Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2002
Indoor
2020
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Isaiah Saenz
10.76
PR
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
2.
11
Garrett Fowler
11.89
PR
Mar 22
Leon Cougar Relays (H.S. B/G)
3.
12
Tucker Hartis
12.26
Mar 3
Bryan Vikings JV Relays
4.
10
Jonathan Moore
12.30
PR
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
5.
11
Jeb Miller
13.00
PR
Apr 7
Cooper Dragon Invitational
200 Meters
1.
11
Isaiah Saenz
22.50
PR
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
2.
12
Robert Hartis
23.51
PR
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
3.
12
Tucker Hartis
24.29
PR
Apr 7
Cooper Dragon Invitational
4.
12
Blake Smith
24.83
Mar 22
Leon Cougar Relays (H.S. B/G)
5.
12
Noah Swope
25.17
PR
Apr 7
Cooper Dragon Invitational
6.
12
Clayton Collier
25.96
PR
Apr 7
Cooper Dragon Invitational
7.
10
Jonathan Moore
26.70
Mar 3
Bryan Vikings JV Relays
400 Meters
1.
11
Isaiah Saenz
51.92
PR
Mar 3
Bryan Vikings JV Relays
2.
12
Clayton Collier
1:00.55
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
3.
10
Jonathan Moore
1:05.06
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
4.
10
Hayden Hendrick
1:08.31
PR
Apr 7
Cooper Dragon Invitational
800 Meters
1.
10
Bryce Steel
2:30.21
Feb 24
Rosehill Christian Eagle Relays
2.
9
Andrew Saenz
2:42.32
PR
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
3.
9
Ethan Reeves
2:51.58
PR
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
1600 Meters
1.
10
Russell (Coby) Clark
5:16.67
PR
Apr 7
Cooper Dragon Invitational
3200 Meters
1.
10
Russell (Coby) Clark
11:43.90
Mar 3
Bryan Vikings JV Relays
4x100 Relay
1.
Blake Smith
Robert Hartis
Noah Swope
Isaiah Saenz
44.26
May 5
TAPPS 3A State Meet (F-Sa)
2.
Blake Smith
Tucker Hartis
Noah Swope
Isaiah Saenz
44.74
Mar 3
Bryan Vikings JV Relays
3.
Blake Smith
Tucker Hartis
Jeb Miller
Isaiah Saenz
45.50
Feb 24
Rosehill Christian Eagle Relays
4x200 Relay -
1.
Blake Smith
Jeb Miller
Noah Swope
Robert Hartis
1:37.62
Apr 27
2018 TAPPS 3A South Regional Meet
2.
Blake Smith
Jeb Miller
Noah Swope
Tucker Hartis
1:38.60
Mar 22
Leon Cougar Relays (H.S. B/G)
3.
Blake Smith
Jeb Miller
Noah Swope
Clayton Collier
1:42.20
Mar 3
Bryan Vikings JV Relays
4x400 Relay
1.
Bryce Steel
Jeb Miller
Hayden Hendrick
Clayton Collier
4:05.12
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
2.
Jeb Miller
Hayden Hendrick
Jonathan Moore
Clayton Collier
4:06.78
Apr 27
2018 TAPPS 3A South Regional Meet
3.
Relay Team
4:10.60
Mar 3
Bryan Vikings JV Relays
4.
Clayton Collier
Jeb Miller
Bryce Steel
Coby Clark
4:13.70
Mar 22
Leon Cougar Relays (H.S. B/G)
5.
Bryce Steel
Jeb Miller
Jonathan Moore
Clayton Collier
4:18.11
Apr 7
Cooper Dragon Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Garrett Fowler
41' 0
Apr 12
Cypress Christian Warrior Relays
2.
11
Mason Hitt
36' 7
PR
Feb 24
Rosehill Christian Eagle Relays
3.
9
Ethan Reeves
33' 5.25
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
4.
9
Mason Clark
24' 8.5
Feb 24
Rosehill Christian Eagle Relays
5.
9
Andrew Saenz
21' 1
Feb 24
Rosehill Christian Eagle Relays
Discus - 1.6kg
1.
11
Garrett Fowler
141' 3
Mar 22
Leon Cougar Relays (H.S. B/G)
2.
9
Ethan Reeves
108' 1
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
3.
11
Mason Hitt
89' 8
PR
Apr 7
Cooper Dragon Invitational
4.
10
Luke Workman
81' 3
PR
Mar 22
Leon Cougar Relays (H.S. B/G)
5.
9
Mason Clark
74' 6
Apr 12
Cypress Christian Warrior Relays
6.
9
Andrew Saenz
49' 6
Feb 24
Rosehill Christian Eagle Relays
High Jump
1.
10
Hayden Hendrick
5' 0
PR
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
10
Bryce Steel
5' 0
PR
Feb 24
Rosehill Christian Eagle Relays
Long Jump
1.
12
Tucker Hartis
18' 4
PR
Feb 24
Rosehill Christian Eagle Relays
2.
11
Isaiah Saenz
18' 3
PR
Mar 3
Bryan Vikings JV Relays
3.
10
Hayden Hendrick
14' 7
PR
Mar 3
Bryan Vikings JV Relays
Triple Jump
1.
10
Bryce Steel
36' 3.5
PR
Apr 27
2018 TAPPS 3A South Regional Meet
2.
10
Hayden Hendrick
32' 3
PR
Mar 3
Bryan Vikings JV Relays
Womens
100 Meters
1.
10
Catherine Lockett
12.46
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
200 Meters
1.
11
Sloane Weber
27.24
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
2.
9
Rebecca Scasta
30.84
PR
Mar 22
Leon Cougar Relays (H.S. B/G)
400 Meters
1.
12
Isabelle Roskow
1:07.78
PR
Apr 27
2018 TAPPS 3A South Regional Meet
2.
12
Izzy Roskow
1:08.49
PR
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
3.
9
Rebecca Scasta
1:08.80
PR
Apr 27
2018 TAPPS 3A South Regional Meet
800 Meters
1.
12
Izzy Roskow
2:36.52
PR
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
2.
10
Katie Vaughan
2:36.64
PR
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
3.
12
Isabelle Roskow
2:36.66
PR
Apr 27
2018 TAPPS 3A South Regional Meet
4.
11
Janie Kate Jordan
2:49.09
PR
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
4x100 Relay
1.
Sloane Weber
Janie Kate Jordan
Katie Vaughn
Catherine Lockett
51.82
Apr 27
2018 TAPPS 3A South Regional Meet
2.
Janie Kate Jordan
Rebecca Scasta
Katie Vaughan
Catherine Lockett
55.60
Feb 24
Rosehill Christian Eagle Relays
4x200 Relay -
1.
Janie Kate Jordan
Rebecca Scasta
Katie Vaughan
Catherine Lockett
2:01.60
Feb 24
Rosehill Christian Eagle Relays
4x400 Relay
1.
Catherine Lockett
Sloane Weber
Janie Kate Jordan
Katie Vaughan
4:19.31
May 5
TAPPS 3A State Meet (F-Sa)
2.
Janie Kate Jordan
Sloane Weber
Catherine Lockett
Katie Vaughan
4:33.06
Apr 7
Cooper Dragon Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Kaylee Garner
24' 5
Feb 24
Rosehill Christian Eagle Relays
2.
10
Alanna Christian
21' 2
PR
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
Discus - 1kg
1.
10
Kaylee Garner
92' 11
PR
Apr 27
2018 TAPPS 3A South Regional Meet
2.
10
Alanna Christian
65' 8
PR
Feb 24
Rosehill Christian Eagle Relays
High Jump
1.
10
Katie Vaughan
4' 2
Mar 22
Leon Cougar Relays (H.S. B/G)
Pole Vault
1.
10
Gracen Fleming
7' 2
PR
Apr 16
TAPPS 3A District 04 Championships
Long Jump
1.
10
Catherine Lockett
17' 6.75
PR
Apr 27
2018 TAPPS 3A South Regional Meet
2.
11
Sloane Weber
14' 3
Mar 22
Leon Cougar Relays (H.S. B/G)
*Recent improvement