Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Indoor
2022
2020
2019
2016
2015
2014
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
60 Meter Dash
1.
12
Teryk Friar
8.03
PR
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
2.
9
Josiah Mason
8.74
PR
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
3.
9
Nathan Rubingh
9.91
PR
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
100 Meters
1.
12
Teryk Friar
12.37
PR
Jun 3
MIHS Championship
2.
9
Maxwell Beals
12.96
Jun 3
MIHS Championship
3.
9
Jaden Butler
13.70
Jun 3
MIHS Championship
4.
10
Gabriel Glennon
14.05
PR
Jun 3
MIHS Championship
5.
9
Nathan Rubingh
15.86
May 23
St. Johns JV Invitational
6.
9
Caleb Glenn
16.30
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
200 Meters
1.
12
Teryk Friar
25.66
PR
Jun 3
MIHS Championship
2.
9
Maxwell Beals
27.09
Apr 22
Ithaca Blue and Gold Invite
3.
11
Dustin Krise
27.64
PR
Apr 22
Ithaca Blue and Gold Invite
4.
9
Josiah Mason
28.36
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
5.
9
Jaden Butler
29.06
May 14
Alma College Scottie Classic
6.
11
Austin Rubingh
29.28
PR
Jun 3
MIHS Championship
7.
7
Justin Rodgers
29.53
PR
Jun 3
MIHS Championship
8.
9
Nathan Rubingh
33.69
May 23
St. Johns JV Invitational
9.
9
Caleb Glenn
35.62
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
200 Meters - Relay Split
1.
12
Teryk Friar
25.3h
PR
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
9
Maxwell Beals
25.3h
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
3.
11
Dustin Krise
26.4h
PR
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
4.
9
Josiah Mason
26.8h
PR
May 23
St. Johns JV Invitational
5.
9
Jaden Butler
27.4h
May 14
Alma College Scottie Classic
6.
11
Austin Rubingh
28.1h
PR
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
7.
10
Jason Wagenmaker
28.8h
PR
May 14
Alma College Scottie Classic
400 Meters
1.
12
Charlie Beals
54.93
PR
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
2.
12
Ben DeMass
55.10
PR
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
3.
11
Dustin Krise
58.65
Jun 3
MIHS Championship
4.
9
Noah Minnaar
59.52
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
5.
9
Lewis DeGoffau
1:00.38
PR
Apr 22
Ithaca Blue and Gold Invite
6.
10
Jason Wagenmaker
1:04.99
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
7.
11
Austin Rubingh
1:08.78
PR
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
400 Meters - Relay Split
1.
12
Ben DeMass
55.3h
PR
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
2.
12
Charlie Beals
56.3h
PR
May 24
MetroHealth Sports Medicine Scholarship
3.
9
Noah Minnaar
57.3h
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
4.
9
John Gulock
58.1h
May 24
MetroHealth Sports Medicine Scholarship
5.
11
Dustin Krise
1:00.2h
Apr 22
Ithaca Blue and Gold Invite
6.
9
Lewis DeGoffau
1:00.6h
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
7.
10
Jason Wagenmaker
1:04.7h
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
8.
11
Brett Cribley
1:05.6h
PR
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
800 Meters
1.
12
Ben DeMass
2:09.74
PR
Jun 3
MIHS Championship
2.
9
John Gulock
2:12.60
May 24
MetroHealth Sports Medicine Scholarship
3.
9
Noah Minnaar
2:14.77
PR
May 24
MetroHealth Sports Medicine Scholarship
4.
11
Grant Taylor
2:19.06
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
5.
9
Lewis DeGoffau
2:19.36
May 14
Alma College Scottie Classic
6.
10
Jason Wagenmaker
2:23.54
May 14
Alma College Scottie Classic
7.
12
Charlie Beals
2:25.56
Apr 22
Ithaca Blue and Gold Invite
8.
11
Brett Cribley
2:32.06
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
800 Meters - Relay Split
1.
12
Ben DeMass
2:04.7h
PR
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
2.
9
John Gulock
2:09.9h
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
3.
11
Landon Dysart
2:10.0h
PR
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
4.
9
Noah Minnaar
2:12.8h
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
5.
11
Grant Taylor
2:15.6h
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
6.
9
Lewis DeGoffau
2:19.6h
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
7.
10
Jason Wagenmaker
2:21.7h
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
8.
11
Brett Cribley
2:22.5h
PR
May 14
Alma College Scottie Classic
9.
12
Charlie Beals
2:24.4h
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
1200 Meters - Relay Split
1.
11
Grant Taylor
3:42.6h
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
2.
9
Lewis DeGoffau
3:47.1h
PR
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
1600 Meters
1.
11
Landon Dysart
4:51.01
PR
Apr 22
Ithaca Blue and Gold Invite
2.
9
John Gulock
4:53.8h
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
3.
11
Grant Taylor
5:07.36
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
4.
9
Lewis DeGoffau
5:08.99
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
5.
11
Brett Cribley
5:19.07
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
6.
12
Ben DeMass
5:19.41
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
1600 Meters - Relay Split
1.
11
Landon Dysart
4:52.5h
PR
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
2.
9
John Gulock
5:09.3h
PR
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
3200 Meters
1.
11
Landon Dysart
10:30.27
PR
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
2.
9
Lewis DeGoffau
11:09.21
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
3.
9
John Gulock
11:28.32
PR
Apr 22
Ithaca Blue and Gold Invite
4.
11
Brett Cribley
11:36.31
May 14
Alma College Scottie Classic
5.
12
Charlie Beals
12:10.8h
PR
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
110m Hurdles - 39"
1.
9
Josiah Mason
20.34
PR
Jun 3
MIHS Championship
300m Hurdles - 36"
1.
9
Noah Minnaar
46.30
Jun 3
MIHS Championship
2.
9
Josiah Mason
48.00
PR
May 23
St. Johns JV Invitational
3.
8
Gabriel Gaddie
54.42
Jun 3
MIHS Championship
4.
9
Jaden Butler
54.55
PR
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
5.
11
Austin Rubingh
58.11
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
6.
10
Jason Wagenmaker
59.13
PR
Apr 22
Ithaca Blue and Gold Invite
7.
9
Caleb Glenn
59.77
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
4x100 Relay
1.
Teryk Friar
Josiah Mason
Jaden Butler
Maxwell Beals
48.65
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
2.
Teryk Friar
Josiah Mason
Austin Rubingh
Maxwell Beals
51.96
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
3.
Teryk Friar
Maxwell Beals
Josiah Mason
Austin Rubingh
52.10
May 23
St. Johns JV Invitational
4.
Teryk Friar
Maxwell Beals
Jaden Butler
Josiah Mason
53.34
Jun 3
MIHS Championship
5.
Teryk Friar
Jaden Butler
Austin Rubingh
Maxwell Beals
53.68
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
6.
Teryk Friar
Jason Wagenmaker
Gabriel Glennon
Jaden Butler
55.40
May 14
Alma College Scottie Classic
7.
Jaden Butler
Josiah Mason
Austin Rubingh
Nathan Rubingh
56.91
Apr 22
Ithaca Blue and Gold Invite
8.
Relay Team
58.12
Jun 3
MIHS Championship
4x200 Relay -
1.
Teryk Friar
Dustin Krise
Austin Rubingh
Maxwell Beals
1:45.47
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
2.
Teryk Friar
Josiah Mason
Dustin Krise
Maxwell Beals
1:46.43
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
3.
Charlie Beals
Brett Cribley
Jason Wagenmaker
Ben DeMass
1:47.10
Jun 3
MIHS Championship
4.
Teryk Friar
Maxwell Beals
Josiah Mason
Dustin Krise
1:47.49
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
5.
Teryk Friar
Josiah Mason
Jaden Butler
Maxwell Beals
1:47.89
Jun 3
MIHS Championship
6.
Teryk Friar
Josiah Mason
Maxwell Beals
Austin Rubingh
1:48.80
May 23
St. Johns JV Invitational
7.
Teryk Friar
Jason Wagenmaker
Dustin Krise
Jaden Butler
1:49.28
May 14
Alma College Scottie Classic
8.
Relay Team
1:54.87
Jun 3
MIHS Championship
9.
Teryk Friar
Austin Rubingh
Josiah Mason
Dustin Krise
1:59.50
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
4x400 Relay
1.
Charlie Beals
John Gulock
Noah Minnaar
Ben DeMass
3:39.89
May 24
MetroHealth Sports Medicine Scholarship
2.
Charlie Beals
Dustin Krise
Noah Minnaar
Ben DeMass
3:47.51
May 24
MetroHealth Sports Medicine Scholarship
3.
Noah Minnaar
Charlie Beals
Dustin Krise
Ben DeMass
3:50.14
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
4.
Charlie Beals
Ben DeMass
Dustin Krise
Noah Minnaar
3:53.16
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
5.
Charlie Beals
Noah Minnaar
Dustin Krise
Ben DeMass
3:55.83
Jun 3
MIHS Championship
6.
Charlie Beals
Lewis DeGoffau
Dustin Krise
Noah Minnaar
4:00.34
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
7.
John Gulock
Lewis DeGoffau
Dustin Krise
Ben DeMass
4:06.93
May 14
Alma College Scottie Classic
8.
Noah Minnaar
Lewis DeGoffau
Dustin Krise
Brett Cribley
4:16.28
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
9.
Relay Team
4:29.89
Jun 3
MIHS Championship
4x800 Relay
1.
John Gulock
Noah Minnaar
Landon Dysart
Ben DeMass
8:49.11
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
2.
John Gulock
Noah Minnaar
Lewis DeGoffau
Ben DeMass
8:53.23
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
3.
Relay Team
8:57.77
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
4.
John Gulock
Noah Minnaar
Charlie Beals
Ben DeMass
9:02.70
Jun 3
MIHS Championship
5.
Grant Taylor
Brett Cribley
Charlie Beals
Lewis DeGoffau
9:21.93
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
6.
Brett Cribley
Grant Taylor
John Gulock
Noah Minnaar
9:28.02
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
7.
Grant Taylor
Brett Cribley
Noah Minnaar
Landon Dysart
9:36.4h
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
8.
Brett Cribley
Grant Taylor
Lewis DeGoffau
Noah Minnaar
9:38.71
Apr 22
Ithaca Blue and Gold Invite
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Teryk Friar
Maxwell Beals
Josiah Mason
Jason Wagenmaker
2:28.31
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Grant Taylor
Charlie Beals
Ben DeMass
Landon Dysart
11:46.20
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
2.
Relay Team
12:08.31
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
Shot Put - 12lb
1.
11
Austin Rubingh
34' 11
May 23
St. Johns JV Invitational
2.
9
Nathan Rubingh
32' 4.5
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
3.
12
Teryk Friar
28' 8.5
PR
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
Discus - 1.6kg
1.
11
Austin Rubingh
101' 0
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
2.
9
Nathan Rubingh
74' 6
Jun 3
MIHS Championship
3.
9
Jaden Butler
50' 3
PR
Apr 22
Ithaca Blue and Gold Invite
High Jump
1.
9
Noah Minnaar
4' 8
Jun 3
MIHS Championship
2.
11
Austin Rubingh
4' 6
Jun 3
MIHS Championship
10
Jason Wagenmaker
4' 6
Jun 3
MIHS Championship
Long Jump
1.
9
Noah Minnaar
18' 9.75
Jun 3
MIHS Championship
2.
10
Gabriel Glennon
14' 1.5
PR
Jun 3
MIHS Championship
Womens
60 Meter Dash
1.
9
Allison Nimtz
8.32
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
2.
9
Veronica Luea
8.72
PR
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
3.
11
Lauren Smith
9.46
PR
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
100 Meters
1.
9
Allison Nimtz
12.99
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
2.
9
Veronica Luea
13.61
PR
May 24
MetroHealth Sports Medicine Scholarship
3.
9
Sophia Squillace
16.03
Jun 3
MIHS Championship
4.
10
Maddie Schaub
16.08
Jun 3
MIHS Championship
200 Meters
1.
9
Allison Nimtz
26.84
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
2.
9
Makayla Kribs
28.43
May 24
MetroHealth Sports Medicine Scholarship
3.
9
Veronica Luea
28.61
Apr 22
Ithaca Blue and Gold Invite
4.
9
Sophia Squillace
34.46
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
5.
10
Maddie Schaub
35.07
PR
Jun 3
MIHS Championship
200 Meters - Relay Split
1.
9
Allison Nimtz
26.4h
May 14
Alma College Scottie Classic
2.
9
Veronica Luea
27.3h
May 14
Alma College Scottie Classic
3.
11
Maria Luea
27.7h
PR
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
4.
9
Makayla Kribs
27.8h
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
5.
9
Alivia Sump
29.6h
PR
May 14
Alma College Scottie Classic
6.
10
Larisa DeMass
30.0h
PR
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
400 Meters
1.
9
Allison Nimtz
1:02.29
May 24
MetroHealth Sports Medicine Scholarship
2.
10
Larisa DeMass
1:02.54
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
3.
9
Makayla Kribs
1:03.25
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
4.
11
Rebecca Kettel
1:11.74
PR
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
5.
9
Sophia Squillace
1:17.71
PR
Apr 22
Ithaca Blue and Gold Invite
400 Meters - Relay Split
1.
10
Larisa DeMass
1:01.4h
May 24
MetroHealth Sports Medicine Scholarship
2.
9
Allison Nimtz
1:02.7h
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
3.
9
Veronica Luea
1:03.0h
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
4.
9
Makayla Kribs
1:03.7h
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
5.
9
Alivia Sump
1:09.8h
PR
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
6.
11
Rebecca Kettel
1:10.6h
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
7.
10
Annika Shoemaker
1:13.8h
Jun 3
MIHS Championship
8.
9
Emma Schaub
1:15.1h
PR
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
9.
9
Sophia Squillace
1:22.5h
PR
Jun 3
MIHS Championship
800 Meters
1.
10
Larisa DeMass
2:24.58
May 24
MetroHealth Sports Medicine Scholarship
2.
11
Rebecca Kettel
2:37.41
May 14
Alma College Scottie Classic
3.
9
Alivia Sump
2:40.98
May 24
MetroHealth Sports Medicine Scholarship
4.
9
Emma Schaub
2:57.93
May 14
Alma College Scottie Classic
800 Meters - Relay Split
1.
10
Larisa DeMass
2:25.2h
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
2.
12
Sarah Kettel
2:26.5h
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
3.
10
Annika Shoemaker
2:36.5h
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
4.
9
Alivia Sump
2:36.6h
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
5.
11
Rebecca Kettel
2:36.8h
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
1200 Meters - Relay Split
1.
10
Annika Shoemaker
4:09.6h
PR
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
1600 Meters
1.
12
Sarah Kettel
5:17.92
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
2.
10
Annika Shoemaker
5:39.53
Jun 3
MIHS Championship
3.
8
Sophia Shoemaker
6:06.98
Apr 22
Ithaca Blue and Gold Invite
4.
9
Alivia Sump
6:35.12
PR
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
5.
9
Emma Schaub
6:35.47
PR
May 14
Alma College Scottie Classic
1600 Meters - Relay Split
1.
12
Sarah Kettel
5:30.0h
PR
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
3200 Meters
1.
12
Sarah Kettel
11:22.51
May 24
MetroHealth Sports Medicine Scholarship
2.
10
Annika Shoemaker
12:00.04
May 24
MetroHealth Sports Medicine Scholarship
3.
8
Sophia Shoemaker
13:02.77
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
4.
9
Emma Schaub
15:35.7h
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
60m Hurdles - 33"
1.
11
Lauren Smith
11.34
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
100m Hurdles - 33"
1.
11
Lauren Smith
17.51
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
300m Hurdles - 30"
1.
9
Veronica Luea
50.52
May 24
MetroHealth Sports Medicine Scholarship
2.
11
Lauren Smith
53.67
PR
May 24
MetroHealth Sports Medicine Scholarship
3.
11
Maria Luea
54.89
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
4.
12
Sarah Kettel
1:01.85
PR
Jun 3
MIHS Championship
4x100 Relay
1.
Larisa DeMass
Rebecca Kettel
Alivia Sump
Allison Nimtz
57.87
Jun 3
MIHS Championship
2.
Relay Team
1:01.35
Jun 3
MIHS Championship
3.
Rebecca Kettel
Maddie Schaub
Sophia Squillace
Maria Luea
1:02.31
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
4.
Rebecca Kettel
Emma Schaub
Maddie Schaub
Alivia Sump
1:02.44
May 14
Alma College Scottie Classic
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:51.45
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
2.
Allison Nimtz
Maria Luea
Makayla Kribs
Veronica Luea
1:52.53
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
3.
9
Allison Nimtz
Alivia Sump
Makayla Kribs
Veronica Luea
1:52.91
May 14
Alma College Scottie Classic
4.
9
Allison Nimtz
Makayla Kribs
Alivia Sump
Veronica Luea
1:53.52
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
5.
Allison Nimtz
Veronica Luea
Makayla Kribs
Larisa DeMass
1:58.14
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
6.
Allison Nimtz
Makayla Kribs
Maria Luea
Veronica Luea
2:00.30
Jun 3
MIHS Championship
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:13.83
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
2.
Allison Nimtz
Makayla Kribs
Veronica Luea
Larisa DeMass
4:15.85
May 24
MetroHealth Sports Medicine Scholarship
3.
Allison Nimtz
Makayla Kribs
Alivia Sump
Larisa DeMass
4:22.31
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
4.
Allison Nimtz
Alivia Sump
Veronica Luea
Larisa DeMass
4:23.12
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
5.
Larisa DeMass
Makayla Kribs
Rebecca Kettel
Allison Nimtz
4:23.29
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
6.
Allison Nimtz
Rebecca Kettel
Makayla Kribs
Larisa DeMass
4:39.50
Apr 22
Ithaca Blue and Gold Invite
7.
Allison Nimtz
Veronica Luea
Rebecca Kettel
Makayla Kribs
4:40.25
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
8.
Makayla Kribs
Emma Schaub
Sophia Squillace
Annika Shoemaker
5:05.72
Jun 3
MIHS Championship
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:07.28
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
2.
Larisa DeMass
Rebecca Kettel
Alivia Sump
Sarah Kettel
10:10.84
May 24
MetroHealth Sports Medicine Scholarship
3.
Larisa DeMass
Annika Shoemaker
Alivia Sump
Sarah Kettel
10:14.11
May 14
Alma College Scottie Classic
4.
Annika Shoemaker
Alivia Sump
Rebecca Kettel
Larisa DeMass
10:21.27
May 6
Pewamo-Westphalia Invite
5.
Larisa DeMass
Annika Shoemaker
Rebecca Kettel
Sarah Kettel
10:22.39
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
6.
Sarah Kettel
Alivia Sump
Rebecca Kettel
Larisa DeMass
10:26.80
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
7.
Sarah Kettel
Annika Shoemaker
Alivia Sump
Larisa DeMass
10:30.23
Apr 22
Ithaca Blue and Gold Invite
8.
Larisa DeMass
Alivia Sump
Rebecca Kettel
Sarah Kettel
10:32.80
Jun 3
MIHS Championship
9.
Rebecca Kettel
Alivia Sump
Larisa DeMass
Sarah Kettel
10:40.5h
Mar 30
MSU True Team Invite (Small Schools)
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Sophia Squillace
Maddie Schaub
Lauren Smith
Emma Schaub
3:02.04
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
13:17.35
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
2.
Annika Shoemaker
Larisa DeMass
Alivia Sump
Sarah Kettel
13:46.75
Apr 30
Grand Rapids Elite Challenge
Shot Put - 4kg
1.
10
Caedren Malcolm
24' 11
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
2.
10
Maddie Schaub
17' 10
May 14
Alma College Scottie Classic
Discus - 1kg
1.
10
Caedren Malcolm
55' 7
May 14
Alma College Scottie Classic
2.
10
Maddie Schaub
50' 11
May 14
Alma College Scottie Classic
High Jump
1.
11
Maria Luea
4' 10
PR
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
2.
11
Lauren Smith
4' 8
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
Long Jump
1.
9
Veronica Luea
15' 2
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
11
Maria Luea
15' 2
May 9
Golden Eagle - Cornerstone Invite
3.
11
Lauren Smith
15' 0.75
May 14
Alma College Scottie Classic
*Recent improvement