Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.12Landon Callas11.54cMay 2Dayton Local Schools Invite 2.0
2.12Joe Leamy12.54cMay 2Dayton Local Schools Invite 2.0
3.9Carlos Norris12.87aApr 292017 Strandberg Invitational
4.11Joe Larue12.94cApr 11NE 1B / 2B League meet #2 at Colfax HS
5.12TJ Morrison13.14cMay 2Dayton Local Schools Invite 2.0
6.11Robert Walsh13.59aApr 15Van Kuren Invite
7.10Daltin Lambert13.64cMay 2Dayton Local Schools Invite 2.0
8.12Cameron Terry13.74cApr 11NE 1B / 2B League meet #2 at Colfax HS
9.9Alexis Espana14.74cMay 2Dayton Local Schools Invite 2.0
10.10Kaleb Bryant14.98aMar 31Deer Park Invite
 
200 Meters
1.12Joe Leamy25.24cMay 2Dayton Local Schools Invite 2.0
2.9Carlos Norris26.56aApr 292017 Strandberg Invitational
3.12TJ Morrison27.53aApr 15Van Kuren Invite
4.11Robert Walsh28.28aApr 15Van Kuren Invite
5.9Alexis Espana29.90aMay 9NE / SE 1B District Championships
6.12Cameron Terry30.14aMar 18Papa Wells
 
400 Meters
1.12Skylar Wood60.13aApr 15Van Kuren Invite
2.12Andre Potts61.93aApr 15Van Kuren Invite
3.9Carlos Norris62.69aMay 9NE / SE 1B District Championships
4.11Robert Walsh64.04cApr 11NE 1B / 2B League meet #2 at Colfax HS
5.9Seamus House65.19aMar 25MacDougall Invite
6.12Cameron Terry65.34cMay 2Dayton Local Schools Invite 2.0
7.9Alexis Espana66.34cMay 2Dayton Local Schools Invite 2.0
8.11Joe Larue67.29aMar 23Buck Track Classic
 
800 Meters
1.12Skylar Wood2:23.13aMar 23Buck Track Classic
2.10Daltin Lambert2:30.00Apr 11NE 1B / 2B League meet #2 at Colfax HS
3.9Seamus House2:34.21aApr 292017 Strandberg Invitational
 
1500 Meters
1.12Skylar Wood4:51.96aMar 23Buck Track Classic
2.9Seamus House5:26.78aMar 23Buck Track Classic
3.10Daltin Lambert5:36.31aApr 7Carnival of Speed
4.11Tom House6:11.97aMar 23Buck Track Classic
 
1600 Meters
1.12Skylar Wood5:06.95aMar 31Deer Park Invite
2.9Seamus House5:23.71aMay 9NE / SE 1B District Championships
3.10Daltin Lambert5:24.36aMay 9NE / SE 1B District Championships
4.11Tom House6:18.24aApr 292017 Strandberg Invitational
 
3000 Meters
1.10Daltin Lambert12:18.40aMar 23Buck Track Classic
2.11Tom House13:34.82aMar 23Buck Track Classic
 
3200 Meters
1.12Skylar Wood10:59.30Mar 18Papa Wells
2.9Seamus House11:36.30Apr 11NE 1B / 2B League meet #2 at Colfax HS
3.10Daltin Lambert11:38.71aMay 20NE / SE 1B Regional Meet Day 2
4.11Tom House13:08.90aApr 15Van Kuren Invite
 
110m Hurdles - 39"
1.12Landon Callas15.32aMay 20NE / SE 1B Regional Meet Day 2
2.12TJ Morrison17.96aMay 25WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.9Carlos Norris18.14aApr 15Van Kuren Invite
4.12Nicolas Kitselman19.57aMar 18Papa Wells
 
300m Hurdles - 36"
1.12Landon Callas39.10aMay 9NE / SE 1B District Championships
2.12Cameron Terry53.67aMar 25MacDougall Invite
 
4x100 Relay
1.Joe Leamy
Joe Larue
Nicolas Kitselman
Landon Callas
48.51aMar 18Papa Wells
Joe Leamy
Nicolas Kitselman
Joe Larue
Landon Callas
48.51aMar 23Buck Track Classic
3.Joe Leamy
TJ Morrison
Joe Larue
Landon Callas
49.04aMar 25MacDougall Invite
4.Relay Team 49.54cApr 11NE 1B / 2B League meet #2 at Colfax HS
5.Joe Larue
Joe Leamy
TJ Morrison
Landon Callas
50.06aApr 7Carnival of Speed
6.Robert Walsh
Joe Larue
Joe Leamy
TJ Morrison
51.91aApr 15Van Kuren Invite
7.TJ Morrison
Seamus House
Robert Walsh
Kevin Murphy
54.72aMar 31Deer Park Invite
 
4x400 Relay
1.Andre Potts
TJ Morrison
Joe Leamy
Landon Callas
3:44.58aMay 20NE / SE 1B Regional Meet Day 2
2.Landon Callas
TJ Morrison
Joe Leamy
Andre Potts
3:56.40May 2Dayton Local Schools Invite 2.0
3.Andre Potts
Seamus House
Daltin Lambert
Carlos Norris
4:18.93aApr 292017 Strandberg Invitational
4.Robert Walsh
Andre Potts
TJ Morrison
Joe Leamy
4:24.21aMar 25MacDougall Invite
 
Shot Put - 12lb
1.10Kaleb Bryant33' 9.00Mar 31Deer Park Invite
 
Discus - 1.6kg
1.11Tom House70' 0.00May 9NE / SE 1B District Championships
 
Javelin - 800g
1.11Joe Larue131' 0.00Mar 31Deer Park Invite
2.10Daltin Lambert119' 0.00Apr 15Van Kuren Invite
3.10Kaleb Bryant99' 3.00Mar 18Papa Wells
4.12Cameron Terry92' 5.00May 9NE / SE 1B District Championships
5.12Skylar Wood86' 11.00Mar 23Buck Track Classic
 
High Jump
1.12Andre Potts5' 4.00Mar 25MacDougall Invite
2.12Skylar Wood5' 0.00Mar 25MacDougall Invite
11Joe Larue5' 0.00Mar 23Buck Track Classic
 
Long Jump
1.12Andre Potts17' 9.25May 20NE / SE 1B Regional Meet Day 2
2.11Joe Larue16' 9.00Apr 7Carnival of Speed
3.12Cameron Terry15' 6.00Apr 7Carnival of Speed
4.9Seamus House14' 9.75Mar 23Buck Track Classic
5.11Robert Walsh14' 4.50Mar 23Buck Track Classic
 
Triple Jump
1.12Andre Potts38' 0.00May 20NE / SE 1B Regional Meet Day 2
2.11Joe Larue36' 5.00Mar 31Deer Park Invite
3.12Cameron Terry35' 1.50May 20NE / SE 1B Regional Meet Day 2
4.9Seamus House29' 3.75Mar 31Deer Park Invite
 

Womens

100 Meters
1.12Emily Adams14.21aMar 23Buck Track Classic
2.9Kailyn Lewis14.64cMay 2Dayton Local Schools Invite 2.0
11Clarissa Espana14.64aMay 9NE / SE 1B District Championships
4.9Kirsten Miller15.13aMar 18Papa Wells
5.10Leena Baker15.17aApr 292017 Strandberg Invitational
6.11Kenn Gallee15.94cApr 11NE 1B / 2B League meet #2 at Colfax HS
 
200 Meters
1.12Emily Adams29.67aMar 25MacDougall Invite
2.9Kirsten Miller30.27aMay 9NE / SE 1B District Championships
3.11Clarissa Espana30.34cMay 2Dayton Local Schools Invite 2.0
 
400 Meters
1.12Emily Adams61.84cMay 2Dayton Local Schools Invite 2.0
 
800 Meters
1.12Emily Adams2:20.16aMay 25WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
 
1500 Meters
1.12Emily Adams5:06.00aMar 23Buck Track Classic
 
1600 Meters
1.12Emily Adams5:20.32aMay 25WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
 
3000 Meters
1.12Emily Adams11:08.68aApr 7Carnival of Speed
 
3200 Meters
1.12Emily Adams11:28.51aMay 25WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
 
100m Hurdles - 33"
1.9Kailyn Lewis19.21aMay 25WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.9Kirsten Miller19.74cMay 2Dayton Local Schools Invite 2.0
 
300m Hurdles - 30"
1.9Kirsten Miller52.84cMay 2Dayton Local Schools Invite 2.0
 
4x100 Relay
1.Clarissa Espana
Kenn Gallee
Kailyn Lewis
Kirsten Miller
56.62aMay 20NE / SE 1B Regional Meet Day 2
2.Relay Team 56.74cApr 11NE 1B / 2B League meet #2 at Colfax HS
3.Clarissa Espana
Leena Baker
Kirsten Miller
Emily Adams
56.99aApr 292017 Strandberg Invitational
4.Clarissa Espana
Kenn Gallee
Kirsten Miller
Kailyn VanPlake
58.76aMar 23Buck Track Classic
5.Clarissa Espana
Leena Baker
Kirsten Miller
Kailyn Lewis
59.71aMar 25MacDougall Invite
 
Shot Put - 8lb
1.9Kirsten Miller21' 4.00Mar 25MacDougall Invite
 
Shot Put - 4kg
1.9Kirsten Miller22' 4.00Mar 31Deer Park Invite
 
Discus - 1kg
1.12Emily Adams75' 5.00Mar 31Deer Park Invite
2.11Kenn Gallee61' 11.00May 9NE / SE 1B District Championships
3.10Leena Baker54' 5.00May 9NE / SE 1B District Championships
 
Javelin - 600g
1.11Kenn Gallee49' 11.00Apr 11NE 1B / 2B League meet #2 at Colfax HS
2.10Leena Baker44' 3.00Mar 23Buck Track Classic
 
High Jump
1.9Kirsten Miller4' 0.00Apr 15Van Kuren Invite
 
Long Jump
1.12Emily Adams14' 6.50Apr 7Carnival of Speed
2.10Leena Baker12' 11.50Apr 11NE 1B / 2B League meet #2 at Colfax HS
3.9Kailyn Lewis12' 8.75May 20NE / SE 1B Regional Meet Day 2
 
Triple Jump
1.12Emily Adams33' 8.00May 9NE / SE 1B District Championships
 

*Recent improvement