Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.12Cosmo Silver11.89aMay 10Pacific League Sub-District Prelims
2.9Evan Waara12.39aMay 6Freshman Invitational
3.12Audie Murphy12.90aMay 10Pacific League Sub-District Prelims
4.10Paul Bjornsgard12.96aMar 16Pacific League @ Chief Leschi
5.9Brandon Thomas13.08aApr 27Pacific League @ Raymond
6.11Gabe Elder13.38aApr 21Chehalis Activators Invitational
7.12Dustyn Taylor13.41aApr 15Grays Harbor County Championships
8.10Josh Sherrill14.24cMar 23Pacific League @ Ilwaco
9.10Chris Earl15.24cMay 4Pacific League @ Ocosta
 
200 Meters
1.9Evan Waara25.31aApr 21Chehalis Activators Invitational
2.9Brandon Thomas26.12aMay 6Freshman Invitational
3.11Gabe Elder28.54cMay 4Pacific League @ Ocosta
4.11Colton Bell29.88aApr 27Pacific League @ Raymond
5.10Chris Earl32.40aApr 15Grays Harbor County Championships
 
400 Meters
1.9Evan Waara57.14cMay 4Pacific League @ Ocosta
2.10Paul Bjornsgard60.17aMay 10Pacific League Sub-District Prelims
3.9Brandon Thomas64.54cMay 4Pacific League @ Ocosta
4.11Gabe Elder65.17aApr 15Grays Harbor County Championships
5.10Chris Earl78.45aApr 15Grays Harbor County Championships
 
800 Meters
1.10Alex Bailey2:24.2aApr 15Grays Harbor County Championships
2.10Kyler Brockhoff2:26.16aApr 15Grays Harbor County Championships
3.10Daniel Quinby2:28.82aApr 15Grays Harbor County Championships
4.9Ryan Anderson2:38.46aApr 15Grays Harbor County Championships
5.10Josh Sherrill2:52.11aApr 21Chehalis Activators Invitational
 
1600 Meters
1.10Alex Bailey5:07.88aApr 15Grays Harbor County Championships
2.12Drake Mitby5:16.60May 4Pacific League @ Ocosta
3.10Daniel Quinby5:24.27aApr 15Grays Harbor County Championships
4.10Kyler Brockhoff5:25.95aApr 27Pacific League @ Raymond
5.10Danny Lennon5:40.47aMay 10Pacific League Sub-District Prelims
6.9Ryan Anderson6:15.00Mar 30Pacific League @ Ocosta
7.9Brandon Thomas6:19.70Mar 23Pacific League @ Ilwaco
8.10Josh Sherrill6:22.05aApr 21Chehalis Activators Invitational
 
3200 Meters
1.12Drake Mitby11:44.02aMay 12Pacific League Sub-District
2.10Daniel Quinby12:23.31aMar 16Pacific League @ Chief Leschi
3.10Danny Lennon12:31.74aMay 12Pacific League Sub-District
 
300m Hurdles - 36"
1.12Cosmo Silver43.84aMay 192B District IV Championships
2.12Dustyn Taylor47.98aApr 21Chehalis Activators Invitational
3.12Kalvyn Scott52.72aMar 16Pacific League @ Chief Leschi
4.12Audie Murphy55.17aMar 16Pacific League @ Chief Leschi
 
4x100 Relay
1.Evan Waara
Paul Bjornsgard
Ryan Anderson
Brandon Thomas
49.34aMay 12Pacific League Sub-District
2.Matthew Hart
Dustyn Taylor
Kalvyn Scott
Evan Waara
49.90aMar 23Pacific League @ Ilwaco
3.Evan Waara
Matthew Hart
Brandon Thomas
Enapay Croy
50.12aApr 15Grays Harbor County Championships
4.Evan Waara
Ryan Anderson
Kyler Brockhoff
Brandon Thomas
50.27aApr 21Chehalis Activators Invitational
5.Evan Waara
Matthew Hart
Josh Sherrill
Dustyn Taylor
52.39aMar 16Pacific League @ Chief Leschi
6.Brandon Thomas
Evan Waara
Paul Bjornsgard
Ryan Anderson
53.30aApr 27Pacific League @ Raymond
7.Relay Team 54.53aMar 18Rainier "Ice Breaker" Invitational
 
4x400 Relay
1.Cosmo Silver
Dustyn Taylor
Kalvyn Scott
Matthew Hart
3:52.60May 4Pacific League @ Ocosta
2.Cosmo Silver
Evan Waara
Dustyn Taylor
Matthew Hart
3:56.48aMay 12Pacific League Sub-District
3.Alex Bailey
Dustyn Taylor
Kalvyn Scott
Evan Waara
4:14.73aMar 18Rainier "Ice Breaker" Invitational
4.Dustyn Taylor
Paul Bjornsgard
Richard Dueber
Kalvyn Scott
4:14.92aMar 23Pacific League @ Ilwaco
5.Paul Bjornsgard
Evan Waara
Dustyn Taylor
Kalvyn Scott
4:17.20Mar 30Pacific League @ Ocosta
6.Kyler Brockhoff
Paul Bjornsgard
Ryan Anderson
Kalvyn Scott
4:24.50Apr 21Chehalis Activators Invitational
7.Alex Bailey
Dustyn Taylor
Josh Sherrill
Danny Lennon
4:29.42aApr 21Chehalis Activators Invitational
 
Shot Put - 12lb
1.12Elijah Halterman36' 4.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
2.11Gabe Elder30' 1.00Mar 30Pacific League @ Ocosta
3.10Brandon Nelson25' 3.50Mar 30Pacific League @ Ocosta
 
Discus - 1.6kg
1.12Elijah Halterman99' 8.00Apr 27Pacific League @ Raymond
2.12Audie Murphy90' 11.00Mar 18Rainier "Ice Breaker" Invitational
3.11Colton Bell70' 7.00Apr 27Pacific League @ Raymond
 
Javelin - 800g
1.12Matthew Hart167' 6.00May 25WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.12Audie Murphy132' 4.00Mar 23Pacific League @ Ilwaco
3.12Kalvyn Scott131' 8.00Apr 15Grays Harbor County Championships
4.10Paul Bjornsgard117' 3.00Mar 16Pacific League @ Chief Leschi
5.9Brandon Thomas108' 2.00Mar 16Pacific League @ Chief Leschi
6.12Elijah Halterman88' 9.00May 4Pacific League @ Ocosta
7.10Josh Sherrill84' 5.00Mar 16Pacific League @ Chief Leschi
8.12Dustyn Taylor83' 6.00May 12Pacific League Sub-District
9.11Colton Bell79' 5.00Mar 16Pacific League @ Chief Leschi
10.11Gabe Elder65' 5.00Mar 30Pacific League @ Ocosta
11.10Chris Earl55' 8.00Mar 16Pacific League @ Chief Leschi
 
High Jump
1.12Dustyn Taylor5' 8.00Apr 15Grays Harbor County Championships
12Cosmo Silver5' 8.00Mar 30Pacific League @ Ocosta
3.12Drake Mitby5' 2.00Mar 30Pacific League @ Ocosta
9Ryan Anderson5' 2.00Apr 15Grays Harbor County Championships
 
Pole Vault
1.12Cosmo Silver12' 0.00Apr 15Grays Harbor County Championships
2.12Matthew Hart11' 6.00Mar 30Pacific League @ Ocosta
10Alex Bailey11' 6.00May 192B District IV Championships
4.12Kalvyn Scott10' 0.00Mar 30Pacific League @ Ocosta
5.10Daniel Quinby9' 0.00Apr 27Pacific League @ Raymond
 
Long Jump
1.12Cosmo Silver18' 10.50Mar 16Pacific League @ Chief Leschi
2.9Brandon Thomas17' 9.50May 12Pacific League Sub-District
3.9Evan Waara17' 1.00Mar 16Pacific League @ Chief Leschi
4.10Brandon Nelson15' 11.50Apr 15Grays Harbor County Championships
5.10Josh Sherrill15' 3.00Apr 15Grays Harbor County Championships
6.12Audie Murphy14' 1.00Mar 16Pacific League @ Chief Leschi
7.10Danny Lennon13' 2.50Apr 15Grays Harbor County Championships
8.10Chris Earl12' 3.50May 4Pacific League @ Ocosta
 
Triple Jump
1.9Ryan Anderson38' 1.00May 4Pacific League @ Ocosta
2.9Brandon Thomas35' 9.00Apr 27Pacific League @ Raymond
3.12Drake Mitby35' 5.50Apr 27Pacific League @ Raymond
4.10Paul Bjornsgard34' 8.50Mar 23Pacific League @ Ilwaco
5.12Kalvyn Scott33' 5.50Apr 27Pacific League @ Raymond
 

Womens

100 Meters
1.10Rebecca Holm13.84cMay 4Pacific League @ Ocosta
2.10Madeline Cain16.29aMay 10Pacific League Sub-District Prelims
 
200 Meters
1.10Rebecca Holm29.69aApr 27Pacific League @ Raymond
2.11Alivia Marsh30.84aMay 10Pacific League Sub-District Prelims
3.10Kennedy Merino31.28aMar 23Pacific League @ Ilwaco
4.9Katelynn Denny31.82aApr 21Chehalis Activators Invitational
5.10Madeline Cain34.07aMay 10Pacific League Sub-District Prelims
6.9Annie Collier34.20aApr 21Chehalis Activators Invitational
 
400 Meters
1.10Rebecca Holm68.14cMay 4Pacific League @ Ocosta
2.10Kennedy Merino73.96aApr 21Chehalis Activators Invitational
3.11Alivia Marsh78.34cMay 4Pacific League @ Ocosta
 
800 Meters
1.12Kathryn Anderson2:25.99aMay 25WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.12McKenzie Ballo2:56.35aApr 27Pacific League @ Raymond
3.10Rebecca Holm2:57.40Mar 23Pacific League @ Ilwaco
4.9Katelynn Denny2:57.80Mar 23Pacific League @ Ilwaco
5.9Annie Collier3:02.27aApr 21Chehalis Activators Invitational
 
1600 Meters
1.12Kathryn Anderson5:29.65aMay 25WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.12McKenzie Ballo6:13.45aMay 12Pacific League Sub-District
3.10Rebecca Holm6:26.01aMar 23Pacific League @ Ilwaco
4.10Mercedes Denny7:06.30Mar 30Pacific League @ Ocosta
5.9Annie Collier7:15a.0Apr 15Grays Harbor County Championships
 
3200 Meters
1.12McKenzie Ballo13:08.11aMay 192B District IV Championships
2.10Mercedes Denny15:44.05aApr 15Grays Harbor County Championships
 
100m Hurdles - 33"
1.9Katelynn Denny19.55aMay 10Pacific League Sub-District Prelims
2.9Layne Martin20.54aApr 15Grays Harbor County Championships
3.10Kennedy Merino22.58aApr 27Pacific League @ Raymond
 
300m Hurdles - 30"
1.9Katelynn Denny55.56aMay 6Freshman Invitational
 
4x100 Relay
1.Katelynn Denny
Alivia Marsh
Kennedy Merino
Rebecca Holm
57.22aApr 15Grays Harbor County Championships
2.Alivia Marsh
Kennedy Merino
Rebecca Holm
Katelynn Denny
57.64cMar 30Pacific League @ Ocosta
 
4x200 Relay
1.Rebecca Holm
Alivia Marsh
Kennedy Merino
Kathryn Anderson
1:59.00May 4Pacific League @ Ocosta
2.Alivia Marsh
Rebecca Holm
Kennedy Merino
Kathryn Anderson
1:59.60aMar 16Pacific League @ Chief Leschi
3.Katelynn Denny
Kennedy Merino
Rebecca Holm
Alivia Marsh
2:00.81aApr 15Grays Harbor County Championships
4.Kennedy Merino
Rebecca Holm
Alivia Marsh
Kathryn Anderson
2:01.22aApr 21Chehalis Activators Invitational
5.Rebecca Holm
Kennedy Merino
Alivia Marsh
Katelynn Denny
2:03.97aApr 27Pacific League @ Raymond
6.Madeline Cain
Annie Collier
Alivia Marsh
Layne Martin
2:06.40Mar 30Pacific League @ Ocosta
 
4x400 Relay
1.Katelynn Denny
Kathryn Anderson
Kennedy Merino
Rebecca Holm
4:27.72aMay 192B District IV Championships
2.Katelynn Denny
Kathryn Anderson
McKenzie Ballo
Rebecca Holm
4:38.70Apr 21Chehalis Activators Invitational
3.Katelynn Denny
McKenzie Ballo
Rebecca Holm
Kathryn Anderson
4:45.7aApr 15Grays Harbor County Championships
4.Kathryn Anderson
McKenzie Ballo
Kennedy Merino
Katelynn Denny
4:52.40Mar 30Pacific League @ Ocosta
5.McKenzie Ballo
Madeline Cain
Annie Collier
Alivia Marsh
5:27.89aApr 27Pacific League @ Raymond
 
Shot Put - 4kg
1.11Caylee Litterer22' 7.25Apr 21Chehalis Activators Invitational
2.10Teal Mitby22' 0.50Apr 15Grays Harbor County Championships
3.11Clarissa Moran20' 10.00Mar 16Pacific League @ Chief Leschi
4.10Carly Mallow19' 1.50May 10Pacific League Sub-District Prelims
 
Discus - 1kg
1.11Caylee Litterer61' 8.00Mar 30Pacific League @ Ocosta
2.11Clarissa Moran56' 1.00Mar 16Pacific League @ Chief Leschi
3.10Carly Mallow46' 9.00Mar 23Pacific League @ Ilwaco
 
Javelin - 600g
1.11Caylee Litterer79' 3.00May 10Pacific League Sub-District Prelims
2.9Layne Martin70' 5.00May 6Freshman Invitational
3.11Clarissa Moran62' 5.00May 4Pacific League @ Ocosta
4.9Katelynn Denny46' 10.00May 6Freshman Invitational
5.10Carly Mallow45' 6.00Mar 30Pacific League @ Ocosta
 
High Jump
1.11Alivia Marsh4' 10.00Mar 16Pacific League @ Chief Leschi
2.9Layne Martin4' 8.00May 4Pacific League @ Ocosta
3.10Kennedy Merino4' 6.00Mar 30Pacific League @ Ocosta
10Mercedes Denny4' 6.00Mar 16Pacific League @ Chief Leschi
 
Long Jump
1.9Katelynn Denny13' 11.00May 4Pacific League @ Ocosta
2.10Kennedy Merino12' 11.00Apr 15Grays Harbor County Championships
3.10Rebecca Holm11' 9.75Mar 30Pacific League @ Ocosta
4.10Madeline Cain10' 5.00Apr 15Grays Harbor County Championships
11Alivia Marsh10' 5.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
6.9Annie Collier9' 3.00Apr 27Pacific League @ Raymond
 
Triple Jump
1.9Layne Martin29' 10.50Apr 27Pacific League @ Raymond
2.12Kathryn Anderson28' 9.00Mar 30Pacific League @ Ocosta
 

*Recent improvement