44c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
11.
9
Sara Massick
15.69
PR
May 5
WLT JV Meet
200 Meters
1.
12
Danielle Goddard
26.50
PR
May 16
WLT Outdoor Championships
2.
11
Emma Thelen
28.05
May 16
WLT Outdoor Championships
3.
10
Dani Rabay
28.11
PR
May 12
Hartford Invitational
4.
11
Summor Arndt
28.18
PR
Apr 29
Northstar Invite
5.
9
Izzy Voelz
28.35
PR
May 18
WLT Outdoor JV Invite
6.
11
Kaylee Flegner
28.70
PR
May 5
WLT JV Meet
7.
10
Grace Carini
29.35
May 18
WLT Outdoor JV Invite
8.
10
Sarah Letscher
29.54c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
9.
10
Mariah Miller
29.74c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
9
Noa Peller
29.74c
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
11
Chyenne Tetzlaff
29.74c
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
12.
10
Sydney Ellis
29.79
PR
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
13.
9
Megan Lyles
30.63
PR
May 5
WLT JV Meet
14.
11
Mercy Thoya
31.75
PR
May 5
WLT JV Meet
15.
9
Alex Lato
32.54
PR
May 5
WLT JV Meet
16.
9
Anna Claire Crowley
32.84c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
400 Meters
1.
12
Madelynn Lee
58.72
May 16
WLT Outdoor Championships
2.
12
Danielle Goddard
1:02.72
PR
Apr 21
Spartan Invite
3.
11
Hannah Brandenstein
1:03.08
PR
May 12
Hartford Invitational
4.
11
Dana Herrmann
1:06.45
PR
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
5.
10
Sarah Letscher
1:08.14c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
6.
9
Ali Caucutt
1:08.43
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
7.
9
Megan Lyles
1:08.86
May 18
WLT Outdoor JV Invite
8.
10
Caroline Noskowiak
1:08.98
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
9.
10
Grace Carini
1:11.14c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
10.
9
Daisy Quinones
1:11.44c
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
11.
10
Carolyn Tuff
1:12.84c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
9
Noa Peller
1:12.84c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
13.
9
Anna Claire Crowley
1:14.24c
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
14.
9
Anna Hutchinson
1:15.70
PR
May 5
WLT JV Meet
15.
11
Mercy Thoya
1:17.84c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
16.
10
Alexis Zimmerman
1:29.93
PR
May 5
WLT JV Meet
600 Meters
1.
12
Madelynn Lee
1:39.13
Apr 29
Northstar Invite
2.
10
Caroline Noskowiak
1:46.54
PR
Apr 29
Northstar Invite
800 Meters
1.
12
Madelynn Lee
2:13.94
PR
Jun 3
WIAA D1 State Championships
2.
11
Hannah Brandenstein
2:27.33
PR
May 16
WLT Outdoor Championships
3.
10
Caroline Noskowiak
2:31.35
May 16
WLT Outdoor Championships
4.
12
Kelsey Brezenski
2:34.70
PR
May 16
WLT Outdoor Championships
5.
12
Kelsey Preisler
2:38.35
PR
May 22
WIAA D1 Regional - Watertown
6.
9
Ali Caucutt
2:39.56
May 12
Hartford Invitational
7.
9
Chloe Pierson
2:41.69
May 5
WLT JV Meet
8.
9
Alex Lato
2:53.19
May 18
WLT Outdoor JV Invite
9.
10
Chela Quinones
2:56.1h
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
10.
10
Carolyn Tuff
3:00.14
May 5
WLT JV Meet
11.
9
Megan Lyles
3:00.5h
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
12.
9
Anna Hutchinson
3:00.7h
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
13.
9
Anna Claire Crowley
3:02.22
PR
May 5
WLT JV Meet
14.
9
Maiya Jaworski
3:03.5h
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
15.
11
Chiara Loehrig
3:15.8h
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
16.
11
Yumi Marata
3:18.9h
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
1000 Meters
1.
11
Hannah Brandenstein
3:26.77
PR
Apr 29
Northstar Invite
1600 Meters
1.
10
Sadie Houston
5:28.39
PR
May 22
WIAA D1 Regional - Watertown
2.
10
Caroline Noskowiak
5:37.08
PR
May 12
Hartford Invitational
3.
12
Kelsey Brezenski
5:49.96
PR
May 12
Hartford Invitational
4.
10
Sydney Evenson
5:50.47
PR
May 18
WLT Outdoor JV Invite
5.
11
Hannah Brandenstein
5:51.60
PR
Apr 21
Spartan Invite
6.
9
Chloe Pierson
5:54.43
May 22
WIAA D1 Regional - Watertown
7.
12
Anna Henkaline
5:59.61
PR
Apr 21
Spartan Invite
8.
11
Mara Noskowiak
6:13.11
May 16
WLT Outdoor Championships
9.
12
Kelsey Preisler
6:22.10
May 5
WLT JV Meet
10.
11
Paulayana LeFevre
6:38.49
PR
May 5
WLT JV Meet
11.
12
Angie Parra
6:39.80
PR
May 18
WLT Outdoor JV Invite
12.
9
Alex Lato
6:43.05
PR
May 5
WLT JV Meet
13.
9
Maiya Jaworski
7:10.22
PR
May 5
WLT JV Meet
3200 Meters
1.
10
Sadie Houston
12:12.85
May 16
WLT Outdoor Championships
2.
12
Anna Henkaline
12:43.50
PR
Apr 29
Northstar Invite
3.
9
Chloe Pierson
12:59.65
May 12
Hartford Invitational
4.
11
Mara Noskowiak
13:13.30
Apr 21
Spartan Invite
5.
11
Mara Noskowski
13:22.70
May 12
Hartford Invitational
6.
11
Paulayana LeFevre
15:07.20
PR
May 18
WLT Outdoor JV Invite
55m Hurdles - 33"
1.
11
Natalie Boelter
9.79
PR
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
2.
10
Dani Rabay
10.61
PR
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Natalie Boelter
16.41
PR
May 22
WIAA D1 Regional - Watertown
2.
10
Dani Rabay
17.44
May 25
WIAA D1 Sectional - Germantown
3.
11
Ally Thenhaus
18.47
PR
May 18
WLT Outdoor JV Invite
4.
10
Larissa Blazek
19.57
PR
May 18
WLT Outdoor JV Invite
5.
11
Nicole Jacobs
20.13
PR
May 5
WLT JV Meet
6.
10
Madi Padget
20.74c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
7.
11
Dani Montoya
22.31
PR
May 5
WLT JV Meet
8.
10
Emily Johnson
23.12
May 5
WLT JV Meet
9.
11
Ashley Tilden
23.34c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
300m Hurdles - 30"
1.
11
Natalie Boelter
50.60
PR
May 4
WLT Relay Championships
2.
10
Dani Rabay
51.25
PR
May 22
WIAA D1 Regional - Watertown
3.
11
Nicole Jacobs
55.49
PR
May 12
Hartford Invitational
4.
10
Madi Padget
1:00.24c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
10
Emily Johnson
1:00.24c
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
6.
10
Larissa Blazek
1:01.64c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
7.
11
Ashley Tilden
1:02.54c
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
8.
11
Dani Montoya
1:02.67
PR
May 5
WLT JV Meet
4x100 Relay
1.
Summor Arndt
Eva Schwerer
Lauren Pouchert
Claire Cotey
52.00
May 25
WIAA D1 Sectional - Germantown
2.
Summor Arndt
Lauren Pouchert
Claire Cotey
Eva Schwerer
52.20
May 16
WLT Outdoor Championships
3.
Sydney Ellis
Lauren Pouchert
Kaylee Flegner
Eva Schwerer
53.47
May 4
WLT Relay Championships
4.
Relay Team
53.50
May 12
Hartford Invitational
5.
Sydney Ellis
Eva Schwerer
Lauren Pouchert
Danielle Goddard
53.75
Apr 21
Spartan Invite
6.
Madi Sabel
Kaylee Flegner
Izzy Voelz
Chyenne Tetzlaff
55.28
May 18
WLT Outdoor JV Invite
7.
Madi Sabel
Payton Berg
Chyenne Tetzlaff
Amber Nagel
55.86
May 5
WLT JV Meet
8.
Madi Sabel
Chyenne Tetzlaff
Payton Berg
Amber Nagel
56.74c
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
9.
Becca Mittelstadt
Madi Padget
Lexi Garczynski
Maggie Duchow
58.54c
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
4x160 Relay
1.
Sydney Ellis
Summor Arndt
Lauren Pouchert
Danielle Goddard
1:33.24
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
4x200 Relay -
1.
Summor Arndt
Eva Schwerer
Emma Thelen
Danielle Goddard
1:48.90
May 16
WLT Outdoor Championships
2.
Summor Arndt
Eva Schwerer
Lauren Pouchert
Izzy Voelz
1:50.44
May 25
WIAA D1 Sectional - Germantown
3.
Sydney Ellis
Summor Arndt
Emma Thelen
Eva Schwerer
1:51.46
Apr 21
Spartan Invite
4.
Lauren Pouchert
Summor Arndt
Danielle Goddard
Eva Schwerer
1:51.48
May 4
WLT Relay Championships
5.
Izzy Voelz
Nicole Jacobs
Chyenne Tetzlaff
Grace Carini
1:56.3h
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
6.
Izzy Voelz
Chyenne Tetzlaff
Grace Carini
Payton Berg
1:58.68
May 18
WLT Outdoor JV Invite
4x400 Relay
1.
Danielle Goddard
Ali Caucutt
Caroline Noskowiak
Madelynn Lee
4:11.67
May 16
WLT Outdoor Championships
2.
Danielle Goddard
Caroline Noskowiak
Dana Herrmann
Madelynn Lee
4:13.12
Apr 21
Spartan Invite
3.
Danielle Goddard
Caroline Noskowiak
Hannah Brandenstein
Madelynn Lee
4:16.47
May 4
WLT Relay Championships
4.
Ali Caucutt
Hannah Brandenstein
Caroline Noskowiak
Claudia Belawski
4:25.08
May 22
WIAA D1 Regional - Watertown
5.
Ali Caucutt
Caroline Noskowiak
Danielle Goddard
Dana Hermann
4:35.98
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
6.
Caroline Noskowiak
Ali Caucutt
Sadie Houston
Dana Herrmann
4:37.70
Apr 29
Northstar Invite
7.
Megan Lyles
Daisy Quinones
Anna Hutchinson
Chiara Loehrig
5:02.8h
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
8.
Alaina Nowak
Chloe Pierson
Paulayana LeFevre
Maiya Jaworski
5:04.2h
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
9.
Maiya Jaworski
Anna Hutchinson
Angie Parra
Daisy Quinones
5:08.75
May 5
WLT JV Meet
10.
Alexis Zimmerman
Megan Lyles
Carolyn Tuff
Anna Claire Crowley
5:11.01
May 18
WLT Outdoor JV Invite
11.
Alexis Zimmerman
Carolyn Tuff
Alex Lato
Yumi Marata
5:21.9h
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
4x800 Relay
1.
Ali Caucutt
Caroline Noskowiak
Hannah Brandenstein
Kelsey Brezenski
9:49.38
May 25
WIAA D1 Sectional - Germantown
2.
Kelsey Brezenski
Ali Caucutt
Sadie Houston
Madelynn Lee
10:03.44
May 16
WLT Outdoor Championships
3.
Kelsey Brezenski
Sydney Evenson
Ali Caucutt
Sadie Houston
10:35.24
May 4
WLT Relay Championships
4.
Relay Team
10:36.43
May 12
Hartford Invitational
5.
Ali Caucutt
Paulayana LeFevre
Kelsey Preisler
Angie Parra
11:44.62
Apr 21
Spartan Invite
6.
Mara Noskowiak
Kelsey Preisler
Sydney Evenson
Paulayna Lefevre
11:48.22
Apr 29
Northstar Invite
7.
Kelsey Preisler
Angela Parra
Natalie Boelter
Paulayana LeFevre
12:10.18
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
8.
Alaina Nowak
Maiya Jaworski
Yumi Marata
Chiara Loehrig
12:49.01
May 18
WLT Outdoor JV Invite
4x1600 Relay
1.
Sadie Houston
Mara Noskowiak
Anna Henkaline
Kelsey Brezenski
23:47.49
May 4
WLT Relay Championships
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Sydney Ellis
Danielle Goddard
Summor Arndt
Dana Hermann
1:55.93
May 4
WLT Relay Championships
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Ali Caucutt
Caroline Noskowiak
Hannah Brandenstein
Madelynn Lee
13:09.21
May 4
WLT Relay Championships
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Natalie Boelter
Dani Rabay
Ally Thenhaus
Nicole Jacobs
54.84
May 4
WLT Relay Championships
Shot Put - 4kg
1.
12
Brennan Herrmann
37' 8.5
PR
May 25
WIAA D1 Sectional - Germantown
2.
11
Faith Ahsam
36' 6.25
PR
May 22
WIAA D1 Regional - Watertown
3.
9
Olivia Sobczak
30' 7
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
4.
10
Bre Miller
28' 10.5
PR
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
5.
12
Stefani Pearson
27' 10.5
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
6.
10
Kaiya Trudeau
27' 8
May 18
WLT Outdoor JV Invite
7.
12
Jennifer Schroll
25' 1
May 18
WLT Outdoor JV Invite
8.
10
Rachel Roth
23' 1
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
9.
10
Kenna Balsewicz
22' 4.5
PR
May 5
WLT JV Meet
10.
12
Maddy Keefe
21' 0
PR
May 5
WLT JV Meet
Discus - 1kg
1.
12
Stefani Pearson
105' 9
PR
May 4
WLT Relay Championships
2.
9
Olivia Sobczak
86' 8
PR
May 18
WLT Outdoor JV Invite
3.
12
Brennan Herrmann
83' 9
May 12
Hartford Invitational
4.
11
Faith Ahsam
77' 3
PR
May 4
WLT Relay Championships
5.
12
Jennifer Schroll
69' 2.5
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
6.
10
Kaiya Trudeau
67' 9
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
7.
10
Kenna Balsewicz
55' 8
PR
May 5
WLT JV Meet
8.
10
Rachel Roth
52' 6
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
9.
12
Maddy Keefe
46' 0
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
High Jump
1.
10
Dani Rabay
4' 8
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
2.
9
Amber Nagel
4' 4
PR
Apr 21
Spartan Invite
3.
12
Madelynn Lee
4' 2
PR
May 4
WLT Relay Championships
4.
10
Grace Carini
3' 10.5
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
Pole Vault
1.
11
Dana Hermann
11' 7
PR
May 22
WIAA D1 Regional - Watertown
2.
11
Natalie Boelter
10' 6
May 12
Hartford Invitational
3.
11
Dana Herrmann
10' 0
Apr 29
Northstar Invite
4.
10
Carolyn Tuff
7' 6
May 12
Hartford Invitational
5.
10
Mariah Miller
6' 6
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
6.
10
Alaina Nowak
6' 0
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
Long Jump
1.
10
Payton Berg
16' 2
May 25
WIAA D1 Sectional - Germantown
2.
10
Sarah Letscher
15' 4
May 16
WLT Outdoor Championships
3.
9
Amber Nagel
14' 7
PR
May 4
WLT Relay Championships
4.
10
Sydney Ellis
13' 7.5
Mar 25
Chris Wilson Indoor Invitational
5.
12
Stefani Pearson
13' 1
PR
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
6.
10
Madi Sabel
12' 6.5
May 18
WLT Outdoor JV Invite
7.
10
Claire Cotey
10' 10
Apr 25
Beaver Dam JV Triangular
11
Mercy Thoya
10' 10
PR
May 5
WLT JV Meet
Triple Jump
1.
12
Claudia Belawski
32' 0.75
PR
May 16
WLT Outdoor Championships
2.
10
Payton Berg
30' 1.25
May 22
WIAA D1 Regional - Watertown
3.
10
Maggie Duchow
27' 11
May 18
WLT Outdoor JV Invite
4.
10
Lexi Garczynski
27' 1.25
May 4
WLT Relay Championships
*Recent improvement