Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2000
Indoor
2024
2023
2022
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
10
Parker Fitzsimons
7.03
PR
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
2.
12
Blake Whalen
7.07
PR
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
3.
9
Easton Evenstad
7.09
PR
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
4.
12
Alex Reuter
7.39
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
5.
11
Michael Ruiz
7.58
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
6.
9
Jorge Lopez-Murillo
9.21
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
100 Meters
1.
10
Parker Fitzsimons
11.68
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
2.
12
Blake Whalen
11.75
PR
May 6
Redbird Invitational
3.
9
Easton Evenstad
12.17
Apr 8
Glendenning Invitational
4.
12
Alex Reuter
12.34
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
5.
12
Carson Evenstad
12.35
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
6.
11
Michael Ruiz
12.60
PR
May 6
Redbird Invitational
7.
12
Alexis Cruz
12.65
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
8.
9
Brandon Sinay-Olmmino
13.66
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
9.
9
Alan Guzman
14.70
Apr 8
Glendenning Invitational
10.
9
Luis Rios-Yanez
14.90
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
11.
9
Jorge Lopez-Murillo
15.79
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
200 Meters
1.
10
Parker Fitzsimons
23.72
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
2.
12
Blake Whalen
24.29
PR
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
3.
12
Trae Schilling
24.68
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
4.
10
Brandon Hardt
25.16
May 10
Sparky Reynolds Memorial Invitational
5.
9
Easton Evenstad
25.37
PR
Apr 22
Darlington Invitational
6.
11
Ryley Lancaster
25.44
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
7.
11
Michael Ruiz
25.63
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
8.
12
Alex Reuter
25.80
PR
May 10
Sparky Reynolds Memorial Invitational
9.
12
Alexis Cruz
25.99
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
10.
12
Carson Evenstad
26.31
PR
Apr 22
Darlington Invitational
11.
9
Brandon Sinay-Olmmino
27.52
PR
May 6
Redbird Invitational
12.
9
Jhovanny Cruz
29.31
PR
Apr 16
SWAL Midseason @ Boscobel
13.
9
Luis Rios-Yanez
30.40
PR
May 6
Redbird Invitational
14.
9
Alan Guzman
30.45
May 7
SWAL Mid-Season Meet
15.
9
Jorge Lopez-Murillo
34.50
PR
Apr 16
SWAL Midseason @ Boscobel
400 Meters
1.
12
Trae Schilling
53.59
PR
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
2.
12
Blake Whalen
53.93
PR
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
3.
10
Parker Fitzsimons
55.08
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
4.
12
Carson Evenstad
1:00.74
PR
May 6
Redbird Invitational
5.
10
Brandon Hardt
1:01.70
PR
May 3
Deerfield Classic
6.
11
Michael Ruiz
1:02.15
PR
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
7.
9
Brandon Sinay-Olmmino
1:03.00
PR
Apr 16
SWAL Midseason @ Boscobel
8.
9
Luis Rios-Yanez
1:08.12
Apr 8
Glendenning Invitational
9.
9
Alan Guzman
1:09.28
May 3
Deerfield Classic
800 Meters
1.
12
Payton Heinberg
2:06.46
PR
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
2.
12
Tucker Lange
2:07.66
Apr 8
Glendenning Invitational
3.
12
Trae Schilling
2:11.26
Apr 22
Darlington Invitational
4.
10
Michael Thompson
2:12.43
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
5.
9
Rhett Reuter
2:15.97
May 3
Deerfield Classic
6.
10
Cristian Gutierrez
2:21.70
May 6
Redbird Invitational
7.
10
J.D. Goebel
2:23.46
PR
May 10
Sparky Reynolds Memorial Invitational
8.
9
Ethan Thompson
2:25.78
PR
May 10
Sparky Reynolds Memorial Invitational
9.
11
Willie Riechers
2:28.58
PR
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
10.
10
Brandon Hardt
2:42.62
PR
Apr 18
Platteville Relays
1600 Meters
1.
12
Payton Heinberg
4:37.18
PR
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
2.
12
Tucker Lange
4:58.08
Apr 16
SWAL Midseason @ Boscobel
3.
9
Rhett Reuter
4:59.19
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
4.
10
Cristian Gutierrez
5:07.43
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
5.
10
Michael Thompson
5:09.84
PR
May 10
Sparky Reynolds Memorial Invitational
6.
11
Bailey Schwartz
5:11.68
Apr 25
Christopher Becker Memorial Invite
7.
11
Willie Riechers
5:12.59
PR
May 10
Sparky Reynolds Memorial Invitational
8.
10
J.D. Goebel
5:24.71
PR
Apr 16
SWAL Midseason @ Boscobel
9.
9
Ethan Thompson
5:41.38
May 6
Redbird Invitational
3200 Meters
1.
12
Payton Heinberg
10:11.10
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
2.
11
Bailey Schwartz
10:56.50
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
3.
11
Willie Riechers
11:06.8h
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
4.
10
Michael Thompson
11:10.59
PR
May 6
Redbird Invitational
5.
10
Cristian Gutierrez
11:19.71
PR
May 10
Sparky Reynolds Memorial Invitational
6.
12
Tucker Lange
11:28.27
Apr 18
Platteville Relays
7.
10
J.D. Goebel
12:00.68
PR
May 6
Redbird Invitational
55m Hurdles - 39"
1.
11
Ryley Lancaster
9.22
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
2.
10
Brandon Hardt
11.65
PR
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
10
Brandon Hardt
19.11
PR
Apr 18
Platteville Relays
110m Hurdles - 39"
1.
11
Ryley Lancaster
17.59
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
2.
10
Brandon Hardt
21.78
Apr 8
Glendenning Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Ryley Lancaster
44.26
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
2.
9
Easton Evenstad
44.42
May 6
Redbird Invitational
3.
10
Brandon Hardt
49.28
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
4x100 Relay
1.
Carson Evenstad
Easton Evenstad
Parker Fitzsimons
Blake Whalen
45.66
May 10
Sparky Reynolds Memorial Invitational
2.
Easton Evenstad
Carson Evenstad
Blake Whalen
Parker Fitzsimons
46.04
May 3
Deerfield Classic
3.
Carson Evenstad
Parker Fitzsimons
Michael Ruiz
Blake Whalen
47.18
Apr 22
Darlington Invitational
4.
Carson Evenstad
Alex Reuter
Trae Schilling
Blake Whalen
48.00
Apr 16
SWAL Midseason @ Boscobel
5.
Alexis Cruz
Carson Evenstad
Easton Evenstad
Alex Reuter
48.07
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
6.
Alexis Cruz
Carson Evenstad
Alex Reuter
Michael Ruiz
48.65
Apr 8
Glendenning Invitational
7.
Easton Evenstad
Blake Whalen
Carson Evenstad
Parker Fitzsimons
49.61
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
8.
Easton Evenstad
Alan Guzman
Michael Ruiz
Blake Whalen
50.22
May 7
SWAL Mid-Season Meet
Relay Team
50.22
May 13
Six Rivers Conference Championship Meet
10.
Alexis Cruz
Alan Guzman
Michael Ruiz
Parker Fitzsimons
50.94
May 6
Redbird Invitational
11.
Leif Bredeson
Matthew Douglas
Ross Stauffacher
Josh Schuetz
55.42
May 6
Redbird Invitational
12.
9
Seth Coulthard
Jhovanny Cruz
Richard Cruz
Axel Mendez
1:02.07
May 6
Redbird Invitational
4x200 Relay -
1.
Easton Evenstad
Parker Fitzsimons
Trae Schilling
Blake Whalen
1:33.65
May 10
Sparky Reynolds Memorial Invitational
2.
Easton Evenstad
Blake Whalen
Trae Schilling
Parker Fitzsimons
1:37.70
May 3
Deerfield Classic
3.
Alexis Cruz
Carson Evenstad
Easton Evenstad
Alex Reuter
1:39.39
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
4.
Easton Evenstad
Michael Ruiz
Alex Reuter
Parker Fitzsimons
1:39.85
May 7
SWAL Mid-Season Meet
Relay Team
1:39.85
May 13
Six Rivers Conference Championship Meet
6.
Brandon Sinay-Olmmino
Trae Schilling
Alexis Cruz
Blake Whalen
1:40.03
May 6
Redbird Invitational
7.
Blake Whalen
Parker Fitzsimons
Easton Evenstad
Carson Evenstad
1:42.10
Mar 26
Pioneer Invitational
8.
-
Carson Evenstad
Easton Evenstad
Parker Fitzsimons
Trae Schilling
1:44.35
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
4x400 Relay
1.
Trae Schilling
Easton Evenstad
Parker Fitzsimons
Blake Whalen
3:31.38
Jun 1
WIAA D3 State Track & Field Championships
2.
Parker Fitzsimons
Trae Schilling
Easton Evenstad
Blake Whalen
3:32.57
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
3.
Easton Evenstad
Parker Fitzsimons
Trae Schilling
Blake Whalen
3:40.05
May 10
Sparky Reynolds Memorial Invitational
4.
Alexis Cruz
Ryley Lancaster
Rhett Reuter
Michael Ruiz
3:45.45
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
5.
Relay Team
3:51.00
May 13
Six Rivers Conference Championship Meet
Payton Heinberg
Rhett Reuter
Bailey Schwartz
Michael Thompson
3:51.00
May 7
SWAL Mid-Season Meet
7.
Alexis Cruz
Jhovanny Cruz
Brandon Hardt
Luis Rios
3:58.13
Mar 26
Pioneer Invitational
8.
Carson Evenstad
Brandon Hardt
Ryley Lancaster
Michael Ruiz
4:03.24
Apr 16
SWAL Midseason @ Boscobel
9.
Ryley Lancaster
Luis Rios-Yanez
Michael Ruiz
Trae Schilling
4:03.52
May 6
Redbird Invitational
10.
-
Alexis Cruz
Carson Evenstad
Ryley Lancaster
Trae Schilling
4:04.77
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
11.
Brandon Hardt
Alexis Cruz
Luis Rios-Yanez
Brandon Sinay
4:08.85
Apr 22
Darlington Invitational
12.
Jhovanny Cruz
Brandon Hardt
Ryley Lancaster
Brandon Sinay
4:10.60
Apr 8
Glendenning Invitational
4x800 Relay
1.
Payton Heinberg
Tucker Lange
Rhett Reuter
Trae Schilling
8:29.74
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
2.
Tucker Lange
Rhett Reuter
Trae Schilling
Payton Heinberg
8:38.46
Jun 1
WIAA D3 State Track & Field Championships
3.
Payton Heinberg
Rhett Reuter
Trae Schilling
Bailey Schwartz
8:43.80
May 3
Deerfield Classic
4.
Payton Heinberg
Tucker Lange
Rhett Reuter
Bailey Schwartz
8:57.74
Apr 8
Glendenning Invitational
5.
Payton Heinberg
Rhett Reuter
Bailey Schwartz
Michael Thompson
9:00.56
May 7
SWAL Mid-Season Meet
Relay Team
9:00.56
May 13
Six Rivers Conference Championship Meet
7.
Cristian Guiterrez
Payton Heinberg
Willie Riechers
Michael Thompson
9:01.59
Apr 22
Darlington Invitational
8.
Payton Heinberg
Willie Riechers
Bailey Schwartz
Michael Thompson
9:12.86
Apr 16
SWAL Midseason @ Boscobel
9.
Cristian Gutierrez
Rhett Reuter
Willie Riechers
Bailey Schwartz
9:20.18
May 6
Redbird Invitational
10.
Cristian Guiterrez
Rhett Reuter
Trae Schilling
Michael Thompson
9:29.50
Apr 25
Christopher Becker Memorial Invite
11.
J.D. Goebel
Cristian Gutierrez
Rhett Reuter
Willie Riechers
9:30.55
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
12.
Tucker Lange
Rhett Reuter
Bailey Schwartz
Michael Thompson
9:42.07
Apr 18
Platteville Relays
13.
-
JD Goebel
Tucker Lange
Rhett Reuter
Bailey Schwartz
9:52.54
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Easton Evenstad
Carson Evenstad
Parker Fitzsimons
Blake Whalen
1:43.84
Apr 18
Platteville Relays
SMR 1760y - [220-220-440-880]
1.
Carson Evenstad
Michael Ruiz
Easton Evenstad
Trae Schilling
4:07.47
Apr 18
Platteville Relays
2.
Luis Rios-Yanez
Brandon Sinay
Ethan Thompson
JD Goebel
4:39.60
Apr 18
Platteville Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Leif Bredeson
45' 8
PR
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
2.
11
Bailey Schilling
42' 6
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
12
Matthew Douglas
42' 6
PR
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
4.
11
Ross Stauffacher
34' 3.25
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
5.
12
Josh Schuetz
33' 1.5
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
6.
9
Axel Mendez
30' 1.25
Apr 16
SWAL Midseason @ Boscobel
7.
9
Jhovanny Cruz
26' 11.5
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
8.
9
Seth Coulthard
26' 0
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
9.
9
Richard Cruz
21' 9.25
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
10.
10
Brandon Hardt
16' 4
PR
Apr 18
Platteville Relays
Discus - 1.6kg
1.
11
Ross Stauffacher
145' 10
PR
Jun 1
WIAA D3 State Track & Field Championships
2.
11
Leif Bredeson
105' 5
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
3.
11
Bailey Schilling
94' 6
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
4.
9
Jhovanny Cruz
93' 9
May 7
SWAL Mid-Season Meet
5.
12
Josh Schuetz
93' 6
PR
Apr 16
SWAL Midseason @ Boscobel
6.
9
Seth Coulthard
83' 7
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
7.
9
Axel Mendez
74' 10
May 7
SWAL Mid-Season Meet
8.
9
Richard Cruz
73' 9
Apr 8
Glendenning Invitational
High Jump
1.
12
Alex Reuter
5' 8
PR
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
2.
9
Easton Evenstad
5' 2
PR
Apr 16
SWAL Midseason @ Boscobel
Pole Vault
1.
12
Daniel Maurer
9' 0
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
2.
12
Alexis Cruz
8' 0
PR
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
Long Jump
1.
12
Blake Whalen
20' 3.25
PR
Apr 22
Darlington Invitational
2.
10
Parker Fitzsimons
18' 8.75
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
3.
12
Alexis Cruz
17' 5.5
PR
Apr 22
Darlington Invitational
4.
12
Carson Evenstad
16' 6.75
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
5.
10
Brandon Hardt
13' 9
PR
Apr 18
Platteville Relays
6.
9
Alan Guzman
13' 3
May 6
Redbird Invitational
Triple Jump
1.
11
Ryley Lancaster
39' 10
PR
Apr 22
Darlington Invitational
Womens
55 Meter Dash
1.
12
Kathleen Mathias
7.85
PR
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
2.
11
Natty Soper
8.12
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
3.
12
Roxi Reuter
8.15
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
4.
12
McKenna Leuchtenmacher
8.49
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
5.
9
Jayci Schliem
9.00
PR
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
6.
9
Alana McCarville
9.02
PR
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
7.
10
Juliana Ramos-Castillo
9.55
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
100 Meters
1.
12
Kathleen Mathias
13.30
PR
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
2.
12
Roxi Reuter
13.59
PR
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
3.
11
Natty Soper
13.70
PR
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
4.
9
Taylor Wedig
14.09
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
5.
11
Maddie Crist
14.53
PR
Apr 22
Darlington Invitational
6.
12
McKenna Leuchtenmacher
14.57
PR
Apr 16
SWAL Mid-Season Meet
7.
9
Emma Rielly
15.06
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
8.
9
Jayci Schliem
15.13
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
9.
10
Juliana Ramos-Castillo
15.93
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
10.
10
Victorria Meylor
16.01
PR
Apr 16
SWAL Mid-Season Meet
11.
10
Elliana Ruiz
16.06
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
12.
9
Zulia Diaz
16.08
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
13.
9
Gloria Mendoza
16.86
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
14.
9
Chasity Wiegel
17.08
PR
Apr 16
SWAL Mid-Season Meet
15.
10
Taylor Schauer
17.45
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
16.
12
Ana Luiza Alves
18.09
PR
Apr 16
SWAL Mid-Season Meet
200 Meters
1.
12
Kathleen Mathias
26.53
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
2.
11
Lizzie Schwartz
28.58
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
3.
12
Roxi Reuter
28.72
PR
Apr 16
SWAL Mid-Season Meet
4.
10
Sydney Beasley
28.86
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
5.
9
Taylor Wedig
29.41
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
6.
12
Reagan Crist
29.96
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
7.
11
Natty Soper
30.01
PR
Apr 22
Darlington Invitational
8.
11
Maddie Crist
30.03
PR
Apr 22
Darlington Invitational
9.
12
McKenna Leuchtenmacher
30.08
PR
Apr 22
Darlington Invitational
10.
9
Emma Rielly
30.94
PR
May 10
Sparky Reynolds Memorial Invitational
11.
9
Jayci Schliem
31.83
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
12.
9
Allyson Meyers
32.02
PR
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
13.
9
Alana McCarville
32.60
PR
May 3
Deerfield Classic
14.
10
Victorria Meylor
33.84
PR
Apr 22
Darlington Invitational
15.
9
Zulia Diaz
34.97
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
16.
9
Gloria Mendoza
35.64
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
17.
9
Chasity Wiegel
36.63
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
18.
10
Juliana Ramos-Castillo
37.35
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
19.
12
Ana Luiza Alves
37.82
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
400 Meters
1.
12
Kathleen Mathias
1:02.65
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
2.
12
McKenna Leuchtenmacher
1:06.90
PR
May 3
Deerfield Classic
3.
9
Taylor Wedig
1:08.57
PR
May 6
Redbird Invitational
4.
9
Allyson Meyers
1:12.20
Mar 26
Pioneer Invitational
5.
9
Jayci Schliem
1:13.89
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
6.
9
Alana McCarville
1:14.32
PR
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
7.
9
Emma Rielly
1:14.40
PR
May 3
Deerfield Classic
8.
12
Ana Luiza Alves
1:26.43
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
9.
9
Chasity Wiegel
1:37.87
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
800 Meters
1.
12
Ilse Mendez
2:36.73
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
2.
9
Judith Meister
2:39.13
Apr 16
SWAL Mid-Season Meet
3.
10
Morgan Black
2:49.55
PR
Apr 22
Darlington Invitational
4.
10
Brooke Douglas
2:54.18
May 10
Sparky Reynolds Memorial Invitational
5.
11
Aliyah Gould
2:55.23
PR
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
6.
11
Gracie Douglas
2:56.80
PR
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
7.
9
Kylie Schilling
2:58.39
PR
May 3
Deerfield Classic
8.
9
Alana McCarville
3:21.58
PR
Apr 18
Platteville Relays
1600 Meters
1.
12
Ilse Mendez
5:30.53
PR
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
2.
9
Judith Meister
5:41.95
PR
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
3.
10
Morgan Black
6:18.99
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
4.
10
Brooke Douglas
6:29.26
May 6
Redbird Invitational
5.
11
Gracie Douglas
6:32.31
May 10
Sparky Reynolds Memorial Invitational
6.
11
Aliyah Gould
6:34.21
PR
Apr 22
Darlington Invitational
7.
9
Kylie Schilling
6:45.60
PR
Apr 22
Darlington Invitational
3200 Meters
1.
12
Ilse Mendez
11:51.72
PR
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
2.
9
Judith Meister
12:45.46
PR
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
3.
10
Brooke Douglas
14:07.53
PR
May 3
Deerfield Classic
4.
10
Morgan Black
14:10.29
Mar 26
Pioneer Invitational
5.
11
Gracie Douglas
14:27.53
Apr 8
Glendenning Invitational
6.
11
Aliyah Gould
14:37.81
Apr 16
SWAL Mid-Season Meet
7.
9
Kylie Schilling
14:41.62
May 10
Sparky Reynolds Memorial Invitational
55m Hurdles - 33"
1.
11
Lizzie Schwartz
9.97
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
2.
10
Sydney Beasley
10.26
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
3.
9
Alana McCarville
11.68
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
4.
10
Victorria Meylor
12.10
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
10
Sydney Beasley
17.32
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
2.
11
Lizzie Schwartz
17.37
PR
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
3.
10
Victorria Meylor
19.84
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
4.
9
Alana McCarville
20.52
PR
May 6
Redbird Invitational
5.
9
Emma Rielly
20.82
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
300m Hurdles - 30"
1.
11
Lizzie Schwartz
48.16
PR
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
2.
10
Sydney Beasley
53.26
PR
May 6
Redbird Invitational
3.
9
Alana McCarville
54.66
PR
May 6
Redbird Invitational
4.
10
Victorria Meylor
58.23
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
5.
9
Emma Rielly
1:00.14
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
4x100 Relay
1.
Roxi Reuter
Natty Soper
Maddie Crist
Kathleen Mathias
52.21
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
2.
Roxi Reuter
Taylor Wedig
Maddie Crist
Kathleen Mathias
52.67
May 10
Sparky Reynolds Memorial Invitational
3.
Reagan Crist
McKenna Leuchtenmacher
Kathleen Mathias
Roxi Reuter
53.92
Apr 16
SWAL Mid-Season Meet
4.
Reagan Crist
Kathleen Mathias
Roxi Reuter
Emma Rielly
54.17
Apr 22
Darlington Invitational
5.
Reagan Crist
Natty Soper
Maddie Crist
Taylor Wedig
54.76
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
6.
Maddie Crist
Reagan Crist
McKenna Leuchtenmacher
Natty Soper
55.22
Apr 8
Glendenning Invitational
7.
Lizzie Schwartz
Sydney Beasley
Maddie Crist
Natty Soper
56.16
Apr 18
Platteville Relays
8.
Zulia Diaz
Maddie Crist
Emma Rielly
Kathleen Mathias
56.56
May 6
Redbird Invitational
9.
Relay Team
56.62
May 13
Six Rivers Conference Championship Meet
Reagan Crist
McKenna Leuchtenmacher
Roxi Reuter
Natty Soper
56.62
May 7
SWAL Mid-Season Meet
11.
Reagan Crist
Marissa Gould
Giselle Mendez
Layla Fitzsimons
1:01.77
May 6
Redbird Invitational
4x200 Relay -
1.
Roxi Reuter
Sydney Beasley
Lizzie Schwartz
Kathleen Mathias
1:47.26
Jun 1
WIAA D3 State Track & Field Championships
2.
Roxi Reuter
Lizzie Schwartz
Sydney Beasley
Kathleen Mathias
1:48.91
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
3.
Roxi Reuter
Sydney Beasley
Taylor Wedig
Kathleen Mathias
1:52.69
May 3
Deerfield Classic
4.
Relay Team
1:55.08
May 13
Six Rivers Conference Championship Meet
Reagan Crist
McKenna Leuchtenmacher
Kathleen Mathias
Natty Soper
1:55.08
May 7
SWAL Mid-Season Meet
6.
Maddie Crist
Reagan Crist
Lizzie Schwartz
Taylor Wedig
1:55.16
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
7.
Kathleen Mathias
Taylor Wedig
Maddie Crist
Roxi Reuter
1:57.90
Mar 26
Pioneer Invitational
8.
Roxi Reuter
Zulia Diaz
Jayci Schliem
Natty Soper
2:00.97
May 6
Redbird Invitational
9.
Maddie Crist
Reagan Crist
Emma Rielly
Jayci Schliem
2:01.33
Apr 8
Glendenning Invitational
10.
9
Allyson Meyers
Emma Rielly
Jayci Schliem
Taylor Wedig
2:02.46
Apr 16
SWAL Mid-Season Meet
11.
Zulia Diaz
Victorria Meylor
Emma Rielly
Jayci Schliem
2:09.51
Apr 22
Darlington Invitational
4x400 Relay
1.
McKenna Leuchtenmacher
Taylor Wedig
Lizzie Schwartz
Judith Meister
4:21.24
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
2.
Roxi Reuter
Judith Meister
Taylor Wedig
Kathleen Mathias
4:26.15
May 3
Deerfield Classic
3.
Sydney Beasley
Maddie Crist
Reagan Crist
McKenna Leuchtenmacher
4:35.79
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
4.
McKenna Leuchtenmacher
Sydney Beasley
Maddie Crist
Judith Meister
4:37.34
May 6
Redbird Invitational
5.
McKenna Leuchtenmacher
Judith Meister
Allyson Meyers
Taylor Wedig
4:41.74
May 10
Sparky Reynolds Memorial Invitational
6.
Sydney Beasley
Taylor Wedig
Maddie Crist
Lizzie Schwartz
4:43.06
Mar 26
Pioneer Invitational
7.
-
Reagan Crist
McKenna Leuchtenmacher
Kathleen Mathias
Jayci Schliem
4:46.70
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
8.
Zulia Diaz
McKenna Leuchtenmacher
Allyson Meyers
Taylor Wedig
4:52.98
Apr 8
Glendenning Invitational
9.
Sydney Beasley
Alana McCarville
Lizzie Schwartz
Victorria Meylor
4:53.73
Apr 16
SWAL Mid-Season Meet
10.
Brooke Douglas
Alana McCarville
Victorria Meylor
Lizzie Schwartz
4:59.94
Apr 8
Glendenning Invitational
11.
9
Zulia Diaz
Allyson Meyers
Emma Rielly
Jayci Schliem
5:00.63
Apr 22
Darlington Invitational
4x800 Relay
1.
Morgan Black
Judith Meister
Ilse Mendez
Allyson Meyers
10:41.81
May 10
Sparky Reynolds Memorial Invitational
2.
Morgan Black
Gracie Douglas
Ilse Mendez
Allyson Meyers
11:02.92
May 6
Redbird Invitational
3.
Relay Team
11:09.22
May 3
Deerfield Classic
4.
Morgan Black
Brooke Douglas
Allyson Meyers
Kylie Schilling
11:11.24
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
5.
Morgan Black
Brooke Douglas
Judith Meister
Allyson Meyers
11:12.89
Apr 22
Darlington Invitational
6.
Brooke Douglas
Judith Meister
Ilse Mendez
Kylie Schilling
11:28.31
Apr 16
SWAL Mid-Season Meet
7.
Morgan Black
Brooke Douglas
Gracie Douglas
Kylie Schilling
11:32.68
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
8.
Morgan Black
Brooke Douglas
Gracie Douglas
Ilse Mendez
11:38.14
Apr 18
Platteville Relays
9.
Gracie Douglas
Judith Meister
Kylie Schilling
Allyson Meyers
11:42.33
May 7
SWAL Mid-Season Meet
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Roxi Reuter
Natty Soper
Maddie Crist
Kathleen Mathias
2:00.02
Apr 18
Platteville Relays
2.
Juliana Ramos-Castillo
Gloria Mendoza
Zulia Diaz
Victorria Meylor
2:25.27
Apr 18
Platteville Relays
SMR 1760y - [220-220-440-880]
1.
Taylor Wedig
Emma Rielly
Reagan Crist
Allyson Meyers
5:16.72
Apr 18
Platteville Relays
2.
Zulia Diaz
Victorria Meylor
Kylie Schilling
Aliyah Gould
5:37.11
Apr 18
Platteville Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Marissa Gould
36' 10.75
PR
Jun 1
WIAA D3 State Track & Field Championships
2.
11
Giselle Mendez
32' 8.75
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
3.
12
Reagan Crist
28' 8
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
4.
9
Layla Fitzsimons
23' 5.25
PR
Apr 22
Darlington Invitational
5.
10
Amanda Quijano
19' 9.75
May 7
SWAL Mid-Season Meet
6.
9
Jenna Tortenson
18' 8.25
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
7.
9
Alana McCarville
15' 9
PR
Apr 18
Platteville Relays
Discus - 1kg
1.
11
Giselle Mendez
74' 11
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
2.
11
Marissa Gould
67' 1
Apr 16
SWAL Mid-Season Meet
3.
9
Jenna Tortenson
55' 1
PR
Apr 22
Darlington Invitational
4.
9
Layla Fitzsimons
50' 1
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
5.
10
Amanda Quijano
46' 9
May 7
SWAL Mid-Season Meet
High Jump
1.
10
Victorria Meylor
4' 4
Mar 26
Pioneer Invitational
2.
9
Judith Meister
4' 2
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
Pole Vault
1.
11
Natty Soper
6' 6
Apr 8
Glendenning Invitational
12
McKenna Leuchtenmacher
6' 6
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
9
Allyson Meyers
6' 6
PR
May 7
SWAL Mid-Season Meet
4.
10
Morgan Black
6' 0
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
Long Jump
1.
9
Taylor Wedig
16' 3
PR
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
2.
12
Kathleen Mathias
15' 3
PR
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
3.
11
Maddie Crist
14' 6
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
4.
12
Roxi Reuter
13' 8.75
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
5.
9
Jayci Schliem
13' 2
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
6.
12
McKenna Leuchtenmacher
11' 11
Mar 26
Pioneer Invitational
7.
9
Alana McCarville
11' 5
PR
Apr 18
Platteville Relays
Triple Jump
1.
11
Lizzie Schwartz
29' 5.5
PR
May 14
Southwest Wisconsin Conference Meet
2.
9
Allyson Meyers
28' 9
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
3.
9
Emma Rielly
27' 10
PR
May 6
Redbird Invitational
*Recent improvement