Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2003
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Ibrahim Bangura
10.74c
Mar 27
Quad Meet
2.
12
Robert Longerbeam
10.81
(1.2)
PR
May 23
VHSL Occoquan Region Championship
3.
11
Daniel Fox
11.09
(.6)
PR
Apr 13
Bullis Bulldog Invitational
4.
11
Anthony Eaton
11.34c
Mar 27
Quad Meet
5.
11
Mohamed Aly
11.54c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
6.
12
Jadon O'Neal
11.64c
PR
Mar 27
Quad Meet
7.
10
Michael Honesty
11.84c
Mar 27
Quad Meet
8.
12
Shaikimam Sankoh
11.94c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
9.
-
Tavarus Brown
12.04c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
10.
-
Ta'Rique Moore
12.14c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
10
Jonathan Galo
12.14c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
12.
11
Colby Hunter
12.34c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
11
Teddy Addo
12.34c
PR
Mar 27
Quad Meet
14.
-
Damien Thompson
12.54c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
15.
11
Hiban Marroquin
12.64c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
10
Daniel McCullough
12.64c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
17.
-
Moutaz Abubistan
12.94c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
18.
-
Montrell Lucas
13.14c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
9
Khari Bolden
13.14c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
20.
-
Julian Barrett
13.24c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
11
Eren Demir
13.24c
PR
Mar 27
Quad Meet
22.
-
Kevin Henderson
13.34c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
11
Wilmer Carranza
13.34c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
24.
9
Kofi Darko
13.44c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
25.
9
Jacob Harris
13.64c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
10
Nicholas Toaso
13.64c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
27.
10
Sofian Abassi
13.74c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
28.
-
Eric Marllowe
13.84c
PR
Mar 27
Quad Meet
29.
9
Ethan Bauman
14.64c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
30.
-
Gregory Acosta
15.04c
PR
Mar 27
Quad Meet
31.
8
Orlando Vazquaz
16.14c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
200 Meters
1.
12
Ibrahim Bangura
22.14c
Mar 27
Quad Meet
2.
11
Daniel Fox
22.27
PR
May 14
Gunston District Championships
3.
11
Anthony Eaton
22.94c
PR
Mar 27
Quad Meet
4.
12
Robert Longerbeam
23.03
PR
May 14
Gunston District Championships
5.
10
Michael Honesty
23.24c
Mar 27
Quad Meet
6.
12
Jadon O'Neal
23.50
PR
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
7.
9
Hamid Sesay
24.14c
PR
Mar 27
Quad Meet
8.
11
Eren Demir
24.24c
PR
Mar 27
Quad Meet
9.
10
Jonathan Galo
24.44c
PR
Mar 27
Quad Meet
10.
10
Muhammad Adnan
24.84c
PR
Mar 27
Quad Meet
11.
-
Ta'Rique Moore
24.94c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
12.
11
Colby Hunter
25.14c
PR
Mar 27
Quad Meet
13.
11
Erik Jacobson
25.24c
PR
Mar 27
Quad Meet
14.
9
Eyosyas Damte
25.44c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
15.
11
Shamiah Scott
25.74c
PR
Mar 27
Quad Meet
16.
11
Mohamed Aly
26.04c
PR
Mar 27
Quad Meet
17.
10
Daniel McCullough
26.14c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
18.
12
Abdulrahman Kargbo
26.24c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
19.
12
Liam Davis-Wallace
26.34c
PR
Mar 27
Quad Meet
20.
10
Yeabsera Shire
26.64c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
11
Wilmer Carranza
26.64c
PR
Mar 27
Quad Meet
22.
9
Khari Bolden
26.84c
PR
Mar 27
Quad Meet
23.
10
Sofian Abassi
27.14c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
24.
-
Julian Barrett
27.54c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
11
Raja Janjua
27.54c
PR
Mar 27
Quad Meet
26.
8
Orlando Vazquaz
28.04c
PR
Mar 27
Quad Meet
27.
9
Jacob Harris
28.34c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
28.
10
Nicholas Toaso
29.04c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
29.
9
Abdel Abdelsadig
30.14c
PR
Mar 27
Quad Meet
30.
10
Faisal Binderwish
34.54c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
400 Meters
1.
11
Anthony Eaton
51.01
Apr 13
Bullis Bulldog Invitational
2.
9
Hamid Sesay
51.11
PR
May 23
VHSL Occoquan Region Championship
3.
12
Titus Ward
53.78
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
4.
10
Muhammad Adnan
54.21
PR
May 14
Gunston District Championships
5.
12
Jadon O'Neal
54.88
PR
Apr 13
Bullis Bulldog Invitational
6.
11
Shamiah Scott
55.14c
PR
Mar 27
Quad Meet
7.
11
Raja Janjua
55.34c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
8.
10
Michael Honesty
55.54c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
9.
10
Joshua Peterson
56.84
PR
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
10
Yeabsera Shire
56.84c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
10
David Coles
56.84c
Mar 27
Quad Meet
12.
12
Liam Davis-Wallace
57.64c
PR
Mar 27
Quad Meet
13.
11
Erik Jacobson
58.34c
Mar 27
Quad Meet
14.
9
Eli Conger
58.54c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
15.
9
Eyosyas Damte
58.84c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
16.
11
Hiban Marroquin
59.14c
PR
Mar 27
Quad Meet
17.
12
Abdulrahman Kargbo
59.34c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
18.
11
Christian Burrell
59.44c
PR
Mar 27
Quad Meet
19.
-
Julian Barrett
59.74c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
20.
11
Nathael Belay
1:00.64c
PR
Mar 27
Quad Meet
21.
9
Iain Hill
1:01.74c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
22.
11
Talha Ali
1:02.44c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
23.
11
Jeanpaul Corrales
1:03.14c
PR
Mar 27
Quad Meet
24.
9
Cameron Riccio
1:05.14c
PR
Mar 27
Quad Meet
25.
9
Adrian Ballestero Farias
1:07.14c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
26.
10
Faisal Binderwish
1:17.34c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
800 Meters
1.
11
Victor Vassallo
2:02.00
PR
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
2.
12
Titus Ward
2:05.31
PR
May 23
VHSL Occoquan Region Championship
3.
10
Yeabsera Shire
2:05.60
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
4.
10
Sebastian Ballestero Farias
2:07.74
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
5.
12
Liam Davis-Wallace
2:13.2h
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
6.
11
Erik Jacobson
2:13.91
PR
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
7.
10
Eyasu Belaye
2:14.9h
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
8.
9
Owen Sample
2:22.9h
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
9.
8
Malik Kunata
2:28.9h
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
10.
12
John Dresen
2:29.0h
PR
Mar 27
Quad Meet
11.
11
Talha Ali
2:31.1h
PR
Mar 27
Quad Meet
12.
9
Sam Coast
2:31.8h
PR
Mar 27
Quad Meet
13.
9
Jason Dresen
2:31.9h
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
14.
9
Adrian Ballestero Farias
2:36.8h
PR
Mar 27
Quad Meet
15.
9
Aidan Shaw
2:39.3h
Mar 27
Quad Meet
16.
10
Faisal Binderwish
2:49.6h
PR
Mar 27
Quad Meet
17.
11
Michael McCormick
2:50.5h
PR
Mar 27
Quad Meet
1600 Meters
1.
10
Yeabsera Shire
4:38.11
PR
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
2.
9
Eyosyas Damte
4:44.43
PR
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
3.
10
Eyasu Belaye
4:52.21
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
4.
10
Sebastian Ballestero Farias
4:57.0h
PR
Mar 27
Quad Meet
5.
12
Liam Davis-Wallace
4:58.91
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
6.
9
Owen Sample
5:02.65
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
7.
12
Marcus Keum
5:08.3h
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
8.
9
Cameron Riccio
5:08.60
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
9.
9
Iain Hill
5:10.62
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
10.
11
Zach Fuhrman
5:12.81
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
11.
12
Mark Bailey
5:16.9h
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
12.
8
Malik Kunata
5:17.14
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
13.
11
Victor Vassallo
5:23.3h
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
14.
9
Jason Dresen
5:23.94
PR
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
15.
9
Abdel Abdelsadig
5:31.0h
PR
Mar 27
Quad Meet
16.
12
John Dresen
5:34.7h
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
17.
11
Talha Ali
5:35.2h
PR
Mar 27
Quad Meet
18.
9
Aidan Shaw
5:37.0h
PR
Mar 27
Quad Meet
19.
9
Sam Coast
5:37.1h
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
20.
9
Adrian Ballestero Farias
5:45.0h
PR
Mar 27
Quad Meet
21.
-
Caleb Tart
5:57.0h
PR
Mar 27
Quad Meet
22.
8
Naol Gurmu
6:02.0h
PR
Mar 27
Quad Meet
23.
11
Michael McCormick
6:06.2h
PR
Mar 27
Quad Meet
24.
10
Faisal Binderwish
6:26.7h
PR
Mar 27
Quad Meet
25.
8
Eli Speckart
6:36.9h
PR
Mar 27
Quad Meet
26.
-
Gregory Acosta
7:04.6h
PR
Mar 27
Quad Meet
3200 Meters
1.
10
Eyasu Belaye
10:14.19
PR
May 14
Gunston District Championships
2.
9
Eyosyas Damte
10:26.74
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
3.
10
Sebastian Ballestero Farias
10:32.17
PR
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
4.
9
Owen Sample
10:50.08
PR
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
5.
12
Marcus Keum
10:50.54
PR
May 14
Gunston District Championships
6.
12
Mark Bailey
11:00.10
PR
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
7.
9
Jason Dresen
11:35.0h
PR
Mar 27
Quad Meet
8.
8
Malik Kunata
11:36.0h
Mar 27
Quad Meet
9.
9
Abdel Abdelsadig
12:00.2h
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
10.
9
Caleb Tart-Hisw
12:03.1h
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
11.
9
Aidan Shaw
12:08.6h
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
12.
8
Emory Stouffer
12:43.8h
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
13.
8
Naol Gurmu
12:44.4h
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
14.
11
Michael McCormick
12:51.2h
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
15.
8
Eli Speckart
13:35.6h
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
16.
-
Gregory Acosta
14:59.1h
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
110m Hurdles - 39"
1.
12
Shaikimam Sankoh
16.24c
PR
Mar 27
Quad Meet
2.
11
Kofi Biney
17.10
(1.0)
PR
May 23
VHSL Occoquan Region Championship
3.
10
Daniel McCullough
18.24c
PR
Mar 27
Quad Meet
4.
11
Hiban Marroquin
19.24c
PR
Mar 27
Quad Meet
5.
11
Wilmer Carranza
20.34c
PR
Mar 27
Quad Meet
300m Hurdles - 36"
1.
12
Shaikimam Sankoh
42.99
PR
May 23
VHSL Occoquan Region Championship
2.
10
Daniel McCullough
45.00
PR
May 14
Gunston District Championships
3.
11
Wilmer Carranza
48.57
PR
May 14
Gunston District Championships
4.
11
Kofi Biney
49.44c
PR
Mar 27
Quad Meet
5.
11
Hiban Marroquin
52.14c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
4x100 Relay
1.
Daniel Fox
Ibrahim Bangura
Robert Longerbeam
Anthony Eaton
41.89
Mar 30
Carolyn Legard Relays
2.
Daniel Fox
Robert Longerbeam
Anthony Eaton
Ibrahim Bangura
42.05
Jun 1
VHSL 6A State Track & Field Championships
3.
Daniel Fox
Robert Longerbeam
Hamid Sesay
Ibrahim Bangura
42.34
May 23
VHSL Occoquan Region Championship
4.
Daniel Fox
Michael Honesty
Robert Longerbeam
Anthony Eaton
42.40
May 14
Gunston District Championships
5.
Relay Team
45.94c
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
6.
Eyasu Belaye
Yoyo Damte
Zach Fuhrman
Sebastian Ballestero Farias
51.50
Apr 13
Lake Braddock Hall of Fame Invitational
4x200 Relay -
1.
Daniel Fox
Robert Longerbeam
Anthony Eaton
Ibrahim Bangura
1:28.98
Mar 30
Carolyn Legard Relays
4x400 Relay
1.
Raja Janjua
Muhammad Adnan
Titus Ward
Hamid Sesay
3:31.22
May 14
Gunston District Championships
2.
Anthony Eaton
David Fox
Victor Vassallo
Hamid Sesay
3:32.56
Apr 27
125th Annual Penn Relays
3.
Relay Team
3:37.82
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
4.
Titus Ward
Victor Vassallo
Raja Janjua
Hamid Sesay
3:43.10
Mar 30
Carolyn Legard Relays
5.
Sebastian Ballestero Farias
Yeabsera Shire
Yoyo Damte
Liam Davis-Wallace
3:54.91
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
4x800 Relay
1.
Titus Ward
Victor Vassallo
Yeabsera Shire
Erik Jacobson
8:22.86
May 23
VHSL Occoquan Region Championship
2.
Titus Ward
Erik Jacobson
Victor Vassallo
Yeabsera Shire
8:38.03
May 14
Gunston District Championships
3.
Eyasu Belaye
Sebastian Ballestero Farias
Zach Fuhrman
Yoyo Damte
8:54.73
Apr 13
Lake Braddock Hall of Fame Invitational
4.
Relay Team
9:11.1h
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
5.
Erik Jacobson
Zach Fuhrman
Shamiah Scott
Marcus Keum
9:12.05
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
6.
Shamiah Scott
Zach Fuhrman
Erik Jacobson
Sam Coast
9:20.66
Mar 30
Carolyn Legard Relays
4x1600 Relay
1.
Liam Davis-Wallace
Eyasu Belaye
Mark Bailey
John Dresen
20:51.59
Mar 30
Carolyn Legard Relays
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Michael Honesty
Colby Hunter
Muhammad Adnan
Raja Janjua
2:09.95
Mar 30
Carolyn Legard Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Jadon O'Neal
Hamid Sesay
Raja Janjua
Muhammad Adnan
4:00.17
Mar 30
Carolyn Legard Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Sebastian Ballestero Farias
Titus Ward
Victor Vassallo
Yeabsera Shire
11:48.98
Mar 30
Carolyn Legard Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Michael Mensah
41' 6
PR
May 14
Gunston District Championships
2.
12
Zaan Khan
40' 11
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
3.
12
Dennis Johnson
40' 5.5
PR
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
4.
12
Leoul Mulugeta
36' 6
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
5.
11
Bouh Bouh
29' 11.5
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
6.
9
Dillon Miranda
29' 9
PR
Mar 27
Quad Meet
7.
-
Yohannes Belayneh
29' 1
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
8.
-
Andrew Smith
27' 5
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
9.
9
Bram Amron
27' 0
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
10.
8
Steven Benavides
25' 4
Mar 27
Quad Meet
Discus - 1.6kg
1.
12
Dennis Johnson
120' 5
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
2.
12
Leoul Mulugeta
104' 1
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
3.
12
Michael Mensah
86' 3
PR
May 14
Gunston District Championships
High Jump
1.
12
Shaikimam Sankoh
6' 3
PR
Mar 27
Quad Meet
-
Eric Marllowe
6' 3
PR
Mar 27
Quad Meet
3.
10
David Coles
6' 0
PR
Mar 27
Quad Meet
4.
10
Joshua Peterson
5' 6
PR
Apr 13
Bullis Bulldog Invitational
5.
9
Eli Conger
5' 2
PR
May 14
Gunston District Championships
Pole Vault
1.
11
Kalkidan Gebiso
13' 6
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
2.
9
Jamison Taylor
11' 6
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
3.
11
Zecharias Brown
10' 9
PR
May 14
Gunston District Championships
4.
9
Payton Hinton
9' 3
PR
May 14
Gunston District Championships
5.
11
Wilmer Carranza
8' 6
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
Long Jump
1.
10
Joshua Peterson
22' 0.25
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
2.
10
David Coles
20' 10.75
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
3.
12
Shaikimam Sankoh
19' 1.5
PR
May 23
VHSL Occoquan Region Championship
4.
9
Jamison Taylor
18' 5.25
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
5.
11
Kalkidan Gebiso
18' 0
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
6.
9
Eli Conger
16' 9
PR
Mar 27
Quad Meet
7.
11
Hiban Marroquin
16' 7
PR
Mar 27
Quad Meet
8.
10
Michael Honesty
16' 5
Mar 27
Quad Meet
9.
11
Jeanpaul Corrales
16' 1
PR
Mar 27
Quad Meet
10.
9
Jacob Harris
15' 8.5
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
11.
9
Khari Bolden
15' 2
PR
Mar 27
Quad Meet
12.
8
Orlando Vazquaz
14' 11
PR
Mar 27
Quad Meet
13.
11
Zecharias Brown
13' 4.5
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
Triple Jump
1.
10
David Coles
44' 5.25
Jun 1
VHSL 6A State Track & Field Championships
2.
10
Joshua Peterson
44' 5
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
3.
12
Shaikimam Sankoh
43' 8.5
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
Womens
100 Meters
1.
8
Noor Hamidullan
16.24c
PR
Mar 27
Quad Meet
100 Meters
1.
12
Kendra Oguamena
12.24c
PR
Mar 27
Quad Meet
2.
12
Nyla Ward
12.83
May 14
Gunston District Championships
3.
9
Akira Hamilton
12.96
May 14
Gunston District Championships
4.
12
Louisa Obenwa
13.04c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
5.
8
Marisa Fischer
13.24c
Mar 27
Quad Meet
6.
10
Arianna Stodgel
13.84c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
7.
11
Halle Walker
13.94c
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
9
Nancy Dofour
13.94c
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
9.
12
Maryam Abdou
14.64c
PR
Mar 27
Quad Meet
10.
8
Ayla Orona
14.84c
PR
Mar 27
Quad Meet
-
Claiborne Regen
14.84c
PR
Mar 27
Quad Meet
12.
11
Jamia McKinnon
14.94c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
13.
-
Zoe Haynesworth
15.14c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
14.
9
Benedicte Phemba Nzit
15.34c
PR
Mar 27
Quad Meet
15.
9
Abigail Delgado
15.54c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
16.
8
Lily Seestedt
16.04c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
17.
-
Corrine Miranda
16.24c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
18.
9
Aliyona Tekleberhan
16.34c
PR
Mar 27
Quad Meet
11
Glenda Amoateng
16.34c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
20.
8
Noor Hamidullan
16.74c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
21.
11
Fridaouss Inoussa
17.64c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
8
Sarah Porter
17.64c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
23.
8
Sara Neble
19.44c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
24.
10
Isabel Penner
21.04c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
200 Meters
1.
8
Noor Hamidullan
36.24c
PR
Mar 27
Quad Meet
200 Meters
1.
9
Akira Hamilton
26.43
May 14
Gunston District Championships
2.
9
Kira Argust
27.10
PR
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
3.
8
Marisa Fischer
27.44c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
4.
10
Emma Reynolds
27.94c
Mar 27
Quad Meet
5.
11
Iris Castro
28.21
PR
May 14
Gunston District Championships
6.
11
Kennedy Browne
28.24c
PR
Mar 27
Quad Meet
7.
11
Ciera Brown
29.04c
PR
Mar 27
Quad Meet
8.
9
Nancy Dofour
29.07
(.8)
Apr 13
Bullis Bulldog Invitational
9.
10
A'rai Hyman
29.24c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
11
Abigail Ayala
29.24c
PR
Mar 27
Quad Meet
11.
11
Halle Walker
29.44c
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
8
Morgan Fraser
29.44c
PR
Mar 27
Quad Meet
13.
12
Maryam Abdou
29.54c
PR
Mar 27
Quad Meet
14.
9
Grace Glade
29.84c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
15.
12
Tessa Naughton-Rockwell
31.24c
PR
Mar 27
Quad Meet
16.
9
Esme Damico-Lassman
31.54c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
17.
11
Jamia McKinnon
31.74c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
18.
9
Virtue Williams
32.34c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
19.
8
Lily Seestedt
33.24c
PR
Mar 27
Quad Meet
20.
9
Alexis Colton
34.14c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
21.
8
Tenagne Brown
35.04c
PR
Mar 27
Quad Meet
22.
9
Aliyona Tekleberhan
35.24c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
23.
8
Noor Hamidullan
35.84c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
24.
10
Corinna Keum
35.94c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
25.
11
Madeline Ulmer
36.04c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
26.
8
Sarah Porter
36.14c
PR
Mar 27
Quad Meet
27.
11
Glenda Amoateng
36.24c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
28.
8
Maya Ortega
36.74c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
29.
11
Eliza Medearis
37.24c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
30.
10
Hermela Abadi
38.34c
PR
Mar 27
Quad Meet
400 Meters
1.
10
Emma Reynolds
59.35
PR
Jun 1
VHSL 6A State Track & Field Championships
2.
11
Kennedy Browne
1:00.91
PR
May 23
VHSL Occoquan Region Championship
3.
9
Akira Hamilton
1:02.38
PR
May 14
Gunston District Championships
4.
10
Dylan Hline
1:04.79
Apr 13
Bullis Bulldog Invitational
5.
11
Nora Gentry
1:05.64c
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
6.
11
Abigail Ayala
1:07.34c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
7.
9
Grace Glade
1:07.54c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
8.
11
Eliza Medearis
1:08.14c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
9.
11
Iris Castro
1:08.84c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
10.
12
Tessa Naughton-Rockwell
1:09.14c
PR
Mar 27
Quad Meet
11.
9
Virtue Williams
1:14.94c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
12.
9
Esme Damico-Lassman
1:15.04c
PR
Mar 27
Quad Meet
13.
10
Corinna Keum
1:19.14c
PR
Mar 27
Quad Meet
8
Sarah Porter
1:19.14c
PR
Mar 27
Quad Meet
15.
9
Cassidy Calhoon
1:21.84
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
16.
11
Madeline Ulmer
1:22.64c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
17.
11
Emma Waldhoff
1:28.56
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
800 Meters
1.
11
Nora Gentry
2:33.66
PR
May 14
Gunston District Championships
2.
10
Dylan Hline
2:40.53
PR
May 14
Gunston District Championships
3.
9
Grace Glade
2:44.1h
PR
Mar 27
Quad Meet
4.
9
Esme Damico-Lassman
2:47.26
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
5.
12
Lily Clausen
2:49.76
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
6.
11
Eliza Medearis
2:51.50
PR
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
7.
10
Corinna Keum
2:51.57
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
8.
12
Catherine Quidas
2:59.7h
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
9.
9
Cassidy Calhoon
3:00.93
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
1600 Meters
1.
9
Grace Glade
5:25.66
PR
May 23
VHSL Occoquan Region Championship
2.
12
Lena Cromley
5:36.22
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
3.
12
Tessa Naughton-Rockwell
5:49.6h
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
4.
8
Morgan Fraser
5:53.66
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
5.
10
Kirin MacKey
5:54.62
May 14
Gunston District Championships
6.
8
Katie Jane Glade
5:58.93
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
7.
11
Eliza Medearis
6:09.7h
Mar 27
Quad Meet
8.
8
Charlotte Regen
6:09.92
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
9.
9
Cassidy Calhoon
6:12.61
May 14
Gunston District Championships
10.
8
Laueren Sutherland
6:17.29
PR
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
11.
9
Esme Damico-Lassman
6:17.85
PR
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
12.
10
Corinna Keum
6:23.4h
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
13.
11
Kelly Jones
6:37.9h
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
14.
12
Lily Clausen
6:38.3h
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
15.
11
Emma Waldhoff
7:02.9h
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
16.
11
Madeline Ulmer
7:08.0h
Mar 27
Quad Meet
17.
9
Clauia Martino
7:09.0h
PR
Mar 27
Quad Meet
18.
-
Katie rose Malone
7:21.5h
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
3200 Meters
1.
12
Tessa Naughton-Rockwell
11:43.87
May 23
VHSL Occoquan Region Championship
2.
12
Lena Cromley
11:54.60
May 23
VHSL Occoquan Region Championship
3.
9
Grace Glade
12:29.77
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
4.
11
Eliza Medearis
12:44.41
May 14
Gunston District Championships
5.
9
Cassidy Calhoon
13:02.20
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
6.
10
Corinna Keum
13:25.35
PR
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
7.
11
Kelly Jones
13:42.1h
PR
Mar 27
Quad Meet
8.
8
Laueren Sutherland
13:44.2h
PR
Mar 27
Quad Meet
9.
8
Morgan Fraser
13:54.7h
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
10.
-
Lily Clauren
13:58.6h
PR
Mar 27
Quad Meet
11.
8
Katie Jane Glade
13:58.7h
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
12.
8
Charlotte Regen
14:01.2h
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
13.
11
Emma Waldhoff
14:11.0h
PR
Mar 27
Quad Meet
14.
9
Clauia Martino
15:49.8h
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
100m Hurdles - 33"
1.
12
Louisa Obenwa
14.24c
PR
Mar 27
Quad Meet
2.
10
Arianna Stodgel
18.14c
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
3.
8
Betty Amron
19.74c
Mar 27
Quad Meet
300m Hurdles - 30"
1.
12
Louisa Obenwa
45.44
PR
Apr 13
Bullis Bulldog Invitational
2.
10
Arianna Stodgel
49.44
PR
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
3.
8
Betty Amron
57.34c
Mar 27
Quad Meet
4.
11
Eliza Medearis
1:03.95
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
4x100 Relay
1.
Relay Team
49.59
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
2.
Kendra Oguamena
Nyla Ward
Kennedy Browne
Louisa Obenwa
49.77
Apr 27
125th Annual Penn Relays
3.
Kendra Oguamena
Nyla Ward
A`rai Hyman
Louisa Obenwa
49.83
Mar 30
Carolyn Legard Relays
4.
Akira Hamilton
Nyla Ward
A`rai Hyman
Kennedy Browne
50.33
May 14
Gunston District Championships
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:53.95
Mar 30
Carolyn Legard Relays
4x400 Relay
1.
Louisa Obenwa
Emma Reynolds
Akira Hamilton
Kennedy Browne
4:06.48
Apr 27
125th Annual Penn Relays
2.
Louisa Obenwa
Emma Reynolds
Akira Hamilton
Arianna Stodgel
4:15.12
May 14
Gunston District Championships
3.
Relay Team
4:17.59
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
4.
Kennedy Browne
Nora Gentry
A`rai Hyman
Arianna Stodgel
4:24.39
Mar 30
Carolyn Legard Relays
5.
Akira Hamilton
Nancy Dofour
Virtue Williams
Marisa Fischer
4:38.26
Mar 30
Carolyn Legard Relays
6.
Nora Gentry
Lily Clausen
Emma Waldhoff
Eliza Medearis
4:50.78
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:18.6h
Mar 27
Quad Meet
2.
Nora Gentry
Kirin MacKey
Lena Cromley
Tessa Naughton-Rockwell
10:34.76
May 14
Gunston District Championships
3.
Tessa Naughton-Rockwell
Kirin MacKey
Esme Damico-Lassman
Cassidy Calhoon
11:14.28
Apr 13
Lake Braddock Hall of Fame Invitational
4.
Nora Gentry
Esme Damico-Lassman
Lily Clausen
Corinna Keum
11:21.46
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
5.
Emma Waldhoff
Eliza Medearis
Madeline Ulmer
Kelly Jones
12:25.40
Mar 30
Carolyn Legard Relays
4x1600 Relay
1.
Tessa Naughton-Rockwell
Esme Damico-Lassman
Eliza Medearis
Emma Waldhoff
25:03.53
Mar 30
Carolyn Legard Relays
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Ciera Brown
Maryam Abdou
Akira Hamilton
Arianna Stodgel
2:32.86
Mar 30
Carolyn Legard Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Kennedy Browne
Iris Castro
Dylan Hline
Nora Gentry
4:48.31
Mar 30
Carolyn Legard Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Courtney Holford
44' 3
PR
May 14
Gunston District Championships
2.
9
Wisdom Williams
40' 4.5
Jun 1
VHSL 6A State Track & Field Championships
3.
12
Jailyn Sprinkle
35' 11
PR
May 23
VHSL Occoquan Region Championship
4.
11
Zaira Bridges
35' 7.5
PR
May 14
Gunston District Championships
5.
12
Amina Bouh
27' 2
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
6.
12
Luzena Mamo
23' 2
PR
Mar 27
Quad Meet
7.
9
Kalkidan Endalkachew
21' 2
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
8.
-
Belem Gebru
19' 5
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
Discus - 1kg
1.
12
Jailyn Sprinkle
142' 5
PR
May 14
Gunston District Championships
2.
12
Courtney Holford
136' 1
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
3.
9
Wisdom Williams
133' 6
Jun 1
VHSL 6A State Track & Field Championships
4.
12
Luzena Mamo
111' 10
PR
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
5.
11
Zaira Bridges
99' 2
PR
May 14
Gunston District Championships
6.
12
Amina Bouh
73' 5
PR
Mar 27
Quad Meet
High Jump
1.
9
Cara Martin
4' 4
PR
May 14
Gunston District Championships
2.
11
Mariama Sangare
4' 2
PR
May 14
Gunston District Championships
Pole Vault
1.
9
Kaitlin Peters
9' 3
PR
May 14
Gunston District Championships
2.
12
Kendra Oguamena
9' 0
Apr 27
Cassel's XBC Track Experience
3.
9
Cara Martin
8' 3
PR
May 14
Gunston District Championships
4.
11
Mariama Sangare
8' 0
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
Long Jump
1.
12
Nyla Ward
17' 0.25
Apr 6
PR Nothern Virginia Invitational
2.
11
Ciera Brown
14' 7
PR
Mar 27
Quad Meet
3.
10
A'rai Hyman
14' 5.5
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
4.
11
Iris Castro
14' 5
PR
Mar 27
Quad Meet
5.
11
Yeneba Pombor
12' 4
PR
Mar 27
Quad Meet
6.
8
Lily Seestedt
11' 2.5
PR
Apr 3
Hayfield Gunston District Meet
Triple Jump
1.
11
Yeneba Pombor
33' 0.5
PR
May 23
VHSL Occoquan Region Championship
2.
10
Ernestine Hallowell
28' 6
May 14
Gunston District Championships
*Recent improvement