Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Abdurrahman Garner
11.22
PR
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
2.
10
Jonrich Dela Cruz
11.32
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
3.
-
Damaris Burt Jr
11.55
(.4)
Jul 7
USATF Region 16 Junior Olympic Championships
4.
-
Derron Robinson
11.91
(.5)
PR
Jul 7
USATF Region 16 Junior Olympic Championships
5.
11
Lucas Matsuura
12.46
(-1.1)
PR
Jun 1
Golden West Invitational
6.
8
Renzo DelaCruz
13.26
(-1.6)
Jun 1
Golden West Invitational
7.
2
King Miller
16.25
PR
Mar 14
SCUSD Middle School Meet
8.
4
Andrew Rose-Porter
16.35
Mar 14
SCUSD Middle School Meet
9.
2
Saphir Thompson
18.06
Mar 14
SCUSD Middle School Meet
10.
-
David Melgoza
18.43
PR
Jun 23
Shor/Shepard
200 Meters
1.
-
Josiah Colquitt
22.51
PR
Jun 23
Shor/Shepard
2.
11
Abdurrahman Garner
22.91
(-.8)
PR
Jun 1
Golden West Invitational
3.
10
Jonrich Dela Cruz
23.06
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
4.
-
Damaris Burt Jr
23.69
(.2)
PR
Jul 7
USATF Region 16 Junior Olympic Championships
5.
8
Renzo DelaCruz
26.97
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
6.
2
King Miller
36.17
(.7)
PR
Jul 7
USATF Region 16 Junior Olympic Championships
7.
2
Saphir Thompson
39.01
Mar 14
SCUSD Middle School Meet
8.
-
David Melgoza
39.04
PR
Jun 1
M.P. Striders Youth Track Invitational (AAU)
9.
4
Andrew Rose-Porter
40.09
Mar 14
SCUSD Middle School Meet
400 Meters
1.
-
Josiah Colquitt
50.60
PR
Jun 23
Shor/Shepard
2.
12
Andre Davis
51.49
Jul 7
USATF Region 16 Junior Olympic Championships
3.
-
Jeremiah Price
53.67
PR
Jul 7
USATF Region 16 Junior Olympic Championships
4.
11
Abdurrahman Garner
54.02
PR
Jun 23
Shor/Shepard
5.
10
Jonrich Dela Cruz
55.81
PR
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
6.
8
Renzo DelaCruz
1:00.46
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
7.
11
Andrew Hunsaker
1:02.31
PR
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
8.
-
David Melgoza
1:29.48
PR
Jun 1
M.P. Striders Youth Track Invitational (AAU)
9.
4
Andrew Rose-Porter
1:29.51
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
10.
2
Saphir Thompson
1:34.94c
PR
Apr 12
SCUSD Middle School Meet #4
800 Meters
1.
12
Andre Davis
2:02.71
PR
Jun 23
Shor/Shepard
2.
-
Jalon Cummings
2:08.23
PR
Jun 1
Golden West Invitational
3.
11
Andrew Hunsaker
2:12.18
PR
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
4.
8
Renzo DelaCruz
2:20.06
Jun 23
Shor/Shepard
1500 Meters
1.
11
Andrew Hunsaker
4:51.53
PR
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
110m Hurdles - 39"
1.
-
Pita Vi
15.18
(-.3)
PR
Jun 1
Golden West Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
-
Pita Vi
40.54
PR
Jun 1
Golden West Invitational
400m Hurdles - 36"
1.
-
Pita Vi
58.57
PR
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
4x100 Relay
1.
17-18
Abdurrahman Garner
Andre Davis
Josiah Colquitt
Kyle Matthews
43.87
Jun 23
Shor/Shepard
2.
17-18
Abdurrahman Garner
Kyle Matthews
Josiah Colquitt
Damaris Burt Jr
43.92
Jul 7
USATF Region 16 Junior Olympic Championships
3.
15-16
Jonrich Dela Cruz
Renzo DelaCruz
Kaden Matthews
Derron Robinson
47.42
Jul 7
USATF Region 16 Junior Olympic Championships
4.
17-18
Abdurrahman Garner
Pita Vi
Andrew Hunsaker
Lucas Matsuura
48.43
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
5.
Andrew Rose-Porter
King Miller
DeAndre Odom
Saphir Thompson
1:08.67
Mar 14
SCUSD Middle School Meet
6.
Joseph Abilez
Shaun Tate
Malcolm Robinson
Diego Mendoza Ramirez
1:16.49
Mar 14
SCUSD Middle School Meet
7.
Russell Calvin
Bradford Robinson
Kai Williams
DeAndre Odom
1:20.91
Mar 14
SCUSD Middle School Meet
8.
Saphir Thompson
King Miller
David Melgoza
Jeremiah Thomas
1:26.36
Mar 28
SCUSD Middle School Meet
9.
Jorge Abilez
Jayden Odom
David Portee
Grayson Koshell
1:48.82
Mar 14
SCUSD Middle School Meet
10.
DeAndre Odom
Andrew Rose-Porter
Diego Mendoza Ramirez
Joseph Abilez
1:54.01
Mar 28
SCUSD Middle School Meet
4x400 Relay
1.
17-18
Jeremiah Price
Andre Davis
Damaris Burt Jr
Josiah Colquitt
3:26.62
Jul 28
USATF National Junior Olympic Championships
2.
17-18
Kyle Matthews
Andre Davis
Damaris Burt Jr
Josiah Colquitt
3:28.08
Jul 7
USATF Region 16 Junior Olympic Championships
3.
17-18
Andre Davis
Damaris Burt Jr
Jeremiah Price
Kyle Matthews
3:33.14
Jun 23
Shor/Shepard
4.
15-16
Jonrich Dela Cruz
Renzo DelaCruz
Kaden Matthews
Derron Robinson
3:51.49
Jul 7
USATF Region 16 Junior Olympic Championships
High Jump
1.
11
Lucas Matsuura
5' 10
PR
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
Long Jump
1.
10
Jonrich Dela Cruz
20' 10.75
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
2.
-
Pita Vi
20' 10.25
PR
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
3.
11
Lucas Matsuura
19' 7.5
PR
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
4.
-
Jeremiah Price
18' 2.5
Jul 7
USATF Region 16 Junior Olympic Championships
5.
4
Andrew Rose-Porter
10' 5.5
Jun 23
Shor/Shepard
6.
2
Saphir Thompson
9' 6.75
Mar 14
SCUSD Middle School Meet
7.
-
David Melgoza
7' 6
PR
Apr 12
SCUSD Middle School Meet #4
8.
2
King Miller
6' 11
PR
Mar 28
SCUSD Middle School Meet
9.
-
Diego Mendoza Ramirez
6' 9.5
PR
Mar 28
SCUSD Middle School Meet
Triple Jump
1.
-
Jeremiah Price
37' 5.5
PR
Jun 23
Shor/Shepard
2.
11
Lucas Matsuura
36' 7.25
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
Womens
100 Meters
1.
10
Genesis Tholmer
12.93
PR
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
2.
8
Marlee Cavitt
13.37
(-.5)
Jul 7
USATF Region 16 Junior Olympic Championships
3.
-
Jhalora Mayfield
16.19
PR
Mar 14
SCUSD Middle School Meet
4.
10
Nai Miller
16.88
PR
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
5.
3
Ela Johnson
17.17
PR
Jun 23
Shor/Shepard
6.
-
Skylar Drew-Greene
17.72
(.6)
PR
Jul 7
USATF Region 16 Junior Olympic Championships
7.
-
Aaliyah James
17.87
PR
Jun 23
Shor/Shepard
8.
-
Imani James
18.26
PR
Jun 23
Shor/Shepard
9.
-
Jamilah C
19.41
PR
Mar 14
SCUSD Middle School Meet
10.
-
Shay James
27.34
PR
Jun 23
Shor/Shepard
200 Meters
1.
10
Genesis Tholmer
26.03
PR
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
2.
11
Ja'Den Mallory
26.98
(-.5)
PR
Jun 1
Golden West Invitational
3.
8
Marlee Cavitt
27.57
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
4.
-
Breshawn Cooks
29.04
PR
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
5.
3
Ela Johnson
35.61
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
6.
-
Skylar Drew-Greene
39.45
(.2)
PR
Jul 7
USATF Region 16 Junior Olympic Championships
400 Meters
1.
11
Ja'Den Mallory
1:02.37
PR
Jun 1
Golden West Invitational
2.
-
Ja Den Mallory
1:04.72
PR
Jul 7
USATF Region 16 Junior Olympic Championships
3.
-
Breshawn Cooks
1:05.02
PR
Jul 7
USATF Region 16 Junior Olympic Championships
4.
10
Genesis Tholmer
1:06.30
PR
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
5.
8
Marlee Cavitt
1:06.33
PR
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
6.
3
Ela Johnson
1:23.28
Jun 23
Shor/Shepard
7.
-
Skylar Drew-Greene
1:29.83
PR
Jun 1
M.P. Striders Youth Track Invitational (AAU)
8.
-
Aaliyah James
1:41.82
PR
Jun 23
Shor/Shepard
9.
-
Imani James
1:42.23
PR
Jun 23
Shor/Shepard
10.
-
Shay James
2:18.23
PR
Jun 23
Shor/Shepard
400m Hurdles - 30"
1.
-
Ja Den Mallory
1:11.00
PR
Jul 7
USATF Region 16 Junior Olympic Championships
2.
-
Breshawn Cooks
1:17.19
PR
Jul 7
USATF Region 16 Junior Olympic Championships
4x100 Relay
1.
Violet Crawford
Skylar Greene
Nai Miller
Jamilah C
1:16.49
Mar 28
SCUSD Middle School Meet
2.
Skylar Greene
Ryleigh Triplette-Jackson
Jamilah C
Dianne Lee
1:17.23
Mar 14
SCUSD Middle School Meet
3.
Nai Miller
Jhalora Mayfield
Rachael Manasliski
Aleena Cox
1:20.51
Mar 14
SCUSD Middle School Meet
High Jump
1.
8
Marlee Cavitt
4' 2
Jun 23
Shor/Shepard
Long Jump
1.
10
Genesis Tholmer
13' 8.5
PR
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
2.
3
Ela Johnson
8' 1.5
PR
Jun 9
PAC Championships Non-Qualifier
3.
-
Skylar Drew-Greene
7' 6.5
PR
Jun 1
M.P. Striders Youth Track Invitational (AAU)
4.
-
Lashay Portee
7' 4
PR
Mar 28
SCUSD Middle School Meet
5.
10
Nai Miller
7' 2
PR
Mar 28
SCUSD Middle School Meet
6.
-
Aaliyah James
6' 10.75
PR
Jun 1
M.P. Striders Youth Track Invitational (AAU)
7.
-
Ryleigh Triplette-Jackson
5' 6
PR
Mar 28
SCUSD Middle School Meet
8.
-
Shay James
5' 1.75
PR
Jun 1
M.P. Striders Youth Track Invitational (AAU)
9.
-
Dianne Lee
4' 4
PR
Mar 28
SCUSD Middle School Meet
*Recent improvement