Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2019
2016
2013
2012
2007
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Hayden Dibble
10.76
(2.2)
PR
Apr 30
UIL 6A Region I (Fr-Sa)
2.
9
Ryan Fisher
11.24c
Mar 10
Denton Ryan Invitational
3.
12
Darwon Hawkins
11.36
(3.1)
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
4.
12
Dez Henderson-Hayes
11.48
(2.5)
PR
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
5.
10
Jalon Oliver
11.52
(1.1)
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
6.
11
Demetrius Nixon
11.53
(.4)
Mar 5
Crowley Malachi Relays
7.
12
Tanner Wright
11.60
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
8.
10
Jailen Robinson
11.61
(4.8)
Mar 19
TCU Invitational
9.
9
Andre Nunley
11.94c
PR
Mar 10
Denton Ryan Invitational
10.
10
Michael Minor
12.08
PR
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
11.
10
Juan Ramirez
12.13
Apr 7
Kennedale Invitational
12.
10
Gary Adams
12.29
PR
Apr 7
Kennedale Invitational
13.
9
Tra Bogan
12.66
(1.4)
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
14.
10
Tra Kennel
12.72
PR
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
15.
10
Mark Daniel Bailey
12.95
(1.7)
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
200 Meters
1.
12
Derrick Samuels
21.29
(1.4)
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
2.
12
Hayden Dibble
22.50
(.9)
PR
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
3.
11
Demetrius Nixon
22.94c
Mar 10
Denton Ryan Invitational
4.
12
Darwon Hawkins
23.21
(4.9)
PR
Mar 19
TCU Invitational
5.
10
Jalal Taylor
23.24
PR
Apr 7
Kennedale Invitational
6.
12
Tanner Wright
23.29
PR
Apr 7
Kennedale Invitational
10
Jailen Robinson
23.29
(2.0)
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
8.
9
Ryan Fisher
23.32
(5.3)
PR
Mar 19
TCU Invitational
9.
9
Jayden Nails
23.69
PR
Apr 7
Kennedale Invitational
10.
10
Michael Minor
23.92
(2.0)
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
11.
11
Jabril Clayborne
24.05
(-.3)
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
12.
12
Sa'Von Moore
24.22
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
13.
9
Andre Nunley
24.33
(2.0)
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
14.
9
Chris Jordan
24.93
(1.7)
PR
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
15.
11
Sean Wright
25.14c
PR
Mar 10
Denton Ryan Invitational
16.
10
Demetrius Lockett
25.32
Apr 7
Kennedale Invitational
17.
10
Kerisis Thompson
25.38
(1.8)
Mar 5
Crowley Malachi Relays
18.
10
Juan Ramirez
25.61
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
400 Meters
1.
12
Jamarkus Birks
46.87
PR
Apr 30
UIL 6A Region I (Fr-Sa)
2.
12
Tanner Wright
51.81
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
3.
12
Sa'Von Moore
52.02
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
4.
11
Demetrius Nixon
52.84
Mar 19
TCU Invitational
5.
10
Tra Kennel
54.74c
Mar 10
Denton Ryan Invitational
6.
11
Elton Renfrow
54.99
PR
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
7.
9
Steven Jones
55.44c
Mar 10
Denton Ryan Invitational
8.
11
Antwain George
55.54c
PR
Mar 10
Denton Ryan Invitational
9.
10
Jalal Taylor
55.93
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
10.
11
Sean Wright
56.34
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
11.
10
Juan Ramirez
56.91
PR
Apr 7
Kennedale Invitational
12.
10
Broderick McGill
56.95
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
13.
9
Noah Hayward
57.52
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
14.
9
Tra Bogan
58.29
PR
Apr 7
Kennedale Invitational
15.
11
Roderick Ford
59.41
PR
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
10
Kerisis Thompson
59.41
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
17.
9
Detravious Lockett
1:04.62
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
800 Meters
1.
11
Antwain George
2:03.1h
Mar 10
Denton Ryan Invitational
2.
12
Emmanuel Wekesa
2:04.44
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
3.
12
Angel Quintana
2:08.88
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
4.
10
Joe Zahrah
2:13.72
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
5.
11
Julius Wilson
2:16.45
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
6.
11
Desjuan Williams
2:19.69
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
1600 Meters
1.
12
Angel Quintana
4:30.74
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
2.
12
Emmanuel Wekesa
4:32.60
PR
Apr 7
Kennedale Invitational
3.
11
Antwain George
4:45.69
Apr 13
UIL 6A District 4
4.
11
Desjuan Williams
4:52.88
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
5.
11
Zack Doepke
5:00.27
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
6.
10
Joe Zahrah
5:01.69
Apr 13
UIL 6A District 4
3200 Meters
1.
12
Angel Quintana
10:01.90
PR
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
2.
12
Emmanuel Wekesa
10:11.53
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
3.
11
Desjuan Williams
10:43.70
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
4.
11
Zack Doepke
11:10.02
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
5.
9
Mateo Cordova
11:16.3h
Mar 10
Denton Ryan Invitational
6.
10
Joe Zahrah
11:37.92
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Michael Ussin
16.37
(1.1)
Mar 5
Crowley Malachi Relays
2.
10
Elijah Bess
17.14c
Mar 10
Denton Ryan Invitational
3.
11
Jacob Aguirre
17.31
Apr 7
Kennedale Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Elton Renfrow
40.99
Apr 13
UIL 6A District 4
2.
11
Michael Ussin
43.21
PR
Apr 22
UIL 6A Area 3/4
3.
11
Jacob Aguirre
44.07
Apr 7
Kennedale Invitational
4.
10
Elijah Bess
44.84c
Mar 10
Denton Ryan Invitational
4x100 Relay
1.
Hayden Dibble
Derrick Samuels
Tanner Wright
Jamarkus Birks
41.44
Apr 30
UIL 6A Region I (Fr-Sa)
2.
Hayden Dibble
Jamarkus Birks
Derrick Samuels
Demetrius Nixon
41.71
Apr 22
UIL 6A Area 3/4
3.
Relay Team
42.00
Apr 13
UIL 6A District 4
4.
Ryan Fisher
Derrick Samuels
Hayden Dibble
Jamarkus Birks
42.15
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
5.
Derrick Samuels
Hayden Dibble
Demetrius Nixon
Jamarkus Birks
43.00
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
6.
Darwon Hawkins
Sa'Von Moore
Jalal Taylor
Tanner Wright
43.52
Apr 7
Kennedale Invitational
7.
Ryan Fisher
Hayden Dibble
Demetrius Nixon
Jamarkus Birks
43.60
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
8.
Jailen Robinson
Bryndon Fitzgerald
Jalal Taylor
Jalon Oliver
44.97
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
9.
Jalon Oliver
Andre Nunley
Bryndon Fitzgerald
Jailen Robinson
45.17
Apr 7
Kennedale Invitational
10.
Jailen Robinson
Andre Nunley
Michael Minor
Jalon Oliver
45.33
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
11.
Jailen Robinson
Andre Nunley
Chris Jordan
Bryndon Fitzgerald
45.34c
Mar 10
Denton Ryan Invitational
12.
Jailen Robinson
Bryndon Fitzgerald
Michael Minor
Jalon Oliver
45.64
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
13.
Jailen Robinson
Andrew Nunley
Tre Bogan
Jalon Oliver
45.77
Mar 5
Crowley Malachi Relays
14.
Michael Minor
Juan Ramirez
Tra Kennel
Jalon Oliver
46.24c
Mar 10
Denton Ryan Invitational
4x200 Relay -
1.
Ryan Fisher
Demetrius Nixon
Tanner Wright
Derrick Samuels
1:28.0h
Mar 10
Denton Ryan Invitational
2.
Hayden Dibble
Derrick Samuels
Demetrius Nixon
Tanner Wright
1:28.27
Apr 22
UIL 6A Area 3/4
3.
Relay Team
1:28.43
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
4.
Ryan Fisher
Demetrius Nixon
Hayden Dibble
Derrick Samuels
1:28.51
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
5.
Ryan Fisher
Demetrius Nixon
Jamarkus Birks
Derrick Samuels
1:29.00
Apr 2
Nike Clyde Littlefield Texas Relays
6.
Darwon Hawkins
Hayden Dibble
Tanner Wright
Demetrius Nixon
1:29.67
Apr 30
UIL 6A Region I (Fr-Sa)
7.
Darwon Hawkins
Jayden Nails
Sa'Von Moore
Elton Renfrow
1:31.66
Apr 7
Kennedale Invitational
8.
Jalon Oliver
Bryndon Fitzgerald
Andre Nunley
Jailen Robinson
1:33.46
Apr 7
Kennedale Invitational
9.
Jalon Oliver
Michael Minor
Andrew Nunley
Jailen Robinson
1:34.25
Mar 5
Crowley Malachi Relays
10.
Chris Jordan
Michael Minor
Andre Nunley
Jailen Robinson
1:35.5h
Mar 10
Denton Ryan Invitational
11.
Jalon Oliver
Michael Minor
Bryndon Fitzgerald
Jailen Robinson
1:35.76
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
12.
Sean Wright
Jalon Oliver
Gary Adams
Jabril Clayborne
1:37.0h
Mar 10
Denton Ryan Invitational
4x400 Relay
1.
Derrick Samuels
Tanner Wright
Jayden Renfrow
Jamarkus Birks
3:23.69
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
2.
Derrick Samuels
Tanner Wright
Demetrius Nixon
Jamarkus Birks
3:24.66
Apr 2
Nike Clyde Littlefield Texas Relays
3.
Relay Team
3:26.39
Mar 19
TCU Invitational
4.
Tanner Wright
Elton Renfrow
Sa'Von Moore
Jamarkus Birks
3:27.35
Mar 5
Crowley Malachi Relays
5.
Derrick Samuels
Tanner Wright
Sa'Von Moore
Jamarkus Birks
3:27.67
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
6.
Tanner Wright
Demetrius Nixon
Elton Renfrow
Jamarkus Birks
3:28.7h
Mar 10
Denton Ryan Invitational
7.
Elton Renfrow
Sa'Von Moore
Jacob Aguirre
Tanner Wright
3:28.77
Apr 7
Kennedale Invitational
8.
Antwain George
Derrick Samuels
Tanner Wright
Jamarkus Birks
3:30.88
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
9.
Tra Kennel
Sean Wright
Steven Jones
Bryndon Fitzgerald
3:41.62
Apr 7
Kennedale Invitational
10.
Broderick McGill
Jacob Aguirre
Jalon Oliver
Bryndon Fitzgerald
3:44.39
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
11.
Jacob Aguirre
Michael Minor
Steven Jones
Bryndon Fitzgerald
3:46.1h
Mar 10
Denton Ryan Invitational
12.
Broderick McGill
Michael Minor
Jalon Oliver
Jacob Aguirre
3:47.00
Mar 5
Crowley Malachi Relays
13.
Tra Kennel
Steven Jones
Tre Bogan
Jacob Aguirre
3:47.95
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
Shot Put - 12lb
1.
11
Bryce Peoples
53' 9
PR
Apr 7
Kennedale Invitational
2.
11
Seth Washington
42' 2.5
Apr 7
Kennedale Invitational
3.
12
Josh Brown
41' 4.25
PR
Apr 7
Kennedale Invitational
4.
9
Tyler Smith
40' 2
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
5.
11
Justin Jackabson
38' 10
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
6.
11
Justin Jacobson
37' 3
PR
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
7.
12
Steven Pena
37' 1
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
8.
11
Bridarrius DeBurr
36' 5.5
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
9.
10
Blake Jones
34' 2
Mar 5
Crowley Malachi Relays
10.
10
James Bell
31' 9.25
Mar 5
Crowley Malachi Relays
11.
11
Khari Peoples-Hall
30' 5.25
PR
Apr 7
Kennedale Invitational
Discus - 1.6kg
1.
11
Bryce Peoples
139' 8
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
2.
11
De'Quallon Jenkins
114' 1
Apr 13
UIL 6A District 4
3.
11
Ryan Meriwether
109' 3
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
4.
11
Abdullah Khan
107' 11
Apr 7
Kennedale Invitational
5.
9
Kelton Davis
90' 11
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
6.
11
Joseph Lyons
86' 1
PR
Apr 7
Kennedale Invitational
7.
10
Benji Pierre
81' 10
Mar 5
Crowley Malachi Relays
High Jump
1.
9
Jayden Nails
6' 0
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
2.
12
Darrius Pace
5' 10
PR
Apr 7
Kennedale Invitational
3.
10
Gary Adams
5' 8
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
12
Sa'Von Moore
5' 8
PR
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
11
Elton Renfrow
5' 8
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
9
Ryan Fisher
5' 8
PR
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
7.
10
Demetrius Lockett
5' 6
PR
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
Long Jump
1.
12
Tanner Wright
20' 7.5
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
2.
12
Sa'Von Moore
20' 7
(3.2)
PR
Mar 19
TCU Invitational
3.
10
Jalal Taylor
19' 11
Apr 7
Kennedale Invitational
4.
9
Andre Nunley
19' 9
Apr 13
UIL 6A District 4
5.
9
Ryan Fisher
19' 7
PR
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
6.
12
Hayden Dibble
18' 5.5
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
7.
9
Steven Jones
18' 0.5
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
8.
9
Tra Bogan
17' 10.75
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
9.
11
Sean Wright
16' 0
PR
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
Triple Jump
1.
10
Jalal Taylor
42' 11.75
(2.6)
Mar 19
TCU Invitational
2.
12
Sa'Von Moore
40' 8
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
3.
12
Tanner Wright
40' 7.75
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
4.
11
Sean Wright
40' 3
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
5.
9
Andre Nunley
39' 11.5
(5.5)
Mar 19
TCU Invitational
6.
10
Demetrius Lockett
35' 0
PR
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
7.
10
Gary Adams
34' 6
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
Womens
100 Meters
1.
11
Hanniyah Roberson
12.07
PR
Apr 22
UIL 6A Area 3/4
2.
12
Tylasha Collins
12.16
(2.4)
PR
Apr 30
UIL 6A Region I (Fr-Sa)
3.
10
Erica Womack
13.13
(2.1)
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
4.
9
Taylor Carr
13.17
(2.4)
Mar 19
TCU Invitational
5.
10
Destiny Nichols
13.28
(1.4)
Apr 13
UIL 6A District 4
6.
9
Braeja Johnson
13.33
(1.0)
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
7.
11
Ambrasha Williams
13.34
(2.1)
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
8.
9
Ayana Hughes
13.72
(3.2)
PR
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
9.
9
Ja'Kari Cole
13.84c
PR
Mar 10
Denton Ryan Invitational
10.
9
Jadiah Biscoe
13.94c
PR
Mar 10
Denton Ryan Invitational
11.
12
Alanoud Abhammattah
14.21
PR
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
12.
12
Keionna McCullough
14.24
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
13.
10
Dajiana Battle
14.89
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
200 Meters
1.
11
Hanniyah Roberson
24.49
PR
Apr 22
UIL 6A Area 3/4
2.
12
Tylasha Collins
25.39
(.6)
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
3.
10
Jaylen Hogue
25.72
(3.4)
Mar 19
TCU Invitational
4.
11
Daisia Anderson
26.78
(.4)
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
5.
9
Kayla Wesley
27.09
(1.0)
Apr 13
UIL 6A District 4
6.
10
Taylor Barber
27.48
PR
Apr 7
Kennedale Invitational
7.
10
Erica Womack
27.71
(1.0)
Apr 13
UIL 6A District 4
8.
11
Ambrasha Williams
28.24c
PR
Mar 10
Denton Ryan Invitational
9.
9
Talia Bradley
28.41
(.2)
Mar 5
Crowley Malachi Relays
10.
11
Tia Gates
29.06
(3.9)
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
11.
11
Carrington McBride
29.38
(-.8)
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
12.
11
Jayda Bowzer
29.46
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
13.
9
Kieara Armstead
29.49
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
14.
9
Ja'Kari Cole
29.54c
PR
Mar 10
Denton Ryan Invitational
15.
10
Alexis Jackson
30.29
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
16.
9
Chelsey Edwards
30.34c
PR
Mar 10
Denton Ryan Invitational
17.
9
Jadiah Biscoe
30.54
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
18.
9
Bercgleyg Aristy Polanco
34.72
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
400 Meters
1.
9
Talia Bradley
1:02.80
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
2.
10
Casadie Patterson
1:03.12
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
3.
9
Aaryanna Williams
1:04.47
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
4.
10
Alexis Jackson
1:04.53
Apr 13
UIL 6A District 4
5.
11
Jayda Bowzer
1:04.57
PR
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
6.
11
Emani Conover
1:05.04
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
7.
10
Taylor Barber
1:06.24c
Mar 10
Denton Ryan Invitational
8.
11
Maddissen Davis
1:07.30
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
9.
11
Jurnee President
1:09.70
Mar 19
TCU Invitational
10.
9
Kieara Armstead
1:10.14
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
11.
9
Chelsey Edwards
1:10.53
PR
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
12.
12
Keionna McCullough
1:12.01
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
13.
11
Daisia Anderson
1:14.55
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
14.
9
Bercgleyg Aristy Polanco
1:14.77
PR
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
15.
10
Destiny Minnifield
1:15.57
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
16.
12
Troi Coleman
1:16.02
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
17.
11
Tia Gates
1:18.69
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
800 Meters
1.
11
Daisia Anderson
2:35.72
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
2.
11
Jayda Bowzer
2:40.13
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
3.
11
Carissa O'Pry
2:46.63
Mar 5
Crowley Malachi Relays
4.
10
Destiny Minnifield
3:03.0h
PR
Apr 7
Kennedale Invitational
1600 Meters
1.
11
Carissa O'Pry
6:29.52
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
2.
9
Taylor Jones
7:06.32
PR
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
100m Hurdles - 33"
1.
9
Nichole Champion
18.60
(.6)
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
2.
9
Kamarya Wilson
19.11
(1.1)
Apr 13
UIL 6A District 4
3.
9
Kali Fisher
19.68
(-.3)
Apr 13
UIL 6A District 4
4.
9
Taylor Jones
19.94
(2.1)
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
5.
9
Hannah Womack
21.93
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
6.
10
Chloe Slater-Blackmon
22.24c
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
300m Hurdles - 30"
1.
9
Nichole Champion
51.14c
Mar 10
Denton Ryan Invitational
2.
10
Chloe Slater-Blackmon
53.00
Mar 5
Crowley Malachi Relays
3.
9
Taylor Jones
55.76
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
4.
9
Kamarya Wilson
56.01
Apr 13
UIL 6A District 4
5.
9
Hannah Womack
57.29
Apr 13
UIL 6A District 4
4x100 Relay
1.
Aaryanna Williams
Jaylen Hogue
Taylor Carr
Jurnee President
48.25
Apr 30
UIL 6A Region I (Fr-Sa)
2.
Relay Team
48.76
Apr 13
UIL 6A District 4
3.
Emani Conover
Taylor Barber
Tylasha Collins
Casadie Patterson
48.86
Mar 5
Crowley Malachi Relays
4.
Emani Conover
Jaylen Hogue
Taylor Carr
Jurnee President
49.50
Apr 7
Kennedale Invitational
5.
Braeja Johnson
Jaylen Hogue
Taylor Carr
Aaryanna Williams
49.58
Mar 5
Crowley Malachi Relays
6.
Tylasha Collins
Casadie Patterson
Taylor Barber
Hanniyah Roberson
49.62
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
7.
Emani Conover
Taylor Barber
Tylasha Collins
Jaylen Hogue
49.74c
Mar 10
Denton Ryan Invitational
8.
9
Braeja Johnson
Brayleigh Peoples
Taylor Carr
Aaryanna Williams
49.84c
Mar 10
Denton Ryan Invitational
9.
Braeja Johnson
Talia Bradley
Taylor Carr
Jaylen Hogue
50.93
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
10.
Emani Conover
Tylasha Collins
Jurnee President
Jaylen Hogue
50.98
Apr 2
Nike Clyde Littlefield Texas Relays
11.
Braeja Johnson
Jaylen Hogue
Aaryanna Williams
Destiny Nichols
51.34
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
12.
9
Ayana Hughes
Brayleigh Peoples
Talia Bradley
Deonna Frank
52.19
Mar 5
Crowley Malachi Relays
13.
9
Ayana Hughes
Talia Bradley
Ja'Kari Cole
Deonna Frank
52.48
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
14.
9
Nichole Champion
Ayana Hughes
Taylor Carr
Talia Bradley
52.72
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
15.
Ayana Hughes
Destiny Nichols
Talia Bradley
Deonna Frank
52.84c
Mar 10
Denton Ryan Invitational
16.
Carrington McBride
Erica Womack
Taylor Barber
Destiny Nichols
53.03
Apr 7
Kennedale Invitational
4x200 Relay -
1.
Jaylen Hogue
Hanniyah Roberson
Jurnee President
Tylasha Collins
1:39.52
Apr 22
UIL 6A Area 3/4
2.
Relay Team
1:39.78
Apr 13
UIL 6A District 4
3.
Jaylen Hogue
Tylasha Collins
Emani Conover
Jurnee President
1:41.50
Apr 7
Kennedale Invitational
4.
Tylasha Collins
Jaylen Hogue
Jurnee President
Hanniyah Roberson
1:42.51
Apr 2
Nike Clyde Littlefield Texas Relays
5.
Emani Conover
Tylasha Collins
Jaylen Hogue
Jurnee President
1:42.59
Mar 5
Crowley Malachi Relays
6.
Tylasha Collins
Hanniyah Roberson
Jurnee President
Emani Conover
1:43.0h
Mar 10
Denton Ryan Invitational
7.
Emani Conover
Tylasha Collins
Casadie Patterson
Jurnee President
1:45.02
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
8.
Jurnee President
Hanniyah Roberson
Casadie Patterson
Tylasha Collins
1:45.38
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
9.
9
Braeja Johnson
Brayleigh Peoples
Taylor Carr
Aaryanna Williams
1:46.6h
Mar 10
Denton Ryan Invitational
10.
Braeja Johnson
Destiny Nichols
Taylor Carr
Aaryanna Williams
1:46.90
Mar 5
Crowley Malachi Relays
11.
Braeja Johnson
Talia Bradley
Nichole Champion
Jaylen Hogue
1:47.05
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
12.
9
Ayana Hughes
Brayleigh Peoples
Deonna Frank
Kayla Wesley
1:49.14
Mar 5
Crowley Malachi Relays
13.
Ayana Hughes
Talia Bradley
Kayla Wesley
Destiny Nichols
1:50.5h
Mar 10
Denton Ryan Invitational
14.
Talia Bradley
Carrington McBride
Deonna Frank
Maddissen Davis
1:51.43
Mar 25
UTA/Bowie Challenge
15.
Maddissen Davis
Taylor Barber
Jayda Bowzer
Destiny Nichols
1:51.70
Apr 7
Kennedale Invitational
16.
9
Brayleigh Peoples
Talia Bradley
Ayana Hughes
Nichole Champion
1:53.34
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:04.95
Apr 13
UIL 6A District 4
2.
Jurnee President
Casadie Patterson
Aaryanna Williams
Jaylen Hogue
4:05.58
Apr 22
UIL 6A Area 3/4
3.
Emani Conover
Jaylen Hogue
Casadie Patterson
Hanniyah Roberson
4:08.62
Apr 2
Nike Clyde Littlefield Texas Relays
4.
Emani Conover
Hanniyah Roberson
Casadie Patterson
Daisia Anderson
4:10.6h
Mar 10
Denton Ryan Invitational
5.
Jurnee President
Daisia Anderson
Emani Conover
Hanniyah Roberson
4:14.62
Mar 5
Crowley Malachi Relays
6.
Aaryanna Williams
Taylor Carr
Maddissen Davis
Brayleigh Peoples
4:15.6h
Mar 10
Denton Ryan Invitational
7.
Maddissen Davis
Jaylen Hogue
Taylor Carr
Aaryanna Williams
4:15.87
Mar 5
Crowley Malachi Relays
8.
Jurnee President
Hanniyah Roberson
Casadie Patterson
Taylor Barber
4:19.83
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
9.
Emani Conover
Taylor Barber
Jayda Bowzer
Maddissen Davis
4:22.93
Apr 7
Kennedale Invitational
10.
Carrington McBride
Jayda Bowzer
Kayla Wesley
Nichole Champion
4:23.3h
Mar 10
Denton Ryan Invitational
11.
Emani Conover
Taylor Barber
Daisia Anderson
Jayda Bowzer
4:23.49
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
12.
9
Brayleigh Peoples
Alesha Lewis
Talia Bradley
Braeja Johnson
4:26.74
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
13.
9
Nichole Champion
Brayleigh Peoples
Kayla Wesley
Alesha Lewis
4:28.62
Mar 5
Crowley Malachi Relays
14.
Jaylen Hogue
Nichole Champion
Aaryanna Williams
Carrington McBride
4:51.53
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Katerra Dukes
30' 7.75
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
2.
9
Tieryah Forbes
27' 6.75
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
3.
11
Remington Williams
26' 3.5
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
4.
11
Derrica Parramore
26' 1.5
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
5.
9
Jayda Griffin
25' 5
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
6.
11
Monique Scott
24' 5
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
Discus - 1kg
1.
11
Katerra Dukes
93' 11
Apr 13
UIL 6A District 4
2.
9
Tieryah Forbes
89' 1
Apr 13
UIL 6A District 4
3.
11
Remington Williams
70' 0
PR
Feb 26
Cougar Sprint Invite I
4.
9
Jayda Griffin
66' 5
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
5.
11
Derrica Parramore
47' 11
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
High Jump
1.
10
Jordan Chiles
5' 0
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
2.
11
Jayda Bowzer
4' 6
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
3.
9
Hannah Womack
4' 4
Apr 13
UIL 6A District 4
11
Tia Gates
4' 4
PR
Feb 20
Lamar Griffin Invitational
5.
11
Ambrasha Williams
4' 0
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
Long Jump
1.
9
Aaryanna Williams
17' 0
Mar 5
Crowley Malachi Relays
2.
10
Jaylen Hogue
15' 10
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
3.
10
Erica Womack
15' 0
Apr 13
UIL 6A District 4
4.
10
Casadie Patterson
14' 10.5
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
5.
9
Brayleigh Peoples
14' 5
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
6.
9
Kieara Armstead
13' 11
PR
Mar 5
Crowley Malachi Relays
7.
10
Taylor Barber
13' 5.25
(2.4)
Mar 19
TCU Invitational
8.
12
Tylasha Collins
12' 3
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
Triple Jump
1.
12
Troi Coleman
32' 0.5
(3.1)
Mar 19
TCU Invitational
2.
9
Kieara Armstead
28' 4.5
PR
Apr 13
UIL 6A District 4
*Recent improvement