Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2008
2007
2006
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Rafael Olivo-Llamas
12.02
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
2.
11
Kase Pennartz
12.40
PR
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
3.
12
Corben Reynolds
12.60
PR
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
4.
11
Jorge Martinez
13.02
PR
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
200 Meters
1.
11
Kase Pennartz
24.56
PR
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
2.
11
Cash McIlroy
24.89
PR
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
3.
11
Nathan Bales
25.34c
Mar 29
Archer City Wildcat Relays
4.
10
Bryson Jackson
25.70
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
5.
12
Corben Reynolds
25.74c
PR
Mar 29
Archer City Wildcat Relays
6.
11
Jorge Martinez
26.04c
PR
Mar 29
Archer City Wildcat Relays
7.
9
Walker Stubblefield
27.86
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
8.
10
Dawson Bell
28.61
PR
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
400 Meters
1.
12
Koy Pennartz
54.74c
Mar 29
Archer City Wildcat Relays
2.
10
Bryson Jackson
55.89
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
3.
11
Kase Pennartz
56.98
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
4.
11
Jorge Martinez
57.47
PR
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
5.
9
Walker Stubblefield
1:01.79
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
6.
12
Maclain Bowen
54:36.14c
PR
Mar 1
Petrolia Relays
7.
11
Cash McIlroy
55:24.14c
Mar 1
Petrolia Relays
800 Meters
1.
10
Gage McAnally
2:14.77
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
2.
10
Dawson Bell
2:27.54
PR
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
3.
9
Orlando Aldaba
2:29.40
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
4.
12
Koy Pennartz
2:29.5h
Mar 1
Petrolia Relays
5.
9
Freddy Pineda
2:36.11
PR
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
1600 Meters
1.
10
Gage McAnally
5:08.02
PR
Apr 28
UIL 2A Region II (F-Sa)
2.
11
Gustavo Galvan
5:15.84
Apr 16
UIL Area Meet Districts 9/10
3.
9
Orlando Aldaba
5:47.81
PR
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
4.
9
Freddy Pineda
5:48.57
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
5.
9
Max Owen
5:56.63
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
6.
12
Ulises Andablo
6:02.24
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
7.
12
Tim Lofland
6:21.0h
Mar 29
Archer City Wildcat Relays
3200 Meters
1.
11
Gustavo Galvan
12:05.5h
PR
Mar 29
Archer City Wildcat Relays
2.
12
Ulises Andablo
12:29.69
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
3.
10
Gage McAnally
12:39.38
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
4.
12
Tim Lofland
12:57.82
PR
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
5.
9
Orlando Aldaba
12:57.86
PR
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
6.
9
Max Owen
13:34.37
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
110m Hurdles - 39"
1.
10
Kendall Wolf
18.88
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
300m Hurdles - 36"
1.
12
Maclain Bowen
41.25
Apr 16
UIL Area Meet Districts 9/10
2.
11
Colton Bates
47.14c
PR
Mar 29
Archer City Wildcat Relays
3.
10
Kendall Wolf
47.89
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
4x100 Relay
1.
Corben Reynolds
Cash McIlroy
Nathan Bales
Rafael Olivo-Llamas
46.30
Apr 16
UIL Area Meet Districts 9/10
2.
Corben Reynolds
Nathan Bales
Cash McIlroy
Rafael Olivo-Llamas
46.54c
Mar 29
Archer City Wildcat Relays
3.
Nathan Bales
Cash McIlroy
Colton Bates
Rafael Olivo-Llamas
47.58
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
4x200 Relay -
1.
Cash McIlroy
Koy Pennartz
Nathan Bales
Maclain Bowen
1:36.0h
Mar 29
Archer City Wildcat Relays
2.
Cash McIlroy
Nathan Bales
Koy Pennartz
Maclain Bowen
1:36.28
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
3.
Nathan Bales
Kase Pennartz
Maclain Bowen
Koy Pennartz
1:37.49
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
4.
Relay Team
1:39.8h
Mar 1
Petrolia Relays
4x400 Relay
1.
Koy Pennartz
Cash McIlroy
Bryson Jackson
Maclain Bowen
3:37.09
Apr 28
UIL 2A Region II (F-Sa)
2.
Cash McIlroy
Bryson Jackson
Koy Pennartz
Maclain Bowen
3:38.02
Apr 16
UIL Area Meet Districts 9/10
3.
Cash McIlroy
Bryson Jackson
Kase Pennartz
Maclain Bowen
3:41.7h
Mar 29
Archer City Wildcat Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Brayden Armstrong
45' 3.25
PR
Apr 28
UIL 2A Region II (F-Sa)
2.
11
Jaime Rosas
34' 5.5
PR
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
3.
10
Trent Price
33' 6.75
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
Discus - 1.6kg
1.
10
Ethan Johnston
105' 10
PR
Mar 1
Petrolia Relays
2.
10
Trent Price
87' 6
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
3.
11
Jaime Rosas
87' 0
PR
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
High Jump
1.
11
Cash McIlroy
5' 10.25
PR
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
2.
10
Ethan Johnston
4' 10
Mar 1
Petrolia Relays
Pole Vault
1.
12
Trey Schenk
12' 0
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
2.
10
Kendall Wolf
11' 0
Apr 16
UIL Area Meet Districts 9/10
Long Jump
1.
11
Cash McIlroy
17' 5.5
PR
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
2.
11
Kase Pennartz
14' 7
PR
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
Womens
100 Meters
1.
10
Kora Pennartz
12.51
PR
Apr 16
UIL Area Meet Districts 9/10
2.
11
Claire Hemmi
14.24c
Mar 29
Archer City Wildcat Relays
3.
10
Sydney Herndon
14.64c
Mar 29
Archer City Wildcat Relays
4.
10
Natalie Tackett
17.14
PR
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
200 Meters
1.
10
Kora Pennartz
25.99
(1.2)
PR
Apr 28
UIL 2A Region II (F-Sa)
2.
10
Wolf Brynlee
29.17
PR
Apr 16
UIL Area Meet Districts 9/10
3.
9
Liberty Bell
35.94c
PR
Mar 29
Archer City Wildcat Relays
4.
10
Natalie Tackett
36.26
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
400 Meters
1.
10
Kora Pennartz
1:05.59
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
2.
9
Ferrin Garrett
1:09.84c
PR
Mar 29
Archer City Wildcat Relays
3.
9
Liberty Bell
1:23.34c
PR
Mar 29
Archer City Wildcat Relays
800 Meters
1.
10
Madalyn Anderle
2:50.98
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
1600 Meters
1.
10
Madalyn Anderle
6:55.78
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
100m Hurdles - 33"
1.
11
Sadie Anderle
18.46
Apr 16
UIL Area Meet Districts 9/10
300m Hurdles - 30"
1.
11
Sadie Anderle
50.42
Apr 16
UIL Area Meet Districts 9/10
4x100 Relay
1.
Claire Hemmi
Mollee Kirk
Herndon Sydney
Wolf Brynlee
55.00
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
2.
Ferrin Garrett
Mollee Kirk
Herndon Sydney
Pittman Katherine
56.92
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
3.
Wolf Brynlee
Mollee Kirk
Claire Hemmi
Herndon Sydney
1:27.94c
Mar 29
Archer City Wildcat Relays
4.
Relay Team
56:36.14c
Mar 1
Petrolia Relays
4x200 Relay -
1.
Ferrin Garrett
Pittman Katherine
Claire Hemmi
Wolf Brynlee
1:57.93
Apr 16
UIL Area Meet Districts 9/10
2.
Wolf Brynlee
Ferrin Garrett
Claire Hemmi
Pittman Katherine
2:01.5h
Mar 29
Archer City Wildcat Relays
3.
Ferrin Garrett
Andrea Mankins
Herndon Sydney
Pittman Katherine
2:03.24
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
4x400 Relay
1.
Sadie Anderle
Wolf Brynlee
Blaire Schreiber
Kora Pennartz
4:29.39
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
2.
Sadie Anderle
Blaire Schreiber
Kora Pennartz
Wolf Brynlee
4:31.0h
Mar 29
Archer City Wildcat Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Claire Hemmi
30' 3
PR
Apr 16
UIL Area Meet Districts 9/10
2.
10
Millie Armendarez
21' 11.75
PR
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
Discus - 1kg
1.
11
Bethany Schlumpf
89' 10
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
2.
10
Aketzali Cruz
60' 11
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
3.
10
Millie Armendarez
51' 0
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
Long Jump
1.
10
Kora Pennartz
17' 6.75
PR
Apr 16
UIL Area Meet Districts 9/10
2.
10
Sydney Herndon
14' 3.75
Mar 8
Seymour Panther Pride Relays
Triple Jump
1.
10
Kora Pennartz
33' 1
Apr 28
UIL 2A Region II (F-Sa)
2.
10
Sydney Herndon
31' 0
PR
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
3.
9
Ferrin Garrett
30' 8.5
PR
Apr 8
UIL 2A District 09 (Sa-Su)
*Recent improvement