Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.12Christian Brown11.73 PRMar 22Rogers @ Bellarmine
2.12John DeVita11.78Apr 18Bellermine @ Curtis
3.12Jackson Derby11.81 PRApr 18Bellermine @ Curtis
4.10Marcus Stowers11.90Mar 22Rogers @ Bellarmine
5.11Marcus Lovell12.07 PRMar 29Olympia @ Bellarmine
6.10Pierre Malebranche12.15 PRMar 22Rogers @ Bellarmine
7.10Ian Schmidt12.31 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
8.10Kody Radice12.63 PRApr 18Bellermine @ Curtis
9.10Hayden Wisner12.79 PRMar 29Olympia @ Bellarmine
10.9Josh Jimenez13.46 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
11.11Ryan Hunter13.55 PRMar 29Olympia @ Bellarmine
 
200 Meters
1.12John DeVita23.83May 4Bellarmine @ Gig Harbor
2.10Marcus Stowers23.94Apr 21Mount Si Invitational
3.12Christian Brown24.13 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
4.10Ian Schmidt24.84 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
5.10Isaac Vaughn25.20 PRApr 18Bellermine @ Curtis
6.11Ludvig Emerick25.30 PRApr 18Bellermine @ Curtis
7.10Pierre Malebranche25.32Mar 29Olympia @ Bellarmine
8.10Hayden Wisner26.07 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
9.11Jack Kalmbach26.68 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
10.11Jack Sparling27.25 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
11.11James Monroe27.30 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
12.12Benjamin Easley29.45 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
 
400 Meters
1.12Jackson Derby50.52 PRMay 174A WCD III Championships
2.11Josh Oie51.83 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
3.12John DeVita52.46May 11SPSL Championships, Day 1
4.10Marcus Stowers54.42 PRApr 18Bellermine @ Curtis
5.11Ludvig Emerick55.06 PRApr 18Bellermine @ Curtis
6.12Christian Brown57.98 PRApr 18Bellermine @ Curtis
7.10Hayden Wisner1:00.60 PRApr 18Bellermine @ Curtis
 
800 Meters
1.12Spencer Fischer1:53.24 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
2.11Josh Oie1:57.41 PRMay 174A WCD III Championships
3.11Ben Sherman1:58.92 PRApr 18Bellermine @ Curtis
4.11Ludvig Emerick2:01.07 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
5.12Bryce Beason2:02.16 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
6.12Lucas Pierson2:02.40 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
7.12Deven Patel2:02.79 PRApr 18Bellermine @ Curtis
8.11Will James2:04.93 PRApr 18Bellermine @ Curtis
9.12Evan Root2:16.94 PRMar 22Rogers @ Bellarmine
10.9Aiden Patel2:23.57 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
11.9Liam Emerick2:26.89 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
12.9Evan Baerg2:28.32 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
13.10Anderson Le2:29.93 PRMar 22Rogers @ Bellarmine
14.9Christopher O'Flaherty2:31.38 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
15.11Nikhil Iyengar2:51.48 PRMar 22Rogers @ Bellarmine
 
1500 Meters
1.12Spencer Fischer3:58.80 PRApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
2.11Josh Oie4:08.45 PRApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
3.12Deven Patel4:12.26 PRApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
 
1600 Meters
1.12Spencer Fischer4:19.20Apr 14Tacoma Invitational
2.11Ben Sherman4:21.51 PRApr 21Mount Si Invitational
3.11Josh Oie4:24.46 PRMay 174A WCD III Championships
4.12Lucas Pierson4:36.66 PRApr 21Mount Si Invitational
5.12Deven Patel4:37.55May 11SPSL Championships, Day 1
6.11Will James4:39.38 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
7.12Bryce Beason4:46.32Apr 18Bellermine @ Curtis
8.11Ludvig Emerick4:46.53Apr 27Bellarmine @ South Kitsap
9.9Aiden Patel4:53.67 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
10.9Liam Emerick4:59.08 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
11.9Christopher O'Flaherty5:05.16 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
12.9Evan Baerg5:05.61 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
13.12Lindon Coulter-Peterson5:07.10Mar 29Olympia @ Bellarmine
14.11Jack Sparling5:15.49 PRMar 29Olympia @ Bellarmine
15.12Evan Root5:15.64Mar 29Olympia @ Bellarmine
16.10Anderson Le5:21.19May 4Bellarmine @ Gig Harbor
17.12Benjamin Easley5:21.55Mar 29Olympia @ Bellarmine
18.10Connor Burk5:32.09 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
19.11Nikhil Iyengar6:01.73 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
 
1 Mile
1.12Spencer Fischer4:14.90 PRApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
 
3000 Meters
1.11Ben Sherman8:54.02 PRApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
2.12Lucas Pierson9:25.55 PRApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
 
3200 Meters
1.12Spencer Fischer9:14.25 PRApr 21Mount Si Invitational
2.11Ben Sherman9:45.77Apr 14Tacoma Invitational
3.12Deven Patel9:57.14Apr 21Mount Si Invitational
4.11Will James10:00.56 PRMar 29Olympia @ Bellarmine
5.12Lucas Pierson10:20.92Mar 29Olympia @ Bellarmine
6.9Aiden Patel10:37.29 PRApr 18Bellermine @ Curtis
7.11Ludvig Emerick10:37.97 PRMar 29Olympia @ Bellarmine
8.9Liam Emerick11:12.29 PRApr 18Bellermine @ Curtis
9.12Bryce Beason11:52.58Mar 22Rogers @ Bellarmine
10.12Lindon Coulter-Peterson12:11.58Mar 22Rogers @ Bellarmine
11.12Benjamin Easley12:47.53Mar 22Rogers @ Bellarmine
12.12Evan Root12:57.47Mar 22Rogers @ Bellarmine
 
110m Hurdles - 39"
1.10Isaac Vaughn17.42 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
 
300m Hurdles - 36"
1.10Isaac Vaughn42.98 PRMay 12SPSL 4A Championships, Day 2
2.12Ian Sullivan48.53Apr 21Mount Si Invitational
 
4x100 Relay
1.Christian Brown
Marcus Stowers
John DeVita
Jackson Derby
44.40May 174A WCD III Championships
2.Christian Brown
Marcus Stowers
Jaeveon Cunningham
John DeVita
45.48Mar 22Rogers @ Bellarmine
3.Marcus Stowers
Christian Brown
John DeVita
Jackson Derby
45.66Mar 29Olympia @ Bellarmine
4.Christian Brown
Marcus Stowers
John DeVita
Marcus Lovell
46.16May 4Bellarmine @ Gig Harbor
5.Jace Donnelly
Josh Hanigan
Chase Chandler
Luke Hansen
48.88May 4Bellarmine @ Gig Harbor
6.James Monroe
Tristan Casady
Jack Kalmbach
Ryan Carrell
52.97May 4Bellarmine @ Gig Harbor
7.Dylan Rivers
Johnny Sevilla
Eric Holland
Luke Weller
55.10May 4Bellarmine @ Gig Harbor
8.Xavier Hayward
Nicholas Been
Keegan Line
Daniel Hicks
1:02.62May 4Bellarmine @ Gig Harbor
 
4x200 Relay
1.Christian Brown
Marcus Stowers
John DeVita
Jackson Derby
1:33.34Apr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
 
4x400 Relay
1.Jackson Derby
Josh Oie
Marcus Stowers
John DeVita
3:26.68May 174A WCD III Championships
2.Jackson Derby
Josh Oie
John DeVita
Marcus Stowers
3:27.45May 12SPSL 4A Championships, Day 2
3.Jackson Derby
Marcus Stowers
John DeVita
Josh Oie
3:31.10May 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.Jackson Derby
Ludvig Emerick
John DeVita
Spencer Fischer
3:32.86Apr 14Tacoma Invitational
5.Josh Oie
Ludvig Emerick
Will James
Ben Sherman
3:36.31May 4Bellarmine @ Gig Harbor
6.Jackson Derby
Ludvig Emerick
Spencer Fischer
John DeVita
3:36.70Apr 21Mount Si Invitational
7.Isaac Vaughn
Ludvig Emerick
Spencer Fischer
Jackson Derby
3:38.25Mar 29Olympia @ Bellarmine
8.Will James
Lucas Pierson
Ben Sherman
Deven Patel
3:44.98Mar 29Olympia @ Bellarmine
9.Isaac Vaughn
Jaeveon Cunningham
Jackson Derby
Ludvig Emerick
3:50.55Mar 22Rogers @ Bellarmine
10.Spencer Fischer
Deven Patel
Lucas Pierson
Jackson Derby
3:50.95May 4Bellarmine @ Gig Harbor
11.Jack Sparling
Anderson Le
Benjamin Easley
Bryce Beason
3:52.99May 4Bellarmine @ Gig Harbor
12.Bryce Beason
Evan Root
Benjamin Easley
Lindon Coulter-Peterson
3:58.29Mar 29Olympia @ Bellarmine
13.Liam Emerick
Jack Sparling
Jaeveon Cunningham
Aiden Patel
4:08.93Mar 29Olympia @ Bellarmine
14.Aiden Patel
Liam Emerick
Christopher O'Flaherty
Evan Baerg
4:14.44May 4Bellarmine @ Gig Harbor
15.Liam Emerick
Evan Baerg
Aiden Patel
Christopher O'Flaherty
4:20.78Mar 22Rogers @ Bellarmine
 
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Lucas Pierson
Bryce Beason
Ludvig Emerick
Deven Patel
11:06.96Apr 14Tacoma Invitational
 
Shot Put - 12lb
1.12Josh Hanigan44' 1.5 PRMay 12SPSL 4A Championships, Day 2
2.10Daniel Southard35' 1 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
3.11Luke Weller34' 11 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
4.12Keegan Line32' 10 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
5.11Jimmy Leggett32' 7 PRMar 22Rogers @ Bellarmine
6.9Adrian Rosales28' 0 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
7.11Vincent Tran25' 10 PRApr 18Bellermine @ Curtis
8.9Hayden Kaliewahea25' 1 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
9.9Xavier Hayward21' 9 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
 
Discus - 1.6kg
1.12Josh Hanigan142' 6 PRMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Daniel Hicks113' 6 PRMay 11SPSL Championships, Day 1
3.12Mark Ponce110' 1 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
4.12Johnny Sevilla107' 1 PRApr 18Bellermine @ Curtis
5.12Tristan Casady106' 2Mar 22Rogers @ Bellarmine
6.10Eric Holland98' 10 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
7.11Luke Weller98' 1 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
8.9Nathan Kott92' 7 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
9.12Keegan Line88' 3 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
10.11Hunter Ylescupidez85' 7 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
11.12Dylan Rivers82' 8 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
12.9Ben Hall79' 2 PRApr 18Bellermine @ Curtis
 
Javelin - 800g
1.12Chase Chandler188' 0 PRMay 174A WCD III Championships
2.12Luke Hansen157' 10 PRApr 21Mount Si Invitational
3.12Jackson Derby151' 6 PRMar 29Olympia @ Bellarmine
4.10Anthony Kogut142' 5 PRMay 12SPSL 4A Championships, Day 2
5.12Jace Donnelly133' 0 PRMar 29Olympia @ Bellarmine
6.11Jack Kalmbach127' 0 PRApr 18Bellermine @ Curtis
7.11James Monroe122' 6 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
8.11Joseph Francisco114' 1 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
9.12Mark Ponce114' 0 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
10.9Nicholas Been113' 1 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
11.11Collin Butler110' 4 PRApr 18Bellermine @ Curtis
12.11Daniel Schott106' 3 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
13.9Anthony Natalizio98' 0 PRMar 29Olympia @ Bellarmine
14.9Mason Daniels93' 4 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
15.9Yvan DeVera90' 6 PRMar 29Olympia @ Bellarmine
16.12Keegan Line89' 7 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
17.9Nathan Kott80' 6 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
18.12Dylan Rivers72' 7 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
19.11Quinn Donnelly63' 0 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
20.9Ryan Carrell57' 7 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
 
High Jump
1.9Brett Kelley5' 6 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
9Sean Smith5' 6 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
3.10Kody Radice5' 0Mar 22Rogers @ Bellarmine
 
Pole Vault
1.10Trevor Flanagan12' 6 PRMay 174A WCD III Championships
2.11Brad Bowman11' 6 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
12Daniel Ladenburg11' 6 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
4.11Marcus Lovell10' 0Mar 29Olympia @ Bellarmine
11Ryan Hunter10' 0 PRMay 11SPSL Championships, Day 1
6.11Lane Machuca9' 6 PRApr 18Bellermine @ Curtis
7.10Rory Peterson7' 6 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
 
Long Jump
1.11Marcus Lovell20' 2.5 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
2.12Jackson Derby19' 2.25 PRApr 18Bellermine @ Curtis
3.10Kody Radice17' 11.75 PRApr 21Mount Si Invitational
4.9Sean Smith17' 10 PRMar 22Rogers @ Bellarmine
5.11James Monroe16' 11.5 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
6.10Pierre Malebranche16' 9 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
7.9Brett Kelley16' 5.75 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
8.9Josh Jimenez16' 3 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
 
Triple Jump
1.9Sean Smith38' 3 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
2.10Kody Radice36' 5.75 PRApr 21Mount Si Invitational
3.9Brett Kelley35' 6 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
4.10Pierre Malebranche35' 0 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
 

Womens

100 Meters
1.12Sydney DeVita12.39Mar 29Olympia @ Bellarmine
2.12Brittany Rogers12.80Apr 14Tacoma Invitational
3.10Analesa Mason13.03 PRApr 18Bellermine @ Curtis
4.11Maliyah Sek13.14 PRApr 18Bellermine @ Curtis
5.10Sydnee Chinn13.15 PRApr 18Bellermine @ Curtis
6.10Abby Ogard13.64May 4Bellarmine @ Gig Harbor
7.12Libby Engelland14.07 PRApr 18Bellermine @ Curtis
8.9Montgomery Ferreira14.37 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
9.9Jada Mbugua14.95 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
 
200 Meters
1.12Sydney DeVita25.44 PRMay 12SPSL 4A Championships, Day 2
2.10Sydnee Chinn26.81 PRMay 12SPSL 4A Championships, Day 2
3.12Brittany Rogers26.86Mar 22Rogers @ Bellarmine
4.12Sydney Gillette28.34May 4Bellarmine @ Gig Harbor
5.10Abby Ogard28.69May 4Bellarmine @ Gig Harbor
6.10Katelynn Diaz28.73 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
7.10Analesa Mason28.91May 4Bellarmine @ Gig Harbor
8.11Maliyah Sek29.50Apr 18Bellermine @ Curtis
9.12Jenny Hagle30.58 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
10.9Claire McAllister31.31 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
11.9Isabel Sparling31.37 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
12.12Mia Johnson32.02 PRApr 18Bellermine @ Curtis
 
400 Meters
1.12Brittany Rogers1:00.19May 174A WCD III Championships
2.12Sydney DeVita1:01.56 PRApr 18Bellermine @ Curtis
3.10Sydnee Chinn1:04.37 PRApr 21Mount Si Invitational
4.12Sydney Gillette1:06.23Apr 21Mount Si Invitational
5.12Mia Johnson1:13.34 PRApr 18Bellermine @ Curtis
6.9Jada Mbugua1:18.35 PRMar 22Rogers @ Bellarmine
7.9Regan Marsh1:28.33 PRMar 22Rogers @ Bellarmine
 
800 Meters
1.12Karli Maenhout2:25.53 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
2.9Isabel Sparling2:33.05 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
3.12Mia Johnson2:34.09 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
4.9Claire McAllister2:34.45 PRApr 21Mount Si Invitational
5.12Mckenzie Diaz2:35.28 PRApr 18Bellermine @ Curtis
6.11Payton Schneider2:56.59Mar 22Rogers @ Bellarmine
7.9Isabelle Pirak3:11.75 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
 
1500 Meters
1.12Karli Maenhout5:03.59 PRApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
 
1600 Meters
1.12Mckenzie Diaz5:32.85 PRApr 21Mount Si Invitational
2.12Karli Maenhout5:41.06Apr 14Tacoma Invitational
3.9Isabel Sparling5:45.36 PRApr 21Mount Si Invitational
4.11Bea Pugeda5:50.90Apr 18Bellermine @ Curtis
5.12Mia Johnson5:55.17 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
6.11Payton Schneider6:04.34Apr 27Bellarmine @ South Kitsap
7.11Olivia English6:08.97May 4Bellarmine @ Gig Harbor
8.9Claire McAllister6:13.92 PRMar 29Olympia @ Bellarmine
9.10Sam Wilkins6:14.58May 4Bellarmine @ Gig Harbor
10.9Devoney Webber6:31.58 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
11.9Lanie Wendt6:33.91 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
12.10Rebecca Pyfrom6:41.86 PRMar 29Olympia @ Bellarmine
13.9Jewell Lower6:56.62 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
14.10Claire Bailey7:02.42 PRApr 27Bellarmine @ South Kitsap
15.12Keelin Burk7:09.91Apr 27Bellarmine @ South Kitsap
16.10Clara Plonsky7:18.41 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
17.9Isabelle Pirak7:19.29 PRMar 29Olympia @ Bellarmine
18.12Brittany Rogers7:24.13 PRApr 18Bellermine @ Curtis
 
3000 Meters
1.12Mckenzie Diaz11:30.45 PRApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
2.11Bea Pugeda11:32.63 PRApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
 
3200 Meters
1.12Karli Maenhout11:33.74Apr 21Mount Si Invitational
2.12Mckenzie Diaz12:00.33 PRMay 12SPSL 4A Championships, Day 2
3.11Bea Pugeda12:22.81Apr 21Mount Si Invitational
4.11Payton Schneider12:53.08Mar 29Olympia @ Bellarmine
5.10Sam Wilkins13:41.17 PRMar 29Olympia @ Bellarmine
6.11Olivia English13:51.08Mar 22Rogers @ Bellarmine
 
100m Hurdles - 33"
1.11Maliyah Sek15.83 PRMay 174A WCD III Championships
2.10Katelynn Diaz16.99 PRApr 18Bellermine @ Curtis
3.9Ella Salam19.29 PRApr 18Bellermine @ Curtis
 
300m Hurdles - 30"
1.10Katelynn Diaz46.51 PRMay 12SPSL 4A Championships, Day 2
2.9Montgomery Ferreira54.28 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
3.12Emily Solan56.87May 4Bellarmine @ Gig Harbor
4.10Claire Bailey58.22May 4Bellarmine @ Gig Harbor
5.11Maliyah Sek58.36Apr 14Tacoma Invitational
6.9Jada Mbugua59.77 PRApr 18Bellermine @ Curtis
7.9Regan Marsh1:06.86 PRMar 29Olympia @ Bellarmine
 
4x100 Relay
1.Analesa Mason
Brittany Rogers
Sydnee Chinn
Sydney DeVita
50.06May 174A WCD III Championships
2.Maliyah Sek
Brittany Rogers
Sydnee Chinn
Sydney DeVita
50.59Apr 14Tacoma Invitational
3.Analesa Mason
Maliyah Sek
Sydnee Chinn
Sydney DeVita
51.18May 4Bellarmine @ Gig Harbor
 
4x200 Relay
1.Abby Ogard
Brittany Rogers
Sydnee Chinn
Sydney DeVita
1:44.20May 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.Analesa Mason
Brittany Rogers
Sydnee Chinn
Sydney DeVita
1:44.63Apr 18Bellermine @ Curtis
3.Brittany Rogers
Abby Ogard
Sydnee Chinn
Sydney DeVita
1:45.15May 174A WCD III Championships
4.Sydney DeVita
Sydnee Chinn
Sydney Gillette
Maliyah Sek
1:50.34Mar 29Olympia @ Bellarmine
5.Analesa Mason
Maliyah Sek
Sydnee Chinn
Sydney DeVita
1:50.99Apr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
6.Brittany Rogers
Sydney Gillette
Sydnee Chinn
Maliyah Sek
1:51.64Mar 22Rogers @ Bellarmine
 
4x400 Relay
1.Brittany Rogers
Sydnee Chinn
Karli Maenhout
Sydney DeVita
4:29.11Apr 14Tacoma Invitational
2.Karli Maenhout
Mckenzie Diaz
Mia Johnson
Sydney Gillette
4:35.14May 4Bellarmine @ Gig Harbor
3.Brittany Rogers
Isabel Sparling
Claire McAllister
Mckenzie Diaz
4:35.33Mar 29Olympia @ Bellarmine
4.Mariella Caruso
Claire McAllister
Devoney Webber
Isabelle Sparling
4:55.19Mar 22Rogers @ Bellarmine
5.Bea Pugeda
Montgomery Ferreira
Jada Mbugua
Claire Bailey
4:56.21Mar 29Olympia @ Bellarmine
6.Claire McAllister
Isabel Sparling
Lanie Wendt
Devoney Webber
5:03.63May 4Bellarmine @ Gig Harbor
7.Mia Johnson
Jewell Lower
Jada Mbugua
Lanie Wendt
5:14.86Mar 22Rogers @ Bellarmine
8.Bea Pugeda
Payton Schneider
Olivia English
Keelin Burk
5:18.86May 4Bellarmine @ Gig Harbor
9.Mia Johnson
Devoney Webber
Isabelle Pirak
Elizabeth Grubb
5:21.33Mar 29Olympia @ Bellarmine
10.Sam Wilkins
Clara Plonsky
Rebecca Pyfrom
Claire Bailey
5:27.55May 4Bellarmine @ Gig Harbor
 
Shot Put - 4kg
1.9Ella Salam23' 0 PRMar 22Rogers @ Bellarmine
2.12Ireland Neff20' 2Mar 29Olympia @ Bellarmine
 
Discus - 1kg
1.12Ireland Neff104' 5 PRMay 12SPSL 4A Championships, Day 2
2.12Isabella Bethke100' 9 PRMay 12SPSL 4A Championships, Day 2
3.9Ella Salam83' 10 PRApr 18Bellermine @ Curtis
4.12Kyra Marsh75' 9.25 PRApr 18Bellermine @ Curtis
5.9Regan Marsh61' 0 PRMar 29Olympia @ Bellarmine
 
Javelin - 600g
1.9Ella Salam91' 7 PRApr 14Tacoma Invitational
2.12Isabella Bethke82' 9Apr 18Bellermine @ Curtis
3.12Jenny Hagle78' 10Mar 22Rogers @ Bellarmine
4.9Claire Wing68' 2 PRMar 22Rogers @ Bellarmine
 
High Jump
1.12Sydney Gillette4' 9 PRMar 29Olympia @ Bellarmine
2.9Ella Salam4' 4 PRMar 22Rogers @ Bellarmine
 
Pole Vault
1.12Emma Cantus10' 6 PRMay 174A WCD III Championships
2.12Gabrielle Martin9' 6 PRMay 174A WCD III Championships
3.10Katelynn Diaz9' 0 PRApr 18Bellermine @ Curtis
4.12Clare Cantus8' 6 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
5.11Naya Page-Hughes8' 0 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
6.12Anne Onyali7' 6 PRMay 12SPSL 4A Championships, Day 2
 
Long Jump
1.10Abby Ogard17' 4 PRMay 174A WCD III Championships
2.12Sydney Gillette16' 4.5 PRMay 174A WCD III Championships
3.12Libby Engelland16' 1 PRMay 12SPSL 4A Championships, Day 2
4.9Ella Salam14' 6.5 PRMay 4Bellarmine @ Gig Harbor
 
Triple Jump
1.12Libby Engelland36' 6.75 PRApr 14Tacoma Invitational
2.9Ella Salam32' 6 PRMay 11SPSL Championships, Day 1
 

*Recent improvement