Season:
2011 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004
2003
2002
2001
2000
1995
1994
1979
1978
Indoor
2024
2023
2017
2016
2015
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Chance Watt
11.47
PR
May 7
Columbia River Invitational
2.
12
Kris Welch
12.00
May 7
Columbia River Invitational
3.
11
Joe Scott
12.04c
PR
Apr 16
Wahluke Windbreaker Invite
4.
12
Juston Grow
12.24
PR
May 7
Columbia River Invitational
9
Alonso Mendoza
12.24c
Mar 30
District 9 2B @ Dayton
6.
10
Jared Johnson
12.44c
Mar 30
District 9 2B @ Dayton
7.
10
Kody Bartlett
12.54c
Apr 26
SCAC League Meet #3
8.
9
Daniel Madrigal
12.74c
Apr 26
SCAC League Meet #3
9.
12
Jacob Bettencourt
13.14c
PR
Apr 19
SCAC League Meet #2
10.
10
Payton Brisby
13.35
Apr 22
Lions Club Twilight Invitational
11.
12
Keith Rogers
13.44c
Apr 19
SCAC League Meet #2
12.
12
Oscar Montano
13.84c
Apr 19
SCAC League Meet #2
13.
10
Justin Smith
13.94c
Apr 19
SCAC League Meet #2
14.
12
Cameron Queener
14.24c
Mar 30
District 9 2B @ Dayton
15.
9
Geovany Capetillo
14.76
PR
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
16.
12
Eric Farnworth
14.84c
PR
Apr 14
SCAC League Meet #1
17.
9
Dylan Shoemaker
16.44c
PR
Apr 14
SCAC League Meet #1
200 Meters
1.
12
Chance Watt
23.54c
PR
Apr 26
SCAC League Meet #3
2.
12
Kris Welch
25.04c
Apr 19
SCAC League Meet #2
3.
10
Jared Johnson
25.21
May 7
Columbia River Invitational
4.
12
Juston Grow
25.68
PR
Mar 26
Ray Cross Invitational
5.
10
Kody Bartlett
25.79
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
6.
9
Alonso Mendoza
25.94c
Apr 26
SCAC League Meet #3
7.
9
Daniel Madrigal
26.50
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
8.
12
Keith Rogers
27.17
Apr 22
Lions Club Twilight Invitational
9.
11
Aaron McGaughey
27.42
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
400 Meters
1.
12
Chance Watt
57.44c
PR
Mar 30
District 9 2B @ Dayton
2.
10
Jared Johnson
58.54c
Apr 19
SCAC League Meet #2
3.
11
Joe Scott
1:00.28
PR
Apr 22
Lions Club Twilight Invitational
4.
9
Chance Simpson
1:01.14c
PR
Apr 26
SCAC League Meet #3
5.
11
Aaron McGaughey
1:01.44c
PR
Apr 19
SCAC League Meet #2
6.
9
Daniel Madrigal
1:06.94c
Apr 14
SCAC League Meet #1
7.
10
Justin Smith
1:07.34c
PR
Apr 19
SCAC League Meet #2
800 Meters
1.
9
Cody Hand
2:12.82
PR
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
2.
12
Cameron Queener
2:45.7h
PR
Apr 14
SCAC League Meet #1
1500 Meters
1.
9
Chance Simpson
4:56.0h
PR
Mar 22
Grandview Invitational
2.
9
Cody Hand
4:58.8h
PR
Mar 22
Grandview Invitational
1600 Meters
1.
9
Cody Hand
5:34.0h
PR
Apr 16
Wahluke Windbreaker Invite
2.
9
Chance Simpson
5:37.1h
PR
Mar 30
District 9 2B @ Dayton
3.
12
Cameron Queener
5:54.8h
Apr 19
SCAC League Meet #2
4.
10
Will Austin
6:10.5h
PR
Apr 14
SCAC League Meet #1
110m Hurdles - 39"
1.
10
Payton Brisby
18.54c
Apr 19
SCAC League Meet #2
300m Hurdles - 36"
1.
11
Joe Scott
46.03
PR
Mar 26
Ray Cross Invitational
2.
12
Jacob Bettencourt
47.14
PR
Mar 26
Ray Cross Invitational
4x100 Relay
1.
-
Chance Watt
Juston Grow
Jared Johnson
Kris Welch
45.03
May 20
SCAC District Meet
2.
-
Chance Watt
Juston Grow
Joe Scott
Kris Welch
46.04c
Apr 26
SCAC League Meet #3
3.
-
Chance Watt
Alonso Mendoza
Joe Scott
Kris Welch
46.34c
Apr 19
SCAC League Meet #2
4.
-
Chance Watt
Alonso Mendoza
Juston Grow
Kris Welch
46.40
Mar 26
Ray Cross Invitational
5.
-
Juston Grow
Jared Johnson
Joe Scott
Kris Welch
46.94c
Apr 16
Wahluke Windbreaker Invite
6.
-
Chance Watt
Juston Grow
Alonso Mendoza
Kris Welch
47.04c
Mar 30
District 9 2B @ Dayton
7.
-
Juston Grow
Joe Scott
Alonso Mendoza
Kris Welch
47.74c
Mar 22
Grandview Invitational
8.
-
Kody Bartlett
Daniel Madrigal
Alonso Mendoza
Keith Rogers
47.84c
Apr 26
SCAC League Meet #3
9.
-
Kody Bartlett
Keith Rogers
Daniel Madrigal
Juston Grow
48.54c
Apr 19
SCAC League Meet #2
10.
-
Keith Rogers
Payton Brisby
Daniel Madrigal
Jacob Bettencourt
48.69
Apr 22
Lions Club Twilight Invitational
11.
-
Keith Rogers
Jacob Bettencourt
Kody Bartlett
Juston Grow
48.74c
Apr 14
SCAC League Meet #1
12.
-
Kody Bartlett
Payton Brisby
Daniel Madrigal
Joe Scott
51.84c
Mar 30
District 9 2B @ Dayton
-
Relay Team
51.84c
Mar 22
Grandview Invitational
4x400 Relay
1.
-
Cody Hand
Joe Scott
Jared Johnson
Chance Watt
3:46.4h
Apr 26
SCAC League Meet #3
2.
-
Cody Hand
Jacob Bettencourt
Jared Johnson
Chance Watt
3:49.10
May 20
SCAC District Meet
3.
-
Relay Team
3:51.6h
Apr 19
SCAC League Meet #2
4.
-
Chance Simpson
Aaron McGaughey
Jared Johnson
Chance Watt
3:58.5h
Mar 30
District 9 2B @ Dayton
5.
-
Jacob Bettencourt
Cody Hand
Aaron McGaughey
Chance Watt
4:01.44
Apr 22
Lions Club Twilight Invitational
6.
-
Jacob Bettencourt
Aaron McGaughey
Cody Hand
Chance Simpson
4:05.4h
Mar 22
Grandview Invitational
7.
-
Keith Rogers
Aaron McGaughey
Jared Johnson
Chance Watt
4:06.72
May 7
Columbia River Invitational
8.
-
Cody Hand
Aaron McGaughey
Jared Johnson
Joe Scott
4:07.0h
Apr 16
Wahluke Windbreaker Invite
9.
-
Jacob Bettencourt
Aaron McGaughey
Cameron Queener
Alonso Mendoza
4:11.6h
Apr 26
SCAC League Meet #3
10.
-
Daniel Madrigal
Aaron McGaughey
Will Austin
Chance Simpson
4:18.0h
Apr 19
SCAC League Meet #2
11.
-
Joe Scott
Will Austin
Cameron Queener
Chance Simpson
4:21.29
Apr 22
Lions Club Twilight Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Juston Grow
Alonso Mendoza
Kris Welch
Jared Johnson
1:48.3h
Mar 22
Grandview Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Eric Farnworth
38' 1.5
PR
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
2.
10
Justin Smith
35' 1.5
Apr 26
SCAC League Meet #3
3.
12
Oscar Montano
34' 11
Mar 30
District 9 2B @ Dayton
4.
12
Zach Fuchs
34' 9.5
PR
Apr 26
SCAC League Meet #3
5.
12
Kris Welch
32' 5.25
PR
Apr 26
SCAC League Meet #3
6.
12
Keith Rogers
29' 5
PR
Apr 19
SCAC League Meet #2
7.
9
Alonso Mendoza
28' 3
PR
Mar 30
District 9 2B @ Dayton
8.
9
Dylan Shoemaker
25' 5
PR
Apr 26
SCAC League Meet #3
9.
12
Omar Guerrero
24' 7
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
Discus - 1.6kg
1.
12
Eric Farnworth
116' 1
PR
May 7
Columbia River Invitational
2.
12
Jacob Bettencourt
107' 3
PR
May 7
Columbia River Invitational
3.
12
Oscar Montano
104' 3
PR
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
4.
10
Justin Smith
88' 1
Apr 26
SCAC League Meet #3
5.
12
Zach Fuchs
85' 7
PR
Mar 30
District 9 2B @ Dayton
6.
12
Cameron Queener
83' 9
PR
Apr 26
SCAC League Meet #3
7.
12
Omar Guerrero
73' 5
PR
Apr 26
SCAC League Meet #3
8.
9
Dylan Shoemaker
65' 11
PR
Apr 26
SCAC League Meet #3
9.
9
Geovany Capetillo
58' 7
PR
Apr 19
SCAC League Meet #2
Javelin - 800g
1.
12
Jacob Bettencourt
181' 5
PR
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
2.
12
Cameron Queener
131' 5
PR
Mar 26
Ray Cross Invitational
3.
10
Payton Brisby
126' 1
Apr 22
Lions Club Twilight Invitational
4.
9
Geovany Capetillo
104' 6
PR
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
5.
9
Dylan Shoemaker
104' 5
PR
Apr 26
SCAC League Meet #3
High Jump
1.
10
Payton Brisby
5' 10
Apr 16
Wahluke Windbreaker Invite
2.
12
Keith Rogers
5' 4
PR
May 7
Columbia River Invitational
11
Joe Scott
5' 4
PR
Apr 26
SCAC League Meet #3
Long Jump
1.
10
Kody Bartlett
19' 0.25
May 20
SCAC District Meet
2.
12
Keith Rogers
17' 8
PR
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
3.
11
Aaron McGaughey
17' 2.25
Mar 30
District 9 2B @ Dayton
4.
9
Chance Simpson
17' 2
Apr 26
SCAC League Meet #3
5.
10
Jared Johnson
16' 11.25
PR
Mar 26
Ray Cross Invitational
6.
10
Will Austin
16' 1
PR
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
7.
12
Cameron Queener
15' 9.75
PR
Mar 30
District 9 2B @ Dayton
Triple Jump
1.
11
Aaron McGaughey
35' 8
Apr 26
SCAC League Meet #3
2.
12
Juston Grow
34' 2
PR
May 7
Columbia River Invitational
3.
9
Chance Simpson
33' 4.25
Apr 26
SCAC League Meet #3
4.
10
Jared Johnson
33' 4
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
Womens
100 Meters
1.
10
Josie Robertson
13.59
PR
May 7
Columbia River Invitational
2.
12
Hattie Johnson
14.54c
PR
Apr 16
Wahluke Windbreaker Invite
3.
11
Amber McCoy
14.84c
Mar 22
Grandview Invitational
4.
9
Makayla White
14.89
May 7
Columbia River Invitational
5.
11
Sam Burnett
15.24c
Mar 30
District 9 2B @ Dayton
10
Beth Conley
15.24c
PR
Apr 26
SCAC League Meet #3
7.
12
Willow Dixon
15.74c
PR
Mar 30
District 9 2B @ Dayton
8.
12
Claudia Capetillo
16.64c
PR
Apr 14
SCAC League Meet #1
9.
10
Brianna Brown
17.44c
PR
Apr 14
SCAC League Meet #1
10.
10
Fanny Guerrero
18.44c
PR
Apr 14
SCAC League Meet #1
200 Meters
1.
11
Amber McCoy
29.10
PR
May 20
SCAC District Meet
2.
12
Hattie Johnson
30.34c
PR
Apr 19
SCAC League Meet #2
3.
12
Willow Dixon
32.56
PR
Mar 26
Ray Cross Invitational
4.
9
Makayla White
33.44c
Apr 19
SCAC League Meet #2
400 Meters
1.
12
Hattie Johnson
1:10.70
PR
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
2.
9
Makayla White
1:12.93
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
1500 Meters
1.
12
Marie Oney
6:56.06
PR
May 7
Columbia River Invitational
1600 Meters
1.
12
Marie Oney
7:15.89
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
2.
10
Brianna Brown
7:24.0h
PR
Apr 16
Wahluke Windbreaker Invite
100m Hurdles - 33"
1.
10
Josie Robertson
18.54c
Apr 26
SCAC League Meet #3
2.
10
Beth Conley
20.14c
Apr 26
SCAC League Meet #3
300m Hurdles - 30"
1.
10
Beth Conley
1:02.14c
Apr 14
SCAC League Meet #1
4x100 Relay
1.
-
Hattie Johnson
Sam Burnett
Amber McCoy
Josie Robertson
56.04c
Apr 26
SCAC League Meet #3
2.
-
Hattie Johnson
Amber McCoy
Josie Robertson
Beth Conley
56.12
May 7
Columbia River Invitational
3.
-
Hattie Johnson
Sam Burnett
Makayla White
Josie Robertson
57.24c
Apr 16
Wahluke Windbreaker Invite
4.
-
Hattie Johnson
Beth Conley
Amber McCoy
Josie Robertson
57.38
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
5.
-
Amber McCoy
Beth Conley
Josie Robertson
Hattie Johnson
57.95
Mar 26
Ray Cross Invitational
6.
-
Beth Conley
Willow Dixon
Hattie Johnson
Josie Robertson
58.14c
Apr 14
SCAC League Meet #1
7.
-
Hattie Johnson
Amber McCoy
Beth Conley
Josie Robertson
58.24c
Mar 30
District 9 2B @ Dayton
8.
-
Hattie Johnson
Amber McCoy
Josie Robertson
Makayla White
58.38
Apr 22
Lions Club Twilight Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Amber McCoy
Sam Burnett
Willow Dixon
Hattie Johnson
2:03.0h
Apr 19
SCAC League Meet #2
2.
-
Amber McCoy
Makayla White
Beth Conley
Hattie Johnson
2:04.92
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
3.
-
Hattie Johnson
Sam Burnett
Willow Dixon
Amber McCoy
2:05.0h
Apr 26
SCAC League Meet #3
-
Hattie Johnson
Beth Conley
Amber McCoy
Josie Robertson
2:05.0h
May 20
SCAC District Meet
5.
-
Amber McCoy
Hattie Johnson
Willow Dixon
Makayla White
2:07.60
Mar 26
Ray Cross Invitational
6.
-
Amber McCoy
Beth Conley
Willow Dixon
Hattie Johnson
2:08.51
Apr 22
Lions Club Twilight Invitational
7.
-
Beth Conley
Willow Dixon
Makayla White
Hattie Johnson
2:09.0h
Apr 16
Wahluke Windbreaker Invite
8.
-
Amber McCoy
Hattie Johnson
Makayla White
Willow Dixon
2:09.8h
Mar 30
District 9 2B @ Dayton
9.
-
Willow Dixon
Marie Oney
Hattie Johnson
Makayla White
2:10.9h
Apr 14
SCAC League Meet #1
4x400 Relay
1.
-
Marie Oney
Beth Conley
Amber McCoy
Hattie Johnson
5:14.55
May 7
Columbia River Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Amber McCoy
Mikayla White
Hattie Johnson
Marie Oney
2:23.5h
Mar 22
Grandview Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Sam Burnett
31' 4
May 20
SCAC District Meet
2.
12
Claudia Capetillo
30' 7.5
PR
May 20
SCAC District Meet
3.
12
Willow Dixon
21' 8.25
PR
Apr 26
SCAC League Meet #3
4.
10
Fanny Guerrero
18' 9
PR
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
Discus - 1kg
1.
12
Claudia Capetillo
97' 3
PR
May 20
SCAC District Meet
2.
11
Sam Burnett
92' 10
PR
May 7
Columbia River Invitational
3.
10
Brianna Brown
48' 2
Apr 19
SCAC League Meet #2
4.
10
Fanny Guerrero
37' 4
Apr 19
SCAC League Meet #2
Javelin - 600g
1.
10
Beth Conley
86' 8
Mar 30
District 9 2B @ Dayton
2.
12
Claudia Capetillo
79' 1
Apr 22
Lions Club Twilight Invitational
3.
11
Sam Burnett
68' 3
Mar 22
Grandview Invitational
4.
10
Brianna Brown
38' 7
PR
Apr 19
SCAC League Meet #2
High Jump
1.
10
Josie Robertson
4' 11
PR
Apr 26
SCAC League Meet #3
Long Jump
1.
11
Amber McCoy
12' 10.25
May 12
SCAC East Sub-Districts@KI-BE
2.
9
Makayla White
12' 4
May 7
Columbia River Invitational
3.
12
Willow Dixon
12' 0
PR
Apr 22
Lions Club Twilight Invitational
*Recent improvement