Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
John Kluck
11.55
Apr 21
Spartan Invite
2.
10
Caden Knauer
11.91
PR
May 16
North Shore Conference Meet
3.
10
Calen Knauer
11.94
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
4.
9
Joey Giorgi
12.03
Apr 18
Whitefish Bay Tri
5.
9
Mason Hunt-Olkowski
12.16
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
6.
10
Jordon Abts
12.20
Apr 18
Whitefish Bay Tri
7.
12
Caleb Horvath
12.24
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
8.
11
Griffin Stenberg
12.27
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
9.
9
Harrison Schlottke
12.46
May 17
JV North Shore Conference
10.
11
Nick Franzen
12.69
Apr 18
Whitefish Bay Tri
11.
12
Jared Deck
12.79
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
12.
10
Alex Yang
13.01
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
13.
9
Jacob Garza
13.14
PR
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
14.
9
Maxim Medvedev
13.55
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
15.
9
Fernando Castillo
13.99
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
16.
10
Andrew Budreck
14.00
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
10
Max Duret
14.00
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
18.
10
Hawk Heffner
14.01
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
200 Meters
1.
11
John Kluck
22.71
PR
May 16
North Shore Conference Meet
2.
12
Ryan Melotik
23.32
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
3.
11
Ethan Lang
24.00
PR
May 16
North Shore Conference Meet
4.
10
Caden Knauer
24.15
PR
May 12
Grafton CoEd Invitational
5.
10
Calen Knauer
24.25
PR
May 16
North Shore Conference Meet
6.
10
Jordon Abts
24.68
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
7.
9
Mason Hunt-Olkowski
24.70
PR
May 17
JV North Shore Conference
8.
10
J.J. Franzen
24.83
Apr 18
Whitefish Bay Tri
9.
12
Caleb Horvath
24.95
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
10.
9
Joey Giorgi
25.02
Apr 18
Whitefish Bay Tri
11.
11
Ben Ferree
25.24
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
10
Jack Orlowski
25.24
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
13.
11
Griffin Stenberg
25.27
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
14.
11
Ian Bould
25.31
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
15.
10
Noah Ellison
25.48
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
16.
12
Jared Deck
25.96
PR
May 17
JV North Shore Conference
17.
9
Harrison Schlottke
26.55
Apr 18
Whitefish Bay Tri
18.
9
Maxim Medvedev
26.63
PR
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
19.
9
Jacob Garza
27.40
Apr 18
Whitefish Bay Tri
20.
10
Alex Yang
27.49
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
21.
9
Fernando Castillo
27.82
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
22.
11
Callan Hanley
27.92
Apr 18
Whitefish Bay Tri
23.
10
Max Duret
29.61
PR
Apr 26
JV Jamboree
24.
10
Andrew Budreck
30.38
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
400 Meters
1.
12
Ryan Melotik
49.64
PR
May 25
WIAA Sectional West Bend
2.
10
Jack Orlowski
53.41
PR
May 16
North Shore Conference Meet
3.
11
Ian Bould
53.47
PR
May 22
WIAA D1 Regional - Hartford
4.
11
Ethan Lang
54.16
Apr 18
Whitefish Bay Tri
5.
10
J.J. Franzen
55.18
PR
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
6.
10
Noah Ellison
57.61
PR
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
7.
10
Derek Ruona
1:00.46
Apr 18
Whitefish Bay Tri
8.
10
Thomas Volkmann
1:00.97
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
9.
11
Callan Hanley
1:02.97
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
10.
10
Max Duret
1:04.79
PR
May 17
JV North Shore Conference
11.
10
Scott Woolf
1:09.18
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
600 Meters
1.
12
Ryan Melotik
1:24.43
PR
Apr 29
Northstar Invite
2.
11
Ethan Lang
1:26.56
May 9
Richmond/Erickson Invite
3.
11
Ian Bould
1:30.52
PR
May 9
Richmond/Erickson Invite
4.
10
Jack Orlowski
1:30.67
PR
Apr 29
Northstar Invite
800 Meters
1.
11
Gordy Thompson
2:09.34
May 9
Richmond/Erickson Invite
2.
10
Jack Orlowski
2:09.81
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
3.
11
Ben Weishan
2:10.23
PR
May 22
WIAA D1 Regional - Hartford
4.
10
Sam Peters
2:11.20
May 22
WIAA D1 Regional - Hartford
5.
9
Victor Geiser
2:13.78
PR
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
6.
9
Jonathon Weinhold
2:13.88
PR
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
7.
12
McKenna Wolfe
2:15.90
PR
May 16
North Shore Conference Meet
8.
10
Jake Neperud
2:16.88
PR
May 12
Grafton CoEd Invitational
9.
10
Zander Lichosik
2:17.04
Apr 29
Northstar Invite
10.
10
Hunter Bartelt
2:18.93
May 17
JV North Shore Conference
11.
10
Jake Kempka
2:19.89
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
12.
10
Derek Ruona
2:21.04
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
13.
10
Thomas Volkmann
2:23.89
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
14.
10
Luke Wolfe
2:29.25
Apr 18
Whitefish Bay Tri
15.
11
Mitch Caputa
2:34.03
PR
Apr 26
JV Jamboree
16.
9
Connor Guysky
2:34.64
May 17
JV North Shore Conference
17.
10
Scott Woolf
2:35.27
PR
Apr 26
JV Jamboree
18.
9
James Dempsey
2:35.31
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
19.
9
Jack Brady
2:39.56
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
20.
9
Sam Aria
2:42.31
Apr 26
JV Jamboree
21.
11
Tanner Vaculik
2:44.46
PR
Apr 26
JV Jamboree
1000 Meters
1.
10
Jake Kempka
2:55.65
PR
May 9
Richmond/Erickson Invite
1600 Meters
1.
11
Gordy Thompson
4:40.04
May 9
Richmond/Erickson Invite
2.
9
Jonathon Weinhold
4:42.54
PR
May 25
WIAA Sectional West Bend
3.
9
Victor Geiser
4:52.11
May 16
North Shore Conference Meet
4.
10
Zander Lichosik
4:52.95
Apr 29
Northstar Invite
5.
10
Jake Kempka
4:59.01
PR
Apr 21
Spartan Invite
6.
12
McKenna Wolfe
5:00.90
PR
May 22
WIAA D1 Regional - Hartford
7.
10
Sam Peters
5:01.81
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
8.
11
Ben Weishan
5:10.72
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
9.
10
Jake Neperud
5:11.73
PR
May 16
North Shore Conference Meet
10.
10
Luke Wolfe
5:12.22
Apr 18
Whitefish Bay Tri
11.
10
Derek Ruona
5:12.49
PR
May 17
JV North Shore Conference
12.
10
Thomas Volkmann
5:17.71
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
13.
10
Hunter Bartelt
5:19.02
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
14.
10
Ryan Miller
5:24.74
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
15.
11
Mitch Caputa
5:42.20
PR
Apr 26
JV Jamboree
16.
10
Scott Woolf
5:45.30
PR
Apr 26
JV Jamboree
17.
9
Jack Brady
5:45.96
PR
May 17
JV North Shore Conference
18.
9
James Dempsey
5:52.21
Apr 18
Whitefish Bay Tri
19.
9
Sam Aria
5:58.91
PR
Apr 26
JV Jamboree
20.
9
Connor Guysky
6:07.93
Apr 26
JV Jamboree
3200 Meters
1.
11
Gordy Thompson
9:56.40
PR
May 25
WIAA Sectional West Bend
2.
10
Zander Lichosik
10:40.12
May 9
Richmond/Erickson Invite
3.
10
Jake Kempka
10:46.40
PR
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
4.
9
Victor Geiser
10:46.77
May 12
Grafton CoEd Invitational
5.
10
Sam Peters
11:09.78
PR
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
6.
10
Thomas Volkmann
11:24.13
May 17
JV North Shore Conference
7.
11
Ben Weishan
11:47.53
Apr 26
JV Jamboree
8.
12
McKenna Wolfe
11:50.33
Apr 26
JV Jamboree
9.
10
Derek Ruona
11:53.37
PR
Apr 27
Port Washington JV Invite
10.
10
Luke Wolfe
11:55.29
Apr 27
Port Washington JV Invite
11.
11
Mitch Caputa
12:06.11
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
12.
9
James Dempsey
12:23.46
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
13.
10
Scott Woolf
12:32.40
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
14.
9
Sam Aria
12:55.76
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
15.
9
Jack Brady
12:57.19
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
16.
9
Connor Guysky
13:40.84
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
110m Hurdles - 36"
1.
11
Ben Ferree
18.34
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
2.
9
Maxim Medvedev
21.23
PR
Apr 27
Port Washington JV Invite
110m Hurdles - 39"
1.
11
Ben Ferree
18.10
PR
May 17
JV North Shore Conference
2.
9
Maxim Medvedev
21.35
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
300m Hurdles - 36"
1.
11
Ben Ferree
45.22
May 17
JV North Shore Conference
2.
9
Maxim Medvedev
50.24
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
4x100 Relay
1.
Caden Knauer
Bobby Olmr
Calen Knauer
John Kluck
44.75
May 9
Richmond/Erickson Invite
2.
Joey Giorgi
Bobby Olmr
Caden Knauer
John Kluck
45.34
May 3
North Shore Conference Relays
3.
Joey Giorgi
Bobby Olmr
Calen Knauer
John Kluck
45.42
Apr 21
Spartan Invite
4.
Relay Team
46.38
Apr 18
Whitefish Bay Tri
5.
Joey Giorgi
Calen Knauer
Griffin Stenberg
Caden Knauer
46.41
May 12
Grafton CoEd Invitational
6.
Joey Giorgi
Calen Knauer
Mason Hunt-Olkowski
Caden Knauer
47.53
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
7.
Jacob Garza
Mason Hunt-Olkowski
Maxim Medvedev
Jared Deck
48.62
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
8.
Griffin Stenberg
Jared Deck
Callan Hanley
Harrison Schlottke
48.84
Apr 26
JV Jamboree
9.
Alex Yang
Jacob Garza
Callan Hanley
Jared Deck
50.13
May 17
JV North Shore Conference
10.
Alex Yang
Max Duret
Andrew Budreck
Callan Hanley
52.25
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
11.
Max Duret
Jacob Garza
Fernando Castillo
Alex Yang
53.30
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
12.
Jared Deck
Ben Ferree
Callan Hanley
Jacob Garza
54.81
May 3
North Shore Conference Relays
4x200 Relay -
1.
Bobby Olmr
Caden Knauer
John Kluck
Ryan Melotik
1:32.66
May 9
Richmond/Erickson Invite
2.
Bobby Olmr
Caden Knauer
Ethan Lang
John Kluck
1:32.78
May 16
North Shore Conference Meet
3.
Bobby Olmr
Caden Knauer
Calen Knauer
John Kluck
1:34.62
May 12
Grafton CoEd Invitational
4.
Joey Giorgi
Bobby Olmr
Caden Knauer
John Kluck
1:34.64
May 3
North Shore Conference Relays
5.
Joey Giorgi
Jack Orlowski
Calen Knauer
Caden Knauer
1:36.91
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
6.
Joey Giorgi
Caleb Horvath
J.J. Franzen
Ethan Lang
1:37.11
May 12
Grafton CoEd Invitational
7.
Joey Giorgi
Mason Hunt-Olkowski
Griffin Stenberg
Caleb Horvath
1:38.42
May 17
JV North Shore Conference
8.
Griffin Stenberg
J.J. Franzen
Mason Hunt-Olkowski
Joey Giorgi
1:38.70
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
9.
Griffin Stenberg
Jordon Abts
Mason Hunt-Olkowski
Calen Knauer
1:38.73
May 3
North Shore Conference Relays
10.
Jared Deck
Noah Ellison
Maxim Medvedev
Caleb Horvath
1:43.15
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
11.
Alex Yang
Max Duret
Fernando Castillo
Callan Hanley
1:49.96
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
12.
Max Duret
Maxim Medvedev
Fernando Castillo
Alex Yang
1:50.75
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
4x400 Relay
1.
Bobby Olmr
Ethan Lang
Jonathon Weinhold
Ryan Melotik
3:26.50
May 25
WIAA Sectional West Bend
2.
Bobby Olmr
Jack Orlowski
Jonathon Weinhold
Ryan Melotik
3:29.84
May 16
North Shore Conference Meet
3.
Jack Orlowski
Ethan Lang
Jonathon Weinhold
Ryan Melotik
3:30.04
May 3
North Shore Conference Relays
4.
Bobby Olmr
Ethan Lang
Ian Bould
Ryan Melotik
3:34.78
May 12
Grafton CoEd Invitational
5.
Bobby Olmr
Ian Bould
Ethan Lang
Ryan Melotik
3:34.82
May 9
Richmond/Erickson Invite
6.
Jack Orlowski
Ethan Lang
Ian Bould
Ryan Melotik
3:35.38
Apr 21
Spartan Invite
7.
Bobby Olmr
Jack Orlowski
Ian Bould
John Kluck
3:43.61
Apr 29
Northstar Invite
8.
Noah Ellison
J.J. Franzen
Zander Lichosik
Jack Orlowski
3:47.69
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
9.
Noah Ellison
Caleb Horvath
Ben Ferree
J.J. Franzen
3:48.16
May 3
North Shore Conference Relays
10.
Noah Ellison
Caleb Horvath
Callan Hanley
J.J. Franzen
3:48.74
May 17
JV North Shore Conference
11.
Caleb Horvath
Jonathon Weinhold
Callan Hanley
Ryan Miller
3:52.31
Apr 26
JV Jamboree
12.
Noah Ellison
Ben Ferree
Jordon Abts
J.J. Franzen
3:54.45
Apr 27
Port Washington JV Invite
13.
Ryan Miller
McKenna Wolfe
Hunter Bartelt
Callan Hanley
4:04.05
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
14.
James Dempsey
Jack Brady
Sam Aria
Mitch Caputa
4:34.29
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
4x800 Relay
1.
Gordy Thompson
Ben Weishan
Sam Peters
Jonathon Weinhold
8:37.00
May 16
North Shore Conference Meet
2.
Ben Weishan
Sam Peters
Jake Neperud
Gordy Thompson
8:38.33
May 22
WIAA D1 Regional - Hartford
3.
Ethan Lang
Jonathon Weinhold
Sam Peters
Ben Weishan
8:40.92
Apr 21
Spartan Invite
4.
Sam Peters
McKenna Wolfe
Victor Geiser
Jonathon Weinhold
8:46.26
May 9
Richmond/Erickson Invite
5.
Ben Weishan
Ian Bould
Victor Geiser
Gordy Thompson
8:50.88
Apr 29
Northstar Invite
6.
Ben Weishan
Zander Lichosik
Sam Peters
Gordy Thompson
8:53.42
May 3
North Shore Conference Relays
7.
Derek Ruona
Scott Woolf
Ryan Miller
Jake Neperud
9:31.50
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
8.
Mitch Caputa
James Dempsey
Ryan Miller
Hunter Bartelt
9:37.46
May 17
JV North Shore Conference
9.
James Dempsey
Jack Brady
Sam Aria
Scott Woolf
10:26.37
May 3
North Shore Conference Relays
10.
9
Jack Brady
Sam Aria
Connor Guysky
James Dempsey
10:30.37
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
4x1600 Relay
1.
Gordy Thompson
Jake Kempka
Jonathon Weinhold
Zander Lichosik
19:15.00
May 3
North Shore Conference Relays
2.
Luke Wolfe
Thomas Volkmann
McKenna Wolfe
Jake Neperud
20:59.00
May 3
North Shore Conference Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Griffin Stenberg
Mason Hunt-Olkowski
Calen Knauer
Caleb Horvath
1:45.59
May 3
North Shore Conference Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Ben Weishan
Ian Bould
Sam Peters
Victor Geiser
11:49.52
May 3
North Shore Conference Relays
2.
Mitch Caputa
Ryan Miller
Hunter Bartelt
Derek Ruona
12:51.42
May 3
North Shore Conference Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Nick Franzen
41' 6
PR
May 3
North Shore Conference Relays
2.
10
Dylan Mursch
37' 3.5
Apr 26
JV Jamboree
3.
9
Jacob Garza
31' 4
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
4.
9
Joe Hauer
28' 7
PR
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
Discus - 1.6kg
1.
11
Nick Franzen
148' 11
PR
May 12
Grafton CoEd Invitational
2.
10
Dylan Mursch
117' 9
May 12
Grafton CoEd Invitational
3.
9
Joe Hauer
78' 11
PR
May 17
JV North Shore Conference
High Jump
1.
10
Jordon Abts
5' 6
PR
May 16
North Shore Conference Meet
Pole Vault
1.
11
Tanner Vaculik
9' 0
PR
May 12
Grafton CoEd Invitational
2.
11
Adrik Esselmann
8' 6
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
12
Caleb Horvath
8' 6
PR
May 12
Grafton CoEd Invitational
4.
12
Harry Niswonger
8' 0
PR
May 12
Grafton CoEd Invitational
Long Jump
1.
10
Jordon Abts
20' 2
PR
May 16
North Shore Conference Meet
2.
9
Harrison Schlottke
17' 0.75
Apr 18
Whitefish Bay Tri
3.
9
Maxim Medvedev
16' 2.75
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
4.
10
Andrew Budreck
15' 3
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
Womens
100 Meters
1.
11
Abby Cibulka
12.91
May 16
North Shore Conference Meet
2.
9
Jaden Mirek
12.96
PR
May 16
North Shore Conference Meet
3.
9
Delaney Reindl
13.43
Apr 29
Northstar Invite
4.
10
Kate Senczyszyn
13.63
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
5.
9
Ava Kaminski
14.05
PR
Apr 29
Northstar Invite
6.
10
Alyssa Blawat
14.65
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
7.
9
Aryana Wilhelm
14.80
PR
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
8.
9
Savanah Leyer
14.83
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
9.
9
Kalene Koziczkowski
15.14
PR
May 17
JV North Shore Conference
10.
11
Allysah Lanza
15.22
Apr 18
Whitefish Bay Tri
11.
10
Selena Esparza
15.75
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
12.
10
Katelyn Durski
15.84
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
13.
12
Amber Micoliczyk
15.94
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
14.
9
Anna Marhal
16.19
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
15.
10
Emma Huskanovic
16.30
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
16.
10
Thu Vo
16.41
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
17.
10
Jackie Tomashek
16.61
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
18.
11
Addison Watkins
20.65
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
200 Meters
1.
10
Kate Senczyszyn
27.14
PR
May 16
North Shore Conference Meet
2.
9
Jaden Mirek
27.20
Apr 29
Northstar Invite
3.
9
Delaney Reindl
27.66
PR
May 12
Grafton CoEd Invitational
4.
11
Lizbeth Huertas
28.33
May 9
Richmond/Erickson Invite
5.
9
Kirsten Van Ryzin
28.58
PR
May 12
Grafton CoEd Invitational
6.
9
Kirsten Van Ryzin
28.98
Apr 18
Whitefish Bay Tri
7.
9
Ava Kaminski
29.81
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
8.
10
Alyssa Blawat
30.37
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
9.
9
Aryana Wilhelm
30.90
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
10.
11
Allysah Lanza
31.22
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
11.
10
Selena Esparza
31.64
PR
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
12.
9
Savanah Leyer
31.70
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
13.
9
Kalene Koziczkowski
32.90
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
14.
10
Katelyn Durski
32.94
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
15.
9
Anna Marhal
33.79
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
16.
10
Emma Huskanovic
33.82
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
17.
10
Thu Vo
33.90
PR
May 17
JV North Shore Conference
18.
10
Jackie Tomashek
34.25
PR
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
400 Meters
1.
10
Kate Senczyszyn
59.96
May 25
WIAA Sectional West Bend
2.
9
Kirsten Van Ryzin
1:04.28
PR
May 9
Richmond/Erickson Invite
3.
9
Kirsten Van Ryzin
1:04.34
PR
May 16
North Shore Conference Meet
4.
9
Grace Gasser
1:05.66
May 22
WIAA D1 Regional - Hartford
5.
10
Selena Esparza
1:10.57
PR
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
6.
9
Anna Marhal
1:18.05
PR
Apr 27
Port Washington JV Invite
7.
10
Thu Vo
1:20.04
PR
May 17
JV North Shore Conference
600 Meters
1.
9
Grace Gasser
1:53.37
May 9
Richmond/Erickson Invite
800 Meters
1.
10
Julia Wille
2:33.69
PR
Apr 29
Northstar Invite
2.
9
Anna Eifert
2:35.37
PR
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
3.
10
Elise Lueck
2:42.05
May 22
WIAA D1 Regional - Hartford
4.
10
Zoe Leannah
2:45.33
PR
May 9
Richmond/Erickson Invite
5.
9
Grace Gasser
2:55.25
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
6.
10
Julia Craun
2:56.05
Apr 18
Whitefish Bay Tri
7.
11
Allysah Lanza
2:56.09
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
8.
9
Angela Larson
2:57.18
PR
May 17
JV North Shore Conference
1000 Meters
1.
10
Zoe Leannah
3:39.24
PR
Apr 29
Northstar Invite
1600 Meters
1.
10
Julia Wille
5:31.21
May 25
WIAA Sectional West Bend
2.
9
Anna Eifert
5:44.08
PR
May 16
North Shore Conference Meet
3.
10
Elise Lueck
5:53.53
PR
May 17
JV North Shore Conference
4.
10
Zoe Leannah
5:57.92
PR
May 17
JV North Shore Conference
5.
10
Julia Craun
6:23.97
Apr 27
Port Washington JV Invite
6.
9
Angela Larson
7:07.39
PR
Apr 27
Port Washington JV Invite
3200 Meters
1.
10
Julia Wille
11:58.0h
PR
May 16
North Shore Conference Meet
2.
9
Anna Eifert
12:12.44
PR
May 9
Richmond/Erickson Invite
3.
10
Elise Lueck
12:56.63
May 12
Grafton CoEd Invitational
4.
10
Zoe Leannah
13:04.50
PR
May 22
WIAA D1 Regional - Hartford
5.
10
Julia Craun
13:43.99
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
6.
9
Angela Larson
15:08.29
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
100m Hurdles - 30"
1.
9
Alexis Cabell
19.09
PR
Apr 27
Port Washington JV Invite
2.
10
Olivia Konzen
22.29
Apr 27
Port Washington JV Invite
100m Hurdles - 33"
1.
9
Alexis Cabell
17.88
May 9
Richmond/Erickson Invite
2.
11
Lizbeth Huertas
18.08
PR
Apr 21
Spartan Invite
3.
10
Olivia Konzen
19.39
Apr 18
Whitefish Bay Tri
300m Hurdles - 30"
1.
11
Lizbeth Huertas
49.19
May 25
WIAA Sectional West Bend
2.
10
Olivia Konzen
54.46
PR
May 22
WIAA D1 Regional - Hartford
3.
9
Alexis Cabell
57.23
May 12
Grafton CoEd Invitational
4x100 Relay
1.
Delaney Reindl
Abby Cibulka
Ava Kaminski
Jaden Mirek
51.76
May 12
Grafton CoEd Invitational
2.
Delaney Reindl
Abby Cibulka
Lizbeth Huertas
Jaden Mirek
52.27
May 16
North Shore Conference Meet
3.
Delaney Reindl
Kate Senczyszyn
Ava Kaminski
Jaden Mirek
52.40
Apr 29
Northstar Invite
4.
Relay Team
53.63
Apr 18
Whitefish Bay Tri
5.
Lizbeth Huertas
Ava Kaminski
Alexis Cabell
Jaden Mirek
54.56
May 3
North Shore Conference Relays
6.
Kalene Koziczkowski
Amber Micoliczyk
Katelyn Durski
Aryana Wilhelm
59.59
May 3
North Shore Conference Relays
7.
Emma Huskanovic
Jackie Tomashek
Thu Vo
Amber Micoliczyk
1:02.18
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
8.
Thu Vo
Jackie Tomashek
Katelyn Durski
Kalene Koziczkowski
1:02.22
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
9.
Kalene Koziczkowski
Emma Huskanovic
Jackie Tomashek
Katelyn Durski
1:02.61
Apr 27
Port Washington JV Invite
10.
Katelyn Durski
Amber Micoliczyk
Jackie Tomashek
Savanah Leyer
1:04.00
May 17
JV North Shore Conference
4x200 Relay -
1.
Delaney Reindl
Lizbeth Huertas
Kate Senczyszyn
Abby Cibulka
1:47.86
May 9
Richmond/Erickson Invite
2.
Delaney Reindl
Lizbeth Huertas
Jaden Mirek
Abby Cibulka
1:48.31
May 16
North Shore Conference Meet
3.
Delaney Reindl
Kate Senczyszyn
Jaden Mirek
Abby Cibulka
1:49.37
Apr 29
Northstar Invite
4.
Delaney Reindl
Lizbeth Huertas
Kirsten Van Ryzin
Jaden Mirek
1:50.17
May 12
Grafton CoEd Invitational
5.
Ava Kaminski
Kirsten Van Ryzin
Kate Senczyszyn
Jaden Mirek
1:51.76
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
6.
Delaney Reindl
Lizbeth Huertas
Kirsten Van Ryzin
Abby Cibulka
1:53.00
May 3
North Shore Conference Relays
7.
Olivia Konzen
Alyssa Blawat
Selena Esparza
Ava Kaminski
1:58.52
May 17
JV North Shore Conference
8.
Aryana Wilhelm
Savanah Leyer
Alyssa Blawat
Ava Kaminski
2:00.59
Apr 27
Port Washington JV Invite
9.
Aryana Wilhelm
Alyssa Blawat
Selena Esparza
Ava Kaminski
2:02.60
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
10.
Emma Huskanovic
Jackie Tomashek
Thu Vo
Katelyn Durski
2:03.00
May 3
North Shore Conference Relays
11.
Savanah Leyer
Kalene Koziczkowski
Katelyn Durski
Aryana Wilhelm
2:07.75
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
12.
Kalene Koziczkowski
Katelyn Durski
Thu Vo
Amber Micoliczyk
2:09.22
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
4x400 Relay
1.
Delaney Reindl
Jaden Mirek
Kirsten Van Ryzin
Kate Senczyszyn
4:11.28
May 25
WIAA Sectional West Bend
2.
Delaney Reindl
Abby Cibulka
Kirsten Van Ryzin
Kate Senczyszyn
4:13.89
May 9
Richmond/Erickson Invite
3.
Delaney Reindl
Kirsten Van Ryzin
Jaden Mirek
Kate Senczyszyn
4:16.44
May 3
North Shore Conference Relays
4.
Kirsten Van Ryzin
Jaden Mirek
Grace Gasser
Kate Senczyszyn
4:17.14
May 12
Grafton CoEd Invitational
5.
Delaney Reindl
Jaden Mirek
Julia Wille
Kate Senczyszyn
4:18.50
Apr 21
Spartan Invite
6.
Delaney Reindl
Kirsten Van Ryzin
Grace Gasser
Kate Senczyszyn
4:18.95
May 16
North Shore Conference Meet
7.
Abby Cibulka
Kirsten Van Ryzin
Lizbeth Huertas
Kate Senczyszyn
4:25.60
Apr 29
Northstar Invite
8.
Kirsten Van Ryzin
Grace Gasser
Julia Wille
Kate Senczyszyn
4:27.02
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
9.
Alyssa Blawat
Julia Craun
Grace Gasser
Selena Esparza
4:54.84
Apr 27
Port Washington JV Invite
10.
Selena Esparza
Kalene Koziczkowski
Elise Lueck
Alyssa Blawat
4:55.10
May 17
JV North Shore Conference
11.
Alyssa Blawat
Selena Esparza
Kalene Koziczkowski
Amber Micoliczyk
4:56.04
May 3
North Shore Conference Relays
4x800 Relay
1.
Anna Eifert
Zoe Leannah
Elise Lueck
Julia Wille
10:32.54
May 9
Richmond/Erickson Invite
2.
Anna Eifert
Elise Lueck
Grace Gasser
Julia Wille
10:54.74
May 3
North Shore Conference Relays
3.
Elise Lueck
Allysah Lanza
Julia Craun
Anna Eifert
11:04.64
May 12
Grafton CoEd Invitational
4.
Zoe Leannah
Julia Craun
Elise Lueck
Anna Eifert
11:05.28
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
5.
Zoe Leannah
Elise Lueck
Julia Craun
Anna Eifert
11:20.65
May 22
WIAA D1 Regional - Hartford
6.
Julia Craun
Angela Larson
Allysah Lanza
Zoe Leannah
11:47.87
May 3
North Shore Conference Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Delaney Reindl
Abby Cibulka
Jaden Mirek
Kate Senczyszyn
1:56.37
May 3
North Shore Conference Relays
2.
Aryana Wilhelm
Savanah Leyer
Selena Esparza
Alyssa Blawat
2:09.57
May 3
North Shore Conference Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Elise Lueck
Grace Gasser
Anna Eifert
Julia Wille
14:04.61
May 3
North Shore Conference Relays
2.
Angela Larson
Allysah Lanza
Julia Craun
Zoe Leannah
15:11.49
May 3
North Shore Conference Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Casey Garza
36' 9.5
PR
May 25
WIAA Sectional West Bend
2.
10
Justine Tiegs
33' 8
PR
Apr 21
Spartan Invite
3.
10
Taylor Weiss
33' 6
May 9
Richmond/Erickson Invite
4.
11
Kristen Schowalter
28' 1
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
5.
12
Tara Hanson
27' 1.5
PR
May 12
Grafton CoEd Invitational
6.
9
Alyssa Blockel
24' 11
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
7.
9
Lizzy Malchow
24' 9.5
PR
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
8.
10
Savannah O'Neal
24' 9
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
9.
10
Katie Schroeder
24' 0
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
10.
11
Addison Watkins
19' 7.5
Apr 27
Port Washington JV Invite
Discus - 1kg
1.
12
Casey Garza
106' 3
PR
May 22
WIAA D1 Regional - Hartford
2.
10
Justine Tiegs
103' 3
PR
May 3
North Shore Conference Relays
3.
10
Taylor Weiss
98' 11
May 16
North Shore Conference Meet
4.
10
Savannah O'Neal
79' 2
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
5.
11
Kristen Schowalter
78' 10
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
6.
12
Tara Hanson
78' 0
PR
May 12
Grafton CoEd Invitational
7.
9
Alyssa Blockel
67' 9
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
8.
10
Katie Schroeder
64' 4
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
9.
9
Lizzy Malchow
47' 4
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
10.
11
Addison Watkins
44' 1
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
High Jump
1.
9
Grace Gasser
5' 0
May 9
Richmond/Erickson Invite
2.
10
Kate Senczyszyn
4' 8
PR
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
3.
9
Alyssa Jankowski
4' 0
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
10
Emma Huskanovic
4' 0
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
Pole Vault
1.
12
Nathalie Arendt
9' 0
May 12
Grafton CoEd Invitational
2.
10
Olivia Konzen
7' 0.25
PR
May 17
JV North Shore Conference
3.
11
Abby Cibulka
7' 0
PR
May 3
North Shore Conference Relays
12
Taylor Hafemeister
7' 0
PR
May 12
Grafton CoEd Invitational
5.
10
Emma Huskanovic
6' 0
PR
May 3
North Shore Conference Relays
Long Jump
1.
11
Abby Cibulka
16' 8
May 3
North Shore Conference Relays
2.
10
Alyssa Blawat
15' 9
PR
May 22
WIAA D1 Regional - Hartford
3.
9
Alexis Cabell
14' 1.5
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
4.
9
Ava Kaminski
13' 0.25
PR
Apr 18
Whitefish Bay Tri
5.
9
Savanah Leyer
12' 2
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
6.
9
Alyssa Jankowski
11' 8
PR
May 11
HHS Co-ed Last Chance Meet
7.
10
Thu Vo
11' 2
May 6
Blackhawk FR/SO Meet
Triple Jump
1.
9
Alexis Cabell
30' 1.75
May 22
WIAA D1 Regional - Hartford
*Recent improvement