Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Scott Nixon
11.44c
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
2.
11
Martay Mayfield
11.86
(1.2)
Mar 18
NIKE Chandler Rotary Track Meet
3.
11
Grayson Merritt
11.94c
PR
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
4.
10
Zaachary Culllop
12.34c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
10
Trenton Cluff
12.34c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
6.
9
Adisak Poomtongnak
12.44c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
12
Titus Guest
12.44
PR
Mar 5
60th Annual Buckeye Lions Club Track Inv
8.
10
Michael Akins
12.64c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
9.
10
Jhamil Jackson
12.74c
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
10.
9
Jacob Siatta
12.84c
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
11.
10
Joshua Lynch
12.94c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
10
Trent Hudson
12.94c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
10
Ralph (Rifat) Daoud
12.94c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
14.
10
Caleb Grieshaber
13.24c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
10
Jonathon Loredo
13.24c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
16.
9
Anthony Tri
13.54c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
200 Meters
1.
10
Scott Nixon
23.50
PR
Mar 5
60th Annual Buckeye Lions Club Track Inv
2.
11
Grayson Merritt
23.94c
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
3.
12
Titus Guest
24.44c
PR
Apr 20
Dysart District Championship
4.
9
Adisak Poomtongnak
24.94c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
5.
10
Kylan Konopaski
25.14c
PR
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
6.
10
Zaachary Culllop
25.26
(-.7)
PR
Apr 9
Westside Invitational 2016
7.
10
Trenton Cluff
26.14c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
8.
10
Ralph (Rifat) Daoud
26.74c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
9.
10
Michael Akins
26.94c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
10.
10
Trent Hudson
27.08
(-1.3)
PR
Apr 9
Westside Invitational 2016
11.
10
Logan King
27.74c
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
12.
9
Anthony Tri
27.84c
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
13.
10
Joshua Lynch
27.94c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
14.
10
Jonathon Loredo
29.24c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
400 Meters
1.
11
Kyle Kerr
51.14c
Apr 20
Dysart District Championship
2.
11
Martay Mayfield
51.71
Mar 12
Gaucho Relays
3.
11
Grayson Merritt
53.92
PR
Apr 26
Last Knight Qualifier
4.
10
Kylan Konopaski
56.67
PR
Mar 5
60th Annual Buckeye Lions Club Track Inv
5.
10
Julian Toles
59.47
PR
Mar 5
60th Annual Buckeye Lions Club Track Inv
6.
9
Adisak Poomtongnak
1:00.85
PR
Apr 9
Westside Invitational 2016
7.
10
Caleb Grieshaber
1:02.21
PR
Mar 12
Gaucho Relays
8.
9
Anthony Tri
1:02.94c
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
9.
9
Daminano Parra
1:03.34c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
800 Meters
1.
11
Kyle Kerr
1:59.61
Mar 19
NIKE Chandler Rotary Seeded
2.
12
Brendan Kuffel
2:00.25
PR
Mar 19
NIKE Chandler Rotary Elite Session
3.
11
Spencer Sylvester
2:04.19
Apr 27
Viper Last Chance
4.
11
David Ortiz
2:10.42
Apr 26
Last Knight Qualifier
5.
10
Matthew Dunson
2:19.11
PR
Apr 15
13th Annual Hohokam Invitational
6.
9
Jordan McBeath-Navarro
2:23.2h
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
7.
11
Brandon Dager
2:23.5h
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
8.
9
Jacob Siatta
2:25.85
PR
Apr 15
13th Annual Hohokam Invitational
9.
9
Zach Sweeney
2:33.0h
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
10.
10
Jeffrey Richards
2:37.6h
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
11.
11
Weston Park
2:39.8h
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
12.
11
Michael Avalos
2:42.9h
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
13.
10
Gabe Luna
2:45.9h
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
14.
9
Nathan Tanner
2:47.6h
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
1600 Meters
1.
11
Kyle Kerr
4:50.04
PR
Mar 5
60th Annual Buckeye Lions Club Track Inv
2.
11
Spencer Sylvester
4:51.9h
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
3.
9
Joseph Riddle
4:53.52
Apr 26
Last Knight Qualifier
4.
10
Matthew Salazar
4:59.35
PR
Apr 9
Westside Invitational 2016
5.
11
Brandon Dager
5:04.84
PR
Apr 9
Westside Invitational 2016
6.
10
Matthew Dunson
5:23.0h
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
7.
9
Zach Sweeney
5:27.1h
PR
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
8.
9
Jacob Siatta
5:38.5h
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
9.
10
Tristan Munalem
5:44.5h
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
10.
10
Nicholas Riley
5:46.90
Apr 9
Westside Invitational 2016
11.
10
Alan Winter
6:15.2h
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
12.
12
Benjamin Bloom
6:17.2h
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
13.
10
Fareed Ahmed
6:30.8h
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
14.
9
Logan Smith
6:34.5h
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
3200 Meters
1.
11
Spencer Sylvester
10:17.46
PR
Apr 26
Last Knight Qualifier
2.
9
Joseph Riddle
10:29.90
Mar 5
60th Annual Buckeye Lions Club Track Inv
3.
11
David Ortiz
10:58.17
Apr 7
37th Sun Angel Track Classic
4.
9
Logan Smith
11:32.2h
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
5.
10
Matthew Salazar
11:35.19
Apr 15
13th Annual Hohokam Invitational
6.
9
Zach Sweeney
12:25.1h
PR
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
7.
10
Nicholas Riley
13:26.09
PR
Apr 9
Westside Invitational 2016
8.
10
Gabe Luna
14:14.92
PR
Apr 9
Westside Invitational 2016
110m Hurdles - 39"
1.
10
Seth Garrett
16.93
(3.7)
Apr 15
13th Annual Hohokam Invitational
2.
10
Jakob Polgar
18.45
PR
Mar 18
NIKE Chandler Rotary Track Meet
3.
10
Jose Pablo Salazar
20.34c
PR
Apr 20
Dysart District Championship
4.
10
Jeffrey Richards
20.84c
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
5.
9
Ryan Wylie
23.44c
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
300m Hurdles - 36"
1.
10
Jakob Polgar
44.94
PR
Mar 12
Gaucho Relays
2.
10
Jose Pablo Salazar
48.54c
PR
Apr 20
Dysart District Championship
3.
10
Seth Garrett
50.04c
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
4.
10
Jeffrey Richards
52.64c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
5.
9
Ryan Wylie
53.14c
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
2k Steeplechase
1.
10
Matthew Salazar
7:09.74
PR
Mar 12
Gaucho Relays
2.
10
Jose Pablo Salazar
8:02.27
PR
Mar 12
Gaucho Relays
4x100 Relay
1.
Relay Team
44.54c
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
2.
Nate Johnson
Martay Mayfield
Jordan Toles
Trevion Campbell
45.09
Apr 7
37th Sun Angel Track Classic
3.
Nate Johnson
Titus Guest
Jordan Toles
Trevion Campbell
45.94
Mar 5
60th Annual Buckeye Lions Club Track Inv
4x400 Relay
1.
Fareed Ahmed
Grayson Merritt
Huron Simon
Kyle Kerr
3:30.0h
Apr 20
Dysart District Championship
2.
Relay Team
3:35.20
Apr 26
Last Knight Qualifier
3.
Kyle Kerr
Martay Mayfield
Huron Simon
Grayson Merritt
3:37.01
Apr 7
37th Sun Angel Track Classic
4.
Huron Simon
Julian Toles
Kylan Konopaski
Martay Mayfield
3:46.86
Mar 5
60th Annual Buckeye Lions Club Track Inv
4x800 Relay
1.
Kyle Kerr
David Ortiz
Spencer Sylvester
Brendan Kuffel
8:13.23
Apr 7
37th Sun Angel Track Classic
2.
Kyle Kerr
Spencer Sylvester
David Ortiz
Brendan Kuffel
8:23.17
Mar 5
60th Annual Buckeye Lions Club Track Inv
3.
Relay Team
8:29.64
Mar 19
NIKE Chandler Rotary Elite Session
4.
Kyle Kerr
Eric Obiene
Spencer Sylvester
Brendan Kuffel
9:23.0h
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
5.
9
Jordan McBeath-Navarro
Tristan Munalem
Zach Sweeney
Matthew Dunson
9:43.5h
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
6.
David Ortiz
Matthew Munson
Daminano Parra
Jordan McBeath-Navarro
9:54.0h
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
Shot Put - 12lb
1.
11
Andrew Scott
41' 3
Apr 20
Dysart District Championship
2.
9
Travis Pantazis
33' 4.5
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
3.
10
Logan King
32' 7
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
4.
10
Trenton Cluff
31' 4
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
5.
9
Keli Kupa Matu
30' 0
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
6.
11
Anthony Jett
29' 2
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
7.
11
Nate Johnson
28' 1
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
8.
10
Tyler Pringle
27' 1
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
9.
11
Nathan Lundy
26' 9
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
10.
9
Daminano Parra
24' 7
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
11.
9
Andres Sandoval
24' 1
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
Discus - 1.6kg
1.
11
Andrew Scott
131' 5
Apr 26
Last Knight Qualifier
2.
11
Nathan Lundy
97' 6
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
3.
11
Nate Johnson
95' 3
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
4.
9
Keli Kupa Matu
89' 9
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
5.
9
Travis Pantazis
82' 9
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
6.
11
Anthony Jett
67' 0
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
7.
10
Tyler Pringle
65' 6
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
8.
9
Andres Sandoval
56' 3
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
9.
9
Daminano Parra
51' 8
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
High Jump
1.
10
Darius Moore
5' 6
PR
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
10
Zaachary Culllop
5' 6
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
3.
11
Cameron Dager
5' 2
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
4.
10
Caleb Grieshaber
5' 0
PR
Mar 12
Gaucho Relays
5.
9
Adisak Poomtongnak
4' 10
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
Long Jump
1.
11
Nate Johnson
19' 7.25
(2.2)
PR
Mar 12
Gaucho Relays
2.
10
Zaachary Culllop
17' 8
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
3.
9
Adisak Poomtongnak
17' 5
PR
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
4.
11
Cameron Dager
17' 2
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
5.
10
Jhamil Jackson
16' 9.5
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
6.
10
Trent Hudson
16' 2
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
7.
10
Darius Moore
15' 8
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
8.
10
Michael Akins
14' 9
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
9.
10
Jared Ortiz
14' 8
PR
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
10.
10
Ricardo Franco
14' 7
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
11.
9
Anthony Tri
14' 2
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
12.
12
Titus Guest
13' 3
(.5)
PR
Mar 5
60th Annual Buckeye Lions Club Track Inv
13.
10
Rodney Fleming
11' 8
PR
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
Triple Jump
1.
11
Nate Johnson
35' 10
(.0)
PR
Mar 12
Gaucho Relays
Womens
100 Meters
1.
10
Sydney Hughes-Jackson
12.60
(3.0)
PR
Apr 15
13th Annual Hohokam Invitational
2.
10
Lauren Tobias
13.37
(4.0)
Apr 15
13th Annual Hohokam Invitational
3.
11
Elizabeth Dowland
13.93
(.3)
Apr 7
37th Sun Angel Track Classic
4.
9
Emily Martinez
14.04
(-.6)
PR
Mar 5
60th Annual Buckeye Lions Club Track Inv
5.
11
Ashlyn Macomber
14.84c
PR
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
6.
9
Dejah Behrend
15.04c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
7.
10
LaTalia Johnson
15.09
(-2.7)
PR
Apr 9
Westside Invitational 2016
8.
10
Mychelle Hughlett
15.14c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
9.
10
Paola Gomez
15.44c
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
10.
9
Kiara Nelson
15.64c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
11.
9
Jordan Branche
15.99
(-3.3)
PR
Apr 9
Westside Invitational 2016
12.
9
Laura Alcantar
17.74c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
200 Meters
1.
10
Sydney Hughes-Jackson
26.60
(5.7)
PR
Apr 15
13th Annual Hohokam Invitational
2.
10
Lauren Tobias
28.26
(.3)
Mar 18
NIKE Chandler Rotary Track Meet
3.
9
Tasia Sterling
28.54c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
4.
11
Elizabeth Dowland
29.14c
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
5.
9
Celeste Mayfield
29.20
(6.3)
Apr 15
13th Annual Hohokam Invitational
6.
9
Emily Martinez
29.31
PR
Mar 5
60th Annual Buckeye Lions Club Track Inv
7.
11
Maya Ramos
29.64c
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
8.
10
LaTalia Johnson
29.94c
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
9.
9
Jordan Branche
31.34c
PR
Apr 20
Dysart District Championship
10.
10
Paola Gomez
33.14c
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
11.
9
Dejah Behrend
33.74c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
12.
10
Mychelle Hughlett
34.04c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
400 Meters
1.
11
Maya Ramos
1:06.19
PR
Mar 18
NIKE Chandler Rotary Track Meet
2.
9
Celeste Mayfield
1:08.33
PR
Apr 27
Viper Last Chance
3.
9
Emily Martinez
1:11.01
PR
Mar 12
Gaucho Relays
4.
10
LaTalia Johnson
1:11.22
Apr 15
13th Annual Hohokam Invitational
5.
11
Ashlyn Macomber
1:15.94c
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
6.
9
Laura Alcantar
1:24.84c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
800 Meters
1.
10
Dhalilah Jaime
2:43.18
PR
Apr 7
37th Sun Angel Track Classic
2.
9
Alexa Hill
2:49.18
PR
Mar 18
NIKE Chandler Rotary Track Meet
3.
9
Sloane McFarland
2:52.0h
PR
Apr 20
Dysart District Championship
4.
10
Mikaela Findlay
2:53.84
Mar 12
Gaucho Relays
5.
11
Samantha Ahern
2:57.08
PR
Apr 9
Westside Invitational 2016
6.
9
Sonia Barajas
3:11.7h
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
1600 Meters
1.
10
Jordan Lafferty
6:00.2h
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
2.
9
Sloane McFarland
6:10.04
PR
Apr 9
Westside Invitational 2016
3.
10
Dhalilah Jaime
6:17.88
PR
Mar 18
NIKE Chandler Rotary Track Meet
4.
9
Alexa Hill
6:27.06
PR
Mar 5
60th Annual Buckeye Lions Club Track Inv
5.
10
Mikaela Findlay
6:46.92
PR
Mar 5
60th Annual Buckeye Lions Club Track Inv
6.
9
Sonia Barajas
6:54.5h
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
7.
9
Kendall Cox
8:07.2h
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
3200 Meters
1.
9
Sloane McFarland
13:34.21
PR
Apr 15
13th Annual Hohokam Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
9
Ikeah Cuff
18.41
(1.4)
PR
Apr 15
13th Annual Hohokam Invitational
2.
10
Vianey Ramirez
18.74c
PR
Apr 20
Dysart District Championship
3.
9
Dejah Behrend
20.44c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
4.
9
Kiara Nelson
21.25
(4.2)
Apr 15
13th Annual Hohokam Invitational
5.
10
Vanessa Rodriquez
26.34c
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
300m Hurdles - 30"
1.
9
Ikeah Cuff
52.99
PR
Mar 18
NIKE Chandler Rotary Track Meet
2.
10
Vianey Ramirez
55.53
PR
Apr 7
37th Sun Angel Track Classic
3.
9
Kiara Nelson
59.84c
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
4.
9
Dejah Behrend
1:01.21
PR
Mar 5
60th Annual Buckeye Lions Club Track Inv
5.
10
Vanessa Rodriquez
1:04.14c
PR
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
4x100 Relay
1.
Maya Ramos
Lauren Tobias
Ikeah Cuff
Sydney Hughes-Jackson
51.60
Apr 7
37th Sun Angel Track Classic
2.
Relay Team
52.03
Mar 12
Gaucho Relays
3.
Celeste Mayfield
Ikeah Cuff
Lauren Tobias
Sydney Hughes-Jackson
52.24c
Apr 20
Dysart District Championship
4.
Ikeah Cuff
Sydney Hughes-Jackson
Maya Ramos
Lauren Tobias
52.38
Mar 5
60th Annual Buckeye Lions Club Track Inv
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:27.02
Apr 26
Last Knight Qualifier
2.
Elizabeth Dowland
Mara Simonton
Jordan Lafferty
Maya Ramos
4:35.52
Apr 7
37th Sun Angel Track Classic
4x800 Relay
1.
Dhalilah Jaime
Alexa Hill
Mikaela Findlay
Jordan Lafferty
11:07.84
Apr 7
37th Sun Angel Track Classic
2.
Relay Team
11:10.63
Apr 26
Last Knight Qualifier
3.
Alexa Hill
Dhalilah Jaime
Mikaela Findlay
Jordan Lafferty
11:20.0h
Apr 20
Dysart District Championship
4.
Jordan Lafferty
Samantha Ahern
Alexa Hill
Dhalilah Jaime
11:29.0h
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
Shot Put - 4kg
1.
10
Olivia Lentz
30' 8
Apr 15
13th Annual Hohokam Invitational
2.
12
Hannah Putnam
26' 9
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
3.
10
Jaime Beaumont
26' 6
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
4.
9
Molly Gambill
22' 0
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
Discus - 1kg
1.
10
Olivia Lentz
92' 7
Apr 7
37th Sun Angel Track Classic
2.
10
Jaime Beaumont
77' 3.5
PR
Apr 20
Dysart District Championship
3.
9
Molly Gambill
60' 9
PR
Apr 6
Tolleson & Shadow Ridge at Copper Canyon
4.
12
Hannah Putnam
56' 4
PR
Apr 9
Westside Invitational 2016
High Jump
1.
10
Madison Timpone
4' 8
PR
Mar 12
Gaucho Relays
2.
10
Mara Simonton
4' 6
PR
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
12
Ellen Lundy
4' 6
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
Long Jump
1.
10
Lauren Tobias
17' 3.5
(.1)
May 12
AZ Meet of Champions
2.
9
Ikeah Cuff
16' 11
(.0)
Apr 15
13th Annual Hohokam Invitational
3.
10
Madison Timpone
14' 2
PR
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
4.
10
Mara Simonton
12' 4
PR
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
5.
9
Syndei Humphries
11' 10
PR
Mar 23
North/Carl Hayden/Shadow Ridge
6.
12
Hannah Putnam
11' 5.5
PR
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
Triple Jump
1.
10
Lauren Tobias
29' 1.5
Mar 30
Camelback & Shadow Ridge at Tolleson
*Recent improvement