Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Zachary Sutton
10.74
(1.8)
PR
Mar 21
5th Annual Richard Thompson South Mountain Classic
2.
12
Robert Fahey
11.32
(1.8)
PR
Mar 21
5th Annual Richard Thompson South Mountain Classic
3.
10
Parker Kiepke
11.46
(.4)
May 5
Puma Last Chance D1 and D3
4.
11
Isaac Yates
11.63
(1.7)
PR
Mar 21
5th Annual Richard Thompson South Mountain Classic
5.
11
Kaden Passey
11.84
(-.6)
May 24
Arizona State Multis Meet
10
Syncere Washington
11.84c
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
7.
11
Robert Grier
11.87
(.0)
Apr 17
17th Hohokam Warrior Invitational
8.
12
Julian Verdin
12.03
(.3)
PR
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
9.
10
Ty Rozell
12.24c
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
9
Dominic Stoddart
12.24c
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
11.
10
Nathan DeLage
12.32
(.5)
PR
Apr 24
BMHS Bears Invitational
12.
11
Micah Hendricks
12.44c
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
10
Nicholas Lopez
12.44c
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
14.
10
Alexander Mittelstadt
12.82
Apr 22
DUSD Open Jamboree
15.
9
Travis Cain
13.44c
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
16.
9
Joseph Witten
13.64c
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
200 Meters
1.
10
Diego Toscano-Ochoa
22.61
(.0)
PR
Apr 17
17th Hohokam Warrior Invitational
2.
11
Isaac Yates
23.19
(1.7)
PR
Apr 10
81st NIKE Chandler Rotary
3.
11
Robert Grier
23.37
(1.7)
PR
Apr 10
81st NIKE Chandler Rotary
4.
12
Robert Fahey
23.55
(-3.0)
PR
Mar 21
5th Annual Richard Thompson South Mountain Classic
5.
10
Parker Kiepke
23.60
(-1.2)
Apr 24
BMHS Bears Invitational
6.
10
Syncere Washington
24.42
(-3.6)
Apr 24
BMHS Bears Invitational
7.
10
Ethan Clark
24.64c
PR
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
9
Cole Carpenter
24.64c
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
9.
10
Ty Rozell
24.84c
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
10.
12
Julian Verdin
25.10
(-4.3)
PR
Mar 21
5th Annual Richard Thompson South Mountain Classic
11.
9
Dominic Stoddart
25.34c
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
11
Micah Hendricks
25.34c
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
13.
10
Nathan DeLage
25.44c
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
14.
10
Jason Carter
26.14c
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
15.
10
Sebastian Salazar
26.34c
PR
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
16.
10
Nicholas Lopez
26.84c
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
17.
10
Alexander Grady
27.50
PR
Apr 22
DUSD Open Jamboree
18.
9
Travis Cain
27.64c
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
19.
9
Joseph Witten
29.47
PR
Apr 22
DUSD Open Jamboree
400 Meters
1.
10
Diego Toscano-Ochoa
49.39
PR
Apr 20
Dysart District Champs
2.
11
Kaden Passey
50.94
May 24
Arizona State Multis Meet
3.
9
Cole Carpenter
52.65
Apr 20
Dysart District Champs
4.
10
Kaleb Goltiao
53.74c
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
5.
12
Julian Verdin
54.27
PR
Apr 10
81st NIKE Chandler Rotary
6.
12
Diego Avila
54.94c
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
7.
10
Ethan Clark
55.24c
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
8.
11
Robert Grier
55.46
PR
Apr 20
Dysart District Champs
9.
10
Alexander Alcantar
55.89
Apr 30
East Valley Qualifier
10.
11
Trey Luna
57.25
PR
Apr 24
BMHS Bears Invitational
11.
11
Isaac Yates
57.38
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
12.
10
Parker Kiepke
58.34c
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
13.
11
Josiah Aparicio
58.54c
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
14.
10
Sebastian Salazar
59.04c
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
15.
10
Alexander Grady
59.06
PR
Apr 22
DUSD Open Jamboree
16.
9
Jackson Smith
1:00.08
Apr 30
East Valley Qualifier
17.
10
Ty Rozell
1:00.14c
PR
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
18.
10
Jason Carter
1:00.32
PR
Apr 24
BMHS Bears Invitational
19.
12
Andrew Klein
1:01.14c
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
20.
10
Alexander Mittelstadt
1:01.44c
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
21.
9
Felix Martinez
1:02.04c
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
22.
9
Matthew Retzlaff
1:03.34c
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
23.
9
Travis Cain
1:06.14c
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
24.
12
Esteban Salazar
1:06.74c
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
25.
10
Nicholas Lopez
1:09.44c
PR
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
26.
9
Cian Moore
1:11.80
PR
Apr 22
DUSD Open Jamboree
800 Meters
1.
11
Kaden Passey
1:55.77
PR
May 15
AIA D1 State Track & Field Championships
2.
9
Brayden Levander
2:03.32
May 5
Puma Last Chance D1 and D3
3.
10
Jackson Bland
2:03.94
May 5
Puma Last Chance D1 and D3
4.
11
Elijah Levin
2:04.06
Apr 20
Dysart District Champs
5.
10
Kaleb Goltiao
2:05.03
Apr 17
17th Hohokam Warrior Invitational
6.
11
Erik Winter
2:05.99
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
7.
11
Trey Luna
2:10.86
Apr 20
Dysart District Champs
8.
12
Diego Avila
2:16.4h
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
9.
11
Jacob Bacome
2:17.4h
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
10.
9
Colton Mitton
2:19.11
Apr 22
DUSD Open Jamboree
11.
10
Landon Holm
2:20.0h
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
12.
9
Noah Levin
2:20.01
Mar 21
5th Annual Richard Thompson South Mountain Classic
13.
12
Matthew Riehm
2:22.27
Apr 22
DUSD Open Jamboree
14.
9
Matthew Retzlaff
2:22.46
Apr 24
BMHS Bears Invitational
15.
11
Ryland Shoulders
2:23.18
Apr 22
DUSD Open Jamboree
16.
9
Felix Martinez
2:25.3h
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
17.
10
Alden Kowalewsky
2:25.7h
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
18.
11
Matthew Truitt
2:26.2h
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
19.
10
Alexander Alcantar
2:27.9h
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
20.
10
Sebastian St Germain
2:28.6h
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
21.
11
Josiah Aparicio
2:30.4h
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
22.
9
Jackson Smith
2:31.0h
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
23.
12
Esteban Salazar
2:32.7h
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
24.
11
Charles Truax
2:33.6h
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
25.
9
Cian Moore
2:35.0h
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
26.
12
Andrew Klein
2:35.70
Apr 22
DUSD Open Jamboree
27.
11
Rhys Davis
2:39.6h
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
28.
10
Alexander Grady
2:39.9h
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
29.
9
Joseph Witten
2:55.8h
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
1500 Meters
1.
11
Kaden Passey
4:15.40
PR
Apr 22
Brophy Fr. Olivier Invitational
1600 Meters
1.
11
Elijah Levin
4:30.45
PR
Apr 30
East Valley Qualifier
2.
11
Erik Winter
4:33.05
May 5
Puma Last Chance D1 and D3
3.
11
Kaden Passey
4:33.08
PR
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
4.
12
Haden Pittson
4:39.91
PR
Apr 17
17th Hohokam Warrior Invitational
5.
10
Jackson Bland
4:40.75
Apr 30
East Valley Qualifier
6.
9
Brayden Levander
4:48.91
Apr 10
81st NIKE Chandler Rotary
7.
11
Jacob Bacome
4:53.26
Apr 20
Dysart District Champs
8.
9
Noah Levin
4:56.5h
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
9.
10
Andrew Retzlaff
4:56.9h
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
10.
10
Landon Holm
5:00.0h
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
11.
11
Ryland Shoulders
5:05.6h
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
12.
9
Connor Lester
5:21.74
Apr 22
DUSD Open Jamboree
13.
9
Andrew Nevarez
5:22.5h
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
14.
9
Matthew Retzlaff
5:26.5h
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
15.
10
Sebastian St Germain
5:27.5h
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
16.
10
Colton Meyers
5:28.4h
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
17.
11
Charles Truax
5:30.5h
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
18.
11
Matthew Truitt
5:30.74
PR
Apr 22
DUSD Open Jamboree
19.
9
Jackson Smith
5:34.5h
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
20.
12
Esteban Salazar
5:39.85
Apr 22
DUSD Open Jamboree
21.
10
Alden Kowalewsky
5:51.7h
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
3200 Meters
1.
12
Haden Pittson
9:55.56
PR
May 5
Puma Last Chance D1 and D3
2.
10
Andrew Retzlaff
10:16.23
Apr 17
17th Hohokam Warrior Invitational
3.
11
Elijah Levin
10:21.60
Apr 17
17th Hohokam Warrior Invitational
4.
10
Landon Holm
10:33.48
PR
Apr 30
East Valley Qualifier
5.
9
Connor Lester
11:29.3h
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
6.
9
Andrew Nevarez
11:31.0h
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
7.
10
Sebastian St Germain
11:34.0h
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
8.
11
Matthew Truitt
13:01.5h
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
9.
11
Charles Truax
13:14.9h
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
110m Hurdles - 39"
1.
11
Kaden Passey
17.51
(-.4)
May 24
Arizona State Multis Meet
2.
12
Houston Mitton
18.50
(.1)
PR
Apr 20
Dysart District Champs
300m Hurdles - 36"
1.
12
Houston Mitton
43.24
PR
May 5
Puma Last Chance D1 and D3
2.
10
Sebastian Salazar
47.44c
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
3.
10
Ty Rozell
52.94c
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
4x100 Relay
1.
Relay Team
43.00
Mar 21
5th Annual Richard Thompson South Mountain Classic
2.
Robert Fahey
Isaac Yates
Robert Grier
Zachary Sutton
43.69
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
3.
Robert Fahey
Robert Grier
Parker Kiepke
Isaac Yates
43.88
Apr 20
Dysart District Champs
4.
Robert Fahey
Isaac Yates
Robert Grier
Parker Kiepke
44.00
May 15
AIA D1 State Track & Field Championships
5.
Robert Fahey
Isaac Yates
Parker Kiepke
Robert Grier
44.19
Apr 3
65th Annual Buckeye Lions Invite
6.
Syncere Washington
Micah Hendricks
Nathan DeLage
Parker Kiepke
45.71
Apr 24
BMHS Bears Invitational
7.
Syncere Washington
Jason Carter
Nathan DeLage
Parker Kiepke
46.64
Apr 22
DUSD Open Jamboree
8.
Syncere Washington
Micah Hendricks
Jason Carter
Parker Kiepke
48.74c
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
9.
Syncere Washington
Nicholas Lopez
Jason Carter
Parker Kiepke
49.34c
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
10.
Ty Rozell
Micah Hendricks
Syncere Washington
Jason Carter
50.04c
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
11.
Nathan DeLage
Alexander Grady
Dominic Stoddart
Travis Cain
52.84c
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:33.44
Apr 17
17th Hohokam Warrior Invitational
4x400 Relay
1.
Robert Fahey
Robert Grier
Cole Carpenter
Diego Toscano Ochoa
3:23.81
May 15
AIA D1 State Track & Field Championships
2.
Robert Fahey
Cole Carpenter
Julian Verdin
Diego Toscano Ochoa
3:29.79
Apr 20
Dysart District Champs
3.
Robert Fahey
Julian Verdin
Kaden Passey
Diego Toscano Ochoa
3:32.60
Apr 3
65th Annual Buckeye Lions Invite
4.
Micah Hendricks
Trey Luna
Jason Carter
Sebastian Salazar
3:36.4h
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
5.
Syncere Washington
Trey Luna
Jason Carter
Sebastian Salazar
3:57.6h
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
6.
Jackson Smith
Landon Holm
Andrew Nevarez
Jacob Bacome
4:04.1h
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
7.
Syncere Washington
Trey Luna
Jason Carter
Ty Rozell
4:05.6h
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
8.
Dominic Stoddart
Isaac Yates
Diego Toscano Ochoa
Julian Verdin
4:08.7h
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
9.
Nicholas Lopez
Dominic Stoddart
Alexander Mittelstadt
Parker Kiepke
4:08.8h
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
10.
Diego Avila
Alexander Grady
Matthew Retzlaff
Kaleb Goltiao
4:10.4h
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
4x800 Relay
1.
Elijah Levin
Erik Winter
Brayden Levander
Kaden Passey
8:08.77
Apr 10
81st NIKE Chandler Rotary
2.
Elijah Levin
Brayden Levander
Erik Winter
Kaden Passey
8:10.29
May 15
AIA D1 State Track & Field Championships
3.
Relay Team
8:16.80
Mar 21
5th Annual Richard Thompson South Mountain Classic
4.
Brayden Levander
Kaleb Goltiao
Jackson Bland
Erik Winter
8:32.82
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
5.
Jacob Bacome
Kaleb Goltiao
Cole Carpenter
Jackson Bland
8:44.39
Apr 3
65th Annual Buckeye Lions Invite
6.
Trey Luna
Ryland Shoulders
Noah Levin
Jacob Bacome
9:11.97
Apr 30
East Valley Qualifier
7.
Cole Carpenter
Jacob Bacome
Ethan Clark
Matthew Riehm
9:22.0h
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
8.
Elijah Levin
Jackson Bland
Kaleb Goltiao
Erik Winter
9:24.55
Apr 20
Dysart District Champs
9.
Matthew Riehm
Matthew Truitt
Colton Meyers
Trey Luna
9:35.15
Apr 24
BMHS Bears Invitational
10.
Ryland Shoulders
Trey Luna
Noah Levin
Jacob Bacome
9:42.7h
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
11.
Colton Mitton
Alexander Alcantar
Alden Kowalewsky
Andrew Klein
9:48.0h
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
12.
Alden Kowalewsky
Matthew Retzlaff
Felix Martinez
Rhys Davis
9:54.95
Apr 22
DUSD Open Jamboree
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
3:56.99
Mar 21
5th Annual Richard Thompson South Mountain Classic
Shot Put - 12lb
1.
11
Jake Railey
53' 1
PR
Apr 20
Dysart District Champs
2.
12
William Fussell
47' 1.5
PR
May 15
AIA D1 State Track & Field Championships
3.
11
Kaden Passey
42' 9.75
Apr 22
Brophy Fr. Olivier Invitational
4.
12
Gabriel Alvizo
41' 7
PR
Apr 20
Dysart District Champs
5.
10
Ian Anderson
34' 0
Apr 20
Dysart District Champs
6.
10
Matthew Garofalo
33' 7
Apr 24
BMHS Bears Invitational
7.
9
Carson Godfrey
31' 9
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
8.
9
Caleb Casillas
31' 6
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
9.
9
Logan Bennett
28' 0
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
10.
10
Joseph Blake
27' 6.5
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
11.
9
Noah Brezina
25' 10
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
12.
9
Evan Redpath
23' 11
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
Discus - 1.6kg
1.
11
Jake Railey
154' 7
PR
Apr 20
Dysart District Champs
2.
11
Kaden Passey
146' 3
Apr 10
81st NIKE Chandler Rotary
3.
12
William Fussell
136' 10
PR
Apr 20
Dysart District Champs
4.
10
Matthew Garofalo
113' 10
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
5.
12
Gabriel Alvizo
105' 4
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
6.
9
Caleb Casillas
86' 5
Apr 30
East Valley Qualifier
7.
9
Carson Godfrey
76' 6
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
8.
10
Ian Anderson
71' 7
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
9.
10
Joseph Blake
70' 1
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
10.
9
Noah Brezina
69' 7
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
11.
9
Logan Bennett
69' 5
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
12.
9
Evan Redpath
59' 4
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
Javelin - 800g
1.
11
Jake Railey
194' 11
PR
Apr 17
17th Hohokam Warrior Invitational
2.
11
Kaden Passey
159' 3
Mar 21
5th Annual Richard Thompson South Mountain Classic
3.
10
Matthew Garofalo
115' 10
Apr 30
East Valley Qualifier
4.
12
William Fussell
113' 4
PR
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
5.
9
Caleb Casillas
100' 11
PR
Apr 30
East Valley Qualifier
6.
10
Joseph Blake
83' 4
PR
Apr 24
BMHS Bears Invitational
7.
9
Carson Godfrey
71' 9
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
8.
9
Noah Brezina
71' 7
Apr 22
DUSD Open Jamboree
9.
9
Evan Redpath
71' 5
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
10.
10
Ian Anderson
64' 4
PR
Apr 22
DUSD Open Jamboree
11.
9
Logan Bennett
56' 0
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
High Jump
1.
12
Zachary Williams
6' 3
PR
Apr 20
Dysart District Champs
2.
12
Houston Mitton
5' 4
PR
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
3.
11
Kaden Passey
5' 3.75
PR
May 24
Arizona State Multis Meet
Pole Vault
1.
11
Kaden Passey
12' 5.5
May 24
Arizona State Multis Meet
2.
10
Alexander Mittelstadt
8' 0
Apr 20
Dysart District Champs
Long Jump
1.
12
Zachary Sutton
22' 0
(.7)
PR
Mar 21
5th Annual Richard Thompson South Mountain Classic
2.
11
Robert Grier
21' 6
(.0)
PR
May 5
Puma Last Chance D1 and D3
3.
11
Kaden Passey
19' 4.25
(1.5)
May 24
Arizona State Multis Meet
4.
12
Houston Mitton
18' 3
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
5.
11
Micah Hendricks
18' 2
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
Triple Jump
1.
11
Micah Hendricks
35' 1
(3.3)
Apr 20
Dysart District Champs
Decathlon -
1.
11
Kaden Passey
6218
May 24
Arizona State Multis Meet
Womens
100 Meters
1.
12
Bayley Forbis
13.12
(.0)
May 5
Puma Last Chance D1 and D3
2.
11
Kaydence Marshall
13.40
(.4)
Apr 10
81st NIKE Chandler Rotary
3.
10
Brittney Azevedo
13.72
(-.1)
PR
Apr 30
East Valley Qualifier
4.
10
Jazmine Carter
13.74c
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
5.
11
Whitney Smalley
14.04c
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
6.
10
Rachel Theis
14.05
(-.7)
Apr 24
BMHS Bears Invitational
7.
10
Daishia Carter
14.14c
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
9
Miah White
14.14c
PR
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
9.
10
Tatum Thomas
14.54
(.5)
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
9
Reese Tornberg
14.54c
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
11.
11
Savannah Untalan
14.64c
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
12.
12
Alyssa Wallberg
14.74c
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
13.
9
Gaby Horstman
15.24c
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
14.
10
Yasmine Clemens
15.74c
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
15.
9
Bradey Eves
15.84c
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
16.
10
Janet Brott
16.04c
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
200 Meters
1.
12
Bayley Forbis
27.42
(.1)
Apr 30
East Valley Qualifier
2.
11
Kaydence Marshall
28.14c
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
3.
10
Daishia Carter
28.44c
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
4.
11
Whitney Smalley
28.54c
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
5.
10
Jazmine Carter
28.69
(.0)
PR
Apr 17
17th Hohokam Warrior Invitational
6.
12
Maya Turner
29.14
(-.5)
Mar 21
5th Annual Richard Thompson South Mountain Classic
7.
10
Brittney Azevedo
29.24c
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
8.
10
Rachel Theis
29.56
(.0)
Apr 20
Dysart District Champs
9.
9
Miah White
29.71
(.0)
PR
Apr 3
65th Annual Buckeye Lions Invite
10.
12
Alyssa Wallberg
30.04c
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
11.
10
Tatum Thomas
30.30
(.7)
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
12.
9
Reese Tornberg
30.84c
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
13.
9
Gaby Horstman
32.84c
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
14.
9
Bradey Eves
33.04c
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
15.
10
Yasmine Clemens
33.34c
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
16.
10
Abigail Fogelson
33.84c
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
17.
10
Janet Brott
36.64c
PR
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
400 Meters
1.
12
Maya Turner
1:04.05
Mar 21
5th Annual Richard Thompson South Mountain Classic
2.
12
Makayla Hoover
1:04.77
PR
Apr 20
Dysart District Champs
3.
12
Bayley Forbis
1:07.62
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
4.
11
Whitney Smalley
1:08.04
PR
Apr 20
Dysart District Champs
5.
10
Rachel Theis
1:08.19
Apr 20
Dysart District Champs
6.
10
Tatum Thomas
1:08.55
PR
Apr 30
East Valley Qualifier
7.
10
Daishia Carter
1:09.86
PR
Apr 22
DUSD Open Jamboree
8.
12
Alyssa Wallberg
1:14.04c
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
9.
9
Addison Hodge
1:14.14c
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
10.
10
Brittney Azevedo
1:15.83
PR
Apr 24
BMHS Bears Invitational
11.
10
Yasmine Clemens
1:16.11
PR
Apr 22
DUSD Open Jamboree
12.
9
Miah White
1:17.24c
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
13.
10
Abigail Fogelson
1:21.44c
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
800 Meters
1.
10
Ava Hunsaker
2:33.20
PR
Apr 30
East Valley Qualifier
2.
12
Makayla Hoover
2:34.36
PR
Apr 30
East Valley Qualifier
3.
12
Abigail Theis
2:34.71
PR
Apr 17
17th Hohokam Warrior Invitational
4.
9
Addison Hodge
2:43.3h
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
5.
9
Lauren Klein
2:45.28
PR
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
6.
9
Analiese Rodriguez
2:52.91
Apr 20
Dysart District Champs
7.
9
Ryndi Gentner
3:10.2h
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
1600 Meters
1.
11
Adelle Boxberger
5:17.48
PR
May 5
Puma Last Chance D1 and D3
2.
12
Abigail Theis
5:48.89
PR
Apr 3
65th Annual Buckeye Lions Invite
3.
9
Addison Hodge
6:04.92
PR
Apr 30
East Valley Qualifier
4.
9
Kayla Truax
6:05.18
Apr 30
East Valley Qualifier
5.
9
Lauren Klein
6:50.59
PR
Apr 17
17th Hohokam Warrior Invitational
6.
9
Analiese Rodriguez
7:17.3h
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
7.
9
Ryndi Gentner
7:50.69
PR
Mar 21
5th Annual Richard Thompson South Mountain Classic
3200 Meters
1.
11
Adelle Boxberger
11:11.17
PR
May 15
AIA D1 State Track & Field Championships
2.
12
Abigail Theis
12:52.18
PR
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
3.
9
Addison Hodge
14:46.90
PR
Apr 20
Dysart District Champs
4.
9
Kayla Truax
14:51.2h
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
5.
9
Lauren Klein
15:38.37
PR
Apr 20
Dysart District Champs
100m Hurdles - 33"
1.
12
Maya Turner
17.62
(-.2)
PR
Apr 20
Dysart District Champs
300m Hurdles - 30"
1.
12
Maya Turner
47.56
PR
Apr 30
East Valley Qualifier
4x100 Relay
1.
Bayley Forbis
Kaydence Marshall
Brittney Azevedo
Maya Turner
51.56
May 15
AIA D1 State Track & Field Championships
2.
Bayley Forbis
Kaydence Marshall
Maya Turner
Jazmine Carter
51.57
Apr 20
Dysart District Champs
3.
Relay Team
52.48
Apr 17
17th Hohokam Warrior Invitational
4.
Bayley Forbis
Kaydence Marshall
Jazmine Carter
Maya Turner
52.97
Apr 3
65th Annual Buckeye Lions Invite
5.
Daishia Carter
Brittney Azevedo
Rachel Theis
Miah White
53.43
Apr 24
BMHS Bears Invitational
6.
Daishia Carter
Brittney Azevedo
Rachel Theis
Jazmine Carter
54.50
Apr 22
DUSD Open Jamboree
7.
Daishia Carter
Brittney Azevedo
Alyssa Wallberg
Jazmine Carter
55.14c
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
8.
Tatum Thomas
Rachel Theis
Whitney Smalley
Abigail Fogelson
55.64c
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
9.
Daishia Carter
Tatum Thomas
Alyssa Wallberg
Jazmine Carter
56.94c
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
10.
Rachel Theis
Abigail Fogelson
Whitney Smalley
Daishia Carter
57.44c
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:51.02
Apr 17
17th Hohokam Warrior Invitational
4x400 Relay
1.
Bayley Forbis
Ava Hunsaker
Makayla Hoover
Maya Turner
4:14.84
May 5
Puma Last Chance D1 and D3
2.
Bayley Forbis
Makayla Hoover
Ava Hunsaker
Maya Turner
4:22.29
Apr 20
Dysart District Champs
3.
Rachel Theis
Makayla Hoover
Ava Hunsaker
Maya Turner
4:24.40
Apr 10
81st NIKE Chandler Rotary
4.
Rachel Theis
Ava Hunsaker
Maya Turner
Makayla Hoover
4:28.75
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
5.
Rachel Theis
Daishia Carter
Whitney Smalley
Abigail Fogelson
4:54.3h
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
6.
Tatum Thomas
Daishia Carter
Miah White
Abigail Fogelson
4:57.8h
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
4x800 Relay
1.
Adelle Boxberger
Ava Hunsaker
Abigail Theis
Makayla Hoover
10:04.76
Apr 10
81st NIKE Chandler Rotary
2.
Makayla Hoover
Abigail Theis
Ava Hunsaker
Adelle Boxberger
10:18.40
May 15
AIA D1 State Track & Field Championships
3.
Relay Team
10:22.45
Mar 21
5th Annual Richard Thompson South Mountain Classic
4.
Addison Hodge
Ava Hunsaker
Adelle Boxberger
Abigail Theis
10:59.99
Apr 20
Dysart District Champs
5.
Yasmine Clemens
Analiese Rodriguez
Lauren Klein
Addison Hodge
11:59.0h
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:55.49
Mar 21
5th Annual Richard Thompson South Mountain Classic
Shot Put - 4kg
1.
12
Kalysta Figaro
32' 8
PR
Apr 20
Dysart District Champs
2.
11
Abby O'Connor
27' 10
Apr 20
Dysart District Champs
3.
9
Molly Link
26' 8
Apr 3
65th Annual Buckeye Lions Invite
4.
10
Phoebe Godfrey
26' 5
PR
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
5.
11
Anna Nilsen-Fitzke
24' 2
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
6.
10
Elizabeth Dugan
22' 3
PR
Apr 30
East Valley Qualifier
7.
9
Kayla Phillips
21' 4
Apr 20
Dysart District Champs
8.
10
Danessa Miner
18' 2
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
Discus - 1kg
1.
12
Kalysta Figaro
129' 8
PR
May 15
AIA D1 State Track & Field Championships
2.
9
Molly Link
108' 11
May 15
AIA D1 State Track & Field Championships
3.
11
Abby O'Connor
102' 2
May 15
AIA D1 State Track & Field Championships
4.
10
Phoebe Godfrey
74' 9
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
11
Anna Nilsen-Fitzke
74' 9
PR
Apr 20
Dysart District Champs
6.
9
Kayla Phillips
58' 5
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
7.
10
Danessa Miner
55' 0
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
8.
10
Elizabeth Dugan
48' 5
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
Javelin - 600g
1.
11
Abby O'Connor
75' 5
Apr 3
65th Annual Buckeye Lions Invite
2.
11
Anna Nilsen-Fitzke
63' 6
PR
Apr 30
East Valley Qualifier
3.
9
Kayla Phillips
54' 6.5
PR
Apr 30
East Valley Qualifier
4.
10
Phoebe Godfrey
50' 8
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
5.
10
Elizabeth Dugan
50' 3
PR
Apr 30
East Valley Qualifier
6.
10
Danessa Miner
47' 5
PR
Apr 8
SRHS vs. Canyon View
High Jump
1.
11
Anna Nilsen-Fitzke
4' 2
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
2.
11
Savannah Untalan
4' 0
Mar 24
SRHS vs. Verrado Dual
Pole Vault
1.
11
Kaydence Marshall
9' 6
Apr 10
81st NIKE Chandler Rotary
2.
9
Miah White
7' 0
PR
Apr 3
65th Annual Buckeye Lions Invite
3.
11
Savannah Untalan
6' 6
PR
Apr 20
Dysart District Champs
9
Reese Tornberg
6' 6
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
5.
9
Bradey Eves
5' 7
PR
Apr 22
DUSD Open Jamboree
6.
10
Abigail Fogelson
5' 6
PR
Mar 31
SRHS/WC/OI Tri Meet
7.
9
Gaby Horstman
4' 1
PR
Apr 22
DUSD Open Jamboree
Long Jump
1.
12
Abigail Theis
15' 3.5
(-2.2)
PR
Apr 20
Dysart District Champs
2.
11
Savannah Untalan
13' 10.5
(.6)
PR
Apr 20
Dysart District Champs
3.
12
Makayla Hoover
13' 8.5
(-1.2)
PR
Apr 20
Dysart District Champs
4.
11
Anna Nilsen-Fitzke
11' 8
(-.1)
PR
Mar 21
5th Annual Richard Thompson South Mountain Classic
Triple Jump
1.
11
Savannah Untalan
30' 6
PR
May 6
Shadow Ridge 2021 Final Time Trials
*Recent improvement