Season:
2011 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Mens
100 Meters
1.
12
Ty Montgomery
10.81
(5.5)
PR
Apr 29
SPC Championships - Day 1
2.
11
Cody Sixkiller
11.15
(5.2)
PR
Apr 29
SPC Championships - Day 1
3.
12
Dean Itani
11.44
(7.1)
PR
Apr 29
SPC Championships - Day 1
4.
11
Ardis Graham
11.70
Mar 5
Joel Ezar - Skyline Track Classic
5.
11
Charlie Garcia
11.95
PR
Apr 8
Mark Collins Invitational
6.
11
Alex Kadesky
12.02
Apr 16
SPC North Zone
7.
10
Omar Ahmed
12.21
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
8.
9
Phillip Yan
12.82
PR
Apr 16
SPC North Zone
200 Meters
1.
12
Ty Montgomery
22.20
(1.1)
PR
Apr 29
SPC Championships - Day 1
2.
12
Dean Itani
22.84c
PR
Mar 12
Lancaster Meet of Champions
3.
11
Cameron Kline
23.02
(3.5)
PR
Apr 29
SPC Championships - Day 1
4.
11
Cody Sixkiller
23.58
PR
Apr 8
Mark Collins Invitational
5.
9
Malcolm Bowman
23.74c
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
6.
11
Ardis Graham
24.01
Mar 5
Joel Ezar - Skyline Track Classic
7.
11
Will Morris
24.04c
PR
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
8.
10
Kareem Itani
24.34c
Mar 12
Lancaster Meet of Champions
11
Alex Kadesky
24.34c
PR
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
9
Dylan Altschuler
24.34c
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
11.
10
Omar Ahmed
24.83
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
12.
11
Charlie Garcia
25.04c
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
13.
9
Phillip Yan
26.24c
PR
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
14.
10
Reid Thompson
26.41
PR
Apr 16
SPC North Zone
400 Meters
1.
11
Cameron Kline
51.91
PR
Apr 29
SPC Championships - Day 1
2.
11
Will Morris
52.74
PR
Apr 16
SPC North Zone
3.
9
Malcolm Bowman
53.44c
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
4.
12
Dean Itani
53.54
PR
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
5.
11
Luke Smith
54.59
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
6.
10
Kareem Itani
55.69
Apr 16
SPC North Zone
7.
9
Dylan Altschuler
57.27
Apr 8
Mark Collins Invitational
8.
10
Reid Thompson
58.63
PR
Apr 16
SPC North Zone
9.
9
Phillip Yan
1:02.82
PR
Mar 5
Walston - Panther Relays (Pantego)
10.
11
Ardis Graham
1:02.94c
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
800 Meters
1.
12
Scott Popplewell
1:59.31
PR
Apr 29
SPC Championships - Day 1
2.
10
Dylan Kirksey
2:03.9h
Apr 16
SPC North Zone
3.
11
Will Morris
2:04.49
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
4.
9
Richard McCants
2:06.9h
Apr 16
SPC North Zone
5.
12
Spencer Heim
2:08.8h
PR
Apr 16
SPC North Zone
6.
12
Bobby Koudelka
2:09.59
PR
Mar 12
Lancaster Meet of Champions
7.
9
Harrison Perkins
2:12.4h
Apr 16
SPC North Zone
8.
11
Mark Lutz
2:12.8h
PR
Mar 18
WISD Relays
9.
10
Chandler Burke
2:13.32
Mar 12
Lancaster Meet of Champions
10.
11
Mike Patison
2:13.8h
Apr 16
SPC North Zone
11.
9
Israel Soto
2:14.2h
PR
Apr 16
SPC North Zone
12.
11
Samir Saidi
2:15.2h
Apr 16
SPC North Zone
13.
12
Shashank Mittal
2:18.1h
PR
Apr 16
SPC North Zone
14.
9
Dean Addy
2:19.44
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
15.
12
Aidan Kirksey
2:31.32
Mar 12
Lancaster Meet of Champions
1600 Meters
1.
9
Matthew Brown
4:38.43
Apr 29
SPC Championships - Day 1
2.
10
Dylan Kirksey
4:40.0h
PR
Apr 16
SPC North Zone
3.
10
Robbey Orth
4:43.2h
Mar 18
WISD Relays
4.
12
Scott Popplewell
4:52.41
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
5.
9
Richard McCants
4:54.0h
Apr 16
SPC North Zone
6.
10
Chandler Burke
4:55.68
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
7.
11
David Munoz
4:55.7h
Mar 18
WISD Relays
8.
12
Spencer Heim
4:57.3h
PR
Apr 16
SPC North Zone
9.
12
Bobby Koudelka
4:57.43
PR
Mar 5
Joel Ezar - Skyline Track Classic
10.
11
Mark Lutz
4:57.97
PR
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
11.
12
Hayden Wolf
4:59.66
Mar 5
Joel Ezar - Skyline Track Classic
12.
11
Garrett Watumull
4:59.7h
Apr 16
SPC North Zone
13.
9
Vishal Gokani
4:59.9h
Apr 16
SPC North Zone
14.
11
Mike Patison
5:00.8h
Apr 16
SPC North Zone
15.
11
Samir Saidi
5:06.1h
Apr 16
SPC North Zone
16.
9
Harrison Perkins
5:07.2h
PR
Apr 16
SPC North Zone
17.
9
Dean Addy
5:08.9h
Apr 16
SPC North Zone
18.
12
Eric Graffy
5:14.8h
PR
Mar 18
WISD Relays
19.
9
Robert He
5:15.4h
Mar 18
WISD Relays
20.
9
Israel Soto
5:17.0h
PR
Apr 16
SPC North Zone
21.
12
Aidan Kirksey
5:30.37
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
22.
10
Max Naseck
5:33.86
PR
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
23.
12
Shashank Mittal
5:36.47
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
24.
9
Cole Gerthoffer
5:38.2h
Mar 18
WISD Relays
25.
10
Rachit Mohan
5:40.82
PR
Mar 5
Walston - Panther Relays (Pantego)
26.
9
Anthony Garcia
5:47.9h
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
27.
9
Victor Zhou
5:48.97
PR
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
28.
9
Aarohan Burma
5:49.0h
PR
Mar 18
WISD Relays
3200 Meters
1.
9
Matthew Brown
10:14.29
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
2.
10
Robbey Orth
10:15.22
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
3.
12
Hayden Wolf
10:32.2h
PR
Apr 16
SPC North Zone
4.
10
Chandler Burke
10:32.45
PR
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
5.
9
Vishal Gokani
10:44.0h
PR
Apr 16
SPC North Zone
6.
11
Garrett Watumull
10:47.9h
PR
Apr 16
SPC North Zone
7.
11
Mark Lutz
10:53.8h
PR
Apr 16
SPC North Zone
8.
11
David Munoz
11:00.12
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
9.
9
Dean Addy
11:11.1h
Apr 16
SPC North Zone
10.
12
Eric Graffy
11:24.0h
PR
Apr 16
SPC North Zone
11.
9
Robert He
11:42.9h
Apr 16
SPC North Zone
12.
9
Cole Gerthoffer
12:05.2h
Apr 16
SPC North Zone
13.
10
Rachit Mohan
12:08.70
PR
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
14.
10
Max Naseck
12:12.70
PR
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
15.
9
Aarohan Burma
12:41.8h
PR
Apr 16
SPC North Zone
16.
9
Anthony Garcia
12:44.5h
Apr 16
SPC North Zone
17.
9
Victor Zhou
12:50.0h
PR
Mar 18
WISD Relays
110m Hurdles - 39"
1.
10
Bryce Holcomb
15.46
Apr 8
Mark Collins Invitational
2.
10
Kendrick Spraglin
15.51
Apr 8
Mark Collins Invitational
3.
12
Gus Blessing
16.53
PR
Apr 8
Mark Collins Invitational
4.
10
Harrison Hewitt
17.51
Apr 8
Mark Collins Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
10
Bryce Holcomb
39.58
PR
Apr 29
SPC Championships - Day 1
2.
12
Gus Blessing
42.64
PR
Apr 16
SPC North Zone
3.
10
Kendrick Spraglin
42.98
Apr 16
SPC North Zone
4.
10
Harrison Hewitt
44.64
Apr 16
SPC North Zone
2k Steeplechase
1.
12
Hayden Wolf
7:17.34
PR
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
2.
12
Eric Graffy
7:22.20
PR
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
4x100 Relay
1.
-
Cameron Kline
Kendrick Spraglin
Cody Sixkiller
Ty Montgomery
43.15
Apr 29
SPC Championships - Day 1
2.
-
Cameron Kline
Bryce Holcomb
Cody Sixkiller
Ty Montgomery
43.61
Apr 16
SPC North Zone
3.
-
Dean Itani
Cameron Kline
Cody Sixkiller
Ty Montgomery
43.62
Mar 12
Lancaster Meet of Champions
4.
-
Kareem Itani
Cameron Kline
Cody Sixkiller
Ty Montgomery
44.36
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
5.
-
Ardis Graham
Cameron Kline
Cody Sixkiller
Ty Montgomery
44.68
Mar 5
Joel Ezar - Skyline Track Classic
6.
-
Ardis Graham
Cameron Kline
Cody Sixkiller
Dean Itani
44.99
Feb 26
Greenhill Relays
7.
-
Kareem Itani
Omar Ahmed
Charlie Garcia
Alex Kadesky
47.06
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
8.
-
Omar Ahmed
Charlie Garcia
Alex Kadesky
Dylan Altschuler
48.37
Feb 26
Greenhill Relays
4x200 Relay -
1.
-
Ardis Graham
Cameron Kline
Cody Sixkiller
Dean Itani
1:34.84
Feb 26
Greenhill Relays
2.
-
Kareem Itani
Luke Smith
Dylan Altschuler
Omar Ahmed
1:38.45
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
3.
-
Omar Ahmed
Alex Kadesky
Charlie Garcia
Kareem Itani
1:40.33
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
4.
-
Omar Ahmed
Alex Kadesky
Kareem Itani
Dylan Altschuler
1:41.71
Mar 5
Walston - Panther Relays (Pantego)
4x400 Relay
1.
-
Cameron Kline
Luke Smith
Malcolm Bowman
Will Morris
3:33.10
Apr 29
SPC Championships - Day 1
2.
-
Will Morris
Luke Smith
Dean Itani
Cameron Kline
3:34.02
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
3.
-
Cameron Kline
Dean Itani
Luke Smith
Will Morris
3:38.05
Feb 26
Greenhill Relays
4.
-
Cameron Kline
Luke Smith
Dean Itani
Will Morris
3:38.99
Mar 12
Lancaster Meet of Champions
5.
-
Cameron Kline
Luke Smith
Gus Blessing
Will Morris
3:43.10
Mar 5
Joel Ezar - Skyline Track Classic
6.
-
Kareem Itani
Malcolm Bowman
Gus Blessing
Luke Smith
3:45.48
Mar 18
WISD Relays
7.
-
Kareem Itani
Reid Thompson
Dylan Altschuler
Richard McCants
3:54.03
Mar 12
Lancaster Meet of Champions
8.
-
Reid Thompson
Kareem Itani
Alex Kadesky
Dylan Altschuler
3:58.43
Mar 5
Walston - Panther Relays (Pantego)
9.
-
Dylan Altschuler
Phillip Yan
Alex Kadesky
Reid Thompson
4:04.30
Feb 26
Greenhill Relays
4x800 Relay
1.
-
Will Morris
Richard McCants
Dylan Kirksey
Scott Popplewell
8:29.39
Apr 29
SPC Championships - Day 1
2.
-
Will Morris
Scott Popplewell
Dylan Kirksey
Bobby Koudelka
8:43.85
Mar 5
Joel Ezar - Skyline Track Classic
3.
-
Spencer Heim
Mark Lutz
Chandler Burke
Bobby Koudelka
8:48.45
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
4.
-
Scott Popplewell
Hayden Wolf
Aidan Kirksey
Eric Graffy
8:55.6h
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
5.
-
Mark Lutz
David Munoz
Cole Gerthoffer
Chandler Burke
8:57.5h
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
6.
-
Dylan Kirksey
Matthew Brown
Vishal Gokani
Max Naseck
9:05.1h
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
7.
-
Richard McCants
Robbey Orth
Aarohan Burma
Israel Soto
9:10.7h
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
8.
-
Will Morris
Mike Patison
Robert He
Anthony Garcia
9:10.9h
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Phillip Yan
Dylan Altschuler
Harrison Hewitt
Malcolm Bowman
1:48.17
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Omar Ahmed
Phillip Yan
Luke Smith
Will Morris
4:00.36
Feb 26
Greenhill Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Bobby Koudelka
Ardis Graham
Dylan Kirksey
Hayden Wolf
11:54.7h
Feb 26
Greenhill Relays
2.
-
Richard McCants
Omar Ahmed
Israel Soto
Chandler Burke
12:14.6h
Feb 26
Greenhill Relays
3.
-
Vishal Gokani
Charlie Garcia
Mike Patison
Dean Addy
12:15.6h
Feb 26
Greenhill Relays
4.
-
Eric Graffy
Alex Kadesky
Spencer Heim
Samir Saidi
12:32.9h
Feb 26
Greenhill Relays
5.
-
Mark Lutz
Reid Thompson
Aidan Kirksey
Harrison Perkins
12:36.1h
Feb 26
Greenhill Relays
6.
-
Rachit Mohan
Dylan Altschuler
Shashank Mittal
Garrett Watumull
12:39.1h
Feb 26
Greenhill Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Reese Cannady
49' 11
PR
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
2.
9
Victor Calvillo
48' 3.25
PR
Apr 8
Mark Collins Invitational
3.
11
Sam Box
46' 7
Apr 29
SPC Championships - Day 1
4.
11
Antonio Benavides
40' 6.5
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
5.
10
Dominic Garcia
37' 2
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
6.
12
Colin Lind
36' 9
PR
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
7.
9
Daniel Solis
36' 0
Apr 16
SPC North Zone
8.
12
Zach Christian
35' 6.75
PR
Feb 26
Trojan Track & Field Invitational
9.
11
Andres Miller
32' 11.25
Feb 26
Trojan Track & Field Invitational
10.
10
Paul Gudmundsson
31' 7
Mar 5
Walston - Panther Relays (Pantego)
11.
11
Travis Brody
30' 1
PR
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
12.
10
Andrew Goodman
28' 9
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
13.
9
Andrew Balog
26' 8
PR
Apr 16
SPC North Zone
Discus - 1.6kg
1.
12
Zach Christian
155' 5
PR
Apr 29
SPC Championships - Day 1
2.
12
Reese Cannady
137' 11
PR
Apr 8
Mark Collins Invitational
3.
9
Victor Calvillo
131' 7
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
4.
10
Paul Gudmundsson
104' 11
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
5.
11
Sam Box
103' 10
Mar 5
Joel Ezar - Skyline Track Classic
6.
12
Colin Lind
103' 1
PR
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
7.
10
Dominic Garcia
102' 8
PR
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
8.
11
Antonio Benavides
97' 3
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
9.
11
Andres Miller
84' 9
Apr 16
SPC North Zone
10.
9
Daniel Solis
80' 9
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
11.
11
Travis Brody
73' 7
PR
Mar 5
Walston - Panther Relays (Pantego)
12.
9
Andrew Balog
72' 11
Apr 16
SPC North Zone
13.
10
Andrew Goodman
72' 1
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
High Jump
1.
10
Kendrick Spraglin
5' 10
Apr 2
Samuell 22nd Annual Invitational
10
Bryce Holcomb
5' 10
Mar 26
Bradley V. Urschel Invitational
Pole Vault
1.
11
Alex Kadesky
12' 6
Apr 29
SPC Championships - Day 1
10
Harrison Hewitt
12' 6
Apr 29
SPC Championships - Day 1
Long Jump
1.
10
Bryce Holcomb
22' 8
Apr 29
SPC Championships - Day 1
2.
12
Ty Montgomery
21' 3.5
PR
Mar 12
Lancaster Meet of Champions
3.
10
Kendrick Spraglin
20' 7.5
Apr 23
St. Mark's Intrasquad Meet
4.
11
Cody Sixkiller
18' 9.75
PR
Mar 5
Joel Ezar - Skyline Track Classic
5.
11
Charlie Garcia
18' 8
Apr 16
SPC North Zone
6.
10
Omar Ahmed
18' 7.75
Feb 26
Greenhill Relays
Triple Jump
1.
10
Kendrick Spraglin
46' 0.5
Apr 29
SPC Championships - Day 1
2.
10
Bryce Holcomb
44' 5.75
Apr 29
SPC Championships - Day 1
3.
11
Charlie Garcia
39' 1.75
Apr 29
SPC Championships - Day 1
4.
10
Omar Ahmed
36' 6.5
Mar 5
Walston - Panther Relays (Pantego)
*Recent improvement