Season:
2010 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2003
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1992
1991
1990
1989
1983
1982
1981
1980
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2005
2003
2002
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Joel Coleman
11.10
PR
May 1
Landstown Invitational
2.
-
Teshawn Glover
11.26
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
3.
10
Deontre Minor
11.41
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
4.
11
Jaquan Loftin
11.44
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
5.
10
Marcus Camber
11.64
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
6.
-
Jaston George
12.04
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
200 Meters
1.
10
Joel Coleman
22.34
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
2.
11
Jonh Stubbs
22.64
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
3.
11
Jaquan Loftin
23.54
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
4.
-
Teshawn Glover
23.80
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
5.
10
Deontre Minor
23.83
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
6.
-
Jaston George
25.24
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
400 Meters
1.
9
Michael Cherry
49.25
May 15
VHSL Southeastern District Championship
2.
11
Jonh Stubbs
49.87
May 15
VHSL Southeastern District Championship
3.
10
Joel Coleman
50.41
PR
Apr 17
Norfolk State HS Invitational
4.
11
Rakim Harris
52.97
PR
May 1
Landstown Invitational
5.
11
Jaquan Loftin
53.14
May 8
Deep Run Invitational
6.
11
Dontae Taylor
53.24
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
7.
9
Darnell Ringo
53.56
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
8.
10
Marcus Camber
54.04
PR
May 1
Landstown Invitational
9.
12
Shawn Respess
56.14
Mar 31
Southeastern District Meet #2
10.
-
Matthew McGee
1:00.54
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
800 Meters
1.
9
Darnell Ringo
1:57.84
May 15
VHSL Southeastern District Championship
2.
11
Calvin Stanford
2:05.38
PR
May 15
VHSL Southeastern District Championship
3.
9
Michael Cherry
2:11.43
Apr 17
Norfolk State HS Invitational
4.
11
Rakim Harris
2:11.64
Mar 31
Southeastern District Meet #2
5.
9
Brandon Smith
2:16.74
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
6.
12
Shawn Respess
2:22.45
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
1600 Meters
1.
9
Brandon Smith
5:07.65
PR
May 15
VHSL Southeastern District Championship
2.
-
Nicholas Anthony
5:38.00
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
3.
9
Andrew Fritz
5:39.00
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
4.
-
DeMarcus McCullor
6:01.00
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
5.
10
Christian Ruiz
6:01.84
Mar 31
Southeastern District Meet #2
3200 Meters
1.
9
Andrew Fritz
11:47.74
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
2.
-
Nicholas Anthony
11:51.50
PR
May 15
VHSL Southeastern District Championship
3.
10
Christian Ruiz
13:20.21
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
4.
-
DeMarcus McCullor
14:26.22
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
110m Hurdles - 39"
1.
11
Anthony Hurd
16.62
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
300m Hurdles - 36"
1.
11
Anthony Hurd
42.76
May 15
VHSL Southeastern District Championship
2.
11
Dontae Taylor
47.37
PR
May 15
VHSL Southeastern District Championship
4x100 Relay
1.
-
Teshawn Glover
Anthony Hurd
Deontre Minor
Marcus Camber
43.50
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
-
Relay Team
43.50
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
3.
Relay Team
44.38
May 13
Southeastern District Outdoor T&F Championships
-
Jaquan Loftin
Dontae Taylor
Deontre Minor
Marcus Camber
44.38
May 15
VHSL Southeastern District Championship
5.
-
Marcus Camber
Teshawn Glover
Anthony Hurd
Deontre Minor
45.73
Apr 17
Norfolk State HS Invitational
6.
-
Teshawn Glover
Anthony Hurd
Marcus Camber
Deontre Minor
46.94
Mar 31
Southeastern District Meet #2
4x400 Relay
1.
-
Jonh Stubbs
Darnell Ringo
Michael Cherry
Joel Coleman
3:18.04
May 15
VHSL Southeastern District Championship
2.
-
Relay Team
3:27.20
May 1
Landstown Invitational
3.
-
Joel Coleman
Michael Cherry
Jonh Stubbs
Darnell Ringo
3:28.64
Mar 31
Southeastern District Meet #2
4.
-
Joel Coleman
Darnell Ringo
Jonh Stubbs
Dontae Taylor
3:30.60
Apr 17
Norfolk State HS Invitational
5.
-
Dontae Taylor
Jaquan Loftin
Rakim Harris
Marcus Camber
3:33.64
Mar 31
Southeastern District Meet #2
6.
-
Jonh Stubbs
Joel Coleman
Darnell Ringo
Michael Cherry
3:35.60
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
7.
-
Dontae Taylor
Jaquan Loftin
Rakim Harris
Shawn Respess
3:38.12
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
8.
-
Jaquan Loftin
Marcus Camber
Michael Cherry
Rakim Harris
3:38.92
Apr 17
Norfolk State HS Invitational
4x800 Relay
1.
-
Darnell Ringo
Calvin Stanford
Rakim Harris
Michael Cherry
8:06.97
Jun 4
VHSL Group AAA State Championships
2.
-
Relay Team
8:18.00
May 1
Landstown Invitational
3.
-
Darnell Ringo
Rakim Harris
Calvin Stanford
Michael Cherry
8:27.30
Apr 17
Norfolk State HS Invitational
4.
-
Calvin Stanford
Shawn Respess
Rakim Harris
Darnell Ringo
8:58.08
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
5.
-
Darnell Ringo
Calvin Stanford
Brandon Smith
Rakim Harris
9:03.24
Mar 31
Southeastern District Meet #2
Shot Put - 12lb
1.
11
Brandon Ruffin
54' 9.5
Jun 4
VHSL Group AAA State Championships
Discus - 1.6kg
1.
11
Brandon Ruffin
163' 11
May 22
VHSL Eastern Region Championships
High Jump
1.
-
Teshawn Glover
6' 0
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
2.
11
Jaquan Loftin
5' 10
PR
May 1
Landstown Invitational
Pole Vault
1.
11
Zack Perkins
10' 6
PR
May 15
VHSL Southeastern District Championship
2.
-
Zachery Perkins
9' 6
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
Long Jump
1.
11
Jaquan Loftin
21' 9
May 1
Landstown Invitational
2.
-
Teshawn Glover
20' 10
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
3.
11
Dontae Taylor
19' 4.5
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
4.
10
Marcus Camber
19' 4
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
5.
10
Joel Coleman
18' 1
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
6.
-
Jaston George
17' 5
Mar 31
Southeastern District Meet #2
Triple Jump
1.
11
Jonh Stubbs
39' 1
PR
May 15
VHSL Southeastern District Championship
2.
9
Marcus Smith
38' 7.5
May 1
Landstown Invitational
3.
-
Jaston George
36' 9
Mar 24
Southeastern District Meet @ Grassfield
Womens
100 Meters
1.
-
Jade McKnight
13.35
PR
May 15
VHSL Southeastern District Championship
2.
-
Ricki Banks
13.55
Apr 17
Norfolk State HS Invitational
3.
-
Tashayla Meekins
13.94
PR
Apr 17
Norfolk State HS Invitational
4.
-
Bernice Chambers
14.14
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
5.
-
Michelle Felton
14.24
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
6.
-
Angel Anthony
14.64
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
7.
-
Brittany Brown
14.84c
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
-
Shampri Lynn
14.84c
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
9.
-
Amirrah Lewis
14.94c
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
10.
-
Teonna Thompson
15.04
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
200 Meters
1.
-
Jessica Rountree
28.04c
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
2.
-
Deyla Moore
28.35
PR
May 15
VHSL Southeastern District Championship
3.
-
Teozonae Spicer
28.36
PR
Apr 17
Norfolk State HS Invitational
4.
12
Shaniece Collins
28.44c
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
-
Malory Rodriguez
28.44
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
6.
11
Claire Harrington
28.64c
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
7.
-
Bernice Chambers
28.94c
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
8.
10
Sharonee White
29.10
PR
Apr 17
Norfolk State HS Invitational
9.
-
Kelli Jordan
29.24c
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
10.
-
Amirrah Lewis
30.84
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
11.
12
Hollie Boyea
33.34
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
400 Meters
1.
12
Shaniece Collins
59.89
PR
May 15
VHSL Southeastern District Championship
2.
11
Claire Harrington
1:00.73
PR
May 15
VHSL Southeastern District Championship
3.
-
Andrea Robinson
1:03.63
Apr 17
Norfolk State HS Invitational
4.
-
Apryl Fitz
1:03.84
PR
Apr 2
CNU HS Captains Classic
5.
-
Kelli Jordan
1:07.81
PR
Apr 17
Norfolk State HS Invitational
6.
-
Ricki Banks
1:08.64c
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
7.
-
Jade McKnight
1:08.74c
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
8.
-
Shampri Lynn
1:08.84
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
9.
-
Tykina Richardson
1:09.84c
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
10.
-
Brittany Brown
1:12.09
PR
Apr 2
CNU HS Captains Classic
800 Meters
1.
-
Teozonae Spicer
2:47.62
PR
Apr 2
CNU HS Captains Classic
2.
-
Brittany Brown
2:50.85
PR
May 15
VHSL Southeastern District Championship
3.
-
Jasmine Elliott
2:51.44
PR
Apr 2
CNU HS Captains Classic
4.
-
Shawnedra McGuire
2:54.66
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
5.
-
Amirrah Lewis
2:56.81
PR
Apr 17
Norfolk State HS Invitational
6.
12
Raven Odgers
3:16.6h
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
7.
11
Lindsey Freeman
3:19.44
Mar 31
Southeastern District Meet #2
8.
12
Hollie Boyea
3:26.6h
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
1600 Meters
1.
11
Colleen Leathrum
6:11.18
Apr 2
CNU HS Captains Classic
2.
11
Lindsey Freeman
7:13.25
PR
Apr 17
Norfolk State HS Invitational
3.
11
Ashley Kelso
7:37.14
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
4.
12
Raven Odgers
7:54.15
PR
May 15
VHSL Southeastern District Championship
3200 Meters
1.
11
Colleen Leathrum
14:45.59
May 15
VHSL Southeastern District Championship
100m Hurdles - 33"
1.
11
Anika Turkiewicz
15.84
Mar 31
Southeastern District Meet #2
2.
12
Danielle Brown
18.64
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
300m Hurdles - 30"
1.
11
Anika Turkiewicz
52.24c
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
2.
12
Danielle Brown
53.96
PR
May 15
VHSL Southeastern District Championship
4x100 Relay
1.
-
Shaniece Collins
Ricki Banks
Apryl Fitz
Jade McKnight
52.14
Mar 31
Southeastern District Meet #2
2.
-
Noel Cullen
Andrea Robinson
Shaniece Collins
Ricki Banks
53.15
Apr 17
Norfolk State HS Invitational
3.
-
Relay Team
55.44
Mar 31
Southeastern District Meet #2
4x400 Relay
1.
-
Claire Harrington
Shaniece Collins
Andrea Robinson
Danielle Brown
4:20.45
May 15
VHSL Southeastern District Championship
2.
-
Shaniece Collins
Claire Harrington
Danielle Brown
Andrea Robinson
4:20.69
Apr 17
Norfolk State HS Invitational
3.
-
Bernice Chambers
Noel Cullen
Andrea Robinson
Teozonae Spicer
4:21.0h
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
4.
-
Shaniece Collins
Jessica Rountree
Apryl Fitz
Jade McKnight
4:26.84
Mar 31
Southeastern District Meet #2
5.
-
Shaniece Collins
Ricki Banks
Jade McKnight
Apryl Fitz
4:26.96
Apr 2
CNU HS Captains Classic
6.
-
Brittany Brown
Anika Turkiewicz
Shampri Lynn
Kristin Respess
4:42.74
Mar 31
Southeastern District Meet #2
7.
-
Relay Team
4:43.3h
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
10:57.0h
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
2.
-
Teozonae Spicer
Kristin Respess
Jasmine Elliott
Deyla Moore
11:44.44
Mar 31
Southeastern District Meet #2
3.
-
Angel Anthony
Shawnedra McGuire
Deyla Moore
Jasmine Elliott
12:36.0h
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
Shot Put - 4kg
1.
11
Deriniquia Derrick
25' 11.75
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
2.
-
Lauraleigh Porter
23' 5
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
Discus - 1kg
1.
11
Deriniquia Derrick
54' 1
Mar 31
Southeastern District Meet #2
Pole Vault
1.
11
Claire Harrington
9' 0
May 15
VHSL Southeastern District Championship
Long Jump
1.
-
Jade McKnight
16' 10
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
2.
-
Noel Cullen
15' 2.5
Apr 17
Norfolk State HS Invitational
3.
-
Jessica Rountree
14' 8.5
PR
Mar 31
Southeastern District Meet #2
4.
12
Shaniece Collins
13' 2.75
PR
Apr 2
CNU HS Captains Classic
5.
-
Kristin Respess
12' 5
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
6.
-
Shampri Lynn
11' 8
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
7.
-
Bernice Chambers
10' 7
PR
Mar 24
Southeastern District Meet @ King's Fork
Triple Jump
1.
-
Noel Cullen
34' 5.5
Apr 2
CNU HS Captains Classic
2.
10
Sharonee White
31' 7
Apr 17
Norfolk State HS Invitational
*Recent improvement