Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.12Conner Bell11.05awMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.10Bryan Tavera11.25aApr 14Twilight Track Meet
3.12Kole McQuivey11.50aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
4.12Brandon Lehto11.80aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
5.12Zachariah Vasilas12.04cMar 23Ridgefield @ Mark Morris
6.11Matthew Armstrong12.32aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
7.11Miles Bethel12.35aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
8.10Samson Griffith12.53aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
9.9Nick Jenkins12.68aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
10.11Hayden Bennett12.97aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
11.9Christian Meyer13.01aMay 2GSHL League Meet
12.10August Albers13.11aMay 2GSHL League Meet
13.9Samuel Borgmeyer13.54cMar 23Ridgefield @ Mark Morris
14.10Luke Davis13.85aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
15.10Luke Hughes13.90aMay 2GSHL League Meet
16.9Elisha Thompson14.00aMay 6Freshman Invitational
17.9Elish Thompson14.05aMay 2GSHL League Meet
18.10Nolan Brown14.06aMay 2GSHL League Meet
19.9Spencer Hess15.22aMay 6Freshman Invitational
 
200 Meters
1.12Conner Bell23.22aMay 192A District IV Championships
2.10Bryan Tavera23.26aMay 192A District IV Championships
3.12Brandon Lehto23.69aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
4.12Kole McQuivey23.96aMay 2GSHL League Meet
5.10Samson Griffith25.61aMay 2GSHL League Meet
6.11Miles Bethel25.74cMar 23Ridgefield @ Mark Morris
7.9Nick Jenkins25.97aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
8.10August Albers26.58aMay 2GSHL League Meet
9.11Matthew Armstrong26.64cMar 23Ridgefield @ Mark Morris
10.11Hayden Bennett27.14aMar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
11.9Elisha Thompson28.46aMay 6Freshman Invitational
12.12Shawn Chandra28.63aMar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
13.12Lucas Mason28.64aMar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
14.9Elish Thompson29.18aMay 2GSHL League Meet
15.10Logan Newman29.30aMay 2GSHL League Meet
16.10Luke Davis30.07aMay 2GSHL League Meet
17.9Samuel Borgmeyer30.14cMar 23Ridgefield @ Mark Morris
18.10Jordon Wright30.53aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
19.9Garan Hunter30.58aMay 2GSHL League Meet
 
400 Meters
1.12Brandon Lehto51.26aMay 192A District IV Championships
2.12Javier Tavera54.14aMay 2GSHL League Meet
3.11Miles Bethel54.19aApr 28Panther Twilight
4.12Kole McQuivey55.81aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
5.9Christian Meyer65.78aMay 2GSHL League Meet
6.11Kobee Nelson74.94cMar 23Ridgefield @ Mark Morris
7.10Daniel Chiriac77.94cMar 23Ridgefield @ Mark Morris
 
800 Meters
1.12Brandon Lehto1:59.14aApr 15Pasco Invitational
2.12Silas Griffith1:59.69aMay 2GSHL League Meet
3.12Javier Tavera2:00.24aMay 192A District IV Championships
4.11Miles Bethel2:01.19aMay 192A District IV Championships
5.11Ciarnin McNeil2:07.53aMay 2GSHL League Meet
6.10August Albers2:12.23aMar 25Tiger Invite
7.10Ian Abrams2:19.37aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
8.9Mason Barry2:19.75aMay 122A GSHL Sub-District
9.12Lucas Mason2:23.33aMay 122A GSHL Sub-District
10.10Logan Newman02:23.9aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
11.9Max Recker2:28.67aMay 2GSHL League Meet
12.12Andrew Goaring2:31.36aMay 2GSHL League Meet
13.12Shawn Chandra02:34.7aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
 
1500 Meters
1.12Silas Griffith4:05.59aApr 2253rd Annual Centennial Invitational
 
1600 Meters
1.12Silas Griffith4:18.50aMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.10August Albers4:33.35aMay 192A District IV Championships
3.11Ciarnin McNeil4:40.57aMay 5Spudder Track & Field Classic
4.12Brandon Lehto04:46.5aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
5.12Javier Tavera04:48.9aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
6.11Miles Bethel04:53.8aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
7.10Ian Abrams4:53.90aMay 122A GSHL Sub-District
8.10Logan Newman5:09.50aMay 122A GSHL Sub-District
9.12Andrew Goaring05:37.4aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
10.9Mason Barry5:39.60aMay 2GSHL League Meet
11.9Max Recker5:39.82aMay 2GSHL League Meet
12.11Jordan Mast7:56.00Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
 
1 Mile
1.12Silas Griffith4:20.48aApr 15Pasco Invitational
 
3000 Meters
1.12Silas Griffith8:45.57aApr 2253rd Annual Centennial Invitational
 
3200 Meters
1.12Silas Griffith9:23.00aApr 15Pasco Invitational
2.11Ciarnin McNeil10:03.99aMay 5Spudder Track & Field Classic
3.10August Albers10:08.46aMay 5Spudder Track & Field Classic
4.10Ian Abrams10:37.96aMay 122A GSHL Sub-District
5.11Miles Bethel11:03.3aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
6.12Javier Tavera11:16.1aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
7.10Logan Newman11:36.05aMay 2GSHL League Meet
8.9Garan Hunter13:00.10aMar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
9.12Andrew Goaring13:17.00aMay 2GSHL League Meet
10.9Max Recker13:47.63aMar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
11.11Jordan Mast17:53.36aMar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
 
110m Hurdles - 39"
1.9Christian Meyer18.46aApr 14Twilight Track Meet
2.10Luke Hughes20.28aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
 
300m Hurdles - 36"
1.10Luke Hughes49.85aMay 2GSHL League Meet
2.9Christian Meyer50.83aMar 18Cardinal Relays
 
4x100 Relay
1.Kole McQuivey
Bryan Tavera
Zachariah Vasilas
Conner Bell
43.53aMay 192A District IV Championships
2.Zachariah Vasilas
Bryan Tavera
Matthew Armstrong
Conner Bell
45.03aMar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
3.Relay Team 45.13aApr 28Panther Twilight
4.Zachariah Vasilas
Bryan Tavera
Kole McQuivey
Conner Bell
45.74aApr 14Twilight Track Meet
 
4x200 Relay
1.Zachariah Vasilas
Bryan Tavera
Matthew Armstrong
Conner Bell
1:40.63aMar 18Cardinal Relays
 
4x400 Relay
1.Relay Team 3:32.04aApr 28Panther Twilight
2.Kole McQuivey
Javier Tavera
Miles Bethel
Brandon Lehto
3:32.82aMay 192A District IV Championships
3.Miles Bethel
Javier Tavera
Bryan Tavera
Brandon Lehto
3:39.57aMar 25Tiger Invite
4.Javier Tavera
Silas Griffith
Ciarnin McNeil
Brandon Lehto
3:40.51aMar 18Cardinal Relays
5.August Albers
Javier Tavera
Silas Griffith
Brandon Lehto
3:40.52aMar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
6.Conner Bell
Miles Bethel
Bryan Tavera
Javier Tavera
3:48.86aApr 14Twilight Track Meet
7.August Albers
Miles Bethel
Samson Griffith
Kole McQuivey
3:51.58aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
8.Ciarnin McNeil
Javier Tavera
Zachariah Vasilas
Silas Griffith
3:53.58aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
 
SMR 100-100-200-400m
1.Nick Jenkins
Billy Griffith
August Albers
Samson Griffith
1:50.61aMar 18Cardinal Relays
 
DMR 1200-400-800-1600m
1.Ciarnin McNeil
Brandon Lehto
Javier Tavera
Silas Griffith
11:00.21aMar 18Cardinal Relays
 
Shot Put - 12lb
1.9Trey Knight60' 9.00May 192A District IV Championships
2.11Wyatt Layman43' 8.00May 192A District IV Championships
3.10Kalvin Staker37' 4.00Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
4.10Dylan Wright33' 11.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
5.11Jordan Mast33' 4.00Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
6.12Jaden Kreger32' 4.00Mar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
7.10Nolan Brown32' 1.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
8.10Max Borgstedt31' 4.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
9.12Shawn Chandra29' 3.00May 2GSHL League Meet
10.10Josh Reef28' 8.00Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
11.10Jordon Wright28' 5.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
 
Discus - 1.6kg
1.9Trey Knight172' 5.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
2.10Dylan Wright116' 0.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
3.10Nolan Brown101' 8.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
4.10Josh Reef96' 5.00Mar 25Tiger Invite
5.11Wyatt Layman95' 2.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
6.10Max Borgstedt84' 9.00Mar 18Cardinal Relays
7.11Jordan Mast75' 0.00Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
8.11Kellen Hartnett72' 9.00Mar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
9.10Jordon Wright69' 9.50Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
10.10Colby Lewis69' 9.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
11.10Daniel Chiriac64' 0.50Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
 
Javelin - 800g
1.10Dylan Wright124' 3.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
2.11Jordan Mast120' 9.00Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
3.11Wyatt Layman111' 10.00Mar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
4.12Billy Griffith111' 5.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
5.10Kalvin Staker109' 0.00Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
6.12Lucas Mason103' 1.00May 2GSHL League Meet
7.10Jordon Wright95' 0.00May 2GSHL League Meet
8.10Nolan Brown94' 0.00Mar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
9.11Kellen Hartnett91' 0.00Mar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
10.10Josh Reef90' 11.00May 2GSHL League Meet
11.12Shawn Chandra90' 4.00May 2GSHL League Meet
12.10Colby Lewis87' 6.00Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
13.10Max Borgstedt80' 4.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
14.11Kobee Nelson79' 0.00Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
 
High Jump
1.12Zachariah Vasilas6' 0.00May 192A District IV Championships
2.12Conner Bell5' 10.00May 2GSHL League Meet
3.9Samuel Borgmeyer5' 2.00May 2GSHL League Meet
 
Pole Vault
1.10Samson Griffith10' 0.00May 122A GSHL Sub-District
2.9Garan Hunter9' 0.00Apr 28Panther Twilight
3.11Miles Bethel8' 6.00Mar 18Cardinal Relays
4.9Spencer Hess7' 0.00May 6Freshman Invitational
 
Long Jump
1.11Matthew Armstrong20' 0.00May 192A District IV Championships
2.12Conner Bell19' 9.75Apr 28Panther Twilight
3.12Zachariah Vasilas18' 9.00May 122A GSHL Sub-District
4.9Christian Meyer17' 5.50May 122A GSHL Sub-District
5.12Shawn Chandra16' 6.00May 2GSHL League Meet
6.11Hayden Bennett16' 2.00Mar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
7.10Luke Davis15' 8.00May 2GSHL League Meet
8.12Lucas Mason15' 3.50Mar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
9Samuel Borgmeyer15' 3.50May 2GSHL League Meet
10.9Garan Hunter14' 6.00May 2GSHL League Meet
11.9Spencer Hess11' 4.00May 6Freshman Invitational
 
Triple Jump
1.10Bryan Tavera44' 2.50May 192A District IV Championships
2.12Conner Bell43' 7.00May 192A District IV Championships
3.9Nick Jenkins43' 0.50May 192A District IV Championships
4.11Matthew Armstrong40' 2.25May 122A GSHL Sub-District
5.12Zachariah Vasilas38' 3.00May 2GSHL League Meet
6.12Billy Griffith36' 6.00May 2GSHL League Meet
7.12Shawn Chandra35' 2.00May 2GSHL League Meet
8.11Hayden Bennett34' 4.00May 2GSHL League Meet
9.9Christian Meyer34' 2.00May 2GSHL League Meet
10.12Lucas Mason32' 7.00Mar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
 
Hammer - 12lb
1.9Trey Knight202' 4.00May 2817th Annual State Hammer Championships
 
Hammer - 16lb
1.9Trey Knight150' 7.00Mar 11Centralia Hammer Meet
 

Womens

100 Meters
1.9Anita Carlson13.60aApr 14Twilight Track Meet
2.12Jacquelyn Stapper13.69aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
3.9Hailey Braunstein13.72aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
4.9Aida Sinks14.71aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
5.9Breanna Eason14.93aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
6.11Claudia Carretero15.18aMar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
7.9Cecelia Lerner15.20aMay 6Freshman Invitational
8.11Samantha Rutledge15.44cMar 23Ridgefield @ Mark Morris
9.9Emily Borgstedt15.54cMar 23Ridgefield @ Mark Morris
10.9Katelynn Vasilas15.95aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
11.9Halle Wells16.02aMar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
12.12Makeila Wilson16.04cMar 23Ridgefield @ Mark Morris
13.10Ashlyn Coyle16.37aMar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
 
200 Meters
1.9Hailey Braunstein28.26aMay 122A GSHL Sub-District
2.12Jacquelyn Stapper30.24cMar 23Ridgefield @ Mark Morris
3.11Samantha Rutledge31.07aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
4.9Katelynn Vasilas31.86aMay 6Freshman Invitational
5.12Grace Shields32.24cMar 23Ridgefield @ Mark Morris
6.12Makayla Draper32.25aMay 2GSHL League Meet
7.9Cecelia Lerner32.35aMay 2GSHL League Meet
8.9Emma Bennett33.78aMay 2GSHL League Meet
9.10Ashlyn Coyle36.34cMar 23Ridgefield @ Mark Morris
 
400 Meters
1.9Jane McNeil67.66aMay 122A GSHL Sub-District
2.9Jane Kuebrich70.36aMay 6Freshman Invitational
3.9Ariel Griffith71.91aMay 6Freshman Invitational
4.9Emma Bennett73.84aMay 6Freshman Invitational
5.12Grace Shields73.98aMay 2GSHL League Meet
6.9Marissa Ryerson74.40aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
7.10Ashley Hunter74.70aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
8.10Natalie Osborn76.82aMar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
9.11Emma Hogan81.94cMar 23Ridgefield @ Mark Morris
10.11Hannah Farley82.39aMay 2GSHL League Meet
11.12Rosie Mayfield83.03aMay 2GSHL League Meet
 
800 Meters
1.9Annika Farley2:34.18aApr 14Twilight Track Meet
2.9Jane McNeil2:38.46aMay 192A District IV Championships
3.11Nikki Figueras2:45.32aMay 2GSHL League Meet
4.9Marissa Ryerson2:46.10aMay 192A District IV Championships
5.12Makayla Draper2:53.80aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
6.11Hailey Figueras02:53.9aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
7.10Ashley Hunter2:54.09aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
8.9Ariel Griffith2:55.27aMay 6Freshman Invitational
9.12Rosie Mayfield3:01.48aMay 122A GSHL Sub-District
10.9Emma Bennett3:04.84aMay 122A GSHL Sub-District
11.10Ashley Vega3:07.20Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
12.11Emma Hogan3:21.20Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
13.11Hannah Farley3:26.70Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
 
1600 Meters
1.9Annika Farley05:49.1aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
2.10Isabella Allen5:52.28aMay 122A GSHL Sub-District
3.12Makayla Draper5:58.52aMay 2GSHL League Meet
4.10Ashley Hunter6:00.38aMay 5Spudder Track & Field Classic
5.11Nikki Figueras6:01.47aMay 2GSHL League Meet
6.9Jane McNeil6:12.72aMar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
7.11Hailey Figueras06:12.8aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
8.9Jane Kuebrich06:24.6aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
9.9Ariel Griffith6:33.55aMay 2GSHL League Meet
10.9Marissa Ryerson6:43.59aMar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
11.10Natalie Osborn6:50.50Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
12.12Rosie Mayfield7:05.62aMay 2GSHL League Meet
13.9Erica Coyle7:15.90Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
14.9Emma Bennett7:16.26aMay 6Freshman Invitational
15.10Emma Lewis7:24.74aMar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
16.11Hannah Farley7:43.00aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
 
3200 Meters
1.12Makayla Draper12:48.60aMay 5Spudder Track & Field Classic
2.11Nikki Figueras12:53.34aMay 192A District IV Championships
3.10Isabella Allen13:25.00aMay 2GSHL League Meet
4.10Ashley Hunter13:53.00aMay 2GSHL League Meet
5.9Ariel Griffith15:08.1aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
6.11Hailey Figueras15:08.4aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
7.9Emma Bennett17:26.50aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
 
100m Hurdles - 33"
1.12Makeila Wilson19.12aApr 28Panther Twilight
2.9Emily Borgstedt19.35aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
3.12Makayla Draper20.82aMay 2GSHL League Meet
 
300m Hurdles - 30"
1.12Grace Shields52.72aMay 192A District IV Championships
2.9Ariel Griffith58.97aApr 20Columbia River vs. Ridgefield
3.12Makeila Wilson59.97aMar 25Tiger Invite
4.12Makayla Draper61.24cMar 23Ridgefield @ Mark Morris
 
4x100 Relay
1.Hailey Braunstein
Jacquelyn Stapper
Breanna Eason
Anita Carlson
55.47aMar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
2.Relay Team 55.54cMar 23Ridgefield @ Mark Morris
3.Hailey Braunstein
Jacquelyn Stapper
Aida Sinks
Anita Carlson
56.54aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
4.Hailey Braunstein
Jacquelyn Stapper
Samantha Rutledge
Anita Carlson
56.75aMay 122A GSHL Sub-District
5.Hailey Braunstein
Anita Carlson
Erica Coyle
Jacquelyn Stapper
57.38aApr 14Twilight Track Meet
6.Aida Sinks
Breanna Eason
Erica Coyle
Emily Borgstedt
58.85aMay 2GSHL League Meet
7.Ashlyn Coyle
Cecelia Lerner
Breanna Eason
Emily Borgstedt
60.07aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
 
4x200 Relay
1.Hailey Braunstein
Jacquelyn Stapper
Grace Shields
Anita Carlson
1:57.01aMay 122A GSHL Sub-District
2.Hailey Braunstein
Jacquelyn Stapper
Anita Carlson
Grace Shields
1:57.52aMay 5Spudder Track & Field Classic
3.Relay Team 2:00.15aApr 28Panther Twilight
4.Kaitlyn Braunstein
Anita Carlson
Samantha Rutledge
Jacquelyn Stapper
2:00.39aMay 2GSHL League Meet
5.Hailey Braunstein
Anita Carlson
Erica Coyle
Jacquelyn Stapper
2:00.41aApr 14Twilight Track Meet
6.Anita Carlson
Kaitlyn Braunstein
Jacquelyn Stapper
Grace Shields
2:02.63aApr 26GSHL RAL @ Ridgefield
7.Hailey Braunstein
Jacquelyn Stapper
Emily Borgstedt
Samantha Rutledge
2:07.47aMar 18Cardinal Relays
8.Samantha Rutledge
Ashlyn Coyle
Katelynn Vasilas
Cecelia Lerner
2:16.46aMar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
 
4x400 Relay
1.Isabella Allen
Makayla Draper
Grace Shields
Marissa Ryerson
4:40.16aMay 122A GSHL Sub-District
2.Relay Team 4:47.79aApr 28Panther Twilight
3.Makayla Draper
Isabella Allen
Ashley Hunter
Nikki Figueras
4:50.56aMay 5Spudder Track & Field Classic
4.Isabella Allen
Ashley Hunter
Makayla Draper
Annika Farley
4:51.60aApr 14Twilight Track Meet
5.Isabella Allen
Makayla Draper
Ashley Hunter
Jane McNeil
4:58.56aMar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
6.Isabella Allen
Makayla Draper
Ashley Hunter
Nikki Figueras
5:00.26aMay 2GSHL League Meet
7.Isabella Allen
Grace Shields
Makayla Draper
Samantha Rutledge
5:00.32aMar 18Cardinal Relays
 
SMR 100-100-200-400m
1.Aida Sinks
Samantha Rutledge
Anita Carlson
Nikki Figueras
2:14.11aMar 18Cardinal Relays
 
DMR 1200-400-800-1600m
1.Makayla Draper
Grace Shields
Isabella Allen
Nikki Figueras
15:16.72aMar 18Cardinal Relays
 
Shot Put - 4kg
1.11McKenzie Ullom27' 9.00Apr 14Twilight Track Meet
2.9Jane McNeil26' 3.50May 2GSHL League Meet
3.9Emma Thulin25' 6.00Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
4.9MacKenzie Sparks25' 5.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
5.10Payton Kautz-Reed25' 2.25Mar 25Tiger Invite
6.11Hannah Coulter23' 2.50Mar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
7.9Hailey Braunstein22' 11.00May 2GSHL League Meet
8.10Ashley Engdahl22' 6.00Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
9.10Kalyn Aichele22' 5.50Mar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
10.12Kaitlyn Braunstein21' 9.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
11.12Makeila Wilson21' 2.50Mar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
12.10Caitlin Walker20' 2.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
 
Discus - 1kg
1.12Kaitlyn Braunstein76' 10.00May 122A GSHL Sub-District
2.11McKenzie Ullom74' 8.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
3.9Emma Thulin71' 4.50Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
4.10Payton Kautz-Reed69' 6.50Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
5.11Hannah Coulter69' 0.00May 122A GSHL Sub-District
6.10Kalyn Aichele62' 4.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
7.10Caitlin Walker61' 11.00Mar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
8.9MacKenzie Sparks59' 6.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
9.10Ashley Engdahl57' 0.00Mar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
 
Javelin - 600g
1.9MacKenzie Sparks121' 7.00May 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.11Hannah Farley101' 8.00May 192A District IV Championships
3.9Aida Sinks87' 11.00May 2GSHL League Meet
4.12Kaitlyn Braunstein81' 3.00May 122A GSHL Sub-District
5.11Hannah Coulter75' 10.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
6.9Hailey Braunstein74' 3.00Mar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
7.10Natalie Osborn67' 7.00Mar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
8.10Payton Kautz-Reed60' 11.00Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
9.9Emma Thulin50' 10.00Mar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
10.9Marissa Ryerson48' 11.00May 2GSHL League Meet
11.10Kalyn Aichele47' 9.00Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
12.10Caitlin Walker45' 4.00Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
 
High Jump
1.12Makayla Draper4' 2.00Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
2.9Katelynn Vasilas4' 0.00Mar 23Ridgefield @ Mark Morris
 
Pole Vault
1.9Ariel Griffith8' 0.00Mar 18Cardinal Relays
2.12Makeila Wilson6' 0.00Apr 14Twilight Track Meet
 
Long Jump
1.9Anita Carlson13' 9.50May 2GSHL League Meet
2.9Hailey Braunstein13' 8.50May 2GSHL League Meet
3.12Jacquelyn Stapper13' 4.50May 2GSHL League Meet
4.9Breanna Eason13' 0.00May 6Freshman Invitational
5.12Makayla Draper12' 8.00Mar 302A GSHL WDLD/WASH @RHS
9Cecelia Lerner12' 8.00May 2GSHL League Meet
7.9Emma Bennett12' 1.00May 6Freshman Invitational
 
Triple Jump
1.9Anita Carlson30' 7.50May 2GSHL League Meet
2.12Jacquelyn Stapper29' 10.75May 2GSHL League Meet
3.9Breanna Eason29' 5.00May 2GSHL League Meet
4.9Emily Borgstedt27' 10.50Apr 26GSHL RAL @ Ridgefield
5.9Aida Sinks27' 5.00May 122A GSHL Sub-District
 

*Recent improvement