Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.11Rashaun Tate11.28aMay 192A District IV Championships
2.12Chase Hill11.48aMay 192A District IV Championships
3.11Dylan Mooers11.53aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
4.10Brad Blackburn11.67aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
5.12Eli Price12.04aMar 29Tumwater @ Centralia
6.11Shakeem Goulbourne12.06aMay 1Bob Atwell Classic
7.11Jacob Hackl12.40aApr 21Chehalis Activators Invitational
8.9Dylan Paine12.44aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
9.12Tyler Greer12.67aApr 26Black Hills vs Tumwater
10.12Luis Mende12.84aApr 26Black Hills vs Tumwater
11.10Matthew Evans12.97aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
12.10Caden Murray-Sturdevant13.02aApr 19Tumwater@Aberdeen
13.9Austin St Louis13.05aApr 26Black Hills vs Tumwater
14.12Riley Yonek13.18aMay 1Bob Atwell Classic
15.12Stafford Agnish13.48aApr 21Chehalis Activators Invitational
16.9Owen Coker13.75aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
17.12Mohammad Khater13.80aApr 21Chehalis Activators Invitational
 
200 Meters
1.12Chase Hill23.53aMay 192A District IV Championships
2.11Rashaun Tate23.59aApr 21Chehalis Activators Invitational
3.10Brad Blackburn23.78aApr 21Chehalis Activators Invitational
4.11Dylan Mooers24.09aApr 21Chehalis Activators Invitational
5.12Evan Groat24.52aApr 19Tumwater@Aberdeen
6.11Chad Stancil24.95aApr 19Tumwater@Aberdeen
7.11Shakeem Goulbourne25.14aMay 1Bob Atwell Classic
8.11Ryan Knight26.04aApr 26Black Hills vs Tumwater
9.10Caden Murray-Sturdevant26.12aApr 19Tumwater@Aberdeen
10.12Luis Mende26.26aMay 1Bob Atwell Classic
11.11Jacob Hackl26.33aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
12.9Austin St Louis26.43aApr 21Chehalis Activators Invitational
13.12Tyler Greer26.78aMay 1Bob Atwell Classic
14.12Riley Yonek27.39aMar 29Tumwater @ Centralia
15.10Matthew Evans27.46aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
16.12Stafford Agnish28.37aApr 21Chehalis Activators Invitational
17.9Owen Coker28.49aApr 19Tumwater@Aberdeen
18.11Grant Pierce28.71aApr 19Tumwater@Aberdeen
19.12Mohammad Khater28.83aApr 21Chehalis Activators Invitational
 
400 Meters
1.10Brad Blackburn52.09aMay 192A District IV Championships
2.12Evan Groat53.53aApr 19Tumwater@Aberdeen
3.11Grant Pierce53.71aMay 12Evergreen 2A League Championships
4.11Rashaun Tate54.37aApr 19Tumwater@Aberdeen
5.9Haven Carr54.77aMay 12Evergreen 2A League Championships
6.11Chad Stancil55.12aApr 19Tumwater@Aberdeen
7.11Ryan Knight55.44aApr 26Black Hills vs Tumwater
8.12Kennon Maurer57.10aApr 21Chehalis Activators Invitational
9.11Jacob Hackl57.27aMay 1Bob Atwell Classic
10.9Trent Kibler58.32aApr 19Tumwater@Aberdeen
11.9Alexander Groat59.96aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
12.9Austin St Louis60.68aMar 29Tumwater @ Centralia
13.11Shakeem Goulbourne61.90aApr 19Tumwater@Aberdeen
14.12Stafford Agnish64.57aApr 26Black Hills vs Tumwater
15.12Riley Yonek66.03aApr 26Black Hills vs Tumwater
 
800 Meters
1.12Evan Groat1:54.37aMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.11Ryan Knight2:04.56aMay 12Evergreen 2A League Championships
3.11Chad Stancil2:05.01aMay 12Evergreen 2A League Championships
4.9Garrett Brown2:06.42aMay 12Evergreen 2A League Championships
5.11Joseph Morrissey2:13.14aApr 19Tumwater@Aberdeen
6.9Haven Carr2:14.34aApr 21Chehalis Activators Invitational
7.11Jordaan Weston2:14.84aApr 21Chehalis Activators Invitational
8.12Kennon Maurer2:16.51aApr 26Black Hills vs Tumwater
9.10Coe Johnson2:18.81aApr 19Tumwater@Aberdeen
10.11Uche Nnanabu2:20.01aApr 21Chehalis Activators Invitational
11.10Ethan Anderson2:20.38aApr 21Chehalis Activators Invitational
12.9Alexander Groat2:23.45aMar 29Tumwater @ Centralia
13.9Austin St Louis2:24.29aMay 3South Sound Froshowcase
14.9Caden Sawyer2:31.32aApr 19Tumwater@Aberdeen
15.9Owen Hopkins2:34.05aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
 
1600 Meters
1.12Evan Groat4:20.40aMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.11Joseph Morrissey4:36.24aMay 553rd Shaner Invitational
3.11Ryan Knight4:42.65aMay 553rd Shaner Invitational
4.10Coe Johnson4:52.86aApr 21Chehalis Activators Invitational
5.11Chad Stancil4:55.83aMar 29Tumwater @ Centralia
6.10Kolby Valler4:57.61aMay 1Bob Atwell Classic
7.9Garrett Brown4:58.97aApr 2957th Shelton Invitational
8.11Uche Nnanabu4:59.29aMay 192A District IV Championships
9.10Carson Greenwell5:12.35aApr 19Tumwater@Aberdeen
10.10Ethan Anderson5:13.42aMay 1Bob Atwell Classic
11.11Jordaan Weston5:22.32aApr 19Tumwater@Aberdeen
12.9Haven Carr5:28.16aApr 19Tumwater@Aberdeen
13.9Owen Hopkins5:32.93aMay 1Bob Atwell Classic
14.9Caden Sawyer5:35.26aApr 19Tumwater@Aberdeen
15.9Alexander Groat5:39.82aApr 19Tumwater@Aberdeen
16.9Jacob White6:08.25aMay 3South Sound Froshowcase
 
1 Mile
1.12Evan Groat4:35.10aMar 25The Curtis Viking Relay Championships
2.9Garrett Brown5:00.72aApr 2957th Shelton Invitational
 
3200 Meters
1.11Joseph Morrissey9:49.11aMay 192A District IV Championships
2.10Coe Johnson10:34.52aApr 14WOLFPACK Invitational
3.10Carson Greenwell10:49.38aMay 553rd Shaner Invitational
4.10Kolby Valler11:15.28aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
5.11Uche Nnanabu11:24.45aApr 26Black Hills vs Tumwater
6.9Owen Hopkins12:24.64aMar 29Tumwater @ Centralia
 
110m Hurdles - 39"
1.12Chase Hill16.23aApr 14WOLFPACK Invitational
2.11Shakeem Goulbourne16.80aMay 192A District IV Championships
3.11Jordaan Weston19.66aApr 26Black Hills vs Tumwater
4.11Takapautolo Hafoka20.27aMar 29Tumwater @ Centralia
5.9Dylan Paine20.89aMar 29Tumwater @ Centralia
 
300m Hurdles - 36"
1.12Chase Hill41.34aApr 14WOLFPACK Invitational
2.11Jordaan Weston45.92aMay 12Evergreen 2A League Championships
3.11Shakeem Goulbourne49.21aApr 14WOLFPACK Invitational
4.11Takapautolo Hafoka50.02aMar 29Tumwater @ Centralia
 
4x100 Relay
1.Dylan Mooers
Brad Blackburn
Rashaun Tate
Chase Hill
44.29aMay 192A District IV Championships
2.Dylan Mooers
Rashaun Tate
Evan Groat
Hunter Baker
45.04aApr 26Black Hills vs Tumwater
3.Trent Kibler
Austin St Louis
Garrett Brown
Hunter Baker
47.57aMay 3South Sound Froshowcase
4.Relay Team 47.59aMar 29Tumwater @ Centralia
5.Dylan Paine
Owen Coker
Mohammad Khater
Luis Mende
51.21aApr 19Tumwater@Aberdeen
 
4x200 Relay
1.Dylan Paine
Austin St Louis
Shakeem Goulbourne
Brad Blackburn
1:41.77aMar 25The Curtis Viking Relay Championships
 
4x400 Relay
1.Rashaun Tate
Grant Pierce
Brad Blackburn
Evan Groat
3:28.47aMay 192A District IV Championships
2.Brad Blackburn
Ryan Knight
Grant Pierce
Evan Groat
3:34.38aMar 25The Curtis Viking Relay Championships
3.Rashaun Tate
Chase Hill
Garrett Brown
Evan Groat
3:35.34aApr 2957th Shelton Invitational
4.Brad Blackburn
Chase Hill
Rashaun Tate
Ryan Knight
3:36.34aApr 21Chehalis Activators Invitational
5.Evan Groat
Ryan Knight
Grant Pierce
Dylan Paine
3:37.66aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
6.Rashaun Tate
Chase Hill
Brad Blackburn
Ryan Knight
3:38.99aApr 14WOLFPACK Invitational
7.Evan Groat
Rashaun Tate
Ryan Knight
Grant Pierce
3:41.00aApr 26Black Hills vs Tumwater
8.Relay Team 3:43.26aMar 29Tumwater @ Centralia
9.Garrett Brown
Haven Carr
Trent Kibler
Alexander Groat
3:49.26aMay 3South Sound Froshowcase
10.Haven Carr
Garrett Brown
Alexander Groat
Trent Kibler
3:50.80aApr 21Chehalis Activators Invitational
11.Alexander Groat
Haven Carr
Trent Kibler
Garrett Brown
3:50.91aApr 19Tumwater@Aberdeen
12.Carson Greenwell
Alexander Groat
Uche Nnanabu
Chad Stancil
4:05.59aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
 
4x800 Relay
1.Chad Stancil
Kolby Valler
Owen Hopkins
Jordaan Weston
9:12.05aMar 25The Curtis Viking Relay Championships
 
SMR 100-100-200-400m
1.Eli Price
Dylan Mooers
Rashaun Tate
Kennon Maurer
1:43.02aMar 25The Curtis Viking Relay Championships
 
DMR 1200-400-800-1600m
1.Coe Johnson
Haven Carr
Alexander Groat
Joseph Morrissey
11:47.25aMar 25The Curtis Viking Relay Championships
 
4x55 Shuttle Hurdles - 39"
1.Shakeem Goulbourne
Austin St Louis
Takapautolo Hafoka
Chase Hill
37.24aMar 25The Curtis Viking Relay Championships
 
Shot Put - 12lb
1.9Tyler Gilliland46' 9.00Apr 2957th Shelton Invitational
2.11Cy Hicks42' 3.50May 12Evergreen 2A League Championships
3.10Trace Spath41' 6.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
4.11Takapautolo Hafoka39' 3.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
5.10Caden Hicks37' 5.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
6.9Viliami Hafoka36' 7.00May 3South Sound Froshowcase
7.12Ethan Chrisope34' 10.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
8.12Chad Campbell-Gonzales34' 2.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
9.12Issak McPhee33' 7.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
10.9Liam Kerr24' 2.00Apr 19Tumwater@Aberdeen
 
Discus - 1.6kg
1.9Tyler Gilliland148' 5.00May 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.12Ethan Chrisope117' 11.75May 192A District IV Championships
3.11Grant Pierce115' 2.00Mar 29Tumwater @ Centralia
4.11Takapautolo Hafoka107' 6.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
5.11Cy Hicks104' 3.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
6.10Caden Hicks98' 8.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
7.9Viliami Hafoka94' 11.00May 3South Sound Froshowcase
8.12Terrell Larsen92' 1.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
9.12Chad Campbell-Gonzales88' 9.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
10.12Issak McPhee87' 7.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
11.10Trace Spath85' 6.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
12.9Drake Davis62' 4.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
 
Javelin - 800g
1.11Grant Pierce164' 10.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
2.9Tyler Gilliland157' 8.00May 12Evergreen 2A League Championships
3.9Akeem Walker110' 6.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
4.9Viliami Hafoka108' 7.00Apr 19Tumwater@Aberdeen
5.10Hunter Langemo89' 4.00May 1Bob Atwell Classic
6.10John Nacht88' 0.00Apr 19Tumwater@Aberdeen
7.9Liam Kerr57' 5.00Apr 19Tumwater@Aberdeen
8.10Matthew Evans44' 5.00Mar 29Tumwater @ Centralia
 
High Jump
1.9Trent Kibler6' 0.00Apr 14WOLFPACK Invitational
2.9Hunter Baker5' 6.00Mar 29Tumwater @ Centralia
11Takapautolo Hafoka5' 6.00Mar 29Tumwater @ Centralia
4.9Garrett Brown5' 4.00Mar 29Tumwater @ Centralia
10Jack Prentice5' 4.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
6.11Jordaan Weston5' 0.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
7.10Matthew Evans4' 6.00Mar 29Tumwater @ Centralia
 
Pole Vault
1.12Jayson Haury11' 6.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
2.10Caden Murray-Sturdevant10' 0.00Mar 29Tumwater @ Centralia
10Levi Gow10' 0.00Mar 29Tumwater @ Centralia
4.10Christopher Gizinski8' 6.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
5.11Jordaan Weston8' 0.00Mar 29Tumwater @ Centralia
6.11Uche Nnanabu7' 0.00Mar 29Tumwater @ Centralia
9Colby Vaughter7' 0.00Mar 29Tumwater @ Centralia
 
Long Jump
1.12Jace Telloian21' 2.25May 553rd Shaner Invitational
2.12Kiel Morris19' 3.75Apr 14WOLFPACK Invitational
3.9Hunter Baker18' 6.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
4.10Jack Prentice18' 2.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
5.11Kyler Menge16' 11.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
6.9Drake Davis16' 8.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
7.10Christopher Gizinski15' 11.50Apr 26Black Hills vs Tumwater
8.12Jayson Haury15' 4.50Apr 26Black Hills vs Tumwater
9.11Dylan Mooers14' 8.75Apr 19Tumwater@Aberdeen
 
Triple Jump
1.12Jace Telloian40' 5.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
2.12Kiel Morris40' 4.50Apr 26Black Hills vs Tumwater
3.10Jack Prentice35' 5.75May 12Evergreen 2A League Championships
4.9Hunter Baker34' 8.75May 12Evergreen 2A League Championships
 

Womens

100 Meters
1.12Codi Short12.99aMay 192A District IV Championships
2.12Bella Foos13.18aApr 26Black Hills vs Tumwater
3.10Cassity Colard13.92aApr 21Chehalis Activators Invitational
4.10Trinity Bame14.19aApr 26Black Hills vs Tumwater
5.10Antonia Ryan14.31aApr 26Black Hills vs Tumwater
6.11Emma Stetler14.48aApr 26Black Hills vs Tumwater
7.10Dila Westbrooke15.34aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
 
200 Meters
1.12Bella Foos25.61aMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.12Codi Short27.73aMay 192A District IV Championships
3.12Sydney Smith27.82aMay 192A District IV Championships
4.11Bella Wallerstedt28.64aApr 19Tumwater@Aberdeen
5.10Mikaeli Decker28.71aMay 12Evergreen 2A League Championships
6.9Hallie Bergford28.86aApr 19Tumwater@Aberdeen
7.11Felicity Hempstead29.70aApr 21Chehalis Activators Invitational
8.10Trinity Bame29.92aApr 26Black Hills vs Tumwater
9.10Antonia Ryan30.21aApr 21Chehalis Activators Invitational
10.10Georgia Swanson30.36aMay 1Bob Atwell Classic
11.10Cassity Colard30.61aApr 19Tumwater@Aberdeen
12.10Hannah Reynolds31.01aApr 19Tumwater@Aberdeen
13.11Emma Stetler31.11aApr 26Black Hills vs Tumwater
14.10Lindsey Busenbark32.17aMar 29Tumwater @ Centralia
15.10Dila Westbrooke33.50aApr 26Black Hills vs Tumwater
 
400 Meters
1.12Bella Foos59.21aMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.12Tiana Cole64.87aApr 19Tumwater@Aberdeen
3.12Codi Short65.37aApr 19Tumwater@Aberdeen
4.11Bella Wallerstedt66.78aApr 19Tumwater@Aberdeen
5.12Sydney Smith67.02aApr 19Tumwater@Aberdeen
6.11Rachael Howson68.93aApr 14WOLFPACK Invitational
7.10Georgia Swanson69.84aMay 1Bob Atwell Classic
8.10Hannah Reynolds70.00aApr 19Tumwater@Aberdeen
 
800 Meters
1.12Bella Foos2:31.77aApr 19Tumwater@Aberdeen
2.10Hannah Reynolds2:34.76aMay 12Evergreen 2A League Championships
3.9Cassandra Mullin2:40.18aApr 19Tumwater@Aberdeen
4.11Rachael Howson2:42.37aMay 192A District IV Championships
5.11Bella Wallerstedt2:44.27aApr 21Chehalis Activators Invitational
6.9Lillian Gow2:47.89aMay 3South Sound Froshowcase
7.11Hope Roethke2:52.15aApr 21Chehalis Activators Invitational
8.10Janna Knight2:55.31aMay 12Evergreen 2A League Championships
9.11Drew Sabisch3:10.22aApr 26Black Hills vs Tumwater
10.10Megan Warner3:15.69aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
 
1600 Meters
1.10Hannah Reynolds5:36.82aMay 553rd Shaner Invitational
2.11Hope Roethke6:16.08aMay 1Bob Atwell Classic
3.10Janna Knight6:25.29aMay 12Evergreen 2A League Championships
4.11Drew Sabisch6:30.62aApr 19Tumwater@Aberdeen
5.9Lillian Gow6:42.57aApr 21Chehalis Activators Invitational
 
1 Mile
1.9Lillian Gow6:30.99aMar 25The Curtis Viking Relay Championships
 
3200 Meters
1.10Hannah Reynolds12:31.03aApr 14WOLFPACK Invitational
2.11Drew Sabisch14:30.40aMar 29Tumwater @ Centralia
3.11Hope Roethke14:54.66aApr 19Tumwater@Aberdeen
 
100m Hurdles - 33"
1.12Tiana Cole16.08aMay 192A District IV Championships
2.11Felicity Hempstead16.25aMay 192A District IV Championships
 
300m Hurdles - 30"
1.12Tiana Cole48.00aMay 553rd Shaner Invitational
2.11Felicity Hempstead51.24aMay 192A District IV Championships
 
4x100 Relay
1.Mikaeli Decker
Cassity Colard
Sara Bocksch
Sydney Smith
51.64aMay 192A District IV Championships
2.Mikaeli Decker
Antonia Ryan
Sara Bocksch
Sydney Smith
52.53aMay 553rd Shaner Invitational
3.Mikaeli Decker
Antonia Ryan
Sara Bocksch
Cassity Colard
53.27aApr 21Chehalis Activators Invitational
4.Bella Wallerstedt
Felicity Hempstead
Sara Bocksch
Cassity Colard
54.07aApr 14WOLFPACK Invitational
5.Mikaeli Decker
Antonia Ryan
Cassity Colard
Sara Bocksch
54.22aApr 26Black Hills vs Tumwater
6.Relay Team 55.53aMar 29Tumwater @ Centralia
7.Emma Stetler
Antonia Ryan
Mikaeli Decker
Cassity Colard
62.41aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
 
4x200 Relay
1.Sydney Smith
Codi Short
Bella Wallerstedt
Bella Foos
1:45.90aMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.Mikaeli Decker
Codi Short
Sydney Smith
Bella Foos
1:49.53aApr 21Chehalis Activators Invitational
3.Sydney Smith
Codi Short
Hallie Bergford
Bella Foos
1:51.50aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
4.Sydney Smith
Codi Short
Tiana Cole
Bella Foos
1:54.98aMar 25The Curtis Viking Relay Championships
5.Bella Wallerstedt
Hope Roethke
Drew Sabisch
Hannah Reynolds
2:01.32aApr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
 
4x400 Relay
1.Tiana Cole
Bella Wallerstedt
Codi Short
Bella Foos
4:10.91aMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.-Tiana Cole
Sydney Smith
Codi Short
Bella Foos
4:21.21aApr 21Chehalis Activators Invitational
3.Tiana Cole
Sydney Smith
Cassandra Mullin
Bella Foos
4:27.88aApr 14WOLFPACK Invitational
4.Relay Team 4:31.69aMar 29Tumwater @ Centralia
5.Cassandra Mullin
Bella Wallerstedt
Rachael Howson
Hannah Reynolds
4:39a.0Apr 19Tumwater@Aberdeen
 
4x800 Relay
1.Hope Roethke
Bella Wallerstedt
Megan Warner
Lillian Gow
12:06.78aMar 25The Curtis Viking Relay Championships
 
DMR 1200-400-800-1600m
1.Janna Knight
Drew Sabisch
Hannah Reynolds
Rachael Howson
15:17.13aMar 25The Curtis Viking Relay Championships
 
Shot Put - 4kg
1.11Kaylee Hach35' 3.00May 192A District IV Championships
2.12Isabella Najarro33' 9.50May 192A District IV Championships
3.9Abigail Dunnagan30' 6.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
4.10Amiya Bernard22' 4.50Mar 29Tumwater @ Centralia
5.11Annika Clark19' 9.00Apr 19Tumwater@Aberdeen
 
Discus - 1kg
1.12Isabella Najarro102' 11.00May 12Evergreen 2A League Championships
2.11Kaylee Hach83' 4.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
3.11Mia Basso77' 8.00Mar 29Tumwater @ Centralia
4.12Isabella Ruiz71' 8.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
5.9Abigail Dunnagan68' 1.00May 3South Sound Froshowcase
6.9Cassandra Mullin62' 6.00May 3South Sound Froshowcase
7.11Annika Clark58' 11.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
8.10Amiya Bernard49' 5.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
9.9Alaina Calquhoun42' 5.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
 
Javelin - 600g
1.10Hannah Reynolds85' 11.00Mar 29Tumwater @ Centralia
2.9Hallie Bergford70' 5.00Apr 19Tumwater@Aberdeen
3.11Emma Stetler69' 9.00Apr 19Tumwater@Aberdeen
4.12Isabella Ruiz65' 6.00May 1Bob Atwell Classic
5.9Cassandra Mullin62' 5.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
6.9Abigail Dunnagan48' 8.00Apr 19Tumwater@Aberdeen
7.12Hannah Smith43' 2.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
8.10Mady Ravelo43' 1.00Mar 29Tumwater @ Centralia
 
High Jump
1.11Bella Wallerstedt4' 10.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
2.9Hallie Bergford4' 6.00May 12Evergreen 2A League Championships
3.12Isabella Ruiz4' 4.00May 553rd Shaner Invitational
 
Pole Vault
1.10Sara Bocksch9' 0.00May 12Evergreen 2A League Championships
11Emma Stetler9' 0.00May 1Bob Atwell Classic
9Hallie Bergford9' 0.00May 12Evergreen 2A League Championships
9Cassandra Mullin9' 0.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
5.9Alaina Calquhoun7' 0.00Apr 21Chehalis Activators Invitational
6.10Georgia Swanson5' 6.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
 
Long Jump
1.11Allyssa Manlapaz16' 0.00May 553rd Shaner Invitational
2.10Sara Bocksch15' 11.00May 12Evergreen 2A League Championships
3.10Mikaeli Decker15' 4.50May 12Evergreen 2A League Championships
4.12Sydney Smith15' 2.50May 553rd Shaner Invitational
5.10Lindsey Busenbark13' 11.75Apr 26Black Hills vs Tumwater
6.11Rachael Howson10' 10.00Apr 11WFW vs. Rochester & Tumwater
 
Triple Jump
1.11Allyssa Manlapaz31' 8.25Apr 26Black Hills vs Tumwater
2.12Isabella Najarro30' 10.00Apr 26Black Hills vs Tumwater
 

*Recent improvement