Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Indoor
2021
2013
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Brendan Easley
11.59
(2.1)
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 6 Championships
12
Akeem Thomas
11.59
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
3.
10
Ramon Rivera
11.90
(1.0)
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
4.
10
Gerareo Cano
12.37
(1.8)
PR
Apr 4
Metro East Championships
5.
10
Eric Diaz
13.65
(1.8)
PR
Apr 4
Metro East Championships
200 Meters
1.
12
Brendan Easley
23.54
(-.3)
PR
Apr 4
Metro East Championships
2.
12
Akeem Thomas
24.08
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
3.
11
Jose Garcia
24.76
PR
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
4.
11
Lens Adolphe
26.56
(-2.3)
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
5.
10
Gerareo Cano
26.61
(1.0)
Feb 25
Lake Brantley Invitational
6.
11
Hunter Christie
29.70
(-1.8)
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
7.
10
Anderson Espinosa
31.89
(-1.7)
PR
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
400 Meters
1.
12
Brendan Easley
53.95
PR
Apr 4
Metro East Championships
2.
11
Jose Garcia
55.76
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
3.
9
Jason Abbott
56.08
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
4.
11
Robert Robinson
1:00.27
PR
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
5.
10
Ramon Rivera
1:02.43
PR
Mar 18
Royal Invitational
6.
10
Anderson Espinosa
1:14.08
PR
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
800 Meters
1.
11
Robert Robinson
2:09.15
PR
Feb 25
Lake Brantley Invitational
2.
9
Jason Abbott
2:16.88
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
3.
11
Leonte Plucinski
2:23.28
PR
Apr 18
FHSAA 3A District 6 Championships
4.
11
Dylan Boyer
2:36.39
PR
Apr 4
Metro East Championships
5.
9
Tyler Reed
2:37.79
PR
Feb 25
Lake Brantley Invitational
6.
9
Cameron Rideout
3:03.03
Apr 4
Metro East Championships
7.
12
Jonathan Pedraza
3:06.71
PR
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
1600 Meters
1.
10
Shawn Aring
5:09.09
Apr 4
Metro East Championships
2.
9
Jason Abbott
5:22.93
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
3.
9
Tyler Reed
5:25.72
Apr 18
FHSAA 3A District 6 Championships
4.
11
Hunter Christie
6:13.24
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
5.
11
Donald Cooke
6:18.15
PR
Apr 4
Metro East Championships
6.
9
Cameron Rideout
6:44.07
Feb 25
Lake Brantley Invitational
1 Mile
1.
11
Dylan Boyer
5:44.88
PR
Mar 3
Jeff Wentworth Relays
2.
11
Donald Cooke
6:19.96
PR
Mar 3
Jeff Wentworth Relays
3.
9
Cameron Rideout
6:43.12
Mar 3
Jeff Wentworth Relays
3200 Meters
1.
11
Dylan Boyer
11:54.61
PR
Mar 18
Royal Invitational
2.
10
Shawn Aring
12:14.48
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
3.
10
Ramon Rivera
13:26.35
PR
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
4.
11
Hunter Christie
13:35.89
PR
Feb 25
Lake Brantley Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Joshua Holland
18.90
(.6)
PR
Feb 25
Lake Brantley Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Joshua Holland
46.50
Feb 25
Lake Brantley Invitational
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:52.69
Mar 3
Jeff Wentworth Relays
4x400 Relay
1.
Jose Garcia
Brendan Easley
Jason Abbott
Robert Robinson
3:44.24
Apr 18
FHSAA 3A District 6 Championships
2.
Relay Team
3:45.14
Apr 4
Metro East Championships
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:14.05
Apr 4
Metro East Championships
2.
Robert Robinson
Leonte Plucinski
Shawn Aring
Jason Abbott
9:24.03
Apr 18
FHSAA 3A District 6 Championships
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:49.24
Mar 3
Jeff Wentworth Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
12:53.03
Mar 3
Jeff Wentworth Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Lens Adolphe
34' 8
PR
Apr 4
Metro East Championships
2.
11
Hunter Christie
31' 4
PR
Mar 18
Royal Invitational
3.
12
Jonathan Pedraza
27' 11.5
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Discus - 1.6kg
1.
11
Lens Adolphe
70' 9.5
Feb 25
Lake Brantley Invitational
Pole Vault
1.
10
Shawn Aring
8' 6
Mar 18
Royal Invitational
10
Ramon Rivera
8' 6
PR
Mar 18
Royal Invitational
Long Jump
1.
11
Joshua Holland
15' 0
PR
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
2.
11
Hunter Christie
14' 1.75
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Womens
100 Meters
1.
11
Destiny Thomas
12.94
Mar 3
Jeff Wentworth Relays
2.
9
Shamari Strickland
14.78
(.7)
PR
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
3.
11
Leila Speller
15.06
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
4.
9
Lijuanly Ruiz
15.53
(.4)
Apr 18
FHSAA 3A District 6 Championships
200 Meters
1.
11
Destiny Thomas
27.07
(-2.2)
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
2.
10
Beonni Smith
28.52
(-.5)
PR
Mar 18
Royal Invitational
3.
9
Shamari Strickland
31.27
(-1.0)
PR
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
4.
11
Leila Speller
31.49
(-1.1)
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
5.
9
Lijuanly Ruiz
32.78
(3.0)
Apr 18
FHSAA 3A District 6 Championships
6.
9
Annjanelle Adrien
32.84
(-.7)
PR
Feb 25
Lake Brantley Invitational
400 Meters
1.
10
Beonni Smith
1:03.09
PR
Apr 29
FHSAA 3A Region 2 Championships
2.
10
Seleah Thomas
1:07.16
PR
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
3.
9
Allison Conrad
1:10.66
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
4.
11
Jaadlyn Williams
1:12.41
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
5.
10
Jenna Countryman
1:17.09
PR
Mar 18
Royal Invitational
6.
9
Annjanelle Adrien
1:18.08
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
7.
11
Amanda Rios
1:27.89
PR
Feb 25
Lake Brantley Invitational
800 Meters
1.
9
Bianca Siegel
2:41.30
PR
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
2.
11
Jaadlyn Williams
2:56.10
PR
Feb 25
Lake Brantley Invitational
3.
11
Angela Bateh
2:59.16
Apr 18
FHSAA 3A District 6 Championships
4.
11
Victoria Ayala
3:01.46
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
5.
10
Jenna Countryman
3:10.34
PR
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
6.
10
Brandy Ford
3:19.28
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
7.
11
Amanda Rios
3:55.52
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
1600 Meters
1.
11
kerrin Allen
5:52.42
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
2.
11
Angela Bateh
6:28.72
PR
Mar 18
Royal Invitational
3.
11
Hailey Goodman
6:50.61
Apr 4
Metro East Championships
4.
10
Jenna Countryman
7:34.68
PR
Feb 25
Lake Brantley Invitational
5.
10
Brandy Ford
7:36.29
PR
Apr 4
Metro East Championships
3200 Meters
1.
11
kerrin Allen
12:54.64
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
2.
11
Angela Bateh
14:52.45
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
100m Hurdles - 33"
1.
10
Beonni Smith
20.67
(2.2)
Apr 18
FHSAA 3A District 6 Championships
4x200 Relay -
1.
Relay Team
2:15.15
Mar 3
Jeff Wentworth Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:37.38
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
2.
Beonni Smith
Allison Conrad
Jaadlyn Williams
Jenna Countryman
4:52.39
Apr 18
FHSAA 3A District 6 Championships
4x800 Relay
1.
Relay Team
12:01.99
Mar 3
Jeff Wentworth Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
2:11.75
Mar 3
Jeff Wentworth Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
16:00.21
Mar 3
Jeff Wentworth Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Victoria Ayala
24' 0.5
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
2.
11
Malia Parker
18' 7.25
PR
Mar 18
Royal Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Victoria Ayala
58' 6
PR
Apr 4
Metro East Championships
High Jump
1.
11
Victoria Ayala
4' 2
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Pole Vault
1.
10
Luica Meimary
9' 0.25
PR
May 6
FHSAA 3A State Championships
2.
11
kerrin Allen
7' 6.25
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
3.
10
Kaylyn Acevedo
7' 0.25
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
*Recent improvement