Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2009
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
-
x Padgett
11.54c
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
2.
9
Jonathan Padgett
11.67
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
3.
-
x Turner
12.34c
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
4.
11
Caleb Julian
13.05
PR
Mar 31
Johnson City Invitational
5.
-
x Hurst
13.44c
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
6.
9
Adam Gladwell
13.54c
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
200 Meters
1.
-
x Turner
24.44c
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
2.
9
Jonathan Padgett
24.81
Apr 14
Frank Carver Invitational
3.
-
x Padgett
24.94c
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
4.
9
Luke Keasling
25.86
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
5.
12
Quintus McDermott
26.04c
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
6.
11
Jannes Engelke
27.14
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
400 Meters
1.
11
Dallas Gratz
57.10
Mar 31
Johnson City Invitational
2.
9
Luke Keasling
59.36
PR
Apr 14
Frank Carver Invitational
3.
11
Caleb Julian
1:00.08
PR
Apr 14
Frank Carver Invitational
800 Meters
1.
11
Dallas Gratz
2:10.08
PR
Apr 21
Volunteer Track Classic
2.
10
Robert Vradenburgh
2:19.66
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
3.
11
Charles Wilt
2:32.12
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
4.
10
Joeseph Colby
2:34.62
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
1600 Meters
1.
11
Richard Vradenburgh
5:02.57
PR
Apr 14
Frank Carver Invitational
2.
10
Robert Vradenburgh
5:19.44
Mar 31
Johnson City Invitational
3.
11
Charles Wilt
6:11.26
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
4.
-
Kaleb Paxton
8:13.3h
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
1 Mile
1.
11
Richard Vradenburgh
5:01.63
PR
Apr 21
Volunteer Track Classic
2.
10
Robert Vradenburgh
5:11.10
PR
Apr 21
Volunteer Track Classic
3200 Meters
1.
11
Richard Vradenburgh
10:58.30
PR
May 17
TSSAA A-AA East Sectional
2.
10
Adam Wood
12:50.47
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
110m Hurdles - 39"
1.
11
Chase Lawson
16.58
PR
May 17
TSSAA A-AA East Sectional
2.
12
Quintus McDermott
17.19
PR
May 17
TSSAA A-AA East Sectional
3.
10
Jordan Gilbert
20.74c
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
4.
9
Isaac Carson
22.64c
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
300m Hurdles - 36"
1.
11
Chase Lawson
43.54c
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
2.
12
Quintus McDermott
48.46
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
3.
10
Jordan Gilbert
49.45
Apr 14
Frank Carver Invitational
4.
9
Isaac Carson
50.55
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
1.5k Steeplechase
1.
10
Joeseph Colby
5:44.03
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
2.
10
Adam Wood
6:21.46
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
3.
11
Charles Wilt
6:34.20
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
4.
10
Shane Ridley
6:41.66
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
5.
9
D'Anthony Davis
6:55.61
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
6.
9
Adam Gladwell
7:14.84
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
7.
9
Isaac Carson
7:33.14
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
4x100 Relay
1.
Jannes Engelke
Dalton Boles
Padgett Jonathan
Chase Lawson
45.69
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
2.
-
Relay Team
46.28
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
4x200 Relay -
1.
Dalton Boles
Alex Gregory
Jannes Engelke
Padgett Jonathan
1:39.42
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
2.
-
Relay Team
1:39.51
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
4x400 Relay
1.
Padgett Jonathan
Caleb Julian
Dallas Gratz
Chase Lawson
3:47.78
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
2.
-
Relay Team
3:51.0h
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
4x800 Relay
1.
Richard Vradenburgh
Robert Vradenburgh
Dallas Gratz
Joeseph Colby
9:10.93
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
2.
-
Relay Team
9:27.96
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
Shot Put - 12lb
1.
11
Jaylynn Kesterson
40' 1
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
2.
12
Daniel Whitehead
39' 0
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
3.
11
Josh Thacker
34' 10
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
Discus - 1.6kg
1.
11
Jaylynn Kesterson
126' 7
PR
May 17
TSSAA A-AA East Sectional
2.
12
Daniel Whitehead
105' 8
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
3.
-
David Whitehead
98' 3
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
4.
11
Josh Thacker
77' 7
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
High Jump
1.
11
Caleb Julian
5' 6
PR
May 17
TSSAA A-AA East Sectional
2.
12
Quintus McDermott
5' 2
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
Pole Vault
1.
10
Joeseph Colby
8' 6
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
Long Jump
1.
12
Dalton Boles
17' 6.75
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
2.
10
Jordan Gilbert
14' 6.5
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
Triple Jump
1.
9
Luke Keasling
33' 11
PR
Apr 14
Frank Carver Invitational
2.
10
Jordan Gilbert
30' 2.75
May 17
TSSAA A-AA East Sectional
Womens
100 Meters
1.
12
Mary Ann Murphy
13.49
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
2.
12
Jenna Shaw
13.56
PR
Mar 31
Johnson City Invitational
3.
10
Brittany Wilds
14.04c
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
4.
-
Shauna Turner
14.44c
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
5.
10
Curiesha Ford
14.86
PR
Apr 14
Frank Carver Invitational
200 Meters
1.
12
Jenna Shaw
27.66
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
2.
12
Mary Ann Murphy
28.19
(-1.3)
PR
Apr 21
Volunteer Track Classic
3.
10
Curiesha Ford
29.84c
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
4.
9
Cassie Rucker
30.74c
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
5.
12
Sherry Turner
30.84
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
400 Meters
1.
12
Mary Ann Murphy
1:03.89
PR
Mar 31
Johnson City Invitational
2.
11
Charlotte Murphy
1:06.78
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
3.
9
Cassie Rucker
1:08.66
PR
Apr 14
Frank Carver Invitational
4.
9
Alexis Lowery
1:14.90
PR
Apr 14
Frank Carver Invitational
5.
11
Heather Sauls
1:18.53
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
800 Meters
1.
11
Macy Parham
2:33.38
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
2.
12
Olivia Marenco
2:36.80
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
3.
11
Sierra McIntosh
2:42.80
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
4.
9
Marinda Parham
3:10.58
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
5.
10
Laura Manis
3:33.2h
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
6.
9
Cassie Rucker
3:39.75
PR
Mar 31
Johnson City Invitational
1600 Meters
1.
11
Macy Parham
6:00.20
PR
Mar 31
Johnson City Invitational
2.
11
Sierra McIntosh
6:17.25
PR
Mar 31
Johnson City Invitational
3.
9
Marinda Parham
7:10.58
PR
Mar 31
Johnson City Invitational
1 Mile
1.
11
Macy Parham
5:48.09
PR
Apr 21
Volunteer Track Classic
2.
11
Sierra McIntosh
6:07.94
PR
Apr 21
Volunteer Track Classic
3200 Meters
1.
11
Macy Parham
12:59.9h
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
2.
11
Sierra McIntosh
13:23.5h
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
3.
9
Marinda Parham
15:47.66
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
4.
10
Laura Manis
18:38.5h
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
100m Hurdles - 33"
1.
12
Jenna Shaw
15.79
PR
May 25
TSSAA A-AA Championships
2.
12
Mary Ann Murphy
17.14c
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
3.
11
Whitney Wilhoit
20.54c
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
4.
11
Shae Kirk
20.94c
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
5.
9
Alexis Lowery
21.64c
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
300m Hurdles - 30"
1.
12
Jenna Shaw
46.39
PR
May 25
TSSAA A-AA Championships
2.
12
Mary Ann Murphy
46.77
PR
May 25
TSSAA A-AA Championships
3.
11
Whitney Wilhoit
57.49
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
4.
9
Alexis Lowery
1:02.44c
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
5.
11
Shae Kirk
1:04.04c
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
1.5k Steeplechase
1.
9
Marinda Parham
7:40.02
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
2.
11
Heather Sauls
7:45.44
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
52.39
Mar 31
Johnson City Invitational
2.
Olivia Marenco
Charlotte Murphy
Mary Ann Murphy
Cassie Rucker
52.71
Apr 21
Volunteer Track Classic
3.
Brittany Wilds
Sherry Turner
Curiesha Ford
Charlotte Murphy
53.89
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:57.63
Apr 14
Frank Carver Invitational
2.
Curiesha Ford
Cassie Rucker
Whitney Wilhoit
Yessinia Flores
1:59.60
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:27.5h
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
2.
Olivia Marenco
Charlotte Murphy
Cassie Rucker
Whitney Wilhoit
4:35.69
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
4x800 Relay
1.
Olivia Marenco
Alexis Lowery
Sierra McIntosh
Cassie Rucker
10:52.83
May 17
TSSAA A-AA East Sectional
2.
-
Relay Team
10:53.89
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
3.
Olivia Marenco
Sierra McIntosh
Macy Parham
Cassie Rucker
11:10.01
Apr 21
Volunteer Track Classic
Shot Put - 4kg
1.
10
Curiesha Ford
31' 3.75
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
2.
12
Rebecca Dyer
30' 0
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
3.
12
Karina Thacker
26' 9
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
4.
-
Tiffani Story
24' 1
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
Discus - 1kg
1.
10
Curiesha Ford
84' 5
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
2.
12
Karina Thacker
69' 11
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
3.
12
Rebecca Dyer
67' 10
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
4.
12
Meghan Barnes
58' 4
PR
Apr 20
DC-TC / Texas Roadhouse
5.
-
Tiffani Story
56' 8
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
High Jump
1.
11
Charlotte Murphy
5' 2
PR
May 17
TSSAA A-AA East Sectional
2.
12
Sherry Turner
4' 8
PR
Apr 14
Frank Carver Invitational
Long Jump
1.
12
Sherry Turner
14' 1.5
PR
Apr 14
Frank Carver Invitational
2.
-
Shauna Turner
13' 10
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
3.
10
Brittany Wilds
13' 4
PR
May 1
Daniel Boone Last Chance Meet
4.
12
Olivia Marenco
11' 9.5
PR
Apr 14
Frank Carver Invitational
Triple Jump
1.
12
Olivia Marenco
31' 1.5
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
2.
11
Whitney Wilhoit
29' 5.5
PR
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
3.
9
Cassie Rucker
25' 8.5
May 8
TSSAA A-AA East Sub-Sectional - North
*Recent improvement