Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Bryce Hudman
11.51
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
2.
11
Jordan McFarland
11.71
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
200 Meters
1.
11
John Love
23.70
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
2.
9
Alex Brown
24.08
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
3.
11
Jordan McFarland
24.09
Apr 11
UIL 4A District 21
4.
-
Telley Moreland
25.09
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
5.
-
Tanner Montes
26.74
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
6.
-
Peyton Eoff
27.96
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
400 Meters
1.
9
Alex Brown
50.20
PR
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
2.
11
Rhett Cassels
51.96
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
3.
11
John Love
52.67
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
4.
-
Antoine Dove
1:02.35
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
5.
-
Austin Mikael
1:02.67
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
6.
-
Peyton Eoff
1:04.18
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
800 Meters
1.
11
John Love
2:10.05
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
2.
-
Hunter Combs
2:11.72
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
3.
9
Alex Brown
2:12.05
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
4.
11
Garrett Greene
2:12.96
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
5.
11
Patrick Harvey
2:19.93
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
6.
-
Austin Mikael
2:24.39
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
1600 Meters
1.
12
adam Orlov
5:05.46
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
2.
11
Patrick Harvey
5:05.93
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
3.
12
Troy Gomez
5:14.74
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
4.
9
Tyler Llewellyn
5:21.26
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
5.
11
Garrett Greene
5:24.13
Apr 11
UIL 4A District 21
6.
9
Chandler Tamez
5:31.33
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
7.
9
Saul Acevedo
5:31.42
Apr 11
UIL 4A District 21
3200 Meters
1.
11
Garrett Greene
11:02.86
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
2.
12
Troy Gomez
11:14.59
PR
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
3.
12
adam Orlov
11:19.90
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
4.
9
Tyler Llewellyn
11:20.64
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
5.
9
Saul Acevedo
12:07.93
Apr 11
UIL 4A District 21
6.
9
Cole Richardson
12:09.76
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
7.
9
Chandler Tamez
12:10.03
Apr 11
UIL 4A District 21
8.
12
Austin Cryan
12:14.17
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Corey Clark
14.80
(1.9)
PR
Apr 28
UIL 4A Region III (F-Sa)
2.
12
Cade Lankford
15.57
(1.9)
PR
Apr 28
UIL 4A Region III (F-Sa)
3.
10
Aiden Sanders
16.27
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
4.
11
Austin Dickerson
16.97
Apr 11
UIL 4A District 21
5.
11
Antavius Henry
18.28
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
6.
9
Terry Bishop
20.65
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Austin Dickerson
41.50
PR
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
2.
10
Aiden Sanders
41.74
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
3.
12
Cade Lankford
42.00
PR
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
4.
12
Corey Clark
42.60
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
5.
11
Antavius Henry
46.44
Apr 11
UIL 4A District 21
6.
9
Terry Bishop
47.58
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
4x100 Relay
1.
Relay Team
44.23
Apr 11
UIL 4A District 21
2.
Bryce Hudman
Rhett Cassels
Jordan McFarland
Corey Clark
44.28
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
3.
John Love
Rhett Cassels
Jordan McFarland
Ronnie Dippel
44.50
Apr 28
UIL 4A Region III (F-Sa)
4x200 Relay -
1.
Ronnie Dippel
Bryce Hudman
Gunner Childs
Cade Lankford
1:35.87
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
2.
Relay Team
1:35.93
Apr 11
UIL 4A District 21
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:27.15
Apr 28
UIL 4A Region III (F-Sa)
2.
Austin Dickerson
Telley Moreland
Alex Brown
John Love
3:27.84
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
3.
Rhett Cassels
John Love
Austin Dickerson
Alex Brown
3:29.87
Apr 28
UIL 4A Region III (F-Sa)
4.
Alex Brown
Corey Clark
John Love
Rhett Cassels
3:34.65
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
5.
Terry Bishop
Ronnie Dippel
Alex Hernandez
Hunter Combs
4:01.22
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
Shot Put - 12lb
1.
-
Rolando Delgado
43' 3
PR
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
2.
11
Taylor Mendoza
38' 0.25
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
3.
-
Kevin Hooks
36' 11.75
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
4.
-
Kamron Green
36' 5
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
5.
12
Corey Clark
36' 3.5
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
6.
-
Gregg Lovett
34' 8
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
7.
-
Xavier Torres
33' 5
Apr 11
UIL 4A District 21
8.
-
Ty Stanley
33' 3.5
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
Discus - 1.6kg
1.
12
Chase Merrell
140' 1
PR
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
2.
11
Taylor Mendoza
108' 4
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
3.
-
Xavier Torres
107' 9
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
4.
-
Chancellor Mitchell
104' 5
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
5.
-
Jacob Hamel
103' 8
Apr 11
UIL 4A District 21
6.
-
Ty Stanley
92' 5
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
7.
-
Kamron Green
71' 10
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
High Jump
1.
12
Corey Clark
6' 2
PR
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
2.
10
Bryce Hudman
5' 10
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
3.
11
Austin Dickerson
5' 8
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
4.
10
Aiden Sanders
5' 4
Apr 11
UIL 4A District 21
5.
-
Ashton Grissom
5' 0
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
Pole Vault
1.
11
Rhett Cassels
11' 0
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
2.
9
Tai Nguyen
10' 6
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
3.
-
Landon Rhiddlehoover
7' 0
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
Long Jump
1.
10
Bryce Hudman
21' 11.25
(2.7)
PR
Apr 28
UIL 4A Region III (F-Sa)
2.
10
Aiden Sanders
21' 1
Apr 11
UIL 4A District 21
3.
11
Antavius Henry
17' 2
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
4.
9
Ronnie Dippel
17' 0
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
Triple Jump
1.
10
Aiden Sanders
41' 9
Apr 11
UIL 4A District 21
2.
11
Austin Dickerson
37' 10
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
3.
-
Ashton Grissom
36' 5
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
4.
11
Antavius Henry
36' 2
Apr 11
UIL 4A District 21
Womens
100 Meters
1.
-
Ti'Niya Graham
14.32
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
2.
-
Sydney Collins
14.53
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
3.
-
Janiya Cooper
15.31
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
4.
-
Breigh Guidry
15.46
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
5.
-
Jilene Bartel
15.97
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
200 Meters
1.
11
Josylin Jones
28.13
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
2.
11
Hailie Love
28.36
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
3.
-
Raylei Smith
28.64
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
4.
-
Sydney Collins
30.63
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
5.
9
Aubraysha Lacy
30.82
Apr 11
UIL 4A District 21
6.
-
Emma Airington
30.97
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
7.
9
Aby Newsome
32.90
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
400 Meters
1.
11
Emily Hill
1:04.64
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
2.
-
Payton Watts
1:11.22
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
3.
9
Aby Newsome
1:16.50
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
4.
10
Citlalli Stanley
1:17.27
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
5.
-
Wendy Ramos
1:18.59
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
6.
11
Kylee Richey
1:20.88
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
800 Meters
1.
10
Jocelyn Gonzales
2:32.13
Apr 11
UIL 4A District 21
2.
12
Tiffany Vargas
2:34.47
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
3.
9
Emily Davis
2:47.68
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
4.
9
Emma Ellisor
2:49.97
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
5.
11
Jimini Chae
2:54.77
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
6.
-
Wendy Ramos
2:56.73
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
7.
9
Chloe Tucker
3:08.64
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
8.
11
Kylee Richey
3:09.60
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
1600 Meters
1.
9
Breanna Lipscomb
5:48.55
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
2.
11
Victoria Cox
5:51.19
PR
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
3.
12
Natasha Carcano
6:00.73
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
4.
10
Robin Thornton
6:13.32
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
5.
10
Alexandria Verratti
6:13.39
Apr 11
UIL 4A District 21
6.
9
Emily Davis
6:14.32
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
7.
9
Chloe Tucker
6:35.02
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
8.
12
Emila Lopez
7:03.63
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
3200 Meters
1.
11
Victoria Cox
12:39.71
PR
Apr 28
UIL 4A Region III (F-Sa)
2.
9
Breanna Lipscomb
12:49.00
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
3.
12
Natasha Carcano
12:49.50
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
4.
10
Alexandria Verratti
13:14.68
Apr 11
UIL 4A District 21
5.
10
Robin Thornton
13:50.51
Apr 11
UIL 4A District 21
6.
12
Emila Lopez
14:18.34
Apr 11
UIL 4A District 21
7.
9
Chloe Tucker
17:03.62
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Aiyana Mitchell
17.07
(1.6)
PR
Apr 28
UIL 4A Region III (F-Sa)
2.
9
Uriah Henry
18.13
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
3.
10
Lauren Thornton
19.02
Apr 11
UIL 4A District 21
4.
9
Kayla Warner
21.02
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
12
Aiyana Mitchell
50.26
PR
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
2.
-
Crosby Cullen
50.93
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
3.
9
Mackenzie Cavins
53.83
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
4.
9
Uriah Henry
56.23
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
5.
9
Kayla Warner
1:02.07
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
4x100 Relay
1.
Aiyana Mitchell
Hailie Love
Raylei Smith
Josylin Jones
52.00
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
2.
Relay Team
52.45
Apr 11
UIL 4A District 21
3.
Aubraysha Lacy
Hailie Love
Ti'Niya Graham
Josylin Jones
54.25
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
4.
Uriah Henry
Laurnea Allen
Emma Airington
Sydney Collins
1:01.84
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:50.50
Apr 11
UIL 4A District 21
2.
Raylei Smith
Hailie Love
Jocelyn Gonzales
Josylin Jones
1:51.33
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
3.
Aubraysha Lacy
Hailie Love
Mackenzie Cavins
Josylin Jones
1:56.61
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
4x400 Relay
1.
Emily Hill
Rebekah Moats
Tiffany Vargas
Jocelyn Gonzales
4:22.32
Apr 18
UIL 4A Area 21/22
2.
Relay Team
4:25.80
Apr 11
UIL 4A District 21
3.
Josylin Jones
Emily Hill
Tiffany Vargas
Jocelyn Gonzales
4:39.28
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
4.
Laurnea Allen
Breigh Guidry
Jimini Chae
Wendy Ramos
5:06.07
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
Shot Put - 4kg
1.
-
Nya Goodwin
25' 3.75
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
2.
9
Aneena Amal
23' 2.25
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
3.
-
Kayla Summers
22' 5.75
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
4.
9
Mallory Germany
22' 5
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
5.
-
Meghan Rhea
21' 9.5
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
Discus - 1kg
1.
9
Mallory Germany
86' 9
Apr 11
UIL 4A District 21
2.
9
Aneena Amal
82' 5
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
3.
-
Meghan Rhea
65' 2
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
4.
11
Laurnea Allen
60' 7
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
5.
-
Kayla Summers
58' 3
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
6.
-
Nya Goodwin
47' 1
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
High Jump
1.
9
Uriah Henry
4' 8
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
9
Mackenzie Cavins
4' 8
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
Pole Vault
1.
10
Rebekah Moats
7' 6
Apr 11
UIL 4A District 21
Long Jump
1.
10
Kyla Hardy
15' 7.5
Apr 11
UIL 4A District 21
2.
-
Raylei Smith
14' 10.5
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
3.
11
Hailie Love
14' 7.5
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
4.
-
Sydney Collins
13' 7
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
5.
9
Aubraysha Lacy
12' 3
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
6.
-
Janiya Cooper
10' 11
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
Triple Jump
1.
-
Kimberly Penick
31' 5.5
PR
Mar 3
SFA Earl Milner HS Invitational
2.
-
Emma Airington
31' 2
PR
Apr 11
UIL 4A District 21
*Recent improvement