Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.12Max King11.62 PRApr 21Prosser Rotary Invitational
2.9Luis Leon11.63 PR (2.1)Mar 17Papa Wells Invitational
3.10Braydon Shields11.82Apr 28Shoreline Invitational
4.12Oliver Devlin12.07May 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
5.11James Swanson12.33 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
6.10Mark Bradley12.40 PRMay 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
7.10Trace Cornelius12.51 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
8.10Braden Sunwold12.62May 1Cadet J.V. Invite
9.9Shane Lemieux12.64 PRMay 1Cadet J.V. Invite
10.9Tyler Hager13.11 PRApr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
11.9Tristan Hauck13.17 PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
12.10Jeremy Aguirre13.26Mar 15Davis J.V. Invite
13.9Ethan Ries13.57 PRMay 1Cadet J.V. Invite
14.11Dylan Whitaker13.62 PRMar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
15.10Connor Acker13.67 PRMar 15Davis J.V. Invite
16.9Eric Nordstrom13.95May 4Richland Twilight J.V. Championships
17.10Taylor Alexander14.14c PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
18.10Alejandro Gutierrez14.21May 1Cadet J.V. Invite
19.9Jacob Stucki14.58 PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
20.9David Douglas18.55Apr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
 
200 Meters
1.9Luis Leon23.61 PRMar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
2.12Max King23.94 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
3.12Marco Moreno24.21 PRMay 11CBBN 3A District Championships
4.10Mark Bradley24.69 PRMay 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
5.11Amjed Horieh24.74May 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
6.10Braydon Shields24.75 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
7.11Zachary Boss24.89 PRMay 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
8.11James Swanson25.02 PRMar 17Papa Wells Invitational
9.10Trace Cornelius26.04Apr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
10.9Shane Lemieux26.35 PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
11.9Tyler Hager26.49May 1Cadet J.V. Invite
12.9Tristan Hauck27.20 PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
13.10Jeremy Aguirre28.02Mar 15Davis J.V. Invite
14.9Ethan Ries28.46 PRApr 24West Valley J.V. Invite
15.10Connor Acker28.69 PRMar 15Davis J.V. Invite
16.9Eric Nordstrom30.44May 1Cadet J.V. Invite
17.9Jacob Stucki30.63Mar 15Davis J.V. Invite
 
400 Meters
1.12Benito Rodriguez53.13 PRMay 19CBBN/GSL Regional Championships
2.12Marco Moreno53.42 PRMay 11CBBN 3A District Championships
3.11Amjed Horieh53.47May 11CBBN 3A District Championships
4.11Zachary Boss54.56 PRApr 21Prosser Rotary Invitational
5.10Mark Bradley55.52 PRMar 17Papa Wells Invitational
6.9Tyler Hager55.75 PRMay 1Cadet J.V. Invite
7.9Shane Lemieux58.60 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
8.10Trace Cornelius59.50 PRMar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
9.11James Swanson59.55Mar 15Davis J.V. Invite
10.9Eric Nordstrom1:00.87 PRMar 15Davis J.V. Invite
 
800 Meters
1.12Chase Mears1:55.06 PRMay 19CBBN/GSL Regional Championships
2.12Dallin Olander2:05.46 PRMay 11CBBN 3A District Championships
3.12Marco Moreno2:06.65Mar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
4.10Justin Irvine2:06.95Apr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
5.10Tucker Andis2:07.29 PRMay 11CBBN 3A District Championships
6.9Rephayah Craft-Black2:10.72 PRMay 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
7.12Benito Rodriguez2:11.73 PRMar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
8.10Jeremy Aguirre2:22.31 PRMay 1Cadet J.V. Invite
9.12Evan Miller2:23.31Mar 22Moses Lake J.V. Invitational
10.9Kian Hausken2:27.99May 1Cadet J.V. Invite
11.9J.D. Jamieson2:30.29Apr 24West Valley J.V. Invite
12.9Keivan Swank2:38.41 PRApr 24West Valley J.V. Invite
13.10Colton Iverson2:39.23 PRMar 15Davis J.V. Invite
14.11Eric Schatz2:40.62 PRApr 24West Valley J.V. Invite
 
1600 Meters
1.12Chase Mears4:27.59 PRMay 11CBBN 3A District Championships
2.10Justin Irvine4:34.56Apr 28Shoreline Invitational
3.9Richard Pryor4:41.28 PRMay 11CBBN 3A District Championships
4.9Rephayah Craft-Black4:45.97 PRMay 11CBBN 3A District Championships
5.12Dallin Olander4:48.99 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
6.12Benito Rodriguez4:50.53 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
7.10Tucker Andis4:57.63 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
8.12Evan Miller5:04.84 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
9.11Eric Schatz5:10.51 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
10.9J.D. Jamieson5:21.47May 4Richland Twilight J.V. Championships
11.9Kian Hausken5:33.44Mar 15Davis J.V. Invite
12.9Keivan Swank5:35.33 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
13.10Connor Jones5:55.58May 4Richland Twilight J.V. Championships
14.10Colton Iverson5:55.67 PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
 
3200 Meters
1.10Justin Irvine10:10.74Mar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
2.9Rephayah Craft-Black10:32.44 PRApr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
3.9Richard Pryor10:38.06 PRApr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
4.12Benito Rodriguez11:06.53 PRMar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
5.12Evan Miller11:18.46 PRMar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
6.12Dallin Olander11:34.51Apr 21Prosser Rotary Invitational
7.9J.D. Jamieson11:35.44May 1Cadet J.V. Invite
8.9Ethan Ries12:50.61 PRMay 1Cadet J.V. Invite
 
110m Hurdles - 39"
1.10Braden Sunwold16.34cMay 19CBBN/GSL Regional Championships
2.12Jeremy Oram17.40Apr 21Prosser Rotary Invitational
3.10Connor Acker18.76May 1Cadet J.V. Invite
 
300m Hurdles - 36"
1.12Jeremy Oram42.92May 19CBBN/GSL Regional Championships
2.10Braden Sunwold44.10May 1Cadet J.V. Invite
3.10Connor Acker48.44May 1Cadet J.V. Invite
4.9Jacob Stucki53.23 PRMar 15Davis J.V. Invite
 
4x100 Relay
1.-Braydon Shields
Max King
Oliver Devlin
Luis Leon
44.58Apr 14Pasco Invitational
2.-Oliver Devlin
Max King
Braydon Shields
Luis Leon
45.25Mar 24Ram Relays
-Braydon Shields
Mark Bradley
Oliver Devlin
Max King
45.25Apr 21Prosser Rotary Invitational
4.-Braydon Shields
Max King
Luis Leon
Mark Bradley
45.32Mar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
5.-Braydon Shields
James Swanson
Oliver Devlin
Luis Leon
45.66Apr 28Shoreline Invitational
6.-Braydon Shields
James Swanson
Mark Bradley
Luis Leon
45.75Apr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
7.-Braydon Shields
James Swanson
Mark Bradley
Oliver Devlin
45.84May 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
8.-Trace Cornelius
Shane Lemieux
Tyler Hager
Mark Bradley
49.94Mar 17Papa Wells Invitational
9.-Shane Lemieux
Trace Cornelius
Tyler Hager
Tristan Hauck
51.30Mar 22Moses Lake J.V. Invitational
10.-Eric Nordstrom
Dylan Whitaker
Tommy Clark
Jorge Mendoza
56.18Apr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
11.-Connor Acker
Dylan Whitaker
Tanner Borchardt
Eric Nordstrom
57.77Mar 22Moses Lake J.V. Invitational
 
4x200 Relay
1.-Relay Team 1:38.02Mar 24Ram Relays
 
4x400 Relay
1.-Amjed Horieh
Benito Rodriguez
Marco Moreno
Chase Mears
3:32.79May 19CBBN/GSL Regional Championships
2.-Amjed Horieh
Zachary Boss
Chase Mears
Marco Moreno
3:33.2hMay 11CBBN 3A District Championships
3.-Mark Bradley
Zachary Boss
Benito Rodriguez
Marco Moreno
3:35.99Apr 21Prosser Rotary Invitational
4.-Amjed Horieh
Benito Rodriguez
Chase Mears
Marco Moreno
3:36.34Apr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
5.-Amjed Horieh
Marco Moreno
Benito Rodriguez
Chase Mears
3:36.96May 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
6.-Mark Bradley
Tyler Hager
Jeremy Oram
Marco Moreno
3:42.93Mar 24Ram Relays
7.-Tyler Hager
Marco Moreno
Amjed Horieh
James Swanson
3:43.21Mar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
8.-Jeremy Oram
Braden Sunwold
Tucker Andis
Justin Irvine
3:53.43Apr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
9.-Dallin Olander
Zachary Boss
James Swanson
Marco Moreno
3:54.95Mar 17Papa Wells Invitational
10.-Mark Bradley
Shane Lemieux
Trace Cornelius
Tyler Hager
3:57.92Mar 17Papa Wells Invitational
11.-Evan Miller
Dallin Olander
Jeremy Aguirre
Tucker Andis
3:59.18May 4Richland Twilight J.V. Championships
12.-Tucker Andis
Evan Miller
Trace Cornelius
Zachary Boss
4:03.9hMar 22Moses Lake J.V. Invitational
13.-Keivan Swank
Colton Iverson
Jeffrey Jamieson
Jeremy Aguirre
4:33.4hMar 22Moses Lake J.V. Invitational
 
SMR 100-100-200-400m
1.-Max King
Luis Leon
James Swanson
Tyler Hager
1:44.95Mar 24Ram Relays
 
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.-Richard Pryor
Dallin Olander
Benito Rodriguez
Rephayah Craft-Black
11:28.23Apr 14Pasco Invitational
 
4x110 Shuttle Hurdles - 30"
1.-Jacob Stucki
Braden Sunwold
Dallin Olander
Jeremy Oram
1:15.01Mar 24Ram Relays
 
Shot Put - 12lb
1.12Oliver Devlin46' 0Apr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
2.11Dylan Whitaker40' 11 PRMay 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
3.11James Swanson39' 4.5May 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
4.12Tommy Clark38' 9 PRMar 24Ram Relays
5.10Trace Cornelius38' 7 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
6.9Samuel Heidt34' 8 PRMar 15Davis J.V. Invite
7.9Tanner Borchardt32' 10 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
8.10Jorge Mendoza32' 5Mar 17Papa Wells Invitational
9.9Tyler Hager31' 10Mar 22Moses Lake J.V. Invitational
10.10Gage Roybal29' 6 PRMar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
11.9Conner Herrera27' 10 PRApr 24West Valley J.V. Invite
12.9Cole Martinez26' 1.25 PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
13.10Alejandro Gutierrez25' 3Apr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
14.9David Douglas24' 11.75Mar 22Moses Lake J.V. Invitational
15.9Ethan Ries23' 4 PRApr 24West Valley J.V. Invite
16.9Connor Forthun23' 3 PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
17.9Levi Silverstein21' 0 PRApr 24West Valley J.V. Invite
18.9Brandon Lenzi16' 8 PRApr 24West Valley J.V. Invite
 
Discus - 1.6kg
1.12Oliver Devlin153' 9 PRApr 28Shoreline Invitational
2.11James Swanson103' 5 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
3.11Dylan Whitaker101' 7 PRMay 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
4.12Tommy Clark99' 2 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
5.9Tanner Borchardt95' 5Apr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
6.9Conner Herrera88' 1 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
7.10Jorge Mendoza77' 7May 4Richland Twilight J.V. Championships
8.10Gage Roybal72' 6 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
9.9David Douglas66' 6 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
10.9Cole Martinez61' 9 PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
11.9Connor Forthun48' 9 PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
12.9Ethan Ries46' 8 PRApr 24West Valley J.V. Invite
13.9Brandon Lenzi40' 10Apr 24West Valley J.V. Invite
 
Javelin - 800g
1.11James Swanson167' 3May 11CBBN 3A District Championships
2.11Dylan Whitaker137' 8May 4Richland Twilight J.V. Championships
3.9Tanner Borchardt135' 9Apr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
4.10Trace Cornelius116' 4 PRMay 1Cadet J.V. Invite
5.9Conner Herrera114' 0 PRMay 1Cadet J.V. Invite
6.10Jorge Mendoza109' 5May 1Cadet J.V. Invite
7.9Tyler Hager107' 0Mar 22Moses Lake J.V. Invitational
8.9Luis Leon102' 4 PRMar 15Davis J.V. Invite
9Samuel Heidt102' 4 PRMar 15Davis J.V. Invite
10.12Tommy Clark89' 5 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
11.9Cole Martinez85' 2 PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
9Shane Lemieux85' 2 PRMar 15Davis J.V. Invite
13.9David Douglas76' 4Apr 24West Valley J.V. Invite
14.10Alejandro Gutierrez72' 0Apr 24West Valley J.V. Invite
15.9Connor Forthun65' 2 PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
 
High Jump
1.9Jacob Stucki5' 8May 11CBBN 3A District Championships
2.12Johnathon Swayne5' 4Apr 21Prosser Rotary Invitational
3.10Braden Sunwold5' 2 PRMay 1Cadet J.V. Invite
10Taylor Alexander5' 2May 1Cadet J.V. Invite
5.12Dallin Olander5' 0 PRMar 24Ram Relays
6.10John Stewart4' 10May 1Cadet J.V. Invite
 
Pole Vault
1.12Zane Irvine14' 3 PRMay 11CBBN 3A District Championships
2.12Johnathon Swayne11' 6 PRMar 24Ram Relays
3.10Taylor Alexander10' 6May 1Cadet J.V. Invite
 
Long Jump
1.9Luis Leon19' 8.5 PRMar 24Ram Relays
2.10Braydon Shields19' 7.5Mar 17Papa Wells Invitational
3.11Amjed Horieh19' 4.5Apr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
4.12Zane Irvine18' 8 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
5.12Max King18' 7 PRMar 17Papa Wells Invitational
6.12Johnathon Swayne17' 11.5 PRApr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
7.10Taylor Alexander17' 9Apr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
8.9Tristan Hauck16' 6 PRApr 24West Valley J.V. Invite
9.10John Stewart15' 4 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
10.9Jacob Stucki14' 8.5Mar 15Davis J.V. Invite
11.10Alejandro Gutierrez13' 2.25 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
 
Triple Jump
1.10Braydon Shields39' 5Apr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
2.9Shane Lemieux38' 0.5 PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
3.9Tyler Hager37' 5.5May 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
4.9Jacob Stucki35' 6.75May 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
5.10Braden Sunwold34' 6May 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
 

Womens

100 Meters
1.9Tierney Silliman12.31 (5.4)May 263A WIAA State Championships - All Days
2.12Nicole Schultz13.46 PRApr 21Prosser Rotary Invitational
3.9Julixsa Chavez-Contreras13.68 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
10Abigail Gaulke13.68May 4Richland Twilight J.V. Championships
5.9Megan Bickford14.35May 1Cadet J.V. Invite
6.12Morgan Mcdowell14.75 PRMay 1Cadet J.V. Invite
7.9Meghan Woods14.88 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
8.12Whitney Stein14.89 PRMay 1Cadet J.V. Invite
9.11Alexis Tate15.24May 1Cadet J.V. Invite
10.9Autumn Teegarden15.56 PRMar 15Davis J.V. Invite
11.9Chyenne Andrews16.19Mar 15Davis J.V. Invite
12.10Leslie Irwin16.73 PRApr 24West Valley J.V. Invite
13.10Vah-leria Sampson16.93 PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
 
200 Meters
1.9Tierney Silliman25.71May 19CBBN/GSL Regional Championships
2.12Nicole Schultz28.34 PRMay 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
3.9Julixsa Chavez-Contreras28.36May 4Richland Twilight J.V. Championships
4.10Abigail Gaulke28.61May 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
5.9Megan Bickford30.04 PRMay 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
6.12Morgan Mcdowell30.53 PRMay 1Cadet J.V. Invite
7.12Whitney Stein31.22 PRMay 1Cadet J.V. Invite
8.10Leslie Irwin31.80 PRMay 1Cadet J.V. Invite
9.9Camille Ridd32.15 PRMar 15Davis J.V. Invite
10.9Chyenne Andrews32.22Apr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
11.9Autumn Teegarden32.50 PRMar 15Davis J.V. Invite
12.10Vah-leria Sampson35.13Mar 22Moses Lake J.V. Invitational
 
400 Meters
1.12Jaden Gjestrum1:03.17 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
2.9Camille Ridd1:06.20 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
3.10Abigail Gaulke1:08.39 PRMar 17Papa Wells Invitational
4.12Morgan Mcdowell1:11.21 PRApr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
5.9Julixsa Chavez-Contreras1:12.26 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
6.12Whitney Stein1:12.66 PRMar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
7.9Chyenne Andrews1:14.88Apr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
8.9Megan Bickford1:16.54 PRMar 15Davis J.V. Invite
 
800 Meters
1.12Jaden Gjestrum2:19.31 PRMay 19CBBN/GSL Regional Championships
2.11Alyssa Sebren2:34.69May 11CBBN 3A District Championships
3.12Margret Parobek2:38.82Apr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
4.9Camille Ridd2:40.36Apr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
5.9Sydney Tollackson2:49.96 PRApr 24West Valley J.V. Invite
6.9Stefani Sanchez2:51.85 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
7.12Chelsea Croshaw2:55.40 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
 
1500 Meters
1.12Margret Parobek5:22.67 PRApr 2836th Lake Washington Invitational (Girls)
 
1600 Meters
1.9Emily Knudson5:41.66May 11CBBN 3A District Championships
2.12Jaden Gjestrum5:46.11Mar 24Ram Relays
3.12Margret Parobek5:50.37Mar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
4.11Cielle Thiry-Hardenburg5:58.03Apr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
5.11Alyssa Sebren6:08.68 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
6.9Erika Dezellem6:11.41Mar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
7.9Stefani Sanchez6:21.34 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
8.9Sydney Tollackson6:29.04Mar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
9.12Chelsea Croshaw6:46.81 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
 
3200 Meters
1.12Margret Parobek12:14.82May 19CBBN/GSL Regional Championships
2.11Cielle Thiry-Hardenburg12:30.70Apr 21Prosser Rotary Invitational
3.9Erika Dezellem12:59.72 PRMar 24Ram Relays
4.9Sydney Tollackson13:12.11 PRMay 1Cadet J.V. Invite
5.9Emily Knudson13:14.16Apr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
6.9Stefani Sanchez14:14.57 PRMar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
 
100m Hurdles - 33"
1.9Honor Stoneman20.07Mar 15Davis J.V. Invite
2.10Serena Streich20.10 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
3.10Vah-leria Sampson20.26May 4Richland Twilight J.V. Championships
4.10Leslie Irwin21.00 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
5.9Autumn Teegarden21.14 PRMar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
6.9Chyenne Andrews21.52Mar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
 
300m Hurdles - 30"
1.9Chyenne Andrews56.18May 1Cadet J.V. Invite
2.10Leslie Irwin57.57 PRMay 1Cadet J.V. Invite
3.10Vah-leria Sampson59.34Mar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
4.9Honor Stoneman59.41 PRMar 17Papa Wells Invitational
5.9Autumn Teegarden1:01.22 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
 
4x100 Relay
1.-Abigail Gaulke
Nicole Schultz
Linnea Phillips
Tierney Silliman
51.11May 11CBBN 3A District Championships
2.-Julixsa Chavez-contreras
Megan Bickford
Nicole Schultz
Tierney Silliman
51.35May 19CBBN/GSL Regional Championships
3.-Megan Bickford
Nicole Schultz
Linnea Phillips
Tierney Silliman
53.43Apr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
4.-Megan Bickford
Nicole Schultz
Julixsa Chavez-contreras
Tierney Silliman
53.61Apr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
5.-Tierney Silliman
Linnea Phillips
Megan Bickford
Nicole Schultz
55.53Mar 24Ram Relays
6.-Megan Bickford
Morgan Mcdowell
Whitney Stein
Julixsa Chavez-contreras
56.04Apr 24West Valley J.V. Invite
7.-Megan Bickford
Linnea Phillips
Abigail Gaulke
Nicole Schultz
57.33Mar 17Papa Wells Invitational
 
4x200 Relay
1.-Morgan Mcdowell
Abigail Gaulke
Tierney Silliman
Nicole Schultz
1:53.10Mar 24Ram Relays
2.-Julixsa Chavez-contreras
Jaden Gjestrum
Nicole Schultz
Tierney Silliman
1:53.73Apr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
3.-Morgan Mcdowell
Nicole Schultz
Abigail Gaulke
Tierney Silliman
1:58.06Mar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
4.-Megan Bickford
Morgan Mcdowell
Whitney Stein
Julixsa Chavez-contreras
2:00.07May 11CBBN 3A District Championships
 
4x400 Relay
1.-Tierney Silliman
Camille Ridd
Alyssa Sebren
Jaden Gjestrum
4:15.5hMay 11CBBN 3A District Championships
2.-Jaden Gjestrum
Alyssa Sebren
Camille Ridd
Tierney Silliman
4:18.70May 19CBBN/GSL Regional Championships
3.-Chyenne Andrews
Camille Ridd
Alyssa Sebren
Margret Parobek
4:50.98Apr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
 
SMR 100-100-200-400m
1.-Whitney Stein
Megan Bickford
Nicole Schultz
Abigail Gaulke
2:06.84Mar 24Ram Relays
 
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.-Erika Dezellem
Camille Ridd
Alyssa Sebren
Cielle Thiry-Hardenburg
14:14.95Apr 14Pasco Invitational
 
Shot Put - 4kg
1.11Chelsey Bennett31' 4 PRMay 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
2.11Emily Murphy31' 3Apr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
3.9Brina Perez30' 3May 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
4.9Honor Stoneman26' 8 PRApr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
5.11Rachel Rainville24' 8Apr 24West Valley J.V. Invite
6.9Madison Petre24' 7Apr 24West Valley J.V. Invite
7.9Marley Miketa23' 10 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
8.11Alexis Tate21' 8 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
9.9Brianna Nalley21' 5 PRMar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
10.9Claire Tuman20' 6 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
11.9HAN-NA LEE17' 0 PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
12.9Grecia Segura15' 8.5 PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
 
Discus - 1kg
1.11Chelsey Bennett90' 4 PRApr 21Prosser Rotary Invitational
2.11Emily Murphy88' 0Apr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
3.9Brina Perez82' 0May 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
4.11Jillian Segaline80' 1 PRMar 24Ram Relays
5.9Honor Stoneman69' 11Mar 22Moses Lake J.V. Invitational
6.11Rachel Rainville69' 3Apr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
7.9Marley Miketa66' 2 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
8.9Madison Petre65' 4Mar 22Moses Lake J.V. Invitational
9.11Alexis Tate63' 0 PRMay 1Cadet J.V. Invite
10.9Claire Tuman55' 3 PRMay 1Cadet J.V. Invite
11.9Brianna Nalley50' 4 PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
12.9HAN-NA LEE48' 4 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
13.9Julixsa Chavez-Contreras44' 6 PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
14.9Grecia Segura38' 7 PRApr 24West Valley J.V. Invite
 
Javelin - 600g
1.11Emily Murphy115' 3 PRMay 19CBBN/GSL Regional Championships
2.11Jillian Segaline107' 0 PRApr 21Prosser Rotary Invitational
3.9Honor Stoneman99' 5 PRMay 11CBBN 3A District Championships
4.9Brina Perez98' 2May 4Richland Twilight J.V. Championships
5.11Rachel Rainville76' 4Apr 24West Valley J.V. Invite
6.9Marley Miketa73' 8 PRApr 19CBBN-Sunnyside @ West Valley
7.9Brianna Nalley69' 2 PRMar 22Moses Lake J.V. Invitational
8.11Alexis Tate55' 1 PRMay 1Cadet J.V. Invite
9.9HAN-NA LEE53' 6 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
10.9Grecia Segura41' 10 PRMay 4Richland Twilight J.V. Championships
 
High Jump
1.11Aryssa Brantner4' 10 PRMay 1Cadet J.V. Invite
2.12Jaden Gjestrum4' 8Mar 24Ram Relays
 
Pole Vault
1.12Linnea Phillips9' 6May 19CBBN/GSL Regional Championships
2.10Serena Streich9' 0Apr 21Prosser Rotary Invitational
 
Long Jump
1.12Nicole Schultz15' 7.75 PRMar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
2.11Aryssa Brantner14' 0Apr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
10Abigail Gaulke14' 0May 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
4.9Meghan Woods13' 9 PRMar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
5.9Chyenne Andrews13' 3 PRMar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
6.9Autumn Teegarden12' 6 PRMar 15Davis J.V. Invite
7.9Megan Bickford11' 9.5May 1Cadet J.V. Invite
 
Triple Jump
1.11Aryssa Brantner29' 5.25May 3CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
 

*Recent improvement