Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
Indoor
2024
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Niel Wright
11.47
PR
Mar 24
MacDougall Invite
2.
9
Isaac Skay
11.86
May 10
SCAC East Sub-Districts
3.
11
Braeden Schwarz
11.91
PR
Mar 16
WindBreaker Invitational
4.
11
Jordan Lemus
12.20
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
5.
12
Adam Birdwell
12.53
PR
Apr 16
SCAC #2
6.
12
Peyton Ridler
12.54
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
7.
9
Edgar Cazarez
12.56
Apr 16
SCAC #2
8.
11
Kyler Filan
12.61
PR
Apr 16
SCAC #2
9.
12
Grayson Taylor
12.71
Apr 16
SCAC #2
10.
10
Adriel Zaragoza
12.93
PR
Mar 16
WindBreaker Invitational
11.
11
Xavier Thompson
12.97
PR
Apr 16
SCAC #2
12.
10
Alec Chapman
13.35
PR
Apr 16
SCAC #2
13.
10
Philip Roland
13.53
PR
Apr 10
SCAC #1
200 Meters
1.
10
Niel Wright
23.40
May 18
SCAC Districts
2.
9
Isaac Skay
23.70
May 4
Ron Vanderholm
3.
12
Kenneth Rooks
23.72
Apr 16
SCAC #2
4.
12
Cameron Lindstrom
24.48
PR
Apr 10
SCAC #1
5.
9
Edgar Cazarez
25.53
PR
Apr 16
SCAC #2
6.
12
Grayson Taylor
25.74
May 10
SCAC East Sub-Districts
7.
11
Nate Boggs
26.01
PR
Apr 16
SCAC #2
8.
12
Adam Birdwell
26.49
PR
Apr 16
SCAC #2
9.
10
Adriel Zaragoza
26.63
PR
Apr 16
SCAC #2
10.
12
David Rogers
27.10
Mar 22
WW JV meet
11.
10
Joel Jameson
27.16
Apr 10
SCAC #1
12.
10
Philip Roland
27.71
PR
Apr 10
SCAC #1
13.
10
Alec Chapman
27.73
PR
Apr 16
SCAC #2
14.
12
Drew Maddocks
28.75
PR
Mar 22
WW JV meet
15.
11
Jedidiah Brown
29.01
PR
Mar 22
WW JV meet
400 Meters
1.
12
Kenneth Rooks
50.35
PR
Apr 28
Undeberg Invite
2.
12
Cameron Lindstrom
54.23
PR
Apr 21
Blue Devil Legends Invite
3.
12
Nico Romero
56.30
PR
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
4.
12
Grayson Taylor
57.00
May 18
SCAC Districts
5.
10
Niel Wright
57.75
PR
Mar 16
WindBreaker Invitational
6.
9
Isaac Skay
57.76
Mar 16
WindBreaker Invitational
7.
9
Edgar Cazarez
59.43
Apr 16
SCAC #2
8.
12
Drew Maddocks
1:00.35
PR
Apr 10
SCAC #1
9.
10
Philip Roland
1:00.92
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
10.
12
David Rogers
1:01.84
PR
Apr 16
SCAC #2
11.
10
Adriel Zaragoza
1:01.86
PR
Mar 24
MacDougall Invite
12.
11
Kaleb Hawkins
1:03.21
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
13.
11
Jedidiah Brown
1:04.57
PR
Apr 10
SCAC #1
14.
9
Dallin Hawkins
1:06.65
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
15.
9
Ian Scholl
1:18.50
PR
Mar 22
WW JV meet
800 Meters
1.
12
Kenneth Rooks
1:53.44
PR
May 4
Ron Vanderholm
2.
12
Nico Romero
2:07.35
May 18
SCAC Districts
3.
11
Drew Adams
2:15.91
PR
Apr 16
SCAC #2
4.
11
Kaleb Hawkins
2:20.74
Apr 28
Undeberg Invite
5.
12
Peyton Ridler
2:22.27
PR
Apr 16
SCAC #2
6.
9
Daniel Faggard
2:24.51
PR
Mar 22
WW JV meet
7.
9
Dallin Hawkins
2:26.81
Apr 28
Undeberg Invite
8.
12
Drew Maddocks
2:27.25
PR
Apr 10
SCAC #1
9.
10
Philip Roland
2:32.97
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
10.
9
Edgar Cazarez
2:38.17
Mar 22
WW JV meet
11.
9
Ian Scholl
2:40.99
PR
Mar 16
WindBreaker Invitational
1600 Meters
1.
12
Kenneth Rooks
4:23.06
Apr 10
SCAC #1
2.
11
Drew Adams
4:50.27
PR
May 18
SCAC Districts
3.
12
Nico Romero
4:59.09
Apr 28
Undeberg Invite
4.
11
Kaleb Hawkins
5:18.76
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
5.
12
Drew Maddocks
5:21.82
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
6.
9
Dallin Hawkins
5:43.45
May 10
SCAC East Sub-Districts
7.
9
Ian Scholl
6:07.78
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
1 Mile
1.
12
Kenneth Rooks
4:11.40
PR
Apr 14
Pasco Invitational
3200 Meters
1.
12
Kenneth Rooks
9:20.86
PR
Apr 21
Blue Devil Legends Invite
2.
11
Drew Adams
10:35.26
PR
May 18
SCAC Districts
3.
12
Nico Romero
11:30.23
Apr 16
SCAC #2
4.
11
Kaleb Hawkins
11:46.59
PR
May 4
Ron Vanderholm
5.
9
Dallin Hawkins
13:08.27
Apr 10
SCAC #1
6.
9
Ian Scholl
13:30.19
PR
Apr 16
SCAC #2
110m Hurdles - 39"
1.
12
Mason Goodwater
16.50
PR
May 18
SCAC Districts
2.
12
David Rogers
16.71
PR
Apr 21
Blue Devil Legends Invite
3.
9
Edgar Cazarez
17.73
Mar 24
MacDougall Invite
300m Hurdles - 36"
1.
12
Mason Goodwater
43.72
PR
Apr 28
Undeberg Invite
2.
12
David Rogers
44.55
PR
May 4
Ron Vanderholm
3.
9
Edgar Cazarez
45.28
May 10
SCAC East Sub-Districts
4.
10
Adriel Zaragoza
49.60
PR
Apr 10
SCAC #1
4x100 Relay
1.
Isaac Skay
Braeden Schwarz
Cameron Lindstrom
Niel Wright
44.44
May 10
SCAC East Sub-Districts
2.
Grayson Taylor
Braeden Schwarz
Cameron Lindstrom
Niel Wright
44.53
May 18
SCAC Districts
3.
Jordan Lemus
Niel Wright
Isaac Skay
Braeden Schwarz
44.79
Apr 14
Pasco Invitational
4.
Isaac Skay
Niel Wright
Cameron Lindstrom
Braeden Schwarz
44.89
May 4
Ron Vanderholm
5.
Niel Wright
Cameron Lindstrom
Isaac Skay
Braeden Schwarz
45.40
Mar 16
WindBreaker Invitational
6.
Niel Wright
Cameron Lindstrom
Jordan Lemus
Isaac Skay
47.27
Mar 24
MacDougall Invite
4x400 Relay
1.
Niel Wright
Nico Romero
Cameron Lindstrom
Kenneth Rooks
3:31.02
May 4
Ron Vanderholm
2.
Niel Wright
Isaac Skay
Cameron Lindstrom
Kenneth Rooks
3:34.00
Apr 14
Pasco Invitational
3.
Niel Wright
Cameron Lindstrom
Isaac Skay
Kenneth Rooks
3:35.35
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
4.
Grayson Taylor
Nico Romero
Cameron Lindstrom
Kenneth Rooks
3:41.14
Mar 24
MacDougall Invite
5.
Niel Wright
Cameron Lindstrom
Isaac Skay
David Rogers
3:51.59
Apr 16
SCAC #2
6.
David Rogers
Peyton Ridler
Mason Goodwater
Adriel Zaragoza
3:59.32
Mar 16
WindBreaker Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Drew Adams
Niel Wright
Nico Romero
Kenneth Rooks
11:01.45
Apr 21
Blue Devil Legends Invite
Shot Put - 12lb
1.
11
Drexler Yesiki
44' 2
May 4
Ron Vanderholm
2.
11
Xavier Thompson
42' 5
May 4
Ron Vanderholm
3.
9
Alexander Smith
38' 11
May 10
SCAC East Sub-Districts
4.
9
Joel Brown
38' 6.5
PR
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
5.
11
Kyler Filan
34' 0
PR
Apr 10
SCAC #1
6.
11
Nate Boggs
33' 0
Apr 16
SCAC #2
7.
9
Edi Preciado
32' 5
May 10
SCAC East Sub-Districts
8.
9
Sam Brown
29' 10.5
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
9.
9
Clint Thompson
28' 9
Apr 16
SCAC #2
10.
9
Connor Glenn
26' 4
PR
Apr 16
SCAC #2
11.
9
Gabe Hensley
26' 2
PR
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
12.
9
Ashton Bump
20' 11
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
13.
9
Tristan Ely
20' 3.5
PR
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
Discus - 1.6kg
1.
9
Alexander Smith
128' 9
May 18
SCAC Districts
2.
11
Drexler Yesiki
121' 9
Apr 10
SCAC #1
3.
10
Joel Jameson
117' 5
Apr 16
SCAC #2
4.
9
Sam Brown
98' 0
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
5.
11
Xavier Thompson
97' 3
Apr 10
SCAC #1
6.
9
Edi Preciado
87' 1
May 10
SCAC East Sub-Districts
7.
11
Kyler Filan
82' 1
PR
Apr 10
SCAC #1
8.
9
Joel Brown
75' 11
PR
Apr 16
SCAC #2
9.
9
Connor Glenn
62' 9
PR
Apr 10
SCAC #1
10.
9
Clint Thompson
62' 4
Apr 10
SCAC #1
11.
9
Gabe Hensley
61' 0
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
12.
9
Ashton Bump
58' 0
May 10
SCAC East Sub-Districts
13.
9
Tristan Ely
39' 5
PR
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
Javelin - 800g
1.
10
Joel Jameson
166' 0.5
May 10
SCAC East Sub-Districts
2.
11
Lincoln Mullen
156' 0
May 4
Ron Vanderholm
3.
11
Nate Boggs
137' 2.25
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
4.
12
Grayson Taylor
104' 7.25
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
5.
11
Kyler Filan
91' 2
PR
Apr 10
SCAC #1
6.
9
Gabe Hensley
77' 6
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
High Jump
1.
11
Braeden Schwarz
5' 8
Mar 16
WindBreaker Invitational
2.
12
Lance Hatch
5' 6
PR
Apr 16
SCAC #2
Long Jump
1.
11
Braeden Schwarz
22' 5
PR
Apr 10
SCAC #1
2.
12
Lance Hatch
18' 9.5
PR
Apr 16
SCAC #2
3.
12
Peyton Ridler
18' 6.5
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
4.
11
Jordan Lemus
18' 2
PR
Apr 10
SCAC #1
5.
11
Kyler Filan
18' 0
PR
Apr 16
SCAC #2
6.
9
Isaac Skay
17' 6
PR
Apr 10
SCAC #1
7.
11
Nate Boggs
16' 3
Apr 16
SCAC #2
8.
12
David Rogers
15' 6
PR
Mar 22
WW JV meet
Triple Jump
1.
12
Cameron Lindstrom
41' 7.5
PR
May 18
SCAC Districts
2.
12
Peyton Ridler
38' 7.5
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
3.
12
Lance Hatch
36' 1
PR
Apr 21
Blue Devil Legends Invite
4.
11
Lincoln Mullen
34' 10
Apr 10
SCAC #1
Womens
100 Meters
1.
11
Madeline Weaver
13.33
May 18
SCAC Districts
2.
11
Sadie Flores
14.02
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
3.
11
Trinity Buchanan
14.10
PR
Mar 16
WindBreaker Invitational
4.
12
Shayna Dole
14.25
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
5.
9
Madilyn Neil
14.57
PR
Mar 22
WW JV meet
6.
11
Ceci Rodriguez
15.20
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
7.
12
Joyful Opara
15.28
PR
Apr 16
SCAC #2
8.
10
Bethany Howard
15.50
May 10
SCAC East Sub-Districts
9.
10
Roseleah Wilson
15.88
PR
Apr 16
SCAC #2
10.
10
Courtney Meliah
16.02
Apr 10
SCAC #1
11.
10
Nina Smith
16.26
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
200 Meters
1.
10
Kristin Lara
29.01
PR
May 4
Ron Vanderholm
2.
11
Sadie Flores
29.33
PR
Mar 24
MacDougall Invite
3.
11
Trinity Buchanan
30.11
May 10
SCAC East Sub-Districts
4.
12
Shayna Dole
30.36
PR
Mar 24
MacDougall Invite
5.
10
Bethany Howard
32.89
May 10
SCAC East Sub-Districts
6.
10
Roseleah Wilson
34.59
PR
Apr 10
SCAC #1
7.
10
Nina Smith
36.56
PR
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
8.
9
Kendyl Higham
37.23
PR
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
400 Meters
1.
10
Kristin Lara
1:06.68
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
2.
11
Melia Loe
1:10.02
Apr 28
Undeberg Invite
3.
12
Karissa Stubblefield
1:14.47
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
4.
10
Dacia Kasenga
1:21.95
Apr 16
SCAC #2
5.
11
Emma Rogers
1:22.95
PR
May 4
Ron Vanderholm
6.
9
Kendyl Higham
1:25.11
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
800 Meters
1.
11
Melia Loe
2:42.30
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
2.
12
Karissa Stubblefield
2:52.31
PR
Apr 21
Blue Devil Legends Invite
3.
10
Dacia Kasenga
2:58.9h
Mar 22
WW JV meet
4.
12
Hannah Taylor
3:02.54
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
5.
11
Emma Rogers
3:12.07
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
6.
9
Kendyl Higham
3:22.01
PR
May 4
Ron Vanderholm
1600 Meters
1.
11
Melia Loe
5:48.73
Apr 28
Undeberg Invite
2.
10
Dacia Kasenga
6:16.52
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
3.
11
Emma Rogers
6:29.23
PR
May 4
Ron Vanderholm
4.
12
Karissa Stubblefield
6:31.00
PR
Apr 16
SCAC #2
5.
12
Hannah Taylor
7:26.89
PR
Apr 28
Undeberg Invite
3200 Meters
1.
11
Melia Loe
12:31.67
May 10
SCAC East Sub-Districts
2.
12
Karissa Stubblefield
13:19.29
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
3.
11
Emma Rogers
13:41.85
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
4.
10
Dacia Kasenga
13:55.07
PR
Apr 16
SCAC #2
100m Hurdles - 33"
1.
9
Madilyn Neil
18.10
May 10
SCAC East Sub-Districts
2.
11
Nayeli Cisneros
20.61
May 10
SCAC East Sub-Districts
3.
10
Haley Hockett
21.41
PR
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
300m Hurdles - 30"
1.
11
Sadie Flores
52.01
PR
May 18
SCAC Districts
2.
10
Dacia Kasenga
58.71
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
3.
11
Nayeli Cisneros
1:01.10
May 10
SCAC East Sub-Districts
4.
10
Haley Hockett
1:04.29
PR
Apr 10
SCAC #1
4x100 Relay
1.
Sadie Flores
Trinity Buchanan
Madilyn Neil
Madeline Weaver
53.69
May 18
SCAC Districts
2.
Sadie Flores
Madilyn Neil
Madeline Weaver
Trinity Buchanan
57.20
Mar 24
MacDougall Invite
4x200 Relay -
1.
Sadie Flores
Trinity Buchanan
Madeline Weaver
Kristin Lara
1:57.37
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
4x400 Relay
1.
Karissa Stubblefield
Melia Loe
Makinna Bruns
Haley Hockett
5:01.59
Mar 16
WindBreaker Invitational
2.
Karissa Stubblefield
Makinna Bruns
Melia Loe
Kristin Lara
5:02.81
Apr 10
SCAC #1
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Emma Rogers
Karissa Stubblefield
Dacia Kasenga
Melia Loe
15:08.70
Apr 21
Blue Devil Legends Invite
Shot Put - 4kg
1.
12
Natalie Neil
33' 11.5
PR
May 4
Ron Vanderholm
2.
10
Vanessa Rodriguez
30' 10.5
May 18
SCAC Districts
3.
12
Joyful Opara
25' 0
PR
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
4.
10
Courtney Meliah
23' 9
Mar 24
MacDougall Invite
5.
10
Emily Martinez
16' 2
PR
Apr 16
SCAC #2
Discus - 1kg
1.
12
Natalie Neil
109' 2
PR
May 18
SCAC Districts
2.
11
Alexis Mullen
77' 3
May 4
Ron Vanderholm
3.
12
Joyful Opara
65' 3
Apr 10
SCAC #1
4.
11
Lexi Shumate
64' 11
PR
Apr 10
SCAC #1
5.
10
Emily Martinez
47' 5
PR
Apr 10
SCAC #1
6.
10
Haley Hockett
41' 2
PR
Apr 16
SCAC #2
7.
10
Annayd Salazar
33' 7
PR
Apr 10
SCAC #1
Javelin - 600g
1.
10
Vanessa Rodriguez
97' 1
May 18
SCAC Districts
2.
11
Alexis Mullen
94' 4.5
May 10
SCAC East Sub-Districts
3.
12
Natalie Neil
90' 9
PR
Apr 10
SCAC #1
4.
12
Shayna Dole
81' 1
PR
Apr 10
SCAC #1
5.
11
Lexi Shumate
79' 11
PR
Apr 10
SCAC #1
6.
10
Courtney Meliah
77' 8.5
PR
Apr 10
SCAC #1
7.
12
Hannah Taylor
72' 5
PR
Mar 22
WW JV meet
8.
12
Joyful Opara
60' 9
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
High Jump
1.
12
Makinna Bruns
4' 6
PR
Mar 16
WindBreaker Invitational
2.
11
Lexi Shumate
4' 2
Apr 16
SCAC #2
3.
10
Haley Hockett
3' 10
PR
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
Long Jump
1.
11
Madeline Weaver
15' 5
PR
May 18
SCAC Districts
2.
12
Shayna Dole
15' 1.5
PR
May 4
Ron Vanderholm
3.
11
Sadie Flores
14' 9.5
PR
May 4
Ron Vanderholm
4.
12
Makinna Bruns
14' 4.5
May 10
SCAC East Sub-Districts
5.
9
Madilyn Neil
14' 0.75
May 10
SCAC East Sub-Districts
6.
11
Trinity Buchanan
13' 7.5
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
7.
11
Ceci Rodriguez
13' 2.75
Mar 16
WindBreaker Invitational
8.
10
Courtney Meliah
13' 0.5
PR
Apr 26
CWAC #3 (Sel/Pros/Oth) SCAC #3 (RV/CP/Roy)
9.
10
Haley Hockett
11' 8
Mar 22
WW JV meet
Triple Jump
1.
11
Madeline Weaver
31' 3
May 10
SCAC East Sub-Districts
2.
10
Kristin Lara
30' 10
PR
Apr 10
SCAC #1
3.
9
Madilyn Neil
30' 1
May 18
SCAC Districts
4.
12
Makinna Bruns
28' 8.25
Apr 10
SCAC #1
5.
11
Ceci Rodriguez
28' 8
PR
May 10
SCAC East Sub-Districts
6.
10
Haley Hockett
27' 6.5
Apr 10
SCAC #1
7.
10
Courtney Meliah
26' 10
Apr 10
SCAC #1
*Recent improvement