Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.11Devin Boss11.37aApr 222017 NIKE Eason Invitational
2.10Alex Nguyen11.43aMay 12Wesco 3A South - Day 2
3.12Tyler Dao11.96aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
4.11Dakota Bunger12.13aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
5.12Henry Shaw12.14aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
6.11Vict Nguyen12.27aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
7.10Connor Bjornson12.32aApr 8Davis Invitational
8.11Philip Song12.41aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
9.10Krisna Oeurn12.49aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
10.9Jordan Bailey12.97aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
11.9Yobel Abraham13.04aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
12.12Stephen Whybark13.13aApr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
13.9James Ly13.21aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
10James Jhong13.21aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
15.11Jeffery Nguyen13.23aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
16.9Cayden Le13.63aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
17.9Duybao Nguyen13.65aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
18.11Darshan Acosta14.31aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
 
200 Meters
1.11Devin Boss22.88aMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
2.10Alex Nguyen23.36aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
3.12Henry Shaw24.36aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
4.12Tyler Dao24.73aMay 23A WESCO JV Championship
5.9Jordan Bailey25.95aMay 23A WESCO JV Championship
6.11Philip Song26.05aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
7.12Eric Vo26.26aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
8.11Dakota Bunger26.36aMar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
9.10Felipe Chavarria26.43aMay 23A WESCO JV Championship
10.10Krisna Oeurn26.47aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
11.11Vict Nguyen26.68aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
12.10James Jhong27.48aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
13.9Yobel Abraham27.51aApr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
14.11Alexander Ly27.82aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
15.11Jeffery Nguyen28.17aMar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
16.9Cayden Le28.64aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
17.9Duybao Nguyen30.38aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
18.11Darshan Acosta31.21aMar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
 
400 Meters
1.10Justin Leon-Rendon54.88aApr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
2.12Henry Shaw55.66aMay 5Edmonds School District Championships
3.11Dakota Bunger56.92aMay 10Wesco 3A South - Day 1
4.10Krisna Oeurn58.50aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
5.11David Savenkov58.86aMay 5Edmonds School District Championships
6.10Alex Nguyen60.04cMar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
7.9Jacob Potter60.27aApr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
8.9Jordan Bailey64.28aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
9.9Nahom Wolde64.49aApr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
10.9Cayden Le64.79aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
11.11Jeffery Nguyen64.85aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
12.9Yobel Abraham65.97aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
13.11Darshan Acosta66.04cMar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
 
800 Meters
1.12Leul Wolde2:02.57aMay 12Wesco 3A South - Day 2
2.11Cameron Hawk2:20.90aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
3.9Jacob Potter2:22.84aMay 23A WESCO JV Championship
4.11Demetri Gonzalez2:23.18aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
5.9Musa Camara2:30.6haMay 5Edmonds School District Championships
6.11Alexander Ly2:35.79aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
7.10Connor Kilgore2:36.30aApr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
 
1600 Meters
1.12Leul Wolde4:40.59aApr 29Shoreline Invitational (boys)
2.11Cameron Hawk5:08.61aMay 10Wesco 3A South - Day 1
3.12Drew Thomas5:14.3haMay 5Edmonds School District Championships
4.11Demetri Gonzalez5:20.11aApr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
5.9Jacob Potter5:20.33aApr 29Shoreline Invitational (boys)
6.11Aldiat Burch5:31.80aMay 23A WESCO JV Championship
7.12Spencer Willard5:41.1haMay 5Edmonds School District Championships
8.11Alexander Ly5:46.9haMay 5Edmonds School District Championships
9.9Musa Camara5:47.20Mar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
 
3200 Meters
1.12Leul Wolde10:48.3haMay 5Edmonds School District Championships
2.11Cameron Hawk11:12.92aApr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
3.11Aldiat Burch11:45.52aApr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
4.11Demetri Gonzalez11:52.30aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
5.12Drew Thomas11:53.93aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
6.9Jacob Potter11:56.44aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
7.9Musa Camara11:58.98aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
8.12Spencer Willard12:52.2haMay 5Edmonds School District Championships
 
110m Hurdles - 39"
1.12Elijah Edwards15.00awMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.11Jerry Pham15.33aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
3.12Tyler Dao17.15aMay 12Wesco 3A South - Day 2
4.12Eric Vo18.34aMay 23A WESCO JV Championship
5.12Long Nguyen18.67aMay 10Wesco 3A South - Day 1
 
300m Hurdles - 36"
1.12Elijah Edwards40.87aMay 5Edmonds School District Championships
2.11Jerry Pham41.95aMay 10Wesco 3A South - Day 1
3.12Tyler Dao44.99aMay 10Wesco 3A South - Day 1
4.12Long Nguyen47.21aMay 5Edmonds School District Championships
5.12Eric Vo48.66aApr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
6.10Kai Decker55.58aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
 
2k Steeplechase
1.12Tyler Dao8:41.60aApr 8Davis Invitational
 
4x100 Relay
1.Relay Team 43.81aMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
2.Jerry Pham
Tyler Dao
Alex Nguyen
Devin Boss
44.44aMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
3.Devin Boss
Connor Bjornson
Tyler Dao
Alex Nguyen
45.04aApr 222017 NIKE Eason Invitational
4.Jerry Pham
Henry Shaw
Alex Nguyen
Devin Boss
45.21aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
5.Tyler Dao
Henry Shaw
Devin Boss
Alex Nguyen
46.14aMar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
6.Krisna Oeurn
Dakota Bunger
Henry Shaw
Tyler Dao
47.52aMay 23A WESCO JV Championship
 
4x400 Relay
1.Elijah Edwards
Justin Leon-Rendon
Henry Shaw
Dakota Bunger
3:41.70aMay 5Edmonds School District Championships
2.Devin Boss
Henry Shaw
Justin Leon-Rendon
Elijah Edwards
3:44.58aMay 12Wesco 3A South - Day 2
3.Elijah Edwards
Justin Leon-Rendon
Henry Shaw
Devin Boss
3:45.21aMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
4.Alex Nguyen
Krisna Oeurn
Elijah Edwards
Dakota Bunger
3:52.49aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
5.Justin Leon-Rendon
Elijah Edwards
Tyler Dao
Dakota Bunger
3:53.91aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
6.Henry Shaw
Alex Nguyen
Jerry Pham
Devin Boss
3:55.99aMar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
7.Dakota Bunger
Elijah Edwards
Leul Wolde
Jerry Pham
3:59.15aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
8.Henry Shaw
Devin Boss
Krisna Oeurn
Phillip Song
4:01.37aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
9.Henry Shaw
Krisna Oeurn
Leul Wolde
David Savenkov
4:01.66aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
10.Justin Leon-Rendon
David Savenkov
Dakota Bunger
Krisna Oeurn
4:04.76aMay 23A WESCO JV Championship
11.Leul Wolde
Demetri Gonzalez
Musa Camara
Darshan Acosta
4:04.78aApr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
12.Phillip Song
Aldiat Burch
Yobel Abraham
Tyler Dao
4:09.63aMar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
13.Darshan Acosta
Jordan Bailey
Krisna Oeurn
Vict Nguyen
4:13.69aMar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
Dakota Bunger
Felipe Chavarria
James Jhong
Jeffery Nguyen
4:13.69aMar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
15.Connor Kilgore
Musa Camara
Aldiat Burch
Alexander Ly
4:15.45aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
16.Aldiat Burch
Musa Camara
Cameron Hawk
Demetri Gonzalez
4:15.97aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
17.Relay Team 4:19.02aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
18.Connor Kilgore
Aldiat Burch
Musa Camara
Demetri Gonzalez
4:24.20aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
19.Alex Nguyen
James Jhong
Felipe Chavarria
Jeffery Nguyen
4:27.04aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
20.Cameron Hawk
Demetri Gonzalez
Jacob Potter
Leul Wolde
4:29.17aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
21.Vict Nguyen
Darshan Acosta
Jordan Bailey
Yobel Abraham
4:43.29aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
 
Shot Put - 12lb
1.12Jacob Laban48' 7.00May 10Wesco 3A South - Day 1
2.12Harris Cutuk47' 6.00May 10Wesco 3A South - Day 1
3.11Tommy Ni40' 4.50Mar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
4.11Nguyen Hoang36' 8.00Apr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
5.12Stephen Whybark36' 4.25Apr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
6.9Brandon Lane32' 0.00Apr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
7.10Brandon Hayes28' 11.00Apr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
 
Discus - 1.6kg
1.12Harris Cutuk174' 6.50Apr 8Davis Invitational
2.10Connor Bjornson122' 0.00May 12Wesco 3A South - Day 2
3.11Tommy Ni118' 10.00May 193A NW District 1 Championships - Day 2
4.12Jacob Laban118' 8.00May 12Wesco 3A South - Day 2
5.11Nguyen Hoang107' 2.00Mar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
6.9Brandon Lane89' 4.00May 5Edmonds School District Championships
 
Javelin - 800g
1.10Connor Bjornson160' 4.00May 193A NW District 1 Championships - Day 2
2.10Israel Muela149' 4.00Apr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
3.12Harris Cutuk142' 3.00Mar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
4.10Matthew Leis136' 9.00Mar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
5.12Stephen Whybark135' 6.00Apr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
6.10Felipe Chavarria128' 9.00May 23A WESCO JV Championship
7.10Andrew Carr118' 7.00Mar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
8.10Andrea Brouah91' 5.00May 23A WESCO JV Championship
9.9Brandon Lane89' 4.00Mar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
10.10Max Rimando74' 9.00May 23A WESCO JV Championship
11.10Brandon Hayes69' 9.00Apr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
 
High Jump
1.10Israel Muela5' 8.00Mar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
2.12Eric Vo5' 4.00May 5Edmonds School District Championships
3.11Vict Nguyen5' 0.00May 5Edmonds School District Championships
9Musa Camara5' 0.00May 5Edmonds School District Championships
5.10Artur Panek4' 8.00Apr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
9Jacob Potter4' 8.00Apr 8Davis Invitational
 
Long Jump
1.11Jerry Pham21' 1.50May 173A NW District 1 Championships - Day 1
2.10Artur Panek17' 9.50May 10Wesco 3A South - Day 1
3.12Long Nguyen17' 8.00May 5Edmonds School District Championships
4.10Anthony Baniaga17' 2.00May 5Edmonds School District Championships
5.11Aldiat Burch15' 9.00May 5Edmonds School District Championships
6.12Tyler Dao15' 8.00Mar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
7.10Matthew Leis15' 1.25Mar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
8.11Alexander Ly15' 1.00Apr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
9.9James Ly15' 0.50Mar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
10.10Kai Decker15' 0.00Apr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
11.9Jacob Potter14' 6.75Mar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
12.11Justin Kumar11' 3.00Apr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
 
Triple Jump
1.12Elijah Edwards40' 7.00May 12Wesco 3A South - Day 2
2.10Kai Decker36' 1.00Apr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
3.10Anthony Baniaga35' 6.00May 5Edmonds School District Championships
4.9Jacob Potter32' 6.50May 12Wesco 3A South - Day 2
5.10Matthew Leis32' 5.50Mar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
 

Womens

100 Meters
1.12Rita Sakharov12.46aMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
2.12Dasia Lester13.73aMay 23A WESCO JV Championship
3.12Laura Stump14.37aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
4.9Tammy Le16.60aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
 
200 Meters
1.12Rita Sakharov26.61aMay 10Wesco 3A South - Day 1
2.10Samaria Sillito28.17aMay 10Wesco 3A South - Day 1
3.10Allyson McArthur30.18aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
4.9Sarah Whalen32.30aMay 23A WESCO JV Championship
5.9Syra Abiador33.81aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
6.9Tammy Le35.30aMay 23A WESCO JV Championship
 
400 Meters
1.10Samaria Sillito64.62aMay 12Wesco 3A South - Day 2
2.10Allyson McArthur67.40aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
3.11Isabelle Munro75.31aMar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
4.9Sarah Whalen75.73aMay 5Edmonds School District Championships
5.9Syra Abiador76.40aMay 5Edmonds School District Championships
6.9Maia Abiador77.00aMay 5Edmonds School District Championships
 
800 Meters
1.12Malia Pivec2:23.21aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
2.11Brooke Schroeder2:34.20aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
3.10Allyson McArthur2:36.2haMay 5Edmonds School District Championships
4.9Christina Savenkova2:40.38aApr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
5.11Isabelle Munro2:54.15aMay 23A WESCO JV Championship
6.9Nadia Bautista-Mendez2:58.77aApr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
7.9Maia Abiador2:59.43aMay 23A WESCO JV Championship
8.9Haely Ferkingstad3:02.00aApr 8Davis Invitational
9.9Ruth Addisu3:12.66aMay 23A WESCO JV Championship
10.11Jazmin Green3:17.58aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
11.12Emily Bang3:20.55aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
12.11Hanga Garcia Serrano3:23.94aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
13.10Corina Ramirez-Uribe3:25.33aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
 
1500 Meters
1.12Malia Pivec4:42.57aApr 28Nike/Jesuit Twilight Relays
 
1600 Meters
1.12Malia Pivec5:02.36aMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.11Brooke Schroeder5:38.25aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
3.9Christina Savenkova5:54.69aMay 10Wesco 3A South - Day 1
4.9Haely Ferkingstad6:22.3haMay 5Edmonds School District Championships
5.9Nadia Bautista-Mendez6:38.52aMay 23A WESCO JV Championship
 
1 Mile
1.12Malia Pivec5:03.09aApr 28Nike/Jesuit Twilight Relays
 
3000 Meters
1.12Malia Pivec10:12.30aApr 2941st Annual Lake Washington Girls Invitational
 
3200 Meters
1.12Malia Pivec10:51.52aMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.11Brooke Schroeder12:02.73aApr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
3.9Christina Savenkova12:47.39aMay 12Wesco 3A South - Day 2
 
100m Hurdles - 33"
1.12Rita Sakharov15.04aMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
2.12Saron Almaw16.95aMay 12Wesco 3A South - Day 2
3.9Summer Nash21.59aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
 
300m Hurdles - 30"
1.12Rita Sakharov44.05aMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.12Saron Almaw51.62aMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
3.9Haely Ferkingstad62.50aApr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
4.9Summer Nash64.46aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
 
2k Steeplechase
1.9Haely Ferkingstad9:49.56aApr 8Davis Invitational
 
4x100 Relay
1.Dasia Lester
Laura Stump
Edna Yemane
Samaria Sillito
55.64aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
2.Dasia Lester
Allyson McArthur
Edna Yemane
Samaria Sillito
56.44aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
3.Dasia Lester
Saron Almaw
Edna Yemane
Samaria Sillito
56.90aMar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
 
4x200 Relay
1.Dasia Lester
Laura Stump
Edna Yemane
Samaria Sillito
1:57.22aMay 5Edmonds School District Championships
2.Dasia Lester
Allyson McArthur
Edna Yemane
Samaria Sillito
1:57.25aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
3.Samaria Sillito
Edna Yemane
Saron Almaw
Dasia Lester
1:58.70Mar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
 
4x400 Relay
1.Allyson McArthur
Samaria Sillito
Malia Pivec
Saron Almaw
4:31.06aMay 5Edmonds School District Championships
2.Allyson McArthur
Rita Sakharov
Samaria Sillito
Malia Pivec
4:31.93aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
3.Samaria Sillito
Malia Pivec
Christina Savenkov
Brooke Schroeder
4:32.90aMar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
4.Samaria Sillito
Brooke Schroeder
Malia Pivec
Allyson McArthur
4:33.15aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
5.Allyson McArthur
Samaria Sillito
Brooke Schroeder
Malia Pivec
4:36.26aMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
6.Allyson McArthur
Samaria Sillito
Brooke Schroeder
Christina Savenkova
4:36.45aApr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
7.Brooke Schroeder
Haely Ferkingstad
Nadia Bautista-Mendez
Christina Savenkova
5:01.90aApr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
8.Syra Abiador
Maia Abiador
Sarah Whalen
Allyson McArthur
5:20.29aMar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
9.Maia Abiador
Christina Savenkova
Syra Abiador
Sarah Whalen
5:31.12aApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
 
SMR 600-200-400-800m
1.Brooke Schroeder
Laura Stump
Rita Sakharov
Malia Pivec
5:47.83aApr 8Davis Invitational
 
Shot Put - 4kg
1.11Kaui Piilani28' 8.00Apr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
2.11Elizabeth Jones28' 6.00Apr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
 
Discus - 1kg
1.11Kaui Piilani99' 4.00May 173A NW District 1 Championships - Day 1
2.11Elizabeth Jones87' 6.00May 5Edmonds School District Championships
3.12Emily Smatlak86' 4.00Apr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
 
Javelin - 600g
1.12Emily Smatlak125' 4.00Apr 2941st Annual Lake Washington Girls Invitational
2.12Dasia Lester100' 8.00Apr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
3.11Kaui Piilani82' 0.00May 10Wesco 3A South - Day 1
 
High Jump
1.11Brooke Schroeder4' 6.00Mar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
2.12Laura Stump4' 2.00Mar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
3.12Elisa Fiorini4' 0.00Apr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
11Elizabeth Jones4' 0.00Mar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
 
Pole Vault
1.9Summer Nash6' 9.00May 23A WESCO JV Championship
 
Long Jump
1.12Laura Stump14' 5.00Mar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
2.10Edna Yemane13' 5.00Mar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
3.9Haely Ferkingstad13' 0.00May 5Edmonds School District Championships
4.12Harmony Johnson11' 6.50Apr 20Mountlake Terrace @ Lynnwood
5.11Shana Rivers11' 2.00Apr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
6.9Maia Abiador10' 10.50May 23A WESCO JV Championship
7.12Elisa Fiorini10' 10.00Apr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
 
Triple Jump
1.12Laura Stump30' 5.50Apr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
2.10Edna Yemane27' 9.00Mar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
 

*Recent improvement