Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
Indoor
2024
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Cameron Marshall
11.85
PR
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
2.
9
Niel Wright
12.17
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
3.
10
Bakari Bakari
12.18
PR
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
4.
11
Grayson Taylor
12.21
PR
May 5
Ron Vanderholm Invitational
5.
10
Braeden Schwarz
12.37
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
6.
9
Mukoma Bakari
12.50
PR
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
7.
11
David Rogers
12.69
PR
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
8.
11
Tanner Richey
12.71
PR
Mar 18
Sweeney Invitational
9.
11
Cameron Lindstrom
12.74
Mar 23
Buck Track Classic
10.
11
Adam Birdwell
12.97
Apr 25
SCAC Meet #3
11.
10
Lincoln Mullen
13.23
PR
Apr 25
SCAC Meet #3
12.
10
Zachary Brown
13.49
PR
Mar 23
Buck Track Classic
13.
11
Peyton Ridler
13.54
Mar 18
Sweeney Invitational
14.
10
Xavier Thompson
13.61
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
200 Meters
1.
11
Kenneth Rooks
23.49
PR
Apr 25
SCAC Meet #3
2.
11
Cameron Marshall
24.12
PR
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
3.
10
Bakari Bakari
24.56
Apr 22
Blue Devil Legends Invite
4.
9
Niel Wright
25.04
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
5.
11
Cameron Lindstrom
25.13
Apr 22
Blue Devil Legends Invite
6.
11
Grayson Taylor
25.47
PR
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
7.
9
Mukoma Bakari
25.69
PR
Apr 7
Carnival of Speed
8.
10
Nate Boggs
26.22
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
9.
11
David Rogers
26.49
PR
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
10.
11
Mason Goodwater
26.50
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
11.
10
Lincoln Mullen
26.91
PR
May 5
Ron Vanderholm Invitational
12.
11
Adam Birdwell
27.10
Apr 25
SCAC Meet #3
13.
10
Zachary Brown
28.05
PR
Mar 23
Buck Track Classic
14.
9
Joel Jameson
28.39
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
400 Meters
1.
11
Kenneth Rooks
50.63
Apr 28
Naches/LaSalle
2.
10
Bakari Bakari
52.69
PR
May 19
SCAC Districts
3.
11
Grayson Taylor
56.70
PR
Apr 22
Blue Devil Legends Invite
4.
11
Nico Romero
58.62
Apr 7
Carnival of Speed
5.
9
Mukoma Bakari
59.38
PR
May 5
Ron Vanderholm Invitational
6.
11
Peyton Ridler
59.92
PR
May 5
Ron Vanderholm Invitational
7.
11
Adam Birdwell
1:01.59
PR
Apr 25
SCAC Meet #3
8.
11
David Rogers
1:02.01
Apr 7
Carnival of Speed
9.
9
Joel Jameson
1:03.12
Mar 18
Sweeney Invitational
9
Niel Wright
1:03.12
Apr 7
Carnival of Speed
11.
10
Kaleb Hawkins
1:04.24
Apr 25
SCAC Meet #3
12.
11
Tanner Richey
1:08.65
PR
Mar 18
Sweeney Invitational
800 Meters
1.
11
Kenneth Rooks
1:53.56
May 27
WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.
10
Bakari Bakari
2:11.13
PR
Apr 28
Naches/LaSalle
3.
11
Nico Romero
2:12.53
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
4.
10
Drew Adams
2:31.67
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
5.
11
Peyton Ridler
2:31.79
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
1500 Meters
1.
11
Kenneth Rooks
4:10.17
PR
Apr 7
Carnival of Speed
2.
10
Drew Adams
5:14.46
PR
Apr 7
Carnival of Speed
3.
10
Kaleb Hawkins
5:17.76
PR
Mar 23
Buck Track Classic
1600 Meters
1.
11
Kenneth Rooks
4:15.97
PR
May 27
WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.
11
Nico Romero
4:58.35
Apr 25
SCAC Meet #3
3.
10
Drew Adams
5:14.68
May 5
Ron Vanderholm Invitational
4.
10
Kaleb Hawkins
5:24.31
May 19
SCAC Districts
1 Mile
1.
11
Kenneth Rooks
4:19.21
Apr 15
Pasco Invitational
3000 Meters
1.
11
Kenneth Rooks
9:11.96
PR
Apr 7
Carnival of Speed
3200 Meters
1.
11
Kenneth Rooks
9:53.17
May 5
Ron Vanderholm Invitational
2.
11
Nico Romero
10:58.64
PR
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
3.
10
Drew Adams
11:03.11
May 19
SCAC Districts
4.
10
Kaleb Hawkins
12:04.19
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
110m Hurdles - 39"
1.
11
David Rogers
17.39
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
2.
11
Mason Goodwater
17.48
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
300m Hurdles - 36"
1.
11
Mason Goodwater
44.52
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
2.
11
David Rogers
45.09
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
4x100 Relay
1.
Cameron Marshall
Cameron Lindstrom
Bakari Bakari
Braeden Schwarz
45.09
May 19
SCAC Districts
2.
Niel Wright
Cameron Lindstrom
Bakari Bakari
Braeden Schwarz
45.81
Apr 25
SCAC Meet #3
3.
Niel Wright
Grayson Taylor
Bakari Bakari
Braeden Schwarz
46.54
May 5
Ron Vanderholm Invitational
4.
Niel Wright
Cameron Lindstrom
Cameron Marshall
Braeden Schwarz
47.13
Mar 23
Buck Track Classic
5.
Bakari Bakari
Cameron Lindstrom
Cameron Marshall
Braeden Schwarz
47.32
Apr 7
Carnival of Speed
6.
Niel Wright
Cameron Lindstrom
Grayson Taylor
Braeden Schwarz
48.24
Mar 18
Sweeney Invitational
7.
Relay Team
49.68
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
4x200 Relay -
1.
Nate Boggs
Joel Jameson
Xavier Thompson
Lincoln Mullen
1:46.79
Mar 18
Sweeney Invitational
4x400 Relay
1.
Bakari Bakari
Cameron Lindstrom
Cameron Marshall
Kenneth Rooks
3:32.60
May 19
SCAC Districts
2.
Bakari Bakari
Cameron Lindstrom
Nico Romero
Kenneth Rooks
3:34.81
Apr 22
Blue Devil Legends Invite
3.
Bakari Bakari
Cameron Lindstrom
Grayson Taylor
Nico Romero
3:39.09
Apr 25
SCAC Meet #3
4.
Bakari Bakari
Nico Romero
Cameron Lindstrom
Kenneth Rooks
3:40.56
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
5.
Bakari Bakari
Cameron Marshall
Nico Romero
Mason Goodwater
3:41.50
Mar 23
Buck Track Classic
6.
Relay Team
3:44.72
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
7.
Bakari Bakari
Cameron Marshall
Cameron Lindstrom
Mason Goodwater
3:53.0h
Mar 18
Sweeney Invitational
8.
Mukoma Bakari
Mason Goodwater
David Rogers
Niel Wright
3:55.68
Apr 25
SCAC Meet #3
9.
Grayson Taylor
David Rogers
Niel Wright
Nico Romero
4:03.71
May 5
Ron Vanderholm Invitational
4x800 Relay
1.
Nico Romero
Drew Adams
Kaleb Hawkins
Peyton Ridler
9:41.88
Apr 22
Blue Devil Legends Invite
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Nico Romero
Cameron Marshall
Bakari Bakari
Kenneth Rooks
11:26.38
Mar 18
Sweeney Invitational
Shot Put - 12lb
1.
10
Xavier Thompson
40' 2
May 5
Ron Vanderholm Invitational
2.
10
Nate Boggs
34' 0.75
PR
Apr 28
Naches/LaSalle
3.
10
Deven Berg
31' 6.5
PR
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
4.
9
Joel Jameson
31' 4.5
PR
Apr 25
SCAC Meet #3
Discus - 1.6kg
1.
9
Joel Jameson
104' 9
May 19
SCAC Districts
2.
10
Xavier Thompson
92' 1
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
3.
10
Nate Boggs
89' 2.25
PR
Apr 25
SCAC Meet #3
4.
10
Lincoln Mullen
74' 4.75
PR
Apr 25
SCAC Meet #3
5.
10
Deven Berg
72' 0
PR
Apr 7
Carnival of Speed
Javelin - 800g
1.
10
Lincoln Mullen
140' 0
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
2.
10
Nate Boggs
133' 8
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
3.
9
Joel Jameson
130' 1.5
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
4.
10
Xavier Thompson
109' 11
Apr 25
SCAC Meet #3
High Jump
1.
11
Cameron Lindstrom
5' 6
PR
Mar 18
Sweeney Invitational
2.
10
Braeden Schwarz
5' 4
Apr 7
Carnival of Speed
3.
11
Cameron Marshall
5' 0
Mar 18
Sweeney Invitational
Long Jump
1.
10
Bakari Bakari
19' 10.5
PR
May 5
Ron Vanderholm Invitational
2.
10
Braeden Schwarz
19' 1.75
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
3.
11
Peyton Ridler
17' 2.75
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
4.
9
Mukoma Bakari
16' 11.5
PR
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
5.
11
Grayson Taylor
16' 9.5
PR
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
6.
10
Nate Boggs
16' 9
PR
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
Triple Jump
1.
11
Cameron Lindstrom
39' 1
Apr 22
Blue Devil Legends Invite
2.
10
Lincoln Mullen
36' 3
May 5
Ron Vanderholm Invitational
3.
11
Peyton Ridler
36' 2.25
May 19
SCAC Districts
4.
10
Zachary Brown
32' 4
PR
Mar 23
Buck Track Classic
Womens
100 Meters
1.
10
Madeline Weaver
14.13
Apr 25
SCAC Meet #3
2.
10
Trinity Buchanan
14.26
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
3.
9
Adrienne Taylor
14.39
PR
Apr 25
SCAC Meet #3
4.
11
Shayna Dole
14.63
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
5.
10
Ceci Rodriguez
14.67
PR
May 5
Ron Vanderholm Invitational
6.
10
Makinna Bruns
15.17
Apr 25
SCAC Meet #3
7.
10
Annalise Meza
15.26
PR
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
8.
9
Kristin Lara
15.29
PR
Mar 23
Buck Track Classic
9.
9
Courtney Meliah
15.34
PR
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
10.
10
Ana Ramos
15.39
PR
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
11.
11
Joyful Opara
15.57
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
12.
10
Chloe Brown
15.74
PR
Apr 25
SCAC Meet #3
13.
10
Amayrani Campos
16.42
PR
Mar 23
Buck Track Classic
14.
9
Vanessa Rodriguez
16.69
PR
Mar 23
Buck Track Classic
15.
10
Lexi Shumate
16.80
PR
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
16.
9
Haley Hockett
16.95
PR
Apr 7
Carnival of Speed
200 Meters
1.
10
Trinity Buchanan
29.89
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
2.
10
Sadie Flores
29.95
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
3.
9
Adrienne Taylor
30.48
PR
Apr 25
SCAC Meet #3
4.
9
Kristin Lara
30.85
Apr 25
SCAC Meet #3
5.
10
Madeline Weaver
30.94
PR
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
6.
10
Ceci Rodriguez
31.39
PR
Apr 25
SCAC Meet #3
7.
10
Makinna Bruns
31.60
PR
Apr 25
SCAC Meet #3
8.
11
Shayna Dole
31.82
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
9.
10
Ana Ramos
31.94
PR
Mar 23
Buck Track Classic
10.
9
Courtney Meliah
32.12
PR
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
11.
10
Chloe Brown
32.81
PR
May 5
Ron Vanderholm Invitational
12.
10
Annalise Meza
35.06
PR
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
13.
9
Haley Hockett
35.39
PR
Mar 23
Buck Track Classic
14.
10
Alexis Mullen
35.68
PR
Mar 18
Sweeney Invitational
15.
10
Amayrani Campos
35.84
PR
Apr 25
SCAC Meet #3
400 Meters
1.
9
Kristin Lara
1:06.77
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
2.
10
Ana Ramos
1:11.33
PR
Apr 25
SCAC Meet #3
3.
11
Karissa Stubblefield
1:13.52
PR
Mar 23
Buck Track Classic
4.
10
Melia Loe
1:13.99
Apr 7
Carnival of Speed
5.
9
Dacia Kasenga
1:17.70
PR
Mar 23
Buck Track Classic
6.
10
Sadie Flores
1:18.22
PR
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
7.
10
Tsega Girma
1:21.17
PR
Apr 25
SCAC Meet #3
8.
10
Emma Rogers
1:27.43
Apr 25
SCAC Meet #3
9.
10
Amayrani Campos
1:27.61
PR
Apr 7
Carnival of Speed
800 Meters
1.
10
Melia Loe
2:45.82
Apr 25
SCAC Meet #3
2.
9
Dacia Kasenga
2:58.30
PR
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
3.
10
Tsega Girma
3:00.24
PR
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
4.
11
Karissa Stubblefield
3:00.63
May 5
Ron Vanderholm Invitational
5.
10
Emma Rogers
3:15.74
Apr 28
Naches/LaSalle
1500 Meters
1.
10
Melia Loe
5:44.35
Apr 7
Carnival of Speed
2.
9
Dacia Kasenga
6:01.69
PR
Mar 23
Buck Track Classic
1600 Meters
1.
10
Melia Loe
5:52.39
Apr 15
Pasco Invitational
2.
9
Dacia Kasenga
6:17.46
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
3.
11
Karissa Stubblefield
6:39.25
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
4.
10
Emma Rogers
7:13.95
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
3000 Meters
1.
10
Melia Loe
12:32.33
Mar 23
Buck Track Classic
2.
11
Karissa Stubblefield
13:11.86
PR
Mar 23
Buck Track Classic
3.
10
Emma Rogers
14:30.21
PR
Apr 7
Carnival of Speed
3200 Meters
1.
10
Melia Loe
12:38.38
May 19
SCAC Districts
2.
11
Karissa Stubblefield
13:57.88
Apr 25
SCAC Meet #3
3.
9
Dacia Kasenga
14:23.06
May 5
Ron Vanderholm Invitational
4.
10
Emma Rogers
14:47.92
Apr 25
SCAC Meet #3
100m Hurdles - 33"
1.
10
Sadie Flores
19.24
Apr 22
Blue Devil Legends Invite
2.
9
Haley Hockett
22.52
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
300m Hurdles - 30"
1.
10
Annalise Meza
59.08
PR
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
2.
10
Sadie Flores
59.32
Apr 25
SCAC Meet #3
3.
9
Haley Hockett
1:06.01
Apr 7
Carnival of Speed
4x100 Relay
1.
Madeline Weaver
Trinity Buchanan
Shayna Dole
Sadie Flores
54.80
May 19
SCAC Districts
2.
Ceci Rodriguez
Trinity Buchanan
Madeline Weaver
Adrienne Taylor
55.71
Apr 7
Carnival of Speed
3.
Sadie Flores
Trinity Buchanan
Shayna Dole
Adrienne Taylor
56.41
Apr 28
Naches/LaSalle
4.
Sadie Flores
Trinity Buchanan
Madeline Weaver
Adrienne Taylor
57.04
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
5.
Relay Team
57.64
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
6.
Sadie Flores
Kristin Lara
Ceci Rodriguez
Adrienne Taylor
57.94
Mar 18
Sweeney Invitational
7.
Kristin Lara
Madeline Weaver
Ceci Rodriguez
Adrienne Taylor
1:05.68
Mar 23
Buck Track Classic
4x200 Relay -
1.
Sadie Flores
Kristin Lara
Madeline Weaver
Ceci Rodriguez
2:04.89
Mar 18
Sweeney Invitational
2.
Makinna Bruns
Kristin Lara
Annalise Meza
Ana Ramos
2:04.92
Apr 28
Naches/LaSalle
3.
Relay Team
2:05.31
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
4.
Ana Ramos
Kristin Lara
Chloe Brown
Courtney Meliah
2:05.62
Apr 25
SCAC Meet #3
5.
Ceci Rodriguez
Chloe Brown
Ana Ramos
Courtney Meliah
2:10.67
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
4x400 Relay
1.
Annalise Meza
Ana Ramos
Kristin Lara
Karissa Stubblefield
4:49.80
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
2.
Ana Ramos
Trinity Buchanan
Annalise Meza
Kristin Lara
4:51.35
May 5
Ron Vanderholm Invitational
3.
Relay Team
4:55.49
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
4.
Karissa Stubblefield
Kristin Lara
Annalise Meza
Ana Ramos
4:58.62
Apr 25
SCAC Meet #3
5.
Makinna Bruns
Melia Loe
Annalise Meza
Kristin Lara
5:01.26
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
4x800 Relay
1.
Emma Rogers
Karissa Stubblefield
Tsega Girma
Dacia Kasenga
12:41.20
Apr 22
Blue Devil Legends Invite
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Ana Ramos
Haley Hockett
Joyful Opara
Vanessa Rodriguez
2:21.82
Mar 18
Sweeney Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Emma Rogers
Makinna Bruns
Dacia Kasenga
Melia Loe
16:19.46
Mar 18
Sweeney Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Hailey Reavis
29' 4
PR
May 19
SCAC Districts
2.
9
Vanessa Rodriguez
26' 5
May 19
SCAC Districts
3.
9
Courtney Meliah
24' 7.5
PR
Apr 25
SCAC Meet #3
4.
11
Joyful Opara
24' 3.75
Apr 22
Blue Devil Legends Invite
5.
11
Shayna Dole
19' 8.5
PR
Apr 7
Carnival of Speed
6.
10
Amayrani Campos
14' 10.5
PR
Apr 25
SCAC Meet #3
Discus - 1kg
1.
11
Joyful Opara
69' 2
PR
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
2.
11
Hailey Reavis
66' 9
PR
Apr 7
Carnival of Speed
3.
10
Lexi Shumate
64' 8.25
Apr 25
SCAC Meet #3
4.
11
Hannah Taylor
55' 0
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
Javelin - 600g
1.
10
Alexis Mullen
84' 6
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
2.
9
Vanessa Rodriguez
84' 4
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
3.
11
Shayna Dole
79' 7
May 5
Ron Vanderholm Invitational
4.
10
Lexi Shumate
78' 6
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
5.
11
Joyful Opara
76' 0.5
PR
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
6.
11
Hannah Taylor
53' 11
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
7.
11
Karissa Stubblefield
50' 0
PR
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
High Jump
1.
10
Lexi Shumate
4' 4
PR
May 5
Ron Vanderholm Invitational
2.
9
Dacia Kasenga
4' 2
PR
Apr 7
Carnival of Speed
Long Jump
1.
10
Makinna Bruns
14' 6.5
PR
Apr 28
Naches/LaSalle
2.
10
Sadie Flores
14' 4.75
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
3.
9
Kristin Lara
13' 6
PR
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
10
Ceci Rodriguez
13' 6
PR
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
5.
11
Shayna Dole
12' 11
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
6.
9
Haley Hockett
12' 3.5
PR
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
7.
9
Adrienne Taylor
12' 1
PR
Apr 25
SCAC Meet #3
8.
10
Alexis Mullen
11' 8
PR
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
9.
10
Lexi Shumate
10' 3.5
PR
Mar 23
Buck Track Classic
10.
10
Chloe Brown
10' 3
PR
Apr 7
Carnival of Speed
Triple Jump
1.
10
Madeline Weaver
30' 9
May 19
SCAC Districts
2.
10
Makinna Bruns
30' 2.5
PR
Apr 11
SCAC Meet #1 @ Connell
3.
9
Kristin Lara
29' 3
May 12
SCAC East Sub District @ Royal
4.
9
Haley Hockett
28' 8
PR
May 19
SCAC Districts
5.
9
Courtney Meliah
27' 10
PR
May 5
Ron Vanderholm Invitational
6.
10
Trinity Buchanan
27' 8.75
PR
Apr 17
SCAC Meet #2 @ Royal
*Recent improvement