Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
1983
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2015
2013
2012
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Cooper Henry
11.55
PR
May 16
PIAA District 2 AA Championship
2.
12
Dylan Geertgens
11.99
May 9
The Robert Spagna Championship
3.
10
Jamier Robinson
12.62
Apr 15
Don Wilhour Invitational
4.
9
Kadin Andre
13.46
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
200 Meters
1.
11
Cooper Henry
23.82
PR
May 16
PIAA District 2 AA Championship
2.
9
Nicolo Christian
24.81
Apr 15
Don Wilhour Invitational
3.
12
Dylan Geertgens
24.99
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
4.
10
Jamier Robinson
26.69
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
400 Meters
1.
9
Nicolo Christian
56.04
Apr 15
Don Wilhour Invitational
800 Meters
1.
11
Logan Birchard
2:04.78
PR
May 16
PIAA District 2 AA Championship
1600 Meters
1.
11
Nate Sinkovich
4:41.60
PR
May 16
PIAA District 2 AA Championship
2.
10
Lorenzo Christrian
4:43.49
PR
May 9
The Robert Spagna Championship
3.
9
Zander Henry
6:05.21
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
3200 Meters
1.
11
Nate Sinkovich
10:04.21
PR
May 9
The Robert Spagna Championship
2.
10
Lorenzo Christrian
10:19.66
PR
May 16
PIAA District 2 AA Championship
3.
11
Andrew Chidester
11:01.01
Apr 6
Northwest Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Nick Pasteka
18.29
PR
May 9
The Robert Spagna Championship
2.
12
Jesse Rogers
19.14
Apr 15
Don Wilhour Invitational
3.
9
Eli Hobbs
21.42
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Jesse Rogers
42.32
May 9
The Robert Spagna Championship
2.
12
Nick Pasteka
46.54
PR
May 16
PIAA District 2 AA Championship
3.
9
Eli Hobbs
54.32
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
45.47
Apr 15
Don Wilhour Invitational
2.
Dylan Geertgens
Jesse Rogers
Nicolo Christian
Cooper Henry
45.68
May 16
PIAA District 2 AA Championship
4x400 Relay
1.
Jesse Rogers
Dylan Geertgens
Nicolo Christian
Logan Birchard
3:38.35
May 16
PIAA District 2 AA Championship
2.
Relay Team
3:41.49
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
4x800 Relay
1.
Jesse Rogers
Nate Sinkovich
Lorenzo Christrian
Logan Birchard
8:31.56
May 16
PIAA District 2 AA Championship
2.
Relay Team
8:36.76
May 4
Jordan Relays
SMR 1200m - [400-200-200-400]
1.
Relay Team
2:41.99
May 4
Jordan Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:03.20
May 4
Jordan Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Alex Hurtak
37' 2.5
PR
May 16
PIAA District 2 AA Championship
2.
12
Derrick DeMann
30' 9
PR
Apr 6
Northwest Invitational
3.
11
John Acker
25' 8
PR
Apr 6
Northwest Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Derrick DeMann
94' 6
PR
May 9
The Robert Spagna Championship
2.
12
Alex Hurtak
83' 6
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
3.
11
John Acker
70' 6
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
Javelin - 800g
1.
11
John Acker
122' 4
PR
May 9
The Robert Spagna Championship
2.
9
Justice Millard
92' 6
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
Long Jump
1.
11
Cooper Henry
18' 3
PR
Apr 15
Don Wilhour Invitational
2.
10
Jamier Robinson
18' 1
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
Triple Jump
1.
12
Nick Pasteka
35' 8.5
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
2.
9
Kadin Andre
32' 7.5
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
3.
9
Eli Hobbs
28' 6.5
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
Womens
100 Meters
1.
10
Gracie Dalton
13.62
May 16
PIAA District 2 AA Championship
200 Meters
1.
10
Gracie Dalton
27.98
May 9
The Robert Spagna Championship
400 Meters
1.
12
Stephanie Summerville
1:01.28
Apr 15
Don Wilhour Invitational
800 Meters
1.
9
Avery Kerr
2:26.00
PR
May 9
The Robert Spagna Championship
2.
12
Paige Brewer
2:28.86
PR
Apr 15
Don Wilhour Invitational
3.
11
Mary Pichette
2:45.09
Apr 6
Northwest Invitational
1600 Meters
1.
12
Paige Brewer
5:38.15
Apr 6
Northwest Invitational
2.
11
Mary Pichette
5:47.28
PR
May 16
PIAA District 2 AA Championship
3200 Meters
1.
11
Mary Pichette
12:35.72
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
2.
11
Daegan Giannone
12:58.97
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Chloe Diaz
15.62
May 16
PIAA District 2 AA Championship
2.
12
Mya Snyder
20.68
Apr 6
Northwest Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Chloe Diaz
47.48
May 16
PIAA District 2 AA Championship
4x100 Relay
1.
Relay Team
52.33
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
2.
Avery Kerr
Gracie Dalton
Paige Brewer
Chloe Diaz
52.80
May 16
PIAA District 2 AA Championship
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:16.35
May 4
Jordan Relays
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:59.73
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
2.
Avery Kerr
Paige Brewer
Mary Pichette
Daegan Giannone
10:35.31
May 16
PIAA District 2 AA Championship
SMR 1200m - [400-200-200-400]
1.
Relay Team
3:19.43
May 4
Jordan Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:57.64
May 4
Jordan Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Gelina Smith
31' 0
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
2.
12
Mia Snyder
29' 0.75
May 16
PIAA District 2 AA Championship
3.
12
Mya Snyder
25' 4.5
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Mia Snyder
91' 7
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
2.
11
Gelina Smith
57' 1
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
Javelin - 600g
1.
12
Mia Snyder
99' 5
PR
May 16
PIAA District 2 AA Championship
2.
11
Gelina Smith
44' 8
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
High Jump
1.
11
Chloe Diaz
4' 8
Apr 6
Northwest Invitational
2.
12
Mya Snyder
4' 6
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
Long Jump
1.
12
Mya Snyder
13' 2.25
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
2.
12
Mia Snyder
12' 0.5
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
Triple Jump
1.
12
Mia Snyder
27' 2.75
PR
May 9
The Robert Spagna Championship
2.
11
Paley Adams
26' 2.25
PR
Apr 28
Wyalusing Lasagna Invitational
*Recent improvement